Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:40



Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Hűtőszekrény kotkodál 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az a baj, hogy pont ellenfázisban kellene meglökni a molekulákat, mint ami a hőmozgásukból ered. Erre már én is gondoltam. De ötletem sincs hogy ez hogy kivitelezhető :)


pén. dec. 07, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Kellene csinalni mikrohullamu hutot:

Beteszed ket percre a forro levest,
kis berreges, ket perc mulva tok hideg :)


csüt. dec. 06, 2007 9:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A hõsugárzással a testrõl távozó hõmenyiség itt szerinte elhanyagolható szvsz,de haaezt akarjuk visszatartani,ahhoz nem szigetelõ hanem valami a sugárzást visszaverõ felület kellene.


persze, ezt nem is vitattam. Csak olyan jól jött a hidegsugarak támadása... :lol:


szer. dec. 05, 2007 23:20
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A hősugárzással a testről távozó hőmenyiség itt szerinte elhanyagolható szvsz,de haaezt akarjuk visszatartani,ahhoz nem szigetelő hanem valami a sugárzást visszaverő felület kellene.


szer. dec. 05, 2007 22:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
egy test,ami önmaga nem termel meleget,az olyan hõmérsékletû mint a helyiség levegõje.
Ez akkor is ígymarad, ha pont a mögötte lévõ 1négyzetméteres a falat szigeteled,marad további sok négyzetméter szigeteletlen.




Védekezni a nemlétezõ, közelrõl támadó "hidegsugarak" ellen..(?) inkább hagyjuk.. :roll:


nyári, csillagos éjszaka. Meleg a levegő. De az űrből támadnak a hidegsugarak és lehűl a föld... :wink:


szer. dec. 05, 2007 22:38
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Több fórumon (de itt is) állították már eltévedt versenyzők,hogy az ő hűtőbordájuk bizony ventillátorral 22 fokos a 26fokos szobában.
Szó nem volt folyadékról vagy hasonlóról.

Ha van egy helyiségben egy test,ami önmaga nem termel meleget,az olyan hőmérsékletű mint a helyiség levegője.
Ez akkor is ígymarad, ha pont a mögötte lévő 1négyzetméteres a falat szigeteled,marad további sok négyzetméter szigeteletlen.
Tehát a helyiségben a levegő ugyanúgy lehül (pl éjszaka) a kinti alacsony hőmérsékletre majd lassú hőátadással lehűti a bent lévő testet is,az a darab szigetelés a világon semmit nem ér.

Védekezni a nemlétező, közelről támadó "hidegsugarak" ellen..(?) inkább hagyjuk.. :roll:


szer. dec. 05, 2007 11:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ez olyan termodinamikai téveszme,minthogy a ventilltor a környező levegő hőmérséklete alá hűtene valamit.

Írd már meg hogy mit értesz te termodinamikai téveszme alatt?
És milyen végzettség alapján mondod ezt?
(Ventillátor is hűthet a környezet alá valamit, ha a valami folyadék és tud párologni.Ez hőmérővel is kimutatható.)

Ha arra gondolsz, hogy hidegebb testről nem mehet hő a melegebbre, az nyilván igaz, de ezt nem úgy kell nézni. hanem összességében: ha van egy hideg és egy meleg test, akkor nem következik be olyan folyamat, aminek a végén a meleg test még melegebb, a hidegebb meg méginkább hideg lenne.
És az általam leírt hőmérsékleti sugárzások ilyen módon beleférnek a termodinamikába, hiszen a hőmérséklet kiegyenlítése a folyamat iránya.


szer. dec. 05, 2007 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
van egy "hasonló" esetem. Kéménybekötés nélküli gázbojler használok, takarékosság miatt mindig a legkisebb állásban.
(A KN gázbojler jellemzője, hogy van egy gyújtóláng, valamint amikor fűt egy kicsit nagyobb a melegítőlángja.)
Nos, ez télen kellemes melegvizet eredményez. Nyáron azonban, mivel minimális a hűtés, ezért a gyújtóláng is (hosszú idő alatt) tűzforróra hevíti a vizet.


kedd dec. 04, 2007 22:54
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van a raktárban 50 tillátor. Vagy 5 ventillátor?


kedd dec. 04, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hát ez a véletlen "ventilltor", jobb mint az eredeti. :D

üdv! proli007


kedd dec. 04, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez olyan termodinamikai téveszme,minthogy a ventilltor a környező levegő hőmérséklete alá hűtene valamit.
Az ember igencsak relatív hőérzékelésén alapszik ez is,hogy a szoba levegőjét kellemesnek,de egy darab vasat hidegnek érzek.
A "sugárzó hideg" is csak egy hőérzet,a hűtőszekrényt nem igazán érinti ebben a formában.

A fagyasztónak is számít a hőmérséklet,de mivel az tipikusan -25 fokra törekszik,esetleg szibériában nem indul el,mert ott eleve -25van,egy közönséges ládában is.
Egyik gépnek sem a _külső_ hanem a saját belső hőmérséklete számít,ezért mondtam azt,néha picit ráfűtve az alsó hűtőtérre az érzékelő közvetlen közelében simán becsapható a gép.


kedd dec. 04, 2007 15:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Egyébként a fagyasztó nem csinál ilyet, hogy a külső hőmérséklet is számít neki?
"hideg sugárzás"
valóban nincsenek hideghullámok, de attól még bármilyen hőmérsékletű test sugároz, a melegebb jobban.(fekete test sugárzás)
Ha most a közeg hővezetését nem néznénk, és van egy hideg meg egy meleg test, akkor a meleg test több hőt sugároz a hidegre, mint a hideg a melegre, tehát a hőmérséklet kiegyenlítődik.


kedd dec. 04, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mert én nem szeretném kifizetni a más technológiát,drágább gázt,más kompresszort,fejlesztési költségeket,stb...
És a hozzám hasonló 9999999 ember sem,csak azért mert egynek van egy problémája,hogy hidegben akar fagyasztani a hűtőjével.
Annak az egynek meg már nem éri meg ilyen hűtőt kifejleszteni,vegyen egy fagyasztót.
Ez gazdasági szükségszerűség,nem összeesküvés.


kedd dec. 04, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
"A kereskedőnél is jártam már - ez a hűtőm is (mint a kínálat nagy része) valami EU paraméter szerint a szolgáltatását +16C fok és +32C fok közt hajlandó végezni. "
Akkor mégis van világösszeesküvés.
Miért nem használnak másmilyen hűtőközeget , ha ennek hidegben olyan alacsony a nyomása, hogy már nem jó?

Mintha valami butángázt emlegettetek volna.A rendes egyenes szénláncú bután azt hiszem -0.5 fokon forr légköri nyomáson (az izobutánt nem tudom de kicsivel lejjebb lehet a forráspontja), lehet hogy túl kicsi lesz a nyomása hidegben.
jó öreg freonos vagy egyéb hűtő kell oda.ez biztos bírja.Egyébként azon az EU paraméteren kívül is valameddig bírnia kellene neki, legalábbis elképzelhető, hogy bizonsági ráhagyás miatt kisebb tartományt garantálnak, mint amit ténylegesen tudna.

De: a hűtő hátulja beindulás után már meleg lesz, és meglesz a hőmérséklet meg a nyomás is, csak a beindulásra kell rávenni. Utána már jól kell menjen, tehát csak eleinte erőlködne amíg be nem melegszik hátul.

a szenzorra való ráfűtés egy érdekes és használhatónak tűnő ötlet, meg egyszerűen megoldható.Fogsz egy ellenállást, meghajtod folytonosan egy adapterről, a fejlődő hőt az ellenállás értékével úgy lövöd be, hogy állandósult állapotban a szenzor 1-2 fokkal melegebb legyen mint a hűtő belseje.Vagy nagyobb teljesítmény időkapcsolóval.
Lehet hogy nem csak a belső hőérzékelőre kell ráfűteni, ha van kívül hőérzékelő, arra is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Űrkalóz kedd dec. 04, 2007 13:19-kor.



kedd dec. 04, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem nagy kunszt kicsit megpiszkálni,szerintem mindeféle hőszigetelőknél azzal többre mennél.

Mögötte a falra eleve értelmetlen bármit szerelni.
A hideg nem tud sugározni,hideghullámok nincsenek.

Amikor már egyszer beindul (nemtudom mekkora ez a helyiség) lehet,hogy csinálna egy pár fok meleget a kiszivattyúzott hő és a kompresszor hulladékhője,de általánosságban elmondható a hűtőben mindig olyan hőmérséklet lesz alapból amilyen a helyiség levegőjének hőmérséklete,ha van a falon hőszigetelő borítás,ha nincsen.

Ezután indul be a hűtés (vagy nem indul) és csinál még hidegebbet belül,picit melegebbet kivül.


hétf. dec. 03, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 03, 2007 11:49
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás A problémámhoz
A kereskedőnél is jártam már - ez a hűtőm is (mint a kínálat nagy része) valami EU paraméter szerint a szolgáltatását +16C fok és +32C fok közt hajlandó végezni. Mondtam: Mutasson a boltban olyat, amely bővebb tartományban garantálja az üzemet. Kerestünk, hiába! (Electro Plus Műszaki szaküzlet -> EURONICS).
De estére ellenőrzöm +1szer a leírtakat.
+ a hűvös fal és a hűtő közé rakok vmi szigetelőt a sugárzó hideg miatt.
Beszámolok mit tapasztaltam.
Üdv


hétf. dec. 03, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hoppá!

Itt egy egykompresszoros fagyasztó rekeszes hűtőről van szó!
Ó! Én azt hittem fagyasztóláda.

köszi! proli007


hétf. dec. 03, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A probléma,hogy nagyonis megvan a hőmérséklet,ahova a hűtő maximum hűt.A háztartási gépek nem csinálnak 10foknál kevesebbet a hűtőtérben maximumra tekerve sem.
Tehát jogos,hogy el sem indul,mondván semm idolgom,elég hideg van már odabent.
Persze ettől a fagyasztó sem fagy le,ott is 8fok marad.
Nincs semmiféel hiba,egyszerűen a hűtőgép működési elvéből következik,hogyha a hűtőtér eleve 8fokos,el sem indul,mive la hőmérsékletet ott méri,a fagyasztóval nem foglalkozik.
Ezt csak úgy tudod megkerülni,ha lejjeb veszed a hűtőtér hőmérsékletét,2-3 fokra,így szinte fagypont felé melegedve be fog kapcsolni,a mélyhűtőben viszont minusz harminc fok lesz kb.
Más megoldás,egy pici hőforrással ráfűteni az érzékelőjére néha,így elkezd hűteni,mert azthszi meleg van.Így viszont a szabályzást (a pici fűtés ki-be kapcsolását) neki kell megodania.


hétf. dec. 03, 2007 15:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
MotoHacker!

A hozzászólásod elejével, egyet tudok érteni, de a második részével már kevésbé.

A hőfokszabályzót, miért kellene állítani? A probléma, az, hogy nincs meg a megfelelő hőmérséklet a hűtőtérben nem? Akkor ha jó a termosztát kapcsoló, annak be kellene lenni kapcsolva.

Abban az esetben tudnám elképzelni a hibát, ha a termosztát szilfon membránjában a gáz összehúzódna oly mértékben, (az alacsony környezeti hőfok miatt) hogy az megváltoztatná a kapcsolási értéket. Ez elképzelhető?

(Ha a motor nem tud elindulnni, akkor a bimetálja leold, és "látszólag" nem üzemel, mert a bimetál kihülési ideje sokkal rövidebb.)

üdv! proli007


hétf. dec. 03, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem,ez nem valami világösszeesküvés miatt van..
Hanem mert a hűtőközeg nyomása a "meleg oldalon",annyira alacsony a kis külső hőmérséklet miatt,hogy nem tudna a gép normálisan működni.
Valószínű itt még elvileg menne,meg kell kicsit erőszakolni.
Nem a fagyasztóban hanem a "hűvös térben" méri a hőmérséklettet,a "tekergetője" is ott van.
Drótok üldözése helyett,a hőkapcsolót kell egy kicsit megtuningolni,hogy jellebb kapcsoljon.Állandóra kötni tilos,mert szétküzdi magát a gép.
A garanciát ez persze elveszi,de ha ügyesen piszkálod meg,senki nem fog rájönni,hogy hozzányúltál.
A tekergetős rész műanyag fedelét egy csavar vagy újabban inkább csak két pattanós pöcök tartja.


hétf. dec. 03, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Utolsó (1 hete) kitakarítása óta csak
> a lámba ég a hütõben, motor nem indul.
> Hogy tudnám átb...i, hogy kb 8 fokos
> szobában is hûtsön, a fagyasztórekeszét
> is tudjam használni?

Ha a kulso homerseklet alacsonyabb mint
amire a termosztatja be van allitva (mostanaban
jo hideg volt) akkor pontosan igy kell
viselkednie. Probald meg maximalis hutesre
tekernni a termosztatjat, akkor el kell
indulnia a motornak...

Nezd meg veletlenul nincs-e benyomva a
leolvaszto gomb...

Csak ezutan kezdd el piszkalni, bar ha garis
akkor inkabb kihivnam a szakszervizt (ugyis
ingyen van).

A hideggel max. az szokott lenni a gond,
hogy beledermed az olaj, kulonben meg jot
is tesz neki...


hétf. dec. 03, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Hallottam én is már olyanról, hogy mediterrán országba készült hűtőre tett szert egy nyugdíjas, aztán mesélte a Kossuth rádióban, hogy "ha lesz pénzem akkor fűtök a hűtőre" mert 15 fok alatt nem megy.
Termodinamikai szempontból ez baromság, ugyanis egységnyi hő kiszivattyúzásához a külső-belső hőmérséklet különbségével arányosan több teljesítmény kell. vagyis ha hidegben jól megy a hűtő, még spórolni is lehet vele.
Szerintem:
nézd meg a hűtő összes hozzáférhető drótját, egyebét szakadásvizsgálóval bent melegben, aztán kint hidegben, akkor van esély beazonosítani mi és hol gátolja a hidegben a működést (ugye felírod a mérési eredményeket, aztán összehasonlítod őket)
aztán esetleg lefotózod a kérdéses alkatrészt és felteszed ide, sok okos ember ittt megmondja, mit kell rövidre zárnod vagy kikötnöd


hétf. dec. 03, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 03, 2007 11:49
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Kérdés
Sziasztok! Újonc vagyok, de szétb... az ideg.
Az ok a következő:
Adva van egy hobbi téglaépület, melyet csak jó idő esetén élünk, benne 1 Zanussi garis hűtővel. Adva van 1 kutya, akit télen is kell etetni, főtt kajája az említett hűtőben.
Utolsó (1 hete) kitakarítása óta csak a lámba ég a hütőben, motor nem indul.
Hogy tudnám átb...i, hogy kb 8 fokos szobában is hűtsön, a fagyasztórekeszét is tudjam használni?
Sürgős! Kösztök!


hétf. dec. 03, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi! Mindig tanul az ember...


pén. jún. 17, 2005 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Már csak a hőkapcsoló szikrája kell a biztos sikerhez....

Azért a jobb gépekben (Nem "Made in R.O.C.") szilárdtest-relé figyel :-)


pén. jún. 17, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ha a hűtőszekrény belsejébe szivárog ki, ott kicsi a tér, úgyhogy már meg is van a megfelelő keverési arány. Már csak a hőkapcsoló szikrája kell a biztos sikerhez....
1 kérdésem van: a klímákat is ugyanezzel a gázzal töltik?


Ez akár meg is történhet :)
De ha ez zavar akkor tudtommal tökéletesen müködik 134es freonnal is.



Idézet:
1 kérdésem van: a klímákat is ugyanezzel a gázzal töltik?


Nem, hanem pl R407C.

http://www.hobagolyaruhaz.hu/soos/image ... 7/msds.pdf
http://www.hobagolyaruhaz.hu/soos/image ... 7/msds.pdf
http://www.hobagolyaruhaz.hu/soos/image ... 3/msds.pdf


pén. jún. 17, 2005 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
nekem is Snaige A Class van. Monhatni jól hűt, de ha kinn vagyok a konyhába szinte mindig megy... Mikor leáll a mocija olyan hangja van, mintha csikarna a hasa Smile Legkisebb fokozaton megy de a jó öreg lehelhez képest eszméletlen sokat zümmög szerintem
Egyébként ez a class a mire akar utalni? Raktak bele egy 10W-os mocit azért eszik keveset (és megy sokat)?


Az enyém nem megy sokat, teljesen meg vagyok vele elégedve. A FAR (Zanussi) megy sokat, csak fagyasztó. Kíváncsi voltam, hogy azért megy sokat, mert túl hidegre van állívta, vagy mert B osztály és ilyen. Beraktam egy Sooterses hőmérőt az egyikbe, aztán a másikba, a Snaige 5 fokkal mélyebbre hűt, mégis kevesebbet megy.
Gondolom ammi A osztályos ott próbálnak minél kisebb fogyasztással minél jobb hatásfokot elérni, ezért jobb és drágább.
A D osztályos Hajdu mosogépünk neve Hajdu Zerowatt!!! :lol: :lol:

Üdv
Inhouse


pén. jún. 17, 2005 7:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha a hűtőszekrény belsejébe szivárog ki, ott kicsi a tér, úgyhogy már meg is van a megfelelő keverési arány. Már csak a hőkapcsoló szikrája kell a biztos sikerhez.... Bocsi, hogy nem nyugtatlak meg. Amúgy szerintem ennek az esetnek az előfordulási esélye elég csekély. Szerintem.

1 kérdésem van: a klímákat is ugyanezzel a gázzal töltik?


pén. jún. 17, 2005 3:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
sse írta:
Isti_ írta:
csak magátol fel ne robbanjon :)


Csak levegővel keveredve robban :) . Ha meg kilyukad akkor se fog robbanni mert tul kicsi lesz a koncentrácioja ahhoz, hogy robbanjon (sok levegö).


Hááát az 1. mondatod nem igazán nyugtatott meg....:) De aztán elolvastam a többit & rendbe jöttem.. :)


csüt. jún. 16, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nekem is Snaige A Class van. Monhatni jól hűt, de ha kinn vagyok a konyhába szinte mindig megy... Mikor leáll a mocija olyan hangja van, mintha csikarna a hasa :) Legkisebb fokozaton megy de a jó öreg lehelhez képest eszméletlen sokat zümmög szerintem
Egyébként ez a class a mire akar utalni? Raktak bele egy 10W-os mocit azért eszik keveset (és megy sokat)? :)


csüt. jún. 16, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Isti_ írta:
csak magátol fel ne robbanjon :)


Csak levegővel keveredve robban :) . Ha meg kilyukad akkor se fog robbanni mert tul kicsi lesz a koncentrácioja ahhoz, hogy robbanjon (sok levegö).


csüt. jún. 16, 2005 17:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
oshifis írta:
1. A forrasztások nem sárgaréz keményforrasztások



ipari ezüst.
Én háztartásigép szerelö vagyok (meg klima, meg hütö).
Az izobután (R600a) jó dolog mert nem szennyezi a környezetet. A javítása már nem ilyen jo (legalábbis számomra) mert külön tanfolyamot kell hozzá elvégezni ami az országban csak 1 helyen van, és venni kell hozzá szikramentes szerszámokat. Ezek sokba kerülnek. Arrol nembeszélve, hogy nem is olcsó, ~3-4EFt egy flakonnal ami bele is megy 1 hütöbe (ha jolemléxek).


csüt. jún. 16, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Rosszul írtam, bocs...Spray flakonokban levő gázt kellett volna csak változtatni..
Enyém is butános..Őszintén szólva nem vagyok egy környezetvédelmi ember..Nem érdekel mit raknak bele, akkoris megveszem ha jó, csak magátol fel ne robbanjon :)
Nem megyek bele jobban a környezetvédelembe, eléggé OFF már így is.. :roll:


csüt. jún. 16, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Spray flakonokat kellene mással tölteni,

Mar nem azzal toltik.
Henem pl. bropan-butannal, azert
is irjak ra hogy ne cigizz dezodoralas
kozben :)))))))

Egyebkent szep langnyelveket fuvattunk
anno :)))))

Ha meg annyira kornyezettudatos valaki
akkor pumpas/golyos dezodor...


csüt. jún. 16, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
A hűtőket vszínű azért nem veszik vissza mert az ő lóvéjuk menne rá..
A másik meg az h legtöbbször a hűtő azért van lecserélve mert elromlik & sztem legnagyobb % - a a gázt engedi el.. Szerelő megmondja h feltölthetjük, de lehet h újból elengedi, a töltés meg nem olcsó ugyh inkább lecseréled egy újra..
Azt biztosan meg lehetne oldani h a gáz ne szökjön ki tömegesen, de sztem ez is üzlet.. Ha nem romilk el, nem veszel másikat & az a gyártóknak nem mindig jó, persze az sem ha hamar tönkremegy.
Egyetértek abban h a Spray flakonokat kellene mással tölteni, a hűtőt pedig hagyni ahogy volt eddíg..
Az az igazság h a pénz dominál...én így látom.


csüt. jún. 16, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
1 valamit nem értek. Szerintem nem a freont kellene "bántani" egy csomó technológiában használnák, mert jó anyag, hanem arra kellene vigyázni, hogy ne szabaduljon ki. Miért nem veszik vissza a hűtőket, illetve meg kellene oldani, hogy a gáz ne szökhessen ki tömegesen.

Ha más (erősen mérgező) gázokkal meg tudják csinálni, akkor mi a gond.

Egyébként gyanítom nem a hűtőkben lévő freonnal volt a gond, hanem a spray flakonokkal, ahol ugye direkt szabadba ment a gáz.

Az hogy ilyen kakik az új hűtők, megint spórolást gyanítok...


csüt. jún. 16, 2005 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Megfordítottam a drágát, és érdekes dolgokat tapasztaltam:

1. A forrasztások nem sárgaréz keményforrasztások, mint a régi hűtőkön, hanem sima forrasztóón. Gondolom, forrasztóvizet használtak, mint a bádogosok, mert a forrasztások környéke kizöldült.

2. A kompresszorra az van írva, hogy R600a. Utánanéztem a neten, ez nem más, mint izobután gáz. Itt van egy cikk a témáról:

http://www.ethicalconsumer.org/magazine ... idges2.htm

A lényeg, hogy a freonról az európai gyártók a kiotói egyezmény miatt átálltak a propán-butánra. Mint ismeretes, az USA nem csatlakozott a kiotói egyezményhez. A másik alternatíva a freonnal szemben a HFC-134a, ami szintén nem károsítja a z ózonréteget, de nagyban hozzájárul az üvegházhatáshoz. Gondolom, a szerelő által hivatkozott amerikai hűtők ezt használják.

Végül itt van egy Geenpeace cikk a témáról:

http://archive.greenpeace.org/ozone/excuse/5excuse.html

Mit tehetünk? A környezetvédelem érdekében - úgy látszik - áldozatot kell hoznunk. Azt egyelőre nem tudtam meg, hogy miért kotkodál a hűtő. A gyártók ezt ügyesen titkolják. Mindenesetre a kompresszora valóban csendes.


csüt. jún. 16, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Mi elvileg egy Zanussi fagyasztót vettünk, otthon nézem, az van ráírva FAR. Kérdeztem az eladót, állítólag több márkanév alatt gyártják, ez nem Mo-ra készült... érdekes. B osztályos, ez is elég sokat megy a másik hűtőnkhöz képest (Snaige A Class). Ami még érdekes benne, hogy kattanással indul és kattanással áll le. Eddig máshol ilyet nem tapasztaltam. Ja, amúgy menet közben nem kotkodál, csak duruzsol.

Üdv
Inhouse


csüt. jún. 16, 2005 7:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Nekem is volt egy abszorpciós hűtőm, picike. Jött az éves összegzés a villanyszámláról. Csak néztem. Kb annyit fogyasztott mint az összes többi dolog a lakásban. Vettem a nagy whirpoolt, a kis hűtő meg büntetésből kinnt van az erkélyen. Öcsém egyszer el akarta kérni, de mondtam neki , hogy azt magának nem ajánlom a fogyasztása miatt :D


csüt. jún. 16, 2005 6:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Idézet:
Vagy 10 éve volt egy abszorbciós (ammóniás) hűtőszekrényünk.

Ilyenem (ill. hasonlóm) nekem is volt. Az ment akkuról és gázról is. Félelmetesen jól hűtőtt!
Most egy Sz-a-ratov van (mi csak Molotovnak becézzük :lol: ). Ez is van vagy 30 éves (de 20-nál biztosan több :roll: ). Ez is frankó kis hűtő. És meglepően ritkán kapcsol be! A rázkódásból eredő hangokat is megszoktuk már :wink: ...


csüt. jún. 16, 2005 0:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Vagy 10 éve volt egy abszorbciós (ammóniás) hűtőszekrényünk. Na az totál kussban ment u.i. nem volt benne mozgó alkatrész, csak egy 20W-os ellenállás fütötte az ammónia tartályt, hogy keringjen a gáz. Késöbb "kinőtte" a család a huszonharmincéves hűtőt , és elajándékoztuk egy imerősnek. 24V-osra cselélték a fűtőbetétjét, egy buszba került. Ronda, többször ujrafestve meg ilyenek, de még mindig müxik.......és nem is zörög.....


csüt. jún. 16, 2005 0:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
...Ennel az uj siemensnel meg azt vettem eszre, hogy nagyon sokat jar egyfolytaban ha bekapcsol...

Nekem a pudva Whirlpool a legnagyobb melegben többet megy, mint áll. Kis túlzással "állandóan megy". Pedig a legalacsonyabbra van állítva a hőfokszabályozó...

A szüleim ezer éves, kétcsillagos LEHEL hűtője is mit ki nem bírt...

Gilszkilabor


szer. jún. 15, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Szia!
Nekem is Whirlpool van, az meg azt csinálja, hogy mikor leáll a kompresszor, utána zajong. Néhányszor tíz másodpercig pezsgő-bugyborgó hangot ad. Utána lenyugszik benne a folyadék, oszt' csönd. Állítólag a környezetbarát folyadék enyhe szépséghibája ez... :?
Gilszkilabor


Igen ezt a mienk is csinalja ez Siemens. Elotte Minszk volt (3csillagos!;), az mindent kibirt nem tom hany eves volt amikor lecsereltem de sok, mi is ugy orkoltuk nagyanyamtol aki szinten sok evvel elotte kapta valakitol... Most ocsemeknel van a muhelyben, nemtom hany eve (asszem 4) es ott is megy vidaman (a legnagyobb bajom az volt vele, hogy ronda es leallaskor valami brutalisat randult ami persze zajos is).
Ennel az uj siemensnel meg azt vettem eszre, hogy nagyon sokat jar egyfolytaban ha bekapcsol, de mar megvan min 4 eve es nem tunt fel hogy tobbet fogyasztana emiatt, es persze joval halkabb mint a minszk (talan kisebb vay kevesbe hatekony a kompresszora mert az urtartalma ugyanakkora mindkettonek).



Egyszer elmentunk nyaralni egy hetre. Jo utos meleg volt. A minszkben hagytam egy uveg kolat az ajtajaban. Hozza kell tenni hogy az ajtajaban levo uvegtarolo nem a mai 2L-es muanyag flakkonokhoz van meretezve hanem inkabb a kobanyai uvegjehez. Szoval a 2L-es kolat csak osszenyomva lehetett beletenni. Osszenyomtam, betettem, elmentunk nyaralni.
Szerencsetlen kolasuveg meg kipattant es kinyomta a huto ajtajat. Mikor hazajottem csak azt lattam, hogy megy mint a barom nem akar leallni, de a cuccok nem olvadtak le.
Azert ez az egyhetes nonstopp uzem egy kis nyomot hagyott a gepen. Meg kabe 1 honapig eltartot mig visszaallt a megszokott kikapcsolt/bekapcsolt idointervallumokra. De kutya baja nincs, nem tom ez a siemens mit szolna egy ilyen menethez...


szer. jún. 15, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia!

Nekem is Whirlpool van, az meg azt csinálja, hogy mikor leáll a kompresszor, utána zajong. Néhányszor tíz másodpercig pezsgő-bugyborgó hangot ad. Utána lenyugszik benne a folyadék, oszt' csönd. Állítólag a környezetbarát folyadék enyhe szépséghibája ez... :?

Gilszkilabor


szer. jún. 15, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
A régi Minszk-et pont azért dobtam ki, mert úgy ment, mint egy traktor. Cseberből vederbe...
Azért vigasztal, hogy nem vagyok egyedül.


szer. jún. 15, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
AEG Santo ugyanígy "nyikorog". Szerencsére csak akkor hallom ha külön figyelek rá :)


szer. jún. 15, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Háj!
Lehet h. a mirelitcsirke nem is mirelit :!: :?:


szer. jún. 15, 2005 8:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
(nem is "minszk" hanem "csinar")


szer. jún. 15, 2005 7:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
A vicces topikcímek kategóriában dobogós:)

amúgy sajnos nem értek hozzá, a régi minszk hûtõnk csak halk "wruoáoummm.." hangot hallat folyamatosan. kicsit zsongító.


szer. jún. 15, 2005 7:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
A mi whirpool hűtőnk is ezt csinálja , ugyanezt mondta rá a szerelő, de már 4 éve megy. Következőre mielőtt veszek , majd valahogy meghallgatom


kedd jún. 14, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség