Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 7:56



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Kábel Tv jel gyenge elosztás után 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 18, 2010 14:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
Ja, köszi. Szólok a kábeles gyerekeknek h csinálják meg; ők legalább értenek hozzá.
Mert én nem. :-(


vas. szept. 19, 2010 13:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
fetyiszov írta:
... Én mestert nem merek lepancserezni ... Amúgy hogy lenne jó a szerelés? ...

A villanyszerelő a szakmájában lehet mester, de ezt nem tanulta. Ez egészen más jellegű képzettséget igényel. Csak azért mert drót itt is van, még nem jelenti azt, hogy a többi is azonos. Ilyen alapon a varrónő elmehetne sebésznek, mert cérna van itt is, ott is. :)

Mint írtam a jelet erősíteni kell. Nem mindegy hova, és milyen erősítő kerül. A kábelezés lehet hogy maradhat, de a csatlakozókat felül kell vizsgálni.
Az erősítés és a tilt beállításához midenképpen mérővevő kell. Enélkül is lehet képet csiholni, de korrekt sosem lesz.
A jelszintnek a fali csatlakozókban egy tól-ig határ (kb 65-75 dB) között kell lenni, méghozzá a teljes tv frekvenciasávban (kb 100-800 MHz), és a rádiósávban (kb 85-108 MHz). Ha nem teljesül, zajos lesz a kép, vagy túlvezrélődhet a tv. A keresztmoduláció miatt ilyenkor szellemkép, csíkok lehetnek egyes csatornákon.

Szóval ez a helyzet. :shock:


vas. szept. 19, 2010 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 18, 2010 14:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
Amúgy hogy lenne jó a szerelés? (Lehet h mondtad, de nem értem; mindegyik tv-hez külön szál?)

5 helyre kéne elvinni a jelet: a ház egyik oldalán 3 szintre és a másik oldalán 2 szintre.
Gondolom így/ezért osztotta meg a padláson két ágra. De hogy utána a falban hogy mennek a dolgok azt nem látom...


szomb. szept. 18, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 18, 2010 14:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
Köszi.
(Én mestert nem merek lepancserezni, max. megmondom neki, hogy bocsi, de ez nem vízszint - azt is csak azért, mert középütt megáll a víz...)
Nem akarok kábelekkel bütykölni, de kiváncsi voltam, hogy ennyi után egy szakember mit tanácsol.
Évek óta rossz a jel, és néhány hete ezt szóvá tette egy ismerősünk - szerinte ha jól van megcsinálva, akkor 9 tévét simán bírnia kellene. Innen jött az ötlet, hogy lehet, valami nagyon el van szúrva itt...
Hm. Ez nem jó hír. Bár sejtettem...


szomb. szept. 18, 2010 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
fetyiszov írta:
... A kérdésem az lenne, hogy ez a 9 leágazás az oka, hogy ennyire legyengül a jel?...

Igen. :shock:

Ez nagyon pancser módon lett megcsinálva. A szétosztásnál a bemenő teljesítmény annyi felé ven elosztva, ahány terhelés (csatlakozó) van rajta. És ehhez jön hozzá a kábel és a csatlakozók csillapítása. Szóval nem marad jel.

Csodák nincsenek, a tévék felé menő jelet erősíteni kell legalább 15-20 dB-lel.
Ha pedig van(nak) digitális csatlakozás(ok) (vagy terveztek ilyet) azaz SetTopBox van, akkor a visszirányt is kell biztosítani, amihez specális erősítő kell.
Felül kell vizsgálni a fali aljzatokat, mert azokból is van többféle (átmenő, lezáró, átmenő 10 dB-es, stb.)

Nem mindegy a bejövő jel szintje sem.

Egyszóval: szakemberrel (és nem villanyszerelővel) kell újratervezetetni a rendszert, és méréssel beállítani a csalakozási helyeket. Ez neked (meg a villanyszerelőnek sem) nem fog menni.

Hozzáértés, mérővevő, egyéb eszközök kellenek hozzá.

Kíváncsi vagyok, a Prohardveren milyen válszt kaptál. Mert ott is olvasható ugyanez a kérdés.


szomb. szept. 18, 2010 18:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 18, 2010 14:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kábel Tv jel gyenge elosztás után
Sziasztok,

Elég kezdő vagyok a problémámat illetően - ezért is szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Kábel-tv rendszerünk az alábbiak szerint lett kialakítva:
- jön be a padláson a fibernetes jel
- nagyméretű elosztó (tratec tris 210e)
- egyik ága internet: megy le hozzám
- másik ága: 30 centi hosszú kábel, mely egy újabb elosztóba megy bele (splitter)
- utóbbi elosztó (splitter) után újabb két ág lett kialakítva
- egyik ág: tudomásom szerint erre 4 tévé van rákötve
- másik ág: tudomásom szerint erre 5 tévé van rákötve
(annak a módját csak a villanyszerelő tudja; én nem tudom megállapítani...)
(tehát a házban összesen 9 helyen lehet tévét nézni; ebből 5 lenne az igazán fontos)
A jel fentről lefelé egyre gyengébb (padlás, emelet, földszint).
A kérdésem az lenne, hogy ez a 9 leágazás az oka, hogy ennyire legyengül a jel?
(ha az internetes kábel helyére rákötök egy újabb tévét, akkor ott tökéletes a jel; a többi helyen viszont továbbra is ugyanolyan gyenge; tehát valahogy a 4-es ill. 5-ös ágakon lehet valami gubanc)

Mit gondoltok?


szomb. szept. 18, 2010 15:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nálunk is volt hasonló probléma, de, nem az elosztó volt a hibás, hanem a kábelesek benne felejtettek egy fóliadarabot a kinti F csatlakozóban. Ezután a kisfrekis csatornák jelszintje annyira lecsökkent, hogy elosztás nélkül még jó volt, de utána már nem. A szerelők megpróbáltak meggyőzni, hogy az elosztó utáni 15 méteres kábel eszi meg a jelet (50-60 MHz-en? Na neeee!), de én nem ettem meszet, és ragaszkodtam hozzá, hogy mérjék le a jelet az elosztó előtt. Akkor kiderült, hogy a szabályos 70 dBuV helyett csak kb. 50 dB jött kis frekin, hát így persze hogy nem maradt elég az elosztás után! Kipiszkálták a fóliát (persze nekem nem mondták, de láttam), onnantól minden csatorna jó volt!

Te is ragaszkodj a 70 dB-hez, és akkor jó elosztóval 6-felé is oszthatod, akkor is jó marad a jel mindenhol, nem kell erősítő!


vas. feb. 22, 2009 22:02
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 22, 2009 4:53
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Tron írta:
Annyit még hozzátennék: nézd meg az elosztókat. Most dobtam ki egy kívülről igen pofásnak tűnő F elosztót, amiben csak drót volt.


oké


vas. feb. 22, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Annyit még hozzátennék: nézd meg az elosztókat. Most dobtam ki egy kívülről igen pofásnak tűnő F elosztót, amiben csak drót volt.


vas. feb. 22, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 22, 2009 4:53
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Az első osztás az TV-Internet szétválasztás (szűrőzés). Ide csak visszirányt is tudó erősítőt lehet berakni, különben a NET-nek lőttek. :D (Amivel egyébként sincs bajod.)
Az első osztó TV kimeneti ágára teheted az erősítőt akár közvetlenül is egy F-F toldóval, azonban vigyázz, ha túl nagy a bejövő jel, az erősítő túlvezérlődik, vagy nagyot erősítessz a jelen, akkor a közeli készülékek túlvezérlődhetnek, tehetsz eléjük csillapítást. (vagy a hátrébb levő osztó után teszed be az erősítőt.
A második linken levő erősítő szintszabályzós, be tudod állítani rajta a megfelelő jelszintet a kis narancssárga potival.




köszönöm! :P


vas. feb. 22, 2009 10:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Az első osztás az TV-Internet szétválasztás (szűrőzés). Ide csak visszirányt is tudó erősítőt lehet berakni, különben a NET-nek lőttek. :D (Amivel egyébként sincs bajod.)
Az első osztó TV kimeneti ágára teheted az erősítőt akár közvetlenül is egy F-F toldóval, azonban vigyázz, ha túl nagy a bejövő jel, az erősítő túlvezérlődik, vagy nagyot erősítessz a jelen, akkor a közeli készülékek túlvezérlődhetnek, tehetsz eléjük csillapítást. (vagy a hátrébb levő osztó után teszed be az erősítőt.
A második linken levő erősítő szintszabályzós, be tudod állítani rajta a megfelelő jelszintet a kis narancssárga potival.


vas. feb. 22, 2009 9:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 22, 2009 4:53
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Kábel Tv jel gyenge elosztás után
Sziasztok!

(keresőben nem találtam ilyen jellegű topicot) :?

Szóval: mire az én szobámba megkapom koaxon a kábeltv-t 3 elosztón megy keresztül és néhány tv csatorna gyenge. Kábelen jön a net is, de az szerintem nem szól bele mert az teljesen külön koaxon jut el hozzám.

az a kérdésem, ha veszek egy ilyen erősítőt és az első osztás elé beteszem (azt olvastam a legelső osztás elé kell), akkor megoldódik-e a dolog?
viszont ha az első elosztás elé teszem akkor az internet koax is megkapja az erősítőn átmenő jelet, ez nem probléma?

vagy végülis az első osztás után is betehetem?

És melyik a jobb? a fix, vagy az állítható?

http://elektroexpressz.hu/shop_artdet.php?shop_id=5495&cikk=unas_143974

http://elektroexpressz.hu/shop_artdet.php?shop_id=5495&cikk=unas_322255

a linkeket nem reklámnak szántam!

köszi.


vas. feb. 22, 2009 5:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség