Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:51



Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Nappali vs éjszakai áramkapcsoló 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Pl ha egy tevékenységet 22cégre osztunk le,oké,hogy elköltségesítjük a cuccot a saját szemszögünkbõl,de csak attol,mert ez eltart még 200embert,22cégben,nem lesz a tulajdonosnak több profitja,mer akkor többet is kellene adozni összesen ugye.


próbálj meg OLVASÁS módba kapcsolni!

" természetesen nem értelmetlenségre költik el a pénzt, hanem anyacégtől való megrendelésekre, anyacég leányvállalataitól való vásárlásra, stb. aminek egyetlen célja van: az adózást (így) elkerülve a tulajdonos zsebét gyarapítani." - és ez a legegyszerűbb mód.

MotoHacker írta:
Mindenki lop,mindenki hazudik,mindenki letojja az egészet,aztán csoldálkozik,jaj hát mér néznek engemet cigánynak,miért kezelnek igy,miért nem nyajják ki a popómat,mikor én elsõ magyar állampógár vagyok,EUtag meg minden,azonnal sok fizetést,olcsó áramot,mindent akarok.. :roll:


és itt a következő tévedésed: ugyanis nem azért lop valaki, mert szeret lopni. (még a cigány sem). Hanem azért, mert gazdaságilag ez éri meg! A nyugati ember pedig nem azért nem lop, mert annyira maga erkölcsi szinten leledzik, hanem azért, mert nem éri meg. Miért? Ugyanis a nyugati ember többet keres az idő alatt, amíg otthon összebarkácsolná a lopó cuccot, mint amennyit azzal megtakarít.
Ugyanez fordítva is igaz: nálunk sem eredendően bűnős a nép, hanem ennyire alulfizetet (+túladóztatott).


pén. márc. 07, 2008 7:42
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem lehet élni áram nélkül? dehogynem.. :D Nekem kávé nélkül..na azt nem ;)
Körbe járkálunk,olyan alapvető hülyeségeket hozol össze,hogy kedvem nincs már tételesen cáfolni.
Pl ha egy tevékenységet 22cégre osztunk le,oké,hogy elköltségesítjük a cuccot a saját szemszögünkből,de csak attol,mert ez eltart még 200embert,22cégben,nem lesz a tulajdonosnak több profitja,mer akkor többet is kellene adozni összesen ugye.
Teljesen fordítva nézed a világot,azthiszed egy gazdasági környezetben a befektetőknek és egyéb szereplőknek kell a mikulásnak lenni,nem az adott ország,és adott környezet dolga,hogy olyan feltételeket teremtsen,ami a befektetőknek,s ezen keresztül neki magának is előnyös hosszu távon..
Ez egy dolog,hogy nem fogod föl ezt,sőt azthiszed csak mert valami közöd volt már valamiféle céghez,mindenféle gazdasági folyamattal és piaci szükségszerűséggel tisztába vagy..
De ráadásul a klasszikus sztyeppei balkáni reakciod van folyamatosan,lehet lopni,csalni,akármi....nyugodtan,mer ugyis olyan szemét mindenki,karvalytőke+extraprofit,stb..
Addig már nem jut el a fejed,hogy ez a folyamat önmagát termeli ki és erősíti,mint az erősítőben a pozitiv visszacsatolás.
Mindenki lop,mindenki hazudik,mindenki letojja az egészet,aztán csoldálkozik,jaj hát mér néznek engemet cigánynak,miért kezelnek igy,miért nem nyajják ki a popómat,mikor én első magyar állampógár vagyok,EUtag meg minden,azonnal sok fizetést,olcsó áramot,mindent akarok.. :roll:


csüt. márc. 06, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
namajd...,ha legözelebb ferihegyen vagy valami plázában akarsz kávézni,és a mosolygós mutatós néni a kis kötényben aztmondja:460 ft lesz,akkor kezdjed az asztalt verni.. :D :D
az õ fejében elmult 40év van,mert te tudod a kávégép meg az õ fizetése,meg a satöbbi,és az nincsen annyi,mer õ megnyomta a gombot neked és lefolyt a barna lé,hogy te 5cl kávéért itt és most 460at fizessél..de még 220at se..és az elvtársak aztirták az itallapra,de te átlácc ám a szitán,itt extraprofit,stb.. :D :D
de nehogy tankojjál,a benzin sincs annyi megsugallom,még a százada se mikor a földbõl kiszívják..mit kiszívják föltör..csak úgy repkednek a csókák ott a nagy nyomástól.. ;)
sõt,a repülõ,vagy az autód..na annak aztán megkérik az árát,és képzeld még le is zuhanhat..vagy ütközhet,akármi..borzalmak ezek,én mondom,.. ;) hát egydarab vasat,csak mer az féktárcsa,miér adnakaz én kocsimhoz 18460ért mikor a másik kocsi,a haveré,az lassabban megy,de a tárcsa alig kisebb,aztán 5840? hát ez tiszta diktátum,fel is lázadok menten, minimum angol áron akarom az lakatrészt venni holnaptól,mert különben falbarúgok..! :lol:
na csókoltatlak szárazon a rozinénivel,aki kádárjancsibácsinak fõzte a mákostésztát minden második vasárnap :D


Csak azt felejted el - elvtársam -, hogy azt a bizonyos árat a szabad piac alkotta meg. Ha neked olyan környezetben kell a kávé, akkor 460Ft, ha nálam a közértben, akkor 100Ft. A lé ugyanaz. Viszont villanynál se plusz szolgáltatás, se lehetőség anélkül kérni. Ez pedig a különbség.

Gondolom az se tünt fel, hogy amíg két mobilszolgáltató volt, addig 100Ft-os percdíjak röpködtek, ingyenduma sehol. Amint bejött a harmadik, rögtön tudják adni feléért is, akár ingyendumával. Gondolom megmagyarázod - magadnak -, hogy kettő szolgáltató esetén - biztos - nagyobb (volt) az önköltség, ezért volt drágább minden....

MotoHacker írta:
ja,csatlakozás villanyilag? ..fizettem én már egyetlen lukacsos betondarabér (villanyoszloposzlop) írd és mond kettõszázkilencvennyolcezer magyar forintot..pedig csak kocsival koccoltam le..
érted a dolgot,kéccázkilencven..ennyibe van,mire az elmû egálba jön vele és ez számlás és hivatalos és satöbbi..
kiöntik a melósok,átmegy 5kereskedõn,ideszállít,odaszállít,forgalmat leállít,nagygödröt kiás,daru,beemel,józsi,beton,(4.alvállakozó román fekete csicskája) veszed..?
Közben van 70cég,85számla,99 ügyvezetõ, 150hr-es,12székház,tokkal,vonóval..ebbõl élünk,egymást szivatjuk,mivel valódi,legális,elsõ körös,színfehér,exportképes termelõ tevékenység nincs,vagy alig.Ahogy tõke se amire épüjjön,meg lassan már semmise..értyük?


Ja, és miért annyi? Ugye, még sosem volt vállalkozásod? Na, akkor segítek: a bevétel és a kiadás közti különbség (ez az adózás előtti nyereség) után kell adózni. Adózást elkerülendő szükséges a magas önköltség. minél többet költünk, annál kevesebbet kell adózni. Még mindig jobb értelmetlenségre* elkölteni a pénzt, mint az államnak adni. (na, ezért a nagy alapítványtámogatási kedv) A te esetben is alaposan meg volt nyomva az önköltség, mert MH kedvéért nem fognak külön eljárást és elszámolást csinálni.

* természetesen nem értelmetlenségre költik el a pénzt, hanem anyacégtől való megrendelésekre, anyacég leányvállalataitól való vásárlásra, stb. aminek egyetlen célja van: az adózást (így) elkerülve a tulajdonos zsebét gyarapítani.


csüt. márc. 06, 2008 22:22
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Március végén szakadt a hó... különben színjózan voltam :roll:


csüt. márc. 06, 2008 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gafly írta:
> ja,csatlakozás villanyilag? ..fizettem én már egyetlen lukacsos
> betondarabér (villanyoszloposzlop) írd és mond
> kettőszázkilencvennyolcezer magyar forintot..pedig csak
> kocsival koccoltam le..

Ön dönt: Iszik, vagy vezet :)

Villanyoszlopot ...
Bocs :D


csüt. márc. 06, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ja,csatlakozás villanyilag? ..fizettem én már egyetlen lukacsos
> betondarabér (villanyoszloposzlop) írd és mond
> kettőszázkilencvennyolcezer magyar forintot..pedig csak
> kocsival koccoltam le..

Ön dönt: Iszik, vagy vezet :)


csüt. márc. 06, 2008 9:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
namajd...,ha legözelebb ferihegyen vagy valami plázában akarsz kávézni,és a mosolygós mutatós néni a kis kötényben aztmondja:460 ft lesz,akkor kezdjed az asztalt verni.. :D :D
az ő fejében elmult 40év van,mert te tudod a kávégép meg az ő fizetése,meg a satöbbi,és az nincsen annyi,mer ő megnyomta a gombot neked és lefolyt a barna lé,hogy te 5cl kávéért itt és most 460at fizessél..de még 220at se..és az elvtársak aztirták az itallapra,de te átlácc ám a szitán,itt extraprofit,stb.. :D :D
de nehogy tankojjál,a benzin sincs annyi megsugallom,még a százada se mikor a földből kiszívják..mit kiszívják föltör..csak úgy repkednek a csókák ott a nagy nyomástól.. ;)
sőt,a repülő,vagy az autód..na annak aztán megkérik az árát,és képzeld még le is zuhanhat..vagy ütközhet,akármi..borzalmak ezek,én mondom,.. ;) hát egydarab vasat,csak mer az féktárcsa,miér adnakaz én kocsimhoz 18460ért mikor a másik kocsi,a haveré,az lassabban megy,de a tárcsa alig kisebb,aztán 5840? hát ez tiszta diktátum,fel is lázadok menten, minimum angol áron akarom az lakatrészt venni holnaptól,mert különben falbarúgok..! :lol:
na csókoltatlak szárazon a rozinénivel,aki kádárjancsibácsinak főzte a mákostésztát minden második vasárnap :D

ja,csatlakozás villanyilag? ..fizettem én már egyetlen lukacsos betondarabér (villanyoszloposzlop) írd és mond kettőszázkilencvennyolcezer magyar forintot..pedig csak kocsival koccoltam le..
érted a dolgot,kéccázkilencven..ennyibe van,mire az elmű egálba jön vele és ez számlás és hivatalos és satöbbi..
kiöntik a melósok,átmegy 5kereskedőn,ideszállít,odaszállít,forgalmat leállít,nagygödröt kiás,daru,beemel,józsi,beton,(4.alvállakozó román fekete csicskája) veszed..?
Közben van 70cég,85számla,99 ügyvezető, 150hr-es,12székház,tokkal,vonóval..ebből élünk,egymást szivatjuk,mivel valódi,legális,első körös,színfehér,exportképes termelő tevékenység nincs,vagy alig.Ahogy tőke se amire épüjjön,meg lassan már semmise..értyük?
összességében viszont több az eltartott és az adóteher egyetlen retkes akármin,mintha nem akarna 200kismalac egy csepegő csecsből jóllakni..
ezt (is!!) fizeted ki az áram árában (is),meg mindenütt,ahol épp nem te állítassz ki egy számlát valami kavarásra..
talán főfogod eccer..vagy nem,...nekem ugyis jóóó :D :D


csüt. márc. 06, 2008 0:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Kifizetted a hiteles órádat amikor az elmû cserélte,fizettél horribilis OMH hitelesítési díjat?


jut eszembe, TE kifizeted NEKEM az agárpálya csatlakozási díját? Azt a kb. 1,5MFt-ot, amit a villamosművek az ÁRAMSZÁMLÁN FELÜL bezsebelt? Mert a villamos művek (mint ahogy annakidején a fatáv, vagy épp a mobiltársaságok), bizony a rendszer kiépítésének költségeit vastagon beszedte(i) az új belépőktől.
(azzal a különbséggel, hogy a mobiltársaságok és a fatáv - a piac nyomására - már leszoktak erről, szemben a még mindig monpolhelyzetet élvező elektromosékkal)

MotoHacker írta:
A körzeti trafó karbantartását,esetleges cseréjét,a hálózat felügyeletét és karbantartását a villamosrendszer irányítók munkaeszközeit,munkabérét,szükséges egyéb munkahelyek (ügyfélszolgálat,könyvelés,hr,stb) bérét és közterheit..ezt mind a nyuszi hozza??

És igen, még ezen _felül_ akar a tõke adózás után egy világszínvonalú nyerséget elérni!


Tehát marad fenntartás költsége (ami kWh levetítve minimális), na meg az extraprofit.

MotoHacker írta:
Ami a te fejedben van,az a múlt 40év,amikor azt volt a kötelezõ kurzus,"neked minden ingyen van",amikor a lótúrót,akkor sem volt ingyen,hiszen **** éltél mint most.
Nem álmondhattál sem klímáról nyáron,sem olyan PC-rõl amirõl ezt most írod,sem egyáltalán semmirõl,nagyságrendileg egy bérelt lakáson,egy rozzant telken meg egy széthullófélben lévõ zsigulin kívül.



Pontosan a te fejedben van a múlt, az a felfogás, hogy amit felülről(az elvtársak) mondtak az úgy van, jól van. Eszedbe se jutna megkérdezni az okát, nemhogy megkérdőjelezni valóságtartalmát.
Most neked azt mondják, hogy horribilis a fenntartási költség, és te ezt szó nélkül elhiszed. Elhiszed, és fel se merül benned, hogy mennyibe is kerül egy méter kábel, vagy egy 1kVA trafó. És mennyi teljesítmény is folyhat át rajta addig a 30-40évig, ameddig jó.


szer. márc. 05, 2008 22:52
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kifizetted a hiteles órádat amikor az elmű cserélte,fizettél horribilis OMH hitelesítési díjat?

A körzeti trafó karbantartását,esetleges cseréjét,a hálózat felügyeletét és karbantartását a villamosrendszer irányítók munkaeszközeit,munkabérét,szükséges egyéb munkahelyek (ügyfélszolgálat,könyvelés,hr,stb) bérét és közterheit..ezt mind a nyuszi hozza??

És igen, még ezen _felül_ akar a tőke adózás után egy világszínvonalú nyerséget elérni!
Methogy a globális tőke pont letojja,hogy ez most miféle üzlet és miféle ország,egy a lényeg,meglegyen az a profit amit máshol elérhet.
Ha nem,akkor nem fektet be,aztán úgy néz ki az ország tőke hiányában,mint kuba vagy banglades,minden jó,minden olcsó,mindenki szabad,csak épp a patakban mosogatunk,sem csatorna,sem villany,sem ivóvíz....

Ami a te fejedben van,az a múlt 40év,amikor azt volt a kötelező kurzus,"neked minden ingyen van",amikor a lótúrót,akkor sem volt ingyen,hiszen **** éltél mint most.
Nem álmondhattál sem klímáról nyáron,sem olyan PC-ről amiről ezt most írod,sem egyáltalán semmiről,nagyságrendileg egy bérelt lakáson,egy rozzant telken meg egy széthullófélben lévő zsigulin kívül.

Legfeljebb az otto katalógust,meg a burdát (hm..mik is voltak még?..esküszöm nem ugrik be már) nézegethetted álmodozva a nyugati "jólét" után..

De ha neked az jobban tetszett,keresel egy megfelelő kommunista országot,aztán odaköltözöl.

A bírálatnak az a része jogos,hogy az áram drága,s az is,hogy miért nincs verseny,illetve miért tűnik neked drágának az,amit nyugaton lazán kifizetnek.
Nos erről viszont nem az elmű és nem a tőkés tehet,ennek kissé más okai vannak..
Például,hogy még mindig sok ember látja úgy,mint te,hogy neki minden ingyen "jár",és kurvára nem azon töpreng,hogyan hozhatna létre univerzális értéket,ami az országnak valódi bevételt,és az életszínvonal és gazdasági helyezt javulását hozhatná.
S mivel az emberek ezt akarják látni,olyan politikusok kavarnak a tűz körül,akik szintén ebben gondolkodnak..ördögi kör,amiből nem látszik a kilépés.


szer. márc. 05, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
hosszan magyarázható volna,de teljesen felesleges magyarázni,ha te valami mást _akarsz_ hinni,


hát, épp ezt mondom neked én is! ;-)

MotoHacker írta:
Hogy az áram miért sokszorosa a beszerzési árnak (ahogy a taxi drágább mint a benzin,az étterem mint a nyersanyag,stb)


Nagyon jó a példád! Arra, hogy mennyire félreérted vagy félremagyarázod a helyzetet.

Mert - ugye - a taxisnál benzin veszünk, ugye? Nincs hozzáadott érték, mint gépkocsi és munkaerő, ugye?
vagy épp az étterem, tulajdonképp egy zöldségespiac+hentesbolt. Készen, ahogy kapják (esetleg darabolják), már adják is el nekünk a terméket. Nincs főzés, nincs tálalás, felszolgálás, és hely sincs, ahova leüljünk.

Ezzel szemben pedig a villamosenergiánál oly sok a hozzádadott érték! Alig győzőm végigszámolni.


szer. márc. 05, 2008 20:10
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lehet ki és bekapcsolni helyileg,de ha nem tudja,hogy egy bojlert,vagy az egész házat kapcsolja,akkor olyan,mintha te mondanád meg,hogy mikor akarsz akciós készüléket vásárolni vagy olcsó percdíjakon beszélni.
Az akció és a kedvezmény elveszti az értelmét,mert megszünik a nagybani (előre tervezhetö) ezért kedvezményes üzlet jellege.Látom ezt nem érted sehogyansem.
Hogy az áram miért sokszorosa a beszerzési árnak (ahogy a taxi drágább mint a benzin,az étterem mint a nyersanyag,stb) hosszan magyarázható volna,de teljesen felesleges magyarázni,ha te valami mást _akarsz_ hinni,nomeg itt 1000%-osan OFF is.


szer. márc. 05, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ez itt is arra szolgál,hogy tervezhetõ legyen az eladott mennyiség,tehát ne álhasson elõ az a helyzet,hogy hopp,egyik pillanatban még felesleg van,másikban meg már hiány,és importálni kell az áramot nagy költséggel azért,hogy a fogyasztók akciósan megvehessék..nyilván ez már üzletpolitikai képtelenség,a szolgáltató csak addig adja a kedvezményt amíg ez üzleti érdeke....

Ha mindenki megmágneskapcsolózná az egész hálózatot,2perc alatt összeomlana a villamos rendszer,mert tervezhetetlen lenne,hogy az akciós áram bekapcsolása mekkora fogyasztásnövekedést fog eredményezni.
Tehát megszünne az akció,az áramot már csak piaci áron lehetne megvenni,jó lenne ez a fogyasztóknak akik most spórolnak az éjszakai fogyasztáson? Nemhiszem.


Ja, persze. Mert a vezérletel nem lehet csak országosan ki és bekapcsolni, mi? Nem pedig úgy történik, hogy szakaszonként annyit kapcsolnak be, amennyi felesleg van, ugye?

MotoHacker írta:
Másfelõl erre is ugyanaz igaz,mint minden ügyeskedésre,az ügyeskedõk fõleg nem a szolgáltatóval b@fnak ki,hanem a másik emberrel,aki nem ügyeskedik!
Mert az elmaradt bevételt,hasznot,akármit ráterheli a szolgáltató az egész szolgáltatási területre.
Ez az ami nekünk magyaroknak nem megy,felfogni azt,hogy vannak szabályok,nem valami mumusok irányítanak mindent a háttérbõl,azért hogy nekünk jajderossz legyen,hanem a kialakult globális kereskedelni és egyéb civilizációs normák.


hát, igen. Egy kicsit sokáig tart elmagyarázni, hogy a 10Ft/kWh alatt oroszoktól vásárolt áram miért kerül többe, mint 40Ft/kWh. Marhára kiszúr a többi emberrel az, aki a számlája felét elcsalja, mikor még úgy is kétszeresét fizeti annak, amennyit elhasznált.


szer. márc. 05, 2008 19:45
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az éjszakai áram lényege,hogy nincs mindig,tehát olyan fogyasztónál ahol nem tárolódik az energia (hőtárolós bojler) kényelmetlen a használata.
Namost miért nincs mindig? Azért mert olcsóbb,olyan mint az akciós áru.A kereskedőn sem kérheted számon,miért nincs mindig akció.
Nyilván amikor felesleg van,akkor érdeke a kereskedőnek eladni a felesleget olcsóbban.Na erről szól az éjszakai áram,ez egy tipikus piaci megoldás,ami a fogyasztónak és a szolgáltatónak is jó.
Az,hogy nem is üzemeltethetsz róla mást,még ha te szeretnél is,az olyan megkötés,minthogy akcióban nem vehetsz 25db mobilt csak egyet..vagy hasonló.
Ez itt is arra szolgál,hogy tervezhető legyen az eladott mennyiség,tehát ne álhasson elő az a helyzet,hogy hopp,egyik pillanatban még felesleg van,másikban meg már hiány,és importálni kell az áramot nagy költséggel azért,hogy a fogyasztók akciósan megvehessék..nyilván ez már üzletpolitikai képtelenség,a szolgáltató csak addig adja a kedvezményt amíg ez üzleti érdeke.
Másfelől erre is ugyanaz igaz,mint minden ügyeskedésre,az ügyeskedők főleg nem a szolgáltatóval b@fnak ki,hanem a másik emberrel,aki nem ügyeskedik!
Mert az elmaradt bevételt,hasznot,akármit ráterheli a szolgáltató az egész szolgáltatási területre.
Ez az ami nekünk magyaroknak nem megy,felfogni azt,hogy vannak szabályok,nem valami mumusok irányítanak mindent a háttérből,azért hogy nekünk jajderossz legyen,hanem a kialakult globális kereskedelni és egyéb civilizációs normák.
Ha mindenki megmágneskapcsolózná az egész hálózatot,2perc alatt összeomlana a villamos rendszer,mert tervezhetetlen lenne,hogy az akciós áram bekapcsolása mekkora fogyasztásnövekedést fog eredményezni.
Tehát megszünne az akció,az áramot már csak piaci áron lehetne megvenni,jó lenne ez a fogyasztóknak akik most spórolnak az éjszakai fogyasztáson? Nemhiszem.


szer. márc. 05, 2008 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Inkább azért van, mert akkor mindenki bedugná a tévét, hûtõt, mosógépet az olcsóbb konnektorba, amikor észreveszi, hogy van benne áram, aztán ott lenne túlterhelés. Így meg nincs konnektor, nem lehet bedugni sem.
Szerintem legalábbis, de lehet más oka is.


azért, hogy akkor is inkább a drágábban számlázott áramot használd, nagyobb legyen az extraprofit.


szer. márc. 05, 2008 15:35
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
hmli írta:
Szerintem nem az a problÉma, hogy fixre van kötve, vagy se. Ez inkább egy tollvonás, amivel a legegyszerűbben tudták korlátozni a legálisan használható berendezÉseket. Mivel amit vezÉreltről üzemeltetsz, az a szolgáltatónak tiszta bevÉtelkiesÉs.

A szolgáltatónak az éjszakai áramon is van haszna, nehogy megsajnáld szegényt :)
Ha nem akarnák, vagy ráfizetés volna, akkor nem volna éjszakai áram.

Inkább azért van, mert akkor mindenki bedugná a tévét, hűtőt, mosógépet az olcsóbb konnektorba, amikor észreveszi, hogy van benne áram, aztán ott lenne túlterhelés. Így meg nincs konnektor, nem lehet bedugni sem.
Szerintem legalábbis, de lehet más oka is.


szer. márc. 05, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ok! Köszi!
Van itthon egy schrack mágneskapcsolóm és úgy emlékeztem, hogy 2 nyitó/2 záró érintkezője van. Hazagyüttem és most nézem, hogy csak 4 nyitója van. Úgyhogy már nem csinálom meg. Holnap beszerzek egy olyat, amilyen kell, aztán azzal megoldom.


szer. márc. 05, 2008 0:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Érdekes, nekem még épp az a bajom, hogy éjszaka van az olcsóbb áram, és ezért reggelre van melegvíz, de estére nincs...


kedd márc. 04, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nyilván ez csak abban az esetben áll fenn ha egy mágneskapcsolóval az egész ház áramellátását átkapcsoljuk éjszakaira. Ha az adott áramkörben nics kapcsoló nem fog semmi újraindulni, mert nem lesz megszakítás.

De ha már ott az áram nehogy mán csak a bojler menjen róla. Pont a bojlerhez nem igazán jó az éjszakai áram, mert az utóbbi időben már alig kapcsolják be, ill. hülye időpontban és ezért reggelre nincs melegvíz. Nekünk épp most nincs ilyen, de több ismerősöm panaszkodik.

A pillanatnyi kimaradás általában a számítógépeknél okozhat gondot. vagy kap egy külön konnektort, a kapcsoló előttről vagy egy UPS-t. (ami amúgy sem árt)


kedd márc. 04, 2008 9:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Szóval van egy olyan helyzet, hogy ha 2 külön fázisról jön a delej és én ezt egy mágneskapcsolóval kapcsoltatom át, akkor egy pillanatra rezetel minden. Ezt hogy értitek? Azok a dolgok rezetelnek, amik arra a részre vannak kötve, ami átkapcsolásra van kötve? Vagy ha csak a boiler fázisát kapcsolja át másik fázisra a mágneskapcsoló, akkor a nappali fázisra kötött cuccok nem fognak rezetelni, ugye? Merthát én csak a boilert szeretném így működtetni.


kedd márc. 04, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
És igazából mit nyerünk vele hogy trafón átviszed a jelet a szomszédnak?

Ez úgy érné meg hogy átalányban, olcsóbban kapod a villanyt, és al-szolgáltatóként továbbadod. De úgy tudom a nagyfogyasztókra más szerzõdés vonatkozik. Egy egyéni villanyórából meg 3x25A-nél nagyobbat nehéz kinyerni. Tévedek?


nem, ez tisztán elméleti feltevés volt, ugyanis a szolgáltató sokat foglalkozik azzal, hogy tilos telekhatáron túl továbbadni a delejt. És ennek semmi (közvetlen) magyarázatát nem látom. (eltekintve a nagyfogyasztóktól)


vas. aug. 19, 2007 13:43
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
És igazából mit nyerünk vele hogy trafón átviszed a jelet a szomszédnak?

Ez úgy érné meg hogy átalányban, olcsóbban kapod a villanyt, és al-szolgáltatóként továbbadod. De úgy tudom a nagyfogyasztókra más szerződés vonatkozik. Egy egyéni villanyórából meg 3x25A-nél nagyobbat nehéz kinyerni. Tévedek?


vas. aug. 19, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Azt tudom hogy kábel TV-nél a szerzõdésben benne volt hogy semmiféle fizikai kapcsolaton keresztül nem lehet a jelet továbbadni második személynek. Nálam az indukció még ebbe a kategóriába tartozik.

Igaz itt információ és nem energiatovábbításról van szó, de a lényeg ua.

A szolgáltató -még ha az ászf-jében külön nem is tér ki erre a speciális trafós megoldásra, akkor is minimum bontani fogja a szerzõdést.


nem bonthatja, mert közszolgáltató. A közszolgáltatók csak minősített esetekben bonthatják a szerződést, szüneteltethetik a szolgáltatás, viszont a trafós eset nincs felsorolva jogszabályban. (se ászfben)


vas. aug. 19, 2007 13:34
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Szerintem nem az a problÉma, hogy fixre van kötve, vagy se. Ez inkább egy tollvonás, amivel a legegyszerűbben tudták korlátozni a legálisan használható berendezÉseket. Mivel amit vezÉreltről üzemeltetsz, az a szolgáltatónak tiszta bevÉtelkiesÉs.


vas. aug. 19, 2007 9:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Locsolásnál valószínűleg éjszakairól megy a szivattyú... :roll:


vas. aug. 19, 2007 9:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Azt tudom hogy kábel TV-nél a szerződésben benne volt hogy semmiféle fizikai kapcsolaton keresztül nem lehet a jelet továbbadni második személynek. Nálam az indukció még ebbe a kategóriába tartozik.

Igaz itt információ és nem energiatovábbításról van szó, de a lényeg ua.

A szolgáltató -még ha az ászf-jében külön nem is tér ki erre a speciális trafós megoldásra, akkor is minimum bontani fogja a szerződést.

Egyébként két egymásra hangolt Tesla-tekerccsel többszáz wattot át lehetne vinni, jópár méterre. Az alacsony freki (100KHz) elég jól átmegy a falon, betonon. Csak vigyázni kell hogy szinusszal tápláld, ne zavarjon semmit.


vas. aug. 19, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nem ez volt a kérdés... De egyébként elég jó akksik vannak már, szerintem a 80%-át vissza lehet nyerni, ha az inverter hatásfokát nem számoljuk.
Együtt már valóban nem olyan szép a helyzet.

Ha nem érné meg nem csinálnák, márpedig hallottam róla...


szerintem jobb az átkapcsolós megoldás. Fázisazonosság esetén egyetlen egymorzés relével megoldható a kapcsolás. Amikor van éjszakai, akkor a fogyasztókat arra kötni, ha elmegy, akkor nappalira.

viszont az átlogó vasmag ügyében nem írtál! :wink:


vas. aug. 19, 2007 8:44
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem ez volt a kérdés... De egyébként elég jó akksik vannak már, szerintem a 80%-át vissza lehet nyerni, ha az inverter hatásfokát nem számoljuk.
Együtt már valóban nem olyan szép a helyzet.

Ha nem érné meg nem csinálnák, márpedig hallottam róla...


vas. aug. 19, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
UPS-t üzemeltethetnék éjszakai áramról? Abban a 8 órában tölti az akksit, aztán nappal kiveszem belõle... Ha lemerülne, visszakapcsol nappalira.

Ha kell bekötöm fixen, ez nem probléma.

Elméletileg pont azt valósítom meg amit a szolgáltató akar, a nappali csúcsot csökkentem.

***

Több rokonom szerint sincs meg a 8 óra! Van hogy csak 10 percre kapcsolják be. Persze lehet hogy nappal be-bekapcsolják, de lehet estére lehûl a bojler. Este nem mindig kapcsolják be.

De akkor miért éjszakai áram vazze?


az aksiból nem tudod a felét se visszanyerni a befektetett energiának, úgyhogy nemigen éri meg a móka.


vas. aug. 19, 2007 8:25
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
UPS-t üzemeltethetnék éjszakai áramról? Abban a 8 órában tölti az akksit, aztán nappal kiveszem belőle... Ha lemerülne, visszakapcsol nappalira.

Ha kell bekötöm fixen, ez nem probléma.

Elméletileg pont azt valósítom meg amit a szolgáltató akar, a nappali csúcsot csökkentem.

***

Több rokonom szerint sincs meg a 8 óra! Van hogy csak 10 percre kapcsolják be. Persze lehet hogy nappal be-bekapcsolják, de lehet estére lehűl a bojler. Este nem mindig kapcsolják be.

De akkor miért éjszakai áram vazze?


vas. aug. 19, 2007 6:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
T68m írta:
1. azt a kerti locsolást én sem értettem! :lol:


Huhh, megnyugodtam, nem vagyok egyedül :)


szomb. aug. 18, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
proli007 írta:
T68m írta:
elméleti kérdés:

tudjuk, hogy az áramszolgáltató tiltja az áram továbbadását. Erre még jogszabályi támogatása is van. De mi van, ha valaki a falba épít egy jó nagy vasmagot, ami átlóg a szomszédba. A mágneses tér átadását nem tiltja semmi...


És mi van, ha átvilágít a lámpa :?: :twisted:


á, ráéreztél a kérdésre! :lol:


szomb. aug. 18, 2007 21:04
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
T68m írta:
elméleti kérdés:

tudjuk, hogy az áramszolgáltató tiltja az áram továbbadását. Erre még jogszabályi támogatása is van. De mi van, ha valaki a falba épít egy jó nagy vasmagot, ami átlóg a szomszédba. A mágneses tér átadását nem tiltja semmi...


És mi van, ha átvilágít a lámpa :?: :twisted:


szomb. aug. 18, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elméleti kérdés:

tudjuk, hogy az áramszolgáltató tiltja az áram továbbadását. Erre még jogszabályi támogatása is van. De mi van, ha valaki a falba épít egy jó nagy vasmagot, ami átlóg a szomszédba. A mágneses tér átadását nem tiltja semmi...


szomb. aug. 18, 2007 20:32
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Ezzel együtt nemértem mi összefüggés van a bojleredben lévõ melegvíz hõmérséklete és a szomszéd kertlocsolása között. Vagy Tõled locsol melegvízzel?

Skori!
Idézet:
Az óra utáni mért vezetékhez az áramszolgálatónak már semmi köze.

Van egy rosszhírem: igenis VAN! Ha a vezetékezés szabálytalan vagy a készülékek nem megfelelõen vannak üzemeltetve, akár az órát is leszerelhetik.


1. azt a kerti locsolást én sem értettem! :lol:

2. én is pont ezt írtam, hogy az súlyos szerződésszegésnek minősül, tehát felmondásra, kikapcsolásra ad okot.


szomb. aug. 18, 2007 20:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Az a 8 óra az kötelező, csak több lehet. Ha 2-3 óra alatt nem fűt fel a bojleretek, az nem az elmű hibája... Mi pl egyszer azt vettük észre, hogy a 200-as bojlerből csak úgy 40-50 liternyi forróvíz jön ki. Szétszedés után derült ki, hogy az egyik belső csöve (gyárilag műanyag) egyszerűen atomjaira bomlott és nem ér fel a tartály tetejéig, csak úgy 30 centis csonk meredezett.
Ezzel együtt nemértem mi összefüggés van a bojleredben lévő melegvíz hőmérséklete és a szomszéd kertlocsolása között. Vagy Tőled locsol melegvízzel?

Skori!
Idézet:
Az óra utáni mért vezetékhez az áramszolgálatónak már semmi köze.

Van egy rosszhírem: igenis VAN! Ha a vezetékezés szabálytalan vagy a készülékek nem megfelelően vannak üzemeltetve, akár az órát is leszerelhetik.


szomb. aug. 18, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 8:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Tron,
ez mind szép és jó, amit leírtál, de nálunk egész hétvégén alig van melegvíz, erősen hibádzik ez a 8 óra, de reklamálni meg nem lehet, mert a bekötés nem fix, úgyhogy 22-es csapdája


szer. aug. 15, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Lakossági vezérelt "B" árszabás
(a köznyelv szerinti éjszakai áram)
A "B" díjszabás szerint számolható el a szolgáltató és a lakossági fogyasztó között létrejött általános közüzemi szerződés alapján a fogyasztó által meghatározott bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető - a vezérelt áramkörre fixen, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott - fogyasztói berendezés (pl.: bojler, hőtárolós kályha stb.) fogyasztása.
A "B" díjszabással elszámolt berendezések működtetéséhez - egy általunk felszerelt berendezés segítségével (kapcsolóóra, hangfrekvenciás központi vezérlés) naponta legalább 8 órára biztosítunk villamos-energiát, előre nem meghatározható, csúcsidőn kívüli időszakokban. Ezek az időszakok, a közhiedelemmel ellentétben, azonban nem csak az éjszakai órákra korlátozódnak.

Forrás: e-on hivatalos honlapja. Hozzátenném még, hogy a fix kötést szigorúan veszik. Az éjszakai óra bekötésekor bekérik a tervezett fogyasztók adatait, és bármikor ellenőrizhetik. Szabálytalan vételezés esetén örökre fútak az északai áramnak.


kedd aug. 14, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ui. naponta kb. 2 órán keresztül ad vezérelt áramot a szolgáltató,

En minimum 8-rol tudok...


kedd aug. 14, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 01, 2006 8:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
az ötlet jó...csak nem működik, bojlerhez legalábbis nem

ui. naponta kb. 2 órán keresztül ad vezérelt áramot a szolgáltató, amikor nincs vezérelt áram, addig a "nappali" áram felmelegíti a vizet, és amikor megjön az "éjszakai", az már nem fog fűteni

az én tapasztalatom, hogy meleg nyári hétvégi napokon, amikor mindenki locsol a szintúgy illegális kútjából, és este szükséges lenne a melegvíz, akkor estére nincs meleg víz

amikor látom, hogy már nem is várható a bojler bekapcsolása, akkor átdugom a nappali hálózatra és 2 óra múlva van melegvíz, elég kókány megoldás, az igazi egy hőtárolós gázbojler lenne


ha nem bojlerhez kellene a vezérelt áram, az más, de olyan kevés vezéreltet ad a szolgáltató, hogy nem tudom, érdemes-e a kérdéssel foglalkozni


kedd aug. 14, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Persze ezt mar legalabb egyszer targyaltuk:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25050


kedd aug. 14, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
T68m: ha pontosan megvan a rendelet, ideollóznád a vezérelt áramra köthető fogyasztók részt?

Váltó relé tökéletesen működik a gyakorlatban, csak van ami nem bírja a 100-200 ms-es kimaradást, amikor ejt a relé. Próbáltam triakot alkalmazni, de az nagyon zavart.

hmli


kedd aug. 14, 2007 3:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Skori írta:
Agyalni sokmindenen lehet, bár ezen nem sok értelme. Az óra utáni mért vezetékhez az áramszólgálatónak már semmi köze. Tehát ez egy elvileg létezõ szabály - egy új szerelés esetén esetleg beleköthetnek, egyébként gyakorlatilag nem.


pont az előbb néztem meg az idevágó minisztertanácsi rendeletet és törvényt:

VET 88. § A közüzemi fogyasztó részéről szerződésszegésnek minősül különösen, ha
d) a fogyasztói berendezések létesítésére, üzemeltetésére, a villamosművel való összekapcsolására vonatkozó előírásokat nem tartja be,

szerintem ebbe az egész fórum belefér! ;-)


hétf. aug. 13, 2007 23:15
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Agyalni sokmindenen lehet, bár ezen nem sok értelme. Az óra utáni mért vezetékhez az áramszólgálatónak már semmi köze. Tehát ez egy elvileg létező szabály - egy új szerelés esetén esetleg beleköthetnek, egyébként gyakorlatilag nem.


hétf. aug. 13, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Azon is lehet agyalni hogy ez mennyire legalis.

Alapvetoen mindenutt azt irja a hivatalos
aramszolgaltatos irodalom hogy csak fixen
bekotott, stb...
Viszont ugyanakkor ismerosnel maga az
aramszolgaltatos szerelo szerelte fel...


hétf. aug. 13, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hosszabbító esetén valóban mindkét ágat kell kapcsolni. Fixre szerelve elég csak a fázist átkapcsolni.

Ha ugyanaz a fázis az éjszakain és a nappalin akkor 1 morze érintkezős relével (mágneskapcsolóval) meg lehet oldani. (fix szerelés esetén)
Persze olyan relé kell amelyiknek a záró és a bontó érintkezője is terhelhető.
(mielőtt aggódni kezdene valaki, hogy ez nem járható megoldás: már csináltam ilyen átkapcsolót, és a gyakorlatban is jól müködik, méghozzá elég régóta)

Különböző fázisok (vagy hosszabbítós megoldás) esetén több relé kell. 2db relét (mágneskapcsolót) kell egymáshoz reteszelni a segédérintkezőikkel, és kelll egy harmadik kisebb jelfogó ami az átkapcsolást vezérli. Igy további késleltetés nélkül is meg lehet oldani, bár a relék átkapcsolási ideje igy is bevisz valamennyi késleltetést, és ez bőven elég az ív kialvásához illetve a biztonságos átkapcsoláshoz. Ha nem világos akkor késöbb lerajzolom.


hétf. aug. 13, 2007 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Abban az esetben, ha egy fázis megy be a házba-lakásba és két (nappali+éjszakai) óra van, akkor megoldható a kimaradásmentes átváltás. mert egyszerre is zárva lehet a két relé.


hétf. aug. 13, 2007 8:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hello Bazsi314!

- Ha valóban villásdugóval kívánod csatlakoztatni a készüléket, akkor mind két szálat kapcsolni kell! (fázis-nulla)
- Egy relével, nem célszerű az átváltást megoldani, mert az ívképződés miatt, a két rendszer között zárlat keletkezhet. (A bontó érintkezőn még fenn áll az ív, mikor a záró érintkező már zár)
- A két relénél, meghúzás késleltetést kell alkalmazni, így egyszerre, nem zárhatnak.
- Egyszerű módszerekkel, a feszültség kiesés mentes átállást nem lehet megvalósítani.

üdv! proli007


hétf. aug. 13, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 12, 2007 22:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Nappali vs éjszakai áramkapcsoló
Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogyan lehetne megvalósítani egy ilyen hálózati szerkezetet? --> Egy 230 V-os elosztóról lenne szó, ami egyszerre két helyről kapná a feszültséget: az állandó nappali és az időszakos éjszakai áramról. Az éjszakai áram volna magasabb prioritású, tehát a lényeg, hogyha van éjszakai áram, akkor arról továbbít az elosztó elektromos energiát, különben pedig a nappaliról. (Gondolom világos, hogy a cél a villanyszámla mérséklése. :))

Úgy gondolom, hogy valami relé volna a megoldás, ami a kérdőjeles dobozban lenne:

Kép

Bármilyen hozzászólást szívesen olvasok!


hétf. aug. 13, 2007 1:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség