Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:43



Hozzászólás a témához  [ 229 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Stroboskop & fénytechnika 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 20:23
Hozzászólások: 395
Tartózkodási hely: Jászszentlászló
Hozzászólás 
szia!!

ez a strobi, amiről képet raktál be, ez mekkor teljesítményű?? és ehhez már csak az erősítő kimenetére kell rákötni, és megy is, vagy ehhez kell még vmi elektronika????

AdY


szomb. okt. 08, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Egész egyszerűen nem éri meg strobit építeni, menj el egy boltba és vegyél egyet készen, dobozzal együtt képtelen vagy annyiból megvenni az alkatrészeket amennyiben a kész van...
Már 2000 forintért lehet venni ilyet:
Kép
Az más kérdés, hogy ha építeni akarsz, talán a strobit egyszerűbb megcsinálni kevesebb alkatrész kell hozzá.
De nagyon vigyázz vele, ezek életveszélyes dolgok!


szomb. okt. 08, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 20:23
Hozzászólások: 395
Tartózkodási hely: Jászszentlászló
Hozzászólás 
sziasztok!!

nem akartam új témát nyitni, ezért ideírom. Szóval ez félig off, de azért kezdem. :) szóval: melyiket lenne érdemesebb megcsinálni?? egy strobit, vagy egy fényorgonát?? (mint már másik topicban írtam, a fényorgonát egységcsomagban venném) itt most nem csak az egyszerűségre gondolok, hanem pl egy kis teljesítményű strobit mennyire nehéz, és mennyibe kerül megépíteni?? A kisteljesítmény alatt értem azt, hogy pl másodpercentként bírjon 2-3at villantani. vagy esetleg találtam egy viszonylag egyszerű (de nem tom, hogy működőképes-e) strobit, de ez nem tud ütemre villogni. ez nekem nem is lenne túl nagy baj, de gondolom, hogy az ütemre villogást később is hozzálehet építeni

ja, és a rajz, ami sztem nem túl bonyolult: http://ady92.uw.hu/image/strobi.GIF

mit szóltok hozzá??

előre is köszi!


AdY


szomb. okt. 08, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én csak 250 W-os csőhöz csináltam meghajtást és az is kb 10 éve volt.
nemrégiben próbálkoztam 1,5 kW-os csővel, de annak meg nem kell kondenzátor, csak egy minimális a gyújtáshoz.
Sajna nem tudok csövet ajánlani, de a fentiek miatt nem tudom, h mit jelent a 400 W-os meghajtás.

Üdv


szer. szept. 07, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Ros-Co., Funk!

Kössz az infot és a tanácsot.
Esetleg tudnátok ajánlani a 400W-os elektronikához csövet (a tipusára lennék kíváncsi). Szerintem min. 1-1.5kW-os kellene.


szer. szept. 07, 2005 18:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Komaki:

Valóban lazán kezeltem az értékeket, de oda írtam hogy kb. Egyébként nem a pontos érték a fontos :twisted:

2 csövet nem tudsz párhuzamosan kapcsolni, ugyanis gyújtáskor a cső ellenállása rohamosan lecsökken, és nem tudod garantálni hogy a 2 cső pontosan ugyanakkor gyújtson be, valamint az sem garantálható hogy a 2 cső karakterisztikája egyforma.

De sorba miért ne köthetnéd? Én már próbáltam is. Baromi nehéz begyújtani, de műkszik. Igaz nagyobb feszej kell.

A motorindító kondi egy papír, vagy olajpapír dielektrikumú 10..100uF értékű kondi, a 100uF-os kb 2000Ft körül van, tehát drágább, viszont garantáltan nem megy tönkre, és hatalmasat villan tőle a cső.

A nagyon gyenge villanócsövekhez, vagy a nagyon nagyokhoz én sorkimenőt szoktam a gyújtáshoz alkalmazni. Általában jellemző hogy a cső öregedésekor a gyújtófesz és az üzemi fesz. Növekszik.

Viszont: tapasztaltam olyat, hogy a cső begyújtva marad, és egy elég halvány vékony kék ív alakul ki, és nem alszik ki. Egy idő után a cső baromira túlmelegszik, és elreped. Ez gondolom az elpárolgó katódból eredő fémrészecskék miatt van. "elgázosodik" a cső.

Ilyet láttam már elektroncsőnél is.


szer. szept. 07, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kommersz, boltban kapható alkatrészre gondoltam a gyújtásnál. Van valakinek ötlete?

"1 év alatt tönkre megy" úgy értendő, h kicsit már kezd feketedni.
Volt egy strobim, amiben 2 éves volt a cső és még egész szép állapotban volt. Néha kihagyta a villanásokat. Nem értettem, hogy mi lehet a baja az elektronikának, és mint kiderült nem volt semmi baja, mert a cső cseréje után ment rendesen.

Komaki!

Ha kicseréled a 22 uF-os elkót valami szép darabra(amiket ajánlottak itt), akkor tuti, hogy nagyobb lesz a villanásod.
Az elkó lassan sűl ki, kis áram leadására képes. Ugyanazon kapacitás mellett a lassabb kondival hosszabb ideig van begyújtva a cső, de kisebb fényerőn megy.

Fél év után az elkóid már valszeg ki vannak készülve. Ha szétszeded, nincs kedved letesztelni őket, hogy mit tudnak egy újhoz képest?

Üdv, Funkee


szer. szept. 07, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Funk!

Idézet:
Én sokat szívtam az 1,5 kW-os csövem begyújtásával és most sem tudok igazán jó megoldást kommersz alkatrészekkel

Elősször az impulzus-trafó cseréje jutott eszembe, de amikor megláttam "kommersz" szavat, akkor 1 kicsit elbizonytalanodtam. :?

Idézet:
A számításod szerint az Astro 500-as mindössze 43 Ws-ot kap, ha 20-at villan másodpercenként.

A képlet, amit leírtam 100%, h helyes. Ha jól kiszámoltad az eredő kapacitást és a feszültség négyzetét, akkor annyi (én nem számoltam utána).
Azért egy kicsit furcsa, h a csövön csak kb. 10%-os a terhelés és 1 év alatt tönkremegy.
Az én sztrobimban a 250W-os csőre 50W megterhelés jut. Ez már 20%, de már fél éve müxik. 25-öt villanás/s, 2db 22uF-os elkó, 8kV-gyújtófesz.

üdv: Komaki


szer. szept. 07, 2005 7:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A 12 uF-os kondi, amit én láttam, motorindítónak tűnt.

Komaki!

Nem szőrszálhasogatás. Az értékeket nyugodtan lehet lazán kezelni, mert a villanócső nem érzékeny a pontos értékekre. A 4...10 kV a "pontos" érték, mivel s feszen kívül az energia is fontos. Én sokat szívtam az 1,5 kW-os csövem begyújtásával és most sem tudok igazán jó megoldást kommersz alkatrészekkel. Ha van ötlet, az jól jönne.

A számításod szerint az Astro 500-as mindössze 43 Ws-ot kap, ha 20-at villan másodpercenként. Szvsz az megfelelő méretezés, de ha van valakinek jobb tapasztalat az szívesen fogsdom. Nekem is az lenne a célom, hogy egy kis csővel nagyot villantsak.

Üvd, Funkee


kedd szept. 06, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Bocsi, hogy beleszólok
Az MKT az egy kondenzátortípus, téglatest alakú, és írja rajta, hogy MKT. A motorindító pedig az egyfázisú aszinkron motorok indításához kell.
Szerintem nem jó ötlet párhuzamosan kapcsolni két csövet, mert ha az egyik begyújt, akkor a feszültség leesik, és a másik nem is fog begyújtani. Soros kapcsolást inkább támogatnám.


kedd szept. 06, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Ros-Co-t és Funk-ot még 1-2 dologgal kiegészíteném (egy kis szőrszálhasogatás is lesz :) ):

Idézet:
A gyújtófesz. az a fesz. amit a cső külső elektródájára adunk, ez jellemzően egy 4..6KV-os impulzuscsomag.

4..10...kV

Idézet:
230V-ról egyenirányítva a kondi ált. 300V-ra töltődik. Kétszerező kapcsolásban kb. 600V-ra. Ez a hálózati fesz. csúcsértékéből adódik.

230*1,41=324,3V
324,3*2=648,6V

Idézet:
Nem voltam világos. Arra gondoltam, hogy strobiknak jellemzően nem elkó típusú kondenzátorokat használnak.

Most már értem!

Idézet:
A csőre írt teljesítmény vajon mit jelölhet?

A teljesítményt így számolod (az Nws nem lehet nagyobba cső teljesítményétől):
Nws=U*U*C*f/2 vagyis a feszültség négyzete * eredő kapacitás * frekvencia (villanás/s) / 2

Idézet:
De szerintem leggyakrabban az is elírás, tehát egy 400W-os cső: 400Ws

Ez nem elírás, 400W=400Ws - legalábbis én így tudom.

Az MKT-ról és a motorindítóról eddig még nem hallottam semmit. Esetleg részletesebben is leírnátok, h mik ezek?!
Ja, és még nem kaptam választ! Megtehetem-e azt, h párhuzamosan kötök két db villanócsövet? Szerintem ilyenkor osztódik a terhelés, mivel a villanási energia 2 db csövön át sül ki.

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv: Komaki


kedd szept. 06, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Esetleg tudna valaki segíteni abban hogy hogyan tudnék csinálni egy olyan áramkört, ami két FT-50-es villanócsövet villogtatna. 12V ról kellene mennie, és ha mondjuk lehetséges akkor állandó frekvenciával, amit lehetne állítani.
Köszi


kedd szept. 06, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A csőre ritkán adják meg a teljesítményt, de szerintem a maximális disszipációját jelentheti (így lenne értelme)

De szerintem leggyakrabban az is elírás, tehát egy 400W-os cső: 400Ws
És ezek nem vakuba készült villanócsövek, tehát nem a rákötött 1000uF-os kondival kell kihozni ezt a villanási energiát, Funk jól mondta.


kedd szept. 06, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Komaki!

Nem voltam világos. Arra gondoltam, hogy strobiknak jellemzően nem elkó típusú kondenzátorokat használnak.

Ros-Co tök jól összefoglalta, amit kell tudni, annyival egészíteném ki, hogy pl az említett 250 W-os csővet nem szabad úgy méretezni, hogy én csak egyet villantok vele másodpercenként és akkor mehet rá az 1000 uF-os kondi. Egyrészt szerintem csak egy tájékoztató adat a 250 W és azt semmiképpen sem egy villanással kell rajta elérni/másodperc.
Astro 500 W, benne a 400 W-os cső, 12 uF-os kondi(nemtom milyen típus, de biztosan nem elkó. valami nagyáramú) 600 V-on. Másodpercenként max 15 villanás és kb 1 év alatt megy tönkre a cső, ha hetente használod.(persze nem maxon járatva)

A csőre írt teljesítmény vajon mit jelölhet?

Üdv, Funkee


kedd szept. 06, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
No itt alapvető hiányosságokat vélek felfedezni az ismeretekben:

A cuccot STROBOSZKÓP nak hívják. Nem másképp.
A cső neve VILLANÓCSŐ

3-4 fontos adata van, amik a következők:
-villanási energia, értékét Ws-ban mérik
-hány villanást bír ki percenként (ez a mechanikai kialakítástól függ, azaz hogy tud-e eléggé hűlni a cső)
-gyújtófeszültség
-üzemi feszültség (ennek nincs pontos neve)

A gyújtófesz. az a fesz. amit a cső külső elektródájára adunk, ez jellemzően egy 4..6KV-os impulzuscsomag. Értéke nem kritikus, de a cső öregedésével jellemzően növekszik. Jellemző hogy a kisebb csövek kevesebb, a nagyobbak nagyobb gyújtófeszt igényelnek.

A villanási energia az energiatároló kondenzátorban tárolt energia. az 1/2C* sqr(U) képlettel számolható.

C a kondi kapacitása, U a tápfeszültség. 230V-ról egyenirányítva a kondi ált. 300V-ra töltődik. Kétszerező kapcsolásban kb. 600V-ra. Ez a hálózati fesz. csúcsértékéből adódik.

Egy 250Ws-os cső az 600V-on mekkora kapacitást visel el?
P=1/2c*sqr(U)
C=2*P/sqr(U)=0,0014F
1400uF Ez elég brutális, de ez akkora energia, hogy ebbeől max. percenként egyet bír ki a cső. (ez mindig acsőtől függ!!!) Ha gyorsabban akarjuk járatni, akkor a kondi értékét arányosan csökkenteni kell.

Még 1 dolog: az elkóknak van belső ellenállása. Ezért javaslom hogy strobiba semmiképpen ne használjátok, hanem inkább MKT, vagy motorindítót (ez is fólia vagy papírkondi) egy 40uF-os kondi ilyenbőla kkorát villant, mint elkóból egy 300uF-os, mert a csúcsáram a sokszorosa, viszont a csövet mégse melegíti túl.

Az elkók a strobiban szeretnem felrobbanni (saját tapasztalat) Persze a kis gagyi sz*rokban azok vannak, meg is lehet nézni az élattartamot.

Egy nagyon egyszerű strobi rajza (erre épül az összes).
http://www.giangrandi.ch/electronics/neon/odds.html


kedd szept. 06, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Idézet:
Nekem még az is megfelelne ha ki lehetne cserélni erősebb villanócsőre ami most benne van...


Hiába cseréled ki a csövet, attól még nem lesz erősebb, hiszen a kapacitást és/vagy a feszültséget nem növelted. Rosszabb esetben el se fog indulni, mert az erősebb villanócsőnek magasabb gyújtófeszültség kell. Tegyük fel, hogy az elektronika ad 1kV gyújtó feszt. A jelenlegi lámpának ez elég is lenne, de a komolyabbak már a 4-10kV-ot is megigénylik.
Én a elkó(k) cseréjét ajánlom.

üdv: Komaki


kedd szept. 06, 2005 7:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Idézet:
Nem csak elkókat használnak a strobikban, sőt!
Az astro 500-asban 2*12uF-os kondit használnak(tak).


Persze, hogy nem csak elkókat! Az előző hozzászólásomban írtam (lehet, hogy nem vetted észre), hogy ott van még a magas feszültségü gyújtó elektronika :idea: .
Egyébként az én sztrobimban 4*330uF-os kondik vannak :shock: . Ez már a brutalitás csúcsa. No, ettől még nem garantált, hogy erősebb, mint az astro 500 :? , hiszen lehet, hogy az magasabb feszültségen dolgozik.

üdv: Komaki


kedd szept. 06, 2005 7:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Komaki!

Nem csak elkókat használnak a strobikban, sőt!
Az astro 500-asban 2*12uF-os kondit használnak(tak).

A dinár nem erősebb, mint a HUF. Lásd: japán yen sztorija.

Üdv, Funkee


hétf. szept. 05, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Nekem még az is megfelelne ha ki lehetne cserélni erősebb villanócsőre ami most benne van...


Egyébként erre gondoltam:

http://www.tuningbolt.hu/index.php?P=te ... 0&TID=6334


hétf. szept. 05, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Idézet:
Hello! Gondolom hallottatok már az autóban a helyzetjelző helyére rakható stroboszkópokról. Na van nekem egy ilyen. És azzal kapcsolatban szeretnék valamiféle segítséget kapni, hogy hogy tudnám én azt felturbózni, mert így igencsak gyenguska. Ahogy elnéztem most egy fényképezőgépben lévővel megegyező nagyságú villanócsővel megy. Teljesítményt nem tudok. Segítségeteket előre is köszönöm.


Az igazat megvallva még nem hallottam az efféle sztrobikról :oops: . Viszont tény, hogy minden sztrobi lelke egy (esetleg több) nagy kapacitású és feszültségü elko. Ha több fényt akarsz, akkor ezt/ezeket kicseréled nagyobb kapaciásúakra. A feszültségüket szükségtelen növelni. Viszont óvakodj, mert ha nagyon megtuningolod, akkor előbb-utóbb megfeketedik a villanócsöved.
Amikor majd szétszeded a burkolatot, a nagy elko-n kívül sok mást is fogsz látni. Ezek a cuccok adják a magasfeszültségü impulzusokat a lámpa begyújtásához. Ezeket ne bántsd, hacsak nem akarod a villanócsövet is kicserélni.

üdv: Komaki

ui: A segítséget én is elvárom! :)


hétf. szept. 05, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Funk!

Persze, hogy a jugóktól veszem, hiszen a délvidéken élek. Egyébként a dinár 3* erősebb valuta, mint a HUF.

üdv: Komaki


hétf. szept. 05, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Gondolom hallottatok már az autóban a helyzetjelző helyére rakható stroboszkópokról. Na van nekem egy ilyen. És azzal kapcsolatban szeretnék valamiféle segítséget kapni, hogy hogy tudnám én azt felturbózni, mert így igencsak gyenguska. Ahogy elnéztem most egy fényképezőgépben lévővel megegyező nagyságú villanócsővel megy. Teljesítményt nem tudok. Segítségeteket előre is köszönöm.


hétf. szept. 05, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Komaki írta:
250W-os: 600dinár - 7.5euro - 1800forint
50W-os: 300dinár - 900forint


A jugóktól veszed a csövet? Nekik van ilyen gyenge dinárjuk, nem?


hétf. szept. 05, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Orbitpsu!

Kössz az infot!
Ja, és bocsi :oops:


hétf. szept. 05, 2005 8:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
ady92!

Én az elektronikára értettem az 50Wattot. A blic-lámpa (FT-218) 250W-os, de találkoztam már 50W-os tipusokkal is. 50-est ne vegyél mert még egy 4*4 méteres szobát se tud bevilágítani, esetleg ha nagyon megterheled.

250W-os: 600dinár - 7.5euro - 1800forint
50W-os: 300dinár - 900forint


hétf. szept. 05, 2005 8:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás Re: Stroboskop & fénytechnika
Komaki írta:
Hello! Hiányoltam ezt a témát és gondoltam, nyitok egy ilyen szobát. Bocsi, ha már előzőleg volt ilyen dolgokról szó és nem vettem észre.


van tobb stroboszkopokrol szolo topic is, tessek hasznalni a keresest ]:-<
itttalalsz eleg sok
hasznos informaciot

udv


vas. szept. 04, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 20:23
Hozzászólások: 395
Tartózkodási hely: Jászszentlászló
Hozzászólás 
szia egy darab ilyen 50 wattos blic-lámpa, vagy micsoda mennyibe kerül???


vas. szept. 04, 2005 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Sürgősen segítségre volna szükségem!
A régi sztrobim elektronikája 50 Watt teljesítmény leadására képes. A blic-lámpa, amit ott alkalmaztam (FT-218) 250W-ig bír.
A helyzet az, hogy az új elektronika 400 Wattot ad. Ilyen erősségü lámpát pedig nem tudtam találni.
Szerintetek lehet-e 2 darab FT-218-at párhuzamosan kötni? :? Lehetséges-e ez a megoldás, és mennyire tartós a lámpa szempontjából?
Előre is kössz a segítséget.

üdv: Komaki


vas. szept. 04, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Stroboskop & fénytechnika
Hello! Hiányoltam ezt a témát és gondoltam, nyitok egy ilyen szobát. Bocsi, ha már előzőleg volt ilyen dolgokról szó és nem vettem észre.

Egyébként én ezen a téren eléggé kezdő vagyok. A napokban kezdem majd elkészíteni a második sztrobimat. Az első már fél éve kifogástalanul müxik. Egyetlen hibája, hogy nagyobb helységeket nem tud kellően bevilágítani. Amit majd most készítek, az 8-szor erősebb az elődénél, vagyis kb 400W. A kapcsolási rajzot magam tervezem. Lehet, hogy majd szükségem lesz egy kis segítségre... :)


szer. aug. 31, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 229 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség