Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 11:23



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Amikor én az első oldalt vasalom (plusz papírrétegeken keresztül), az alsó erősen rá van nyomva egy vastag papírrétegre. Így sikerült mindig jobbra az alsó oldal... pont fordítva, mint nálad. Amikor az egész átmelegszik, a jobban nyomott alsó oldal szépen rátapad a rézre, néha púposodás csak a felsőn jelenik meg (nem teljesen sík a vasaló talpa).
De azt meg úgyis rágurigázom ezzel a tapétasimogató valamilyen nevű eszközzel :)


pén. jún. 13, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Kollégiumban úgy készült a pirítós, hogy:
-tolj össze 2 ágyat
-tuszkolj közé egy régi vasalót
-rá a kenyér
-rá még egy vasló
:wink:

tudok még pár kollégiumi trükköt... :shock:

nem lehetne a nyákot "gofrisütőben" sütni?
(kibicnek semmi sem drága->még csak tervben van a projekt)
apropó, célegyenesben vagyok a szkennerből UV levilágítót projekttel... :idea: 4 germicid lámpa... (egyet kellett vennem, de az 2700HUF volt... :evil: )


pén. jún. 13, 2008 15:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Két oldalas nyákok vasalgatásával szórakozok ma is. Észrevettem egy két dolgot, amiről lehet, hogy már esett szó, de valahogy nekem nem tudnak kikristályosodni a hogyanok, mert a mostaniak is csak 4-edjére sikerültek(most ázik az utolsó, úgy hogy lehet, hogy elkiabálom!)

Naszóval a két oldal vasalásánál azt vettem észre, hogy csak az egyik oldal lesz tökéletes, az, amelyiket először vasalom rá. A másik oldal egyszerűen használhatatlanul, javíthatatlanul gyenge lesz.
Először azt gondoltam hogy alacsonyabb hőfokon jobb lesz, de ez nem jött be, inkább még a 200°C-nál is több kéne, de ennyit tud a vasalónk.

Aztán észerevettem, hogy a másik oldal megráncosodik, miközben az elsőt kezdem vasalni. Ekkor esett le, hogy a papírban lévő víz szépen eláztatja a túloldali részt. Emez oldalon a nagy hő, és a vasaló sík lapja nem engedi a ráncosodást.

Megoldás, hogy a vasalást az oldalakat sűrűn forgatva kell végezni egy segéd papírlapon keresztül(a segéd lap felszívja a párát, és nem ég meg a nyomtatott papír a nagy hő ellenére sem, így könnyen leázik). Néhány húzás után fodítás, majd megint. Így mindkét oldal egyenletesen sima lesz és a végeredmény is tökéletes. Lám az ilyen kicsi dolgok hogyan befolyásolhatják valaminek a sikerességét! Pedig már azon voltam, hogy két részletben fogom vasalni és maratni, de azt nagyon útálnám.

Közben kiszedtem az utolsót, és apró hiba mellett, de jó lett. A hiba szintén a púposodás miatt keletkezett, mert szinte lehetetlen tökéletesen leadni a hőt minden pontra, hogy a festék odaragadjon rendesen, és közben pára se menjen alá. Főleg a széleken van gond.
Sajnos az idukciós kemencémmel nem nagyon haladok, pedig szerintem az lenne az egyetlen tökéletes megoldás, feltéve persze, hogy a hőfok egyenletes lenne a melegítési sávban.


pén. jún. 13, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A "pöttyösödés" biztos a helyi festékhiány miatt van. Nálam ez csíkos formákban jelenik meg, amit a sima papírra nyomott változaton is fel lehet fedezni (ezért sem ártana már egy saját, "jó" nyomtató).

Én CIF-fel fényezem ki a NYÁKot, persze nem tükörsimára, annyi erő nincs a kezemben. :) Végül átöblítem a rongyot, amivel súroltam és folyó víz alatt "lemosom" róla a maradék vegyszert (bár így is marad rajta bizonyára). Olyankor kvázi fényes a felület és a víz teljesen lepereg róla. Nem tudom ez jó-e, de nekem ez még nem okozott problémát. Lehet, ha rámaratnék egy picit, utána jobban tapadna a festék?

Egy Cillit Bang figyel az ajtóm mögött, lehet, hogy kipróbálom egyszer csak azzal.


csüt. jún. 12, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Megnéztem, durabrite ultra van benne. Majd jövő héten játszom vele még, ha van valami, beszámolok.


csüt. jún. 12, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Volt már erről szó, a vasalás egyszerűbb.
Ugyanis nemcsak síkágyas nyomtató kell (átalakított vagy CD-s verzió),de miután a spéci tintát rányomtatuk,még be is kell égetni,és csak utánna lehet maratni.
Akkor ezek szerint lemaradtam róla. És konkrétan a DURABrite Ultráról is volt szó? Mert ugye az pigment alapú, nem úgy mint a többi tinta.

Szerk.:
Snapscan, köszönöm az infókat!


csüt. jún. 12, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Volt már erről szó, a vasalás egyszerűbb.
Ugyanis nemcsak síkágyas nyomtató kell (átalakított vagy CD-s verzió),de miután a spéci tintát rányomtatuk,még be is kell égetni,és csak utánna lehet maratni.


Pontosan ugyanannyi idő. Vasalás helyett itt beégetés van.. Lehet időben több 5 perccel a beégetés, viszont nem kell hozzá se nyúlni, a hő teszi a dolgát..


csüt. jún. 12, 2008 21:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Nem lehet hogy a marás után azért pöttyösödik be, mert kevés a tinta? Lehet hogy be kellene állítani a nyomtató beállításainál hogy több tintát fröcsköljön.
Szerk.:
"DURABrite", vagy "DURABrite Ultra" tintával nyomtattál, és milyen színűvel? És milyen típusú nyomtatóval, hogy át tudtad rajta zavarni a nyákot? CD-re nyomtatós típus?


Lehet kevés, de ez a max. Egyébként nem tűnik kevésnek, de valóban lehetne több is. A nyomigából ennyit tudok kicsalni. Egyelőre kék és magenta színekkel próbáltam. Utóbbit ajánlják. Hogy ultra vagy nem ultra, azt most hirelen meg nem mondom. D92 volt az alany.


csüt. jún. 12, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Volt már erről szó, a vasalás egyszerűbb.
Ugyanis nemcsak síkágyas nyomtató kell (átalakított vagy CD-s verzió),de miután a spéci tintát rányomtatuk,még be is kell égetni,és csak utánna lehet maratni.


csüt. jún. 12, 2008 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
snapscan írta:
Én épp közvetlen NYÁK-ra nyomtatással próbálkoztam minap. Ha csak a zsírt szedem le róla acetonnal, a durabrite tinta is pont úgy viselkedik, mint a normál. Ill. a kontúrok megmaradnak, és nem annyira ugrik össze a tinta, tehát minden tökéletesen olvasható, de marásra még messze nem jó, bepöttyösödik az egész.
Majd talán jövő héten újra lesz időm vele foglalkozni, akkor majd előbb szépen vizes csiszolás 1000-es papírral. Ha az sem segít, kap egy kis felületi maratást is és utána megy nyomigába. Hátha lesz eredmény.
Na ez egy érdekes irány.
Nem lehet hogy a marás után azért pöttyösödik be, mert kevés a tinta? Lehet hogy be kellene állítani a nyomtató beállításainál hogy több tintát fröcsköljön.

Szerk.:
"DURABrite", vagy "DURABrite Ultra" tintával nyomtattál, és milyen színűvel? És milyen típusú nyomtatóval, hogy át tudtad rajta zavarni a nyákot? CD-re nyomtatós típus?


csüt. jún. 12, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Én épp közvetlen NYÁK-ra nyomtatással próbálkoztam minap. Ha csak a zsírt szedem le róla acetonnal, a durabrite tinta is pont úgy viselkedik, mint a normál. Ill. a kontúrok megmaradnak, és nem annyira ugrik össze a tinta, tehát minden tökéletesen olvasható, de marásra még messze nem jó, bepöttyösödik az egész.
Majd talán jövő héten újra lesz időm vele foglalkozni, akkor majd előbb szépen vizes csiszolás 1000-es papírral. Ha az sem segít, kap egy kis felületi maratást is és utána megy nyomigába. Hátha lesz eredmény.


csüt. jún. 12, 2008 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Igen, azt én is megerősíthetem, hogy a vizes csiszolásnál tisztább felületet még semmilyen tisztítóval, vagy vegyszerrel nem sikerült készíteni. Aztán a vasalásnál fontos lehet, hogy a csiszolt felület nem teljesen sima, amire jobban tapad a festék...


csüt. jún. 12, 2008 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tág, de mégis mind ugyanaz ;)
Az összes "WC kacsa" (folyékony WC tisztító) tartalmaz zsír és rozsdaoldót.
Érdekes módon a rezet nem oxidálja,hanem az "oxidot eszi meg" róla.

Egyébként a vasaláshoz nem adott nekem annyira jó eredményt, mintha "vegyileg finompolírozná" a felületet, vagy mi.

Én "úgy tanultam", a panel akkor jó, ha a víz szétfolyik rajta. A vizes csiszolás után ez így igaz.

Ha ezután áttörlöm egyszer az oxidoldóval, olyan fényes lesz, hogy "belevakulok", de a víz kis gömböcskékben szalad le róla.
Hiába akarom folyóvízben lemosni vagy mártom vízbe percekre, ez ígymarad.

Ha újra alaposan átsúrolom, akkor megint kevésbé fényes-világos szinű ,de újra elkezdi a víz nedvesíteni.

Ezt a vécétisztítós trükköt régi panelok tisztításánál, "restaurálásánál" szoktam használni.
Az oxidos csatlakozósávok, a megszürkült árnyékolások, olyanok lesznek mint az új a kezelés után ;)


csüt. jún. 12, 2008 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem olvastam, és úgy hogy WC tisztító elég tág a fogalom...


csüt. jún. 12, 2008 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Már írtam vagy 4oldallal ezelőtt a WC tisztítót,ugyanezt csinálja mindegyik ;)


csüt. jún. 12, 2008 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Miket ki nem találunk! Ezt én is ki fogom próbálni! De gondolom után a le kell mosni, mert nem szerencsés savat hagyni rajta!


csüt. jún. 12, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most próbáltam ki, hogy a Cillit Bang leszedi-e a nyákról az oxidációt. Kegyetlen! Ennél jobb szer már csak az lenne, ha rá se kellene spriccelni a tisztítandó nyákra!
Elég csak egy spriccelés, és nem hogy dörzsölni sem kell, de még hozzá sem kell érni. Csak kicsit megdöntöttem a nyákot hogy az anyag végigfolyjon a nyákon és ahová elért, onnan azonnal leszedte az oxidot. Gyönyörűen megtisztította, mintha csak most martam volna. Ezek után szerintem a nyákokat csiszolni sem fogom.


csüt. jún. 12, 2008 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
gerry!
Megjött a csomag, köszönöm a fuvart, és ne haragudj, hogy pont nem voltam otthon! (egy kapunyitót bütyköltem a barátom apjának!)
Nagyon pöpec az árú, ki fogom próbálni hétfőn(hosszú pihin vagyok! :) )


csüt. jún. 12, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Egy panelre nem sok 250db furat, plusz én sosem egy panelt vasalok és fúrok, ha már nekifogtam.
Ígyis egy fél tucat megtervezett panel vár a prototipusra, amibe még bele sem fogtam.
Próbáltam már valami primkó CNC-t konstruálni, de rájöttem, komoly beruházás nélkül lehetetlen.


csüt. jún. 12, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ne is mondd! Olyan szemüveget még nem láttam, ami ne zavart volna a torzítása miatt (napszemüveg is). Erre jó a munka-védőszemüveg, ami sík, relatíve kicsit torzít. Bár az emberi agy nagyon jó találmány, gyorsan megszokod a torzítást, nálam nem okoz gondot a fúrásnál. Ámde ha 1200 lyukad van, akkor sűrűn le kell venni és nézelődni "rendesen", különben a szemed fogja csak rontani. (1200 lyuk? Mit gyártasz?? :) Nálam ez 250-nél sosem több, beleszámítva mindent. Vagy autorutert használsz? Az még generálhat neked jópár % plusz furatot. Én minden áramköröm kézzel tervezem, a furatok száma minimális :))


csüt. jún. 12, 2008 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igen,pont erre gondoltam multkor én is ... :?
A műanyag szemüvegek viszont mind torzítanak ennyit,hogy nagyon nehéz pontosan dolgozni,főleg az 1200. furat környékén,amikorra minden baja van az embernek.

Az emberi szem védelmi reflexe egyébként nagyon gyors,és a fúróban lévő energia relative kicsi,de meg lehet sérülni,nagyon rossz esetben vakulni tényleg.


csüt. jún. 12, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hát igen, nem árt előre gondolkodni. Bár ez nem tipikus emberi tulajdonság.. :) Nekem is tört már el úgy, hogy azóta nem láttam viszont a hegyét (talán az ágy mögött..), azóta felveszem a bicós szemüvegem. Meg ha csak kaparászok, akkor is, sosem tudni a darabkák mit akarnak..


csüt. jún. 12, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ti használtok védőszemüveget fúráshoz? Nem nagyon szoktam törni a fúrót, de a múltkor sikerült, annyit mondott, hogy "PING" és a fülem mellett süvített el... Mondtam is magamnak, baz+ Miki, ha most ez 2 centivel arrébb megy, akkor leshetsz ki a lyukon.


csüt. jún. 12, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Bizony, ez minden nyomtatónál így van!
Igen, látom. Egyébként ha nem lenne most egy csomó esemény a családban sorba, akkor már megvettem volna. Nagyon macerás hurcolászni a terveket a melóhelyre. Persze nem a hurcolás, inkább az időkiesés. Főleg, ha kiderül, hogy elcsesztem valamit rajta... :D


csüt. jún. 12, 2008 5:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Mindegy, átlag NYÁKhoz megfelel, TQFP-II-höz már gyártatnék.

1db-hoz biztos nem, de többhöz igen. Eddig nem volt olyan kicsi lábköz, amit ne tudtam volna levasalni. Beforrasztani sokkal nehezebb...


csüt. jún. 12, 2008 5:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Én is mértem vasaló-hőfokot, de nálam a 150-180 fok jött be eddig. Az is tény, hogy lassan műemlék jellege van a vasalónak, nem tudom mekkora szórással melegít. :)
Mindegy, átlag NYÁKhoz megfelel, TQFP-II-höz már gyártatnék. Sajnos egyre valószerűbb ez utóbbi, ahogy fogynak a "default" SMD (SOP) IC-k.
Mondjuk néha nem árt egy plusz föld és egyéb réteg, fémezett (rejtett) furatokkal stb..


szer. jún. 11, 2008 23:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Na! Akkor én állok a legjobban.
Én 60000ft-ért vettem az 1200dpi printeremet annó és a gyári tonere csak 26000 Ft, az utángyártott 18000 Ft, amit szegedről postáztattam magamnak port az meg 700 Ft volt :)


szer. jún. 11, 2008 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
Más: Néztem a Samsung ML-2010PR-t(ha igaz Attilának is ilyen van). 16000Ft. Aztán néztem a belevaló gyári tonert: 18960 Ft !!! :shock:
Az utángyártott 12000Ft.
No comment!
Bizony, ez minden nyomtatónál így van! Sőt, lehet azt sem tudod, hogy nem adnak hozzá USB kábelt, mint egyébként szinte az összes nyomtatóhoz sem.
Ami gyárilag hozzá jár toren, az csak 1000 oldalra elég. (5%-os lefedettség mellett.) Az új 18960Ft-os toner viszont 3000 oldalra elég.
A tintasugaras Canon nyomtatómat 11000Ft-ért vettem. Két új patron bele majdnem pont 11000Ft. Csak abban jóval több van, mint a nyomtatókhoz vásárláskor járó "induló" toner és patron.

De egyébként olcsónak mondható a Samsung ML-2010 kellékanyagának az ára, más hasonló kategóriájú lézerek tonerjei drágábbak. Elég sokat olvasgattam egy konkrétan ezekről szóló fórumot, nem véletlen vettem ezt a nyomtatót.

Amúgy meg az utángyártott toner 8500-9000Ft körül van, az utántöltő por pedig valaki írta hogy 900Ft.


szer. jún. 11, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez mindennel így van, a xeroxba is 16 a toner.
Én 10ért vettem gyári bontatlant a vaterán,de minek,csak szenvedtem vele.
Hálaégnek pénteken elviszik végre.


szer. jún. 11, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Más: Néztem a Samsung ML-2010PR-t(ha igaz Attilának is ilyen van). 16000Ft. Aztán néztem a belevaló gyári tonert: 18960 Ft !!! :shock:
Az utángyártott 12000Ft.
No comment!


szer. jún. 11, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Elötte műszerrel megmértem a hőfokát, beállítottam 200°C-ra..

Felbuzdultam, és megmértem én is a vasalónkat. Padlón tud 190...210°C között szabályozni. Ez egyébként ideális érték. Lehet ez is közrejátszik, hogy jól sikerülnek a nyákok...


szer. jún. 11, 2008 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Ja watt! Ha leszel valamikor beugrom hozzád viszek egy kis 135g fényes műnyomót tesztelni!!!

Ez jó lesz, mert a vékony műnyomóból egyre többet gyűr be lézernyomi! Sajnos el is kenődik rajta a rajzolat. Biztosan azért, mert túlhevül a festék a vékony papír miatt.

Minden délután itthon vagyok, köszi!!


szer. jún. 11, 2008 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Én teflonos vasalóval vasalom. Az asszonynak égnek is állt a haja.
Elötte műszerrel megmértem a hőfokát, beállítottam 200°C-ra és
szépen egyenletesen levasaltam. Vizes áztatás után szépen lejött a papír.
Igaz nem marattam mert csak a nyáklap alkatrész beültetési rajzát vasaltam fel, de tökéletes lett. Ja watt! Ha leszel valamikor beugrom hozzád viszek egy kis 135g fényes műnyomót tesztelni!!!


szer. jún. 11, 2008 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én még évekkel ezelőtt kerestem műnyomót, de nem találtam. Volt itthon régről "Tiszalux fényes", most is azt használom. Nem tudom mennyi a különbség.
A vasalás nálam is egyre jobban megy, csak a nyomtató vékony festékhiány-csíkjai alá mar be a folyadék (sósav + H-peroxid). Kell vennem egy rendes nyomtatót, mert nem itthon nyomtatom. :) Ezt a Samsungot számításba veszem majd.

Tapasztalatom szerint borzasztóan sok múlik a vasalás "technikáján". Nekem pl. mindig a "hátsó", első vasaláskor alul lévő oldal lesz szinte hibátlan, amit megfelelően tudok nyomni. De már alakul a másik is..
Ti hogy melegítetek? Én default kézi vasalóval :)


szer. jún. 11, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
:D
Biztosan nem fogsz csalódni a Samsung nyomtatóban! Ráadásul nem csak vasaláshoz tökéletes, hanem "normál" használatra is. Más informatikai fórumokon tényleg agyon dicsérik a maga árkategóriájában.

A műnyomót meg mint írtam, a Vihar utcai Pantonban lehet kapni, 135 grammosat. Csak abban az üzletükben forgalmazzák. A Flórián-téri McDonald's-al szemben van a Vihar utca, ott kell besétálni, a tűzoltóság után van.
Én is megyek oda, mert még egy fórumtársunknak veszek négy kilónyi műnyomót...


hétf. jún. 09, 2008 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
No,eladtam végre a Xerox nyomdát, megyek megveszem a Samsungot újonan :D
Veszek műnyomót is...
Remélem, kis gyakorlással olyan tuti módon fog menni a vasalás, mint Attilának, különben morcos leszek :wink: :wink:


hétf. jún. 09, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
OK! Küldöm!


hétf. jún. 09, 2008 9:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
gerry írta:

Legyen 3Ft?


Ha tudsz küldeni 100db-al tennék egy próbát.


hétf. jún. 09, 2008 7:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
snapscan írta:
gerry írta:
Nálam is lehet kapni!
90g-300g-ig, az A/4-től a B/1 méretig.


És mennyibe fáj a 130g-os A4?


Hi!

Legyen 3Ft?


vas. jún. 08, 2008 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
gerry írta:
Nálam is lehet kapni!
90g-300g-ig, az A/4-től a B/1 méretig.


És mennyibe fáj a 130g-os A4?


pén. jún. 06, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Attila86 írta:
MotoHacker!
Javaslom azt a nyomtatót amit én is vettem. Most 16800Ft az Aquában. Igazi műnyomót pedig a Vihar utcában kapsz, a Flórián tértől nem messze.


MH!

Nálam is lehet kapni!
90g-300g-ig, az A/4-től a B/1 méretig. Na jó, felsarabolom neked ingyen! :)
Meg megmutatom tök ingyen a 4KW-os levilágítómat. 1 nyák levilágítása 3s-40s-ig tipustól függően, 60cm*90cm méretig.


pén. jún. 06, 2008 7:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Frissítettem az oldalamon a vasalásos nyák-készítésről szóló lapot. A régi már nagyon elavult, azóta sokat változtak a dolgok.


csüt. jún. 05, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Vagy vegyél használtan, garanciával egy régebbit, amiben még benne van az anyag. Persze csak akkor, ha sokat kell nyomtatni, és hosszú távra rendezkedel be. Ezért az árért már nagyon strapabíró gépet lehet kapni, ami a nagy mennyiségű nyomtatásra (akár havi 60000 lap) lett tervezve. A másik fontos szempont, hogy olcsón utántölthető, igy kb. 0.5 forint egy oldal nyomtatása.


csüt. jún. 05, 2008 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
MotoHacker!
Javaslom azt a nyomtatót amit én is vettem. Most 16800Ft az Aquában. Igazi műnyomót pedig a Vihar utcában kapsz, a Flórián tértől nem messze.


csüt. jún. 05, 2008 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nyomtatót kell cserélnem lassan valahogy, egyre elkerülhetetlenebbnek látszik. Annyira profin kifejlesztettétek a műnyomós módszert,hogy az eleinte jónak tűnő paraffinpapíros eljárás már kész kínszenvedés, főleg finom mintánál és két oldalnál.


szer. jún. 04, 2008 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Na,mit szenvedtem a kétoldal vasalással megint :roll:

http://www.freeweb.hu/motohacker/xa1541.JPG

Kezdem nagyon unni :?

Nagyon megmelegíted, szerintem. De lehet, hogy a nyomtatód miatt. Nekem mostanában egyre jobban sikerülnek a panelek.


szer. jún. 04, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Watt, küldjek neked műnyomót?

Köszönöm, tényleg, de nem szükséges, mert Gerry-től kaptam vagy 600 lapot, ha nem többet. Meg a HP fotopapírhoz is könnyen hozzájutok!


szer. jún. 04, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
nyílván a műnyomó(az igazi és hamísítattlan műnyomó) jobb választás, csak kérdés, hogy kapsz e a környékeden, mert felutazni 50km-t majdnem annyi, mint ha a drágábbat venném helyben(főleg ha még ingyen is van...).
Watt, küldjek neked műnyomót?


szer. jún. 04, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Na,mit szenvedtem a kétoldal vasalással megint :roll:

http://www.freeweb.hu/motohacker/xa1541.JPG

Kezdem nagyon unni :?


szer. jún. 04, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, én is mondtam már: a vékony papír túl gyorsan átforrósodik és ráolvad a tonerra. Kevésbé rossz esetben pedig a papíron kis puklik lesznek.


szer. jún. 04, 2008 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség