Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 8:04



Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Hegesztő trafó 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 15, 2012 11:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
sziasztok volna egy kérdésem!
nekem van 2 hegsztőgépem és kicsit megkéne tunningolni ezeket ha lehet!
van egy Tip tronic 140A co hegesztő gépem és kicsit gyengén muzsikál
és a másik gépem egy einhell multimig 200-as hegesztőgép amin szeretnék egy pit módosítani, pl euro csatlakozósra átéíteni

letudná valaki irni nekem hogy mi kellene ezekhez a müveletekhez? és hogy hogyan álljak hozzá?
azt megköszönném ha rögtön az e mailomra küldenétek az infókat!

gaborkaroly89@postafiok.hu

előre is köszi mindenkinek!


vas. jan. 15, 2012 11:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
inhouse írta:
... Elírás volt, nem? ...

Szinte biztos. Máshol kb 3x annyiba kerül.
El kell menni, és gyorsan megvenni. Bár a honlap azt írja, hogy 2 db van boltonként. Ez nem sok. :shock:


szomb. ápr. 16, 2011 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
Láttátok? A Pennyben hirdettek Einhell BT-IW100 inverteres hegesztőt 12990-ért... Elírás volt, nem? Még a sima trafósból is jó ár...

[url]http://www.penny.hu/index.php?id=klasszikus_nezet&tx_nxoffers_pi1[detail]=14496&cHash=3bad0619a4836cb104a745c598238ab0[/url]

Üdv
Inhouse


szomb. ápr. 16, 2011 14:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2011 15:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
szevasztok lenne egy olyan kérdésem hogy van e valakinek egy ilyen mikrohullám sütős hegesztő trafolya mert ha megengedhető árban lenne és eladó akkor megvenném ha van valakinek irjon üzit az mtz5014@freemail.hu címre előre is köszönöm! !-F


szer. ápr. 13, 2011 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
Úgy irigylem azokat, akik ilyen egyszerű válaszokat tudnak adni!

Én azzal kezdeném, hogy attól is függ, hogy az üzemi áramot akarod megmérni, vagy a zárlatit. Az üzemivel az a baj, hogy változik, nem biztos hogy folyamatos ívet tudsz fenntartani miközben leolvasod a műszert. Ha van hozzáértő segítséged, valamivel jobb a helyzet. A zárlati áramot meg esetleg nem bírja ki elég ideig a megszakító, és hát nem is biztos, hogy arra vagy kíváncsi.

Aztán az sem kizárt, hogy nem csak egy sima trafó, hanem egyenirányítva is van. Ha így van, akkor vagy egyenáramú lakatfogó kell, ami drágább, vagy még az egyenirányító előtt kell mérni. Ha egyutas az egyenirányító, akkor még cifrább a helyzet.

Ha csak sima trafó, akkor nem kell feltétlenül lakatfogó, lehet áramváltó trafóval és egy kéziműszerrel is mérni. Áramváltó trafót akár magad is készíthetsz egy kis (8-10 cm-es) toroid vasmagból (előtte leszigetelve!), egyszerűen rá kell tekerni 100 menet 0,6...1-es zománchuzalt. Az egyik hegesztő vezetéket kell a toroidon átdugni, és a vékony huzalokat ampermérőre kötni. Ha csak DC árammérőd van, akkor még egy graetz hidat kell bekötni az áramváltó és a műszer közé. 2 A-es méréshatárban az áramváltóval együtt 200 A-ig tudsz mérni. Vigyázz, az áramváltó kimeneti vezetékeit semmiképp ne szakítsd meg mérés közben, mert ettől nagy feszültség indukálódik benne, átüthet a szigetelése, vagy megrázhat!

A lakatfogót a hegesztő kábel köré kanyarítva lehet használni. Van komplett lakatfogós műszer is, meg csak lakatfogó is, amit külső műszerre lehet csatlakoztatni.

Ha zárlati áramot akarsz mérni, de nem bírja a megszakítód, vagy nincs lakatfogód, sem áramváltód, viszont van AC 20 A-es kézi műszered meg egy legalább 100 VA 12 V-os trafód (pl. halogén lámpához), akkor azt is megteheted, hogy 230 helyett 12 V-ot kötsz a hegesztőtrafó bemenetére, és a kimenetén mérhetsz a 20 A-es műszerrel, aztán az eredményt beszorzod 20-szal. Mondjuk ha vékony a mérővezeték, akkor ez nem is igazán zárlati áram lesz, inkább üzemi.


csüt. feb. 17, 2011 13:02
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 16, 2011 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
FeF írta:
hpoci írta:
helló!
van nekem egy békebeli maszek gyártmányú trafóm, amin van 3 állás, 1. még lehet hegeszteni, 2. csak profiknak és villámgyorsan 3. fokozat vágás 8as lemezig... azt szeretném, valahogy kideríteni, h háhy ameros lehet az egyes fokozatokban. ezt mivel tudnám megmérni? :shock:


Ha gondolod, és nekem is jó :) (helyszínileg), és ha még szükséges, segíthetek egy lakatfogóval. (Attól függ merre laksz.)


köszi a segítséget! ahogy látom te tatabányai vagy... fogalmazzunk úgy, h nem a közelben lakom.... :? :D de mostmár h tudom mivel kéne, már csak a hogyant lenne jó tudni... köszi!


csüt. feb. 17, 2011 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
hpoci írta:
helló!
van nekem egy békebeli maszek gyártmányú trafóm, amin van 3 állás, 1. még lehet hegeszteni, 2. csak profiknak és villámgyorsan 3. fokozat vágás 8as lemezig... azt szeretném, valahogy kideríteni, h háhy ameros lehet az egyes fokozatokban. ezt mivel tudnám megmérni? :shock:


Ha gondolod, és nekem is jó :) (helyszínileg), és ha még szükséges, segíthetek egy lakatfogóval. (Attól függ merre laksz.)


szer. feb. 16, 2011 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
Lakatfogóval.


szer. feb. 16, 2011 16:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 16, 2011 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
helló!
van nekem egy békebeli maszek gyártmányú trafóm, amin van 3 állás, 1. még lehet hegeszteni, 2. csak profiknak és villámgyorsan 3. fokozat vágás 8as lemezig... azt szeretném, valahogy kideríteni, h háhy ameros lehet az egyes fokozatokban. ezt mivel tudnám megmérni? :shock:


szer. feb. 16, 2011 11:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
Lényeges szempont az egyes áramerősségekhez tartozó bekapcsolási-pihentetési idő is, magyarul: Bi :D
Ez alapján próbálj meg választani, de a kínainak ne hidd el...


szer. szept. 22, 2010 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
topeti írta:
... Vagy válasszam a legnagyobb súlyú német készüléket, ami ventis és kész?...

Gondolom nem nehezéknek veszed. :D
Attól függ, mire akarod használni. Ha kell a nagyobb áram, akkor azt vedd. A kínaira meg látatlanban mondom hogy nem tudja, ami rá van írva. Főleg nem tartósabb használat esetén. :shock:


szer. szept. 22, 2010 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
Teljesen mindegy. Mindegyik nehéz :D


vas. szept. 19, 2010 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Re: Hegesztő trafó
sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a 30ezres árkategóriájú hegesztőkészülékek közül melyik vegyem.

- Einhell BT-EW 160 (üres.fesz. 48V, áram 55-160, elektróda 2-4mm, súly 22,9kg) német
- Güde GE 165C (üres.fesz. 44V, áram 40-160A, elektróda 1,5-3,25mm, súly 16kg) német
- Primex Weldy 190 (üres.fesz. 48V, áram 60-180A, elektróda 2-4mm, súly 23kg) cseh
- T.i.p. TS 220 (max. 210A) kínai

Ezeket néztem ki, ventillátor nem tudom melyikben van, mert csak az Einhell emelte ki, hogy ventis.
Vagy válasszam a legnagyobb súlyú német készüléket, ami ventis és kész? :)

üdv, Péter


szomb. szept. 18, 2010 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 18:20
Hozzászólások: 296
Hozzászólás 
64 cm2 -re vékony a 2-es drót primernek ha dolgozni is akarsz vele.50 cm2 vasra kell a 2,25-ös huzal 1menet/Volt primernek.20Amperes automatával el is megy.64cm2 vason lesz vagy 28-30 A primer áramod,ehez méretezd a huzalt.Van itthon 1 trafónk még húsz évvel ezelőtt tekertük
Adatai:Vasmag 70cm2
Primer:3,5 huzal 170-185-200 menet 3 csapolás
Szekunder:70mm2 Cu 40 menet
4-es elektródával átkötött automatával 220-240A között ugrált a lakatfogó,nah meg a villanyóra :D


csüt. márc. 25, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 20:18
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv Skacok!

Szeretném megkérdezni, tudja-e valaki, hogy hányas dróttal tekerik a Hetra trafókat? ( mondjok a 220-as 130 amperos változatot)
Csak azért érdekel, mert én csináltam egy trafót 64 cm2 vasmaggal 2mm vastag prímer anyaggal, és 6x3-as szekunder vezetékkel.Az eredmény egy 115A-t produkáló kellemesen rugalmas gép lett. Viszont szerintem nem elég vastag anyagot használtam, ezért szeretném összehasonlítani a nagy hírü Hetrával.


hétf. márc. 01, 2010 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
bnagy618 írta:
Üvd Mindenkinek.

Még régen, a piacon vettem egy primitív trafót a legegyszerűbb dizájnos dolog. A lényeg. Egyszerű anyagot akarok hegeszteni alias vasat nevezett zártszelvényt. El.....tam már vagy 50 pálcát de nem ragad össze. Minőségi követelmény: ragadjon már össze!!! Vagy az egyikhez tapad a varrat vagy a másikhoz én meg megűrülök. Hegeszteni, csak 120A körül hegesztő dinamó géppel hegesztettem azzal sikerült. Ezzel nem megy HELP HELP HELP. Milyen pálcát vegyek? 2 db 20x40-es zártszelvényt kéne összedolgoznom ha megszakadok is.


Én úgy szoktam, hogy néhány ponton összefolyatom az anyagot vastag pálcával, ennek is van egy technikája, meg kell tanulni. 120A szerintem elég hozzá, de jó lenne a DC, azzal könnyebb.


kedd aug. 25, 2009 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 18:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Üvd Mindenkinek.

Még régen, a piacon vettem egy primitív trafót a legegyszerűbb dizájnos dolog. A lényeg. Egyszerű anyagot akarok hegeszteni alias vasat nevezett zártszelvényt. El.....tam már vagy 50 pálcát de nem ragad össze. Minőségi követelmény: ragadjon már össze!!! Vagy az egyikhez tapad a varrat vagy a másikhoz én meg megűrülök. Hegeszteni, csak 120A körül hegesztő dinamó géppel hegesztettem azzal sikerült. Ezzel nem megy HELP HELP HELP. Milyen pálcát vegyek? 2 db 20x40-es zártszelvényt kéne összedolgoznom ha megszakadok is.


kedd aug. 25, 2009 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Egy most keszulo ipari arammal mukodo 500A-t folyamatosan szolgaltatni tudo ivhegeszto egyeniranyito modulja es a "booster" modul. (a booster egy kis teljesitmenyu segedtap, csak a palca gyujtasat es az iv fenntartasat segiti elo) :wink:

http://stubiflex.gallery.ru/watch?a=sBb ... =slideshow


szer. márc. 11, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 20:57
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Klföld
Hozzászólás 
Hát köszi akkor nem változtatok semmit.

Mert a váltóáram csak normál vasra jó és nekem mindent kell hegeszteni.

Azért kösz mindent.


csüt. feb. 19, 2009 22:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 05, 2006 20:15
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Mate168!

A trafód kimenetén egy kétutas egyenirányító (Graetz) és egy fojtótekercs van. Ez így teljesen korrekt megoldás, kár elrontani a változtatásával. Ha kivennéd a fojtótekercset, akkor a kimeneti áramnak lennének nulla átmenetei, azaz kialudna és újra gyulladna az ív másodpercenként 100-szor. Fojtóval nincs meg ez a szaggatás, nem csökken az áram nullára (persze, ha jól van méretezve a tekercs és nem telítődik). Tehát nyugodtabb az ív, könnyebb a hegesztés.
Az ötödik dióda a fojtó helyett teljesen értelmetlen. Az egyenirányítást elvégzi a 4 dióda. Ha mindenképpen csökkenteni akarod a trafód dobozának méretét, akkor vedd ki a diódákat a tekerccsel együtt. Ekkor váltakozó árammal tudsz hegeszteni. Ez nem olyan jó, mint az diódás-tekercses esetben az egyenáram, nem is lehet minden elektródával hegeszteni, de valamit valamiért. Szerintem próbáld ki egy ideiglenes kötéssel és megtapasztalod. Onnan még vissza lehet csinálni, ha mégsem felelne meg.

Üdv.:

Mekk_Elek


csüt. feb. 19, 2009 18:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 20:57
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Klföld
Hozzászólás 
Van egy hegesztőm de nem ás mai bolti cucc hanem egy régi 90*évek eleji vagy k9zepe na valami összetákoltság is látszik rajta szal nem tiszta gyári.

van benne 4dióda, ezek az éramegyenesitők vagy nemtom mire szolgálnak, na szal 4dióda aklotja a hidat és utánna ott a filter ami egy kis transzformátor.

Nekemez igy tul sok helyet foglal és azt szeretném megkérdezni hogy ha leszerelem a filtert(kis trafót) és helyettesiteném egy 5ik diódával amit a +ra tennék akkor nem változzna e semmi helyettesitené a filtert, vagy esetleg még tisztább is lenne az áram?

Hozzáteszem hogy alig konyitok valamit hozzá


csüt. feb. 19, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 20:57
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Klföld
Hozzászólás 
Egyenáramu hegesztő transzformátoráról lenne néhány kérdésem.
Tökre kezdő vagyok de muszáj lenne megcsinálnom holnap egész reggel itt leszek aki tud segiteni akár müszaki rajzal akár ért ahor hogy erősiteni hogyan kell mert gyenge és melegszik, de már nemis tudom mivan olyan fáradt vagyok de reggel átnézem ujra és leirom a problémámat ha lesz valaki aki segit, délig vagyok holna.


kedd feb. 17, 2009 23:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Ezen fixen vannak kötve a kábelek. Azért kérdeztem, hogy jobb-e hegeszteni vele, ha vastagabb, kisebb ellenállású a kábel.


szomb. jan. 24, 2009 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
hmli írta:
Sziasztok.

A topikban korábban emlegetett tizenpárezer forintos Teszkógazdaságos hegesztőtrafóknak segít, ha le van cserélve a munkakábel? Mert eredetiben kb 6 mm2-es, ami elég sovány..

hmli


Az enyém OBIból van, szintén 11 ezer forint. A munkakábel ehhez jó volt, bár csak a földkábelt adták hozzá. A hővédelemmel sincs baj.


szomb. jan. 24, 2009 0:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Sziasztok.

A topikban korábban emlegetett tizenpárezer forintos Teszkógazdaságos hegesztőtrafóknak segít, ha le van cserélve a munkakábel? Mert eredetiben kb 6 mm2-es, ami elég sovány..

hmli


pén. jan. 23, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
sima hegesztőhöz,2 db mikrotrafó esetén,ugy hogy bennehagyom a söntöket,és a bekapcsolt állapotában is csak keveset terhelem,milyen vastag drótot ajánlotok szekundernek?
1.5 körüli elektródával gyilkolom majd csak...
Tudom,állandó üzemű trafónál ugy 3-4 A/mm2 a szokásos,itt mennyivel érdemes tullépni ezt?


csüt. jan. 01, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Mikrosütőtrafóval mindent lehet. Ponthegesztőt is, sima hegesztőt is, mi szem szájnak ingere. :)


szer. dec. 31, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
most töltött be az egész topik,látom más is foglalkozott vele már,bocs hogy idegányoltam:(


szer. dec. 31, 2008 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 15, 2007 17:52
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mikrosütő-trafóból lehetne-e fabrikálni egy olyan kis hegesztőt,amivel 0.4-1 mm vaslemezeket tudnék összehegeszteni?
max 1.5-ös elektródával menne a játék(vagy a célomra véknyabb is elég lenne?hozzáértő véleményét várom),átlag tömbház alukábeles villanyáról kellene mennie,16 A kismegszakitó,és nagyon keveset hegesztenék vele,csak kis lemezdarabokat és 6 mm vastag kör keresztmetszetű vasdrótot kell összecsipkedni itt-ott,minimális teherbiró képessége kell legyen,igazából csak disztárgy készül.
gondoltam ha már itt vannak ezek a trafók,nem veszek gépet...


szer. dec. 31, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 18, 2008 5:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
üdvözlök mindenkit segitséget kérek eggy hegesztő trafó áttekeréséhez leégett a primer tekercs a trafó köpeny magra van tekerve primer és szekunder eggy csévén áttekerném két csévére laza csatolással kel e a menetszámot változtatni köszönöm a választ szepi003[/list]


hétf. dec. 22, 2008 7:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 07, 2008 21:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a segítséget

Vasnak 45 cm2 szabtam. 6 dioidás egyenirányitást teszek bele a sima egyenáram végett, autó generátorokból szerzett diódákkal azért mert nagyon kicsi a belső ellenállásuk.


kedd dec. 09, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
A gyáriakban 15 és 32V között van a szekunder fesz. A trafó kialakításánál jobban jársz a szorosabb csatolás+fojtó használatával, vagyis a szekundert a primerre tekerd és ne mellé. Vasnak 30-35 cm2 elég.


hétf. dec. 08, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 07, 2008 21:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék csinálni 3 fázisú Co hegesztőt. Az lenne a problémám hogy nem tudom mekkora legyen a trafó szekunder feszültségei?

Ha már valaki csinált legyen szíves segiteni. Esetleg ha van valakinek valami komolyabb kapcsolási rajza ahol a trafó fesz. értékei fel vannak tüntetve azt megköszönném.


vas. dec. 07, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 12:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok !
Olvastam einhell és egyéb barkácsáruházas olcsó(15e) körüli hegesztőtrafókról. Azt szűrtem le, hogy az einhell barkács célra, ventillátoros kiegészítéssel elfogadható.
Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e tapasztalata a Güde hasonló kategóriájú gépeivel ?
http://bolthely.hu/gudebolt/id/00010_20 ... ivhegeszto
hegesztőáramra még mintha nagyobbat írnának, mint az einhell...


szer. nov. 26, 2008 12:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 15, 2008 15:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás szabályzo
hello

enne 1 kérdésem!

van 1 230v 20-25A áramfelvételű 1kimenetes hegesztötrafom amihez sajnos nincs meg a vezérlés igy nem tudom szabályozni a kimenö áramot!

kellene hozzá 1 primer oldali fesz szabályzo!

esetleg nincs ilyen elfekvöben valakinek vagy valami lehetöség hogy ki foglalkozik ilyen gyártásával és mennyi lehet az ára?

kapcsolási rajzokat látok az oldalon de sajna ezek elkészitése tul megy a tudásomon Confused

a választ elörre is köszönöm

üdv


pén. júl. 18, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás 
Üdv Villany!

Mindenki volt kezdő, így én is... De a régi szokás szerint akkor az ember elővett könyveket, és megnézte hogyan, milyen kritériumok mentén működik egy tápegység vagy egy hegesztőtrafó....
Unnamed már tett egy megállapítást a pillanatnyi felkészültségeddel kapcsolatban. A tudás hiánya nem tragédia, mert minden tanulható kellő kitartással.
A baj akkor lesz ha pl. tájékozatlanság okán elfüstölsz valamit, vagy ami rosszabb összeszedsz egy kiadós áramütést.
A mikró trafója a villamosszék feszültségének tartományában dolgozik...
Tegnap este összedobtam egy ilyen berendezést.
Taknyolásra alkalmas, hegesztésre kevésbé.
Az ezermester alapján elkészített trafó ehhez képest csúcstechnika.
Távol álljon tőlem, hogy bárkit is kioktassak, vagy munkáról, kisérletezésről lebeszéljek. DE ha nem vagy tisztában a működéssel szinte biztos a kudarc.

Mindenkitől elnézést, ha valakit önérzetében megsértettem!


csüt. jún. 26, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás Hegeszto
Transztyuszeres! Gondolom, hogy már 230 v-os MOT-ból csináltad a hegesztődet. Nem emlékszel pontosan az áttekercselt primereid adataira (menet, réz vastagság)? Vagy egy 4.9 mm^2 rézkábel 60 menettel jó lenne?

Előre is kösz.


csüt. jún. 26, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A mikrosütő trafó (MOT) primerje nálunk már gyárilag (természetesen) 230V-os.
Vagyis elméletileg,ha a primerhez nem nyúlsz,és felteszed ugyanazt a szekundert,mint a 110V-os trafóra teszik a srácok, akkor elvileg ugyanúgy működni fog.
(ehhez az kell,hogy a két trafó gerjesztése,másképp mondva a voltonkénti menetszám hasonló legyen,de ez minden bizonnyal teljesül is)


csüt. jún. 26, 2008 7:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás Hegesztő
Jó de ha ne talántán ezt http://www.geocities.com/aaawelder/ csinálnám meg akkor itt már mást kell számolni mert ezek a trafók vagyis amik ezen az oldalon találhatók 110 V-sak. Amúgy ami ezen az oldalon van rajz az alapján akarom megépíteni.


szer. jún. 25, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: Hegesztő
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 11:43-kor.



kedd jún. 24, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás 
Azért ezek komolyak :D :

http://www.geocities.com/aaawelder/

http://www.instructables.com/id/Build-a-Microwave-Transformer-Homemade-Welder/


kedd jún. 24, 2008 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, nem tudom mennyire vagy tisztában elektro alapokkal (ezek szerint nemigen), a rézkábelből olyat érdemes választani, ami elbírja akár a zárlati áramot. De elég az is, ha a normál munkaáramot elbírja, ahhoz megvan a megfelelő mm^2 -re megadott maximális áramterhelhetőség. Annyi menet kell rá, amekkora feszültséget akarsz. Üresjárási feszültség azért 60V minimum kell, szóval 60-70 menetet kellene tekercselni, de attól függ, hogy hány trafót használsz, hogy kötöd őket stb.


kedd jún. 24, 2008 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás 
Jó jó de honnan tudjam hogy milyen méretű rézzel tekercseljem újra? Meg hogy mennyi menetet nekem elég lenne hegesztőnek vagy 2 db ilyen trafó is összekötve. :?


kedd jún. 24, 2008 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Már nem egy ember csinált mikrosütőtrafóból hegesztőt, valóban lehet. Ami a képen van az elég nagy darab. Ha valaki át akarja tekercselni, a trafóban lévő söntöket lehetőleg ne szedje ki, mert kegyetlenül melegedni fognak a trafók. Már mondjuk önmagukban is igencsak melegszenek, így amit még tanácsolok, az az, hogy közvetlen hálózatról nem érdemes hajtani őket (főleg sokat), kell sorba velük ballaszt induktivitás. Lehet belőlük ponthegesztőt is csinálni, nekem 2V mellett kb 647A-t adott le egy nagyobb darab. Bár jobb, ha a feszültség nem ennyire alacsony, inkább 10V és felette a jó.


kedd jún. 24, 2008 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Haló! A trafók át vannak tekerve!! Ezek már nem kész MOT-ok hanem lényegében kisebb hegesztőtrafók sorbakötve..!!


kedd jún. 24, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás Hegesztő
Ez most komoly? :shock:

Mert ha igen akkor én is kipróbálnám. Csak valami kapcsolás is kéne hozzá. Vagy esetleg valahogy ez alapján.

Előre is kösz.


kedd jún. 24, 2008 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: Hegesztő
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 11:42-kor.



kedd jún. 24, 2008 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:06
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: A számítógép előtt
Hozzászólás Hegesztő
Ha valakit érdekel. :D

Itt is van egy házi készítésű hegesztő, mikrohullámú sűtő trafókból:

http://www.dansworkshop.com/Homebuilt%20arc%20welder.shtml

Kép


kedd jún. 24, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 15, 2006 12:01
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Elnézést, egy kicsit eltúloztam a dolgot. Abból indultam ki hogy a vezetéknek, és a hegesztett anyagnak (pl. vas), nagyon kicsi az ellenállása.


szer. máj. 21, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
V63-031 írta:
A hegesztőtrafónál hegesztéskor rövidzár lép fel.


Ezt ki mondta neked??


szer. máj. 21, 2008 7:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 199 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség