Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:20



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
mini webszerver (célhardver) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Van több forráskódom is, a 8051-es
> sajnos olyan fordítóra van (keil) ami fizetős,

Nem mondod hogy csak az valaszt el a Kaanantol
hogy nem tudsz 8051-re forditani?


csüt. okt. 04, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Nah ott tartok, hogy mplab-ban csináltam egy projektet, és beállítottam, hogy a cc5x fordítson. De valami nem jó, mert hiányolja a reloc.inc fájlt, pedig az ott van a cc5x mappájában+bemásoltam a project mappájába is.

Mi lehet a baja?


csüt. okt. 04, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
watt:
Látod milyen vad ötleteid vannak neked is? :)
Nemrég kérdezted mire jó a propeller, meg minek beszélek én többtíz mips-ről,elment-e a józan eszem ;)
Ha a PIC és a barkács PCI közé "betömsz" egy parallax SX-et,66mips-el,jó eséllyel megoldható az illesztés.
Ugyan semmit nem nyersz vele,csak párszáz óra melót,amíg megírod a PCI PNP speckót gyakorlatilag kb 16C54 assemblyben.. de lehetségesnek végülis szerintem lehetséges :D


csüt. okt. 04, 2007 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
watt írta:
Tom12 írta:
http://www.hobbycnc.hu/Veker/Veker.htm
talán ez is előrevisz.

Ez magyarul van, hátha többet látsz.
Egyébként legjobb lenne PCI-osra átírni. Az sem lehet nagyon más... Ha lesz időm ránézek, de nekem a 18F J-s megoldás jobban tetszik, abban benne van az Ethernet csatoló, meg minden!


A pci-s karik sajnos nem ilyen kis teljesítményű/lassú mikrovezérlőkhöz valóak. A 33Mhz-es buszsebesség+egyebek, nem teszik ezt lehetővé. Én is ezek miatt, és mert nem szeretnék smd-vel bajlódni+felszerelésem sincs hozzá, szal ezért választottal az isa-s karit.

Van több forráskódom is, a 8051-es sajnos olyan fordítóra van (keil) ami fizetős, ez ezért kiesett, pedig ez lett volna a legjobb (ftp, html kód, tcp/ip, udp, stb...). Ezért döntöttem a pic-es mellett. És azért, mert 16f877-es van itthol, és most nemnagyon tudok vásárolgatni. :cry:


csüt. okt. 04, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Tom12 írta:
http://www.hobbycnc.hu/Veker/Veker.htm
talán ez is előrevisz.

Ez magyarul van, hátha többet látsz.
Egyébként legjobb lenne PCI-osra átírni. Az sem lehet nagyon más... Ha lesz időm ránézek, de nekem a 18F J-s megoldás jobban tetszik, abban benne van az Ethernet csatoló, meg minden!


csüt. okt. 04, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Akkor mutatok egy pic16f877-eset is.

http://jmandon.free.fr/ne2000/ne2000.htm

Nekem ez tetszik, csak nem tudom hogy kell bánni ezzel az ingyenes (korlátos 1-2-4k ?) fordítóval. Nem zudom lefordítani a forráskódot, pedig pic-em meg hozzávaló kátyám is van.


Nem tudná valaki elmagyarázni (nagyon szájbarágósan), hogy hogyan kell lefordítani a forráskódját?

( Szinte ugyanaz: http://jmandon.free.fr/picoip/picoip.htm )


csüt. okt. 04, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem rossz!


csüt. okt. 04, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Bár nem pic, de webszerver:

http://members.home.nl/bzijlstra/software/examples/RTL8019as.htm



Érdemes megnézni!


csüt. okt. 04, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Buheráljunk már valami hasznosat, jaj de jó !!! : )

Én is nézegettem mindenféle hekkelhető kütyüt, de ha a szerverekre kifejezetten jellemző Linux-ot akarja az ember mindeképp, akkor már nem nagy a választási lehetőség, néhány router és Nas marad csak. A Linksys NSLU2-esére végül azért esett a választásom, mert ezt hivatalosan is támogatja a Debian.

Egyébként a hekkelhető hardvereket keresgélve belebotlottam egy állati jó kis dobozkába: nagyon jónak tűnik a 40GB-os Apple TV, ami eredetileg egy médialejátszó Intel CPU-val és Nvidiás videóval. Ebből egy olcsó, de bika PC-t lehet varázsolni. Pontosabban MacMini-szerüséget, mert OSx mehet rá.


szer. okt. 03, 2007 21:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Kihozni? Átégeted benne a PIC-et és kész :)
Mondjuk a 20e az horror ár.

De megbízható a cucc. Ismerős biztonságtechnikai cég használja, onnan ismerem.


szer. okt. 03, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
djsms írta:
Sajnos már sem a zipek sem más nem érhető el...
Meg mondjuk egy százlábú beforrasztása is kifogna rajtam... :) egy 16f628-al még elbánok azért!

Á ne gondold! Sima ügy. A srác is állítólag kezdő, még is sikerült neki!

A microchip oldalán mindent megtalálsz hozzá!
Ezekre keress rá az oldalon:
• AN833: Microchip TCP/IP Stack

• AN870: An SNMP Agent for the Microchip TCP/IP Stack

• AN731: Embedding PICmicro Microcontrollers in the Internet

• AN724: Using PICmicro MCU’s to Connect to Internet via PPP


szer. okt. 03, 2007 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kihozni? Átégeted benne a PIC-et és kész :)
Mondjuk a 20e az horror ár.


szer. okt. 03, 2007 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
http://www.tell.hu/images/ip-b_b.jpg
Magyar termék és 20 körül adják!
Igaz nekem pont nem jó, de innen már egy lépés lenne másik szoftverrel kihozni


szer. okt. 03, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
DjYdur írta:
Lehet kapni Allnet 6200 típusu NAS-t, erre is vannak szoftverek.
Használtan, 3 hó garival 4eft. :) Ennél olcsóbban nem hiszem hogy találsz... Igaz, ez már 20 x 13 x 6 cm körüli méret.

Szerk:
Létezik webszerver atmega32-vel: http://avr.tavir.hu/modules.php?name=As ... d=17&cid=6

a gázgyújtó gyufa doboza nem olyan kicsi :)
Hol lehet kapni ilyet?


szer. okt. 03, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Lehet kapni Allnet 6200 típusu NAS-t, erre is vannak szoftverek.
Használtan, 3 hó garival 4eft. :) Ennél olcsóbban nem hiszem hogy találsz... Igaz, ez már 20 x 13 x 6 cm körüli méret.

Szerk:
Létezik webszerver atmega32-vel: http://avr.tavir.hu/modules.php?name=As ... d=17&cid=6


szer. okt. 03, 2007 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
stinkydiver írta:
A legegyszerűb sztem egy router(pl.linksys wrt54-gl) openwrt firmware-val. Ne xarakodj mikrovezérlővel.
Ez kb. 17 ropi, olcsóbban nem úszod meg úgyse. Ez egy linuxos gép, akár ugyanaz a rendszergazda elboldogul vele, aki a másik webszerverrel.

Úgy látom ez nem csak linksysre jó, hanem sok más - nekem is meglévő - cuccra!
Holnap neki is fekszem a témának :) Kösz a tippet!


szer. okt. 03, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás Re: mini webszerver (célhardver)
djsms írta:
Szükségem lenne olyan NEM PC ALAPÚ webszerverre, ami... ...Lényeges a kis fogyasztás és kis méret ...


Én pont ma vettem egy Linksys NSLU2 nevü hálózati tároló cuccot 21000-ért: .http://www.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=US%2FLayout&cid=1119460471050&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=7105076915B03

A walkman méretű készülék csak 5W-ot fogyaszt és egyszerűen megoldható Firmware frissítéssel egy pici Linux-os szervert lehet varázsolni belőle, amihez mindenféle Debian-os progik léteznek már, lapozzatok csak lefelé ezen az oldalon az aljáig:
http://www.nslu2-linux.org/wiki/HowTo/HomePage

Én elsősorban uPnP-s hálózati médiaszervernek szánom, de később lehet hogy emellett egy USB-s TV-vevővel kiegészített videomagnó is lesz.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára wassermann szer. okt. 03, 2007 20:14-kor.



szer. okt. 03, 2007 20:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
http://www.hobbycnc.hu/Veker/Veker.htm
talán ez is előrevisz.


szer. okt. 03, 2007 19:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Sajnos már sem a zipek sem más nem érhető el...
Meg mondjuk egy százlábú beforrasztása is kifogna rajtam... :) egy 16f628-al még elbánok azért!


szer. okt. 03, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem néztem még mire képes, de nemrég rálinkeltem egy PIC-es webszerverre. Sajnos már nem látszik, de akkor működött. A PIC-es topicban mutatta be az egyik fórumtárs. Szerintem ilyen egyszerű alkalmazásra megfelel, de lehet, hogy még többet is tud. Én is gondolkodom, hogy egyet beállítok a házvezérlőmhöz, hogy online kapcsolatban lehessek a házzal! Nagyon tetszik a dolog!
Itt volt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... start=5300
sattered mutatta meg, alulról a 4. hsz.


szer. okt. 03, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
DJSMS:
ezt így, ebben a formában fejlejtsd el. Vagy programozd át a routereket, hogyha az adott címről nem érkezik válasz (jön lérte kapcsolat), akkor irányítsák át másik címre a kérést, vagy valami hasonlót találj ki. Jóval egyszerűbben, olcsóbban és REÁLISAN kivitelezhető, mintsem elektronikusan rakj össze egy webszervert és illeszd a hálózathoz.

Ha a link leszakad akkor nincs hova irányítani a forgalmat :) Kivéve ugye lokálisan egy webszerverre! Na ez lenne a kis kütyü!
Másik fórumon olvastam, hogy 16f877-re is lehet valahogy felerőltetni a tcp/ip-t meg a webszervert. Végülis mást nem kellene csinálnia. Erről vélemény?


szer. okt. 03, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
stinkydiver írta:
A legegyszerűb sztem egy router(pl.linksys wrt54-gl) openwrt firmware-val. Ne xarakodj mikrovezérlővel.
Ez kb. 17 ropi, olcsóbban nem úszod meg úgyse. Ez egy linuxos gép, akár ugyanaz a rendszergazda elboldogul vele, aki a másik webszerverrel.

Ez kivitelezhetőnek tűnik! Ha nem lesz olcsóbb alternatíva akkor beszerzek ilyen routert!


szer. okt. 03, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
DJSMS:
ezt így, ebben a formában fejlejtsd el. Vagy programozd át a routereket, hogyha az adott címrõl nem érkezik válasz (jön lérte kapcsolat), akkor irányítsák át másik címre a kérést, vagy valami hasonlót találj ki. Jóval egyszerûbben, olcsóbban és REÁLISAN kivitelezhetõ, mintsem elektronikusan rakj össze egy webszervert és illeszd a hálózathoz.

moderálva
djsms


szer. okt. 03, 2007 15:43
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
http://ww1.microchip.com/downloads/en/A ... 00833b.pdf

Itt a "Demo HTTP server"-t érdemes figyelemre méltatni :D

moderálva
djsms


szer. okt. 03, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
A legegyszerűb sztem egy router(pl.linksys wrt54-gl) openwrt firmware-val. Ne xarakodj mikrovezérlővel.
Ez kb. 17 ropi, olcsóbban nem úszod meg úgyse. Ez egy linuxos gép, akár ugyanaz a rendszergazda elboldogul vele, aki a másik webszerverrel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stinkydiver szer. okt. 03, 2007 15:41-kor.



szer. okt. 03, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
az a gond, hogy több szintet kell egyszerre megvalósítani:

- ethernet szint
- tcp/ip szint
- http szint

Ez utóbbi leprogramozása nem túl bonyolult, egy PC-n. De egy PIC-en!!!! És akkor még hol van az alatta lévő két szint???

Ezekkel tisztában vagyok. Ha kisujjból mennének nem is tettem volna fel a kérdést, építenék magamnak egyet! :)


szer. okt. 03, 2007 15:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Akkor az átláthatóság kedvéért:
Van egy hálózat routerekkel stb. Na most ha valahol leszakad egy link vagy karbantartás van vagy bármi egyéb ok miatt szolgáltatás kiesés, akkor a routernek meg tudok adni egy "failure url"-t. Ez azt jelenti, hogy minden (web - tcp 80-as portra irányuló) kérést egy bizonyos ip címre irányít. Ha az user beírja, hogy www.terminal.hu akkor is erre a "failure" címre fog jutni. Ez most - néhány helyen - működik is debianos webszerverrel. Csak sok helyre nem tudok kitenni egy pc-t, mert nincs elég hely, sokat fogyaszt stb.
Ezért kellene valami tényleg nagyon fapados cucc, amit a pc helyett tennék oda és minden kedves usernek küldözgetné vissza a pár soros weboldalkáját.


szer. okt. 03, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Node...ha a browser elmegy arra a linkre,akkro már az ottani szervertől kapja az "áldást".

Vagy ha a szerver sincs,akkor a helyi browser szerinti default 404 oldalt nyomja fel,nem?

De ha már "el tudod kapni" a szakadt linken tévelygő usert valahogy,akkor meg a bocsánat,stb oldalt a saját kódodba is építheted..?

Sőt ahonnan odalöki a hivatkozás a csókát a kis szerveredre ,az mutathat akár egy tetszőleges lapra is akárhol a NET-en.

Nem egészen világos mi a célod.

Összerakva aranyárban biztos kapsz pl PIC-es webszerver fejlesztőpanelt is,de építeni sokkal olcsóbb,nemrég volt erről a PIC-es topicban szó.


szer. okt. 03, 2007 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
az a gond, hogy több szintet kell egyszerre megvalósítani:

- ethernet szint
- tcp/ip szint
- http szint

Ez utóbbi leprogramozása nem túl bonyolult, egy PC-n. De egy PIC-en!!!! És akkor még hol van az alatta lévő két szint???


szer. okt. 03, 2007 15:16
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás mini webszerver (célhardver)
Szükségem lenne olyan NEM PC ALAPÚ webszerverre, ami egy két statikus weboldalt tud kiszolgálni. Arra kellene, hogy ha valahol leszakad egy link akkor a delikvenseket automatikusan átirányítanám ennek a webszervernek a lapjára amin csak annyi lenne, hogy bocs műszaki hiba van stb.
Lényeges a kis fogyasztás és kis méret, ezért a pc eleve ki van lőve. Én valami gyufásdoboz méretű eszközre gondolok, amibe egy táp meg egy rj45-ös csati megy és kész. Neten már találtam több ilyen projektet is, de konkrét készen megvásárolható példányra sehol sem bukkantam.


szer. okt. 03, 2007 15:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség