Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 23, 2024 7:43



Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Egyszerű indukciós hevítő 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Erős infralámpával nem lehet felmelegíteni?

A feleadat úgy felmelegíteni a nyákot, hogy ne a papíron keresztül történjen, mert a papír megég. Jelenleg vasalóval melegítjük... Bővebben a nyákkészítős topicban olvashatsz...


szomb. máj. 17, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Erős infralámpával nem lehet felmelegíteni?


szomb. máj. 17, 2008 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Meg mire olvad a festék,esetleg leválik a réz a hordozóról.

Hogy gondoljátok, hogy a réz fólia felmelegszik, miközben a hordozó hideg marad? Persze eszetlen nagy teljesítménnyel megtörténhet, da ha a megfelelő teljesítmény és idő és felület van kiválasztva, akkor szerintem egyszerűen átmelegszik az egész.

Pont szerűség pedig csak elméleti. Gyakorlatban 3-4cm felület lesz melegítve.

Aztán még az is eszembe jutott, hogy amikor vasalóval melegítjük, akkor mit melegítünk először, ha nem a 35mikronos nyákot?


szomb. máj. 17, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Arra gondoltam, hogy végülis pontszerűen melegítenétek a nyákot. Emiatt ezen a helyen túl kell melegíteni. A nyákos topikban leírt 180-200 fok eléréséhez 3-400 fok (de lehet, hogy több is) már esetleg a hordozó és fólia közötti tapadást is rongálhatja.
Ui: És egy kicsit alám is írtak :twisted:


szomb. máj. 17, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 12:51-kor.



szomb. máj. 17, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Hutty írta:
Ismét.... Arra gondoltatok, hogy a 70 mikronos rézfóliával kell a 1,5 miliméteres hordozót is felmelegíteni, mert egyébként azonnal visszahül?

Idő kérdése...


szomb. máj. 17, 2008 16:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi írta:
Alulról és fölülről pedig egy csomó E maggal lehet koncentrálni a fluxust.

Így gondoltad?

Kép
szerk:
A fekete kockák a tekercsek...
Milyen mag lenne jó?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára watt szomb. máj. 17, 2008 16:49-kor.



szomb. máj. 17, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ismét.... Arra gondoltatok, hogy a 70 mikronos rézfóliával kell a 1,5 miliméteres hordozót is felmelegíteni, mert egyébként azonnal visszahül?


szomb. máj. 17, 2008 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
tubybb nagyfeszes nagyfrekis megoldása a szigetelő rétegre, nem teljesen hülyeség, ha a nyák hordozóját tekintjük annak! A bakelitben és az üvegszálas műgyantában is kialakulhat a polarizációs veszteségből adódó hő. Az igaz, hogy ez nem indukció, így itt off, de mint megoldás esetleg szóba jöhet, mert talán kevesebb lenne vele a gond(nyák mérettel kapcsolatos indukciós gondok...)
Viszont a kétoldalas nyáknál már valós gond lehet az áthúzó ív!


szomb. máj. 17, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi írta:
Erről írtam azt, hogy ezt a területet "rövidre kell zárni".

Aha! Már értem!

Gond lenne, ha azokat a réz lemezeket kintről tolnánk be(kétoldalról, pont amennyi hiányzik) és kilógnának a nyák méretétől függő mértékben?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára watt szomb. máj. 17, 2008 16:28-kor.



szomb. máj. 17, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Én erre gondoltam,ha már muszáj rajzolni!!

:D Köszi!

Igen értettem a toroidos kivitelt, és ugyanazok az aggájaim mint neked, hogy honnan veszünk ilyen nagy magot, ami a frekit is bírja.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára watt szomb. máj. 17, 2008 16:29-kor.



szomb. máj. 17, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A hatalmas légrés miatt nagyon nagy lenne a veszteség, nem?


szomb. máj. 17, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez a rajz jól néz ki (MotoHackeré), de a valóságban ha én egy 20cm széles nyákot szeretnék áthúzni közte akkor hatalmas méretű lenne a mag.
Szerintem két különálló hosszúkás (és lapos) tekercs kellene egymással párhuzamosan (egy vonalban), és közéjük merőlegesen a nyák. Bár azt hiszem ti is erre gondoltatok.


szomb. máj. 17, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én erre gondoltam,ha már muszáj rajzolni!! Majd Spafi kijavít, mi miért hülyeség, vagy hogyan lehet egyszerűbben.

Kép


szomb. máj. 17, 2008 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ne keverjünk ide mindent!!Ez egy kondenzátor,aminek a nem vezető dielektrikumát hevíti a veszteség,semmi köze az indukciós kemencéhez!!
A fóliahegesztők működnek így,(már a jobbak),de ehhez tökmás kialakítás,nagy frekvenciás nagy feszültség kell!


szomb. máj. 17, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Van egy ilyenem, hátha valamit segít.

Kép


szomb. máj. 17, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Pontosan ilyen elrendezésre gondoltam.

Idézet:
ha keskenyebb a panel, és sok tekercsrész kilóg, akkor az okoz e valami problémát, ill. akkor is kellően terhelve lesz e a tekercs kis szakasza, amire a nyák esik?


Erről írtam azt, hogy ezt a területet "rövidre kell zárni". Persze a rövidre zárást nem galvanikusan kell elképzelni, hanem egyszerűen csak egy réz lemezt belecsúsztatni az üresen maradt területre.

Alulról és fölülről pedig egy csomó E maggal lehet koncentrálni a fluxust. Így egyszerűen egy transzformátort kapunk, aminek a rövidre zárt szekundere a nyák rézfóliája. Ha keskeny a nyák, akkor kis körben folyik az örvényáram, kicsi a feszültség, ha széles, akkor nagyobb, de mivel az áramsűrűség nagyjából ugyanannyi, és az áttétel is, ezért a primer áram is kb. változatlan.

Bocsi, watt, amikor írtam az előző hozzászólásomat, aközben küldted el az azt megelőző tiedet, azért nem reagáltam rá. A szikrázás tárgytalan, más esetről szól. A távolságokat minél kisebbre kell venni, de arra ügyelve, hogy az összesített primer keresztmetszet sokszorosa (kb. 20...50-szerese) legyen a szekunder keresztmetszetnek, és max. 0,2 mm-es elemi szálú litzét javasolok. A hevítendő anyag mágnesezhetősége itt nem követelmény.


szomb. máj. 17, 2008 13:18
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Kép

Köszi Transztyuszeres, de SPAfi nem erre gondolt, vagy nem értettem mit beszél. Mert hová is kerül a két tekercset összekötő réz lemez?

Teszem hozzá, ez szerintem is jó megoldás.
Kérdés, hogy ha keskenyebb a panel, és sok tekercsrész kilóg, akkor az okoz e valami problémát, ill. akkor is kellően terhelve lesz e a tekercs kis szakasza, amire a nyák esik?


szomb. máj. 17, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ok, de itt több tekercsről volt szó, és amiket összeköt egy vastag rézlemez. Nagyjából el tudom képzelni, de nem hiszem, hogy túl nagy kérés egy rajz. Vagy igen?


Idézet:
tehát a tekercs széles és lapos,ami mintegy "végigsepri" a panelt,miközben az elhalad előtte.

Ok, de az előbb említett két tekercs nem így helyezkedik el szerintem.

Idézet:
Mivel két oldal van,az erővonalak így zárulnak,mindékét oldalra kell egy tekercs,megfelelően sorbakötve...

Az egyik oldali tekercs erővonalait szerinted elvezeti a panel egyik oldali fóliája úgy, hogy a másikra nem jut semmi? A másik oldali tekercset nem zavarná be?


szomb. máj. 17, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 12:52-kor.



szomb. máj. 17, 2008 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A tekercs tengelye merőleges a nyák síkjára.
Ezt nehogymár le kelljen rajzolni.. :roll:

Nem egy pontban akarjuk az erővonalakkal "döfni" hanem egy egyenes mentén gerjeszteni,tehát a tekercs széles és lapos,ami mintegy "végigsepri" a panelt,miközben az elhalad előtte.

Mivel két oldal van,az erővonalak így zárulnak,mindékét oldalra kell egy tekercs,megfelelően sorbakötve...
Sőt,talán egy nagy torid szerű gyűrű kellene,aminek a panel a "hasítékában" mozog.

Ezt viszont már elképesztően nehéz volna ezen a frekvencián kivitelezni.. :?


szomb. máj. 17, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Szerk.: Ja nem, hiszen a papír rajta van a rezen és eltakarja azt.

Ezt kis macerával meg lehetne oldani, de az áram átvezetését állandó értéken tartani nehezebben, bár áramgenerátorral talán kompenzálni lehetne az átmeneti kondtakthibákat. De először próbáljuk meg az indukciós megoldást, ha SPafi segítene talán sikerülne legalább a mechanikai részt felépíteni!


szomb. máj. 17, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi!
Köszönöm, de még mindig nem tudom elképzelni, hogy a tekercseknek hogy kéne állniuk a nyákhoz képest az elképzelésed szerint, és egy csomó kérdésre nem tértél ki(az is válasz, hogy nincs kedved rajzolni.. :wink: )


szomb. máj. 17, 2008 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lehet hogy hülyeség és itt talán off, de mi lenne ha a nyák (egymásra merőleges) két szélén lenne 1-1 fém görgő, ami érintkezik a rézzel, és a fém görgőkön keresztül egyszerűen csak átvezetnénk a rezen mondjuk 8-10A-t?

A réz hevítésének megoldásától függetlenül: A réz hőfokát nem lehetne mérni érintés-nélküli (lézeres) hőmérővel? Mondjuk az ilyesmi elég drága.

Szerk.: Ja nem, hiszen a papír rajta van a rezen és eltakarja azt. :?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila86 szomb. máj. 17, 2008 11:38-kor.



szomb. máj. 17, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha a tekercsnek azt a területét, amin nincs nyák, egy vastag réz lemezzel rövidre zárjuk, és a nyák szélességével arányosan állítjuk be a feszültséget, akkor a tekercsben folyó hatásos áram a melegedő réz növekvő ellenállása miatt csökken a hőmérséklet függvényében, ami egyrészt némi természetes szabályzást biztosít, másrészt visszajelzést ad a nyák hőmérsékletéről. Persze csak adott nyákgeometria mellett lehet ezt fokban kalibrálni.

Esetleg elég lehet csak a nyák egyik oldalára tenni a tekercset, de minél közelebb, minél szorosabb csatolásban.


szomb. máj. 17, 2008 11:25
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi írta:
A nyákot nem keresztül kellene húzni a tekercsen, mert úgy borzasztó kis feszültség indukálódna benne, hanem egy-egy tekercs között kellene áthúzni.

Le tudnád rajzolni? (Elég lenne egy móricka rajz is.)
A tekercsek milyen módon kéne bekötni(razon jelölnéd?)
A tekercseket milyen távolságra kéne tenni egymástól? Mert egy rövidebb nyákot is jó lenne megmelegíteni(pl. 5cm hossz, már kezelhetőnek kéne lennie. Nem kell az egész nyákot egyszerre melegíteni, elég csak egy elhaladó szakaszát, ami ha lehet minél rövidebb kéne hogy legyen.

Mi van az említett szikrázással? Nem azonos fesszültség és azonos fázisban jelenik meg a fóliavégeken, mint két párhuzamosan tekercselt trafóvezetékben?

Mi a helyzet a nem mágnesezhetőséggel? Úgy gondolnám, hogy ez csak a tekercs méreteit határozná meg szemben egy mágnesezhető anyaggal, a kialakuló impedancia miatt. Nem jól gondolom?

Még annyit, hogy úgy tűnik, hogy 200°C lenne a cél. Nem baj, ha max hőfok 400°C is lehetne, de ez csak azért, hogy ha tévednénk a lézer nyomtató festék olvadáspontjában, akkor ne kelljen áttervezni az egészet.


szomb. máj. 17, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem a kész nyákot akarjuk melegíteni,hanem a nyers panelt,miközben rágörgőzzük a lasernyomtatóval kinyomtatott papírt.
Itt evvel ne foglalkozzunk,további részleteket ebben a topicban találsz arról,miért volna jó ez:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... start=1700


Tudtommal az indukciós hevítés alapja éppen az örvényáram,tehát nem ferromágneses anyagok is hevíthetőek.


szomb. máj. 17, 2008 11:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez zsákutcának tűnik. Miért is? Mivel a réz nem mágnesezető, csak örvényáram keletkezhet benne. Ha a fólia nem végződik hurokban, akkor nem folyik áram, csak a két végpontja között mérhető feszültség. Ha elég nagy, akkor ívkisüléssel hidalódik át, és roncsolja a fóliavégeket, addig míg olyan messze nem kerülnek egymástól, hogy az ív megszakadjon. A mikróba tett aranyozott edény rá a példa. Persze a megjegyzésem már a kész nyák melegítésére vonatkozott, ahol fóliacsíkok vannak.
Szerintem valamilyen kontakt hőközvetítéssel jobban járnátok: halogén izzókkal, tirisztoros szabályzással.


szomb. máj. 17, 2008 10:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt!

A fólia vékonysága nem gond, sőt kifejezetten jó, viszont a változó szélesség problémát jelenthet. A nyákot nem keresztül kellene húzni a tekercsen, mert úgy borzasztó kis feszültség indukálódna benne, hanem egy-egy tekercs között kellene áthúzni. (Tehát rá merőleges erővonalak kellenek.) Első körben konstans áramerősséget kellene létrehozni, de ez még magában nem elég a hőmérséklet állandó értéken tartásához.

A réznek mindegy a freki, sokkal inkább a tekercs geometriájától függ, meg a félvezetőktől. Viszont mindenképp szabályozni kell az áramot, ezt pedig legkönnyebben a freki változtatásával lehet elérni.


pén. máj. 16, 2008 22:34
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi írta:
Első körben szerintem el kellene dönteni, hogy mit is akarunk hevíteni, mekkora térfogatban, és akkor lehet kezdeni bármit tervezni.


Na akkor megvan mit kéne hevíteni.

Kétoldalas nyáklapot, aminek a hossza mindegy, mert egy görgő húzná át lassan(megfelelő sebességgel) egy lapos "téglatest" alakú tekercsen. A nyák szélessége, mondjuk legyen 1-től 20cm első körben.

Van ötlet?

Az érdekelne, hogy a tekercs induktivitásával kell e számolni, mikor a frekit kiválasztjuk. Az is érdekelne, hogy a réz, mint hevítendő anyag, milyen frekit kívánna? Az is egy jó kérdés gondolom, hogy a fólia vékonysága okoz e gondot az egyenletes örvényáram kialakításában?


pén. máj. 16, 2008 21:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Rossz az irány!
Mint irám:Egyszer odafelé hevít,majd ellenirányban folyik az áram,akár 20e(20.000)A!-EZ MÁR Q!-lomb :wink: -függetlenül a feszültségtől ez úgy nyakonbax,hogy egy hétig csak jobbos /v.balos/ kanyart veszel,ha túléled! :x
Méretek:(cserépégető kemence-ráégetik az mázat-amiben máztól függöen vagy van fém(többnyire van réz,vas,króm stb vagy csak máznéküli cserép mégis kisül :? ) a lényeg az áramerőt "egy"-de inkább több termikus ellenállás szabályozza a kemencében.
Az un eddzőkemecéknél (pl fogaskerékedzés,csak a koronára-mármint fogaskerékkoronára- figyelembeveszik a betetett anyag mennyiségét is es be lehet zongorázni mint egy CNC-n 20' 900 fokon,anyagmennyiséget és a hőfokot
Igen durva eset bár,ezt saját szememmel nem láttam-T68m majd kijavít ha hibása tudnám a 'dógokat' az 'alamónium' kohósítása ill. öntészete azért nehézkes mert oxidja olvadáspontja magasabb mint magának a fémnek :oops:
De itt még bonyolultabb a dolog mert tényleg bele van dugva a két pálca és elektrolízises elven kirakódik a cucc,de maga a felfútés olyan mint az kecmecében(holott maga az 'alamónium' nem mágnesezhető!-mégis megfolyik egy ívkemencében ami ui ciklikus elven működik)-jó ott a kirakódás miatt van egy másik kör is -én csak a hevítésről mesélek,mint ívkemence-váltakozó fesszel ekkora anyagmogatáshoz-mármint olvasztásához kellene egy Csernobil,nyemám 50W trarafó"marékmérettel"(belefér az ember kezébe-es tudok heggeszeni vele!-
De,lehet a falban a vezetéket ha nics megszakító(bizti)+Kujbisev


pén. okt. 26, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én tinába próbálok valami meghajtót tervezni, de nem bírom a jelalakot megnézni.. így nem lesz könnyű.


pén. okt. 26, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ezeket inkább a nátriumos topikba írjátok :wink: Lassan azzal is haladok én is.


pén. okt. 26, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Alkalmas lenne jobb hatásfokú rézgőz lézer építéséhez. Vagy amorf kristály húzáshoz is jó lenne. Csövek összehegesztése, acél edzése, levitáció olvasztáshoz, nagy hőmérsékletű plazma létrehozásához is jó lenne.. Rengeteg dolgot lehet vele csinálni. A só olvasztás nem rossz ötlet. Mivel nem nagyon vagyok otthon az ilyen elektronikában, így nemtok érdembeli dolgot hozzászólni a témához. Csak nagyvonalakban tudom, hogy mi hogyan működik egy indukciós hevítőben. :P Azért majd próbálok segíteni ahol tudok.


pén. okt. 26, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,szerzek egy szkenner felrakom az egész kapcslást,már ami akkoriban volt ,és meg is találom :oops: Hasonló mint egy 'szelénes'akksitöltő:?-hol voltak akkoriban még ilyen mosfetek :P
L1-nek mi a szerepe?Gondolom hogy magát a FET-t megvédje,hiszen magának az öngejeszős varázslatnak a lényege hogy maga a "munkadarab" mint egy "lágyvas"is gerjeszt a tekercsen rázogatva a lámpában "az még világít is!" :D
A legfőbb gond az hogy ellenirányban is folyik áram amit vagy temisztor szakít(ott) anno meg,majd a cikus végén öszzeomik az áramfolam és ellenkező irányban folytatja egészen a hőfok eléréséig......


pén. okt. 26, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
nacorvus
Említetted, hogy javítottál ilyen készülékeket, leírhatnád milyen bennük a meghajtóáramkör!


pén. okt. 26, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
SPafi írta:
Mi az hogy "az önrezgő"? Ez is lehet önrezgő, csak olyan vezérlést kell hozzábiggyeszteni!

Én is így gondoltam.


pén. okt. 26, 2007 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
http://www.dansworkshop.com/00-index/14-Amps%2C%20Volts%2C%20and%20Watts/60-Induction%20Heating/00-A%20conceptual%20MOSFET%20self%20resonant%20oscillator.gif
Akkor ez nyerőbb elrendezés. L1-nek mi a szerepe? Szűrés gondolom. Ez tényleg jóval egyszerűbb rajz, kevesebb hibalehetőséggel.


pén. okt. 26, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
szerk_:watt

A kemencében is mint a tűzhelyen a 'közreműködőben' egyértelműen az Unnamed által emlegetett egyenáram folyik ellenáramú folyamként és a ciklus összeomlásával ellenkező irányban -ezért hívják ciklikus avagy öngerjesztő kemencének,ezzel kohósítani is szoktak,de nem úgy mit ahogy elgonolod,hogy egy leválasztótrafóból letekerem a szekundert -az is igen íves izzásba megy amíg a táp bírja :wink:


pén. okt. 26, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mi az hogy "az önrezgő"? Ez is lehet önrezgő, csak olyan vezérlést kell hozzábiggyeszteni!

Első körben szerintem el kellene dönteni, hogy mit is akarunk hevíteni, mekkora térfogatban, és akkor lehet kezdeni bármit tervezni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi pén. okt. 26, 2007 18:16-kor.



pén. okt. 26, 2007 18:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szerintem az önrezgő a jobb hatásfokú, de ezt csak úgy megérzésből gondolom, mert talán azért, hogy nem kell annyi segédáramkör.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára watt pén. okt. 26, 2007 18:09-kor.



pén. okt. 26, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Kép
Tulajdonképp ez egy elég jó megoldás, de végülis ez nem önrezgő. Vajon ennek, vagy az önrezgőnek jobb a hatásfoka?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Unnamed pén. okt. 26, 2007 18:08-kor.



pén. okt. 26, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát szerintem is az már nagyon magas freki, 50MHz is már igen sok, sőt a vastagabb dolgokat általában 20kHz körül hevítik (100kW)


pén. okt. 26, 2007 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A mikró nem túl magas frekin megy? (2,4GHz? ) Szerintem az ide nem lesz jó.


pén. okt. 26, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Azt hogy lehetne felhasználni? Mert ha elérakok egy vasdarabot, az sajnos nem fog melegedni nagyon.


pén. okt. 26, 2007 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mikrosütőt nem lehet hasonló célra alkalmazni? Abban készen van egy többszáz wattos nagyfrekvenciás "rádióadó".
Mondjuk lehet,hogy nem bírja a kiképzést a magnetron,és csak a megfelelő méretű gyűrűkben jön létre örvényáram.. :hm:


pén. okt. 26, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Egyszerű indukciós hevítő
Sziasztok!
A topic a nagyfrekvenciás, illetve vasmagos (tirisztoros) indukciós hevítés lehetőségeinek kiaknázására jött létre. Először is a kettő közti különbség az lenne, hogy míg a tirisztorosnál a felhevítendő tárgy a szekunder tekercs (trafós csatolású), addig a nagyfrekvenciás hevítőnél ez a vasmag. A nagyfrekvenciásnak előnye az, hogy a hevítendő tárgy igen messze is lehet a munkatekercsőt. A tirisztoros előnye, hogy nem kell számolni a nagyfrekvencia okozta problémákkal, illetve valamivel olcsóbb. A nagyfrekis általában 100kHz ~50MHz környékén üzemel, ennél kisebb frekvencián már nagyon romlik a hatásfok. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Én egy FET-es önrezgő meghajtásra koncentrálnék, aminek párszáz wattnyi hevítőteljesítménye van. Két jó oldal:
http://www.dansworkshop.com/Induction%20Heating.shtml
http://richieburnett.co.uk/indheat.html
Hatásfokilag nem tudom melyik a jobb, de ezt majd kiderítjük itt :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Unnamed pén. okt. 26, 2007 17:37-kor.



pén. okt. 26, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség