Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 16:05



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Riasztó 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
- Egyszeresen lezárt (EOL) és kétszeresen lezárt (DEOL) zónákra is kapcsolható.
- Az ellenállások értéke : 2,2KOhm (érzékelő), 4,7KOhm (tamperkapcsoló).

Az EOL kikapcsolható egy jumperrel, akkor egy NC kontaktust kapsz mos relével!


vas. ápr. 27, 2008 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kicsit OFF, de leírom: Nem tudja Valaki, hol keressem a 2000-es évjáratú szutyoki swiftemben a riasztót (mit és hol kell lebontani), mert mámma megint bezizisedett és ki-be zárogatta az ajtót? Mivel már volt rá eset, amikor kizárt a kocsimból vagy csak akart, előbb-utóbb ismét sikerül neki (remélem majd akkor, mikor az ország másik felében vagyok). Szóval, néha legszivesebben kivágnám a pics...

Előre is köszönöm!

Gilszkilabor


szomb. ápr. 19, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én hiába vállanám csak a felprogramozást,a programot is nekem kellene megcsinálnom akkor,meg az egész riasztót kifejleszteni.
Sokkal egyszerűbb,ha építessz egy égetőt sajátmagadnak,fillérekből kijön.
Ha pascalban tussz programozni,a basic is menni fog szerintem.


pén. ápr. 11, 2008 21:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Szia

Igen, nézegettem PIC-eket,olyan 1000 küröl van, amihez kellene egy pl JDM égető, ami nem bonyolult, de ott van még a soook-soook gyakorlás. Pascalt ismerem csak amugy is :? Hétvégén ráérek, majd próbálgatom, csak sikerül összehoznom valamit.
Mellesleg, ha fejreállok se sikerülne, vállalnád a PIC felprogramozását? persze nem jótékonyságból. :wink:


pén. ápr. 11, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem gondoltam át,monostabilban elég az 555 is önmagában,mivel két komparátor van benne,csak kicsit elbonyolódnak a kiegészítő alkatrészek..+próbálgatni kell.
A mikrokontroller dehogy volna többtízezer mint a gyári vezérlő!!
Elég ha valami nyelven (akár basicben) programozni tudsz,evvel már el lehet kezdeni,a többi majd összeáll idővel.


csüt. ápr. 10, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Hát na igen :cry: a mikrokontrollerrekhez nem igazán értek. Meg akkor már gazdaságosabb a gyári :? . De nekem csak annyi kellene, hogy behúz egy relét ha riaszt és tartja pl 5 percig. a tamperkapcsolóval nem foglalkozok, mert nem "piszkálós" helyen lesz a mozgásérzékelő sem. Mondom, annyira azért nem értek hozzá, de én 555 el felépített trimerre gondoltam, miért kell az 556? Hagy tanuljak legalább :roll:


csüt. ápr. 10, 2008 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hogyne jönne ki,gondold végig mi történik ha 2K-t teszel sorba.
Amikor 1.5K akkor több mint a fele feszültség a 2K-n marad,amikor 4.1K akkor a feszültség harmada sincs a 2K-n.
Persze 5V-os tápot "csinálni" kell egy 7805el még plusszba.
Tehát 5V-ra átgondolva sacc 2.7V és 1.2V játszik az osztópontban,ami egy átlagos TTL bemeneten éppen jó.

De ha már ennyire bonyolítjuk,akkor felejtő a 7406 és a kétáramkörös relé,jöhet az NE556,meg egy tranzisztoros relémeghajtás..

Aztán majd,ha még szabotázsvédelem meg kódbillentyű,meg minden kell,akkor lassan felejtő az egész,mert fél négyzetméteres panellel áll szemben egy szem 8lábú PIC ;)


csüt. ápr. 10, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Szia!

Nos megvan :wink: , tényleg, nagyon kevés a 1.5 kohm és 4.1 kohm közti különbség, nem jön ki belőle a TTL-jelszint. Viszont szerintem az 1.5 kohm a tamper(szabotázs) kapcsoló a 4.1 kohm meg a mozgásérzékelő nyugalmi állapota, bár ez van a magyar leírásában:

"Az érzékelő beépített EOL ellenállásokat is tartalmaz, Ha az alarm és tamper jumpereket ON állásba helyezi, akkor az érzékelő a következő ellenállás értékeket adja:
Nyugalmi állapot: 1,5kΩ
Riasztás állapot: 4,1kΩ
Tamper hiba: szakadás
Az ellenállás értékek az alarm, és a tamper sorkapcson együttesen mérhetők. Ha a jumperek OFF állásban vannak, akkor az érzékelő kimenetei hagyományos NC kontaktusúvá válnak."

Jah igen, szóval ha a 7406 a bemenetére logikai 1-et kap akkor a kimenete 0, mivelhogy invertál, ugye?. A feszültségosztót 3 kohmra számoltam ki, úgy jön ki 4.1 kohmnál 5,07 V-ra.
Azt, hogy egy ideig legyen csak bekapcsolva a riasztás és, hogy ne a relét kelljen ki-bekapcsolni, egy monostabil multivibrátorral meg lehetne oldani?

Köszi az eddigi segítséget is :!:


kedd ápr. 08, 2008 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Egy léptetőmotorvezérlő ezerszer bonyolultabb,mint sorbakötni egy megfelelő ellenállást evvel a cuccal.
Így feszültségosztó jön létre,az osztópontban úgy fog változni a feszültség,ahogy a mozgásérzékelő riasztásra kapcsol.
Az a cél,hogy a 7406 bemenete állapotot váltson,evvel a kimenet is és meghúzzon a relé.Azután a relé reteszeli magát a másik érintkezőjével,és voilá,már kész is a riasztás.Ez örökké riaszt amíg le nem kapcsolod,nincs benne időzítő és más csodák,az sokkal bonyolultabb volna.


kedd ápr. 08, 2008 19:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Hát nem.
Hobbi szinten űzöm az elektronikát, nem ez a szakmám. Néhány alapvető dolgot azért tudok, de egy végtelenül egyszerű léptetőmotorvezérlőn kívül semmit sem csináltam magam. Egy ehez való riasztóközpont tízezernél kezdődik, de szerintem nem lenne túl nehéz működésbe hozni, azért is gondoltam, hogy ha valaki segít akkor össeze tudnám hozni. Egy skiccet azért megköszönnék :roll:


kedd ápr. 08, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem mernéd? Pedig alapvető ismeretek nélkül nem fog menni.
Én innen maximum egy iránymutató skiccet tudok adni,ami ha nem érted hogy működik,sosem lesz kész felélesztett cucc,akármennyire is primitív ez az áramkör.


kedd ápr. 08, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Köszönöm :!:

Megnéztem mi van itthon, minden van (HD74LS06P(DIP)), de nem merném magam összeállítani a kapcsolást, bár tudom nem bonyolult. Abban is tudnál esetleg segíteni :?:

Előre is köszi :wink:


kedd ápr. 08, 2008 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kell akkor egy tápegység,akármilyen 12V-os DC táp.Egy 2-3K körüli ellenállás (akár poti) amit osztónak sorbakötsz a mozgásérzékelővel,egy mezei 7406 és egy kétáramkörös váltóérintkezős 12V-os relé.
Kb ennyi,ebből meg lehet építeni.


kedd ápr. 08, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Jah, igen, tényleg. így kellett volna: :!: Ilyen
Más topikot nem nagyon találam, de ha lett volna bocsánat. Na igen, de csak ilyen mozgásérzékelőket tudtam szerezni, így azok vannak, nem szívesen vennék még mellé ujjabb komplett rendszert. Nem ez lenne az első áramköröm, de eddig mindig már kipróbált, működő áramkört építettem meg. Van itthon egy csomó bontott alkatrészem is. 12 voltos relé is, szerintem egy pár különleges alkatrésztől eltekintve mindenem megvan hozzá, de mivel nem igazán értek a tervezéshez, ezért reménykedtem abban, hogy valaki segít megtervezni. Az EOL-t már a google segítségével úgy ahogy tudom mi, lezáró ellenállás, hogy ha a kábelt vágják vagy rövidre kötik akkor is riasszon, valamint zavarszűrő funkciója is van, ha jól tudom.


kedd ápr. 08, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kereshettél volna egy megfelelő topicot ennek :roll:
A mozgásérzékelőhöz ha linket akartál betenni,hát nem sikerült..
Az EOL-t most nincs kedvem kibarkóbázni,hogy mi is akar lenni,de 1,5K és 4K közt a különbség nagyon kevés.. :?:
Ami nekem van egybeszerelt mozgásérzékelő,abban mind relé van,szakadás és 0ohm közt kapcsol,sőt váltóérintkezős,hogy a vezetékvágásos szabotázst ki lehessen szűrni.
Inkább vegyél egy komplett mozgásérzékelős reflektort,abban már minden megvan a 230V-os résztől a reflektorig,és valami nevetséges párezer forint.Ha magad állsz neki építeni,akkor majd komparátorok,tranzisztoros fokozatok,relék,tápegység,stb kellenek..nem biztos,hogy olcsóbban jössz ki,sőt ha ez lenne az első áramköröd,akkor biztos nem.


kedd ápr. 08, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 30, 2006 19:01
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Riasztó
Sziasztok!

Kérlek benneteket, ha tud valaki segítsen. Van 3 darab mozgásérzékelőm. Ilyen: Ehez kellene egy riasztóközpont, egy egyszerű kellene, ami ha az egyik mozgásérzékelő jelez, akkor mondjuk behúz egy relét ami kapcsolja a reflektort és a szirénát. A mozgásérzékelő EOL-os: Nyugalmi állapot: 1,5kΩ
Riasztás állapot: 4,1kΩ. Annyira nem vagyok otthon a tervezésben, de ha van valami kapcs. rajz féle azt meg tudom építeni. Gondolom ezzel együtt ha ledet is építek bele, akkor azt is látom, hogy melyik riasztott. Biztos lehetne tuningolni mondjuk piccel, de azokhoz nem értek sajnos, így egy egyszerű működő áramkörért is hálás vagyok . Szívesen várok egyéb ötleteket is. :roll:


kedd ápr. 08, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség