Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. ápr. 24, 2024 13:32



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SMA írta:
Kedves Mindannyian!

... Panasonic NV-SJ407-es javítása esedékes ...
Mit mérjek, hol keressem a hibát?
Ha valaki segítene, örülnék neki, megköszönném.

Üdv! SMA


Egy ötlet: lehet, a memória alátámasztó gombelem/akku purcant ki? Ha van, mérj rá.


kedd aug. 24, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kedves Mindannyian!

Bár a videomagnók lassan kikopnak, azért mégis használná az ember, ha már oly sok kazettára vett fel filmeket.
Nekem most egy Panasonic NV-SJ407-es javítása esedékes, valószínűleg a nyaralási kikapcsolás miatt nem indul újra, a bekapcs-LED és a kijelző sem világít, a táp elvileg megy, mert néhány szekunder feszültség mérhető, de ezen kívül halott. Kazetta persze, bennmaradt.....
Mit mérjek, hol keressem a hibát?
Ha valaki segítene, örülnék neki, megköszönném.

Üdv! SMA


vas. aug. 22, 2010 12:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Szkópold meg az ic környékét hátha kiderül hogy miért tilt le. Egyébként kár vele vesződni, 2,5 évvel ezelőtt vettem egy új noname kínai tápot 4500Ft-ért 450W-osként árulták. Annyi biztos nincs, de elég robosztus a belseje, a trafó nem EI33 hanem 4cm körüli ETD. A gép szinte minden nap megy, van úgy hogy reggeltől estig. Hogy megelőzzem a bajt mivel gari már nincs rá szétszedtem és végigmértem az összes elkót. Mind jó.


pén. júl. 23, 2010 7:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Skori írta:
... Szóval kicsit tanácstalan vagyok...

Keresd stol-t. Ő javít tápot (Miskolc).


szer. júl. 21, 2010 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Van egy Coolink MPT-4012P PC-tápegységem, amit szeretnék megjavítani!
A hibajelenség: néhány perc működés után a PC kikapcsolt. Ez az időtartam pár nap használat alatt egyre rövidebb lett, most már csak egy pillanatra idul be.
Szétszedtem: a kimeneti elkók púposak: ezeket kicseréltem, a többit kimértem ESR mérővel és jók, de amilyen még volt itthon azt is cseréltem. Tehát néhány, egyébként jó kondit nem cseréltem,de az összes a többit igen. A kicsi elkókat mindet kicseréltem.
Azonban a hibajelenség maradt, csak egy pillanatra indul be a táp (terhelés is volt a kimeneteken a próbálgatáskor).
A standby táp megy, terhelés nélkül: 5,17V. A hűtőbordán van egy NTC hővédelem, próbaképpen kikötöttem, de nem változott semmi.
Valami ellenállás megnyúlhatott, vagy mi lehet?
Ismeri valaki konkrétan ezt a táp tipust? Sajna rajzom nincs hozzá, és a sima "vargéné, LC power, és hasonló táptoktól kicsit eltérőnek néz ki - részben SMD kivitel.
Szóval kicsit tanácstalan vagyok....
Van valakinek kapcsolási rajza ehez a táphoz?
Lehet, hogy segítene valamennyit.
Mit nézzek még meg rajta, hol keressem a hibát?


szer. júl. 21, 2010 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Endi1980 írta:
Sziasztok!

Budapesten keresek megbízható, becsületes szervízt AKAI AP-Q 310 tip. lemezjátszómnak.

Hali!
Mivel nem írtad de a korából ítélve sebsebég problémái lehetnek a gépnek, akkor a motor panelen az összes elko cserélendő és megjavul.Ha más végzi a munkát 3-4.000Ft nál nem kerülhet többe.( saját tapasztalat)Egy biztos minél nagyobb létszámú egy szerviz vagy úgymond "SZAKSZERVI" annál keményebben fog a ceruza és ez nem a becsület dolga hanem pusztán gazdaságtan.


kedd júl. 20, 2010 14:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Endi1980 írta:
Sziasztok!

Budapesten keresek megbízható, becsületes szervízt AKAI AP-Q 310 tip. lemezjátszómnak.

Google a mi barátunk:
http://www.google.hu/search?hl=hu&client=firefox-a&hs=NoU&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&q=akai+lemezj%C3%A1tsz%C3%B3+szerv%C3%ADz&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=


kedd júl. 06, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Budapesten keresek megbízható, becsületes szervízt AKAI AP-Q 310 tip. lemezjátszómnak.


kedd júl. 06, 2010 12:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
Internetről meg nem nagyon rendeltem még, ezért nem tudom hogy milyen..


Akkor ideje elkezdeni. Mást nem is nagyon lehet javasolni így, hogy nem tudjuk, hogy hol laksz.

Pl. itt válogathatsz:
http://szamitastechnika.vatera.hu/monit ... c1732.html
Pl. ez igéretesnek tűnik:
http://szamitastechnika.vatera.hu/monit ... 87187.html


pén. jún. 25, 2010 9:56
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2010 10:21
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Olyan helyeken, mint a Media Markt vagy Euronics horibilis összegeket kérnek el egy monitorért, nem tudom, hogy hol találhatok 5000 Ft-ért. :| Internetről meg nem nagyon rendeltem még, ezért nem tudom hogy milyen.. :oops:


pén. jún. 25, 2010 9:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
Nekem van informatikus rokonom, esetleg ha őt megkérem tudna rajta segíteni.


Informatikus? Ennyi erővel orvos, vagy kertész rokonnak is szólhatnál. Igazából még egy villamosmérnök sem feltétlenül ért hozzá, ha nem ilyesmivel foglalkozik.

Egyébként meg nyugodtan tedd ki lomtalanításkor, nem ér annyit sem, hogy ránézzen egy szakember. Ahogy másoktól olvasom, újonnan is gagyi volt, manapság 5000 Ft-ért összehasonlíthatatlanul jobbat lehet venni (használtan). (Pl. én 2 éve 5000 Ft-ért vettem egy Samsung SyncMaster 757MB-t, brutális a felbontása, stabil a kép, és a geometriája, színe is kifogástalan.)


csüt. jún. 24, 2010 23:36
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2010 10:21
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Nekem van informatikus rokonom, esetleg ha őt megkérem tudna rajta segíteni.. :? csak kíváncsi voltam, hogy lehet-e rajta javítani, mert akkor elhívom és megcsinálja :D köszönöm! :wink:


csüt. jún. 24, 2010 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
cassie írta:
... Szerintetek újat vegyek, vagy hívjak egy szakembert és javítassam meg vele? ...

A javítás egy időre helyreteszi a monitort, de hosszú jövőt ne várj tőle.

Kérdés mennyi pénzed van. :shock:


csüt. jún. 24, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2010 10:21
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
szaisztok! :wink:
van egy LG flatron ez T710P monitorom, és az elmúlt 4 évben semmi gond nem volt vele. Most jöttek elő a hibák.. pl.: besárgul a monitor vagy sípol. Ez régebben is volt, kb 4-5 hónapja, de akkor csak mértékkel csinálta. Egyszer megpöcköltem a monitort és visszaugrott normálba. Most pedig már teljesen kész van szegény, egész nap sárga, és így a színeket sem tudom megkülönböztetni, ez pedig nekem nagyon fontos lenne. Szerintetek újat vegyek, vagy hívjak egy szakembert és javítassam meg vele? :hm:
Előre is köszönöm a válaszokat! :P


csüt. jún. 24, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: VIDEO KAMERA
HiMen írta:
SONY Handycam Video8 -as videokamera. Felvétel vagy lejátszáskor 5mp-en belül C31:00 hibát ír ki és kidobja a kazettát. Megnézték már két szervizben, eldeformálódott a mechanikája, csere 40eFt mert csak egy az egyben cserélik.

Valaki tudna segíteni, hogy vagy szoftveresen kellene kikapcsolni a hibafigyelést vagy az egész kazetta mechanikát ki kellene szedni, hogy csak kézzel, szigszallaggal vagy befőttesgumival mittudomén rögzítsem a kazettát...
De működjön!


C:31:00 hibakódra nekem a kézikönyv egyéb, felhasználó által javítható hibát ír: kazetta ki-be, és/vagy akku le/fel.
Gondolom nem segít ez sem; lehet, valamelyik érzékelő van elmozdulva...
Esetleg egy konkrét típusszámmal lehet, előrébb lennénk.


csüt. jún. 17, 2010 14:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás VIDEO KAMERA
SONY Handycam Video8 -as videokamera. Felvétel vagy lejátszáskor 5mp-en belül C31:00 hibát ír ki és kidobja a kazettát. Megnézték már két szervizben, eldeformálódott a mechanikája, csere 40eFt mert csak egy az egyben cserélik.

Valaki tudna segíteni, hogy vagy szoftveresen kellene kikapcsolni a hibafigyelést vagy az egész kazetta mechanikát ki kellene szedni, hogy csak kézzel, szigszallaggal vagy befőttesgumival mittudomén rögzítsem a kazettát...
De működjön!


szer. jún. 16, 2010 8:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
tallosaron írta:
...

Egyszerre elég egy helyen feltenni a kérdést. Így csak szétszórt válaszokat kapsz. :(


szomb. jún. 12, 2010 14:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Hali!
Írtad.
"Szerintem a Hyundai receiver lehet a ludas, mivel nem az összes csatornán van gond, valamint a fém része a szigetelésnek ráz, megmértem feszültségmérővel és folyik benne az áram.
Igazából nem vagyok biztos semmiben, lehet, hogy csak az árnyékolással van baj, de akár a TV Video bemenete is lehet a gond."

Valószínűleg a gondod a leírtak miatt van, de ki kéne deríteni( külön külön méréssel) mitől ráz a rendszered.
A hibát okozhatja akár a régi TV vagy már az antenna magában is ráz. Ha ez kiderül közelebb jutottál a megoldáshoz.


szomb. jún. 12, 2010 9:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 05, 2010 16:27
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdv!

Nagyon hasznos ez a fórum, nagy segítséget nyújt azoknak is, akik nem értenek szinte semennyire az elektronikához és a szerelés/javításhoz.
Természetesen én is egy kisebb problémával jöttem ide, remélem érthető leszek:

Adott egy ősrégi, Stylandia típusú TV, de igazából nem rá gyanakszom, hanem a DIGI TV receiver-re. A TV bekapcsoláskor (amíg a DIGI TV receiver nincs beüzemelve) tökéletesen működik, ám miután bekapcsolom, probléma jelentkezik:
http://i372.photobucket.com/albums/oo163/gaitth/N73_DSC865.jpg
Érdekesség, hogy csak némely csatornákon történik ez, pl. a Story TV-n ott semmi gond nincsen:
http://i372.photobucket.com/albums/oo163/gaitth/N73_DSC866.jpg
Szerintem a Hyundai receiver lehet a ludas, mivel nem az összes csatornán van gond, valamint a fém része a szigetelésnek ráz, megmértem feszültségmérővel és folyik benne az áram.
Igazából nem vagyok biztos semmiben, lehet, hogy csak az árnyékolással van baj, de akár a TV Video bemenete is lehet a gond.

Remélem van ötletetek. Ha netán szükség lenne még infóra vagy bármilyen képre, hogy segíteni tudjatok, én csinálok szívesen, jó lenne végre kijavítani ezt a hibát, nagyon zavaró és egy idő után megfájdul a fejem is tőle...
Kösz :)


szomb. jún. 05, 2010 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@Barika
Idézet:
Budapesten lakom, UPC kábel előfizetésem van.

Minek kellene,hiszen a kábeles szolgáltatód a hálózatba nyomja a kódolt-dekódolt jelet a szerződés szerinti arányban(előfizu-csatornaszámban)?...de szerintem már megvetted menet közben :oops:


csüt. máj. 20, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kabelektro írta:
drH írta:
Sziasztok!
Segítségetek kérném. Elromlott az Elta grillsütőnk. Megérdeklődtem, megszűnt a cég, nincs szerviz, nem lehet kapni alkatrészeket. A két sorba kötött fűtőszálából az egyik ment tönkre, elszakadt a szál (korábban már javítottam, már nem lehet). Szerintetek kaphatok bele fűtőszálat valahol? A paraméterei: 103 V, 580 W, kb. 25 cm. Egy párezer forintos készülékről van szó, csak nekem fura, hogy egy ilyen megoldható hiba miatt kellene kidobnom. Tudom az ember vegyen újat...
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
Miklós


Típusa???


A sütő Elta típusú, a fűtőszálra csak a fenti paraméterek voltak írva: 103 V, 580 W. Azon gondolkoztam, hogy ilyen fémet nem lehet valahol méterbe venni, azt a kívánt hosszra levágva, feltekerve elérhető a kívánt teljesítmény. Ugyanis fel lehetne használni a régi fűtőszál házat. (Bocsánat, nem vagyok szakmabeli.)


csüt. máj. 20, 2010 16:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2010 16:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
drH írta:
Sziasztok!
Segítségetek kérném. Elromlott az Elta grillsütőnk. Megérdeklődtem, megszűnt a cég, nincs szerviz, nem lehet kapni alkatrészeket. A két sorba kötött fűtőszálából az egyik ment tönkre, elszakadt a szál (korábban már javítottam, már nem lehet). Szerintetek kaphatok bele fűtőszálat valahol? A paraméterei: 103 V, 580 W, kb. 25 cm. Egy párezer forintos készülékről van szó, csak nekem fura, hogy egy ilyen megoldható hiba miatt kellene kidobnom. Tudom az ember vegyen újat...
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
Miklós


Típusa???


szer. máj. 19, 2010 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Segítségetek kérném. Elromlott az Elta grillsütőnk. Megérdeklődtem, megszűnt a cég, nincs szerviz, nem lehet kapni alkatrészeket. A két sorba kötött fűtőszálából az egyik ment tönkre, elszakadt a szál (korábban már javítottam, már nem lehet). Szerintetek kaphatok bele fűtőszálat valahol? A paraméterei: 103 V, 580 W, kb. 25 cm. Egy párezer forintos készülékről van szó, csak nekem fura, hogy egy ilyen megoldható hiba miatt kellene kidobnom. Tudom az ember vegyen újat...
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
Miklós


szer. máj. 19, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 13, 2006 15:23
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok! :-)

TV készüléket szeretnék venni, a kiszemelt Panasonic TX-P42G20E.
A DVB-t és DVB-C dolgot nem értem.
Ezt írják róla:
"A hátsó HDMI bemenetek közül a 2-es számú (ez egyébként a középső) HDMI 1.4-es, a többi csatlakozó viszont csak HDMI 1.3-as. A CI foglalat a digitális tunerhez tartozik; idehaza a G20-as széria valamennyi tagja, így a TX-P42G20E is hivatalosan csak DVB-T (és persze analóg) tunerrel kerül forgalomba, de nem hivatalosan a DVB-C is aktiválható. Ez azt jelenti, hogy nem magyar területi beállításokkal kell használnunk a tévét, és persze azt is, hogy a Panasonic semmilyen felelősséget nem vállal a DVB-C tuner"
Kérdésem annyi lenne, mi az eltérés, ill. kell nekem a C tuner?
Budapesten lakom, UPC kábel előfizetésem van.

Köszi a segítséget: barika :-)


kedd máj. 11, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
javítani nem fog rajta semmit!


Viszont figyelmeztet, hogy menteni kell, és vinyót cserélni.


Így van! Akinek fontosak ezek a dolgok, annak nagy segítséget jelent.


vas. máj. 09, 2010 8:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:evil: Ki,kit néz hülyének-nem gondolod hogy nem olvastam eme "igen hasznos programocskáról"?
Ez a program nem csinál mást,csak szép grafikus formában kiirkálja neked a s.m.a.r.t.adatokat-jól rosszul,de mindenesetre látványosan.
Ehhez nem kell egy segédprogram ami csücsül bent a memóriában teljesen feleslegesen,mert ezt maga a hardver vagyis a merevlemez tudja.Ha gond van,a gép indításakor ki is írja.. akkor már villózhat a tálca szélén a csilivili,mert javítani nem fog rajta semmit!
Ha,neked kell használd! :wink:


Én nem nézek senkit sem hülyének, a honlap linkjét nem ezért raktam fel. Azt, hogy mit tud már évek óta tudom és nagyon hasznos programnak tartom. Magyar program, mint a VirusBuster és mégis olyan ritkán olvashatunk róluk a fórumokban...


vas. máj. 09, 2010 8:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
javítani nem fog rajta semmit!


Viszont figyelmeztet, hogy menteni kell, és vinyót cserélni.


szomb. máj. 08, 2010 23:30
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:evil: Ki,kit néz hülyének-nem gondolod hogy nem olvastam eme "igen hasznos programocskáról"?
Ez a program nem csinál mást,csak szép grafikus formában kiirkálja neked a s.m.a.r.t.adatokat-jól rosszul,de mindenesetre látványosan.
Ehhez nem kell egy segédprogram ami csücsül bent a memóriában teljesen feleslegesen,mert ezt maga a hardver vagyis a merevlemez tudja.Ha gond van,a gép indításakor ki is írja.. akkor már villózhat a tálca szélén a csilivili,mert javítani nem fog rajta semmit!
Ha,neked kell használd! :wink:


szomb. máj. 08, 2010 23:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
http://www.hdsentinel.hu/
Itt a honlap mindenről. :wink:


szomb. máj. 08, 2010 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Félreértés ne essék nem a magyar szoftverfejlesztő,jószándékát vonom kétségbe,hanem azt,hogy tulajdonképpen mire is hasznos eme program?


szomb. máj. 08, 2010 16:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A HDSentinelt évek óta tesztelem az 1.40-es verzió megjelenése óta, most a 3.10 a legújabb verzió.
Rendszeres kapcsolatban állok a fejlesztővel és jelzek neki minden általam tapasztalt jelenséget. A programra örök licencem van.
Ebben a kategóriában ez a magyar fejlesztésű program a legjobb és minden verzióban újabb fejlesztések találhatók.
Szóval ennyi és ezért van ilyen hozzáállásom hozzá...


szomb. máj. 08, 2010 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
(A HDSentinel használata mutatta volna a HDD állapotát...)
Nekem is csak ezáltal sikerült egy garanciális HDD csere...

off:Ez a tipikus user hozzálás telepítek minden ló**t,mert attól jobb lesz,ha retteghetek..(akár vírustól,hardwerhibától) és utánna siránkozok hogy valamiért nem olyan mint előtte vala... :nemjottbe:
Amikor veszi a gépet az igények maximálisak,minimális árral,és abbol még le is alakusz,mert neki úgy YÓ lesz..hiába mondják,-mert normális helyen megkérdezik,hogy mire kell!-nem lesz elég a vas,az alkalmazásokhoz v. arra a feladatra..
Vajon hány rettegős Mac-felhanszálótól hallottatok akinek bármit telepítenie kellett,pedig a hard rész manapság ott is ilyen?
on


szomb. máj. 08, 2010 14:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Tron írta:
A másiknak jó a kijelző meghajtása.
Velem megtörtént eset az alábbi:
Vadi új gép ismerősnek megvesz.
HDD 2 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, HDD csere.
HDD 3 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, HDD csere.
HDD 2 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, és érdeklődés, szerintük normális-e, hogy már a harmadik diszket eszi meg a gép fél év alatt?
Na ezen annyira eltöprengtek, hogy a kaszniban csak a floppy maradt az eredeti MINDEN MÁST cseréltek.


Azért ritka rendes szerviz lehet, máshol ilyen esetben ugyancsak sokat kell harcolni...
Az a gyanúm, hogy ők tudták mi okozhatta ezért oldották meg így a gondot.

(A HDSentinel használata mutatta volna a HDD állapotát...)
Nekem is csak ezáltal sikerült egy garanciális HDD csere...


pén. máj. 07, 2010 8:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tron írta:
... Na ezen annyira eltöprengtek, hogy a kaszniban csak a floppy maradt az eredeti MINDEN MÁST cseréltek.

Ebben a szervizben sem voltak topon a fejekben az biztos. :D


csüt. máj. 06, 2010 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
A másiknak jó a kijelző meghajtása.
Velem megtörtént eset az alábbi:
Vadi új gép ismerősnek megvesz.
HDD 2 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, HDD csere.
HDD 3 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, HDD csere.
HDD 2 hónap múlva kipurcan, gép vissza szervizbe, és érdeklődés, szerintük normális-e, hogy már a harmadik diszket eszi meg a gép fél év alatt?
Na ezen annyira eltöprengtek, hogy a kaszniban csak a floppy maradt az eredeti MINDEN MÁST cseréltek.


csüt. máj. 06, 2010 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A válasz az, hogy már nem tudnak mit tenni, mert nincs és nem is lesz több kijelzőjük, javíthatatlan. Használjam így, nem tudnak jobbat...

A dolog érdekessége, hogy mellette egy másik géphez egy A+Plus LCD 800-as van és annak semmi baja...


csüt. máj. 06, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11870
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... A szervizben eddig háromszor cseréltek kijelzőt, már több alkatrészük nincs a cserére...

Úgy látszik mégsem adod fel. Mi már inkább:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=960217#960217

Talán az lehet, hogy túlfeszültséget kap a kijelző, és attól megy tönkre. Ezt az InformGuard szerkezetet nem ismerem, de könnyen lehet hogy van valami feszültségcsökkentő tápja a kijelzőnek, ami zárlatos.
Ezt pancser módon nem veszik észre, csak cserélnek. A kijelző meg lazán tönkremegy.
Persze ez csak egy feltételezés. De az kizárt, hogy a gyárilag beépített, meg három másik is (ami egész más úton került ide) ugyanúgy menjen tönkre saját anyaghibából.
Csak te vagy ilyen peches? Mit mondtak a szervizben, van más reklamáció is?


szer. máj. 05, 2010 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi okozhatja egy garanciális InformGuard LCD 2000 már negyedik alkalommal visszatérő azon hibáját, hogy az LCD kijelző először villogni kezd aztán napok alatt teljesen elhalványul és eltűnik?
A szervizben eddig háromszor cseréltek kijelzőt, már több alkatrészük nincs a cserére.

(A súlya miatt a szervizbe szállításról a szerviznek kell(ene) gondoskodni, eddig két alkalommal is én cipeltem a postára és adtam fel a saját költségemre, de már nem fogom.)


szer. máj. 05, 2010 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Az én laikus felfogásomnak még mindig furcsa, hogy ha kevés a teljesítmény, akkor recseg a hangszóró.


Nem a hangszóró recseg, mármint nem az okozza a recsegést, hanem az erősítő. Ha túl kevés a tápfesz, az erősítő azért megpróbál többet kiadni, de nem sikerül neki, ilyenkor annyit ad ki, amennyit tud, de innentől ennek nem sok köze lesz a hangjelhez, hanem a tápfeszültség értékét követi.

http://users.hszk.bme.hu/~sp215/elektro ... rosito.gif


vas. ápr. 25, 2010 16:50
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
1nvad3r:

Az az akku kicsi, valóban, egy óra alatt teljesen lemeríti még közepes hangerőn is.
Ha autóba beépíted a hangszórókat, akkor a hangszóróvezetéknek legalább 1,5mm2-es keresztmetszetűt építsél be, 2x1,5-ös, rövidebben. Ettől vékonyabb vezeték megeszi a teljesítmény egy részét, mégpedig úgy, hogy a hangosabb beütések eleve torzak lesznek. A tápvezeték pedig legalább 4mm2-es legyen, ami az akkutól direktbe megy az autórádióba, és ugyanilyen vastag legyen a testkábel is legalább. Ha emelsz a hangszínen, akkor hamarabb bekövetkezik a torzítás, ezért nem szabad nagyot emelni a hangszínszabályozóval. Nagy hangerőnél a végfokba épített védelem is beleszólhat a hangba, határolással csökkenti a teljesítményt, ami megint torz, recsegős hangot ad, tehát egy kicsit vissza kell venni a hangerőből. Itt látni kell azt, hogy a HIFI-hangfal, amivel próbáltad, kevésbé torzít azért, mert az valószínűleg 8 Ohm-os, míg az autórádió-hangszórók többnyire 4 Ohm-os kivitelűek és a kisebb áramterhelés a 8 Ohm-on, kisebb torzításban nyilvánul meg. Kevésbé határol a belső áramvédelem a végfokban a 8 Ohm-os hangsugárzónál. Ráadásul annak a hangszóró-méretei is nagyobbak gondolom és az is befolyásolja a kapott hangot.
Nem a kevés teljesítmény miatt recseg, hanem az áramkorlátozás miatt, ami lehet az akku képességének függvénye, illetve a terhelés nagysága, valamint a jel nagysága is. Ha ugyanis nagy a jelszint, akkor hamarabb túlvezérlődik az erősítő és hamarabb torzít. Ezt legjobban egy erős helyi rádióadó és egy távolabbi, gyenge rádióadó hangerejénél lehet érezni.
Ha kevésnek érzed a hangerőt, akkor külső plusz végfok kell, de ahhoz nagyobb terhelhetőségű hangszórók is kellenek. Ezeknek komoly ára van, ha minőségi cuccot akarsz.
Mégkomolyabban: A jelenlegi autórádió-hangszórók kb. 5-10W-ot bírnak ki tartósan, ennyit pedig a korszerű fejegységek is tudnak. A többszáz-Wattosnak titulált cuccok igen gyorsan lemerítik az akkut, ha nem jár a motor. A többszáz-Wattosnak írt autós-hangszórók pedig drágák és érzéketlenek, tehát kell beléjük az a párszáz Watt, hogy tényleg szóljon. Ördögi kör ez, amiből csak józanul gondolkodva lehet kilépni, vagyis, addig nyújtózkodjunk, amíg a takaró ér.

Üdv! SMA


vas. ápr. 25, 2010 13:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 14:37
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest-Nagykanizsa
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszi a válaszokat, valamennyire megnyugtattak. Szóval ha szól a fejegység, akkor nem lehet vele gond ugye?
Próbáltam úgy is, hogy levettem a mélyhangkiemelést, akkor tovább bírta recsegés nélkül. Az a furcsa, hogy a hifim hangfalai sokkal nagyobb hangerőt kibírnak recsegés nélkül (igazából sosem recsegett még), de a fejegységgel már közepesen nagy hangerőn is recsegnek.
De szerintem megvan a megoldás, amire mindketten utaltatok. Ugyanis még nem tettem be az autóba, hanem az íróasztalomon próbáltam ki egy régi 7,5Ah-s zselés akksival. Ezért lehetett az az érzésem, hogy egyre rosszabb, mert merült az akksi. A végén már a kijelző is villogott a zene ütemére :) . De hogy ez is befolyásolja a hangminőséget, azt nem tudtam.
Ha a kábelezés is számít, akkor ez is hibaforrás lehet, mert azzal kötöttem össze, ami a kezembe akadt... A hangszórókhoz adtak gyárilag valami cérna vastagságú kábelt, de a kocsiba akkor nem azt fogom használni.
Az én laikus felfogásomnak még mindig furcsa, hogy ha kevés a teljesítmény, akkor recseg a hangszóró. Eddig úgy képzeltem el, hogy ha a teljesítmény kevés, akkor halkan szól, ha nagy, akkor nem bírja a hangszóró és elkezd recsegni.


vas. ápr. 25, 2010 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Alapvetően egyetértek SMA-val, annyit tennék hozzá, hogy elképzelhető, hogy túl hosszú/vékony kábellel van bekötve az aksira a fejegység, vagy pl. bent maradt egy régi szűrőtekercs. Ez is csökkenti a kimeneti teljesítményt.

Plusz egy tunning lehetőség: mind a négy hangszórókimenetre lehet mélyhangszórót kötni, már ha még nem tetted meg. Mondjuk ehhez hangváltót is illik használni, a bekötését egy hozzáértő szakemberre kellene bízni.

Ja, és egy kérdés: egyáltalán autóban használod? Ha nem, akkor miről táplálod?


vas. ápr. 25, 2010 9:46
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
1nvad3r!

Valószínűleg nincs baja a cuccnak, inkább beállítási hiba okozza a jelenséget.
Tessék szépen a basszusból visszavenni és a magasakból is, akkor kevésbé fog recsegni, illetve torzítani, vagy nagyobb hangerőn fog csak torzan szólni.
Ha mindenáron kell a hangszínen állítani, akkor azt legfeljebb 2-órás állásba tegyük.
Nagy hangerőn minden cucc torzít, mert nagy jelet kell feldolgoznia és ehhez az autóban lévő tápfeszültség kevés, ezért előbb torzít, majd recseg-ropog, ami nem tesz jót a hangszóróknak sem.
Érdemes nagyobb átmérőjű és érzékenyebb, azaz, nagyobb hangnyomást tudó hangszórót használni, ha ez lehetséges. ( Például a Monacor gyártmányai egész jók, vagy ha nem számít az ár, akkor valamilyen jobb Jensen, esetleg JBL. )

Üdv! SMA


vas. ápr. 25, 2010 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 14:37
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest-Nagykanizsa
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy Kenwood KDC-X617 típusú autórádióm. Használtan vettem, kb 5-6 éves lehet. Nagyon szépen szól, viszont ha felerősítem, a mélyhangokat torzítja. Először 10 centis MNC Miami hangszórókkal próbáltam, ha a basszus fel van nyomva teljesen, már 15-16-os hangerőnél jelentkezik a torzítás (40 a maximum), 18-20-nál, már recseg is kegyetlenül. Kisebb hangerőn gyönyörű hangja van (legalábbis, amennyire a botfüleimmel meg tudtam állapítani), de ha a normál zenehallgatás hangszintje fölé tekerem, hallgathatatlan. Gondoltam, a hangszórók kicsik, eleve nem is vártam dübörgő mélyeket a 10 centis hangszóróktól, úgyhogy rákötöttem a hifim hangfalaira (6 Ω-os, DIN 50W-os Panasonic), azzal jobb egy fokkal, 20-22-nél kezd el torzítani, 30-asnál pedig recsegni.
Van még két lepusztult 16 centis noname autóhangszóróm (teljesítmény 60W max), azokkal is próbáltam, valahol a kettő között van.
Sajnos ne mértek az elektronikához, így nem tudom mivel lehet a baj, attól félek, hogy a fejegységgel lesz gond. Bár nem tudom elképzelni, hogy mi tud elromolni rajt, ha egyszer szól. IC-s végfok van benn, ennyit ki tudtam deríteni.
Mi lehet a gond?


szomb. ápr. 24, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
timcsikebp:

Az érintkezési hibától kezdve a képcső hibáig, sok minden lehetséges.
Közelről meg kell nézni a képet, hogy hiányzik-e valamelyik szín ( ha lila a kép, akkor nagy valószínűséggel a zöld szín hiányzik ).
Ha olyan "hullafoltos" a kép, akkor pedig a lemágnesező áramkörben lehet hiba, leggyakrabban a PTC nevű alkatrész hibája okozza a jelenséget, ami viszonylag olcsón cseréltethető.
Szerviz, vagy TV-szerelő segíthet.

Üdv! SMA


hétf. ápr. 19, 2010 9:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2010 14:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Megszeretném kérdezni hogy mi a baja a tv-nek hogy ha a képernyő egyszer csak belilult.
Előre is köszönöm a választ


vas. ápr. 18, 2010 14:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2010 13:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
elkon s 320 kapcsolási rajzot keresek
SEGÍTSETEK
kösz


vas. ápr. 18, 2010 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
bali156 írta:
Hello!

Tanítható távirányítók kódolásához kérnék segítséget.

Típusaik: Universal URC22B, IMEX IM-1313

Előre is köszönöm!


Tessék!
http://www.tvalkatresz.com/product_info ... e063e74804


csüt. márc. 11, 2010 16:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 28, 2010 11:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello!

Tanítható távirányítók kódolásához kérnék segítséget.

Típusaik: Universal URC22B, IMEX IM-1313

Előre is köszönöm!


vas. feb. 28, 2010 11:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Megvan a hiba
Egyfelöl a fűtőszál szakadt, másfelöl földzárlatos is
A földelés ****, igy vizhálózat felé ment egy kemény "szivárgóáram" 3A

Mértem az áramot, közben kihúztam a villásdugót, szikrázott erősen, tehát áram tényleg folyt, csak a föld felé
Ha megcseréltem a dugót nem volt áram

A mocorgás szeru hang, nyilván "áramhang" volt, ami szintén megszunt ha forditva dugtam be a dugót

by horex


szomb. feb. 27, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség