Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:28



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
szinkronizálás digitális végfok és kapcs üzemű táp között 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás 
banyek! Ekkorát még sosem szívtam! A bemenetről leforrasztottam a bemeneti árnyákolt zsinór testjét és láss csodát: megszűnt a zavar :D KB már 2 hete szenvedek vele :? Plusz tettem folytókat a tápfeszek elkói elé és a DT-vel nem h rövidíteni kellett a jelet ami kap az IR, hanem még nyújtani kellett rajta. :) Így ráadásul sokkal szebben is szól, nincsenek torzítások, másrészt olyan szabad bemenettel, mintha ki lenne kapcsolva :) Nagyon ürölök, hogy végre sikerült megodanom ezt a próblémát. Ha most így szétszórva műxik az asztalon, akkor kétoldalas nyákon még csak jobb lehet.

Egyébként nagyon érdekes amikor állítom a DT-t... ha pont úgy állítom be, hogy ne nyissanak össze a fetek, elötte egy kicsivel kevesebb áramot vesz fel a táp az akksiból, mint amikor jobban össze vannak húzva az ir jelei. Magyarul van egy pont, amikor kevesebb áramot vesz fel. Ez számomra érdekes...

Üvd Lacza!


csüt. márc. 23, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem az erősítőt kellene úgy megcsinálni, hogy ne legyen érzékeny semmire. Ez lehetséges (talán huzallábas alkatrészekkel, egy oldalas nyákon nem...), és semmivel nem is kerül tőle többe.

Idézet:
Jó lenne tudni mit is takar a 494-es belső oszcillátora...


Valószínűleg ez:
Egy kb. 5V-ra kötött áramtükör tölti a kondit az R áramával, egy komparátor figyeli a kondi feszültségét, 3,5 V-on (vagy mennyi) átbillent egy RS tárolót, az egy tranyóval kisüti a kondit, és egy második komparátor pár tized volt alatt visszabillenti az RS tárolót.


kedd márc. 21, 2006 22:02
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás 
Hali!

Kipróbáltam a szinkronizálást a 494-eshez, de nem igazán jó... :s Mondjuk sokkal jobb, mint ami én találtam ki hozzá, ezzel legalább nem recsegett a trafó :) Végülis szinkronizálja, csak az a baj vele, hogy még minig túl sok a zavar. Tettem egy potit az RT helyére, akkor már be tudtam úgy állítani kb 20w-os terheléssel a szekunderen, hogy ne legyen zajos a végfok, de amint levettem a 20w-os terhelést máris zajos lett, vagy ha nem, akkor meg 1-2 perc múlva olyan hangok keletkeztek mint ami az AM rádiónál szokott elnni. Olyan fütyülés szerűség, aminek változik a frekije. Jó lenne tudni mit is takar a 494-es belső oszcillátora...

Asszem kipróbálom az SG3525-öt. Tudnál küldeni egy rajzot, hogy tudom az SG-t szinkronizálni?

Köszi
Üdv Lacza


kedd márc. 21, 2006 18:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás 
Hali!

Először is köszi ezt a doksit.

Igen, a táp már kész van a TL494-el, már csak ez a szinkronizálás hiányzik hozzá. Holnap este ki is próbálom hogy viselkedik. De ha nem jön össze 494-essel, átalakítom SG3525-re. Azzal csak összejön valahogy, ha van benne erre a célra kifejlesztett kapcsolás...

Üdv Lacza


hétf. márc. 20, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
http://focus.ti.com/lit/an/slva001d/slva001d.pdf

18-19. oldal


hétf. márc. 20, 2006 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
A táp kész van már a TL494-el? Mert ha SG3525-el csinálnád, azon van külső szinkronozási lehetőség. Ha kész van, akkor a 494-et kell rákényszeríteni az adott frekire. Valahol már láttam ilyet, de nemtom hol, utánnanézek.


hétf. márc. 20, 2006 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 15:40
Hozzászólások: 405
Tartózkodási hely: a gép előtt :)
Hozzászólás szinkronizálás digitális végfok és kapcs üzemű táp között
Hali!

Van egy problémám. Adott egy 12v-os kapcs üzemű táp TL494-essel, és egy digitális végfok. Az velük a gondom, hogy a végfokon a kapcsoló üzemű táp miatt nagyon sok zavar keletkezik. Hogy kevesebb zavar keletkezzen, szinkroniálni kellene őket. Vagyis egy időben kellene kapcsolniuk, csak a tápnak ~5x kisebb frekin.

A 494-esnek fűrészjelet kellene előállítani a végfok leosztott frekijével egyidejűleg.

Ha valakinek van konkrét ötlete ennek megvalósítására, kérem segítsen.

Előre is köszi!
Üdv Lacza


hétf. márc. 20, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség