Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:11



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
mini webszerver (célhardver) 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. dec. 18, 2006 23:51
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Hozzászólás Próba cseresznye.
Hali all
Szoval nem tom él-e még ez a forum,de azért megpróbálom.Szóval épiteni szeretnék PIC-el webservert vagyis van (PIConNET2) csak meg kellene tanulnom használni.Segitség kellene.
Valaki ismeri a PIConNET-et vagy esetleg használta már. http://forum.chipcad.hu/printable.asp?m=1119
és tudna segiteni. :lol:


csüt. dec. 18, 2008 21:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
sattered írta:
Hello

Megpróbálom elmagyarázni egy pédán keresztül:

IP: cím 192.168.0.123
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1 (de ezt hagyhatod automatán is mert ezesetben nincs jelentősége)

Eze esetben az alhálózati maszk egy 192.168.0.1-192.168.0.255 -ig terjedő IP poolt jelöl meg.

Amennyiben alhálózati maszknak 0.0.0.0-át adsz meg, az esetben 0.0.0.0-255.255.255.255 -ig az összes IP egy poolban van.

Az egy IP poolba tartozó eszközök komunkiációja (erősen leegyszerűsítve :)) nem annyira túlbonyolított, mint ha a két eszköz külömböző poolban (IP tartományban) van. Fix beállítású eszközök (tapasztalatom alapján) hajlamosak csak a saját tartományában lévő eszközzel komunikálni.


Köszi Sattered!

Meggyulladt a kis lámpa :lol: , most sok mást is megértettem ami eddig nagyon homályos volt :oops: !

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!

További sok sikert neked és mindenkinek aki hasonló "hasznos" időtöltéssel foglalkozik' :)

Ati


szer. jan. 23, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hello

Megpróbálom elmagyarázni egy pédán keresztül:

IP: cím 192.168.0.123
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1 (de ezt hagyhatod automatán is mert ezesetben nincs jelentősége)

Eze esetben az alhálózati maszk egy 192.168.0.1-192.168.0.255 -ig terjedő IP poolt jelöl meg.

Amennyiben alhálózati maszknak 0.0.0.0-át adsz meg, az esetben 0.0.0.0-255.255.255.255 -ig az összes IP egy poolban van.

Az egy IP poolba tartozó eszközök komunkiációja (erősen leegyszerűsítve :)) nem annyira túlbonyolított, mint ha a két eszköz külömböző poolban (IP tartományban) van. Fix beállítású eszközök (tapasztalatom alapján) hajlamosak csak a saját tartományában lévő eszközzel komunikálni.


szer. jan. 23, 2008 14:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Hello Gozi és többiek !

Volna egy kérdésem. Te ezeket a panelokat, amikkel rendelkezel, a példaprogikkal inditottad, vagy valamilyen más példákkal probálkoztál legelőször, vagy esetleg azonnal a saját szerkesztéseddel kezdtél fejleszteni ezt az eszközt. azt elhiszem hogy a panelokkal nincs gond, ugyanis anyira egyszerű szerkezetű (na meg háromszor átmértem és lellenőriztem)
Esetleg valalki próbállta ezeket a példaprogikat valalmi módon?

Sattrered:

próbáltam ugy bállitani a PC-t ahogyan tanácsoltad, de valamit nem értettem meg, mert amikor beirtam az IP-t és a gateway-t, azonnal elkezdett ellenkezni, hogy ez nem engedélyezett ilyen beállitás, muszájj megváltoztatni a gatway beállitásait. Na innen belekrültem az ördögi körbe és elfogyott a tudásom. Légyszi magyarázd el mégegyszer.

Ja, próbáltam még egy valamit: lekapcsoltam minden komunikációs vonalat a proci és az ENC28j60 között, vagyis csak tápot adtam neki (már minden hülyeség megfordult az eszemben) és a PC akkor bejelntette, hogy van valalmi a hálózaton, igaz IP nem kapott vissza, vagyis semmit sem kapot az ENC-től. Furcsa módon a PC "látta" csak nem tudott vele semmit kezdeni.

Köszi mindenkinek és tövábbi sok sikert !

Ati


kedd jan. 22, 2008 20:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
gozi írta:
Én használok ilyen panelt számszerint 2 db-ot, és semmilyen probléma nincs vele.
Az ENC hibájából következően, ha nem 10 MHz az órajele a 877A-nak, nem fog menni a cucc!
Milyen verziójú fordítót használsz? Tört vagy eredeti, milyen hardveren használod?

Én az alacsony sebesség miatt nem erőltetném a 877A-t inkább a 18F széria valamelyikét ajánlom.


Köszi Gozi '
Igyekeztem betartani a leirtakat, vagyis az órajel 10MHz és minden mást, vagyis a lehúzó ellenálásokat, rövid kábelazést, stb.
A forditóm a MikroBasic 6. kicsit rörött de mükszik másik irományokkal, na de amikor betöltöm azokat a HEX fájlokat amit nem én forditottam, vagyis csak letöltöttem az oldalról akkor sem volt szerencsém. A hardwer nem egy nagy durranás, egy ilyen bökdödős próbapanel, de már nagyon sokszor átvizsgáltam hogy bizti jól kötöztem és hogy minden érintkezés tökéletes, de az eredmény tövábra sem pozitiv.



Sattered !
ezt a beállitást nem próbáltam, igaz most sem egészen értem, de azt hiszem most már elég nyitott vagyok minden ötletre és ki fogom próbállni.

Nem tudom miért, de valahogy az fogalmazódott meg bennem hogy valszeg nem jól mükszik a példaprogi (nyugtassatok meg hogy tévedek)!
Úgy tünik, mintha elakadna még az iniciálizációnál és forog helyben. folyamatosan ugynanazt a sor bztott küldi (legalább is a logikszonda szerint), viszont semit nem kap a 877 a vételi oldalon (vagy csak nem veszem észre, de csak kellene).

Köszi mindenkinek a konstruktiv hozzászólást és sok sikert a továbbiakban!

Ati


vas. jan. 20, 2008 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
YZ7PA írta:
leközölt fejlesztőpanelt megvárásároltam, összekötöztem, a 16F877A-be betöltöttem az oldalról letöltött példákat és egyikkel sem történt meg amit leirtak. A proci fix IP-re programozva, a hálózati kártyát hozzáállitottam, ekkor a PC bejelentette hogy van valamilyen eszköz csatolva és ez az eszköz 10Mb sebességgel komunikál, de tovább semmi.
Végül is addig gyötörtem a példaprogit a fejlesztőben, hogy nagyon úgy tűnik, hogy az akad el valalmiért. Na most van egy rész amit nem tudok kisilibizáni, mert ilyen előre irrt könyvtáros modul és nem nagyon lehet beletekinteni. ...


Hali, szerintem próbáld meg a a géped egy teszőleges fix IP-címre állítani. Alhálózati masznak pedig 0.0.0.0-át adj meg. Ezzel a beállítással elvileg mindenképp látnod kellene a gyárilag megadott fix IP-t.


pén. jan. 18, 2008 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Én használok ilyen panelt számszerint 2 db-ot, és semmilyen probléma nincs vele.
Az ENC hibájából következően, ha nem 10 MHz az órajele a 877A-nak, nem fog menni a cucc!
Milyen verziójú fordítót használsz? Tört vagy eredeti, milyen hardveren használod?

Én az alacsony sebesség miatt nem erőltetném a 877A-t inkább a 18F széria valamelyikét ajánlom.


csüt. jan. 17, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
[/quote]
Milyen hálózati körülmények közt kezdted el fejleszetnui a ketyerét? Van routered DHCP szerverrel, vagy fix IP-re programoztad? A programot te fordítottad, vagy valami demo része? Ha valami demot töltöttél be akkor annak nincs valami leírása, hogy milyen beálírások vannak belőve "gyárilag"?[/quote]

Köszi a reagálásokat !

Sokat bajlodtam és ezen az oldalon:

http://www.mikroe.com/en/tools/serialeth/

leközölt fejlesztőpanelt megvárásároltam, összekötöztem, a 16F877A-be betöltöttem az oldalról letöltött példákat és egyikkel sem történt meg amit leirtak. A proci fix IP-re programozva, a hálózati kártyát hozzáállitottam, ekkor a PC bejelentette hogy van valamilyen eszköz csatolva és ez az eszköz 10Mb sebességgel komunikál, de tovább semmi.
Végül is addig gyötörtem a példaprogit a fejlesztőben, hogy nagyon úgy tűnik, hogy az akad el valalmiért. Na most van egy rész amit nem tudok kisilibizáni, mert ilyen előre irrt könyvtáros modul és nem nagyon lehet beletekinteni.
Nem tudom ezek után mit lehet tenni, de köszi hogy segiteni akartok!

Mindenkinek további jó elfoglaltságot és sok szerencsét hogy örömötöket leljétek abban amit csináltok.

Ati


csüt. jan. 17, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szia sattered!
Örömmel látom, hogy meglettél, köszi a válaszod! Közben én is vetem egy J-s Ethernetes PIC-et, de még nem jutottam el a próbákig, mert beleborultam az FPGA-k, CPLD-k lelki világába és nagyon elvesztem. Nameg karácsonyra építettem egy fenyőfényjátékot is.
Azt viszont tudom, hogy a házvezérlőmben lesz szerver, amin keresztül le lehet majd kérdezni dolgokat. Csak előtte meg akarom építeni a TFT kijelzést.


szer. jan. 16, 2008 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!
watt írta:
sattered!
Mi a helyzet mostanában? Mire jutottál, felhasználtad valamire, vagy csak félretetted? Nem akarod megint beizítani demónak?

djsms!
Neked sikerült valami megoldást találnod?

Nem vesztem el, de majdnem.. :) A tavalyi évvége nem alakult a legszerencsésebben. Karácsony elött megleptem magam egy kis számítógép generálozással. Hát nem kellett volna, a gépem azóta is használhatatlan, talán ma működőképessé válik!

Ettől és a hidegtől függetlenül (nem túl jó a fűtés a műhelyemben :) ) a "projekt" alakulgat és lassan kinövi a prototipus betegségeit. Ha igény van rá teszek ki demot újra a netre :)
djsms írta:
Én még mindig várom satteredtől a cuccot, de a posta nem akarja meghozni :(
Múltkor is lenyúlták a csomagomat...

A postától kezdek én is kész lenni, múlthét pénteken (több hónappal a feladás után) visszajött a csomag. "A címzett nem vette át" címszóval. djsms pontosítsuk a címet újra kérlek.
YZ7PA írta:
Helloka mindenkinek!

Olvasgattam itten és próbálgattam ötletet "lopni" :D
Beszereztem rendben és sprban egy ENC28J60-al szerelt ethernet kártyát, hozzá egy 16F877A jelzésű PIC-et és a példaprogikat a MIKROELECTRONIKA ajánlása szerint. Betöltöttem a páldaprogit, minden összemadzagoztam a leirtak szerint és semmi. Úgy tünik mintha a link létrejött volna, vagyis a PC felismeri, bejelnti hogy van valami a hálozaton és utánna nagy semmi. Na most már kezdek kiakadni, mert már lassan 4 hete probálok rájönni mi is történt, vagyis mi hiányzik még (folyton azt hiszem valalmit nem jól csinálok) és kifogytam az ötletekből.
Ha tud valaki segiteni nagyon nagy hálát rebeknék, mert ha igy folytatódik félek elmegyek az eszemtől.
Előre is kösz minden konstruktiv hozzászólást!

Sok sikert a további munkában, ja és kellemes ünnepeket mindekinek!

Ati

Milyen hálózati körülmények közt kezdted el fejleszetnui a ketyerét? Van routered DHCP szerverrel, vagy fix IP-re programoztad? A programot te fordítottad, vagy valami demo része? Ha valami demot töltöttél be akkor annak nincs valami leírása, hogy milyen beálírások vannak belőve "gyárilag"?


szer. jan. 16, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Helloka mindenkinek!

Olvasgattam itten és próbálgattam ötletet "lopni" :D
Beszereztem rendben és sprban egy ENC28J60-al szerelt ethernet kártyát, hozzá egy 16F877A jelzésű PIC-et és a példaprogikat a MIKROELECTRONIKA ajánlása szerint. Betöltöttem a páldaprogit, minden összemadzagoztam a leirtak szerint és semmi. Úgy tünik mintha a link létrejött volna, vagyis a PC felismeri, bejelnti hogy van valami a hálozaton és utánna nagy semmi. Na most már kezdek kiakadni, mert már lassan 4 hete probálok rájönni mi is történt, vagyis mi hiányzik még (folyton azt hiszem valalmit nem jól csinálok) és kifogytam az ötletekből.
Ha tud valaki segiteni nagyon nagy hálát rebeknék, mert ha igy folytatódik félek elmegyek az eszemtől.
Előre is kösz minden konstruktiv hozzászólást!

Sok sikert a további munkában, ja és kellemes ünnepeket mindekinek!

Ati


szer. dec. 26, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
sattered elküldte? :?:


kedd nov. 20, 2007 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Én még mindig várom satteredtől a cuccot, de a posta nem akarja meghozni :(
Múltkor is lenyúlták a csomagomat...


kedd nov. 20, 2007 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
sattered!
Mi a helyzet mostanában? Mire jutottál, felhasználtad valamire, vagy csak félretetted? Nem akarod megint beizítani demónak?

djsms!
Neked sikerült valami megoldást találnod?


kedd nov. 20, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
OK. A cucból 4 db nyák készült, ennek egy része meg is van alkatrészben. SIM100C típ. GSM modult már nem gyártanak, meg kell kérdezni lábkompatibilis-es a SIM300C-vel. Ezt még le kell konzultálni velük.

1 db nyák oly módon kipróbálható, hogy raksz bele SIM kártyát, és AT parancsokkal hergeled a modult. A PIC még nincs beültetve.

Lehetőség van 2 nagyáramú relé és 2 kis reed relé meghúzására meg a 230V detektálására.


hétf. okt. 08, 2007 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Hali!

Na az teljesen ki is ment a fejemből... Hogy is állunk vele?
Aktívabban jövő héttőlleszek, akkor rendeződnek kb a projektek.


hétf. okt. 08, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
djsms: az SMS vezérlő projekt még mindig nálam van. Akarjátok folytatni, vagy mi legyen?

Más: leszel mostanában gyakrabban fórumon? Kispoláskos kérdések lennének...


hétf. okt. 08, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:

Viszont fenntartom, hogy a legegyszerűbb megoldás mégsem ez, nem a barkácsolás, hanem venni egy átprogramozható (pl. linux alapú) router, és abba beleírni amit akarsz.

A helyzet az, hogy körülnéztem router téren is és valóban megoldható a kérdés, csak ezek a routerek drágák és tényleg csak barkácsolással lehet kivitelezni a dolgot, hiszen a barkácsolt szoftok is router célokra barkácsolódtak.
A mikrovezérlős megoldást viszont én barkácsolom olyanra amilyen kell plusz árban fele-negyede egy routerének.
És akkor még nem is vettem számításba az egyéb lehetőségeket, amiket a pic rejt! (pl villany figyelés, router újraindítás stb)


hétf. okt. 08, 2007 12:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:

Ja, és az alapproblémát sem értem teljesen. A leszakadó link alatt nem azt érted, hogy eltünik a X.Y.Z.T IP-jű gép a hálóról és ahelyett kéne valami kultúráltabb választ és/vagy esetleg riasztás adni?

Nem, pont fordítva. A betápról leszakadt gépeket kellene tájékoztatni. Persze ők az ap-ra fel vannak csatlakozva, tehát az ap-nál meg tudom oldani a tájékoztatást.


hétf. okt. 08, 2007 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Lehet, hogy egy Ruoter egyszerűbb, hiszen készen van. De nem tudja mindazokat a lehetőségeket, amit egy nyers PIC magában hordoz. Persze itt is a feladat határozza meg az eszközt, és ha más nem kell csak egy szerver, akkor nem ér semmit az a sokszáz lehetőség, amit ki lehet hozni a "J"-ből.


szomb. okt. 06, 2007 8:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
Egész szép kis ötletparádé lett itt :)
Per pillanat a jés pic viszi nálam is a pálmát.
Bár csak 48 órából állna egy nap...


igen, kétségkívül alábecsültem a lehetőségeket. Nem gondoltam, hogy már ennyien, és ennyire foglalkoztak a témával. Azt hittem, mindent a legelejéről kell kezdeni egy ilyen fejlesztésben. Az a "jés" pic is alapos újdonság volt, kétségtelenül.

Viszont fenntartom, hogy a legegyszerűbb megoldás mégsem ez, nem a barkácsolás, hanem venni egy átprogramozható (pl. linux alapú) router, és abba beleírni amit akarsz.

Ja, és az alapproblémát sem értem teljesen. A leszakadó link alatt nem azt érted, hogy eltünik a X.Y.Z.T IP-jű gép a hálóról és ahelyett kéne valami kultúráltabb választ és/vagy esetleg riasztás adni?


szomb. okt. 06, 2007 1:02
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Na akkor már két probléma lett megoldva ebben a topikban :)


pén. okt. 05, 2007 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
djsms írta:
off: a kamera elején lehet tekergetni az optikát. Nekem egész élesre sikerült belőni végül!
Egyébként tényleg nem egy nagy eresztés, de annyiban jó, hogy wirelesses, tehát csak a 220-at kell megoldani neki.


:) remélem azért nem gondolod hogy ezért mondom, hogy kacat a képe. Igazából nem a képélességgel, hanem a színhűséggel van nálam a gond. A kék szín mintha egy az egyben hiányozna az enyémből. Tiszta rozsaszínes a képe.

szerk: szétszedtem a kicsikét, megmozgattam benne mindent ami mozdítható. Valami kontakthibás lehet, mert az eddigiekhez képest most döbbenetesen jó a képe :) végre vannak színek nem csak 1 rózsaszín maszlag... :)


pén. okt. 05, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
off: a kamera elején lehet tekergetni az optikát. Nekem egész élesre sikerült belőni végül!
Egyébként tényleg nem egy nagy eresztés, de annyiban jó, hogy wirelesses, tehát csak a 220-at kell megoldani neki.


pén. okt. 05, 2007 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 

watt írta:
Ez a kamera direkt Webre köthető? Nem kell PC hozzá, hogy feljöjjön a képe? Bocs de ebben a témában tök süket vagyok! :)


Igen, ez egy E-tech "kacat". Azért írom, hogy kacat, mert (lehet hogy csak az enyémnek) nagyon gyatra képe van. 20 eFt körül kapható, de 25-30-ért már ettől sokkal jobbak is vannak.


Szerk: mivel fejlesztgetem ezért lelőttem a pic webszervert. egy darabig nem lesz elérhető.


pén. okt. 05, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ez a kamera direkt Webre köthető? Nem kell PC hozzá, hogy feljöjjön a képe? Bocs de ebben a témában tök süket vagyok! :)


pén. okt. 05, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
sattered írta:
Sziasztok

Lehet félreérthető voltam, ez esetben elnézést, de az IP camera képe nem a picen keresztül megy, az egy önálló, kereskedelemben kapható eszköz. De azt sem hinném hogy a pic számítási teljesítményével gond lehetne, hiszen ez korántsem a lererősebb. A nagyobb teljesítményű családok közt is létezik hasonló.

A felületéből ítélve E-tech vagy edimax (vagy klónjai :) )
Nekem is ilyen van itthon :)


pén. okt. 05, 2007 14:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egész szép kis ötletparádé lett itt :)
Per pillanat a jés pic viszi nálam is a pálmát.
Bár csak 48 órából állna egy nap...


pén. okt. 05, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok

Lehet félreérthető voltam, ez esetben elnézést, de az IP camera képe nem a picen keresztül megy, az egy önálló, kereskedelemben kapható eszköz. De azt sem hinném hogy a pic számítási teljesítményével gond lehetne, hiszen ez korántsem a lererősebb. A nagyobb teljesítményű családok közt is létezik hasonló.


pén. okt. 05, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Én csak azt mondom, hogy a Pic is versenyképes megoldás.

Effektíve kétségtelenül a legolcsóbb. Tudását még nem ismerjük teljesen, de ha a kamera képét is rajta keresztül nyomod(ez nem derült ki egyértelműen számomra eddig, csak most hogy mondod!), akkor nem is kell többről beszélni, ugyanis ez elég sokmindenre, és gondolom ez nem egy erőműnek készült.
Itt is bejön az aranyszabály, a feladat határozza meg az eszközöket, csak jól kell választani, azaz ismerni kell a szükségleteinket és a kiválasztott hardver képességeit! Nem mellékes a támodatás sem, ami a PIC-nél maximális!


pén. okt. 05, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Túl sokan lógtatok egyszette a kicsin, a sávszélességem sajnos véges, annak is a felét megeszi a kamera :S. Egyébként megy folyamatosan azóta is.

szerk: Hmmhmm valaki elálítgatta az IP címet azért nem volt elérhető, akkor ide is leírom: Habár demonstrációs célból az felhasználói never és a jelszót default módban hagytam, kéretik az IP címet nem elálítgatni, mert úgy járunk mint most, azaz a pic elérhetetlenné válik mások számára! Köszi. :)

szerk2: updateltem a routerem programját egy RC változatra, de ebben a ddns frissítő script sajnos nem működik, javítanom kell. Emiatt nem elérhető pillanatnyilag se az IP kamera, se a PIC. Igyekszem javítani a hibát, de valószínűleg csak estefelé fog üzemelni.

szerk3: hiba elháritva.

siraly12 írta:
De nekem ez ettől is sokkal olcsóbban van. Mert most van 2db ilyen karim, ami rtl8019as csippel van szerelve, rajta van minden (csati, trafó, stb.) nekem csak egy mikrovezérlőt kellett venni, és minden megvan.
Ez szerintem olcsóbb.


Ahogy watt is ítra: "mindenki azzal főz ami a hűtőjében van." Én csak azt mondom, hogy a Pic is versenyképes megoldás. 1 dolgot elfelejtettem egyébként. Ha a világhálóra szeretnéd kötni ezeket a piceket (nem pedig a saját privát hálózaton használni), és nem csak hobby barkácsolós szinten, akkor kell hozzá licenszelni MAC címet, mert azt szoftveresen kell beállítani.


pén. okt. 05, 2007 5:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
sattered! Nekem nem jön be, de lehet, hogy már lekapcsoltad ilyen későn? A kamera képe bejön...

szerk: Aztán bejött, de nagyon sok kommunikációs hibát ír, amikor ledeket akarok kapcsolgatni. De azért nagyon tetszik! Az LCD világítást is simán ki-be kapcsoltam, néhány hibaüzi után! Nekem is lesz egy ilyen! :)


csüt. okt. 04, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
sattered írta:
PIC18F67J60-I/PT = 840 Ft és ebben már "benne van" :) a microkontroller is.

kell neki:
- 3.3 V táp
- pl.: 20Mhz kvarcz
- ethernet illesztő trafó (1000 ft alatt lehet kapni ezt is rj45 dugaljba integrálva)
- pár kerámia kondi, pár ellenállás, és kész is.

Szerintem ez is elég költséghatékony, és van hozzá ingyenes tpc / ip stack, amit folyamatosan fejlesztenek. :)



De nekem ez ettől is sokkal olcsóbban van. Mert most van 2db ilyen karim, ami rtl8019as csippel van szerelve, rajta van minden (csati, trafó, stb.) nekem csak egy mikrovezérlőt kellett venni, és minden megvan.
Ez szerintem olcsóbb.


csüt. okt. 04, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Készítettem 1 kis mókát:

PIC webserver
IPcamera

Az IP kamerán keresztül elvileg nyomon követheted az kijelző szöegének váltotásait, illetve hogy melyik ledek világítanak épp. A relé boardot kikötöttem és tettem a helyére egy 8 db ledből álló ledsort. ezeket kapcsolgathatjátok. Az első led helyére az LCD panel háttérvilágítását kötöttem, tehát ha nem látsz semmit, akkir "kapcsolj villanyt" magadnak. :)

remélem működni fog, ha nem jelezzétek!

Ja a legfontosabb: Ahhoz hogy képet láss a webkamerán IE szükséges ActiveX támogatással. Jelszó/pass: guest/guest


csüt. okt. 04, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akárhonnan nézzük, a J-s PIC elviszi a pálmát.
Persze mindenki abból főz ami a hűtőben van! Nem hiszem, hogy ez másnak fájnia kéne. Főleg, ha működik!


csüt. okt. 04, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
siraly12 írta:
Pl. azért, mert az van itthol, vagy nagyon olcsóért lehet venni. Nem mindegy, hogy ha mondjuk 5-6 ilyen vezérlőt kell csináni ottholra, akkor mennyibe kerül egy.
Olcsó? Az RTL IC potom 2160 Ft... Az ENC pedig csak 670... Ha pedig a Sattered megoldását választod, akkor még jobban lehet kijönni.
Persze ha ISA-s kártyát tudsz olcsón szerezni, akkor más a helyzet... :D


csüt. okt. 04, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
PIC18F67J60-I/PT = 840 Ft és ebben már "benne van" :) a microkontroller is.

kell neki:
- 3.3 V táp
- pl.: 20Mhz kvarcz
- ethernet illesztő trafó (1000 ft alatt lehet kapni ezt is rj45 dugaljba integrálva)
- pár kerámia kondi, pár ellenállás, és kész is.

Szerintem ez is elég költséghatékony, és van hozzá ingyenes tpc / ip stack, amit folyamatosan fejlesztenek. :)


csüt. okt. 04, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
gozi írta:
Én nem értem, hogy miért kínlódtok az RTL chippel...
Az ENC28J60 vezérlőt SPI buszon lehet vezérelni, így szinte bármilyen mikrovezérlőhöz hozzáköthető, pár passziv elem meg egy ethernet trafó kell hozzá...

Egyébként a méréseim szerint a 18FJ-s PIC-kel kb. 3 Mb/s (megabit) sebesség érhető el, ha DMA-t hsználunk. DMA nélkül 1-1.5 Mb/s a határ.
Szerintem ez a sebesség az átlagos feladatokra tökéletesen elegendő.



Pl. azért, mert az van itthol, vagy nagyon olcsóért lehet venni. Nem mindegy, hogy ha mondjuk 5-6 ilyen vezérlőt kell csináni ottholra, akkor mennyibe kerül egy.
+ hogy a penalon minden rajtavan, ami kell, már csak vezérelni kell(ene).


csüt. okt. 04, 2007 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 04, 2007 18:00
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok

Elnézést hogy kicsit eltüntem, de "bokros teendőim" elszólítottak a forumozás világától.

A témanyitó igényeinek kiszolgálására egy 18F67j60-as IC is bőven elegendő lenne. Szinte csak az ethernet csatlakozot kell "ráforrasztani", betölteni a weboldalt.. és már mehet is, és ez "csak" 64 lábú

Itt egy minta kapcsolás hozzá, de ennek is a fele lehagyható kb.. (köszonet a kapcsolási rajzért yo2lio-nak a www.mikroelektronika.co.yu forumáról:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Természetesen haladgat a saját projektem is, egyelőre csak a hardver körvonalazódot, bővült itt van róla pár kép:

Az ic beforrasztva a demoboardba:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kompletten az egész zsinómodell együtt:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Reléboard:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Bár ez itt kicsit off, de leínám pár szóban, hogy mit is szeretnék elérni a pic webserverrel: Korábban már felvetettem (még RTT név alatt), hogy a mai eszközök, standbly módban is marha sokat fogyasztanak. TV, számítógép, wii, nyomtató, erősítő, DVD lejátszó, xbox... ez nálam kb 40-50 watt-nyi standbly fogyasztás, szerintem nem kell ecseteljem...

Felmerült bennem miként lenne megoldható mindeszen eszközök fogyasztásának lenullázása, anélkül, hogy a kényelmi fungciókból vesztenék. A megoldás egyszerő kell 1 pic vezérelt elosztó, ami:
- ha nincs mozgás a helyiségban mondjuk 10 percig áramtalanít.
- van rajta progamozható infra vevő, aki a távírányító gombjának lenyomására, éleszti az adott eszközhöz tartozo dugaljat.

A webszerver igazából csak a hab a tortán:
- időzített kapcsolások egyszerű, átlátható felprogramozása
- Számtalanszor jártam úgy, hogy egy az otthoni számítógépemen felejtett dokumentum, hátráltatta a munkámat, ez ezentúl kiküszöbölhető, hiszen csak belépek a pic webszerveremre, és már el is inítom a számítógépem
- igazság szerint itt a funkciók bővítésének már csak a fantázia szab határt. :)


csüt. okt. 04, 2007 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Én nem értem, hogy miért kínlódtok az RTL chippel...
Az ENC28J60 vezérlőt SPI buszon lehet vezérelni, így szinte bármilyen mikrovezérlőhöz hozzáköthető, pár passziv elem meg egy ethernet trafó kell hozzá...

Egyébként a méréseim szerint a 18FJ-s PIC-kel kb. 3 Mb/s (megabit) sebesség érhető el, ha DMA-t hsználunk. DMA nélkül 1-1.5 Mb/s a határ.
Szerintem ez a sebesség az átlagos feladatokra tökéletesen elegendő.


csüt. okt. 04, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
watt:
Sajnos nem,a PCI nem úgy működik mint egy passzív periféria.
Itt válaszok és kérések mennek,és kommunikációs hibákat okoz,ha nem a korrekt időzítéssel reagál a cucc.
Még PCI kártyát (nemhogy busz szimulátort) sem egyszerű passzív logikával építeni,amit legalább egy portként "meglát" a rendszer.


csüt. okt. 04, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
A keil c is megoldható. emule vagy elküldöm levélbe (25MB). Nekem is csak 1 progihoz kellett.

Ha kérhetem nekem is elküldöd?
wattmep@tvn.hu Köszi!


csüt. okt. 04, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
A 33Mhz-es buszsebesség+egyebek, nem teszik ezt lehetővé.

Ez csak egy felső korlát! RTL IC-k vannak azokban is, és simán mennek lassabban is. De mindegy ,csak egy kósza elszólás volt nem gondoltam át...


csüt. okt. 04, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
watt:
Látod milyen vad ötleteid vannak neked is? :)
Nemrég kérdezted mire jó a propeller, meg minek beszélek én többtíz mips-ről,elment-e a józan eszem ;)
Ha a PIC és a barkács PCI közé "betömsz" egy parallax SX-et,66mips-el,jó eséllyel megoldható az illesztés.
Ugyan semmit nem nyersz vele,csak párszáz óra melót,amíg megírod a PCI PNP speckót gyakorlatilag kb 16C54 assemblyben.. de lehetségesnek végülis szerintem lehetséges :D

Nem gonsoltam át. De szerintem elmennek azok a kártyák lassabban is! Mi van bennük, hogy nem?

Egyébként azt is mondtam, hogy maradok a 18F97J60-nál, ha már PIC és WEB.


csüt. okt. 04, 2007 16:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
stinkydiver írta:
A keil c is megoldható. emule vagy elküldöm levélbe (25MB). Nekem is csak 1 progihoz kellett.


Az nagyon jó lenne, ha levélben elküldenéd, mert nekem nem lehet fájlcserélőt használni. A voda tíltja. :cry:
A címem: npeti12@freemail.hu


Előre is köszönöm.


csüt. okt. 04, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 22, 2006 18:22
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Ercsi
Hozzászólás 
A keil c is megoldható. emule vagy elküldöm levélbe (25MB). Nekem is csak 1 progihoz kellett.


csüt. okt. 04, 2007 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> vagy sikerül valahonnan egy keil fordítót szerezni.

Ja ertem mar:

http://www.keil.com/c51/

Szoval C kodod van...
Akkor nem tudok segiteni :(


csüt. okt. 04, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Atta: Jó kis cucc!

Csak ennek a tizedéből összerakom, ha ezt sikerül végre lefordítani, vagy sikerül valahonnan egy keil fordítót szerezni.


csüt. okt. 04, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
LANTRONIX INC XP1001000-03R

www.fadi.hu -> 13898 Ft

atta


csüt. okt. 04, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 363
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Van több forráskódom is, a 8051-es
> sajnos olyan fordítóra van (keil) ami fizetős,

Nem mondod hogy csak az valaszt el a Kaanantol
hogy nem tudsz 8051-re forditani?


Ahhoz van kapcsolási rajz, forráskód, minden. Csak nem tudom lefordítani. Sajnos. :cry:
Pedig gyorsabb is mint a pic-es, többet is tud, de hiába, ha olyan fordító kell hozzá, ami nekem nincs, mert fizetős és ráadásul okosság sincs hozzá. :oops:


csüt. okt. 04, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség