Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:22



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kifutott, az egy dolog.
Időközben megoldódott amúgy és leírom, hogy tapasztaljatok, mire képes a magyar gondolkodás (meg az egyéb nemzetek, mert az alkatrészeket úgylátom külföldországban készítették).

A probléma ugye az, hogy állandóan világít vagy betápról, vagy akkuról, nekem meg csak az áramszüneti világítás kellett volna

Tehát:
- 230 be és rögtön osztódik egy LED driver és egy NELED12V1H feliratú dobozka között.
- a NELED12V1H -re rámegy a LED driver kimenete ÉS a LED szalag ÉS egy akkucsomag ÉS egy töltésjelző led
Vagyis a NELED12V1H -ben van egy akkutöltő, egy akku->led inverter (12V-os szalag) és egy relé, hogy a saját inverterről vagy a külső tápról megy-e a LED szalag.
Nemértem innentől, hogy akkor mért nem fért bele egy LED driver is ...

A lényeg:
- bekötött LED driverrel állandóan világít
- kikötött driverrel csak áramszünetben.


pén. ápr. 26, 2019 14:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vészvilágítás
Tron írta:
... Úgy szeretném bekötni, amikor van 230, akkor csak töltsön, amikor elmegy a villany, akkor kapcsoljon be...

Ha nincs áram, biztos, hogy nem fog tölteni. :)

Próbálj írni az ügyfélszolgálatnak. Ez egy kifutott típus lehet.


csüt. ápr. 25, 2019 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Vészvilágítás
Üdv Szakik!

Hátha feltűnik valakinek 1 3 éve alvó topic új hozzászólása és tuja is a megoldást.

Került hozzám 2 db Salitech Prisma OA3L vészvilágítós akkus lámpatest.
A salitech oldala és a google se akar segíteni.
Úgy szeretném bekötni, amikor van 230, akkor csak töltsön, amikor elmegy a villany, akkor kapcsoljon be.

Ha valaki csak a NELED12V1H Inverter (?) bekötését tuja, az is jó.

Előre is köszi!


csüt. ápr. 25, 2019 7:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
jenci51 írta:
... Mi lehet a baj,és nagy e?...

Valószínűleg a tápegység romlott el. Ez egy elavult katódsugárcsöves tv. Ha te nem tudod javítani, akkor éld bele magad a cserébe. Az értéke gyakorlatilag nulla, ha szerelőt hívsz, csak ráfizetsz. Érdeklődd meg, aztán döntsél.


kedd jún. 28, 2016 19:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 28, 2016 18:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok,van egy több,mint 10 éves SAMSUNG CW-29Z418P TV-m,ami még soha nem volt javitva,eddig tökéletesen müködött.Pár nappal ezelőtt meccs nézés közben egy felvillanó,hosszanti fényes csik lett,és kiment minden.Se kép se hang,se semmi,szó szerint,még a led égő se jelez,teljesen meghalt,mintha egyáltalán nem kapna áramot.Mi lehet a baj,és nagy e?Sajnálnám,mert még mindig gyönyörü kép és szin volt rajta,de hatalmas összeget azért nem költenék rá....tippek?Köszi


kedd jún. 28, 2016 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 23, 2016 21:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Hello mindenkinek.
Van egy 2 éves grundig led tv ami tegnap este ninden elözmények nélkül bezöldült a kép hang az jó mi lehet a baja meg lesett csináltatni vagy kuka az egész.A 2éves gari az most járt le de kötötünk hozzá pluszgaranciát igy 5 év lett belöle akinek volt ilyen garija irja meg hogy mit csináltak és hogy meddig tartot az egész huzavona.


vas. jan. 24, 2016 21:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
Egy egyszerűbb tévé nem csak azért olcsóbb, mert noname, hanem azért, mert nincs benne egy csomó olyan szolgáltatás...

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat Laci_L!

Nekünk sem számítanak a nagy márkanevek, de a következő pár sorból az is kiderül, hogy a potenciális vevőnek csak a jól csengő nevű márkákból állítanak össze kínálatot, megjegyezve azt is, hogy erre a vásárlásra bennünket senki nem kötelezett: Egy szolgáltatótól, ún. "ünnepi akció" keretében került hozzánk a készülék. 24 havi részletfizetéssel, részlet az aktuális havi számlához írva, egye fene jó lesz ez így nekünk. Ha jól emlékszem két választható márkából (SAMSUNG, SONY) erre esett a választás. Csili-vili, extrák nem számítottak, 3D nem kellett. A választott készülékben a beépített wifi tetszett, mivel a korábbi webes számítógépes online filnézés kicsit fárasztó volt. A másik típushoz opcionálisan lehetett volna saját, speciális wifi egységet még beszerezni hasonló ár + egység mellett. Nem a neves márkák iránti szeretet dominált.
Bocsánat a kis rövid történetért...
Míg él, tanul az ember... :idea:


kedd ápr. 14, 2015 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
... azt kell eldönteni hogy milyen legyen a másik készülék? ...

Hát ez az. Eljutottunk az első hozzászólásodhoz, amiben a fikázásról írtál.

Én elmondom a saját véleményem/tapasztalatom:
Mint nem fiatal ember, az elmúlt ötven évben volt jó néhány tv és egyéb készülékem (rádió, hangtechnika, szerszám, műszer, stb.). Van némi tapasztalatom a gyártástechnológiáról, az alkatrészekről is.

Azaz: nem feltétlenül a márkás cucc a legjobb, vagy a legmegbízhatóbb. Sőt egy márkás árából két vagy három noname is kijön. A meghibásodás pedig szinte azonos. Ami nem, az általában a szervizelhetőség néhány év múlva.
Mindezek ismeretében én pl. Thomson és Philips márkájú cuccot nem veszek. Annyi bajom volt ezekkel, hogy: soha. :jaj:
Egy egyszerűbb tévé nem csak azért olcsóbb, mert noname, hanem azért, mert nincs benne egy csomó olyan szolgáltatás, amit az átlag User úgysem használ ki (pl sokféle, és sok bemenet, multimédia opciók, 3D, stb.). És máris olcsóbb.

Végezetül: MINDEN műszaki holmit érdemes a megvétel után 3 napig folyamatosan bekapcsolva használni, "nyúzni". Ami nem romlik el ennyi idő alatt, az (nagy átlagban) nem is fog, csak az élettartamának a vége felé. De addigra meg úgyis elavul. Ezt már annakidején az egyetemen is tanították. Sokat nem változott az elmélet azóta sem.


hétf. ápr. 13, 2015 20:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
...marad a szerviz.


Köszönöm szépen gyors válaszaidat Laci_L!

A mai napon már fel is vettem velük a kapcsolatot. Be kell vinni hozzájuk, valószínűleg cserélni kell a készüléket (cserélhetem vagy pénzt is kérhetek), korrektek voltak, semmi panaszom nem lehet.
Ha ilyen zökkenőmentesen lezajlik minden a továbbiakban, akkor már csak azt kell eldönteni hogy milyen legyen a másik készülék? Mert TV kell.

(Akkor ez nem egy 2000 W-os fűtőbetét lesz, mint pár éve: szomb. jan. 08, 2011 12:59 http://forum.technokrata.hu/viewtopic.php?f=5&t=33320&start=100) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


hétf. ápr. 13, 2015 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
... Válaszodban arra gondolsz, hogy javíthatalan a készülék a főalkatrész hibájából adódóan (kuka), vagy ha javítható, akkor a javíttatás összege miatt nem érdemes javítani a készüléket? ...

Az utóbbi. Javítani biztos, hogy lehet, mert Sony, és van szervizszolgálat.
Itt az ár a kérdéses. Könnyen meglehet, hogy az új árához közelít. Elképesztő árak vannak. Ha a képernyő panelt, vagy a vezérlést kell cserélni (mert nem javítgatnak), az a nagy gond. Ha csak egy kábel vagy érintkezési hiba, az kijön épkézláb árból.

Ha bátor vagy, szedd szét, a csatlakozókat, az érintkező felületeket alkohollal pucold meg. Lehet, hogy jó lesz.

Ha nem, marad a szerviz.


hétf. ápr. 13, 2015 17:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
...de a válasz előtt jól kapaszkodj meg.

Köszönöm szépen a gyors választ Laci_L.

Igen, arra az egy képpont széles csíkra gondoltam.

Válaszodban arra gondolsz, hogy javíthatalan a készülék a főalkatrész hibájából adódóan (kuka), vagy ha javítható, akkor a javíttatás összege miatt nem érdemes javítani a készüléket? Sajnos a két év gyártói garancia letelt, de a közeli időpont miatt lehet, hogy megérné egy kört miatta futni a gyártó felé...Nem hagyom magam :)


vas. ápr. 12, 2015 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
zizerge írta:
... Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásokat ...

Ha arról a vékony fekete csíkról van szó, akkor az panelhiba, vagy panel vezérlő hiba lehet. Esetleg kontakthiba a két egység között.
Nem akarlak elkeseríteni, de ez húzós lesz. Vidd be a képet egy szervizbe, de a válasz előtt jól kapaszkodj meg.


vas. ápr. 12, 2015 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 22:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
A 2012. decemberében vásárolt (novemberben gyártott) SONY BRAVIA KDL-32EX650 típusú tévém képernyője jobb oldala 3/4 részén függőlegesen fekete csík látható, mindenféle képernyő állapotban (menü, bármely csatorna stb.). A szerződés alapján végső felhasználóként az értékesítéstől számított 24 hónap gyártói jótállás biztosított, április lévén ez letelt. Javítható-e a hiba, megéri-e javíttatni? Egy szakszervizi véleményt mindenképp megérne esetleg nem?
Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásokat (értem ezalatt az adott típusra és modellre vonatkozó fikázás mellőzését vagy hogy, miért nem vettem ezt, vagy éppen azt a márkát stb.).

Egy fehér képernyőalappal így néz ki a dolog:
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-04/547124_p1170416_2.jpg

Típus, gyártás időpontja:
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-04/547124_p1170428.jpg


vas. ápr. 12, 2015 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
A gyártó spórol...

Nemrégiben (is, mert már többször) szétszedtem egy negyedmillás (!!) Cisco switch-et.
Miközben a készülék(ek)be 1-4 db ventillátor van beépítve jellemzöen 20-30 watt (!) összteljesítménnyel, a melegedö csipek egyikére sem tesznek hütöbordát.
Olyan készülékröl beszélünk ügye, amit betolok a szekrénybe és ottfelejtem akár 5-10 évre, miközben 24/7-ben dolgozik.


hétf. feb. 16, 2015 8:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kedves Közkatona és Többiek!

Nehéz ügy, de hátha beválik:
A központi processzorára kell egy kis hűtőbordát ragasztani és a motor-szervo IC-re sem ártana valamilyen kicsi hűtőfelület.
A gyártó spórol, de ez a kis plusz, talán még belefér a javítás-felújítás költségvetésébe és utána, ha az áramkörök jók, akkor stabilabban fog működni a készülék.
(Ezt az eljárást, hogy hűtőborda az IC-re, már házimozis cuccban is alkalmaztam és bevált. Érdemes megpróbálni.)

Üdv!


vas. feb. 15, 2015 11:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Közkatona írta:
... Van valakinek valami ötlete??

Nehéz ügy. Amit eddig ráköltöttél (anyag + idő) azért már egy újat lehet venni. /-7 eFt-ért már láttam. Az unokám egy ilyet nyüstöl, és jól megy (talán Orion a neve).


pén. feb. 13, 2015 11:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 29, 2009 7:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem dvd javítással kapcsolatosan.
Adott egy "vestel" tipusu ( egy V-vel :-) ) 5.1 lejátszó. Néha meg hülyült nem akarta kiadni a lemezt.
Olvastam valahol hogy a tápegységben levő elkók tönkre mennek ( felpúposodnak, vagy éppen semmi sem látszik rajtuk). Szóval ezeket cserélni kell. Meg is csináltam mint a 11 db elkót kicseréltem jó is lett. Ám rá egy hónpra kb megint ugyan ez a hiba.. Lefagy se ki se be.. Ha kiszerelem a mechanikáját és kézzel a fogaskereket megmozdítom akkor megint jó lesz.. egy darabig, de utána lefagy.. Miért van ez? A tápegység IC-jét is (TNY268P) cserélni kellett volna?
Szkópom nincs csak kézi műszerem na meg ugye kapcsolási rajz is kellene..
Van valakinek valami ötlete??


pén. feb. 13, 2015 7:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 10, 2014 21:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás toshiba webcam applications
After a wide range of assessment and reading i discovered that this software is awesome, wonderful, exciting and also graphic friendly the software can do basically certain things your webcam can and can’t do like 1. taking pictures 2. life streaming 3. recording 4. web production videos 5. chatting 6.online usage and many more
it could help you record tutorials and teachings like training videos for students just like a recording video on playing guitar, playing drums and also teaching about other applications. it’s also easy to use and understand you don’t need a tutor to teach you and you can use it anytime, any where, any place it allows multiple section and users. you could save and use other videos also you could record for as long as you want you could change cameras and also made a camera a default one by setting it to be the default camera. the software is good, great, understandable, easy to use, easy to install, good graphic user interface, and color theme
http://www.pysoft.com


csüt. júl. 10, 2014 21:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
mony27 írta:
... Akkor nem kell eladni, felvásárlónak, célszerű tv szerelőnek megmutatni. Igaz már olvastam olyat is, hogy képcső hiba. Azt viszont drága.

Eladni? Talán ajándékba. Gyakorlatilag nincs értéke. A szerelő emiatt ráfizetés. Hacsak nem haver.
A képcsőcsere kizárt. Nincs olyan ember, aki tartana még ilyet raktáron.


szer. júl. 02, 2014 21:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2014 18:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L írta:
mony27 írta:
... bízok benne, hogy valaki tud segíteni nekem...

Lehet, hogy kontakthiba. Valamelyik csatlakozó, vagy forrasztás. Ha nem értesz hozzá legalább alapszinten, és nincs hozzá szerszámod, ne piszkáld. Életveszélyes áramütés érhet.
Ha meg hozzáfognál, át kell nézni az összes csatlakozót, majd a forrasztásokat (hűtőspray megkönnyíti).


Akkor nem kell eladni, felvásárlónak, célszerű tv szerelőnek megmutatni. Igaz már olvastam olyat is, hogy képcső hiba. Azt viszont drága.


szer. júl. 02, 2014 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
mony27 írta:
... bízok benne, hogy valaki tud segíteni nekem...

Lehet, hogy kontakthiba. Valamelyik csatlakozó, vagy forrasztás. Ha nem értesz hozzá legalább alapszinten, és nincs hozzá szerszámod, ne piszkáld. Életveszélyes áramütés érhet.
Ha meg hozzáfognál, át kell nézni az összes csatlakozót, majd a forrasztásokat (hűtőspray megkönnyíti).


szer. júl. 02, 2014 20:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2014 18:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!
Remélem tud nekem segíteni valaki.
Van egy samsung GE25M06 (képcsöves) típusú televízióm. Igaz jelenleg használaton kívüli. Kb. egy évvel ezelőtt tv nézés közben elkezdett villogni, majd a képernyő fekete lett. Ki-be kapcsolás után volt kép is hang is. Majd a tv színbeállítás módosítás után működött is. Fél éve már ha bekapcsolom akkor villan egyet és fekete képernyő hang csak a alapzaj. (hangya foci). 5-10 perc ismét villan, fekete képernyő. Volt hogy már több mint fél órát ment így és semmi kép.
Mi lehet a probléma.
Lehet butaságot kérdezek, de bízok benne, hogy valaki tud segíteni nekem.
Köszönöm előre is.


szer. júl. 02, 2014 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
ovaritibi írta:
Köszönöm Laci_L a választ, segített a képcső foglalat kontaktolása.

:)


hétf. feb. 03, 2014 19:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 02, 2014 12:38
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Köszönöm Laci_L a választ, segített a képcső foglalat kontaktolása.


hétf. feb. 03, 2014 11:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
ovaritibi írta:
Üdvözlöm a fórum tagjait.
8-9 éves Alfa Centauri (Daewoo) tv képernyője bezöldül. Bekapcsoláskor kb 3 percig jók a színek, aztán zöld alapot kap. szerviz/szerelő 30 km-re van, érdemes kihívni vagy a tv-t elvinni?
Üdvözlettel Tibor

Lehet képcső foglalat kontatkhiba, vagy video fokozat hiba. Az első némi bátorsággal amatőr szinten is javítható.
Ha a szerelő sokat kér, nem éri meg, mert azért egy újat is lehet venni.


vas. feb. 02, 2014 13:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 02, 2014 12:38
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdvözlöm a fórum tagjait.
8-9 éves Alfa Centauri (Daewoo) tv képernyője bezöldül. Bekapcsoláskor kb 3 percig jók a színek, aztán zöld alapot kap. szerviz/szerelő 30 km-re van, érdemes kihívni vagy a tv-t elvinni?
Üdvözlettel Tibor


vas. feb. 02, 2014 12:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Fényhang írta:
... inkább másfajta végfokot építek be helyette...

Az fog gerjedni, ha akar. :D


szer. jan. 01, 2014 13:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Köszönöm a javaslatokat, nem erőltetem tovább, mert inkább másfajta végfokot építek be helyette.


BUÉK!

Üdv!


szer. jan. 01, 2014 10:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdv!
Anno a szinte elronthatatlan Quad-405-tel jártam hasonlóan.
Kicseréltem az eredeti 2N3055-öket sokkal jobb paraméterekkel rendelkező tranyókra.
Plusz a táp is kicsit nagyobb az eredetinél, így lett (kimérve) szinuszos 50W a vége.
Természetesen gerjedt szépen.
A megoldás itt végtranyó bázis-kollektor közé 100nF kerámia.


kedd dec. 31, 2013 12:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Fényhang írta:
Meghajtók MJE15030-31pár, végek 2SC5200.


Ezek iszonyú gyors tranyók, a vonalvezetésben elkövetett igen kis hiba is okozhat gerjedékenységet, vagy bármi más.

Konkrétumot nem írok, mert nem fogok kapcsolási rajzot keresgélni, amit aztán fene tudja hogy változtattál meg.

Én is a hidegítésre és földelésre gyanakodnék legelőször.


kedd dec. 31, 2013 1:32
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Fényhang írta:
... mi lenne ha hangsugárzóval tesztelném? ...

Szvsz még rosszabb, mert a hangszóró induktív terhelés (is).

Az sem jó egy hang erősítőnél, ha túl nagy a félvezetők határfrekvenciája. Csak a gerjedési hajlamot növeli, főleg ha vannak rejtett hurkok, hidegítési hibák.
Egy gerjedést baromi nehéz behatárolni, korrekten és megnyugtatóan megszüntetni. Ha szerinted jó a földrendszer, még a tápfeszek hidegítését is ellenőrizni kell, mert az is a földrendszer része.

Sajnos így többet nem nagyon tudok mondani.


hétf. dec. 30, 2013 17:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kedves Laci_L!

Igen, értem, eddig Én is eljutottam.
Nincs földelési probléma, 20kHz-nél más esik az átvitel, ahogyan a bemeneti szűrő ezt csinálja.
Próbáltam az eredetiben utánépíteni, ez lett eddig belőle.
Nem tetszik, hogy gerjed, pláne, hogy agyonkompenzált az egész áramkör, műterhelésen is beteg, mi lenne ha hangsugárzóval tesztelném?

Igazad van, magamra vagyok mérges, hogy belevágtam, de sebaj, kidobom a végfokpanelokat és beteszem helyette a régi, bevált Fairchild-alapú tranzisztoros végfokot, az stabil, remek hanggal, meg kevesebb cucc van benne.

Üdv! BUÉK!


hétf. dec. 30, 2013 17:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Fényhang írta:
... Kezdek mérgesedni... !

Legfeljebb magadra. De ettől a gerjedés nem fog elmúlni. :D

A földrendszert kellene elsőnek felülvizsgálni, azután talán megfékezni a félvezetőket.
Ha kész, nem árt a frekvenciamenetet és négyszögjel átvitelt ellenőrizni. A leírt néhány száz pF-es fékekkel, nagyon haza lehet vágni. A korrekt fázismenet meg nagyon fontos a jó hangzáshoz.

Mérgelődéssel biztos, hogy nem fog menni. :wink:


vas. dec. 29, 2013 17:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kedves Mindannyian!

Ha nem jó helyre írtam, adjátok meg a rendes helyét, vagy kérjük a moderátort, tegye át oda.
-
Szívatom magam egy JLH 75W-os erősítővel, amit magam építettem és nem akar rendesen(egyáltalán) működni.
A táp tökéletes, szeparált.
Egyik végfokot mérném, de gerjed. A LED szinte minden műszerérintésre villan, akármelyik pontra mérek.
DC-kimeneti szint elfogadható, kb. -90mV, ezen majd még lehet korrigálni. Oszcilooszkóp a kimeneten, semmi jel, de ugrik a vonal, ha bármire rámérek, van, ahol azonnal gerjedés látszik, de rögtön ki kell kapcsolnom.
Az Ágoston-féle könyben azt írja, hogy nagy határfrekvenciájú vég-és meghajtó tranzisztorok esetén csökkenteni kell a 220pF-os visszacsatoló kondi értékét. Na, most már 82pF-nál járok, talán javult, de nem jó. Nem tudom rendesen beállítani a nyugalmi áramot.
Ezt az árambeállító részt is átalakítottam, az Ágoston féle rajz szerint, mert eredetiben semmit nem szabályozott.
Mire elérném, hogy tökéletes legyen kis jelszinten a szinuszjel, addigra már nagy az alapáram és elkezd lassan gerjedni, még időben lekapcsolva, jó meleg lett a hűtőborda.
Várom, míg lehűl, poti visszább állítva, beindul, de csúnya a jel.
Mérve minden akatrészem tökéletes, párba-válogatottak a tranzisztorok, a FET eredeti leírás alapján a 2N5457-es, a 12V rendben.
Meghajtók MJE15030-31pár, végek 2SC5200.
Másik végfokban is ami javulást hozott, átvettem, de az meg ahogy bekapcsolom, azonnal zúgni kezd a hálózati trafó, tápfeszültségek nem állnak be, kikapcsolom, mielőtt elszállna, leégne valami.
Kezdek mérgesedni.

HELP!

BUÉK!

Üdv!


vas. dec. 29, 2013 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
nbela írta:
... Na most egy kicsit szőrszál hasogatok ...

Nyugodtan. :D

Eszembe sem jutott az időt állítgatni. Minek. Legfeljebb nem lenne hasogatni való a még itt maradt fórumtársaknak.

A lényeg még ettől maradt. A kérdező eltűnt. Nagyon fontos lehetett neki. :shock:


kedd dec. 17, 2013 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
lentffy Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! Elküldve: 2013.12.14. 01:07
Na most egy kicsit szőrszál hasogatok :P
(Mást már úgy sem nagyon lehet ezen a fórumon :( )
Laci_L írta:
Azért a topik indítót sem értem teljesen. Beregisztrál, éjjel kettőkor elküldi a kérdést
Egykor küldte el.
Felhasználói vezérlőpult
Fórum beállítások.
A nyárit vissza kéne állítani télibe.
:?: Ezt a fórum motor miért is nem tudja magától :?:


hétf. dec. 16, 2013 22:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Azért a topik indítót sem értem teljesen. Beregisztrál, éjjel kettőkor elküldi a kérdést, aznap délben visszanéz, még nincs válasz, evvel befejezi.
Nem biztos, hogy mindenki fent van minden éjjel, vagy hajnalban, hogy lesse hátha kérdez valaki. :jaj:

Az Orion meg leszerepelt ezek szerint. A forgalmazó/szerviz azért szívhat, mert rá is vonatkozik a garancia törvény.


hétf. dec. 16, 2013 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Orion LCD: élt egy hetet.
Vonalkódszerű függőleges, sűrű, világos csíkozódás lett a veszte, ami olyan 5-6 nap után fokozatosan jelent meg (gondolom a kijelző meghajtóban ment gallyra valami) -> csere Samsungra. (ami a mai napig tökéletes, kb. fél éve. Képe-hangja lazán állva hagyja, plusz van hozzá pár kábel meg ilyesmi is.)


hétf. dec. 16, 2013 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
lentffy írta:
... Ez a probléma nem lehet valamilyen távirányítón lévő gomb téves megnyomásából adódó hiba? Mit tehetek? ...

Sajnos égnek kell állítani a hajad, és visszavinni a szervizbe. Ez tápegység hiba lesz.

Amit tehetsz legközelebb: nem veszel Oriont. Sajnos ezek a márkák az olcsóságot helyezik előre, mert sokaknak nincs pénzük a drágábbra. Vagy csak spórolnak. Ezekben az eszközökben az alkatrészek minősége, beépítés előtti vizsgálata, az összeszerelés, a kivitel mind nagyon karcsú. Ettől függetlenül ki lehet fogni jó szériákat is, mint ahogy a márkásabbak között is vannak rossz szériák egy sza*r alkatrész miatt.
Volt nekem is egy Orion (nem a magyar, márka) tévém, amit 27 éve vettem, és a mai napig megy egy családnál, ahova elajándékoztam.


szomb. dec. 14, 2013 15:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 14, 2013 0:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Kb 1 hónapja vásároltam egy LCD Orion tv-t. Ma este mikor hazajöttem észleltem, hogy a készenléti kijelző piros fénye nem világít, hanem folyamatosan villog. Amint bekapcsolom olyan, mintha nem lett volna kikapcsolva, nagyon hamar bejön a csatorna amit előzőleg néztem. Semmi más furcsaság ezen kívül MÉG NEM történt. Ki és be tudom kapcsolni, minden működik, azonban a villogást nem tudom eltüntetni.
Hideglelést kaptam mikor észrevettem, mert eddig amit vásároltam ezt a márkát mindent ki kellett cserélni. Imádkoztam, hogy csak a tv ne romoljon el, de...
Pár hete a házimozi árát önként visszaadták, mert már harmadszor vittem vissza. Már a hajam szála is égnek áll, ha rágondolok megint be kell mennem a cég boltjába.
Ez a probléma nem lehet valamilyen távirányítón lévő gomb téves megnyomásából adódó hiba? Mit tehetek?
Köszönöm a választ előre is.


szomb. dec. 14, 2013 1:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 27, 2008 23:14
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok.
Van egy Orion HT580-as hangfal szettem. Ilyen
Az a probléma vele, hogy egyik oldalon (FL) valami elszállhatott, mert az sokkal halkabban szól, mint eddig.
Sajnos most se időm, se energiám nincs foglalkozni vele, így rábíznám egy megbízható, korrekt szakemeberre, aki korrekt áron megjavítaná. Tudna valaki segíteni, vagy ajánlani ilyen személyt, aki vállalná? (Budapesten)
Ha jól emlékszem, egyszer kíváncsiságból szétkaptam, és TDA2030-ak vannak benne, ha esetleg számít.
Köszönöm előre is a segítségeteket!


csüt. szept. 12, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
tixi-taxi írta:
... B31-5A ...

Jé. :o

Nekem is van ilyen. Bár a nejem egyszer ráment a kocsijával, azóta ferdén lapos, és nincs díszkerete, de működik ma is. Még a GUM-ban vettem vagy 30 éve. :)


pén. aug. 09, 2013 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
http://www.google.hu/search?site=&source=hp&q="B31-5A"


kedd aug. 06, 2013 15:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 05, 2013 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdv.
Kapcsolási rajzot keresek!Egy orosz akkutöltő rajzot.Az készülék típusa:orosz betűvel:B31-5A
Ez tirisztoros készülék 12 V -6A- ra. Köszi a segitséget. Taki-papa :lol:


hétf. aug. 05, 2013 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Pista40, 1541N!
Ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt:
http://elektronline.hu/wwwboard/index.php?tipus=2


szer. nov. 28, 2012 7:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 27, 2012 8:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Helló sziasztok!!!!!

Nekem lenne egy kérdésem,van egy T55-440-es grundig televízióm és néha elmegy róla a hang mit lehetne csinálni vele vagy mit kéne benne cserélni. Előre is köszi....


kedd nov. 27, 2012 8:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2012 11:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Helló!
Keresek BN41-01165B típusú vagy vele kompatibilis alaplapot.
LE32B530P7W TV-be való, a digitális bemenetek (beleértve a dvb-t tunert is) színei rosszul jelennek meg.
Analóg bemenetek, analóg csatornák is jók.
szerviz szerint alaplapcsere. de 50k kicsit sok lenne érte...


szomb. nov. 17, 2012 11:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L
Köszönöm a segítséget ,nem csöpög a bojler !


szomb. szept. 01, 2012 16:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Képek az inveterről:

http://poliamid.uw.hu/inv/1.jpg
http://poliamid.uw.hu/inv/2.jpg
http://poliamid.uw.hu/inv/3.jpg
http://poliamid.uw.hu/inv/4.jpg
http://poliamid.uw.hu/inv/5.jpg
http://poliamid.uw.hu/inv/6.jpg


hasonló ehhez:
http://www.ebay.com/itm/NEW-1000W-Car-P ... 43b24c7df8


csüt. aug. 30, 2012 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Előző hozzászólásomhoz még, hogy mi értelme a 220 DC szinuszosítani? A tv és laptop ill aszti géphez világításhoz még jobb a DC, vagy az univerzális motorokhoz flex, fúró, mixer is. Amihez kéne az AC, azokhoz meg nem jó a módosított, csak tiszta, (tapasztalat), se a mosógép, hűtőgép még a kiscenrifuga se megy. így aztán teljesen felesleges a módosított szinusz, tökéletes, sőt még jobb is lenne a sima 220DC. Egyszerűbb és olcsóbb is lenne az áramkör.


csüt. aug. 30, 2012 12:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség