Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 20:46



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 1:54
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Megint jelentkezem, gondoltam pár kép esetleg segíthetne kideríteni a hibákat.
Ezen a képen az IC felett látható egy kondenzátor, egy kicsit mintha púposnak tűnne.
Kép
Ezen lehet jobban látni, hogy az IC lábai meg vannak "feketedve". Sajnos a kép el van mosódva, de még így is látszik.
Kép


pén. aug. 19, 2011 14:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 1:54
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Köszönöm a választ!
Nos, mint mondtam, csak Strings üzemmódban jelentkezik a probléma. Szerencsére a korgosok elég felhasználó bárátok (vagy legalábbis akkoriban voltak - 1978-as a szerszám), minden paneltre ráírták, hogy mire való. Külön meg van jelölve a synthetizer áramköre, ugyanígy a strings áramköre. A minap tovább bontottam a cuccot, leszedtem nem kis munkával a panelt, ahol az a rengeteg potméter, tolócsúszka van, mindez egy nagy fémpanelon ült belülről. A panel eltávolítása után a szemem elé került rengeteg alkatrész, ahol a strings áramkör van, található egy IC, egy kicsike chip. Ez már tényleg nem a hatásköröm, de az nyilvánvaló, hogy túlforrósodik, a lábai feketék, működés közben ontja magából a meleget. Körülötte egy rakás ellenállás van, azok is forróak.
Szerintem ezt a chipet kéne hűteni működés alatt, hűtőbordval vagy bármivel. Sajnos én ilyet sosem csináltam, esetleg bele lehetne építeni egy ventillátort, hogy fújja le róla a forróságot.
Persze minden csak feltételezés, de ha igaz, nagyon örülnék pár tippnek a hűtéssel kapcsolatban.
Üdvözlettel: Péter
Szerk.: az alkatrész cseréje nem hinném, hogy megoldható.
Szerk.2: megtaláltam a kapcsolási rajzot hozzá az interneten.


pén. aug. 19, 2011 11:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
apetit1989 írta:
Üdvözlök mindenkit.

A segítségeteket szeretném kérni.
Szeretek hobbi szinten zenélgetni, a minap teljesen ingyen szereztem egy nagyon öreg, bár nagyon jó kis minőségi korg elektromos zongorát, azaz szintetizátort. Ez egy Korg DL 50-es, pont olyan, mint amilyen ezen a linken található: http://matrixsynthb.blogspot.com/2011/05/vintage-korg-delta-dl-50-synthesizer.html
Sajnos hibás. Két alap üzemmód található rajta, a synthetizer és a strings. Synthetizer üzemmódban szuperül működik, azonban ha átváltok Strings üzemmódba, random idő elteltével pattan egyet a hangfal és elnémul. Ilyenkor állni kell hagynom sokáig, utána megint működik 10 -30 percig, pattanás, süket, és így tovább.
Nem az erősítővel van a gond, ugyanis többfélét rákötöttem, mindegyiknél megmutatkozik a probléma.
Én ugyan elektrotechnikai középiskolát végeztem, de nem sikerült rájönnöm a problémára, a helyzet az, hogy egy teljesen más szakmát gyakorlok, és nem szereztem nagy praxist az elektrotechnikában.
Egy alkalommal szétszedtem, de nem vettem észre szemmel látható elváltozást az áramkörökön (elolvadt alkatrészeket, púpos kondikat nem találtam).
Szerintem egész egyszerűen valami túlmelegedhet. Valószínűleg egy vagy több ellenállással lehet gond, nagyító alatt ugyan nem néztem körül, de nem láttam csúnya ellenállásokat.
Nagyon megköszönném, ha segítséget tudnátok nyújtani.

Köszönettel: Péter


Szia!

Pont ilyet tudott a hasonlóan régi Akai X-200D orsós magnóm. Annak a panelján volt oldalanként 1-1 hibrid áramkör, a kornak megfelelő bonyolultságú vagyis 2 tranzisztort és néhány ellenállást tartalmazott. Megszereztem a doksiját és kiváltottam ezeket és meg is szűnt a probléma.
Ebből csak annyi következik a számodra, hogy lehet bárhol a gond a paneleden, méregetés nélkül nem fog menni hacsak nincs nálad is valami csúcstechnológiás hibrid áramkör a panelodon és hatalmas szerencsével éppen ott a probléma forrása hehe.
Tudom nem sokat segitettem, de hátha.

Üdv, Pogifej.


csüt. aug. 18, 2011 10:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 1:54
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdvözlök mindenkit.

A segítségeteket szeretném kérni.
Szeretek hobbi szinten zenélgetni, a minap teljesen ingyen szereztem egy nagyon öreg, bár nagyon jó kis minőségi korg elektromos zongorát, azaz szintetizátort. Ez egy Korg DL 50-es, pont olyan, mint amilyen ezen a linken található: http://matrixsynthb.blogspot.com/2011/05/vintage-korg-delta-dl-50-synthesizer.html
Sajnos hibás. Két alap üzemmód található rajta, a synthetizer és a strings. Synthetizer üzemmódban szuperül működik, azonban ha átváltok Strings üzemmódba, random idő elteltével pattan egyet a hangfal és elnémul. Ilyenkor állni kell hagynom sokáig, utána megint működik 10 -30 percig, pattanás, süket, és így tovább.
Nem az erősítővel van a gond, ugyanis többfélét rákötöttem, mindegyiknél megmutatkozik a probléma.
Én ugyan elektrotechnikai középiskolát végeztem, de nem sikerült rájönnöm a problémára, a helyzet az, hogy egy teljesen más szakmát gyakorlok, és nem szereztem nagy praxist az elektrotechnikában.
Egy alkalommal szétszedtem, de nem vettem észre szemmel látható elváltozást az áramkörökön (elolvadt alkatrészeket, púpos kondikat nem találtam).
Szerintem egész egyszerűen valami túlmelegedhet. Valószínűleg egy vagy több ellenállással lehet gond, nagyító alatt ugyan nem néztem körül, de nem láttam csúnya ellenállásokat.
Nagyon megköszönném, ha segítséget tudnátok nyújtani.

Köszönettel: Péter


szer. aug. 17, 2011 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L írta:

Mellesleg nem szebb képe van, hanem nagyobb fényerőt és nagyobb kontrasztot tud. Ez adódik a működési elvből. De majd nézd meg a villanyszámlád is (mert sokkal többet fogyaszt, mint az LCD, és főleg a LED). Ezeket a tévéket olyan helyre tervezték, ahol nagy környezeti fény van, és azt valahogy le kell gyűrni (nyilvános helyek). A lakószoba nem ez a kategória.


46G20-as tv-m van, én is akkor vettem. Olvastam is erről a problémáról és meg is füleltem az enyémet. Fehér tartalomnál amikor a teljesítmény felvételét mértem és mögötte ültem a földön, akkor hallottam a zizegését, de a 3m-es nézési távból ez nem hallható egyáltalán.
Olvastam viszont azt is, hogy valamelyik porvasmagos tekercs vasmagtörése gyakori ennél a típusnál és onnantól már tényleg van hangja rendesen. Csak bele kellene kukkantani a tv-be (ha a szerelő nem tette meg).
off :
Kicsit megvédeném ezúton a plazma tv "képét". Mellesleg nem kicsit van szebb képe mint az lcd-nek. Az SD tartalmak és a gyors mozgások pl. sport műsorok megjelenítésében pedig labdába nem rúg az lcd. Létezik elviselhető képpel bíró lcd is de az meg nagyon drága, bizonyára a nem TN-filmes panel miatt. A fogyasztását megmértem, a 46"-os tv sötét tartalomnál 70VA, normál tartalomnál 140VA, közel fehérnél pedig 230VA volt a fogyasztásmérő kijelzőjén. Mindemellett az összehasonlításhoz több órás film nézése alatt elfogyasztott energiát kell alapul venni, mert az lcd háttérvilágítása állandó míg a plazma annyit eszik amennyit világít. Az lcd mellett kardoskodó eladók kedvenc érve miszerint a plazma megeszi a gatyádat, már a múlté illetve az akkori plazmáké. Egyébiránt pont a plazma tv hálálja meg jobban ha sötétített szobában nézzik a népek.


vas. aug. 07, 2011 14:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
easyjob írta:
... hova vihetem szervizbe? ...

Pioneer szervizbe.

Google > Pioneer szerviz

Van találat bőven. :shock:


szer. aug. 03, 2011 18:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 03, 2011 14:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
elromlott egy dupla elolapos pioneer auto hifim, nem hajlik le az elolap, kb 5 evvel ezelotti verzio,

hova vihetem szervizbe?
anyone?


szer. aug. 03, 2011 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zsola2121 írta:
... nem tudja valaki mi lehet a baja?

Talán túlmelegszik. Nézd meg a szellőzést, nem tömődött-e el porral. Ha egyéb baj van, úgysem tudod saját magad javítani.


vas. júl. 03, 2011 15:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 03, 2011 12:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok szeretnék segítséget kérni van egy SAMSUNG SP43T8HL projektoros tv-m és kb fél óránként kikapcsol és nagyon nehezen kapcsol vissza nem tudja valaki mi lehet a baja?


vas. júl. 03, 2011 12:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 26, 2011 11:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni,ha valaki találkozott már Grundig T2S08 Tv táp-javításnál a 140Volt megfutásával,illetve orvoslásával,megköszönném a tapasztalatait!
Előre is köszönöm!


csüt. máj. 26, 2011 11:46
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
ricsi írta:
Sziasztok!

Hogyan lehet megtudni vagy lemérni, hogy egy Daewoo VQ857K videomagnóba mekkora főtengely hajtószíj kell.
(Ami benne van, az erősen megnyúlt, nincs értelme róla méretet venni.)

Ha megvan a kinyúlt, ki kell vágni belőle egy kis darabot, Loctite (ciánakrilát) gyorsragasztóval összeragasztani, felpróbálni. Egy ideig még fog működni. Ha meg így jó, akkor mértnek is az.

Ha nincs meg, marad a vékony spárga, vagy hasonló valami.


szomb. máj. 21, 2011 14:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 252
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Hogyan lehet megtudni vagy lemérni, hogy egy Daewoo VQ857K videomagnóba mekkora főtengely hajtószíj kell.
(Ami benne van, az erősen megnyúlt, nincs értelme róla méretet venni.)


pén. máj. 20, 2011 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Annak idején azt hitték én is parafenomén vagyok mikor nézték a hibafeltárást Comodor-64 gépeken :P ,Kézrátét egy 6526 ,három 4164 stb :wink:
Legjobb az volt mikor a flopi helyére dugták a tápot..


pén. ápr. 01, 2011 9:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SPafi:

Leírt módszered továbbra is hibásnak, inkorrektnek tartom.
Nálam ezzel; és az arroganciáddal, ami szinte minden írásodból "átjön", biztosan megbuknál.
Nem tudom, hogy melyik egyetemen, vagy főiskolán oktatnak így, de az sem korrekt.
Fogalmazhatnál szerényebben és nem személyeskedésbe hajló, soronkénti kritikát várok Tőled.

Azok a félvezetők, amikre Én utaltam, valószínűleg egy Laptopban láthatóak és mint olyan, akár 150-200mV-ról már teljesen kinyithat, mert Shottky-átmenetes eszköz is lehet, akkor az a fajta hibakeresési mód, amit említesz, nem használható, mert több kárt okoz, mint ami eddig volt.

Labortápja sincs mindenkinek, mérni sem tud mindenki, javítani még kevesebben.
Amiket írtam, annak minden sora helytálló és ha valaki nem érti, annak szakembert javasolok továbbra is megkeresni, ha maga nem boldogul a javítással.

Üdv! SMA


hétf. márc. 28, 2011 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L!

Egymással párhuzamosan kapcsolt alkatrészekről volt szó, amelyekből az egyik zárlatos, vagyis a feszültség eleve nem az áramkörön esik, hanem a vezetéken, illetve lecsökken a tápegység kapocsfeszültsége is. Hozzátenném, hogy olyan irányban kell rákötni a tápegységet, ami megfelel a normál üzemmód polaritásának, de azt hiszem, ez azért elég triviális.

Ha egy jó diódára kötjük rá a mérőáramot, és az tényleg a jó diódán folyik át, akkor nem is volt ott zárlat, tehát az egész mérésnek eleve nincs is oka.


vas. márc. 27, 2011 16:45
Profil Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SPafi írta:
... sokkal könnyebb és jobb egy áramforrást (pl. labortáp 1V, 1A-re állítva) rákapcsolni a zárlatra ...

Ha van ott valahol egy dióda (vagy egy tranzisztor B-E) is, az simán meghalhat 1 A-nál. Mert ki fog nyitni rendesen. Talán 0,6-0,7 V jobb lenne. A jelenséget meg hasonlóan be lehet határolni.


vas. márc. 27, 2011 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
Tudjuk régóta, hopgy ezen a fórumon Te vagy a fenomén. :)


Teljesen fölösleges személyeskedni.

Idézet:
a betett fotó alapján, egy Laptop-belsőre emlékeztetett, ha mégsem az, akkor a kérdező kijavította volna


Vagy nem. De teljesen mindegy, mert senki sem kérdezte (én sem), és tudtommal semmi sem következik belőle.

Idézet:
Nem is reagált a leírtakra, azon kívül, hogy az általad kiderített alkatrészt MOSFET-ként azonosítottad, helyesen.


Nem a kiderített alkatrészt azonosítottam MOSFET-ként, hanem először feltételeztem, hogy MOSFET, aztán kiderítettem a pontos típusát. Mondjuk ez már túl finom jelentéskülönbség számodra, nem is lényeges, és fogalmam sincs, hogy miért hoztad fel. "Nem is reagált a leírtakra, azon kívül hogy..." Miről beszélsz? Semmire sem reagált!

Idézet:
Némi segítséget kapott, hogy ezzel mit tud kezdeni, az már nem a Mi feladatunk eldönteni.


Valóban, kapott "némi" segítséget, pl. én 100 %-ig megválaszoltam a kérdését, és megmutattam egy módszert a hasonló kérdések önálló megválaszolására. Te pedig leírtál egy igen kevesek által elérhető megoldást egy általad gondolt, de le nem írt problémára. Bár valóban nem feladatom, de azért nem tilos, és elgondolkoztam azon, hogy mit lehet a válaszoddal kezdeni, és az eredmény siralmas volt, ezért kiegészítettem, hogy érthető, és sokkal többek számára elérhető legyen.

Idézet:
Az általam leírt mérési módszer a legegyszerűbb,


Igen, annak, akinek kéznél van egy 6+1/2 digites ellenállásmérő. Vagyis majdnem senkinek. Ráadásul elfeledkezel a kontaktus-ellenállásról, ami a te módszeredben bizonytalan értékével megnehezíti a mérést.

Idézet:
ha valakinek nehézséget okoz a mérés, vagy nem felkészült, nincs szakmai ismerete, nincs műszere, az jobban jár, ha szakembertől, szervíztől kér segítséget a hiba-behatároláshoz, javításhoz.


Vagyis a tanácsod majdnem mindenki számára az, hogy vigye szervizbe a kütyüt. De akkor minek létezik ez a topic?!?

Idézet:
Amit Te javasoltál az nem korrekt hibakeresés, mert akár a saját tápjáról, akár külsöleg megtáplálva, így keresve a - melegítéses eljárással - a hibás alkatrészt, komolyabb meghibásodásokat, nagyobb kárt okozhat, mint ami van.


Már mondtam, hogy ha tudsz jobbat (az általam említett esetre!), akkor írd le! Talán nem korrekt, viszont használható, és akkor okozhat nagyobb kárt, ha olyan alkalmazza, akinek fogalma sincs az elektrotechnikáról. Nekem még sosem okozott kárt, és néhány esetben több órás visszafejtési munkától kímélt meg.

Idézet:
Bizony, a Tantál-kondenzátorok hajlamosak kigyulladásra, sajnos többször tapasztaltam ezt.


Tudom, de ezért írtam, hogy 1 V-on! 1 V-on kigyulladt már nálad tantál elkó?

Idézet:
Van néhány évtizednyi gyakorlatom hibakeresésében, javításban, tehát tudom mit beszélek, írok,...


Ez lehetséges (bár nem szükségszerű), de az kevés, ha te tudod! Úgy kellene leírni, hogy az is értse, akinek szól (illetve szóljon is valakinek)! És úgy, hogy más számára is használható legyen! Ez volt az ok, amiért írtam.

Idézet:
még ha Te minden szavamba belekötsz is


A sok elírásod és érthetetlenül megfogalmazott, vagy indokolatlan mondatod közül csak kevésre reagálok. Önmagában az elgépelés, rossz tagolás, indokolatlanság, tárgyi tévedés még nem ok arra, hogy kijavítsalak, bár ezek kombinációja túllépi az ingerküszöbömet (pláne személyeskedéssel kiegészítve), de még akkor is csak a leglényegesebb dolgokat említem meg. Ha minden szavadba belekötnék, az teljesen másként nézne ki!


vas. márc. 27, 2011 12:12
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SPafi és Többiek!

Tudjuk régóta, hopgy ezen a fórumon Te vagy a fenomén. :)

Amit leírtam a betett fotó alapján, egy Laptop-belsőre emlékeztetett, ha mégsem az, akkor a kérdező kijavította volna esetlegesen téves meglátásomat, gondolom. Nem is reagált a leírtakra, azon kívül, hogy az általad kiderített alkatrészt MOSFET-ként azonosítottad, helyesen.

Az általam leírt mérési módszer a legegyszerűbb, ha valakinek nehézséget okoz a mérés, vagy nem felkészült, nincs szakmai ismerete, nincs műszere, az jobban jár, ha szakembertől, szervíztől kér segítséget a hiba-behatároláshoz, javításhoz.
Némi segítséget kapott, hogy ezzel mit tud kezdeni, az már nem a Mi feladatunk eldönteni.
Leírtam egy lehetséges esetet, amikor nem az az alkatrész a hibás, ami elsőre annak látszik, hanem a körülötte lévő többi alkatrész közül valamelyik.
Amit Te javasoltál az nem korrekt hibakeresés, mert akár a saját tápjáról, akár külsöleg megtáplálva, így keresve a - melegítéses eljárással - a hibás alkatrészt, komolyabb meghibásodásokat, nagyobb kárt okozhat, mint ami van.
Bizony, a Tantál-kondenzátorok hajlamosak kigyulladásra, sajnos többször tapasztaltam ezt.
Van néhány évtizednyi gyakorlatom hibakeresésében, javításban, tehát tudom mit beszélek, írok, még ha Te minden szavamba belekötsz is.
Mindenki másképp csinálja, tudod. :)

Üdv! SMA


vas. márc. 27, 2011 9:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SMA!

Biztos beváltak neked, valamire csak éppen nem mindegy, hogy kinek, mire van szüksége! Te semmit nem kérdeztél arról, hogy mi a probléma (egyáltalán van-e bármi probléma), milyen készülékben! Eleve nem is kérdezte senki azt, amire válaszoltál! Azzal sem törődtél egy percig sem, hogy ha valakinek problémát okoz egy zárlatos alkatrész megtalálása, akkor minden bizonnyal nem profi, és lehet, hogy semmit nem ért abból, amit bármilyen magyarázat nélkül írtál. Ha ez nem elhamarkodott, akkor semmi! A 6+1/2 digites műszer csak hab a tortán.

Idézet:
Az a melegítéses-tápos-meghajtásos eljárás kerülendő, mert helyi tüzet is okozhat,


Enyhén szólva nem sok olyan alkatrész van, ami minden előjel nélkül hirtelen kigyulladna, még mielőtt észlelhetően melegedne (pláne 1 V-on). A legtöbb elektronikai alkatrész számára előírás, hogy önoltó legyen. Nyilvánvalóan abba kell hagyni a tesztet, amint megvan a melegedő alkatrész. De ha tudsz jobb módszert erre az esetre, akkor nosza írd meg! Csak ne röntgenmikroszkópot akarj hozzá használni!


szomb. márc. 26, 2011 12:05
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SPafi:

Nem elhamarkodottak a leírt tanácsaim, hanem beváltak és jól lehet ezt a módszert alkalmazni.

Az a melegítéses-tápos-meghajtásos eljárás kerülendő, mert helyi tüzet is okozhat, ami az elektronika többi részének nem tenne jót, meg egyébként is.

Üdv! SMA


szomb. márc. 26, 2011 11:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2011 6:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L írta:
biowizards írta:
...Lg flatron 29fb5rlx típusú tv-nek van-e service menu-je és hogyan lehet belépni? ...

Nem biztos, hogy működik, ki kell próbálni:

>>
LG TV Serice Code (LG 21fs4 slimfit):

1. Bekapcsolt TV készüléken menü gomb nyomvatart, távszabályzón menü gombot megnyomni
2. 9 oldal Service menü jön, közöttük is a menü gombbal lépkedni. Menüpontok elérése fel le gomb (távirányítón), értékek beállítása bal jobb gomb. Kilépés TV/AV gomb. rögzítés OK gomb.
3. Figyelem ha a 7-es menü oldalon a 4 KEY beállitást 0-ról 1-re állítod megváltozik a service menü kód!!!!!!!!! 4 kulcsosra ami talán: TV-n menü, távszabályzón menü, tv-n menü, OK gombok.

Van olyan LG amin az OK & OK gombbal lehet belépni!
<<



Köszönöm szépen.Ez bevált és működik is. !-F


vas. márc. 20, 2011 16:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
SMA!

Kicsit elhamarkodottak és összefüggésükből kiragadottak a tanácsaid.
Hogy legalább részben értelmet adjak neki:
akkor nehéz megtalálni zárlatos kondit (vagy bármi más alkatrészt), ha több van belőlük párhuzamosan, és nehéz kiforrasztani. Ehhez teljesen fölösleges 6+1/2 digites műszer, sokkal könnyebb és jobb egy áramforrást (pl. labortáp 1V, 1A-re állítva) rákapcsolni a zárlatra, és feszültséget mérni az alkatrészeken. A zárlatoson valamekkora érték mérhető, a többin viszont kicsit több, mert a hozzá vezető sávon is esik feszültség (de csak akkor, ha abból az irányból jön az áram, ezért esetenként más irányú árambetáplálással is rá kell mérni, hogy el lehessen különíteni a hibás alkatrészt). Sima multiméterrel is megkereshető így a zárlat helye, és nem téveszt meg a bizonytalan kontakt-ellenállás.

Ha a zárlat nem teljes (hanem mondjuk 1 ohmos), vagy változó értékű, akkor a nagy áram hatására létrejövő melegedés segíthet megtalálni a "bűnöst".


vas. márc. 20, 2011 12:59
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
tomash:

Ahogy SPafi is írta, MOSFET.
Lap-top gépekben van belőlük jónéhány, ezek kapcsolgatják a tápot az adott egységnek.
Nem biztos, hogy az a hibás, sokkal inkább a körülötte lévő SMD kondik, vagy nem kap vezérlést.
Ha viszont tényleg zárlatos lett, vagy megszakadt, akkor máshol kell keresni az okát.
Ha van, vagy hozzáférsz 6-1/2 digites(!) mulitiméterhez, azzal már megtalálható a zárlatos kondi, csak rá kell mérni a kivezetéseire ellenállás-mérés módban és ahol a legkisebb értéket látni a műszeren, az a zárlatos kondi.
Én is így kerestem a hibás, zárlatos SMD kondikat, hát türelem is kell hozzá.

Üdv! SMA


vas. márc. 20, 2011 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
tomash írta:
Sziasztok!
Kérnék kis segítséget!
Milyen alkatrész lehet a képen,8 lábú smd ic,de Q val van jelölve.
Kép
Köszönöm előre is.


Tranzisztor, minden bizonnyal MOSFET.

http://www.vishay.com/docs/72211/72211.pdf

Egyébként így találtam rá:
http://www.classiccmp.org/rtellason/log ... logos.html
General Semiconductor átirányítva -> http://www.vishay.com/
- MOSFETS
- SO-8 tokozás
- SI4XXX típusszámok jé, akkor a 4410 a típusszám része lenne? Beírom az oldal keresőjébe az SI4410-et, és meg is van.


szomb. márc. 19, 2011 20:16
Profil Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
biowizards írta:
...Lg flatron 29fb5rlx típusú tv-nek van-e service menu-je és hogyan lehet belépni? ...

Nem biztos, hogy működik, ki kell próbálni:

>>
LG TV Serice Code (LG 21fs4 slimfit):

1. Bekapcsolt TV készüléken menü gomb nyomvatart, távszabályzón menü gombot megnyomni
2. 9 oldal Service menü jön, közöttük is a menü gombbal lépkedni. Menüpontok elérése fel le gomb (távirányítón), értékek beállítása bal jobb gomb. Kilépés TV/AV gomb. rögzítés OK gomb.
3. Figyelem ha a 7-es menü oldalon a 4 KEY beállitást 0-ról 1-re állítod megváltozik a service menü kód!!!!!!!!! 4 kulcsosra ami talán: TV-n menü, távszabályzón menü, tv-n menü, OK gombok.

Van olyan LG amin az OK & OK gombbal lehet belépni!
<<


szomb. márc. 19, 2011 19:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!
Kérnék kis segítséget!
Milyen alkatrész lehet a képen,8 lábú smd ic,de Q val van jelölve.
Kép

Köszönöm előre is.


szomb. márc. 19, 2011 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2011 6:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok.
Van egy Tevion MD8205 VTS-A 16:9-es 100 hz-es 82 cm-es tv-m és a problémám az lenne vele,hogy gondol egyet és elmegy a hang.Ha teljesen felhangosítom akkor a hangszóróhoz közel hajolva nagyon halkan lehet hallani,hogy szól.Tegnap pl volt hang,bedugtam a fejhallgatót és amikor kihúztam elment a hang is.Se a tv-n nem szólt sem pedig a fejhallgatón pedig visszadugtam.Próbáltam már a kontakt hiba keresést is,de azt kizártam.A legtöbb esetben ha újra ki illetve bekapcsolom a főkapcsolónál akkor visszajön a hang,de van úgy,hogy 20 szor is el kell játszanom.Viszont ha visszajött a hang akkor akár órákat is megy rendesen,de ha este lekapcsolom távval és reggel be,akkor megy kb 5 percet és utánna hang nincs és kezdődhet előröl a szórakozás.
Ha tudtok segítsetek nekem,hogy merre keressem a hibát vagy,hogy mi lehet a hiba.
Most már el sem akar indulni.Lehet hallani,hogy indulna,párat indít,de semmi.
Azért kérdezem itt,mert a környékünkön az összes szerelőt felhívtam,de azt mondták,hogy nem foglalkoznak ilyen tv-vel már,csak lcd-kel.
Lenne még 1 kérdésem ha valaki tudná irja le legyen szíves.Lg flatron 29fb5rlx típusú tv-nek van-e service menu-je és hogyan lehet belépni?
Köszönöm szépen előre is.


vas. márc. 13, 2011 17:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
... Ezt olvasd el Laci. A kiemelt "optimális nézési távolság"-nál van a lényeg. Lehet, hogy túl érzékeny a fülem.:-)

Elolvastam. Kész röhej. :cry:

Ha egy csöndes szobában, levett hangerőnél bárhogyan hallatszik, akkor sz*ar. Ha csak akkor, ha ráfekszel, az más.

Az, hogy egy gyár hogy oldja meg a súlycsökkentést, az ár optimalizálást, az magánügy. De a végeredmény nem lehet rosszabb. Főleg egy ilyen márkás gyártónál.

Mellesleg nem szebb képe van, hanem nagyobb fényerőt és nagyobb kontrasztot tud. Ez adódik a működési elvből. De majd nézd meg a villanyszámlád is (mert sokkal többet fogyaszt, mint az LCD, és főleg a LED). Ezeket a tévéket olyan helyre tervezték, ahol nagy környezeti fény van, és azt valahogy le kell gyűrni (nyilvános helyek). A lakószoba nem ez a kategória.


szomb. márc. 05, 2011 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
http://www.geeks.hu/tesztek/100412_pana ... g20e_teszt Ezt olvasd el Laci. A kiemelt "optimális nézési távolság"-nál van a lényeg. Lehet, hogy túl érzékeny a fülem.:-)


szomb. márc. 05, 2011 2:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Szervusz Laci. Voltam ma a Media Markt-ban szétnézni. Beszéltem az egyik eladóval. A lényeg, hogy ez a széria ez ilyen zizegős. Nekik is volt már bajuk belőle. Visszavitték stb. Majd rájöttek, hogy ez ilyen sz.r!!!!!!! Régebben az LG plazmák voltak ilyen zizegősek, most meg úgy látszik a panasonic. Azért választottam ezt a tévét, mert ezelőtt is ilyenem volt csak nem fullhd. Meg szerintem ennek szebb a képe mint az lcd-nek. Ha szabad kérdeznem te hol laksz? Esküszöm ha itt valahol a környékemen elmegyek érted, hogy nézd meg te is a tévém. Ezt a szériát ilyennek gyártották. Nekem is rohadt nehéz elhinnem, de ez van!!


szomb. márc. 05, 2011 1:33
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
... Meg kell szokni azt a halk zizegést ...

Nem. :shock:
De mást nem nagyon tudsz csinálni, mint dühöngesz. Marad a Fogyasztóvédelem (valahogy így hívják). Ha odaadod nekik a tévédet vizsgálatra (csomagolás, fuvar, stb), vess keresztet rá. Ha majd egyáltalán visszakapod, biztos, hogy tele lesz karcokkal, vagy egyéb más baja lesz. Hallottam már ilyen sztorit.
Esetleg ki kell hívni őket házhoz. Érdekes lesz. :hm:

Mondjuk, én plazma tévét nem vettem volna. Tájékozódtál, hogy milyen előnyei/hátrányai vannak? Otthon kihasználod azokat?


pén. márc. 04, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Felhívtam a Panasonic magyarországi képviseletét és azt mondták ez ilyen!!! Úgy értem a plazma tévé ilyen zizegős!!!!! Véleményük szerint működése közben halkan zizeg valami nagyfrekvencia miatt és ezzel a szerelő sem tud mit kezdeni!!!!!!!! Ezt a sz.rt úgy látszik ilyen selejtesre tervezték. Felháborító, hogy ez a neves cég ilyen mocskot gyárt és nem figyelmezteti a vevőket. Nem tudok mit csinálni max beperelni őket, de az halott ötlet!!:-) Szóval ennyi. Meg kell szokni azt a halk zizegést!!!! Köszönöm a segítséget!!!!!!


pén. márc. 04, 2011 14:04
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
... Létezik ez?????????????????????????

Nem! :shock:

A tévének (levett hang esetén) gyakorlatilag semmilyen hangja nem lehet. Nem 30-40 éve élünk, amikor még cicergett, sípolt némelyik tévé.
De ez manapság egy márkás cuccnál lehetetlen. Mint írtam, valamilyen induktív elem (trafó, fojtó stb.) tud az átfolyó áram miatt hangot adni, ha nincs jól rögzítve, szerelve, impregnálva.

Úgyhogy légy szigorú, ezt meg kell csinálni. Csak macerás, könnyebb lerázni az ügyfelet. :huha:


szer. márc. 02, 2011 19:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Szia Laci_L. Megint én vagyok, a panasonic plazma tévés. Volt nálam a szerelő és azt mondta a szerintem zavaró zizegő zajra, hogy az nem a tv működési hibája miatt van. Állítólag a tv alapzaja ilyen hangos. Nem annyira hangos, de idegesítő tud lenni. Létezik ez?????????????????????????


szer. márc. 02, 2011 19:33
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
Gyulán lakom. Egy budapesti üzletből rendeltem a neten. Meg kell keresnem a helyi márka szervízet és onnan jönnek ki?

Valószínű. A Jótállási jegyen rajta van, mit kell csinálni, és hol van a legközelebbi szerviz.


pén. feb. 25, 2011 11:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Gyulán lakom. Egy budapesti üzletből rendeltem a neten. Meg kell keresnem a helyi márka szervízet és onnan jönnek ki?


csüt. feb. 24, 2011 22:54
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
Rendben. Visszaviszem. Majd jelentkezem, hogy mi történt. Köszönöm a tanácsot!!!!

Mivel 10 kilónál valószínűleg nehezebb, a szerelőnek házhoz kell jönnie, nem vidd sehova.


csüt. feb. 24, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Rendben. Visszaviszem. Majd jelentkezem, hogy mi történt. Köszönöm a tanácsot!!!!


csüt. feb. 24, 2011 18:59
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Picoor írta:
... Ez normális vagy vigyem vissza a tévét?????

Igen. Valamelyik induktív elem rögzítése, esetleg az impregnálása hibás. :shock:


csüt. feb. 24, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 24, 2011 4:38
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok. 2010 december végén vettem egy panasonic tx-p42g20e plazma tv-t. Beüzemeltem. Minden okés, a netet is csatlakoztattam. Egy gondom van. Különböző színárnyalatok megjelenítésénél zavaróan zúg a tv. Főleg mikor tele feketét vagy fehéret jelenít meg. Mi lehet ez? Ez normális vagy vigyem vissza a tévét?????


csüt. feb. 24, 2011 4:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2011 10:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Van egy centirozo gépem régebi tipus,de nem dogozik rajta a fék. Egy 3 fázisu motor hajtja meg,de a kapcsolojára rá van kötve még 3 tirisztor.Az mire szolgál?


csüt. feb. 10, 2011 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2011 11:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Van egy Peavey Rage 158 (nem biztos) erősítőm. Az lenne a problémám, hogy amikor torzítóra kapcsolom az erősítőt nem torzít, hanem sima tiszta hangot ad ki. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan tudnám orvosolni a problémát? Válaszotokat előre is köszönöm!


hétf. feb. 07, 2011 11:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok...van egy Philips fr 153 rádióerősitőm.STK4026 os power amplifierrel,az a sejtésem hogy ő lehet a gond ,mert be sem kapcsol.tárolban volt,egy ideje nem foglakoztam vele de kéne most szilveszterre :)..vagy esetleg más gond is lehet vele?annyit tudok hogy otthon volt.hugom rádugta a rádió antennát és szikrákat dobott a kábel és hátsó fedlap között...az előtt szépen szólt...semi gond nem volt vele.biztik jok..kap áramkát is...van szufla benne de nem is villan fel a kijelző.ötlet?köszi


szer. jan. 26, 2011 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
Köszönet Laci_L-nek! ...

Örülök, hogy bejött a jóslatom. :D


szomb. jan. 08, 2011 21:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Köszönet Laci_L-nek!

Idézet:
Ki kellene deríteni, hogy ugyanaz-e e fűtőtest a két sütési módban.


Hiba feltárva: Az általad tanácsoltakra öszpontosítottunk, az 1. lehetőséged igazolódott, több fűtőtest található a készülékben...
Egy csodálatos 2000 W-os fütőbetét ölelte át a befúvó ventillátort, ami megadta magát :D

Köszönjük az értékes hozzászólásodat Laci_L! (Azon meg senki se csodálkozzon itt, -ha csodálkozni akar- hogy hozzászólásaid száma 8831 db) :gigalol:


szomb. jan. 08, 2011 12:59
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
... Villanyszerelő ismerősömmel fogom felvenni a kapcsolatot, remélem műszeresen ki fogja tudni szűrni a hibát az általad említett hibalehetőségeket is figyelembe véve.

Nagyon helyes. Próbalámpa sem árt a hibakereséshez.


szer. jan. 05, 2011 21:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
Ki kellene deríteni, hogy ugyanaz-e e fűtőtest a két sütési módban.


Köszi szépen a gyors választ Laci_L!

Semmiképpen sem próbálkozom magam. Sajnos nem vagyok felkészült ezekben a dolgokban.
Nem szeretném ha megrázó élményben lenne részem :lol: :lol: :lol:

Villanyszerelő ismerősömmel fogom felvenni a kapcsolatot, remélem műszeresen ki fogja tudni szűrni a hibát az általad említett hibalehetőségeket is figyelembe véve.


szer. jan. 05, 2011 17:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
... Van-e tippetek, hogy mi lehet a probléma? ...

Nem ismerem a szerkezetet, de megpróbálhatod:

1. Ki kellene deríteni, hogy ugyanaz-e e fűtőtest a két sütési módban. Ha nem, akkor a ventilátorhoz tartozó fűtőtest (vagy a kábel, a csatlakozás) romlott el.
2. Ha ugyanaz a fűtőtest, akkor a kapcsolót (esetleg a kábeleket) kellene megvizsgálni.

A sütőt mindenképpen szét kell szedni. Nem írtad, mennyire vagy felkészült az ilyesmiben, de nagyon meg tud rázni, ha nem tudod, mit csinálsz. :shock:


szer. jan. 05, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!
Van egy Zanussi ZBQ 865 típusú elektromos sütőnk, aminek a légbefúvásos funkciója 2 év után megadta magát oly módon, hogy minden más funkciója tökéletesen működik. Ezt úgy vettük észre, hogy a hagyományos sütésmódról átkapcsoltunk a légbefúvásos funkcióra, hogy az utolsó 10 percben így süljön meg a süti, de a sütő kezdett lehülni, a sütemény összeesett. A ventillátor működik, csak nincs hő (Erre 3 sütés után jöttünk rá...). Ennyi miatt nem hívnánk a szakszervizet, mert a többi sütésmódja szuper. Van-e tippetek, hogy mi lehet a probléma? Köszönjük a válaszokat!


kedd jan. 04, 2011 23:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
sikerült megcsinálni,nem kell rajz.


szomb. jan. 01, 2011 20:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 153 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség