Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 22:08



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 20 hozzászólás ] 
ElektroTanya -= ahol a szervízdoksi terem... =- 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
süllyedhet a topic vissza oda,ahonnan jött.

Jó ötlet!
Zároltam.

Indok(bár nem kell indokolni!):
Egy oldal reklámozása nem megengedett a terminal oldalain keresztül.


szer. ápr. 23, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Gondolom jobbára csak kapni szeretsz.

Tudod mit! Jobb lenne ha máshol osztanád az észt, a kapással kapcsolatban! Itt te ne döntsd el, hogy én mit adtam és mit kaptam és annak milyen aránya és értéke van!
Arról nem is beszélve, hogy amit én adok az a sajátom, amit Te azt meg lopod! :evil:


szer. ápr. 23, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jó...látom nem megérteni próbálod az érvelésemet ennek a dolognak a működöséről,hanem csak vagdalkozol.
Részemről befejeztem,süllyedhet a topic vissza oda,ahonnan jött.


szer. ápr. 23, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Tipikus iskolapéldája a magyar mentalitásnak. Gondolom ha ne adj'Isten találsz olyat ezen, vagy egy ehhez hasonló szájton amit máshol nem sikerült fellelned, akkor annak azért örülni fogsz... és...ööö.. gondolom nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy ennek örömére sem töltenéd fel a sokdolláros rajzodat, mert ki tudja, lehet nincs is rá senkinek sem szüksége, majd ha kéri valaki akkor nagy mellkassal előrukkolok vele.
Ideológiát mindenre lehet gyártani, pedig a történet roppant egyszerű: adok-kapok.
Vagy most jöjjek én is elő azzal a közhellyel, hogy anno x ezer forintokat költöttem ezen rajzok x részére...


szer. ápr. 23, 2008 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Látom nem rugalmasan mérlegeled az érveinket,hanem ugyanazt szajkózod,mintha valami jóindulat kérdése lenne,én töltök-e fel vagy sem.

Egyébként pedig épp akkor válik az oldal érdekessé a nagyközönség számára,mikor a kínálat roppant széles megjelenik olyan cucc is,ami egyébként elérhetetlen.

Azt én is meg tudom csinálni,hogy letöltök e-serviceinforol valamit,majd felteszem cserébe,de ez eleve buta stratégia,hisz te magad is letölthetnéd és magadnál elérhetővé tehetnéd az egész e-serviceinfot alapból.

Kérdés,akkor mit adnának "cserébe" a tagok a cuccért,nagyon ritka az a doksi,ami ott nincs fent és kint van közkézen.

Nekem pl van egy két kézirádió,amit megvettünk 30,40$-okért,mivel javítani nem árt,ingyen megtalálni pedig lehetetlen....nem fogom cserébe egy mondjuk máshol is megtalálható mosógépért feltölteni a 40$os doksikat.
Azonkivül,hogy a cég másnap feltehetően leszedetné veled.

Majd ha ugy elterjed,hogy már nem tudják mindenhonnan leszedetni (van is ilyen régebbi tipusú készülék) majd megjelenik nálad is,nade addigra kit érdekel?

Nyilván cserébe adnám monduk a PM3264 szkópom doksijáért őket valakinek,--ami szintén 80$--,nade ilyet nem fogok találni,aki pont erre akarna cserélni.

A cserélgetős site-okon csak az a cucc pörög,ami máshol is megvan már szabadban ezerszámra,ahogy watt jól meg is fogalmazta.

Kidobásra azt értettem,hogy törlik a regemet,ha sokáig nem lépek be,márpedig én sokáig nem lépek be,csak akkor,mikor körülnézek,nincs-e ott valami,ami pl e-serviceinfon (vagy máshol) nincsen meg.


szer. ápr. 23, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
watt írta:
Mindent megtaláltam eddig a neten, ami kellet. Amit nem, azt megszerezték.


Ha tovább pörgeted a gondolatod, rájössz, hogy más hasonló oldalakról szerezted/szerezték be azon dolgok x részét is.
Nem olyan bonyolult dolog ez...

Idézet:
Nem szeretem ezeket a cserés oldalakat.


Gondolom jobbára csak kapni szeretsz.


szer. ápr. 23, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Noigen,átlag fórumozó nagyon ritkán javít,addigra ki is dobják a tanyáról mikor épp kellene a cucc,


Attól tartok kevered a dolgot, az elektrotanyáról nincs kidobva senki.

Idézet:
nameg hogyan tartogasson készenlétben mindeféle doksit,hogy amikor épp kell a másik doksi,akkor gyorsan felteszi,hogy letölthessen 2napig...


nem világos a gondolatsor... (készenlét, 2 nap ??)

Idézet:
Nem valami éltszerű szabályozás ez,pár valóban profi javítónak érheti meg a tanyán cserélgetni,de nekik is baromi idegesítő lehet,hogy van 300doksija,nem kis melóval kiválogatja mi nincs fent,felnyomja,erre nem örök gyémánttagságot és korlátlan letöltést nyer,hanem csak ideig óráig töltögethet... teljesen elrugaszkodott rendszer


Ebben igazad van. Nekem sem a szívem csücske a dolog.
De mint fentebb is írtam, amíg nem volt limit, addig nem volt még ennyi feltöltés sem.
Másrészt a paraméterek rugalmasak, nincs betonba öntve. De abban biztos vagyok, azért mert valaki feltölt ~10 anyagot, nem fog még örökélet kódot kapni.


szer. ápr. 23, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Idézet:
Annak a könyvelésével akarod tölteni az életedet, hogy ki, mikor, hány anyagot töltött fel, Te magad bírálod el, majd naponta csökkented minden egyes felhasználó limitjét, hogy újra 2-re csökkenjen?


Azért ennyire nem vagyok sztahanov.
Azért van a számítógép, hogy dolgozzon, nekem nem kell ezt külön "könyvelnem". Remélem ezt csak viccnek szántad. ;)
A feltöltött anyagok elfogadása természetesen manuális, ettől lesz némiképp rendezett az adatbázis, ez a dolog eszenciája.

Idézet:
Így bárki bármennyit tölt fel, 10 nap múlva újra csak 2 anyagot tölthet le naponta.


Így igaz. Ezért vagy érdekelt a -folyamatos- feltöltésben. De ettől még ez nem követhetetlen szabály, még csak fejben sem kell tartanod, ki van írva.
Megjegyzem sokáig nem volt ilyen limit. Mit gondolsz akkor vajon több feltöltés született? (költői)

Idézet:
Ha alaposan körülnézel itt a fórumon, találsz olyat, aki hosszú évek munkája során összegyűjtött szervizdokumentumait megosztotta a fórumozókkal, mindenféle limit nélkül. Talán ez is oka annak, hogy Hozzád nem csődülnek a felhasználók.


Azt gondolod, hogy az összeömlesztett, 1.bmp, kép2.jpg-k alkalomszerű megosztása lenne a jó megoldás?
Nézd meg azokat a torrenteket, többnyire csak arra jók, hogy elmondhasd: na ezt is letöltöttem, ez is meg van! (~5 nap alatt)
Gyakorlati haszna csekély, ha esetleg meg is van a gépeden, pont akkor nem fogod megtalálni amikor szükséged lesz rá.

ui: nem kell, hogy csődüljenek, elég ha veszi néha-néha a fáradtságot, és fel is tölt. Nem csak egyirányú az utca.
Ha megnézed, akad olyan aki adni is képes... tudom, nem vagyunk egyformák.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára snowflake szer. ápr. 23, 2008 13:15-kor.



szer. ápr. 23, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Mindent megtaláltam eddig a neten, ami kellet. Amit nem, azt megszerezték. Nem szeretem ezeket a cserés oldalakat. Ez az oldal sem nagyon nyerte el a tetszését sok embernek, amit a topic népszerűtlensége is mutat...


szer. ápr. 23, 2008 12:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Noigen,átlag fórumozó nagyon ritkán javít,addigra ki is dobják a tanyáról mikor épp kellene a cucc,nameg hogyan tartogasson készenlétben mindeféle doksit,hogy amikor épp kell a másik doksi,akkor gyorsan felteszi,hogy letölthessen 2napig...
Nem valami éltszerű szabályozás ez,pár valóban profi javítónak érheti meg a tanyán cserélgetni,de nekik is baromi idegesítő lehet,hogy van 300doksija,nem kis melóval kiválogatja mi nincs fent,felnyomja,erre nem örök gyémánttagságot és korlátlan letöltést nyer,hanem csak ideig óráig töltögethet... teljesen elrugaszkodott rendszer :roll:


szer. ápr. 23, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Idézet:
Alapban mindenki csak napi 2 anyagot tölthet majd le. Ezt a mennyiséget azonban megnövelheti bárki azzal, hogy feltölt olyan anyagot, ami még nincs fent.
A napi limitet az elmúlt 10 napban feltöltött, és az alapban letölthető mennyiség szorzata határozná meg.
Tehát, ha valaki az elmúlt 10 napban feltöltött 15db (elfogadásra került) anyagot, akkor a napi limite 2*15 = 30 letölthető doksi lesz.

Annak a könyvelésével akarod tölteni az életedet, hogy ki, mikor, hány anyagot töltött fel, Te magad bírálod el, majd naponta csökkented minden egyes felhasználó limitjét, hogy újra 2-re csökkenjen?
Így bárki bármennyit tölt fel, 10 nap múlva újra csak 2 anyagot tölthet le naponta.
Ha alaposan körülnézel itt a fórumon, találsz olyat, aki hosszú évek munkája során összegyűjtött szervizdokumentumait megosztotta a fórumozókkal, mindenféle limit nélkül. Talán ez is oka annak, hogy Hozzád nem csődülnek a felhasználók.


szer. ápr. 23, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Szia,

Köszönöm az észrevételt, javítottam. ;)

Te hogyan inspirálnád a felhasználókat az aktivitásra?
Ugyanis a "normális" magyar ember nem igazán akar tenni semmiért, sokkal inkább jellemzőbb, hogy tátja a száját a sült husira.

Mellesleg melyik "szabály" követhetetlen számodra?


szer. ápr. 23, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
snowflake,

1. túl sok értelmetlen, követhetetlen szabályt akarsz alkalmazni, normális ember ezért inkább elkerüli az oldalt,

2. engem zavar, hogy a szerviz szót hosszú í-vel írod.


szer. ápr. 23, 2008 9:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
UP!
Régen jártam errefelé. Hogy vagytok?
Látom a piros festék még mindig nem száradt fel. :shock:


szer. ápr. 23, 2008 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Szia,

Gyere bátran...., és hozz magaddal még egy embert! :D

ui: Mindenkinek: feltölteni is szabad. :wink:
(Sajnos eleddig pár embert kivéve nem igazán töltöttek fel anyagot :(
A fent lévő anyag 80-90%-t én magam szedtem össze, és válogattam át.)

üdv,
snowflake


vas. nov. 25, 2007 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Okés köszi! Egyébként jó cuccok vannak fenn, sok érdekes dolog. Csak azért szóltam mert akkor elég morcos voltam miatta, de megpróbálom újra.
Üdv:
Ros-Co.


vas. nov. 25, 2007 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
És még mindig figyelmeztetés nélkül kizárja a tagokat? Utána be sem tudtam lépni, hogy reklamáljak...


Szia,

kb. 2 hónappal ezelőtt végeztem egy karbantartást. Azokat akik idén még nem léptek be, töröltem.
Gondolom az, aki több mint fél évig nem lép be egy oldalra, az nagy valószínűséggel már azt sem tudja, hogy az létezik.
Mellesleg, ha az alkalmi amnéziája mégis elmúlna, semmi nem akadályozza meg abban, hogy újra regisztráljon, akár ugyanarról az email címről. :wink:

Ezenkívül a jelenlegi upgade után is előfordulhat, hogy néhány (5-6) felhasználó nem tud majd belépni a korábban használt névvel, mert a rendszer kódolása utf8-ra állt át, ezért néhány esetben kekeckedett néhány (többnyire) ékezetes user névvel. Nekik újra kell regisztrálniuk. (~1 perc.)

ui: van kint kontakt email cím, ha valami problémád van, használd nyugodtan... néma gyereknek, anyja sem érti szavát.


üdv,
snowflake


vas. nov. 25, 2007 8:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
És még mindig figyelmeztetés nélkül kizárja a tagokat? Utána be sem tudtam lépni, hogy reklamáljak...


szomb. nov. 24, 2007 22:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Update (eTanya)
Hi,

Megkalapáltam itt-ott a portált... aki ismeri, az remélem jobban tudja majd ezekután használni, aki még nem ismerné, annak hajrá...

üdv,
snowflake


szomb. nov. 24, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 12:17
Hozzászólások: 44
Hozzászólás ElektroTanya -= ahol a szervízdoksi terem... =-
Sziasztok,

Hosszú punnyadás után az oldal felébredt.
Sikerült áttenni egy kedves jóakaró jóvoltából egy gyorsabb szerverre, így az elérhetősége és használhatósága is jelentősen javult a dolognak. ;)
Használjátok egészséggel!

A cím: ElektroTanya


pén. márc. 30, 2007 7:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 20 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 169 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség