Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 11, 2024 16:50



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Zselés díszgyertya - Elektromosan (és vezeték nélkül) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 

Na, erről van szó :) Egy ilyen sok embernek elég.


szomb. dec. 20, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Tuti, hogy itthon is hozzá lehet jutni ehhez az átlátszó műkocsonyához, mert láttam, hogy pl. föld alá beásott szerkentyűk villanyos kötődobozát kiöntik vele. A szaki mondta, hogy szigetel, de a lényege nem ez hanem, hogy öngyógyuló: így a sorkapcsokra rá lehet mérni ha beszúrsz egy hegyes mérőzsinórral, de ezután visszagyógyul és újból szigetelő lesz. Ha meg mégsem kell, csavarhúzóval ki lehet kaparni az egészet.


szomb. dec. 20, 2008 10:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Gel candle.
Pl.: http://cgi.ebay.com/25-LB-BUCKET-OF-PEN ... 1|294%3A50


pén. dec. 19, 2008 23:08
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ebayról tuti olcsón be lehet szerezni, csak tudni kéne a nevét.


pén. dec. 19, 2008 22:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Hátha ez segít:
http://www.chemisa.hu/
http://www.chemisa.hu/hun/termek.html


pén. dec. 19, 2008 22:37
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egy kicsit kanyarodjunk vissza a gyertyához.
A boltokban kapható gyertyazselé nagyon drága, kellene valami olcsóbb megoldás, pl. gyártótól beszerezni, vagy házilag előállítani egy kis vegyészkedéssel, vagy csak megvenni a hozzávalókat mondjuk vegyszerboltban. Vegyészek előnyben... :)
Tehát: hol lehetne olcsón beszerezni? vagy Miből, hogyan lehetne előállítani?


pén. dec. 19, 2008 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Attila86 írta:
... Laci_L a vezeték nélküli egérnek és billentyűzetnek már pusztán a létjogosultságát kérdőjelezte meg...

Nem akartam vitát kezdeni, sajnálom. :D
De tényleg nem kérdőjeleztem meg, csak abban az esetben ha a képernyőhöz közel van a kezelő. Azért ez az esetek 99%-a. A maradék meg amiről én is, meg más is írt.

Ami meg a WiFi-t illeti, persze hogy kényelmesebb, mint a drót. De ára van, amit mindenki ismer. :D


csüt. dec. 18, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
DjYdur!
Igazad van, de Laci_L a vezeték nélküli egérnek és billentyűzetnek már pusztán a létjogosultságát kérdőjelezte meg. Én arra próbáltam utalni, hogy a vezeték nélküli dolgoknak szvsz vannak ésszerű és valós előnyei.
A 'helyhez kötött vezeték nélküli' egér más tészta.


csüt. dec. 18, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Jól gondolom hogy neked asztali géped van? Vagy ha laptop, akkor feltételezem hogy nem nagyon hurcolászod magaddal a házban. :roll:

Ha az asztal lapja alá teszed a töltő tekercset, és az egérben nincs akksi, akkor el is vesztetted azt, hogy hordozhatod az egeret is magaddal, azaz lesz egy helyhez kötött vezetéknélküli egered..? :)


csüt. dec. 18, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Laci_L!
> Jól gondolom hogy neked asztali géped van? Vagy ha laptop, akkor feltételezem
> hogy nem nagyon hurcolászod magaddal a házban.

Laci_L mar nem azok koze a fiatalok koze tartozik (en sem :( ) ahol huszonevesen
ketten laknak gyerek nelkul egy lakasban es mindenkinek sajat kulon gepe van es
az agybol nyomatjak... Ahogy hallom itt azert meg az is fontos hogy a vezetek
nelkuli billentyuzetrol fel lehessen ebreszteni a PC-t (stanby rulez :) ) nehogy
mar netezeshez ki kelljen maszni a jo meleg agybol...
Pontosabban ez sem igaz mert allandoan porog azert a ket gep (panasz inkabb arra
van hogy nem tudjak a toredeket sem megnezni amit letoltenek)...


csüt. dec. 18, 2008 8:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vezeték nélküli egér, bill jól jön, ha a géped rákötöd az lcd tévére és azt használod monitorként, pl. filmnézéshez. Mellesleg én egyszerűen sajnálok kiadni rájuk sok-sok pénzt, mikor normál egeret 1000-1500-ért kapni lehet.


csüt. dec. 18, 2008 4:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L!
Jól gondolom hogy neked asztali géped van? Vagy ha laptop, akkor feltételezem hogy nem nagyon hurcolászod magaddal a házban. :roll:


szer. dec. 17, 2008 22:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A megoldásokon való meditálás érdekes, hasznos kísérlet, de azért halkan kérdem: minek a vezetéknélküli egér? És főleg a billentyűzet :shock:

Már sokan mondták hogy jó, mert pl. nem gabalyodik bele az aztalon a cuccokba. Szerintem meg rendet kell csinálni. Egyéb értelme mi? A monitortól úgysem ül az enber 1 méternél messzebb, az egérnek meg a kezében kell lenni. Tényleg nem értem. Egy darab drótot (ami nem több mint 1-2 m) rádiós átvitellel pótolni, szvsz értelmetlen (finoman szólva).

Nekem egy helyen jött jól: nagy előadóteremben, ahol messzebb volt a gép. Ott indokolt, na de otthon. :x

Hangsúlyozom, nem a kísérletezés és a gondolkodás ellen vagyok, hanem az értelmetlen dolgok ellen.

Ha már itt tartunk: sokszor ilyen az indokolatlan WiFi csatlakozás is. Nagyon terheltek a szabad frekvenciák, sok az érthetetlen zavar. Van benne tapasztalatom. Nem egyszerűbb egy darab kábel?


szer. dec. 17, 2008 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Én is tudtam, hogy léteznek ezek a kütyük, szóval sok új dolog nincs benne, csak egyszerűen jó lenne házilag megcsinálni (az építés öröme...)
A levitronos kütyüre én is gondoltam, azt se lenne rossz megépíteni. És ki tudja még, hogy mi mindenre lehetne használni...

Valamint, hogy ne legyen annyira OFF: szerintem egy gyertyát én is csinálok
Gondolom egy kreatív boltban biztos minden kapható hozzá, de inkább megnézem a HE fórumon, és akkor nem kell minden kétszer leírni. :)


kedd dec. 16, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
potyo írta:
Nem szeretném senkinek elvenni a kedvét, de az egér már létezik: http://www.a4tech.com/ennew/product.asp?cid=90&scid=122&id=346


Nekem speciel ilyenhttp://www.a4tech.com/ennew/product.asp?cid=90&scid=92&id=268 van. És a beléptető kártyák, biztonsági transzponderek is így működnek. Az egérnél nem csak a táplálást oldják meg, hanem az adatátvitelt is. :roll: És találkoztam elektromos fogkefével is, ahol az akku töltése volt indukciós csatolású. Gondolom így teljesen zárt lehetett a fogkefe.


kedd dec. 16, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
De akkor nem kéne külön 'táptekercs' hanem a levitron elektromágneséből, és a forgásból nyerné az energiát. Esetleg egy olyan elektromágnes vasmaggal, mint amilyen a magnókban az olvasófej vasa, a V alakra emlékeztető szórómag, nem lehetne a lebegési távot növelni?


kedd dec. 16, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Már ő is gondolt rá, sőt eljutottunk a mágneses térrel forgatott, lebegtetett propelleróra ötletéhez is, már csak az utolsó aprócska lépés, a megvalósítás van hátra. :-)


kedd dec. 16, 2008 15:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Skori, mi lenne, ha még a levitronnal is ötvöznéd? :D Lebeg is, meg világít is. Na az már látványos lenne :twisted:


kedd dec. 16, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Namost annak a nagy egérpados izének kb semmi értelme.
Ennyi erõvel van a rajztáblám, használhatom azt is mutató eszköznek, oda nem kell aktív egér, akármivel tapizhatom a felületét.

Az induktív csatolásnak úgy volna értelme, hogy amikor nem használod a gépet, szépen az asztal vastag lapján keresztül egy nagy tekercs feltölti az egeret, odafent az asztalon meg nem látszik semmi.
Sajnos ehhez valószínûleg óriási térerõt kell létrehozni, ami elektromos környezetszennyezés, azon túl energia pazarlás is..


Na, most...
kb.
van rajztáblám
szépen, az
energiapazarlás


kedd dec. 16, 2008 14:08
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én is az asztal lapja alatt gondoltam elhelyezni a primer tekercset mert ott nem látszik és nincs is útban.


kedd dec. 16, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Namost annak a nagy egérpados izének kb semmi értelme
Enenkívül még ócska is, a felületéről leválik a felső réteg.


kedd dec. 16, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Namost annak a nagy egérpados izének kb semmi értelme.
Ennyi erővel van a rajztáblám, használhatom azt is mutató eszköznek, oda nem kell aktív egér, akármivel tapizhatom a felületét.

Az induktív csatolásnak úgy volna értelme, hogy amikor nem használod a gépet, szépen az asztal vastag lapján keresztül egy nagy tekercs feltölti az egeret, odafent az asztalon meg nem látszik semmi.
Sajnos ehhez valószínűleg óriási térerőt kell létrehozni, ami elektromos környezetszennyezés, azon túl energia pazarlás is..


kedd dec. 16, 2008 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én tudom hogy létezik ilyen, de én a mostani vezeték nélküli egeremet szeretném átalakítani, mert unom hogy mindig a legrosszabbkor merül le és persze hogy akkor pont nincs kéznél feltöltött akkumulátor.


kedd dec. 16, 2008 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem szeretném senkinek elvenni a kedvét, de az egér már létezik: http://www.a4tech.com/ennew/product.asp?cid=90&scid=122&id=346


kedd dec. 16, 2008 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A mozgatás indikálása nem is lenne nehéz. :roll: Bár szvsz nyugodtan tölthet (pontosabban működhet) akkor is ha mozgatva van az egér.
Szerintem az adóoldalon egy nagy átmérőjű tekercs kellene, az egérben a vevőoldalon pedig természetesen egy kicsi, mivel az egérbe nem fér bele akármekkora tekercs (persze azonos rezonanciára hangolva őket). Így az egér nagy eséllyel folyamatosan az adó antenna gyűrűjén belül van. Biztos ami biztos azért kellene egy kis 1F-os elkó az akkumulátorok helyére.

Azt nem tudom, hogy hogyan viselkedne a gyakorlatban egy ilyen. Tehát hogy egy mondjuk 25cm átmérőjű antenna fölött lenne egy 4cm átmérőjű, és változna-e (és ha igen akkor mennyire) a csatolás hogyha a vevőantenna az adóantenna gyűrűjének közepén lenne vagy ha a szélén.

Ja igen, az egér mozgatását az adóoldal áramfelvétel-változásával lehetne indikálni, ezzel pedig automatikusan ki lehetne kapcsolni az adót is.


hétf. dec. 15, 2008 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SofGer írta:
Szerintem jó ötlet az egér vezeték nélküli tápellátása. De mintha olvastam volna, hogy valakinek baja volt vele, hogy túl sok sugárzást nyelne el a kéz és ez nem egészséges (ami ugye még mindig nem bizonyított) Úgyhogy lenne egy ötletem. Az egérben lévõ akksikat meg kellene hagyni és csak egy nagyon kis teljesítményû "adóval" táplálnánk az egeret. Így igaz, hogy merülne, de például éjszaka, amikor nem használjuk, akkor feltöltõdne. És kevesebb sugárzás érné a kezet. Csak, hogy annak se legyen baja, aki szerint ez olyan igazán káros lenne.


ennél még praktikusabb, ha csak akkor tölt, ha az egér nyugalomban van, nincs mozgatva.


hétf. dec. 15, 2008 23:01
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Szerintem jó ötlet az egér vezeték nélküli tápellátása. De mintha olvastam volna, hogy valakinek baja volt vele, hogy túl sok sugárzást nyelne el a kéz és ez nem egészséges (ami ugye még mindig nem bizonyított) Úgyhogy lenne egy ötletem. Az egérben lévő akksikat meg kellene hagyni és csak egy nagyon kis teljesítményű "adóval" táplálnánk az egeret. Így igaz, hogy merülne, de például éjszaka, amikor nem használjuk, akkor feltöltődne. És kevesebb sugárzás érné a kezet. Csak, hogy annak se legyen baja, aki szerint ez olyan igazán káros lenne.


hétf. dec. 15, 2008 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SofGer írta:
Esteleg lehetne építeni egy nagyobb teljesítményű változatot (2,5 W)
Így lehetne például vezeték nélkül telefont tölteni (érdekesség képpen)
Én vezeték nélküli egér tápellátását gondoltam így megoldani...


hétf. dec. 15, 2008 20:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Nekem is tetszik az ötlet :)
Éppen tegnap láttam Skori oldalán az érdekes kapcsolások között ezt az egyszerű csatlolt rezgőkörös megoldást.
Kíváncsi voltam, úgyhogy ma meg is építettem. (igaz, nagyrészt kerámia kondikból)
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Esteleg lehetne építeni egy nagyobb teljesítményű változatot (2,5 W)
Így lehetne például vezeték nélkül telefont tölteni (érdekesség képpen)


hétf. dec. 15, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Videóm nekem is van:
http://www.youtube.com/watch?v=1x8vwY140Ng
De kész világító gyertyám egyenlőre még nincs. Csak az, amit a párom készített nekem kb egy éve:
KÉP


hétf. dec. 15, 2008 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Mem tudom melyik volt előbb, a barkács vagy a profi megoldás, de itt a LED-es Philips IMAGEO Tealight -ról két kép ( a másodikon látszik az induktív csatolású töltő tálca, ebbe kell betenni a töltés idejére a matt üveg pohárkából kivehető betétet). A fényképeken nem látszik, de szerintem több pici LED van benne, mert a csúcs alakú matt plexi bekapcsolva teljesen lobogó hatást kelt:

Kép


Kép


hétf. dec. 15, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Egyébként olcsóbb, ha megveszed, asszem Philips-márkájú "gyerekbiztos" teamécsest láttam. Mattüveg pohár, bennne középen finoman lobogó fényű LED. Hatos csomagban volt és egy tálcára helyezve kellett tölteni őket. Egy éjszakás feltöltéssel asszem 24h-t bírt mécsesként világítani.


hétf. dec. 15, 2008 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Zselés díszgyertya - Elektromosan (és vezeték nélkül)
Hogy miről is van szó, arról majd később, a lényeg hogy "megfertőzött" a dolog, és a HE fórumán már 40 oldanyi hozzászólás keletkezett a témában. Készítettem pár videó felvételt:
Video_01
Video_02
Video_03
Video_04
Video_05
Video_06
Video_07
Video_08
Video_09
Video_10
Arra gondoltam, hátha ezen a fórumon is érdekel valakit a dolog :)
Elektromos szempontból a vezeték nélküli energiaátvitel az érdekessége, ugyanis a gyertyába öntött ledek táplálása kívülről, vezeték nélkül történik.


vas. dec. 14, 2008 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség