Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 0:43



Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
mobiltelefon lehallgatás? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kedves Gilszkilabor,a sok "húha" és "hihi" közt esetleg valami értelmes hozzászólásod a témához?
Definiálnád az "amatőr módszereket"? Ha valakinek van 50-80-100-200-500 milliója erre a célra,hogy másokat halgasson,ő már nem amatőr?
És ha mégsem "kell hozzá ekkora doboz",akkor mi van?
Láttad már ennek a "doboznak" a kapcsolási rajzát,és a benne futó összes firmware listáját?
Hm..hmm..opersze,mindez nem publikus,hisz az alalapok kapcsolási rajza sem,és a winXP meg a bios forráskódja sem..
vajon akkor mitől is "értessz hozzá"?


pén. márc. 10, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Jobbnál-jobb okosságok, Én meg, aki a GSM
> területen keresem meg a sörre valót, majd
> halálra röhögöm magam.

Ez igy van.....


pén. márc. 10, 2006 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
:D :D :D

Jobbnál-jobb okosságok, Én meg, aki a GSM területen keresem meg a sörre valót, majd halálra röhögöm magam. A Szolgáltató természetesen le tudja hallgatni a beszélgetéseket (nemzetbiztonsági szempontok), de amatőr módszerekkel ugyanez gyakorlatilag lehetetlen. Ma például egy ilyen "DE-34" nevezetű valamivel, pontosabban a duplájával szoptunk Kiskőrösön. Érzékelhető, hogy a "vas" milyen bonyolult technológiákat rejthet és mi-mindent tudhat:

Kép

Gilszkilabor


pén. márc. 10, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/mobil/rsdzb060308/


csüt. márc. 09, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
A mobilszolgaltatoknak, a Nemzetbiztonsagi Hivatalnak es a fogyasztoi tarsadalmaknak altalanossagban NEM erdeke az,hogy te INGYEN beszelj.Meg kevesbe,hogy NAGY TAVOLSAGRA tedd ezt.A legkevebbe pedig azt akarjak,hogy mindezt TITKOSITVA tedd.


csüt. márc. 09, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A szolgáltatónak nem kell "lehallgatnia",ő nyom át minden dumát.Csak a rádiós út védett kódolással,természetesen.Analóg jel "nincs",ne kezdjük újra a "fütyörgést" itt is:)

De akik (pl itt mobil fórumban) fanyalognak az ilyen témáktól,azokat halálra rémisztgették,majd mindenféle papírt irattak alá velük.Aki ténylegesen egy olyan terminálnál ül,ahol beszélgetésbe is belahallgathatna elvileg,annak meg Ctipusú nemzetbizti ellenőrzés,meg hasonlók(olyanokat ír alá,hogy bármikor bárhogy figyelhetik,beleegyezik,jogairol lemond,stb).De ez a szolgáltatók belső dolga,hogy én házilag mit hallgatok,az meg az enyém.

Egyébként is nagyon messze vagyok a működő GSM vételtől sajnos..igazából azt most félre is tettem,van egy egyszerűbb testvére is a GSMnek,a digitális kis szobatelefonok.
Az is elég cool lenne,azt buherálni.
Pl házi "kisgsm"-et építeni ingyen a készülékek közt..ha elég sok ember csinálná,létrejönne egy nonprofit DECTnet..nem véletlenül félnek ezeket publikálni,hogyan is működnek pontosan!:)

No, legalább te tisztában vagy vele mit iratnak alá az információkhoz hozzáférő emberkével :)


csüt. márc. 09, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A szolgáltatónak nem kell "lehallgatnia",ő nyom át minden dumát.Csak a rádiós út védett kódolással,természetesen.Analóg jel "nincs",ne kezdjük újra a "fütyörgést" itt is:)

De akik (pl itt mobil fórumban) fanyalognak az ilyen témáktól,azokat halálra rémisztgették,majd mindenféle papírt irattak alá velük.Aki ténylegesen egy olyan terminálnál ül,ahol beszélgetésbe is belahallgathatna elvileg,annak meg Ctipusú nemzetbizti ellenőrzés,meg hasonlók(olyanokat ír alá,hogy bármikor bárhogy figyelhetik,beleegyezik,jogairol lemond,stb).De ez a szolgáltatók belső dolga,hogy én házilag mit hallgatok,az meg az enyém.

Egyébként is nagyon messze vagyok a működő GSM vételtől sajnos..igazából azt most félre is tettem,van egy egyszerűbb testvére is a GSMnek,a digitális kis szobatelefonok.
Az is elég cool lenne,azt buherálni.
Pl házi "kisgsm"-et építeni ingyen a készülékek közt..ha elég sok ember csinálná,létrejönne egy nonprofit DECTnet..nem véletlenül félnek ezeket publikálni,hogyan is működnek pontosan!:)


szer. márc. 08, 2006 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...


Asszem a legkönnyebb lehallgatási módot kihagytad :D

Ha jól emlékszem még a Mobil távközlés elődadásokra, akkor ha minden igaz a BSC vagy MSC (már nemtom melyik :))-ben visszaállítják az analóg jelet, mint egy rendes telefonközpontban, és ott már lehet hallgatózni :) Ott már nem kell dekódolni, tripletekkel játszani :D


szer. márc. 08, 2006 22:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Semmi kedvem mélyebben belemerülni a gsm dolgokba, engem annyira sosem izgatott, de egy érdekes témának tartottam.
Sokan azt láttátok hogy ilyesmivel akarok foglalkozni, soha nem érdekelt.
Nem szoktam pénzt kérni ismerősöktől a javításért, max az alaktrészt de gondolom ezzel ti is így vagytok.
Nem jó hogy mindenki azonnal rosszat feltételez. Feszültté teszi a légkört.
Motohacker gratula.


szer. márc. 08, 2006 22:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
ez igen!!!


szer. márc. 08, 2006 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Huha,ez már komoly topic .....lenne! :D Sajnos inkább itt is a lehallgatósdival offolnak a népek,pedig a téma technikailag inkább elektrós mint bármi.Nopersze ez nem széphangú cső és trafó vagy aranyozott kontra vékony kábel szintű téma.

A GSM lehallgatásnak 3féle útja-módja van:

Első a telefon fizikai módosítása,beleépíteni egy kis adót.Akár az aksiba is betehető,átlagos feladat.
Kicsit fűszerezve,hogy ne bukjon le:egy miniatűr alig fél cm3 térfogatú digitális diktafont kell oda befériszteni,ami éjjel,holtidőben,vagy külső parancsra küldi el amit hallott,természetesen digitálisan és tömörítve.Manapság ez is játszi könnyedséggel összerakható házilag is.

Második a telefon szoftveres módosítása:régebbi NOKlA-kra létező dolog,miszerint a telefon látszólag kikapcsolva,üres kijelzővel fogad egy bizonyos hívást,akár indíthatna is,de az ugye megjelenik a hívásrészletezőben és fogyasztja a tulaj pénzét.
Újabb fajta "poén",hogy a telefon látszólag pihen,nem jön hívás..valójában ahelyett,hogy csengene,felveszi az illető számot(és csak azt!!),és aki a hívást indította mindent hall! A telefon közben 100%-osan funkcionál,menűben mászkálhatsz,csengéseket próbálgathatsz,játszhatsz,stb.Csak hívást indítani nem lehet,illetve erre megszakad a "titkos hívás".Ez már komoly lehallgatás,és bizonyosan létező dolog nem kitaláció.
A telefon szoftverébe (flash,firmware) ugyanígy beleírható sokminden.. ezek már elvileg csak kitalációk,bár akadályuk nincs,hogy valaki profibb emberke megoldja.Pl,hogy az SMS-eket küldje el egy X számra is(persze ez is feltünhet a tulajnak) vagy épp amit kap SMS-t azt is küldje..stb.Elvileg olyan is elképzelhető,hogy a beszélgetések automatikusan konferenciabeszélgetések,tehát a telefon nem csak pihenő állapotban lehallgató,hanem a beszélgetések is automatikusan egy másik számra is hallhatóvá válnak,a tulaj tudta nélkül.Céges telefonoknál pl ezek tuti módszerek,ahogy az is megoldható,hogya telefon a cellainfót (ami a szervizmenüben is látszik) időről időre elküldi SMSben valakinek.Így a szolgáltató tudta vagy bármilyen más bonyodalom nélkül egyszerű szoftver módosítással figyelhető valakinek a mozgása.Pl a gyerek kap egy ilyen telefont,hamar kiderül,ha csavarog.Bár apucinak sok pénzébe kerül a 20percenkénti sms (mondjuk délelőtt,kora du. 12*3db)
Hangsúlyozom,ilyen un "mod"-ok tudtommal csak DCT3 NOKlA telókra vannak kifejlesztve,abból is egy pár tipusra,ezeket fejtették eddig vissza szoftver szempontból legjobban.Mivel nálunk ezek még elég elterjedtek,és jó használati értékük,vagyis jó állapotban tisztességes áruk van,nincs akadálya,hogy egy cég pl kötelezően kiossza a dolgozóinak,majd arról is tudjon hányszor mennek vécére naponta,stb.

Még ehhez,illetve a harmadik módszerhez tartozik a telefonok felépítéséről pár szó elektrós szemmel:
A telefon 5 fő részből áll:
Az RFkommunikációt végző adóvevő rész,oszcillátorokkal,keverőkkel,IQ modulátorral és demodulátorral,vég és előerősítővel.
A kommunikációt felügyelő és csatornakommunikációt vezérlő DSP.(ami a digitális adatfolyamból már Gauss szőrön digitálisan "áttört" jeleket biztosít az RF rész kvadratúramodulátorának,illetve onnan érkező jelet mintegy "expandálja" a digitális adatok visszanyerése érdekében)
Ezután jön egy komoly CPU,ami tulajdonképpen maga is egyfajta DSP ez végzi a már kész digitális adatok kódolását és dekódolását a titkos kulcs alapján.Majd az utolsó DSP feladata a tömörített beszéd-csatornajelből kitömörítéssel(expandálás) és DA átalakítással HF jelet előállítani,illetve visszafelé ADátalakítani és értelemszerűen tömöríteni(paraméterezett szűrés-komprimálás).
Ettől abszolute _függetlenül_ van a telefonnak egy a felületet megjelenítő,számokat és képeket rajzolgató,billenytűket kezelő,játékokat futtató "fő vezérlő" CPU-ja.
A nehézség abban rejlik,hogy ezeket az elemeket a kezdetek óta erősen integrálják.NOKlA telefonoknál a két DSP egy tokban lakik és Cobba névre hallgat,a "vezérlő" CPU pedig egybeépült a másik DSPvel.A felületet megvalósító része tulajdonképpen a közkedvelt ARM család tagja,ARM7DTMI egyfajta módosított változata,komoly (eddig senki által meg nem fejtett) DSPvel egybeépítve(ez végzi a titkosítást és dekódolás
t ugyebár)
Csakhogy a technológiai szakadékot lássuk,az otthoni forrasztgatás és eközt:a telefonban VCTCXO azaz feszültségvezérelt-hőmérsékletkompenzált-kristályoszcillátor lakik,ami nagy pontossága mellett azért feszültségvezérelhető mert még egyfajta fázisszinkronban is van(mint egy óriási pll) a hálózati jellel,így biztosítva az időben és fázisban tökéletes együttfutást,"együtgondolkodást" a hálózat adóvevő része és a mobil kis "agya" közt .
A hang DSP és a CPU közt a titkosításra váró,kisugárzásra váró,vagy épp visszafejtett hangfrekvenciás expandálásra váró stb adatok egy kb 100MHz sebességű 32bites buszon futkosnak,azaz mintegy 400MByte/sec(!) kétirányú folyamatos kommunikáció van a két tok közt.

A harmadik módszer tartogatja tehát a legtöbb nehézséget,de csak házilagos szinten.Miszerint (házilag) legegyszerűbb volna előbb egy komplett "homemade telefont" építeni darabokból (mintsem a gyártók agyontitkosított készüléketit visszafejteni) majd ennek alapján már viszonylag könnyű ismert kulcsú kommunikációt lehallgatni,illetve mások kommunikációjába beavatkozva megszerezni a szükséges kulcsot és a digitális csatornaadatokat,amiből a beszédjel visszaállítható.

A GSM titkosításról egyenlőre nem írok,csak annyit,aki képes ezt "megírni" és realtime relizálni,(pl akármelyik telefon gyártó) nem túl nagy erőlködéssel gyárthat olyan célberendezést amivel bármely hívás rögzíthető és lehallgatható.Igazából gyártanak is ilyet,csak épp nem annyiba kerül,mint egy telefon,érthető okokból,bár a benne használt technika aligalig tér el egy telefon belsejétől logikailag.


szer. márc. 08, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
lehet hogy mi nem tudjuk mi történik a lehalgatás hátterében,de szerintem lehet hogy ÖK sem,úgyértem hogy még öket is lehalgathatják,
manapság már nincs 100% biztonság :wink:


szer. márc. 08, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m: a további szócséplés helyett mutass egy konkrét példát, hogy egy céleszköz információkat küld a felhasználóról. Nem windows és tsai! Mondjuk teszteld a tőlem szerzett senaot. Abból van pár 100dbom, hogy érdemes legyen foglalkozni vele :)
Ha igaz lenne, hogy mindenkit lehallgatnak akkor iszonyatos munkaerőnek kellene gépek segítségével kiértékelni az adatokat. Hihetetlen méretű háttértárakkal kellene rendelkezniea megfigyelőnek. De tegyük fel ez megvalósítható illetve működik is. Ez esetben hogy történhetett pl az usa elleni repülőgépes terrorista merénylet? Ez elég nagy kaliberű szervezést igényelt ahhoz, hogy az egyik "felügyelőbiztos" kifigyeljen valamit.
Lásd be végre, hogy jelenleg az egész technikailag kivitelezhetetlen, anyagilag finanszírozhatatlan és szükségtelen is.
Ja és arról nem is beszélve, hogy kismillió cég gyárt telekommunikációs eszközöket és őket mind-mind be kellene avatni a titokba. Gondolod ennyi idő alatt nem szivárgott volna ki információ?


szer. márc. 08, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A mobiltelefonokat nem fogod hazilagosan lehallgatni.
> Merulj bele kezdeskent a GSM technikaba.

Ez pontosan igy van.

Meg lehet olvasgatni:
http://en.wikipedia.org/wiki/ECHELON


szer. márc. 08, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
A mobiltelefonokat nem fogod hazilagosan lehallgatni.Merulj bele kezdeskent a GSM technikaba.


szer. márc. 08, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
bandita írta:
Lehet hogy igazatok van, off.
Kerestem más fórumokon meg egyébként is erről infót, de vagy általános okosságokat nagyon szépen megfogalmazva találtam vagy 1-2 érdekes infót ami viszont kevés. Amiért érdekelne ez mert állítólag a java-s telefonoknál már midnen nehézség nélkül futjat egy olyan program a háttérben, ami információkat küld folyamatosan a szolgáltató felé.
Amiért nem szeretném hogy törlődjön a topik, az az mert ha a gennyláda multik és egyéb hatóságok megcsinálhatnak ilyet bárhol bármikor, akkor mi beszéljünk róla bárhol és bármikor leleplezve a módszereiket, és az eljárásaikat, ez a legkevesebb amit tehetünk ez ellen.
Itt sazkemberek hada mozog, és biztos sok olyan is van köztünk aki többet tud mint én fogok valaha is erről a rendszerről.
Feldühített hogy ilyen is előfordulhat.
előre is kösz
andrás


Nem tudom mit és kit akarsz ezzel leleplezni....
A hatóságok nem gennyládák, mert azért hallgatnak le valakit, a már leírt feltételek alapján, hogy megvédjenek téged, senki nem fog téged lehallgatni, mert senkit nem érdekel, hogy egy vagy másfél liter tejet kell-e hazavinned.
Tehát ha nem vagy maffiózó vagy bűnöző, akkor ettől nem kell félned, ellenkezőleg, pont a Te érdekedben történik.
Azt sem bánom, ha bűncselekmény esetén az internet forgalmat is ellenőrizhetik, nem sajnálom a sok perverz pedofilt meg a pénzes sms szervert üzemeltetőket sem.
A telefon szolgáltatók sem fognak téged lehallgatni, hiszen legálisan is gyűjthetnek információt rólad, a telefonálási szokásaidról, az meg őket sem érdekli, hogy cicának vagy kedvesemnek szólítod a barátnődet.
A multik sem hallgatnak le téged mert miért költenének erre hatalmas összegeket?
Ahhoz, hogy értékelhető adathoz jusson egy cég gondold el hány beszélgetést kéne végighallgatni, meg mi pénzbe kerülne titokban feltörni mondjuk a vodafone rendszerét, ez nem a tv ahol leül Pistike a gép elé és két perc vad kalapálás után bent is van a hálózatban és 3D-ben megrajzolt épületbn látja, hogy a tv elött ülve beszélsz...
Az üzleti kémkedés megint egy másik világ, de ahhoz nagyon-nagyon fontos embernek kell lenned, hogy ekkora pénzeket költsön rád a konkurencia.
De látom nézel tv-t, de megnyugodhatsz, ha visszhangzik a telefonod, az nem azt jelenti, hogy egy titkosügynök téged figyel, ellenkezőleg ha lehallgatnak azt nem fogod észrevenni, ez már nem a CCCP technika világa...


szer. márc. 08, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
djsms írta:
T68m írta:
"Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendõ. "

Ez a legjobb és ezekután nekem van üldözési mániám! :lol:

Szerinted civil emberként mit írhattam alá? Ezen gondolkodj és remélem magadtól rá fogsz jönni, hogy pontosan ezért nem lehetne üldözési mániád. Egyébként az nhh lapján ott van minden, hogy mit kérnek és mit kell a szolgáltatónak biztosítania kötelezõ jelleggel.


sztem,
1. akármit is írtál alá, a lényeges dolgokat nem fogják az orrodra kötni.

2. a berendezésekbe nem látsz bele

3. a fentebb emlegetett módszerek még akkor is mûködnek, ha a helyi hálóba tényleg, de abszolút nem lát bele senki. (tudom, ez is csak üldözési mánia, de dobj össze otthon egy google szintû, nem kell keresõ, csak begyûjtõ rendszert! Aztán majd rájössz, hogy erre kinek és mibõl van/lehet pénze)

Állításod szerint a mi eszközeink burkoltan figyelik a forgalmat és jelentést küldenek róla, majd elküldik valahová. Lenne egy kérdésem, hová? Miért pont oda? Ott mi van? Honnan tudja az eszközöm, hogy merre éri el azt a helyet? Mi van, ha nincs ip címe az eszköznek? Mi van, ha MAC szûrést csinálok? Honnan tudják az eszközök, hogy milyen MAC-et kell átengedni rejtve? Ha egy saját írású szoftverrel snifferelek egy adatfolyamot úgy, ahogy azt az NHH is tenné miért nem látok ilyen gyanus csomagokat? (Mondjuk assemblyben írtam a szoftvert pic-re)
Ami pedig a titoktartást illeti én is civil vagyok. Ugyanazok a jogok illetnek meg, mint téged. Se több, se kevesebb! Mivel egy szolgáltatást üzemeltetek az arra vonatkozó jogszabályok (ami nem államtitok ugyebár) vonatkoznak rá, mert csak így szolgáltathatok. Ez az adatkezelésrõl szól. Viszont tilos adatokat gyûjtenem bárkirõl felhasználva az általam üzemeltetett technikát, majd azt másokkal megosztani. Adatot egyébként gyûjthetek, de kizárólag anonym módon és csakis belsõ használatra a rendszer üzemeltetése érdekében. Mivel nem vizsgálhatom az anyagot, amit a felhasználó le vagy feltölt így fel sem jelenthetem illegális adatforgalom miatt. Logikusan végiggondolva az általam aláírt papír csak ilyen dolgokról szólhat. Ha ennél többhöz lenne jogom a papír aláírásával akkor már nem minõsülnék civilnek!


kikerülted a 3. pontot. Akkor, azzal egyetértesz?

A többire vonatkozóan: építs egy saját kütyüt a vonalfigyelésre, érdekes dolgokat fogsz tapasztalni.

(részletekbe menően: ha mac szűrést csinálsz, akkor azt is egy más által megírt programmal teszed, nem?
Hova küldik az infot a programok? Oda, ahova felprogramozták őket, nem én tettem. Lehet, hogy nem minden esetben éri el a célt, pl. ha lehúzod a hálóról, akkor sehogysem. Ennyi bizonytalanságot nekik is el kell viselniük.
Saját szoftver megfogásukhoz kevés, mert nem tudhatod, hogy ezek szoftver szinten vannak megvalósítva. Lehet, hogy egyátalán nem kapsz a hardwaretől értesítést, hogy mik mennek át.
Tehát, a mai tachnika mellett, miután minden eszköz programozott, sehogy se tudod ezt ellenőrizni, kivéve ha nem építesz teljesen magadtól egy kütyüt. De ez utóbbira nincs is szükség. Lépten nyomon derülnek ki ilyen módszerek, ami után mindenki meg van nyugtatva, hogy 1. ez őt nem érinti 2. a lyukat befoltozták.)


szer. márc. 08, 2006 15:19
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
T68m írta:
"Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendő. "

Ez a legjobb és ezekután nekem van üldözési mániám! :lol:

Szerinted civil emberként mit írhattam alá? Ezen gondolkodj és remélem magadtól rá fogsz jönni, hogy pontosan ezért nem lehetne üldözési mániád. Egyébként az nhh lapján ott van minden, hogy mit kérnek és mit kell a szolgáltatónak biztosítania kötelező jelleggel.


sztem,
1. akármit is írtál alá, a lényeges dolgokat nem fogják az orrodra kötni.

2. a berendezésekbe nem látsz bele

3. a fentebb emlegetett módszerek még akkor is működnek, ha a helyi hálóba tényleg, de abszolút nem lát bele senki. (tudom, ez is csak üldözési mánia, de dobj össze otthon egy google szintű, nem kell kereső, csak begyűjtő rendszert! Aztán majd rájössz, hogy erre kinek és miből van/lehet pénze)

Állításod szerint a mi eszközeink burkoltan figyelik a forgalmat és jelentést küldenek róla, majd elküldik valahová. Lenne egy kérdésem, hová? Miért pont oda? Ott mi van? Honnan tudja az eszközöm, hogy merre éri el azt a helyet? Mi van, ha nincs ip címe az eszköznek? Mi van, ha MAC szűrést csinálok? Honnan tudják az eszközök, hogy milyen MAC-et kell átengedni rejtve? Ha egy saját írású szoftverrel snifferelek egy adatfolyamot úgy, ahogy azt az NHH is tenné miért nem látok ilyen gyanus csomagokat? (Mondjuk assemblyben írtam a szoftvert pic-re)
Ami pedig a titoktartást illeti én is civil vagyok. Ugyanazok a jogok illetnek meg, mint téged. Se több, se kevesebb! Mivel egy szolgáltatást üzemeltetek az arra vonatkozó jogszabályok (ami nem államtitok ugyebár) vonatkoznak rá, mert csak így szolgáltathatok. Ez az adatkezelésről szól. Viszont tilos adatokat gyűjtenem bárkiről felhasználva az általam üzemeltetett technikát, majd azt másokkal megosztani. Adatot egyébként gyűjthetek, de kizárólag anonym módon és csakis belső használatra a rendszer üzemeltetése érdekében. Mivel nem vizsgálhatom az anyagot, amit a felhasználó le vagy feltölt így fel sem jelenthetem illegális adatforgalom miatt. Logikusan végiggondolva az általam aláírt papír csak ilyen dolgokról szólhat. Ha ennél többhöz lenne jogom a papír aláírásával akkor már nem minősülnék civilnek!


szer. márc. 08, 2006 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
"Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendõ. "

Ez a legjobb és ezekután nekem van üldözési mániám! :lol:

Szerinted civil emberként mit írhattam alá? Ezen gondolkodj és remélem magadtól rá fogsz jönni, hogy pontosan ezért nem lehetne üldözési mániád. Egyébként az nhh lapján ott van minden, hogy mit kérnek és mit kell a szolgáltatónak biztosítania kötelezõ jelleggel.


sztem,
1. akármit is írtál alá, a lényeges dolgokat nem fogják az orrodra kötni.

2. a berendezésekbe nem látsz bele

3. a fentebb emlegetett módszerek még akkor is működnek, ha a helyi hálóba tényleg, de abszolút nem lát bele senki. (tudom, ez is csak üldözési mánia, de dobj össze otthon egy google szintű, nem kell kereső, csak begyűjtő rendszert! Aztán majd rájössz, hogy erre kinek és miből van/lehet pénze)


szer. márc. 08, 2006 14:41
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
"Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendő. "

Ez a legjobb és ezekután nekem van üldözési mániám! :lol:

Szerinted civil emberként mit írhattam alá? Ezen gondolkodj és remélem magadtól rá fogsz jönni, hogy pontosan ezért nem lehetne üldözési mániád. Egyébként az nhh lapján ott van minden, hogy mit kérnek és mit kell a szolgáltatónak biztosítania kötelező jelleggel.


szer. márc. 08, 2006 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
te, mint szolgáltató kész eszközöket használsz. Fogalmad sincs, hogy az mire, hogyan van felprogramozva. De ugyanez igaz arra is, aki felinstallál egy levelezõ szoftvert, vagy akár egy operációs rendszert. (vagy web/ftp szervert, stb.)

részlet az upc ászfjébõl (de, ez valószínûleg nálatok is megtalálható)

"a szolgáltató számlázás és biztonságtechnikai okokból bizonyos, a felhasználók adatforgalmára
vonatkozó információt rendszeresen naplóz"

ez a nyilvános része. A többit nem kötik az orrodra, de csak a vak nem látja. (lásd fenti írásomat a "free" levelezõszerverek, google keresõk vagy éppen msn-szerû kommunikációs rendszerekkel kapcsolatban)

T68m, neked üldözési mániád van ;)
Ami a szolgáltatói lehallgatást illeti úgy vélem elegendõ információt adtam. Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendõ.


"Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendõ. "

Ez a legjobb és ezekután nekem van üldözési mániám! :lol:


szer. márc. 08, 2006 14:01
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
te, mint szolgáltató kész eszközöket használsz. Fogalmad sincs, hogy az mire, hogyan van felprogramozva. De ugyanez igaz arra is, aki felinstallál egy levelező szoftvert, vagy akár egy operációs rendszert. (vagy web/ftp szervert, stb.)

részlet az upc ászfjéből (de, ez valószínűleg nálatok is megtalálható)

"a szolgáltató számlázás és biztonságtechnikai okokból bizonyos, a felhasználók adatforgalmára
vonatkozó információt rendszeresen naplóz"

ez a nyilvános része. A többit nem kötik az orrodra, de csak a vak nem látja. (lásd fenti írásomat a "free" levelezőszerverek, google keresők vagy éppen msn-szerű kommunikációs rendszerekkel kapcsolatban)

T68m, neked üldözési mániád van ;)
Ami a szolgáltatói lehallgatást illeti úgy vélem elegendő információt adtam. Ennél többet nem mondhatok, mert aláírtam egy papírt, ami tartalma megintcsak szigorúan titkos és államtitokként kezelendő.
Innentől kezdve mindenki azt hisz amit akar. Ebbe beletartoznak az általad ún. "kész eszközök" is. Én nyugodtan alszom minden éjjel :)


szer. márc. 08, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
atta írta:
A Nemzetbiztonsági Hivatalt az Országgyûlés - az 1995. évi CXXV. törvényben - hatalmazta fel ilyen feladatok végrehajtására. E törvény szerint az NBH nyílt és titkos információgyûjtés eszközrendszerével segíti elõ a Magyar Köztársaság nemzetbiztonsági érdekeinek érvényesítését, ezáltal közremûködik az ország szuverenításának biztosításában és alkotmányos rendjének védelmében.

A Nemzetbiztonsági Hivatal csak szigorú, a törvényben meghatározott feltételek mellett korlátozhatja a magánlakás, a magántitok és a levéltitok sérthetetlenségéhez, a személyes adatok védelméhez fûzõdõ alapvetõ állampolgári jogokat. A titkos információgyûjtésre a Hivatal javaslatot tesz, de azt kizárólag az igazságügy-miniszter, vagy a Fõvárosi Bíróság kijelölt bírója engedélyezheti.

http://www.nbh.hu/bmenu10.htm


ez igaz. Na és? A legallgatás nem mao szinten történik, nem mao érdekében. Sem a google, sem a yahoo, sem a hotmail nem magy rendszer. A magyar rendszer, pl. freemail-be szerinted nem azt ír bele a tulajdonosa, amit akar? (mellesleg nem is kell a tulajdonosa, mert az kész rendszert használ, amit valaki, valamilyen érdekből megírt)


szer. márc. 08, 2006 13:33
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
figyusz, a nemzetközi lehallgató, adatgyûjtõ készülék már rég ott van az otthonodban. Internetnek hívják. Minden, ami átmegy rajta, azt begyûjtik.

Na ezt ugye te sem gondolod komolyan! :) Mint internet szolgáltató mondom, hogy ez így nem igaz! Folyamatos "lehallgatás" nincs, de szolgáltatói oldalról bizonyos dolgokat (de közel sem mindent!!!!!!!) naplózni kell, valamint biztosítani kell az NHH számára, hogy igény esetén (tehát nem állandóan) bele tudjanak "hallgatni" valaki forgalmába.


te, mint szolgáltató kész eszközöket használsz. Fogalmad sincs, hogy az mire, hogyan van felprogramozva. De ugyanez igaz arra is, aki felinstallál egy levelező szoftvert, vagy akár egy operációs rendszert. (vagy web/ftp szervert, stb.)

részlet az upc ászfjéből (de, ez valószínűleg nálatok is megtalálható)

"a szolgáltató számlázás és biztonságtechnikai okokból bizonyos, a felhasználók adatforgalmára
vonatkozó információt rendszeresen naplóz"

ez a nyilvános része. A többit nem kötik az orrodra, de csak a vak nem látja. (lásd fenti írásomat a "free" levelezőszerverek, google keresők vagy éppen msn-szerű kommunikációs rendszerekkel kapcsolatban)


szer. márc. 08, 2006 13:27
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
A Nemzetbiztonsági Hivatalt az Országgyűlés - az 1995. évi CXXV. törvényben - hatalmazta fel ilyen feladatok végrehajtására. E törvény szerint az NBH nyílt és titkos információgyűjtés eszközrendszerével segíti elő a Magyar Köztársaság nemzetbiztonsági érdekeinek érvényesítését, ezáltal közreműködik az ország szuverenításának biztosításában és alkotmányos rendjének védelmében.

A Nemzetbiztonsági Hivatal csak szigorú, a törvényben meghatározott feltételek mellett korlátozhatja a magánlakás, a magántitok és a levéltitok sérthetetlenségéhez, a személyes adatok védelméhez fűződő alapvető állampolgári jogokat. A titkos információgyűjtésre a Hivatal javaslatot tesz, de azt kizárólag az igazságügy-miniszter, vagy a Fővárosi Bíróság kijelölt bírója engedélyezheti.

http://www.nbh.hu/bmenu10.htm


szer. márc. 08, 2006 13:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Köszönöm a hozzászólásokat, így már némileg tisztább a dolog.
Ha van még ezzel kapcsolatban ötlet vagy elképzelés, illetve milyen jogokra van szüksége bárki, sőt egyáltalán hogy formálhat jogot bárki a másik magánszférájában való kutakodásra engem ez érdekelne elsősorban.

edl:
Én nem hiszek ebben a terroristaellenes mindenki érdekében bla bla bla rizsának. Lehet hogy van némi igazságtartalma de ugyanmár...
Szerintem ezen a világon mostanság csak a pénz és a hatalom számit.
Ismerlek egy ideje ilyen formában, de most ezzel a hozzászólásoddal eléggé nem rétek egyet.
Semmi kedve lehallgatósdit játszani, ellenkezőleg, nem szeretném hogy az enyémmel ez történjen. Hallottam ezt-azt és utána akartam érdeklődni mi az igazság.


szer. márc. 08, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
figyusz, a nemzetközi lehallgató, adatgyűjtő készülék már rég ott van az otthonodban. Internetnek hívják. Minden, ami átmegy rajta, azt begyűjtik.

Na ezt ugye te sem gondolod komolyan! :) Mint internet szolgáltató mondom, hogy ez így nem igaz! Folyamatos "lehallgatás" nincs, de szolgáltatói oldalról bizonyos dolgokat (de közel sem mindent!!!!!!!) naplózni kell, valamint biztosítani kell az NHH számára, hogy igény esetén (tehát nem állandóan) bele tudjanak "hallgatni" valaki forgalmába.


szer. márc. 08, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Igaz e hogy némely időközönként a készülék csak
> ugy kommunikál a toronnyal,

Igaz. Minden keszulek "csak ugy" kommunikal a toronnyal.
Location update-nek hivjak, es arra szolgal hogy tudassa
a kozponttal hogy hol erheto el a keszulek.
Ha siman le van teve a keszulek es senki nem nyul hozza,
akkor is idonkent "magatol" bejelentkezik.
De ez teljesen normalis mukodes.


> vagy ha visszhangzik a rendszer akkor lehallgatják azt?

A kettonek nincs koze egymashoz. A digitalis atvitel
es tomorites meglehetosen idoigenyes, ezert a mobilnal
sokkal nagyobb a kesleltetes, vagyis sokkal zavarobb
(jol hallhato) a visszahang. Bizonyos esetekben nagyon
zavaro tud lenni (peldaul ha a masik oldalon "mezei
vonalas" telefon van es nagy a reflexio).


szer. márc. 08, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Az Iwiw adminjainak (pl. Sz. Marci) nincsen kapcsolata semmilyen adatgyűjtő szervvel, persze ettől függetlenül az NNI, az IP vagy az NBH olvasgathatja a felületet.


szer. márc. 08, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Meg pl iwiw, jajj dejó, fent van, hogy kik a haverjaim... :oops:
/épül már a mátrix régóta... :twisted: /


szer. márc. 08, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
T68m!

Na, köszi h ezt így leírtad, pompás hsz!
Sajnos, általában naivak, néha rettentő naivak az emberek. Ez nem baj egyébként, jobb is, hogy nem tud mindenki mindent.

(Egyébként egy apróság az érdeklődőknek: nézzenek utána pl. a "BBC Monitoring"-nak)

Ja, és egy kis részlet egy NBH-ról készült cikkből:

Idézet:
Az információszerzésnek természetesen ma már számos egyéb fejlett módszere is van. A nyílt adatbázisok megfelelő használatával és párosításával fontos információk nyerhetők. A klasszikus telefonlehallgatásnál is vannak ma már jóval kifinomultabb technikai módszerek.
Ma, például, már néhány száz méterről nyomon követhető egy iroda működésének szinte minden mozzanata: a beszélgetések, a monitorképek, a hálózaton átmenő információk. Természetesen ez ellen lehet védekezni, de kevesen védekeznek. Az emailekből egyébként nem feltétlenül a tartalom érdekli a szolgálatokat, gyakran jóval nagyobb információértéke van a kapcsolatok, kapcsolathálózatok feltérképezésének.


szer. márc. 08, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
figyusz, a nemzetközi lehallgató, adatgyűjtő készülék már rég ott van az otthonodban. Internetnek hívják. Minden, ami átmegy rajta, azt begyűjtik.

És nem csak az állami szervek. Mit gondolsz mi az elsődleges céljuk a "free" levelező szervereknek? Na, nem az, hogy te ingyen levelezz, ebben biztos lehetsz. És a reklámküldés sem. Ezek a látszatok.

Mit gondolsz mi a célja egy google-nak, ha nem a net webes feltérképezése, illetve a személyes keresési szokások rögzítése?

(mellesleg, ha kétkedsz, akkor gondolod végig, hogy kinek lett volna pénze arra, hogy ekkora sávszéllességet építsen ki? Hogy ennyi adatot el tudjon tárolni?)

ezek mellett a mobillehallgatás már egészen egyszeri kis buli.


szer. márc. 08, 2006 11:33
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Idézet:
Mennyire lehetséges

abszolút
Idézet:
hogyan

ezt itt nem fogod megtudni (reméljük)
Idézet:
és hogyan vehető észre

olyan információ birtokába kerültek bizonyos személyek, amelyhez csak a telefonod "lehallgatásával" juthatnak hozzá

Idézet:
Igaz e hogy némely időközönként a készülék csak ugy kommunikál a toronnyal

igen, ezt egy egyszerű kísérlettel is igazolni lehet.
Idézet:
vagy ha visszhangzik a rendszer akkor lehallgatják azt?

ezt nem értem.

Idézet:
az az mert ha a gennyláda multik és egyéb hatóságok megcsinálhatnak ilyet bárhol bármikor, akkor mi beszéljünk róla bárhol és bármikor leleplezve a módszereiket, és az eljárásaikat, ez a legkevesebb amit tehetünk ez ellen

hidd el, az emberek érdekében folyik az információszerzés. alapvető nemzetbiztonsági és bűnöldüzési mozzanat.
a módszereket pont ezért nem kéne sem feszegetni, de főleg nem leleplezni. ez pl. olyan, mintha az NBH operatív vagy szakszolgálati alkalmazottjainak megnevezésével szórakoznának.
Idézet:
Itt sazkemberek hada mozog, és biztos sok olyan is van köztünk aki többet tud mint én fogok valaha is erről a rendszerről.

ha van köztünk olyan, aki erről valós többletinformációval (tehát nem találgatásokkal, meg "haveromtól hallottam" kezedetű szövegekkel) rendelkezik, az nem fogja veled ezeket megosztani.


szer. márc. 08, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Lehet hogy igazatok van, off.
Kerestem más fórumokon meg egyébként is erről infót, de vagy általános okosságokat nagyon szépen megfogalmazva találtam vagy 1-2 érdekes infót ami viszont kevés. Amiért érdekelne ez mert állítólag a java-s telefonoknál már midnen nehézség nélkül futjat egy olyan program a háttérben, ami információkat küld folyamatosan a szolgáltató felé.
Amiért nem szeretném hogy törlődjön a topik, az az mert ha a gennyláda multik és egyéb hatóságok megcsinálhatnak ilyet bárhol bármikor, akkor mi beszéljünk róla bárhol és bármikor leleplezve a módszereiket, és az eljárásaikat, ez a legkevesebb amit tehetünk ez ellen.
Itt sazkemberek hada mozog, és biztos sok olyan is van köztünk aki többet tud mint én fogok valaha is erről a rendszerről.
Feldühített hogy ilyen is előfordulhat.
előre is kösz
andrás


szer. márc. 08, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ezt szerintem is le kéne törölni, semmi köze az elektronikához!


szer. márc. 08, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha ezt a topicot áthelyeznék a mobil részleghez. De annak meg Macika nem örülne szerintem, mert ott is rengetegszer volt erről szó. Olvasgass egy picit szerintem ott, hátha megtudsz valami hasznosat.


szer. márc. 08, 2006 7:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás mobiltelefon lehallgatás?
sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy ki mit tudna elmondani a mobiltelefon lehallgatásokról. Mennyire lehetséges, hogyan, és hogyan vehető észre.
Igaz e hogy némely időközönként a készülék csak ugy kommunikál a toronnyal, vagy ha visszhangzik a rendszer akkor lehallgatják azt?
Előre is köszönöm!
andrás


szer. márc. 08, 2006 0:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség