Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 14:28



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Autóriasztó gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Autóriasztó gondok
Köszönöm!


szomb. nov. 27, 2010 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Autóriasztó gondok
Létezik. Van belőle univerzális és valószínű, olyan is, amit csak be kellene dugnod egy csatlakozóba...
pl.:Spal AS85 http://www.metroman.hu/index.php?oldala=menu.php&oldal=termek_reszlet.php&utvonal=;;29;;10;;0;&mp=mp.php&szulo=29&nyit=29&tazon=31
itt több fajta: http://www.autoriasztobolt.hu/autoriasztok/autoriasztok_autoriasztok.html#plip

Üdv
Inhouse


szomb. nov. 27, 2010 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Autóriasztó gondok
Sziasztok!
Látom még annó én hoztam létre ezt a topicot.
Most egy 2004-es Megane II-ről lenne szó. Kártyás indítója van, amin rajta van a központi zár és a csomagtérajtó nyitó gombja. És ennyi. Riasztó nincs benne gyárilag. Szeretnék egyet tenni bele, de nem szeretnék külön távirányítót. Tehát olyan riasztóra lenne szükségem, aminek lenne a távirányító helyett egy bemenete és pl. a központi zár impulzusa élesítené. Létezik ilyen típusú autóriasztó?


pén. nov. 26, 2010 18:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 21:32
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem szükségem lenne egy Spal-80 as riasztó kábelkötegének színkódjára, akinek kell tudok képet küldeni a kötegről csak nem tudom hogy mit hova kell kötni :(

Előre is köszönöm a segítséget.


pén. márc. 20, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Keresem a ENFORCER 100FA SECO-LARM tipusu autos riaszto kezelesi utmutatojat. Koszonom elore is.


szer. feb. 11, 2009 13:04
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem StimAlarm van az autómban,és voltak bajok vele...
Megtaláltam a kanadai gyártó céget,ahonnan levelemre !!!!2 nap alatt!!!!
válaszolt !!!!magyarul!!!! egy ott dolgozó hazánkfia,és mivel már nem gyártott riasztótipusról van szó,ezért küldött nekem scannelve és fájlban teljes bekötési és kapcsolási rajzot,és használati utmutatót...
VANNAK MÉG CSODÁK!!!
nagyon meglepődtem,annyira hogy sebtiben vettem még1 ilyen hibás riasztót és megcsináltam mind2-t:D


szer. dec. 31, 2008 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hétfőn fel is hívom!
Köszönöm!


szer. dec. 31, 2008 10:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki olyan, aki Budapesten, vagy a közelében lakik és vállal autóriasztó beszerelést.

GÖMBVILLÁM AUTÓRÁDIÓ RIASZTÓ SZERELŐ ÉS ÉRTÉKESÍTŐ KFT.
GÖMB U 35
1139 BUDAPEST
Telefon: 1/2028590


szer. dec. 31, 2008 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ezt a topicot még én nyitottam? Hmm. De rég is volt. :lol:
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki olyan, aki Budapesten, vagy a közelében lakik és vállal autóriasztó beszerelést. Egy pageres, távindítós riasztóról lenne szó és ugyan abba a renault-ba kellene beszerelni, ami miatt a topicot is nyitottam. Azóta megvettem fatertól a járgányt.
Előre is köszi a válaszokat!


szer. dec. 31, 2008 0:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2008 11:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hali!
Hát sok tippet nem kaptam itt,de saját magam megoldottam a hibát.
A lényeg hogy akksiról le kötöttem teljesen,s hagytam villyogni,míg teljesen totál le nem merült.visszakötöttem s jó lett.


kedd dec. 30, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2008 11:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Gamma autóriasztó
Van egy Nissan Sunny autóm.Jöttek a hideg reggelek,s az akksija megadta magát.Van benne központi zár, Gamma riasztó.Nos ezen a hideg reggelen még működött a távja,a központi,beülök,próbáltam inditani,de csak erőlködött.Ahogy eröltettem a müszerfalnál relé kattogások jöttek.Feladtam,rájöttem hogy teljesen dög az akksi.Oké,próbálom bezárni a távval,de csak nem reagált rá.A távon 2 gomb is van,az 1ik kinyitotta s egyben azzal is zárta,a másik pedig megszólaltatja a risztót pár másodpercre.Most egyik gombra sem reagál.Szereztem uj akksit,de azzal sem javult meg.A központi műxik ha kulcsal zárom le az autót,de a risztó nem kapcsol be.Ja és ha lekötöm az akksit,akkor halkabban de riaszt,míg vissza nem kötöm az akksit.Kicsit unom már a kulcsos nyitogatást,főleg ha jeges és nemtudom beletenni a kulcsot :evil: Néztem a riasztót,ott látszólag minden ok,világit 1 led ,ami régebben is világított.Az összes biztosítékot megnéztem,amihez hozzáfértem,s nemtaláltam rosszat.Azóta nem müxik a belső világitás sem,ha kinyitom valamelyik ajtót.
Az autó 1993.06 havi.A Gamma riasztón van egy címke,azon 1993.05 van,s más semmi,semmi tipusszám.
Lehet kiment 1 biztosíték valahol a müszerfalnál,de aztse tom hol keressem,turkáljam...
Segítségeteket előre is köszönöm! :!:


szomb. dec. 27, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Meg kellene hallgatózni, hogy kattan-e relé a risztóban, vagy környékén. Aztán megfigyelni, hogy amikor égve marad a helyzetjelző, akkor kattant-e a relé vagy nem. Ha nem, akkor a riasztó valamiért így vezérli, ha igen, akkor összeragadnak a relé érintkezői.

Most nézem, hogy szegény hmli-nek nem adtam választ...bocs...azóta sem bontottam meg azt a részt...

Üdv
Inhouse


hétf. jún. 30, 2008 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 13:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
hali
én is segítséget szeretnék kérni. van egy 93-as renault-m, amibe sajna egy utólag beépített riasztó+központi zár van. ezzel együtt vettem az autót. szóval nem igazán megbízhatóan működött, volt olyan hogy bekapcsoltam és jó néhány percig folyamatosan világította a helyzetjelzők, és ez kikapcsolásnál is többször előfordult. a távirányíton KING-KUNG van ráírva, az vezérlőn meg SCORPIO GT 950. eléggé gagyinak hangzik...
szóval ha valaki tudna segíteni, hogy mi lehet ez a jelenség, azt nagyon megköszönném. remélem soha nem fogja lemeríteni az autót...


pén. jún. 27, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Még mindig rossz a riasztó, ami miatt nyitottama topicot, csak azóta fater nem idegesített vele, hogy nézzük meg. ma megint megtalált vele és nekiálltam mérni. Kiderült, hogy a szirénája rossz. A tekercsről jövő vezeték volt leszakadva. Most megcsináltam, de szétvan maga a sziréna barmolva, mert egybe volt öntveés úgy kellett szétvernem. Igazából nem is sziréna, csak egy hangszóró van benne. Bazinagy mágnes és benne tekercs. A meghajtója belevan integrálva a riasztóközpontba. 2 vezetéken kapja a jelet. Én egyenfeszt mértem, 11-12V. Ingadozott. Valószínűleg szinuszjel azért. Kérdésem, hogymilyen sziréna hangszórót vegyek hozzá? Milyen paraméterekkel? Szóval olyan kell, amiben nincs meghajtó elektronika, csak maga a hangszóró.
A réginek ez a neve: Texalarm HP1120E


csüt. jún. 14, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Itt próbáld meg:
    GLOBALARM Kft.
    1136 Budapest, Csanádi u. 14.
    tel.: 120-8181, 135-9414


kedd jún. 12, 2007 8:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 23, 2006 12:01
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy 90-es Mazda-m, benne egy Piranha-val. Elveszett a távrángató (a sziréna kulcsa soha nem is volt meg).
Eddig nem is érdekelt, nem használtam a riasztót emiatt.
Most kiment a fő bizti, csere, erre be kapcsolt a riasztó.
Ki szedtem a sziréna biztit és le kötöttem a mágnesszelep blokkolót.
Tehát az autó megy de egy csomó gáz van vele (ablakok le-fel elakadás jelző néha villog stb...). Azt mondták, hogy a riasztót ki lehet szerelni, de ezt nem nagyon akarnám. Nem tud valaki távirányítót? Vagy bármilyen segítség jól jönne...


kedd jún. 12, 2007 7:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Jó is az, én sem használom még semmire... :)
Elég szoros hétvége lesz, de igyekszem nem elfelejteni a képeket. Ha nem tudok fényképezni a műszerfal alatt, akkor rajzolok neked! :)

Üdv
Inhouse


kedd ápr. 03, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
inhouse írta:
Hmli!

Nekem spal van. Nem ígérem, hogy hamar, de ha lesz rá időm, megnézem neked a sorrendet. Kiszedni azért nem fogom! :?
Jó kis riasztó egyébként, sok szimpatikus megoldás van rajta.

Üdv
Inhouse


Köszi előre is.
Ha mégse sikerül, majd kiválogatom, hogy melyik láb kicsoda.
Nekem a legfontosabb az AUX vezérlés. Még nem tudom mit kötök rá, de jó. :-)


hmli


hétf. ápr. 02, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Hmli!

Nekem spal van. Nem ígérem, hogy hamar, de ha lesz rá időm, megnézem neked a sorrendet. Kiszedni azért nem fogom! :?
Jó kis riasztó egyébként, sok szimpatikus megoldás van rajta.

Üdv
Inhouse


hétf. ápr. 02, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Józsibá írta:
Szevasztok!
Vettem egy 96-os mondeót, és a riasztó távirányítója max 1 m-ről működik!
Mit lehet tenni? :)


Ha infrás, akkor semmit, így a jó.
Ha rádiós, újra kell hangolni. Ha szerencséd van, nem fix hanem trimmer kondis.


vas. ápr. 01, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2007 18:33
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szevasztok!
Vettem egy 96-os mondeót, és a riasztó távirányítója max 1 m-ről működik!
Mit lehet tenni? Nem elemcsere, már próbáltam :)


vas. ápr. 01, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
SPAL AS-80 riasztóhoz lenne szükségem lábkiosztásra. Nincs hozzá gyári kötegem, a leírásban pedig csak annak a színeire hivatkoznak, lábszám nélkül. Vagy ha van valakinek gyári kötege, 2 oldalról normális minőségű fénykép is elég, majd én kibogozom.


hmli


szomb. márc. 31, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás müholdas riaszto
sziasztok
volna egy olyan kérdésem hogy lehetséges-e?hogy a kocsimba betegyek valamilyen kütyüt/de mit?/ami a saját gps-emben mutassa a poziciomat akkor is ha épp nemvagyok a kocsimban pl:elcsorják ,akkor megtudjam merre van,a gps adott egy mitac mio p550 rajta térképszofver,már csak a köcsiba kellene valami olcso dolog
elöre is köszönöm
üdv


szer. aug. 09, 2006 10:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Sziasztok

Van egy piranha riasztóm aminek nincs meg a bekötési rajza. 95-ös gyártmány de még tökéletes. Nem ismeri valaki véletlenül?

A felét már kikisérleteztem de még van pár ismeretlen vezeték:

Két Sárga és dióda a végén : index
Piros: +12
Fekete: Test
Zöld-Sárga: ajtó érzékelők

és ami nincs meg:

van két vastagabb zöld vezeték: ?
piros-fekete: ?
vékony barna: ?
vékony zöld -fehér: ?


meg van még egy rövid fehér ami nem a csatlakozóknál hanem közvetlen a risztóból jön ki de szerintem ez antenna lehet.


Tudnátok segíteni? Köszi


csüt. máj. 18, 2006 6:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Üzletszerű gépkocsilopásokra szakosodott bűnözői csoportot fogott el összehangolt akcióban a rendőrség - közölte pénteki sajtótájékoztatón Gara József, a Fejér megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója. A bűnszövetségben dolgozó hattagú csoportot július 4-én különböző helyeken, de egyidőben fogták el; négyen már előzetes letartóztatásban vannak, a két orgazda pedig szabadlábon védekezik. Az ügyben még további őrizetbe vételek és újabb gyanúsítottak vizsgálatba vonása is várható.

A rendőrség egy zsámbéki családi ház udvarán megtalálta a lopott autók tárolóhelyét is: az akció során 24 még egyben levő gépkocsit, valamint az orgazdáknál és a csoport tagjainál összesen négy IFA teherautónyi alkatrészt foglaltak le. A lefoglalt gépkocsik közül háromnál még nem változtatták meg az eredeti egyedi azonosítójeleket, - így azok rövidesen visszakerülhetnek a tulajdonosaikhoz - a többit szakértői vizsgálatnak vetik alá.

A kár legalább 41 millió forint
A leleplezett csoport a vizsgálat eddigi adatai szerint legalább 41 millió forint kárt okozott a lopásokkal, amiből 13,5 millió forint megtérült a három eredeti azonosítójelű autó révén. Az autótolvajok Fejér, Komárom-Esztergom, Vas és Pest megyében, valamint Budapesten tevékenykedtek. A csoport elfogása előtti napokban például Székesfehérváron és Tatabányán hat autót loptak el 25 millió forint értékben.

A banda többnyire büntetett előéletű, zsámbéki és budapesti lakosokból állt, valamint egy romániai magyar állampolgárból, aki az autókat megrendelte. Őt akkor fogták el, amikor megérkezett egy lopott kocsi átvételére. Az autókat emellett totálkáros, törött autók tulajdonosainak megrendelésére, illetve alkatrész céljára lopták.

Hi-tech tolvajok
A tolvajok a több napos "felderítő munkával" kiszemelt gépkocsik indítási és védelmi rendszerét számítógéppel vezérelt mobil dekódoló berendezéssel, egy-két perc alatt hatástalanították. Dolgukat megkönnyítette, hogy a csapat egyik tagja kiválóan ért az elektronikus szerkezetekhez.

A lopott autókat szinte elkótyavetyélték: egy tízmilliós kocsit például 250 ezer forintért vett át tőlük a megrendelő, és 350 ezer forintnál nagyobb összeget egy kocsiért sem kaptak.

A csoport ellen folytatólagosan, bűnszövetségben üzletszerűen elkövetett többrendbeli, jelentős értékű lopás bűntette miatt folyik a vizsgálat. A leleplező akcióban a Fejér megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága és több rendőri egység - köztük az ORFK különleges felderítő osztaga vett részt.


Ez a forras:
http://index.hu/politika/bulvar/tolvband0708/


kedd júl. 12, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Reggel indulunk nyaralni 1 hétre. Ha hazajöttünk, elmegyünk a renault-hoz és megpróbálunk használati útmutatót kérni.


pén. jún. 24, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
inhouse írta:

Én azon vagyok inkább elképedve, hogy használt autónál pozitív tulajdonság az, hogy van benne riasztó... Megveszik az autót, az egy dolog, hogy semmi papírt nem kapnak a riasztóhoz (és ezáltal előáll a topic téma probléma), de fel sem merül bennük, hogy úgy elvihetnék az autót, hogy észre sem vennék... :shock:

Üdv
Inhouse

pedig bizony ezt a módszert a mai napig alkalmazzák! Te megveszed az autót, örülsz. Pár napra rá kocsi sehol. Főleg drága német gépekkel csinálják ezt!
Én pont ezért nem veszek drága új autót. Ha törik az piszkosul drága lesz és hirtelen igen nagyot zuhan az értéke! Emellett az új autókat szívesebben lopják. Presztizs? az meg nem érdekel :)


pén. jún. 24, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
A Renault "gyári" riasztója a Cobra. Ha ezt egy riasztószereléssel foglalkozó ember nem tudja (vagy nem akarja tudni), arról meg van a véleményem és cseppet sem pozitív . . . . . .


Tégy úgy és akkor jobb neked? :o
Nem hinném, hogy minden autó összes gyári és a külön kapható összes riasztót ismernie kellene minden szerelőnek, mert különben balfék...

Én azon vagyok inkább elképedve, hogy használt autónál pozitív tulajdonság az, hogy van benne riasztó... Megveszik az autót, az egy dolog, hogy semmi papírt nem kapnak a riasztóhoz (és ezáltal előáll a topic téma probléma), de fel sem merül bennük, hogy úgy elvihetnék az autót, hogy észre sem vennék... :shock:

Üdv
Inhouse


pén. jún. 24, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Ezért kellene kérned valakitől egy használatit. Kollégák! Akinek van az ismetettségi körében ilyen autó, kérje el a riasztó papírjait, és juttassa el Kispedro-nak, bármilyen formában. Köszönöm.


pén. jún. 24, 2005 6:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Úgynézki most jól működik. Akkor az a texalarm nem a márkáját jelzi? Mert cobra feliratot nem látok rajta.
Emléxem, hogy régen beletetettünk még akkor a daewoonkba egy riasztót. Egy idő múlva úgy döntöttünk, hogy ki/be kapcsolásnál ne csipogjon és elvittük, hogy kapcsolja ki. Azthittem, hogy átforraszt benne valamit, vagy át jumperol. A gyere megfogta a távirányítót, egy párszor ki/be kapcsolta, meg nyomkodta a vakriasztást, meg közben 1-2-szer elindította az autót és már kész is volt. Kb. 2 perc alatt megcsinálta. Ennek a riasztónak, most alapból nincs hangja ki/be kapcsoláskor.


csüt. jún. 23, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. jan. 12, 2005 21:45
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Sárbogárd-Székesfehérvár
Hozzászólás 
A Renault "gyári" riasztója a Cobra. Ha ezt egy riasztószereléssel foglalkozó ember nem tudja (vagy nem akarja tudni), arról meg van a véleményem és cseppet sem pozitív . . . . . .
Egyébként a Török Audió a nagykereskedője, náluk esetleg lehet kérni egy használati utasítást.


csüt. jún. 23, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Ma elvittük egy riasztószerelőhöz, de aztmondta, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert van 1 milió féle riasztó. Mégcsak megsem próbálgatta. Milyen riasztószerelő az ilyen?


Ilyen szakma nem igazán létezik. Vannak műszerészek (és egyéb területről önképzettek) akik ezt csinálják. Igaza volt a mukinak abban, hogy kismillió riasztó van és mindnek más a programozása, beállítása. A bekötés meg tényleg egy sötét folt. Bekötési/programozási dokumentációt nehéz szerezni, főleg gyári riasztókét, anélkül meg nem éri meg hozzá sem nyúlni. Egyszerűen nem tudsz vele mit csinálni, ezt nem lehet kitalálni.
Eddig 2 szívásom volt ilyen senkiföldjéről származó riasztóval, sok óra elment rá és alig lehetett érte pénzt kérni, mert jobban megérte volna újat rakni bele. Mikor másodjára csináltam meg, kérdezte a srác, hogy mivel tartozik? Azzal, hogy nem hozod ide többet! :evil:

Üdv
Inhouse


csüt. jún. 23, 2005 7:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hi!
Biztos kilehet kapcsolni, mert mondja fater ő is kikapcsolta már egy párszor, meg vissza. A középső gom 3-szor egymás utáni megnyomásával kell. Mikor tök süket volt, akkor is megcsináltam ezt a műveletet és látam is, hogy éppen ki, meg be kapcsolódik a hangja, mert olyankor nagyon gyorsan villan egy párat.
A távpiszkája biztos nem kontaktos, mert gombnyomáskor pittyen, meg villan egyet. Akár mikor megnyomom, ez így mindig működik. Jó tudom ez nem jelenti azt, hogy a jel el is megy a riasztóig, de tuti nem a távirányító a kaki.


szer. jún. 22, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"Milyen riasztószerelő az ilyen?"

Én műszaki szakközépbe jártam másfél évig, aztán otthagytam, mert nem bírtam a kötekedős társaságot. A többiek közül senkit nem érdekelt a téma, életükben nem építettek még egy kétledes villogót sem. Ők most szerzik a technikusi papírjukat, és mennek majd (akár riasztó-) szervízekbe dolgozni - én meg szociológiát kezdtem el tanulni. ;) Azért, mert vki egy szerelőműhelyben dolgozik, még nem kell hogy érdekelje amit csinál. Szvsz kell egy megszállottság ahhoz, h. valaki olyan dolgot akarjon megjavítani, aminek ránézésre fogalma nincs a hibájáról. Ahhoz, h. valaki be tudjon szerelni egy riasztót az autóba, nem kell nagy ész, viszont - aki gyakorlott, az gyorsan be tudja tenni - így könnyen lehet pénzt keresni. Az már üresjáratnak számít, ha olyannal kezd el foglalkozni, amit talán meg sem tud javítani (meg nem kérhet érte sok pénzt. Valutáról szól az egész világ...

Egyébként lehet - akik ehhez tényleg értenek, már nincsenek szabadlábon. ;))))

Soxerencsét.

fk


szer. jún. 22, 2005 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Üdv!

Én azért megnézném, nem-e kontakthibás maga a sziréna, vagy a vezetékezése.
1. Nem valószínű, h. a hangot ki lehet a kapcsolni a távpiszkával, de a villogást nem - ennek semmi értelme. Vagy riaszcson, vagy ne. :)
2. Ha mégis ki lehet kapcsolni (mert a franciák ilyen precízek :)), attól még lehet, h. hibás a sziréna (vagy a vezetéke/csatlakozása), esetleg a gomb a piszkán belül kontaktos. Nem hinném, h. olyan nagy baja lenne. Általában az ilyeneknek mindig valami egyszerű hibája van.

fk


szer. jún. 22, 2005 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ok! Semmi gond. Én sem szeretem az olyan embereket, akik nem képesek semminek utánanézni, hanem rögtön nyitnak egy topicot a semmiért.
Amúgy meg most tök jól működik a riasztó. Kiváncsi vagyok, reggelre jó lesz-e.
Múlt héten egyik este még működött rendesen, reggelre meg már csak villogott.


szer. jún. 22, 2005 19:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Kispedro: Nem akartalak megbántani! Csak am olyan világban élünk, hogy egyes emberek mindig a könnyebb oldalról fogják meg a dolgot.


szer. jún. 22, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Melyik használati utasítást :?: :?: :?: Azért ennyire **** ne nézz már légyszives! Ha lenne hozzá használati utasítás, még a számítógépet sem kapcosltam volna be, nem hogy segítséget kérjek.
Ha nem lesz semmi használható infó, akkor természetesen elviszem a renault márkaszervízbe. Hátha ők még tudják, hogy mit raktak bele.
Csak arra gondoltam, hogy valakinek biztos van még ilyen autója és talán ilyen rijjogató van benne.


szer. jún. 22, 2005 14:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Vagy a használati utasítását sem ártana elővenni.


szer. jún. 22, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szerintem probaljatok meg a markaszervizben,
ha tenyleg gyari a riaszto akkor nekik kutya
kotelesseguk javitani tudni....
Mondjuk aranyaron az a masik oldala.


szer. jún. 22, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Autóriasztó gondok
Szerbusztok!
Van egy 4 éves Renault Megana classic autónk. Van benne egy gyári riasztó, ami mostanában ****. Van mikor riasztania kellene, de csak villog. Azthittük, hogy elromlott. Másnap már semmi baja nem volt. Szirénázott is, meg riasztott is. Arra jöttünk rá, hogy a távirányítón velkezdjük nyomkodni a gombokat, akkor úgy tudjuk kikapcsolni a szirénázást. Namost az a baj, hogy vissza már akár mit nyomkodok, nem akar kapcsolni. Villogni villog, de tök süket. Asszem előtte a középső gombot kellett megnyomni 3-szor és úgy tudtam ki-be kapcsolni a hangot, de ez nem biztos.
Itt van 1-2 kép a távirányítóról:
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/kulcs.jpg
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/kulcs2.jpg
Bocs, ha egy kicsit nagy, meg homályos. Most próbálgatom a makrókép készítést. :-)
Ma elvittük egy riasztószerelőhöz, de aztmondta, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert van 1 milió féle riasztó. Mégcsak megsem próbálgatta. Milyen riasztószerelő az ilyen?
Arra gondoltam, hogy ti tudnátok valamit segíteni. Hátha valaki ismeri ezt a tipust.
Leszedtem a címkét magáról a szirénáról:
http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/alarm.JPG
Kerestem ezt a márkát, meg a tipsut (a számok, meg betűk gondolom azt jelölik), de semmit sem találtam. :(
Ti mit ajánlanátok ebben a helyzetben.


szer. jún. 22, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot] valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség