Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:24



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
SMA->köszönöm! (legalább nem soros portos egérrel próbálkozom... :lol: )

A távirányító pótlásával kapcsolatban várom az ötleteket!!! :idea:


vas. aug. 05, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Iranytu és Többiek!

Azon az RS232-csatlakozón keresztül lehet az "upgrade" műveletet elvégezni, ami más funkciókat és/vagy újabb firmware-t tud utána, ha sikerül, persze.

Üdv! SMA


vas. aug. 05, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

problémám a következő:
adott egy SEG DRM21 digital Satellite Receiver; leánykori nevén parabola beltéri egység.
működik, csak az a bajom, hogy nincsen távirányítója. :cry:
ha tudnék szerezni, akkor lenne mindenem a TV nézéshez. :idea:

Kaptam kölcsön egy tanítható távirányítót, de meg sem mozdítja.
pedig ismeri (a könyve szerint) a SEG termékeket.
De biztosan nem ez a hiba, mert Apám beltézijét sem ismeri fel, viszont a TV-jét igen... :?
Egy kezdő kérdés: Mit keres egy beltéri fenekében egy RS232 aljzat?!?!??!

ötlet/tanács :?:


szomb. aug. 04, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Sparow2 és Többiek!

Nem mindig lehet dupla-értékű kondit betenni, illetve nem mindenhová lehet.
Időzítő körbe, indító-körökbe, kapcsoló üzemű táp esetén nem szabad nagyobb kapacitású kondit betenni.
Nem is mindig fér be a nagyobb kondi, az adott helyre.
Normál, hálózati egyenirányítós táp esetén lehet nagyobb kondit használni, de nem mindig van értelme a végletekig növelni a kapacitást.
Ugyanis a nagy bekapcsolási, indítási áramot az előtte lévő egyenirányítónak ki kell bírnia, mégpedig minden esetben, tehát, akkor ezt is túl kell méretezni.
Nem mindig kifizetődő ez.
Inkább javasolt nagyobb határfeszültségű és nagyobb hőmérsékeleten is használható kondenzátorok beépítése, például 20V-ra, a 25V-os a minimum, de javasolt a 35V-os kondi alkalmazása és a 85-fokos helyett a 105-fokos hőtűrésű.

Üdv! SMA


vas. júl. 29, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Aha, köszönöm!
Ha éppen akkorát nem kapok, akkor nagyon legyen inkább, ugye? Az nem okoz bajt.

Ha kapacitásra éppen akkorát nem kapok, nagyobbat tehetek bele helyette?

Az előző két hozzászólás szerint igen (+80% és +100%-os tűrésből gondolom), ugye?


pén. júl. 27, 2007 7:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Rákérdeztem tapasztaltabb kollégánál. Régebben 3x feszültségre, és +80..-20% tűrésre voltak méretezve. Az élettartama végén még mindig 70-80%-át tudta a kapacitásának.


csüt. júl. 26, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Szevasztok!

Érdekes, hogy több készülékben találkoztam olyan kondival, ami 105°C-os volt és kipukkadt.
Amikor a katalógusokat böngésztem, rendre az azonos képességű 105°C-os kondik mérete eggyel nagyobb volt.

Nem lehet, hogy egyesek vidáman pecsételgetnek a kondira bármit és ami benne volt az a valóságban csak 85°C-os volt?

Más:

Régen az elkók tűrése, -10%..+100%-ban volt megadva, tehát volt benne tartalék, a kapacitásvesztéshez.
Ma egy kiló kondit megvizsgálva, véletlenül sem találtam olyat, aminek a kapacitása egy picivel is több lett volna, mint a névleges.

Így csökkent a kondik térfogata idővel?

üdv! proli007


csüt. júl. 26, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Aha, köszönöm!
Ha éppen akkorát nem kapok, akkor nagyon legyen inkább, ugye? Az nem okoz bajt.


csüt. júl. 26, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Sparow2 és Többiek!

Inkább 105-fokos legyen, ha ezen felül még LowESR is, az csak jó.
Ilyen kondikat a Lomex Kft. is árul.
Üdv! SMA


csüt. júl. 26, 2007 12:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ha router tápjában kiszáradtak a kondik (a burkolata elég meleg működés közben) a cseréhez elég normál kondi, vagy inkább alacsony esr-es kell?
Bocs ha hülye a kérdés.


csüt. júl. 26, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Sajna ha egy ellenállás leég valahol, az általában nem az ellenállás hibája, hanem mögötte egy zárlaté... tápnál különösen.


hétf. júl. 16, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 17:30
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az életemet tudnátok vele megmenteni egy onkyo A89-40-es erősítőnek a kapcsolási rajzával mert elszállt a táppba két ellenállás és fogalmam nincs hogy mi az a két ellenállás (Valami feszosztó vagy valami de hogy mihez?)
Segítségeteket előre is köszönöm


pén. júl. 06, 2007 17:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nos belenéztem a Nordmende-be. Típusa
Spectra SL 63 BT

Stby -ba bekapcsol, de amikor elindítaná, akkor a táp dípol egy kicsit, és nem indul el.

Vajon elkó száradás vagy sorvégfok hiba? Elég tömören van összerakva, jó lenne ötlet hogy merre kutakodjak.

Ha valaki tud rajzot, azt megköszönöm

Üdv:
Farkas


csüt. júl. 05, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Bocsi, elnéztem! :oops:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára proli007 pén. júl. 06, 2007 20:40-kor.



csüt. júl. 05, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 15:09
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Pioneer GM-X404 szivat
Sziasztok!

Nagyon szivat egy Pioneer GM-X404 autós végfok. Nagyon elkelne egypár ötlet.

A tünet: bekapcsolom és egy idő után halkan kattan vmi és elkezd villogni a POWER LED, mint amikor zárlat van vhol.

Minden alkatrészt kimértem mindent! És minden jó! Ellenállat, kondi tranyó, minden.

Nincs több ötletem mi lehet.

Megvan a kapcsolási rajza és ha jól látom azon +-28V van a táphoz irva. De nekem csak +-22V van. Az egyenirányító elött a váltófesz 45V felett van. De jó a dióda.

Mi lehet a gond??


Köszönöm a segítséget!


csüt. júl. 05, 2007 16:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
potyo írta:
Valszeg az ellenállások pontos értéke nem lényeges, csak az arányuk. Mihez vannak kötve :?: Jó lenne, ha vissza tudnád rajzolni azt a részét az áramkörnek, ahová az ellenállások be vannak kötve :!: :idea:



Sajna nem fér bele nyomozni utána mert 3000Ft ért van azonos paraméterrel tápom. Az ügyfélnek akartam spórolni.


szer. júl. 04, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Valszeg az ellenállások pontos értéke nem lényeges, csak az arányuk. Mihez vannak kötve :?: Jó lenne, ha vissza tudnád rajzolni azt a részét az áramkörnek, ahová az ellenállások be vannak kötve :!: :idea:


szer. júl. 04, 2007 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Tápegység
Hali
Javításra kaptam egy AKT40-12 névre hallgató kapcsoló üzemű tápot,akkutöltőnek árulják. Klandi János a gyártója.
13.8V kéne kijöjjön belőle ez most csak 5V. A referencia körében szénné égett 4db ellenállás.Segítség kellen rajz vagy ha pozíció szám alapján(R32;R29;R291;R293) az elégett ellenállások értéke formájában.
Előre is köszi!


szer. júl. 04, 2007 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

4 Ohmos Orion Mambo hangdobozba tud valaki magashangzórót? Csak a "betét" is elég lenne természetesen...

Üdv!


hétf. júl. 02, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 11:04
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Kezdivasarhely
Hozzászólás Vegfok
Barta írta:
sziasztok nekem lenne eg régi unitra Ws 311 d sztereo erösitöm ehz kéne a segicségetek nos már 2 szer meg lett csináltatava mert ösze ért a két vezeték és ki sült benne valami nos én azt a valamit ki cserélném ha tudnám mi az a valami ha tudtok hozá kaocsolási rajzot is azt is megköszöném és azon be jelölhetnétek azt a valamit
remélem tutok segiteni hogy mi lehet akkor ha ösze ér a két vezeték és kiég benne valami elöre is köszi

Hello!
Nekem is van egy erositom vagyis amplituner nemtudom ilyenrol vane szo.....s az tortent hogy rovidzarat kapott nemtoom mennyi ideig es leegett a vegfok, ami egy hibrid IC asszem stk fajzat....2000Ft korul van az ara.....legalabb is nalunk Romaniaban.


csüt. jún. 14, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Barta írta:
sziasztok nekem lenne eg régi unitra Ws 311 d sztereo erösitöm ehz kéne a segicségetek nos már 2 szer meg lett csináltatava mert ösze ért a két vezeték és ki sült benne valami nos én azt a valamit ki cserélném ha tudnám mi az a valami ha tudtok hozá kaocsolási rajzot is azt is megköszöném és azon be jelölhetnétek azt a valamit
remélem tutok segiteni hogy mi lehet akkor ha ösze ér a két vezeték és kiég benne valami elöre is köszi


Általában a félvezetők pusztulnak bele a rövidzárba ök is zárlatossá válnak vagy megszakadnak. A sajátkezü javítási kisérletet nem javallom némi szakértelem ,gyakorlat és főleg szerszámok és müszer nélkül.Esetleg a kapcsolási rajzra is szükség lehet.
Ezek hányában olcsobb javíttatni.


pén. jún. 08, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 07, 2007 21:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok nekem lenne eg régi unitra Ws 311 d sztereo erösitöm ehz kéne a segicségetek nos már 2 szer meg lett csináltatava mert ösze ért a két vezeték és ki sült benne valami nos én azt a valamit ki cserélném ha tudnám mi az a valami ha tudtok hozá kaocsolási rajzot is azt is megköszöném és azon be jelölhetnétek azt a valamit
remélem tutok segiteni hogy mi lehet akkor ha ösze ér a két vezeték és kiég benne valami elöre is köszi


csüt. jún. 07, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 30, 2007 17:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nem azt állitottam el!! És nincs már meg a könyve :(


szomb. jún. 02, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: tv
nyikkancs írta:
Sziasztok. Nekem az a kérdésem lenne hogy van egy Hyundai tvénk, végülis nem romlott el csak nem volt hang az egyik csatornán és én okos megakartam csinálni és elvarázsoltam a hangot de úgy hogy fogalmam nincs hogy mit nyomhattam meg, annyit tudok hogy a bal felső ablakba voltak sárgán kiírva dolgok na és ott valamit elállítottam s azóta nem jó sehol se a hang, a létező összes gombot megnyomtam s nem jön ki amit elállitottam. de viszont ha finom hangolva van akkor hang van csak a kép a rossz. Segítsetek :(


Valszeg a hangnormát állítottag át menüből.
A kezelési( használati) biztosan leírja a bállítás menetét.
Üdv!


pén. jún. 01, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 30, 2007 17:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás tv
Sziasztok. Nekem az a kérdésem lenne hogy van egy Hyundai tvénk, végülis nem romlott el csak nem volt hang az egyik csatornán és én okos megakartam csinálni és elvarázsoltam a hangot de úgy hogy fogalmam nincs hogy mit nyomhattam meg, annyit tudok hogy a bal felső ablakba voltak sárgán kiírva dolgok na és ott valamit elállítottam s azóta nem jó sehol se a hang, a létező összes gombot megnyomtam s nem jön ki amit elállitottam. de viszont ha finom hangolva van akkor hang van csak a kép a rossz. Segítsetek :(


szer. máj. 30, 2007 17:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Először ellenőrizd a tápot, azon belül is elkók...

Ha a táp jó, akkor zárlatba viszi vmi. Ellenőrizendő elsősorban sorvégfokozat, pl. a sorvégtranyó. Ennél a típusnál (is) viszonylag gyakori a sorkimenő trafó menetzárlata...


szer. máj. 23, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Ilyen tvhez kerersek rajzot Orion CTV 1225 M - TX

A hibajelenség hogy bekapcsoláskor sípol, de nem indul el, se kép semmi. Van valami ötlet hogy merre induljak el?


szer. máj. 23, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 19:02
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hmvh
Hozzászólás szkóp
Sziasztok

Eladó szkópok 5-75 MHz.ig

http://micilacko.fw.hu


hétf. máj. 21, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
Help!:

Van egy olyan jellegü problémám, hogy a fejegységem (autóhifi) szoftveresem megadta magát (hiányosak a beállítási funkcióim + kijelző grafikai hibák, de nem kijezőhiba).Amilyen szerencsém van természetesen a garpapírját nem találom, tehát lehet, hogy kp-vel kell a javítást megoldanom.A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyibe fájna a javítása?Akinek van, vagy volt ilyen tapasztalata, írjon már egy kb összeget (szoftvercserés).

Típus: Pioneer DEH-8600MP

Köszi!


pén. máj. 18, 2007 7:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás gyanús tda
Cső.

Mér van az, hogy tda7294-en folyton mászik föl az offszetf. ?
Szól. alapból kicsit melegszik


csüt. máj. 17, 2007 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
Hali!
Van énnekem egy ilyen ultragagyi noname iPod-szerűség: link
Egyszer, mikor a suliba vittem (motorral voltam, nadrágzsebben volt a kütyü) nem akart bekapcsolni. Azt hittem, hogy a lábam melegétől bekrepált az akksija (gondoltam hülyeség, mert inkább a hideg árt neki), de nem hinném, mert néha-néha azért rá lehet bírni a bekapcsolásra, de akkor is csak a homokóráig jut el, majd kikapcs. Ha számítógépre kötöm, akkor az is csak akkor ismeri fel, ha feszegetem kicsit a kábeljét. Na meg amikor sikerül elkapni gépben, Total Commanderrel tallózva a kütyüt, azt veszem észre, hogy egyes zenék foglalják a helyet, de mégsincsenek ott.

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ''kiszögelhetem a falra''? Gari már nincs.

Egyébként van egy sejtésem, hogy mi lelte, de nem vagyok benne teljesen biztos: Olyan gyújtása van a motoromnak, ami kíméletlenül összezavarja a digitális mulimétereket, bicikli km órákat, stb. Azon a bizonyos napon a nadrágzsebben volt a kütyü (közelebb a gyújtás kritikus részeihez) mint akkor, amikor a pulóver zsebében hordtam.

Üdv
Krisz


szomb. máj. 12, 2007 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Vagy 4uF vegyek hozzá?

Szerintem vegyel hozza 4 uF-et,
de elotte mindenkeppen gyozodj
meg rola (pl. ellenallas/kapac meres)
hogy tenyleg az a hibas.

Uresen 1.5uF-el is szerintem el kellene
hogy induljon a motor....


szomb. máj. 12, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mint már itt régebben kérdeztem, hogy miért nem akar elindúlni a kenyérsütő motorja, kondi hibás lehet szerintem. A kérdésem az az lenne, hogy a benne levő MKP -s kondi az 4uF és énnekem csak 1,5uF van itthon, azt betehetem? Vagy 4uF vegyek hozzá?


szomb. máj. 12, 2007 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 11, 2007 20:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Egy nagy gondom van Adott egy Fujitsu P1117A (Fujitsu Siemens X 178) tipusu monitor ennek a monitos kábelje be mondta az unalmast cseréltem de anno valaki belenyult és fél mukát végzet,na már én viszont szeretném normálisan meg javitania kábel csatlakozást de sajnos hiányolok egy kevés infot még pedig a Monitor alaplapi csatolojának láb kiosztását. nagyon hálás lennék ha valaki ebben a segitségemre lenne.
E-mail privát itt válasz stb bármilyen hasznos infonak örülnék de a legjobban a kapcsolási rajz felelhetőségéröl is adhatnátok infot,na már persze ha tud valaki róla! Elöre is köszi mindenkinek! :) Én 3 napja kerestem ezért irtam ide! Hát ha valakinek már volt ilyesmivel dolga.


pén. máj. 11, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Marantz (Philips) DVD lejátszó probléma
oshifis írta:


Ezt ismerem, csak azt nem tudom, hogy fog-e működni, mert a SINI-nél vett VAL6011/01 DVD lézere nem jó. Attól félek, hogy megint ugyanúgy járok, és a HQ-nál másfélszer annyiba kerül.


Hívd az üzletet valószínüleg tudnak infót mondani.


csüt. máj. 03, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás Re: Marantz (Philips) DVD lejátszó probléma


Ezt ismerem, csak azt nem tudom, hogy fog-e működni, mert a SINI-nél vett VAL6011/01 DVD lézere nem jó. Attól félek, hogy megint ugyanúgy járok, és a HQ-nál másfélszer annyiba kerül.


szer. máj. 02, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Skori írta:
Kipróbáltam egy másik tápról a cuccot, ugyanúgy nem megy. A kiszerelt mechanikában a motorknak adtam próbaképpen 5V-ot, mindegyik jó. Szóval úgy néz ki tényleg agyilag hibás.


Ha nem OSD-s akkor a kijelző panel is okozhat hibát.
Meg kéne egyébként nézni bekapcsoláskor miként változnak feszültségek.


szomb. ápr. 28, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Kipróbáltam egy másik tápról a cuccot, ugyanúgy nem megy. A kiszerelt mechanikában a motorknak adtam próbaképpen 5V-ot, mindegyik jó. Szóval úgy néz ki tényleg agyilag hibás.


szomb. ápr. 28, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A mechanikának 2 csatija van (+még a fejhez menö), ezért írtam a "bármit". Szóval: lehúztam a mechanika 2 csatiját és megmértem a tápfeszeket.
3,3V: 3,4V
5V: 5,1V
5Vstby: 5,1V
12V: 10,3V
-12V: 9,8V
(nem igazán befolyásolta, hogy lehúztam a csatikat)
A táp záróüzemü, az 5V-ot figyeli TL431 + opto. Ha az 5V-ot terhelem akkor a többi kimenete kicsit feljebb megy. A kijelzö tök sötét marad. A távirányítóra szintén annyit csinál, hogy a stby led kialszik. (ilyenkor feléled a táp, addig csak a stby 5V van meg) Lehet, hogy agyhalott?
ESR méröm nincs, de a jövö héten esetleg veszek bele kondikat, csak tartok töle, hogy felesleges idöpocsékolás lesz. Csak azért nem adtam még vissza az egészet mert szivességböl néztem bele egy ismerösöm kedvéért, hátha egyszerüen rendbe lehet hozni.
Egyébként nem melegszik rendellenesen semmi sem benne, a kisebb tápfesz vagy attól lehet, hogy az 5V-on kevesebb a terhelés a szokásosnál (esetleg a 12V-on nagyobb, de mivel nem megleszik erre kisebb az esély) vagy mégis a táppal van valami, bár nem tünik rossznak.


szomb. ápr. 28, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Bármit ne húzz le , csak a mechanika csatiját , konkrétan Grundigra jellemző hibát nem tudok , mivel a Tiéd sem Grundig csak a neve , így akármi lehet benne , de a felsorolt hibák jellemzik ezeket a konstrukciókat .
PC táp is jó lehet , de talán (nem biztos) itt 5V alatti fesz is kell , 3,6-3,8V ami feltétlen fontos sok DVD kiszolgálásához ....


pén. ápr. 27, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Bármit húzok le meg sem nyikkan. A kijelző is sötét marad. Esetleg másik táppal (pl. pc táp) is megpróbálom, hogy arról müxik-e.
Esetleg valami kimondottan Grundigra jellemző tipushiba?


pén. ápr. 27, 2007 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Tippek :
1 táp még lehet rossz , elkók ESR mérővel ellenőrizni vagy cserélni
2 valamelyik motor hibás , a mechanika csatija lehúz , ha akkor felállna , motor hiba , motor időlegesen javítható , kenés majd megforgatni 10-12V DC -ről mind 2 irányba , persze előtte lekötni az elektrónikáról ...
3 ha MPEG panelon romlott valami , akkor valóban kuka ...


csüt. ápr. 26, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Grundig DVD játszóval van valakinek tapasztalata? Valamilyen elektronika baja van, a táp megy 5V ok, a +-12V kevesebb - da ha az 5V-ot terhelem akkor feljebb megy. Tehát a táp jónak tünik. Stdby led világít, de ha megpróbálom bekapcsolni akár az elölapról akár a távirányítóról akkor a led kialszik és se-kép se-hang.... Érdemes még vele próbálkozni (tippek?), vagy kuka mert egyszerübb venni egy másikat?


csüt. ápr. 26, 2007 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 19:02
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Hmvh
Hozzászólás Philips PM3208 Szkóp kapcsi rajz
Sziasztok

PM3208 .as, 2x20MHz -s szkóphoz kellene kapcsi rajz

Tud valaki segíteni?? A fényerő szabályozás nem megy.. Nem él a poti sem, így alig van kép.. Esetleg, ha valaki vállalja, a javítás is érdekelne, de beérném egy kis kapcsi rajzzal, service manual.al is :-)
Előre is köszi

Laci


szomb. ápr. 21, 2007 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Marantz (Philips) DVD lejátszó probléma
oshifis írta:
Egy Marantz DV4100 (=Philips DVD-750) lejátszóval van a következő problémám:

Bekapcsolás után beolvassa a DVD-t, elkezdi lejátszani, majd bizonyos idő után "DISC ERROR"-t ír ki. Audio CD-nél hasonló a helyzet. DVD lejátszásakor jól látszik a lézer erős vörös fénye, CD lejátszásakor nem látni fényt. (Ez valószínűleg azért van, mert két különböző hullámhosszú lézer van a kiolvasófejben).

A mechanikát kifordítva azt tapasztaltam, hogy a DVD IC (OMEGA-DVD, Sti5505) nagyon meleg. Ráadásul a panel alatt van, így nincs sok esélye a hűtésre. Mivel az IC teteje és a sasszi között olyan 2 mm távolság van, betettem oda egy alu lemezt, mindkét felét bekenve szilikonpasztával, így most az IC nekiszorul, és tud hűlni. Sajnos ez nem segített.

A következő az volt, hogy az eredeti VAL6011/02 lézeregységet kicseréltem egy VAL6011/01-re, amit a SINI-től vettem. Most már tökéletesen lejátssza az audio CD-ket, de DVD-t nem, sőt a lézer nem világít.

Ismeri valaki ezeknek a lelkivilágát? Lehet, hogy a VAL6011/01 és /02 nem csereszabatosak? Itt egy lengyel site-on találtam ilyen egységet, amit úgy kínálnak, hogy "tylko audio i VCD - nie DVD", ami szerény lengyel (na jó, orosz...) tudásom szerint "csak audio és VCD - nem DVD". Érdekes módon ezt a megjegyzést a Google cached verzióban találtam, az aktuálisban már nem:

http://66.102.9.104/search?q=cache:gozC ... =clnk&cd=6

http://www.lewandowscy.pl/sklep/product ... b1cad366ac

Mivel a SINI-nél vásárolt lézer kínai utángyártott (a doboz feliratából gondolom), lehetséges, hogy eleve nem tud DVD-t? Vagy a /01 nem tud, a /02 tud? Esetleg hibás?

A másik kérdésem, hogy mivel az eredeti VAL6011/02 "kicsit" rossz, be lehet-e szabályozni a két potméterrel a lézer(ek) áramát, és hogyan? Találtam a neten egy Philips DVD-612 szervizkönyvet, ami jórészt azonos az én készülékemmel, de abban csak az van, hogy a kiolvasórész hibája esetén az egész mechanikát ki kell cserélni.

Előre is köszönöm a segítséget.



Itt nézd meg!
https://hqvideo.hu/pr?srch=VAL6011%2F02&ls=20&sm=4


pén. ápr. 20, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Adott egy DNT Carat CB rádió. Egyszer adásra kapcsolva "Er" jelenik meg a kijelzőn, felváltva villog a csatornaszámmal. Kimenőteljesítmény egy deka se. Van valakinek user/service manual hozzá?


hmli


pén. ápr. 20, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás Marantz (Philips) DVD lejátszó probléma
Egy Marantz DV4100 (=Philips DVD-750) lejátszóval van a következő problémám:

Bekapcsolás után beolvassa a DVD-t, elkezdi lejátszani, majd bizonyos idő után "DISC ERROR"-t ír ki. Audio CD-nél hasonló a helyzet. DVD lejátszásakor jól látszik a lézer erős vörös fénye, CD lejátszásakor nem látni fényt. (Ez valószínűleg azért van, mert két különböző hullámhosszú lézer van a kiolvasófejben).

A mechanikát kifordítva azt tapasztaltam, hogy a DVD IC (OMEGA-DVD, Sti5505) nagyon meleg. Ráadásul a panel alatt van, így nincs sok esélye a hűtésre. Mivel az IC teteje és a sasszi között olyan 2 mm távolság van, betettem oda egy alu lemezt, mindkét felét bekenve szilikonpasztával, így most az IC nekiszorul, és tud hűlni. Sajnos ez nem segített.

A következő az volt, hogy az eredeti VAL6011/02 lézeregységet kicseréltem egy VAL6011/01-re, amit a SINI-től vettem. Most már tökéletesen lejátssza az audio CD-ket, de DVD-t nem, sőt a lézer nem világít.

Ismeri valaki ezeknek a lelkivilágát? Lehet, hogy a VAL6011/01 és /02 nem csereszabatosak? Itt egy lengyel site-on találtam ilyen egységet, amit úgy kínálnak, hogy "tylko audio i VCD - nie DVD", ami szerény lengyel (na jó, orosz...) tudásom szerint "csak audio és VCD - nem DVD". Érdekes módon ezt a megjegyzést a Google cached verzióban találtam, az aktuálisban már nem:

http://66.102.9.104/search?q=cache:gozC ... =clnk&cd=6

http://www.lewandowscy.pl/sklep/product ... b1cad366ac

Mivel a SINI-nél vásárolt lézer kínai utángyártott (a doboz feliratából gondolom), lehetséges, hogy eleve nem tud DVD-t? Vagy a /01 nem tud, a /02 tud? Esetleg hibás?

A másik kérdésem, hogy mivel az eredeti VAL6011/02 "kicsit" rossz, be lehet-e szabályozni a két potméterrel a lézer(ek) áramát, és hogyan? Találtam a neten egy Philips DVD-612 szervizkönyvet, ami jórészt azonos az én készülékemmel, de abban csak az van, hogy a kiolvasórész hibája esetén az egész mechanikát ki kell cserélni.

Előre is köszönöm a segítséget.


szer. ápr. 18, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
...
Szkóppal nézted, vagy multiméterrel? Ha nem színuszos (és valszeg nem az), akkor jó lehet ez a 180V. Egyébként sem kényes a PC annyira hálózati feszültségre.


kedd ápr. 03, 2007 8:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ez nem onnan van :) , de lehet hogy ott végzi.


hétf. ápr. 02, 2007 12:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Egy ilyen tápot hoztam el a MÉH telepről én is. Lemerült akkuját feltöltve (8éves)beindult. Izzólámpás teheléssel nézve szkópon ~350V-os négyszögjel látszik. Kérdésem:jó ez az érték?


hétf. ápr. 02, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség