Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 8:09



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Az a baj, hogy ezeknél az áramkorlát valamilyen küszöb jellegű, azaz ha az áram elér egy értéket, letilt.


Biztos ez? Hiszen egy lámpa is induláskor igen nagy áramot vesz föl!


hétf. okt. 15, 2007 0:12
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
KT88: a probléma kicsit összetettebb mint elsőre látszik. Hogy őszinte legyek: nem fog menni. Az a baj, hogy ezeknél az áramkorlát valamilyen küszöb jellegű, azaz ha az áram elér egy értéket, letilt. A kimeneti elkó miatt nagy impulzusáramok folynak, és ez az áramkorlát beindulását eredményezik. Rosszabb esetben elpukkan a cucc.

Mi a terv, mit szeretnél vele meghajtani?

Első körben kipróbálnék egy nagyobb fojtótekercset az egyenirányító és az alkók közé. Az egyenirányító gyors diódákból legyen, a fojtó pedig ne telítsen be, tehát légréses legyen.


vas. okt. 14, 2007 23:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 19:20
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Hi!
Helló mindenki! Volna egy problémám. Van egy vásárban vásárolt gyerekjáték, nevezetesen egy táncoló és éneklő béka. Kicsit konstrukcióhibás, mivel mozgás közben, ha kézbeveszed, akkor a benne lévő vezetékek beakadnak és kiszakad a forrasztás. visszaforrasztottam egy párszor, működött is, de most már nem indul be...... eléggé kontár vagyok a témában, de azért van némi műszaki intelligenciám..

A kérdésem, hogy ha lefotózom a nyáklapot, és felrakom a képet, akkor valaki tudna segíteni és meg tudná-e mondani, hogy jól van beforrasztva? Egy elég egyszerű nyáklapról van szó 1-2 kondival, meg 5-6 ellenállással...
Előre is köszi!


vas. okt. 14, 2007 17:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 14, 2007 16:44
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lenne egy 250W halogen elektronikus trfkom.....cso futesre hasznalom 11A terheles melett minden ok. Az adatlap szerint (es a gyakorlatbann is kiprobaltam) 22A eff a megengedet terheles. Egyniranyitva nem megy....nem sok tapasztalatom van kapcs. tap ugyben de igy le kapcsol vagy el se indul....hmmmmm , mitt tegyek ....hogy oldjam meg a egyeniranyitast....!? :oops: ... :cry:


vas. okt. 14, 2007 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Köszi Gafly ezek a rajzok nekem is megvannak, de ez sajna nem ezé bár a tranyó ebben is hasonló lehet.

Idézet:
Nagyon nem értünk egyet.


Ha szerinted az normális hogy 5 hónap után minden ok nélkül tönkremegy, akkor valóban nem.

Közben meglett:

Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára _geli_ hétf. okt. 22, 2007 19:25-kor.



pén. okt. 12, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Közben kérdeztem egy szerelőt is,
> és szerinte is olaj. De ha tudod,
> akkor miért kérdezed?

Csak hogy bosszantsalak :)

Egyebkent szerinte mi a diagnozis
(mar csak a tobbiek okulasa vegett is)?


pén. okt. 12, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Vagy a tervezőjét :)


pén. okt. 12, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Tudja valaki hogy ebben a f.sban milyen tranyók vannak?...

Azért f_os, mert te nem tudod miről van szó? Ezért a panelt kell fikázni? Nagyon nem értünk egyet. :evil:


pén. okt. 12, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Tudja valaki hogy ebben a f.sban milyen tranyók vannak?

Ahogy nezem NPN bipolaris es (viszonylag) nagyfrekis:

http://www.chipinfo.ru/literature/radio ... 10_13.html


pén. okt. 12, 2007 12:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Olaj?

Közben kérdeztem egy szerelőt is, és szerinte is olaj. De ha tudod, akkor miért kérdezed?


pén. okt. 12, 2007 12:13
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Lehetne kérnem hogy azok válaszoljanak,
> akik tudják a választ, vagy legalábbis
> konstruktív javaslatot tudnak tenni?

Ha a kompresszor megy de nem hut akkor
kizarasos alapon nagyon mas baja nem lehet.
(Szerintem.) En konkretan akkor talalkoztam
ilyen hibaval, amikor a nagyi kenyervago
kessel jegtelenitette le a melyhuto reszt...

Mivel a tomitetlenseg nem veletlenul
keletkezik (lasd pelda fentebb), ezert a
gazdasagos javithatosag is erosen kerdeses
szerintem. Kiveve persze ha sikerul megtalalni
es befoltozni a lyukat :)

> Akkor mi csobog a csõben?

Olaj?


pén. okt. 12, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Lehet hogy elment a gaz?

Akkor mi csobog a csőben?
Lehetne kérnem hogy azok válaszoljanak, akik tudják a választ, vagy legalábbis konstruktív javaslatot tudnak tenni?

Alternatíva: ismertek valakit Pestlőrincen, aki ért a hűtőgépekhez, és olcsón megjavítaná?


pén. okt. 12, 2007 9:18
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gafly írta:
...Egyes forumtarsak mar biztosan fenik a fogukat a kompresszorra...

Inkább a gázra. :D :D


pén. okt. 12, 2007 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Mi lehet a baja egy (kompresszoros,
> 5 éves) hûtõgépnek, ha nem hût, csak
> csordogál benne a folyadék?

Lehet hogy elment a gaz?

Egyes forumtarsak mar biztosan fenik
a fogukat a kompresszorra :)


pén. okt. 12, 2007 8:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor a következő kérdés:

Mi lehet a baja egy (kompresszoros, 5 éves) hűtőgépnek, ha nem hűt, csak csordogál benne a folyadék?


csüt. okt. 11, 2007 23:46
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi, valóban!


szer. okt. 10, 2007 22:29
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
SPafi írta:
Nem egészen elromlott, de talán mégis leginkább ide illik:
Hogyan kell beállítani a csatornákat ezen a videón?
http://users.hszk.bme.hu/~sp215/elektro ... p300dk.jpg

fvh-p300dk


Preset -ok - <- ->, ok , <- ->, ok ....... a kép alapján talán így , de a kijelző segít majd , mert mindig azt villogtatja amit állítani tudsz a nyilakkal , vagy a tracking gombokkal , az ok gombot minden lépés után nyomni
Első lépés prog. szám kiválasztása ok- sávválasztás ok - hangolás ok -
- következő prog. szám ok ..... és így tovább


szer. okt. 10, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem egészen elromlott, de talán mégis leginkább ide illik:
Hogyan kell beállítani a csatornákat ezen a videón?
http://users.hszk.bme.hu/~sp215/elektro ... p300dk.jpg

fvh-p300dk


szer. okt. 10, 2007 18:15
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bubu!
Ugyanazt tudom írni,mint a kollegának "feletted".
Megkaparod az ellenálláson a szenet-festéket,és megpróbálod a "felét" mérni körülbelül.
Mivel a felvitt réteg egy ponton szakad meg általában,megsaccolható legalább az érték nagyságrendje.
Huzalellenállás is "feltárható" kis erőlködéssel(néha előbb le kell a kemény lakkot reszelni róla) ,majd megmérve a huzal ellenállását,"ráhagyva" az elégett részt,kitalálható mekkora volt.

Ez nem szentírás,csak "végső kétségbeesésben",rajz és minden támpont hiányában használatos mankó!


hétf. okt. 08, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 17:35
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Gyula
Hozzászólás Bosch mosógép
van egy bosch mosógépem
a motor fordulatszám elektronikában két ellenállás szénné égett.
Rövidzárat csinált az ellensúlyról ráesett pici fémforgács.

a lényeg , hogy egy fordulatszám jeladóról jön és a két elégett ellenálás egyike egy BC558 középső lábához a másik meg egy N jelü csatlakozási ponthoz megy amit a pozitív tápnak nézek .A jeladó csak nyit-zár forgás közben.
Lehet esetleg következtetni az értékükre ?
A tranyó a vezérelő Ic-hez csatlakozik.


hétf. okt. 08, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Hé!! Ellenállást mindig a nagyobbtól kezdjük,lefelé megyünk..!!

OK, ez világos: de ha megsülve 24 ohm volt, akkor gondolom előtte kevesebb... Rosszul gondolom? ;-)

MotoHacker írta:
Az a "kis motor" szerintem egy "egyfázisú" léptetőmotor,ami nagyon ravasz

Szerintem ez egy sima szénkefés motor. Megbontani nem egyszerű az órát, tönkretenni (jobban) nem akarom, ahol hozzáférek a mechanikához az a rész meg már akkora áttétel után van, hogy nem lehet megállapítani, forogna-e a motor: mindenesetre nem tudom megforgatni azon a ponton, de szerintem az nem is csoda.... Majd adok neki villanyt hétfőn, valami áramkorlátozott 6-8 voltot, hogy forog-e.

MotoHacker írta:
Mondjuk,ha a hiba csak erre korlátozódik,a sebességmérő részének még mutatnia kellene

Látod azt meg sem kérdeztem, hogy az megy-e ;-) Majd hétfőn megkérdezem.

Üdv!


pén. szept. 28, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hé!! Ellenállást mindig a nagyobbtól kezdjük,lefelé megyünk..!!
Gondold el,mi lesz egy leddel, ha 10ohmmal próbálod 5V-ról,mire eljutsz a 300-ig..
Az a "kis motor" szerintem egy "egyfázisú" léptetőmotor,ami nagyon ravasz módon csak egy irányba forog.Pár voltos tüskékkel simán tesztelhető,hogy lép-e.
Ha jól értem,sorban van vele az ellenállat meg a tranya..alap kapcsolás.
Ha az áramkorlátózó ellenállat így megsült,lehet,hogy a motorban van a gond,esetleg a mechanika szorul és azért nem megy.
Manuálisan általában ellenőrizhető a kis motort megtekerve,hogy megmozdul-e a számlálómű.
Mondjuk,ha a hiba csak erre korlátozódik,a sebességmérő részének még mutatnia kellene,az egy független lengőtekercses műszeren alapszik mindig.


pén. szept. 28, 2007 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Általában nem ég el az egész fémréteg.Ha nem tudod megmérni(szakadt) ,próbáld megkaparni a felénél és a fele ellenállást megmérni.

Megkapartam, és a 24-ből 35 ohm lett: mégegyszer megkapartam, és 45 lett ;-))) Amúgy a közepén "bontottam" meg, és még véletlenül sem azonos. A jó az benne, hogy mindkettő értéket kettővel szorozva kb. kapok egy szabványos értéket...

MotoHacker írta:
ritkán ég el egy ellenállat úgy,hogy közben körüllötte az aktív cuccok tök hibátlanok maradnak!

Szerintem ez simán alul volt méretezve. Látszik a panelon, hogy nem tegnap kezdett megsülni...

Azt hiszem, teszek bele egy 22 ohm-os ellenállást, ha nem megy, nagyobbat, ha akkor sem, akkor meg kisebbet ;-) Van 4,7-15-22 és 56 ohmos izmosabb ellenállás a dobozomban.

Majd beszámolok a fejleményekről ;-)))

Üdv!


pén. szept. 28, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Általában nem ég el az egész fémréteg.Ha nem tudod megmérni(szakadt) ,próbáld megkaparni a felénél és a fele ellenállást megmérni.
Kettővel szorozva és a legközelebbi szabványos értéket választva jó esélyeid vannak.
Ennél többet csak visszarajzolás után lehetne segíteni,de ritkán ég el egy ellenállat úgy,hogy közben körüllötte az aktív cuccok tök hibátlanok maradnak!


pén. szept. 28, 2007 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy ismerős behozott a főnöknek egy IVECO teherautó kilométerórát, és persze nekem kellene megjavítanom ;-))

Típust sajnos nem találok az órán, annyi van csak ráírva, hogy MARELLI AUTRONICA. Van rajta egy ellenállásnak kinéző valami ;-) leolvasni nem tudom róla a színkódot, mert meg van égve, és a színkódok is olvashatatlanok lettek: az egyik végén két, a másik végén meg egy fekete sávot látok... Olyan 2W körülinek nézem amúgy, és egy BD238 emitterén lóg, ez vezérli a motort. 24 ohm-nak mérem, de még a festék is le van pattogva róla, szóval... És az óra nem megy, pedig inden más jónak tűnik mérve, és átforrasztottam az egészet...

Van valakinek tippje, hogy mekkora ellenállás lehet ez? Tudom, típus nélkül 0 a valószínűsége, de ti vagytok az utolsó reményeim ;-)))

Üdv!


pén. szept. 28, 2007 11:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Akkor a végfokban keresd a hibát , ellenőrizd a tranyókat , a meghajtókat is , szakadt ellenállás is lehet .
Türelemmel könnyen kimérhető ..


szer. szept. 26, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 09, 2007 21:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
el34 írta:
Igen ebben PULSE POWER SUPPLY VAN , A táp akkor jó , lehet védelem hiba , de a végfok is lehet rossz , mérj a végfok kimenetein DC -t , mV nagyságrendnél nagyobb fesz. nem lehet , ezt fiigyeli a védelem is .
A végfokban az emittereken mértél +- 41V-ot ?
Ha a végfok mégis jó , akkor a védelemben nézd meg az elkókat , esetleg cserélheted is


igen, az emittereknél mértem a +-41V-ot de a bázisokon is :? a védelemben is lehet hiba mivel van kettő ellenállás amik beazonosíthatalanok, ugyanis ledobták a burkolatukat de multiméterrel egész korrekt értékeik voltak! kicserélem amint lesz másik! amugy az egyik 2,7kOhm a másik meg 3,8kOhm volt a műszer szerint!
még valamit elfelejtettem mondani, a hangja recseg ropog ha éppen van (azaz ha nem kapcsol be a védelem) és csak a hangerőt tudom állítani minden más pl.: balansz megváltoztatása nem jelent semmilyen hallható változást!
megmértem a kimenetet! amikor megkaptam még nem mértem DC-t a kimeneten de akkor nem is nagyon kapcsolt le csak miután bemelegedett és akkor már DC-t is mértem a kimeneten 6-10V nagyságrendűt! de akkor se rögtön kapcsolta le a hangfalakat hanem kb 2 másodperc után és kb 1 másodpercig tartotta bekapcsolva és ismét kezdődött előlről!

nem sokkal lettem okosabb :oops:


szer. szept. 26, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Igen ebben PULSE POWER SUPPLY VAN , A táp akkor jó , lehet védelem hiba , de a végfok is lehet rossz , mérj a végfok kimenetein DC -t , mV nagyságrendnél nagyobb fesz. nem lehet , ezt fiigyeli a védelem is .
A végfokban az emittereken mértél +- 41V-ot ?
Ha a végfok mégis jó , akkor a védelemben nézd meg az elkókat , esetleg cserélheted is


szer. szept. 26, 2007 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 09, 2007 21:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
cockero írta:
Sziasztok!

Kaptam egy Sony TA-P7F erősítőt megjavításra! nem tudna valaki kisegíteni egy service manual-al vagy egy kapcs rajzal?
elég furcsa dolgokra lettem figyelmes! az erősítőre az van írva h 2*50W 8Ohm-on de a graetznél közvetlen mért feszültségeim +-151V :shock: ha ez komoly akkor ennek legalább 1000W-osnak kellene lennie :lol: a tranyók emitterein már egész elfogadható feszültséget mértem azaz +-41V de még mindig soknak találom, jah és tranyók bázisain is ezt a feszt mértem!
miután bemelegedett a készülék, terhelés és bemenő jel nélkül, a védelem ki- be kapcsolgat szabályos időközönként kb olyan 10-20 másodpercenként

előre is köszi a válaszokat!


rájöttem hogy mért is mértem több mint 300V-ot a graetz-nél! mert ott egyenirányítva van a 220V mivel kapcsüzemű tápja van! ennyivel is előrébb vok :)


szer. szept. 26, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 09, 2007 21:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kaptam egy Sony TA-P7F erősítőt megjavításra! nem tudna valaki kisegíteni egy service manual-al vagy egy kapcs rajzal?
elég furcsa dolgokra lettem figyelmes! az erősítőre az van írva h 2*50W 8Ohm-on de a graetznél közvetlen mért feszültségeim +-151V :shock: ha ez komoly akkor ennek legalább 1000W-osnak kellene lennie :lol: a tranyók emitterein már egész elfogadható feszültséget mértem azaz +-41V de még mindig soknak találom, jah és tranyók bázisain is ezt a feszt mértem!
miután bemelegedett a készülék, terhelés és bemenő jel nélkül, a védelem ki- be kapcsolgat szabályos időközönként kb olyan 10-20 másodpercenként

előre is köszi a válaszokat!


szer. szept. 26, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

SMA!

Kipróbáltam a digit fényképezős trükköt, FUJI FINE PIX A340-es kamerával, de semmi, még egy halvány folt sem látható.
A hirtelen megdöglés nem egyik napról a másikra történt, már kb. 2éve sz**akodott, csak eddíg nem volt időt és lelkierőm nekiállni(kb. 2éve nem is használtam, a napokban vettem elő).
A fejegységen és környékén vezeték nincs, csak össz-vissz 3 szalag kábel, aminek a csatlakozása szakadás vizsgáló szerint tökéletes.
A "zsírzás "után kis időre jobb lett, majd újra a régi.(rossz)
Aztán még néhány kisérlet, (pl.: a lemez lassítása menet közben)
egyszer csak NO DISK jelent meg, a test módot futtatva E00 (szerviz könyv szerint minden OK) "hiba kód"-ot ír ki.


kedd szept. 25, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves szidom és Többiek!

Már leírtam, hogy miket kellene megmérni, anélkül nem érdemes továbbhaladni.
Sajnos oszcilloszkóp hiányában nem lehet kideríteni, miért nem látja a lemezt.
Láthatóvá tehető a lézer fénye egy digit-fényképezővel, irányítsuk a fénybe és a kijelzőn látható fényfoltnak kell látszódnia, ugyanis a digit-gép képérzékelője nagyobb hullámhossz-tartományban lát, mint a szemünk.
Mint írtam, a vezetékezés elmozdítása is befolyásolhatja a működést, Én ezzel nagyot szívtam, nem is javítok hasonló cuccot ezért.
Meg kell próbálni mindent az eredeti helyére visszaállítani, bedobozolni a készüléket és valamilyen garantáltan jó lemezzel próbálni.
A fej nem megy tönkre olyan egyszerűen, idővel gyengül, persze, de az elektronikának valameddig utána kellene szabályozni, ha ez sem elég, akkor kell a fejegységet kicserélni.
Műszerek és mérések nélkül nehéz lesz megjavítani.
Az a "zsírzás" sem biztos, hogy jó ötlet volt, le kell takarítani, hogy könnyen mozogjon a szánmotor.
Üdv! SMA


vas. szept. 23, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm a felhomályosítást! :D
Most már ott tartok hogy nem látja a lemezt. Belököm a tálcát, a fej mocorog, azt kiírja NO DISK.
Talán vette a fáradságot és tisztességesen megdöglött a fej?
Szerintetek ha kicserélem a fejet az segít?


vas. szept. 23, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szép estét!

Optima SC 16-hoz (elektromos írógép) valaki tudna használatit adni elektronikus vagy nyomtatott vagy kérdezz-felelek formájában? :)
Kaptam egyet és lényegében nem vagyok vele tisztában hogy hogy kell kezelni, melyik gomb mit csinál, stb.
A neten keresve se találok hasonlót. :(
Pötyögtem vele ezt-azt, majd véletlenül benyomtam egy lakatot aztán azt írja ki hogy
NYOMTATÓ ARRET
és nem hajlandó semmit sem csinálni, fejet kitette jobbra, aztán csók.
Másik: csíkoz a kijelző -> kontakthiba lehet?


vas. szept. 23, 2007 1:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
szidom írta:
..Most az a problémám, hogy lejátsza a lemezt, de folyamatosan ugrál.
Úgy néz ki a dolog hogy a lemez forgása és a fej továbbítás között valami nem gömbölyű, mert ha lejátszás közben az ujjammal lassítom a lemez forgását, akkor nem ugrál, tökéletesen lejátsza a lemezt. Mit lehet ez ellen tenni?


Tudom, hogy ez Téged nem vigasztal, de van egy SIEMENS vacakom, azzal szóról+szóra ugyan ez a helyzet :evil:

Ha a követő erősítő erősítését csökkented, átmenetileg javul a helyzet. A régi ritka barázdást még lejátsza szépen, csak a sűrű szedésű korongokkal van problémája. Van ennek jó oldala is, a rossz számok, előbb végetérnek :!: :D
(Nekem viszont nincs már problémám vele, mert most csak szidom aztán dobom.)

üdv! proli007


szomb. szept. 22, 2007 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Elvileg 800-ig látható, de ahhoz már erős fényforrás kell. De 50W-on a 808 még simán látható :) Sötétben meg a 100mW is. Tehát a láthatósági görbe nem hirtelen megy le 100 ról nullára, hanem exponenciálisan.


szomb. szept. 22, 2007 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
potyo írta:
Infravörös, hullámhossza 780nm.

Az bizony nem látható. :shock:

Amit lehet látni a (kereken) a 400-700 nm közé esik.


szomb. szept. 22, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Infravörös, hullámhossza 780nm.


szomb. szept. 22, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Üdv!

Lehet hogy hülye a kérdés, de a cd lézerfej által kibocsátott fény látható, vagy nem látható tartományba esik?


szomb. szept. 22, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves szidom és Többiek!

Nem tudom, hogy azok a hibakódok mire utalnak, mármint, hogy tényleg ott van-e hiba.
Nem lett elmozdítva semmilyen a fejegység közelében lévő vezeték, vezeték-köteg?
Jártam már úgy, hogy egy öreg Siemens HIFI-cuccban elmozdítva a vezetéket, ami a fejegységre ment, teljesen leállt a CD-lejátszás és nagy nehézségek árán sikerült csak újra megtalálni a működőképes poziciót.
Jó lenne mérni is.
Oszcilloszkóppal a "szemábrajelet" meg kéne nézni, az sok mindent elárulhat.
Lehet, hogy valamit állítani kellene, de mérés, illetve tapasztalat nélkül inkább semmit!

Üdv! SMA


szomb. szept. 22, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
SMA!

A lemez rögzítése gondolom jó(ha lefogom a lemezt nem csuszik meg),
A lencsét tiszta szesszel megtisztítottam(többször is),
A "szán-tengelyt" szintén megpucoltam, újra zsíroztam,
A tálca becsukásakor a lencse néhányszor le-föl mozog(talán fókuszál is)
A lemez más készülékben(több készülékben is) kifogástalan

A tápról nem tudok semmit

A test módot futtatva először E00, néha E02, E08, vagy E0A hiba jelenik meg

E02= tracking balance
E08=tracking or focus gain
E0A=E02+E08
E00=ok

Hogyan tovább?


szomb. szept. 22, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves szidom és Többiek!

A lemez rögzítése megfelelő?
A kiolvasó lencséje tiszta?
A "szán-tengely" tiszta, könnyen megy rajta a motor?
Fókuszálás láthatóan működik?
A lemez jó állapotú?
Tápellátás rendben van?
Ellenőrizni kell a fentebb írtakat.

Üdv! SMA


szomb. szept. 22, 2007 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sziasztok!

Még mindig az "saak-27"-es mini hi-fi-vel küzdök.
Most az a problémám, hogy lejátsza a lemezt, de folyamatosan ugrál.
Úgy néz ki a dolog hogy a lemez forgása és a fej továbbítás között valami nem gömbölyű, mert ha lejátszás közben az ujjammal lassítom a lemez forgását, akkor nem ugrál, tökéletesen lejátsza a lemezt. Mit lehet ez ellen tenni?

Köszi


szomb. szept. 22, 2007 8:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves vackor és Többiek!

Akkor nem a TV-készülék a beteg. :)

Van a leírtakra is segítség, de mérni kell egy digit-multiméterrel.
Minden készüléket ki kell húzni egymásból és a konnektorból is.
Bedugjuk a TV-t a konnektorba és mérni kell a fém antenna alj, valamint a dugalj földpontja között, hogy mekkora feszültség van és az a jobb, ha kisebb, tehát a dugót esetleg fordítva kell bedugni. Ugyanezt el kell minden készülékkel külön(!) játszani és ha mindegyik már a kisebb feszültség-különbség szerint van bedugva, akkor kell egymással is összekötni a készülékeket. Talán így nem lép fel zavarás és egymást sem zavarják a készülékek. Én ezzel annakidején boldog órákat töltöttem a kábel-TV-hálózatra csatlakozáshoz és az összes készülék megfelelő csatlakoztatásával.
A KTV már önmagában is okozhat meglepetéseket, de ha másképp nem megy, akkor marad a galvanikus elválasztás, amit néhány kondival meg lehet oldani.
Vigyázzunk! - ide életvédelmi és biztonsági okok miatt csak nagyfeszültségű kondenzátor tehető be, legalább 500V-os kerámia, vagy csillám.
Mivel a célkészülék a TV, célszerű ebbe egyetlen kábellel csatlakozni.
A DVD-scart kimenete a videoba megy, onnan a másik Euroscartról megy tovább a TV-be. Ha ezek a csatlakozások így kivitelezhetők, akkor célszerű ezt alkalmazni. Mindkét kábel fullos, így automatikusan is vezérlik a TV-t, ha az képes erre.
Sok sikert!
Üdv! SMA


pén. szept. 21, 2007 8:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Újabb fejlemény van. Szépen összedugtam a tévé, dvd, videó triót, és a csíkozás megszűnt. Az antenna a videóba megy, az meg sikeresen szűri a zavart. Vidámság. :-) Köszi a segítséget, azért majd egy szűrőt fabrikálok hozzá.


csüt. szept. 20, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
vackor írta:
Egy apró fejlemény: kihúztam az antennát (kábeltévé), és megszűnt a csíkozás (DVD-ről jött a kép). Ha az antennát a csatlakozóhoz érintem, akkor már csíkoz. Úgy tűnik, hogy a kábelről szed össze valami zavart, amit nem tud kiszűrni.


Valószínűleg földhurok lesz a tettes, bár ez inkább a PC-ben lévő TV tuner esetén szokott gondot okozni
Próbálj 2db 10nF kondiból leválasztót csinálni házilag a TV elé.
Ha ez nem ok lehet földhurokmentesítőt venni ami úgy néz ki mint egy HBO dekóder de ez árban pár ezer forint.


csüt. szept. 20, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Egy apró fejlemény: kihúztam az antennát (kábeltévé), és megszűnt a csíkozás (DVD-ről jött a kép). Ha az antennát a csatlakozóhoz érintem, akkor már csíkoz. Úgy tűnik, hogy a kábelről szed össze valami zavart, amit nem tud kiszűrni.


csüt. szept. 20, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 17:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok! vki nem tudna küldeni nekem egy Dvdr610/02 philips dvd író kapcsolási rajzot? nagyon megköszönném


szer. szept. 19, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
A csíkokat nem számoltam, de sok. 55 cm a képátmérő, a csíkok kb. fél cm szélességűek. A fényesség változik, és amennyire ki tudtam venni, a csíkok nem mozognak.

A soreltérítés tápáramkörében, esetleg a kapcsolós táp ide tartozó részén szűrési hiba.
SMA jól írta. Alapvetően nézd át az elkókat, amelyiknek púpos a teteje csréld le.
Vigyázz a táppal, mert nagyon megrázhat még kikapcsolás után is. Konnektorból kihúzni a dugaszt, és a két végét néhány mp-re összezárni, illetve utána a testhez érinteni.


szer. szept. 19, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4785
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A fő probléma általában az idő. Kevés a napi 24 óra...
Egyébként köszi az infót, kezelésbe veszem.


szer. szept. 19, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség