Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 12:05



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Hűtős gondok 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Hűtős gondok
kispedro írta:
Sziasztok!
Van egy AEG 210 literes hűtőm. Bedugom a konnektorba, elkezd sípolni, hogy 23 fok van benne és nem indul el a kompresszor. A kompresszor mellett van egy PTC indító, ami megkapja a feszültséget. Ezek szerint a vezérlés jó. A PTC indítóban van egy kis 5Ft-os méretű lapka. Ez micsoda? Ki lehet mérni, hogy jó-e? Tönkre mehet egy ilyen? A kompresszor csak nem halt meg.

Így látatlanba azt mondom, az maga a PTC. Amivel én találkoztam: áramrelé+fűtőszál bimetállal. A PTC nekem új, a tévék lemágnesezésénél használják, ha az a logika, akkor az is lehet rossz. A PTC ellenállása alapból kicsi, az átfolyó áramra melegedve, megnő az ellenállása. Az indítótekerccsel sorba kellene kötve lennie. A motor tekercseit is érdemes lenne kimérni.


vas. aug. 28, 2011 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Hűtős gondok
A lapka szerintem a hőkapcsoló. Alapvetően rövidzár, tehát ki lehet mérni. Ha valami vezérlés tiltja le a kompresszort, ahhoz nem tudok hozzászólni, de a kompresszort magát esetleg úgy tudod megnézni, hogy közvetlen rákötöd a hálózatra, a vezérlés kiiktatásával.


kedd aug. 23, 2011 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Hűtős gondok
Senki többet?


vas. aug. 21, 2011 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: Hűtős gondok
Sziasztok!
Van egy AEG 210 literes hűtőm. Bedugom a konnektorba, elkezd sípolni, hogy 23 fok van benne és nem indul el a kompresszor. A kompresszor mellett van egy PTC indító, ami megkapja a feszültséget. Ezek szerint a vezérlés jó. A PTC indítóban van egy kis 5Ft-os méretű lapka. Ez micsoda? Ki lehet mérni, hogy jó-e? Tönkre mehet egy ilyen? A kompresszor csak nem halt meg.


szer. aug. 17, 2011 19:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 15, 2010 8:25
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Hűtős gondok
Hali!
Van egy Gorenje kombinált(hűtő/fagyasztó)masinám.Néhány éves,nem garis de nem túl régi.
Leovasztás után a vezérlőpanelen a beállított hőfok villog E2 jelzéssel felváltva,kb másodpercenként.
A hűtő látszólag jól működik,kivéve ezt a jelzést.Néha abbahagyja és beáll a hőfok mulatása hosszabb időre.(akár órákra is) Tudja valaki,hogy mi ez?
Ha egyebekben a hűtő jó,kell-e ezzel törődni?Egyáltalán:mi a teendő?
Sinkovics Gyula


szer. dec. 15, 2010 10:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 6:48
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
30 fok van a panelbe, a fagyasztóm szinte folyamatosan működik, de hozza a -27 fokot most is. Ha sokat dolgozik de mégse hűt rendesen a hűtő nagy a valószínűsége a gázhiánynak. Ha egyébként jó állapotba van a gép érdemes újra töltetni.


pén. júl. 21, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
W-T írta:
Ne felejtsétek el, hogy erősen függ a külső hőmérséklettől is, hogy milyen hideg a bele... Nem mindegy hogy 18 fok van kint, vagy 38..

Nekem eleg rossz helyen van a hutom mert nagyon kicsi szellozese van. Ezert foleg nyaron eleg sokat jart. Nem tom a kompresszornak mennyire kell melegednie de eleg forro. Ez egy siemens, kb. 170cm magas osztott huto az also ~1/3-a fagyaszto. Azt csinaltam, hogy a kompresszor mocival parhuzamosan raraktam egy 230v-os ventillatort amit felraktam a hatso hutoracsra. Mikor bekapcsol a kompresszor bekapcsol a venti is. Hangjat nem hallani mert hatul van eleg zart helyen es a kompresszor hangja az ugyis nagyobb. Ez lefujja a racsrol a meleg levegot, hogy hatekonyabban tudja leadni a hot.


pén. júl. 21, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A másik, h. az automata leolvasztás mit jelent?
> Nem kell sose kikapcsolni leolvasztás céljából?

Ja. Van a kompresszor tetejen egy talca, oda kifolyik
a viz, onnan meg elparolog...


pén. júl. 21, 2006 7:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Annyit tennék hozzá, hogy a Gorenje az Made In Slovenia. Nekünk vannak(voltak) itthon Gorenje cuccaink, igen jól birják a strapát. Nagymamám mosógépe "sok gyereket" kiszolgált, nemrég átrozsdásodás miatt lett lecserélve(az az érdekes, hogy nem a dob, hanem a váza rozsdásodott át). Van hűtő is, hogy lekopogjam, semmi gond sem volt vele. Szóval a Gorenje szerintem megbízható márka. Mivel nincs messze, és úniós ország, az esetleges javítást és alkatrészellátást is biztosítottnak látom.


csüt. júl. 20, 2006 23:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Ne felejtsétek el, hogy erősen függ a külső hőmérséklettől is, hogy milyen hideg a bele... Nem mindegy hogy 18 fok van kint, vagy 38..


csüt. júl. 20, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A Gorenjének a kinézete volt elegáns - viszont nem elég mély ahhoz, h. mondjuk egy két lityós kóla fekve elférjen... Viszont nem ismerem a típust - 65 ezerért volt kéthete a Metróban, szóval a General Frosttól (Teszkó) nem sokkal került többe - mit tudtok a Gorenjéről, mint márkáról?

Üdv: fk


csüt. júl. 20, 2006 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sebi: köszi a választ, ez logikus lenne - ha sikerül addig "jégretenni" a cuccokat, akkor kiteszem száradni. Ha nem jó, akkor biztos valami "gáz" van - vagyis nincs. :) A kompresszor egyébként elég gyakran kapcsol.

Ha már itt tartunk, egy gyors kérdés: Manapság melyik hűtőt érdemes megvenni? Tehát nem mélyhűtőt kérdezek.

General Frost (Snaige) - litván
Zanussi (Hungary)
Gorenje (Made in Croatia)
?...stb.

A General Frostról mit mondtok? Elvileg ez egyenlő a Snaige-vel. Olcsó, és azért az oroszok régen tudtak hűtőt csinálni - van ennek köze ahhoz? Nekem tetszett - kb. 180 cm magas (két ajtós), alul mélyhűtős (3 fiók), és csak 60 ezer Ft.

A másik, h. az automata leolvasztás mit jelent? Nem kell sose kikapcsolni leolvasztás céljából?

A Zanussitól félek, mert ez már nem a régi Lehel.

Üdv: fk


csüt. júl. 20, 2006 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hm, most néztem a mi fagyasztónkat, és az eddigi megszokott kb. -20 fok helyett -29-et mutat ez is... Nem vettem észre hogy többet járna a kelleténél.


kedd júl. 18, 2006 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kérdés, mennyit jár a kompresszor, milyen gyakran kapcsol be. Ha túl gyakran, hosszan jár, valszeg a láda hőszigetelése romlott és veszti a hideget (nedvességet vett fel a szigetelőhab). Így előfordulhat, hogy a hőmérő a hőcserélőn -30 fokot mér, de a térben mégsincs elég hideg.


kedd júl. 18, 2006 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Egyébként Zanussi-Lehel.


hétf. júl. 17, 2006 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Hűtős gondok
Sziasztok!

Egy '92-es évj. mélyhűtőről lenne szó - a hőmérőjén a mutató -30 fok felé végkitérésbe van állva, mialatt digit.hőmérővel megmérve -13 foknál nincs benne hidegebb. Korábban -23 körüli hémérsékletet tudott produkálni. A kompresszor jár benne - de a termosztátot följebb csavarva sem érek el hidegebbet.

Ami az érdekes, h. a hőmérő szondáját melegítve a mutató kezd visszafelé tendálni - de amint elengedem, ismét megy "haza" végkitérésbe...

Mi okozhatja ezt? Kiment volna belőle a freon? Hogy lehet ezt ellenőrizni? Fúrjak lyukat a kompresszorra, és szagoljam meg? ;D
Segítsetek légyszi, mert ha így halad a helyzet, dobálhatok ki mindent belőle. :(

Köszönettel: fk


hétf. júl. 17, 2006 23:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség