Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:52



Hozzászólás a témához  [ 330 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Monitor hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2011 16:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Samsung 793MB CRT HIBA
Köszönöm hogy aggódsz az egészségemért :).

A probléma megvan, az ic volt hibás az rgb panelon, egy másik hibás monitorból bontottam egyet (ami képcsöves), és megjavult szerencsére.
Köszönöm hozzászólásod és elnézésed kérem, hogy nem írtam hogy az általad javasolt módszereket már próbáltam.
(A tápszűrésre gondolok illetve a kontakthibára)

Üdvözlettel és Köszönettel 1984white!

Laci_L írta:
1984white írta:
... Olyan mintha Nagyon szellemképes lenne ...

A video csatorna impulzus átvitele hibás. Ha a fekete-fehér függőleges csíknak fekete-fehér, vagy egy színes csíknak nem azonos színű az árnyéka, akkor táp szűrési hiba lehet. Ha ettől eltérő akkor valamelyik színcsatorna szűrése, ferkveciamenet kompenzálása lehet hibás. Kontakthibás csatlakkozó is okozhatja. Ütögetéssel, mozgatással eldönthető.

Nagyon vigyázz, mert a monitoron belül életveszélyes feszültségek vannak. Ha nem értesz hozzá, inkább ne piszkáld, csak kikapcsolva. De a képcső és a fókuszáramkör így is feltöltve maradhat jelentős feszültséggel (2-25000 V).


szer. dec. 14, 2011 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Samsung 793MB CRT HIBA
1984white írta:
... Olyan mintha Nagyon szellemképes lenne ...

A video csatorna impulzus átvitele hibás. Ha a fekete-fehér függőleges csíknak fekete-fehér, vagy egy színes csíknak nem azonos színű az árnyéka, akkor táp szűrési hiba lehet. Ha ettől eltérő akkor valamelyik színcsatorna szűrése, ferkveciamenet kompenzálása lehet hibás. Kontakthibás csatlakkozó is okozhatja. Ütögetéssel, mozgatással eldönthető.

Nagyon vigyázz, mert a monitoron belül életveszélyes feszültségek vannak. Ha nem értesz hozzá, inkább ne piszkáld, csak kikapcsolva. De a képcső és a fókuszáramkör így is feltöltve maradhat jelentős feszültséggel (2000-25000 V).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L szer. dec. 14, 2011 19:52-kor.



szer. dec. 14, 2011 19:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2011 16:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Samsung 793MB CRT HIBA
Sziasztok!

Van nekem egy Samsung 793MB CRT monitorom. A hibája a következő: A képen látható dolgok (feliratok, ábrák, háttér stb.) mellett fekete árnyakat lehet látni jobboldali irányban. Olyan mintha Nagyon szellemképes lenne (2-3cm széles árnyak vannak benne). :)

Kondik megnézve táp rendben.

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek is képcső hiba vagy megéri még javítani és esetleg valameik ic rendetlenkedik.

Válaszaitokat Köszönöm Előre Is.

Üdv!


szer. dec. 14, 2011 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
A napokban becsíkozott, színhibás lett az LG 19" wide monitorom.
400 Ft-ot fizettem a kondikért borravalóval és még maradt is pár (mindig többet veszek).
Plusz fél óra forrasztgatás.
Plusz némi tombolást, hogy a monitort NEM a csavarok tartják össze, hanem a káva.
A csavarok az LCD hátuljára csak ragasztószalaggal rögzített elektronika házat rögzíti a műanyag burkolathoz.


szer. dec. 29, 2010 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Nem tudom mennyire vagy bátor ill a technikában jártas:
A tápban egy kondi v több is cserélendő.Mindenesetre mérni és forrasztani kell,no meg szétszedni a készüléket.Árban az anyag max:- és sokat mondok 2000 Huf+a ráfordított idő know how és természetesen a design is számít:összeszerelés után is olyan pofázmánya legyen cuccnak mint előtte. :)


kedd dec. 28, 2010 23:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 26, 2008 11:53
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Sziasztok!
Van egy amw M177T típusú lcd monitorom , ami a napokban meghibásodott.
A hiba az hogy bekapcsolás után kb 3-4 mp elteltével kikapcsol , aztán ha
újra bekapcsolom akkor megint ennyi ideig megy és kikapcsol.
Mi lehet a gond? Ha valaki tudna segíteni köszönném neki.
Üdvözlettel :
apamancs


szomb. nov. 20, 2010 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
kataiandi írta:
... mi lehet a baja (nagy vagy apróbb hiba) ...

Én tápegység hibát saccolok, de lehet más is. A szerviz megmondja, de nem érdemes sokat költeni rá (már írtam). 5-7000 Ft a max szvsz, és adjanak legalább fél év garanciát.


szomb. szept. 11, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 16:11
Hozzászólások: 392
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Laci_L írta:
Mellesleg én Siemens, Philpips, Thomson cuccokat már nem veszek. Semmilyet. Jó tapasztalatom egyikkel sem volt az elmúlt 10-15 évben. Már csak a nevük a régi.

Szia!
Hát de ha már meg van... Nem lehet tudni, így láthatatlanba, hogy mi lehet a baja (nagy vagy apróbb hiba) :roll: :?: Akkor melyek a jók?


pén. szept. 10, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
kataiandi írta:
... érdemes e szerelőhöz bevinni ...

Téged az ág is húz... :(

Attól függ, mennyiért javítják, adnak-e garanciát a munkára. Figyelembevéve az új monitor árakat.

Mellesleg én Siemens, Philpips, Thomson cuccokat már nem veszek. Semmilyet. Jó tapasztalatom egyikkel sem volt az elmúlt 10-15 évben. Már csak a nevük a régi.


pén. szept. 10, 2010 16:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 16:11
Hozzászólások: 392
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Sziasztok!
Van egy siemens PC FSC L19-1 TFT MONITORom, de elfáradt 3 év után. Bekapcsoljuk kb fél percig minden oké, de utána teljesen fekete lesz a kép. Kérdésem az lenne hogy érdemes e szerelőhöz bevinni? Ahol vettük az a bolt megszűnt...
Köszi a tanácsokat.


pén. szept. 10, 2010 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
csabee71 írta:
Üdv,a képméret,geometria,szin,vonalak,stb.jók,de mint már irtam nincs rajz sajna,és nem is tudom honnan beszerezni.Egyébként köszönöm,hogy legalább foglalkozol a problémámmal,és próbálsz segiteni!!!


Ezt a rajzot nézd meg: http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=8309
A sorkimenőn valóban csak két fókusz poti van. Az R459 cseréjével pedig tényleg a G2 feszt mahinálod.


szomb. aug. 21, 2010 13:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 13, 2010 7:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Üdv,a képméret,geometria,szin,vonalak,stb.jók,de mint már irtam nincs rajz sajna,és nem is tudom honnan beszerezni.Egyébként köszönöm,hogy legalább foglalkozol a problémámmal,és próbálsz segiteni!!!


pén. aug. 20, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
csabee71:

" mindkettő ugyanazt csinálja, élesít, homályosít...."

Hmm, ez baj, az egyiknek, az alsónak általában, a fényerőt kell szabályoznia, a felső a fókusz, vagy élesség.
A leírt jelenség arra utalhat, hogy a sorkimenő trafón belül megszakadt, vagy megnyúlt az osztó és ezért lényegesen nagyobb fényerő áll be, amit a jelzett módon lehet korrigálni, amit idéztél. Nem tudom mit mondjak erre a "javításra". Ideig-óráig biztosan megfelelhet.
Legalább szép nagy ellenállást tettél bele? Elkel oda legalább 1W-os ellenállás, vagy még nagyobb teljesítményű.
Vélhetően a korrekt javítás a sorkimenő-trafó cseréje lehet, ami talán drága, nem tudom, meg kell érdeklődni a rajta lévő összes felirat leolvasása, felírása után, hogy beszerezhető-e és mennyiért. Én ezt tartom elsősorban hibásnak, mert, mint írtad a fényerőt nem szabályozza, csak a képélességet.
Lehet még ott valamilyen furfangos visszacsatolás, szabályozó áramkör, ami beleszól a fényerő állításába, ehhez már rajz kell és mérni kell, hogy melyik alkatrész lehet a hibás, ami a jelenséget okozhatja. Ha a kép geometriája, képmérete szabályos, a vonalak, a színek jók, talán a képcső akkor jónak mondható.......

Üdv! SMA


pén. aug. 20, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 13, 2010 7:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Ja,és még ezt olvasd el légyszi!Sony Monitor Brightness Fix
Many Sony Trinitron-based monitors manufactured around the 1999-2000 time frame develop a brightness problem over time which substantially degrades the picture quality. Some models which exhibit this problem are the Sony G500 and the Dell P1110. The following "fix" has helped me and many others get the brightness and color back to near factory specs. The main signs that you have this problem will be the absence of a good black level - even with the brightness set to 0, the monitor will show blacks as bright greys. [Disclaimer: this "fix" is not really the correct way to fix the problem, but the results should be quite satisfactory.]
Step 1: Remove Monitor Casing
To remove the monitor case, turn it screen-side down and locate the (2) screws holding the back half of the casing to the front (they are located on the sides of the case). Once these screws have been removed, there are (2) plastic tabs, one on each side, that you need to pry loose. These tabs are sometimes stubborn, so apply a fair amount of pressure while pulling the back of the case away from the front. With the back casing off, your monitor should look like the following image:

Step 2: Remove RF Shielding
Now you need to remove the RF Shielding (metal mesh) that is covering the circuit board on the rear of the monitor. There are a number of small screws around the edges of this shielding that just need to be removed. Once the shielding is off, you should be looking at the following image. Notice the red arrow drawn in the upper right hand corner of the board, this is the area we will be working with.

Step 3: Locate R459 Resistor and Remove
In the upper right corner of the circuit board, you should see a label "R459" between 2 solder points. The following image has been rotated 90 degrees clockwise from the previous image. The R459 resistor is on the underside of this board is relatively hard to get to, but you need to disable it by breaking the circuit. The best way I have found is just using a small pair of wire cutters to snip one of the resistor legs. Make sure the circuit is cleanly broken and not touching anywhere. For reference, the original R459 resistor is supposed to be rated at 10 MOhm. A number of people have left the R459 resistor intact and soldered an additional 10MOhm resistor in parallel with it, creating an effective resistance of 5MOhm. However, the math becomes a little more complicated when trying to vary your resistance value in this scenario.

Step 4: Solder on New Resistor (4.7-6.8 MOhm)
You are going to need to buy a resistor in the 4.7-6.8 MOhm range (should cost about 20 cents). The exact resistor you need is dependent on the severity of the problem - but any value in this range should provide substantial improvement. The general consensus is the lower the resistance, the darker the result will be. Using the two existing R459 solder points, solder on your new resistor. After you are finished, it should look something like the following image:

Step 5: Reassemble the Monitor
Reattach the RF Shielding with the screws and then snap the back casing of the monitor onto the front. Replace the two screws you removed and you are finished. After turning it on, you will need to adjust the brightness and contrast controls because the monitor will be much darker (and you should have a nice black level).


pén. aug. 20, 2010 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 13, 2010 7:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Üdv,köszi a hozzászólásodat!A forrasztási pontokat szinte mindet átforrasztottam,de semmi változás.Csatlakozók rendben,sajna kapcsolási rajzom nincs/Sony multiscan E500/A trafón két állitási lehetőség van,de mindkettő ugyanazt csinálja,élesit,homályosit.Ha vissza teszem a 10 Mohm-os ellenállást akkor megint nagyon világos,tehát már nem tudom mit csináljak vele!


pén. aug. 20, 2010 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
csabee71:

Az az R459-ellenállás hol van a készülékben?
Csak úgy, nem lehet a fele értéket betenni, akárki ajánlotta is. A kivett ellenállás hibás, szakadt? Ha nem, akkor cseréld vissza, nem ez a hiba oka.
A Sony monitorokban van néhány érdekes megoldás és megtévesztő lehet egy ilyen alkatrész csere, ami később, vagy már most végzetes hibát is okozhat.
Mérni kell, rajz kell legalább hozzá, vagy némi ismeret a monitorokról.
Valószínűleg a sorkimenő trafón be lehet állítani a fényerőt, ha van rajta állítási lehetőség és él ez a része.
Elsősorban forrasztási hiba lehet, ha a jelenség előjött, vagy érintkezési hiba a paneleken, csatlakozóknál, vagy a képcsőpanelen.

Üdv! SMA


kedd aug. 17, 2010 16:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
csabee71 írta:
...Légyszi segitsetek! :hm:

Ha tényleg ez a megoldás javít (nem ismeren a kapcsolást), akkor rakjál 6,8 MOhm-ot. Ha nincs ilyen, megteszi fusinak 3 db 4,7 MOhm is (egyikkel sorba a másik kettő párhuzamosan kötve). Esetleg egy 10 MOhm-os potméter.

De elég fura ez a javítás. :shock:


pén. aug. 13, 2010 19:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 13, 2010 7:58
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Üdv mindenkinek!Bizom benne,hogy tud valaki segiteni SONY Multiscan E500-as monitor ügyben.A probléma az volt vele,hogy nagyon világos volt a kép,javasolták hogy cseréljem ki a video panelen az R459-es 10 Mohm-os ellenállást 4.7 Mohm-ra és rendbe jön!Ez megtörtént,de mostmár túl sötét a kép,mit lehet kezdeni vele????Légyszi segitsetek! :hm:


pén. aug. 13, 2010 8:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2010 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Köszönöm szépen a választ, akkor azt hiszem, inkább befektetek egy új monitorba!


csüt. jún. 17, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
szaki1987 írta:
... hogy mi baja lehet...

A baj: kontakthiba.
A javításhoz ellenben kell hozzáértés. A monitor (kikapcsolva is) életveszélyes áramütést okozhat. Így csak akkor nyúlj bele, ha tudod mit csinálsz, és annak mi a következménye.

Ha igen a válasz: szétszedni, minden csatlakozót (a képcső panelen is) széthúzni, ecsettel és tiszta alkohollal pucolni (nem WD40). Átnézni a forrasztásokat, a gyanúsakat átforrasztani.

Próba, ha még mindig hibás: a potenciométereket ellenőrizni kontakthibára.
Ha még ezután is: a képcsövet kontakthibára vizsgálni (bekapcsolt álapotban). A képcső nem javítható, a csere reménytelen.


csüt. jún. 17, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2010 16:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Monitor hibák és javításuk
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a sok évet megélt LG Flatron T710 BH monitorom fekete-fehér képet ad, és kb 2 óra múlva hirtelen elkezd vibrálni és megjavul a kép. Viszont ma például amikor bekapcsoltam egyből jó volt, de pár percen belül megint elmentek a színek:S Néha bezöldül a kép, olyankor ha ráütök az asztalra, attól megjavul:D Lehet, hogy egyszerű lenne másikat venni, de amíg nincs rá pénzem, addig szeretnék kérni valami tanácsot, hogy mi baja lehet. Köszi előre is a válaszokat!


csüt. jún. 17, 2010 16:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 16, 2009 0:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet kipróbáltam,hogy ha leveszem a fényerősséget mit csinál ,de továbbra is "átlyukasztja" a képeket,egyéb monitor beállításhoz nem értek,úgy hogy maradok a BS playernél.


szer. dec. 16, 2009 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Soffia!

Nem kell egyszerre kétféle, vagy több programot futtatni, ennyi a megoldás.
De, ha mégis így akarod, akkor előbb be kell állítani a monitort, hogy ne legyen túl világos a képe, mert lehet, hogy "átfedés-jellegű" a jelzett hiba, ami a fényerő csökkentésével- megfelelő beállításával, egyszerűen eltüntethető. Esetleg másik program, a BSPlayer használata indokolt.

Üdv! SMA


szer. dec. 16, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 16, 2009 0:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!

Engem érdekelne,hogy mitől lehet az,hogy amikor képeket nézek és mögötte megy a VLC player,akkor a VLC player "kilyukasztja" a rajta vagyis előtte levő képet és fehér meg színes foltokban megjelenik a fényképen ami a VLC playeren megy.
Hozzá kell tegyem,hogy ezt csak a VLC playernél tapasztaltam,sem BSplayer sem simma használat mellett nem jelentkeznek azok a foltok.
Szóval tudja valaki,hogy mi lehet ez?


szer. dec. 16, 2009 2:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
kispedro!
Ha még garanciális, akkor vidd szervizbe.

Ha nem garanciális és szétszedhető, mert mindenáron Te akarod megjavítani, akkor a kijelző csatlakozóit kell megvizsgálni, hogy azok rendben érintkeznek-e. ( Mivel melegszik üzem közben, "elmelegedhetnek" az érintkezők, csatlakozók. )
Nem feltétlenül vezérlési hiba, inkább olyan, mintha nem kapna jelet a kijelző, csak egy-két érintkező élne, vagy valami hasonló.
Háttérvilágítás működik, egyenletes?
Sok sikert!
Üdv! SMA


szomb. szept. 12, 2009 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy monitor, ami egyik pillanatról a másikra beadta ezt a képet: http://kispedro.extra.hu/IMG_2892.JPG
Azóta sajnos csak ennyit csinálé bekapcsolás után.
Belül 3 fő panel van. Egy táp, egy vezérlő és egy inverter. Tápot kimértem, megvan mind a 12V, mind a 20V. Inverter tuti jó, mert háttérvilágítás van. Innentől kezdve csak a vezérlőpanelen lehet a hiba. Szerintetek javítható? Esetleg külön ilyen panel kapható? Kár lenne a monitorért, meg elég jó kis darab.
http://www.trustedreviews.com/monitors/ ... 1in-LCD/p1


csüt. aug. 27, 2009 17:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
React4 írta:
... kapott egy kis tisztítást ...

Nehogy valamilyen kontakt spray-el (főleg nem WD40-el) fújjad, mert rövid ideig esetleg jó lesz, de utána szinte javíthatatlanul kontakthibás lesz. :shock:


hétf. márc. 09, 2009 16:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 03, 2009 11:50
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Variszabi, Laci_L, kösz a tippeket! Egyébként az a vicc,hogy pár hete leszedtem a burkolatot,kapott egy kis tisztítást,kézi pumpa,és jó volt pár napig. A csatikat nem húztam szét,de majd megpróbálom a következő alkalommal,hátha hosszabb lesz a hatás!


hétf. márc. 09, 2009 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nem akarok beleszólni, de fújni, főleg kompresszorral nem szabad (más a tiszta nitrogén palack).

Én mindig azzal szoktam, persze ésszel, nem erősebben, mint pumpával, csak lustaság miatt nem használom a pumpát.


vas. márc. 08, 2009 21:25
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Variszabi írta:
... Mindenekelőtt az egészet pumpával vagy kompresszorral fújd ki, de előtte nézd meg, hogy köpköd-e olajat vagy vizet...

Nem akarok beleszólni, de fújni, főleg kompresszorral nem szabad (más a tiszta nitrogén palack). Én a porszívót ajánlom, és óvatoan az összes belső csatlakozó tisztítása alkohollal. :shock:


vas. márc. 08, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Amikor a kép hibás, mozgasd meg a hátsó csatlakozót, szedd szét, egy tollal mozgasd meg a kábeleket a csatlakozásoknál, közben figyeld a képet, hogy változik-e.
Mindenekelőtt az egészet pumpával vagy kompresszorral fújd ki, de előtte nézd meg, hogy köpköd-e olajat vagy vizet.

A garancia már lejárt?


vas. márc. 08, 2009 20:25
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 03, 2009 11:50
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Igen,csak az a kérdés,hogy minek a kontakthibája? Nem nagyon ismerem a monitorokat belülről. Valami talán video-vonalon lehet..


vas. márc. 08, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Esetleg kontakt hiba?


vas. márc. 08, 2009 16:17
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 03, 2009 11:50
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Senki? Vagy rossz helyen járok?


vas. márc. 08, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 03, 2009 11:50
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
SyncMaster 793DF,váratlan időközökben mintha "barna harisnya kerülne a képre",ami ütögetéssel vagy rgb on illetve megemelt világossággal eltűnik. Mi lehet a gond? Mennyiért javítható? Tv-szerelő megoldja-e nekem,mert spéci monitoros nincs errefelé. Köszönöm!


vas. márc. 01, 2009 11:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
csoresz01 írta:
sziasztok valaki segitsen olyan ügyben hogy nem jelenik meg a kép a tv mert összekötöttem a gépemmel mi az oka!! elöre is köszi

A kérdésed rossz helyen tetted fel. Legelső téma: http://forum.terminal.hu/viewforum.php?f=7


kedd feb. 24, 2009 15:12
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 24, 2009 12:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok valaki segitsen olyan ügyben hogy nem jelenik meg a kép a tv mert összekötöttem a gépemmel mi az oka!! elöre is köszi


kedd feb. 24, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Helló! Nekem egy olyan gondom lenne, hogy van egy LG FLATRO 795FT monitorom, és olyanokat csinál, hogy a képet magától széthúzza, utánna visszaugrik. Van, hogy annyira széthúzza, hogy a winbe az óra nem is látszik. És ezt mind a két irányba csinálja. Egyszer egy sorkimenő már volt benne cserélve, 2éve. De, akkor képet sem adott.


szer. dec. 24, 2008 0:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Nincs mit, örülök h megjavult!

Üdv!


vas. dec. 21, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás 
[quote="_Danger_"]Józsika, én mindenek előtt a kondikat kicserélném a táprészen, ez már nem 1x segített rajtam.

Üdv![/quote]
Helló.
Köszi, segített a dolog. Szisztematikusan elkezdtem a tápban lévő kondikkal párhuzamba forrasztani az értékük kb 10-20%-ának megfelelő kondit, a forrasztási oldalon (persze a feszültség értékére ügyelve), és az egyik 1000 mikrós kondi volt elszegényedve.


szomb. dec. 20, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 19, 2008 22:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Belinea 108030
Üdv mindenkinek!

Nagy nehézségek árán (szó szerint - 33 kg) sikerült szereznem egy használt, Belinea 21"-os (108030) monitort, mivel fontos volt a színhűség, de a nagy felbontás is tetszett, ezért megreszkíroztam ezt a monstrumot. Lehet, hogy nem kellett volna, ugyanis az első bekapcsolás után kb. másfél órával elkezdett vízszintesen csíkokat húzni maga után minden szöveg sor, az ablakok, stb., aztán elkezdett lilás árnyalatú szabálytalan minta ugrálni az egész képen, aztán úgy negyed óra múlva állandósult egy elszíneződés: a bal oldalon a vörös szín intenzívebb a kelleténél, középtájékra ez elmúlik, jobbra viszont a zöld erősödik. Később magától rendbejött, másnap megint szellemkép, lila vibrálás, beáll a "színátmenet". Degauss volt, többször is, semmi javulás. Menüben minden színnel kapcsolatos beállítás próbálgat, más felbontások, képfrissítések, semmi változás. Végül finomabb ütögetés, nem használ. VGA kábelt mozgattam, hangfalakat távolra raktam, több ötletem nincs.

Elektronikával már rég foglalkoztam, műszerem se nagyon van, és nem is szeretném agyonvágatni magam, ezért inkább nem turkálnék benne.

Kérném a szakértők véleményét, kuka, javítható, érdemes-e próbálkozni valamivel, vagy mégis LCD-re kellene már áttérnem és nem foglalkozni CRT-kkel.


pén. dec. 19, 2008 22:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 9:24
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Józsika, én mindenek előtt a kondikat kicserélném a táprészen, ez már nem 1x segített rajtam.

Üdv!


szer. dec. 17, 2008 22:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Hozzászólás Belinea 106060 és LG Flatron
Helló mindenki.

1.: Még mindig keresnék Belinea 106060-as tápról kapcsirajzot,

2.: Van egy LG Flatron monitor amelynek ha kedve van bekapcsol, ha meg nincs, akkor nem kapcsol. Ugyanbban a helyzetben van a monitor, semmihez sem nyúlok rajta, nem is mozditok semmit sem, és ha kihuzom a konnektorból, és visszadugom, mikor milyenje van, hol bekapcsol, hol nem. Táp oldalon szerintem az összes orrastást átforrasztgattam már, valamint a nagyfesz trafó környékén is jónéhányat. Bedugott állapotban mozgatgattam a vezetékeket, csatlakozókat (persze müanyag dolgokkal) de semmi változás, ha nem indult be, akkor a megmozgatás hatására sem indul be utána, ha beindult, akkor pedig a mozgatás hatására sem áll le. Valakinek valami ötlete van esetleg, hogy mit kellene megnézni, mi lehet a baj?
Köszi előre is.


szer. dec. 17, 2008 14:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2008 21:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás CRT Elsötétedés.... :(
Kérném segítségeteket, hogy kihez vihetném el a monitoromat, hogy rendbe rakja. Egyik napról a másikra, fokozatosan elsötétedett a fényereje, kb 20%-ra az eredetinek. Még az OSD menü fényereje is csökkent ugyanúgy mint a megjelenített kép.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülhet megjavíttatni, illetve meddig lesz még jó egy kiszolgált 6 éves lg flatron 915 FT+ monitor.

Van esetleg aki elvállalja?


hétf. dec. 01, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Jó Monitort! (szeretnék)

Hurrá! Végre besz... a monitorom (is). CTX EX700F circuit diagramra lenne szükségem. Azt csinálja a készülék, hogy bekapcsolva rendesen üzemel, de ha kikapcsolom, kb. fél másodperces gyakorisággal ütemesen be akarja magát kapcsolni. Legalább is erre következtetek az ütemesen felvillanó zöld LED-ről...

A készüléken egyébként nem STBY nyomógomb van, hanem sima ki-be kapcsoló, amiről így már kiderült, hogy nem egyszerűen az AC 230 V-ot szakítja meg (hú de ciki is lenne), hanem a tápegységet tiltja le. Baromcsíra banda! Igaz, hogy így gyengébb kapcsoló is megfelel, de a kapcsolás bonyolultabb és a hibalehetőség is több. Ez utóbbi most beigazolódot...

Van ötletetek? Előre is köszönöm!

Gilszkilabor

u.i.: Egyelőre a Monitor állandóan be van kapcsolva és az AC betápot szakítom meg -> dugót hátul kíhúzom... :twisted:


csüt. szept. 04, 2008 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Fujitsu Siemens C17-2
Sziasztok!
Már írtam régebben, de zárolták.
szervizben volt a monitor, ezért nem jelentkeztem. Felhívtak, hogy kész van, gyönyörű a képe, mehetek érte. ezután két órával újabb telefon, hogy a főnök tévedett, mégsem javítható. ezt nem tudom megérteni. Azt mondták több mint egy hónap várakozás után, hogy a digitális panelon a proci a hibás. Minezt 2500Ft-ért /bevizsgálási díj/.
A logó bejön, majd /no signal/.A menü megjeleníthető, igaz, hogy csak 2,-3, másodpercre /ekkor ami az időbe belefér, lehet léptetni is/. Háttérvilágítás van, A Pc bekapcsolásakor ugyanúgy reagál, mint a crt / elsötétedik, kivilágosodik/, csak utána marad az üres képernyő háttérvilágítással. A fényerő gomb reagál, szintén két három másodpercre, és ez időben lehet is állítani rajta. Az audio gomb /normál, mute/, és a beállítások is /auto/ is megjelenik.
Ennyi a történetem, most mitévő legyek? Sajnos nem vagyok egy profi, de ezt, azt azt meg tudok csinálni. Kérlek segítsetek!
Köszönettel: Péter


szomb. aug. 09, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves oregharcos és Többiek!

A másik monitoros-fórumoldalon részletesebben írtam a kis teszterről, mindenképpen érdemes megépíteni, többet tud, mint a csöves és jobb erre a célra, sorkimenőket tesztelni.
Nincs benne semmilyen tekercs! - Ja, már látom, tényleg ír a szerző egy "etalon tekercsről", de azt felesleges elkészíteni, vagy beszerezni.
A mérés a gyakorlatban annyira szemléletes és egyszerű, hogy mindenki pillanatok alatt képes tájékozódni a kapott, látott eredményből.

Üdv! SMA


szomb. máj. 24, 2008 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Kedves SMA!

Felélesztettem az én régi csöves sorvégteszteremet. Kicsit alakitani kellett rajta, egyenfeszről kell működtetni és a frekvenciát beállíttó kondenzátort
leforrasztottam. Így működik a rendszer, próbálom a monitor sorvégfokot
méregetni de félsikerrel. Nálam ez úgy megy, hogy rákötöm a sorvégfokra és úgy állitom be a potit, hogy éppen elaludjon a glim, ezután egy menetet teszek rá és rövidrezárom ekkór kigyullad a glim. A gondom az, hogy ha már eleve van zárlat a sorvégfokban azt így nem biztos, hogy jól mutatja.
Az általad készített berendezés leírás végén van egy tekercs és ha jól értelmezem, ez egy összehasonlitó, ill mérőtekercs amihez be lehet állítani. Ha igen, hány menetet és milyen vasra csináltad?
Kérlek, hogy írd le, hogy Te hogyan szoktál mérni?

Köszönettel!
Oregharcos


pén. máj. 23, 2008 7:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 19:19
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

A hatvanas évek végén én is elkövettem két sorkimenő vizsgálót.
Igaz, hogy az egyik elektroncsővel működik, de nagyon egyszerűen elkészíthető. Már egy menetzárlatát is kimutatta.
A tranzisztoros megoldás nálam nem vált be.

Ide felraktam, remélem, hogy meg tudjátok nézni.

http://elektromossag.atw.hu/vizsgalo.doc

Minden jót!

Oregharcos


vas. máj. 18, 2008 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Laci_L és Többiek!

Igen ez az, ami a második linken látható.
Nyilván változott az elérhetősége, mert Én 2003-ban tudtam letölteni.
Mivel népszerű, ezért megtalálható ma is, sokak örömére.
Ha valaki megépíti, ossza meg velünk a tapasztalatait a méréseket illetően, illetve néhány dologban szívesen segítek, ha tudok.
Egy dologra feltétlenül figyelni kell, mégpedig, hogy mindenképpen telepes táplálással kell megépíteni, ami hálózattól független mérést tesz lehetővé és biztonságos is.

Üdv! SMA


csüt. máj. 15, 2008 11:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 330 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség