Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 19:26



Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Kompakt fénycsövek? 

Jól járunk majd a kompakt fénycsövekkel hosszú távon?
Jó lesz, rengeteget megspórolunk majd 15%  15%  [ 5 ]
Spórolunk, de nem lesz nagy különbség 15%  15%  [ 5 ]
Nem járunk jobban, de talán rosszabbul sem 9%  9%  [ 3 ]
A gyártók majd jól járnak, mi meg fizethetünk 18%  18%  [ 6 ]
Szopás az egész, bepaliznak a sok gagyival 42%  42%  [ 14 ]
Szavazatok száma : 33

Kompakt fénycsövek? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
De egyrészt nem feltételezhetjük, másrészt egy precízen fázishelyes áramváltó az jókora méretű, hacsak nem aktív, de az meg igen drága.

Probléma nélkül? Azért ez relatív. Pl. a Seebeck hatás már 2-3 fokos hőmérsékletkülönbségnél is tud ekkora feszültséget létrehozni. Nem mondom, hogy lehetetlen, de azért ehhez már oda kell figyelni! És 0,1 W hiba lenne a cél. Nem kell hozzá NASA technológia, de legalább egy Skori kaliberű mérnök, ami Kínában nagy hiánycikk! :-) Ja, és 1000 Ft-ból ki kell jönnie az összes alkatrésznek.

Ja, egyébként képesek olyan ökörségre is, hogy a kiszámított effektív érték van túl durván kvantálva, (10 mA), és ezzel szorozzák a feszültséget. Azért mondom, hogy ökörség, mert ez az érték átlagolással keletkezik, borzasztóan kis többletköltséggel lehetne sokkal nagyobb a felbontása.

Bocs az OFF-ért!


vas. júl. 17, 2011 15:37
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Ha feltételezzük, hogy nicns számottevő DC komponens, akkor az áramváltó a jó megoldás. Kicsi disszipációval lehet viszonylag nagyobb feszültséget mérni a söntön...
De egy jó opamp-al, még probléma nélkül fel lehet erősíteni akár 16uV-ot is.


vas. júl. 17, 2011 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
Ez lenne a mintavétel.

Semmi köze hozzá, ez egy független kérdés. Van mintavételezéses és folytonos üzem, és ettől függetlenül van korrekt és van elvi hibás számítási mód. Lehetne mintavételezés nélkül, analóg módon szorozni és átlagolni, és így tökéletesen mérni, vagy lehet mintavételezni, de aztán nem a pillanatnyi teljesítményt számolni és azt átlagolni, hanem buta módon először effektív értéket képezni mind az áramból, mind a feszültségből, aztán összeszorozni őket, meg a hibásan mért cos(fi)-t, ahogy egyes olcsó műszerekben teszik.

Idézet:
Nyilván a kis tüskéket csak akkor tudja mérni, ha a tüske szélességénél is jóval keskenyebb a mintavétel ideje.

Itt nem ez a gond. Ha ez lenne, akkor kisebb értéket mutatna a valósnál.

Idézet:
És hát mindezt 400 V-on is meg kell tenni hibátlanul.

Egy feszültségosztó nem egy drága dolog. Sokkal nehezebb dolog az áramot mérni! A feszültség elég jó közelítéssel szinusz, nem túlzottan változó amplitúdóval. Ha a mérési hiba a maximális érték 1 %-a, az mindig kb. 1 % lesz (max. 2). Viszont ha az áramban van akár csak 0,1 % fix hiba (pl. kvantálási hiba) végkitérésre vonatkoztatva, az kapásból 3,5 W, vagyis elfogadhatatlanul magas! Ráadásul a disszipáció is korlátozott a söntön, 16 A-en 1 W is már elég sok, vagyis 60 mV sem eshet rajta 16 A-en, ami 1 W mért fogyasztás mellett csupán 16 uV ! Ez az igazi kihívás!


szomb. júl. 16, 2011 21:00
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
SPafi írta:
... minden pillanatban összeszorozná a feszültséget és áramot, és aztán ezt átlagolná...

Ez lenne a mintavétel. Nyilván a kis tüskéket csak akkor tudja mérni, ha a tüske szélességénél is jóval keskenyebb a mintavétel ideje. Legalább (elvi határ) egynek bele kell esnie, de nyilván az a jó, ha több mérés is történik. Ez pedig magas mintavételi frekvenciát (gyors kapcsoló elem, stb.) jelent. És hát mindezt 400 V-on is meg kell tenni hibátlanul. Ezért drágábbak az ilyen műszerek.


szomb. júl. 16, 2011 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
A Voltcraft Energy Logger 4000 szerintem elég jó a Conradnál.
A Voltcraft SBC-500 - amihez grátisz jutottam -, ez után szinte semmire sem jó.


szomb. júl. 16, 2011 4:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nem az a lényeg, hogy mintavételez-e, hanem hogy mit és hogyan számít belőle. Sajnos ez szinte soha nem derül ki közvetlenül.

Nálad a formatényező nagyon kis értéke az, ami megzavarja a műszert, mert korrektül kiszámítja ugyan az áram effektív értékét, és beszorozza a feszültség effektív értékével, de ez még nem hatásos, hanem látszólagos teljesítmény (VA)! Hogy a hatásos teljesítményt megkapjuk, a formatényezővel is be kellene szorozni (valójában még így sem lesz egészen pontos). A pontos számítási módszer az lenne, ha minden pillanatban összeszorozná a feszültséget és áramot, és aztán ezt átlagolná.

Én ezt használom:
http://www.mixvill.hu/1/products/1001
Nem egy nagy durranás, jópár dolog nem tetszik benne, de legalább valóban teljesítményt mér.
A hiányosságai:
- 11 W alatt nem mér
- 200 V alatt nem mér
- az enyém el sem indult, mert zárlatos volt benne az aksi, úgyhogy lecseréltem kondenzátorra
- nem teljesen pontos
- VA olvasható a kijelzőjén, pedig W-ot mér
- 1 W a felbontása

11 ezerért lehet kapni a Conradban olyan mérőt, aminek a pontosságát is korrektül specifikálták, de azt még itt sem írják, hogy a kis formatényezők esetén jól mér-e. Tervezem, hogy bemegyek, és kipróbálom, de még nem volt rá lehetőségem. Egyébként vagy 8 féle fogyasztásmérőt láttam náluk.


pén. júl. 15, 2011 22:26
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
ricoo írta:
...

A belinkelt eszközről nem derül ki, hogy mintavétellel, vagy átlagméréssel (ez az olcsóbb) működik. Ha nem is ilyen van: passz.

Jó értéket nem ohmos fogyasztónál kizárólag a mintavételes elven működő, vagy a régebbi lengőtekercses műszer ad.
Ohmos fogyasztónál mindegy mivel mérsz.


pén. júl. 15, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 15, 2011 13:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Sziasztok!

Kíváncsiságból több cuccnak a fogyasztását is megmértem itthon,mert van nekem olyan konnektorba dugható fogyasztásmérő ilyesmi(http://www.amuszaki.hu/Default.php?category_id=48&product_id=211&wind=2,lehet hogy pont ez az,és meglepődve tapasztaltam hogy a kis asztali lámpában lévő kompakt fénycső(g23-as) 34 W körül fogyaszt,pedig csak 9 W van ráírva.Volt itthon egy másik is Osram,az 7W-os elvileg,de amikor megmértem annál is 34-et mutatott kb.Létezik hogy tényleg ennyit fogyaszt??vagy a fogyasztásmérő valamiért nem tudja rendesen megmérni?A sima hagyományos izzóknál max 1-2 W az eltérés ,sőt van itthon az akváriumban egy 30 W-os T8-as fénycső is,azt is jól méri.Meg megmértem még egy 2W-os ledes izzót is,annál meg olyan 5-6 W-ot mutatott.Tényleg létezhet hogy ennyit fogyasztanak?Átverés az egész?Még mondjuk ha pár W-al többet is fogyasztana azt még talán megérteném,pl a lednél 2 helyet 5-6,de hogy a 7W-os kompakt 34 W-ot fogyasszon?
Köszi!


pén. júl. 15, 2011 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
LED-es világításnál én max. egyedi megoldásokban gondolkoznék: izzók/fénycsövek pótlásaképp összedobnék valami 2-3x XM-L armatúrát tápegységgel. A gond vele az, hogy drága. :S Ilyet még nem igazán kapni a boltban. Nem tudom, a kapcsolgatást mennyire bírná, meg alsó hangon 5000 HUF/db. :/


csüt. ápr. 28, 2011 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
PFC vezérlőből is lehetne szerintem ledmeghajtót csinálni (a PFC tekercs helyén lenne a flyback trafó), így egyszuszra minden meg lenne oldva.
De olyat már láttam, hogy passzív PFC (az a primitív diódás megoldás), majd step-down konverter-ből állt a ledmeghajtás. Ez is igen széles bemenő fesz tartományban működhet.


csüt. ápr. 28, 2011 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Köszi a hozzászólásokat. Asszem' mindenképp ki fogom próbálni. De várok még egy kicsit vele. (most másra kell a pénz... :nemar: ) Ha sikerül beszerezni egy pár darabot, akkor majd leírom a tapasztalataimat. :wink:


csüt. ápr. 28, 2011 6:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
85-265V AC with reversed polarity protect
:lol:

Valahogy nem nagyon bízok az ilyenek szavában, pedig jó lenne az a 360 lumen, de egy próbát biztosan megér 6 dollárért postaköltséggel. Ha még a végén kiderülne, hogy PFC is van benne (a széles bemeneti feszültségtartomány ezt is jelentheti), akkor végképp bombaüzlet, de ez már a tündérmese kategória.

Mondjuk én konyhába nem használnám, nálam továbbra is a kompakt fénycső a nyerő. LED-et csak éjszakai irányfénynek használok, meg biciklire és szereléshez fejlámpában.


szer. ápr. 27, 2011 18:56
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
thomas77: Nemrég a piacon is láttam ("KŐBAZÁR" = kőbányai bazár) sokféle ledes (230V-os) lámpát, a bolti áraknál lényegesen olcsóbban, és esetleg itt még alkudni is lehet. Egyelőre nem vettem belőle, mert valószinüleg ezek is "kínai vackok", csak azért említem, hátha valakinek van már tapasztalata ezekkel kapcsolatban....


szer. ápr. 27, 2011 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
hát egy próbát megérhet. Én vennék kettőt, az egyiket használnám a másik pedig lenne egy kontroll lámpa. Havonta, kéthavonta összehasonlítanám a kontroll lámpával a fényét, és ha egy év elteltével sem vehető észre különbség, akkor megérte.


szer. ápr. 27, 2011 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nem akartam újabb témát nyitni, de kíváncsi lennék a véleményetekre a LED-es lámpákat illetően. Az auchanban is lehet kapni aranyáron philips ledes izzókat, de ezeknek elég kicsi a teljesítményük.
Persze az ebay is tele van hasonló kínai vackokkal. Azokat jóval olcsóbban meg lehet venni. Itt egy ilyen dolog. Szerintetek érdemes ilyenekkel kísérletezni? A konyhai világítást akarnám lecserélni.


szer. ápr. 27, 2011 9:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... több 23W-os példányt nem veszek.

Talán már írtam, nálam itthon két 23W-os is használatban van. Évek óta. És működnek (minden nap 2-6 órát égnek). :shock:


hétf. ápr. 04, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Pár nappal ezelőtt megadta magát a konyhai fénycső. GE 23W, december közepétől volt használatban.

vackor írta:
Lehet hogy hagyni kéne a francba a 20/23 W-os példányokat, és inkább több kisebbre áttérni!!!
Ez lesz a jövőbeli felállás, több 23W-os példányt nem veszek.


hétf. ápr. 04, 2011 8:10
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Jó gondolat, tényleg ki kéne próbálni! Körül is nézek legközelebb!
Legutóbb 2 ilyet vettem tartaléknak, a korábbiak árának feléért (20W-os fajtát). Majd meglátjuk...


pén. feb. 25, 2011 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
SPafi írta:
(De elvileg - és nálunk a gyakorlatban is - a kompakt fénycsővel sokkal többet lehet spórolni.)


Kérdés, ugye, kinél mennyit bír a kompakt. :)
(Kíváncsi lennék a fórumtársnál, ahol hetente pöffennek el a kompaktok, egy halogén mit művelne.)


pén. feb. 25, 2011 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
A halogén izzók nagyobb hatásfoka pusztán a nagyobb hőmérsékletből ered, kb. 50 %-kal nagyobb a hatékonyságuk. A nagy feszültségű halogének élettartama a wolfram szál vékonysága miatt általában sokkal kisebb, mint a kis feszültségű típusoké, hacsak nem kisebb hőmérsékleten izzanak. Mondjuk a ma kapható sima izzók élettartamát szándékosan olyan alacsonyra szorították, hogy annál talán még jobb lehet.

Egy halogén kb. 0,9 Ft-ot spórol óránként a sima (60 W-os) izzóhoz képest, és 3-400 Ft körül van az ára, úgyhogy kb. 3-400 óra után már kifizetődő. (De elvileg - és nálunk a gyakorlatban is - a kompakt fénycsővel sokkal többet lehet spórolni.)


pén. feb. 25, 2011 12:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
FeF írta:
... Azt olvastam, hogy valamivel jobb hatásfokuk van, de... ennyi? Élettartam, ár?

Sokkal jobb a fény hasznosításuk. Élettartama kb. hasonló az izzóhoz (ha jó márka), az ára húzós. Sokkal több, mint a sima izzóé.


pén. feb. 25, 2011 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
KAMA3 írta:
Most Edison foglalatos halogéneket tesztelek, 2 helyen, kiváncsi vagyok, hogy meggid bírják. A fényük jó, bár sokkal többet fogyasztanak, mint a kompakt.


Ezek a halogének miben mások, mint a sima izzószálasok?
Azt olvastam, hogy valamivel jobb hatásfokuk van, de... ennyi? Élettartam, ár?


pén. feb. 25, 2011 10:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Az Auchanban volt kb. 700 Ft-ért nemrég tornádó akció, de én is csak hallottam, nem vettem, mert ezek a rohadékok csak nem akarnak itthon megpusztulni!

Viszont ma van somlói galuska akció! Hmm, lehet hogy mégiscsak kimegyek körülnézni?

Anyám vett kb. 2 hónapja 300-ért valami "Deluxe Basic 15W warm white" csövet, a gardróbban használjuk egész éjszaka irányfényként. Igaz, hogy köze sincs a melegfehérhez, kezdetben inkább jégkék volt, most már gyengült, és inkább lilás az árnyalata, de már kétszeresen megtérült az ára.

Szerk.: Igen, kimentem, 1100 és 2100 Ft között vannak a tornádók, 1200-ért vettem egy 20 W-ost.
A somlói elég egyszerű, de a 120 Ft-ot megéri. Láttam digitális tolómérőt műanyagból, meg 0,02-es analógot fémből, 0,1 mm-es offszethibával. Meg Bosch 6 mm-es fafúrót (készletben), amit meg tudtam hajlítani kézzel.


csüt. feb. 24, 2011 11:53
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Tegnap kerestem olcsó hajólámpát a baumaxba. Elvetődtem a kompakt csöveket kínáló polchoz. Az összes tornádó 1900 Ft volt, teljesítménytől függetlenül. Így soha nem hozza be az árát, akkor meg pláne nem, ha 1 év alatt tönkremegy. Most Edison foglalatos halogéneket tesztelek, 2 helyen, kiváncsi vagyok, hogy meggid bírják. A fényük jó, bár sokkal többet fogyasztanak, mint a kompakt.


csüt. feb. 24, 2011 11:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Laci_L írta:
thomas77 írta:
... Még a konyhai elszívóból is kicseréltem ...

Nem lesz hosszú életű, mert ott túlmelegedhet. :shock:

Ettől féltem én is, de már több, mint 1 éve működnek hibátlanul. Illetve... egyszer mégis volt egy kisebb anomália. Az elszívó szellőző csöve ki van vezetve a szabadba. :arrow: Télen elég jól le tud hűlni. Tavaly egyik nap, amikor nagyon hideg volt, csak az egyik cső gyújtott be. De kb. 2-3 perc múlva már ment a másik is. Azóta semmi baja.

Inkább attól félek, hogy a lerakódott zsír teszi majd tönkre őket. Mind1. Majd meglátom. A túlmelegedés idáig nem okozott gondot. Néha csak ezzel világítok a konyhában esetenként órákig. Csak nem pusztul meg... :?


csüt. feb. 24, 2011 9:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Én is azt tapasztaltam, hogy elég gyakran hullanak, tényleg még gyorsabban akkor ha rendszeresen magasabb a hálózati feszültség. Jelentős különbség van abban is hogy belül milyen a megoldása szerintem. VAnnak olyanok amik lassabban gyujtanak be, de ez annak is függvénye hogy van felépítve az elektronikája. Láttam olyanokat amiben az izzitószál csak simán egy kondival kapja a táplálást és olyat is ahol a kondival van sorba kötve még egy ntc(PTC?) is pont az izzószál kimélése érdekében. Nálam döntően a csövek szoktak elszállni, használtam már a jó elektronikákat bedobozolva rendes kis fénycsövek müködtetésére elég sokat. Tapasztalatom szerint ami hosszutávon jól müködik csak kicsit drágáb és nem mindenhova jó az a hagyományos fénycső elektronikus előtéttel. VAn olyan példánym ami kb 10-12 éve hibátlanul mülödik, egyszer megfordítottam a csöveket benne mert kezdett nehezen gyujtani, nem teljesen szimmetrikus ugy tünik a felépítése. HA elszáll a fénycső pár száz forint és mehet tovább.:) Másik nagy hiba az izzós kivitelnél, hogy igazából ezek a függőleges müködést szeretik és ha nincs zárt foglalatban mert ha igen akkor rendesen tul melegszik sajnos meglepő módon akkor is zömmel a cső megy szét, meg elég gyakran a puffer kondi az elektronikában. Zárt kisebb helyeken én már nem szivesen használom, vagy kompromisszum, oda kisebbet és valami kiegészítés melléje. A rendes foglaltba tett halogénekkel elég jóük viszont a tapazalataim van ami ment vagy 5 évet.


csüt. feb. 24, 2011 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nálunk is hullanak a fénycsövek, mint a legyek! Nagyon zavaró a lila fény, nagyon gyenge fényerő, főleg bekapcsolás után bemelegedéskor szinte semmit se látni. 120Wos izzót kiváltó fénycsövet vettem és annyit se világít igazán mint egy 100as, kb 60-75W között van. De az első pár perceben 25 sincs.-)
Van amelyik már napok alatt kiment, de hetek, hónapoknál tovább egyse birta, pedig vettem már olcsót, és drágát is. Bárcsak birnának legalább fele annyit, mint az izzzók! De ha 100órát se birnak,akkor mia francért kell ilyen marhaságot ráírni hogy 6000h:-) A feszültség 245V.


szer. feb. 23, 2011 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... Lehet hogy hagyni kéne a francba a 20/23 W-os példányokat, és inkább több kisebbre áttérni!!!

Nálunk van két hely, ahol sokat ég, és mind a kettő 23W-os (Tungsram). Egyik a konyhaasztal feletti lámpa, a másik egy állólámpa a nagyszobában. Ez sötétedéstől este 10-11-ig minden nap ég, ha otthon vagyunk, ha nem (lássák a betörő, hogy van otthon valaki). És évek óta megy mind a kettő. Talán egyszer cseréltem kb. tíz év alatt.


szer. feb. 23, 2011 20:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
TargeT írta:
Nekünk van jó pár darab Philips Tornado, de még egy sem ment tönkre. 23 W-osak, mert ha már energiatakarékos, hadd pazaroljunk kicsit és legyen fény.
Pont ezekről beszélek. Nálunk valamiért 3-6 hónap után kinyiffannak.
Laci_L írta:
Átok ül rajtad. Mégiscsak kellene egy Volt mérés.
Az megvolt. Sajnos csak egy sima multiméterem van, azzal 217 V-ot mértem.
thomas77 írta:
Nálam a Philipsek elég jól szuperálnak. [...] Nálam évek telnek el mire valahol kipurcan egy cső. :hm:
Erre vágyom én is, de a technika engem szívat. Tudom: "Vadász, vadász..."
Laci_L írta:
Ha ezt Edison hallaná... :)
Hát... Hogy állnak a GE részvényei? :-P

A poén az, hogy a kisebb teljesítményű csövekkel nincs gond. Van olyan, amit évek óta használunk a gyerekeknél, és egész éjszaka megy, vagyis kb. napi 10 órát. (5W-os). Lehet hogy hagyni kéne a francba a 20/23 W-os példányokat, és inkább több kisebbre áttérni!!!


szer. feb. 23, 2011 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
infra írta:
... A hagyományos izzót akárhogy is kinlódnak, nincs mivel kiváltani, még megközelíteni sem lehet olyan jó!...

Ha ezt Edison hallaná... :)


szer. feb. 23, 2011 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Laci_L írta:
vackor írta:
... Ma is megadta magát egy...

Átok ül rajtad. Mégiscsak kellene egy Volt mérés. :shock:

TargeT írta:
... 23 W-osak, mert ha már energiatakarékos, hadd pazaroljunk kicsit ...

Nálam is pont így van. Nem akarok vaksiskodni. Kár, hogy nincs nagyobb (vagy én nem láttam még).


Jaj, dehogy ül rajta átok, nem a haéózatban vana hiba, hát nem világos még mindgi a sok laikusnak: az kompakt fénycső,úgy mint van egy nagy 0! A hagyományos izzót akárhogy is kinlódnak, nincs mivel kiváltani, még megközelíteni sem lehet olyan jó! Hiába régen minden jobb volt, ma meg egy ezek a sz.arok jutnak


szer. feb. 23, 2011 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
thomas77 írta:
... Még a konyhai elszívóból is kicseréltem ...

Nem lesz hosszú életű, mert ott túlmelegedhet. :shock:


szer. feb. 23, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nálam a Philipsek elég jól szuperálnak. Gazdaságos Voltmérővel 220 Voltot szoktam mérni a hálózatban. Hasonlóan gazdaságos fogyasztásmérővel is. Pedig már tényleg mindenhol ezzel világítok. Még a konyhai elszívóból is kicseréltem a két darab 40W-os E14-es foglalatú körtét és 11W-os csöveket tettem bele. :lol:
Nálam évek telnek el mire valahol kipurcan egy cső. :hm:


szer. feb. 23, 2011 10:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... Ma is megadta magát egy...

Átok ül rajtad. Mégiscsak kellene egy Volt mérés. :shock:

TargeT írta:
... 23 W-osak, mert ha már energiatakarékos, hadd pazaroljunk kicsit ...

Nálam is pont így van. Nem akarok vaksiskodni. Kár, hogy nincs nagyobb (vagy én nem láttam még).


szer. feb. 23, 2011 10:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nekünk van jó pár darab Philips Tornado, de még egy sem ment tönkre. 23 W-osak, mert ha már energiatakarékos, hadd pazaroljunk kicsit és legyen fény. :lol:
Van még egy-két másféle, de az se ment tönkre még.
Tudom nem vagyok egy reprezentatív minta, és akár nemsoká nálam is bekövetkezhetne hiba.
Azt elképedve olvasom, hogy vackornak vagy másoknak milyen negatív tapasztalataik vannak.


szer. feb. 23, 2011 6:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Emberek, ezt már a rémtörténeteknél kéne folytatni. Ma is megadta magát egy. Reggel még használtuk, este mikor hazaértünk már nem bírt begyújtani. Ráadásul ez nem is filipsz volt, hanem GE, és a tartalékok között találtam még egy filipszet, úgyhogy abból még kettő van üzemben. Gyanítom, hogy nem sokáig...
:nemjottbe:


szer. feb. 23, 2011 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Voltam a bevásárlóközpontba ,és találtam égőbegyüjtőhelyet ,
szedtem magamnak egy fél szatyorral kompaktfénycsövet, a legtöbb tornádó volt ...de találtam régi tungsramot is .
Ezekre vadászok ,mert olyan elektronika van benne hogy meghatja az olyan csöveket is melynek egyik fűtése szakadt :)
Sikerült megint összerakni hármat ingyen :idea:


szer. feb. 16, 2011 13:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
Elméletileg annyi, de le fogom mérni újra. A folyamatos mérés még nem megy.


Az amplitúdót (csúcsfeszültséget) is lemérted?

Nekem van egy papírtekercses regisztráló műszerem 150...250 V-ra, csak sajna az íróművével valami gond van (vagy csak nincs hozzá tintám? Már nem emlékszem.)


szer. feb. 16, 2011 13:28
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... az nem gáz, ha két fénycső párhuzamosan van egy dupla foglalatos lámpában, közös kapcsolóval? Nem lehet, hogy egymást nyírják ki valami miatt???

Biztos, hogy nem. Lehet szinte akármennyi, csak az áramot bírja az automata. De itt erről messze nincs szó.

De sorba nem lehet kapcsolni őket.


szer. feb. 16, 2011 11:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Elméletileg annyi, de le fogom mérni újra. A folyamatos mérés még nem megy.

Egy kérdés: Lehet hogy hülyeség az egész, de az nem gáz, ha két fénycső párhuzamosan van egy dupla foglalatos lámpában, közös kapcsolóval? Nem lehet, hogy egymást nyírják ki valami miatt???


szer. feb. 16, 2011 11:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
:pislog: Újabb Philips Tornado dobta be a törölközőt, már csak egy maradt.

Biztos, hogy 230V van nálad? :shock:


szer. feb. 16, 2011 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Én is használok Philips csöveket. A Tornado előtti sorozatból használtam egy párat nagyon sok évig. Azokkal nagyon elégedett voltam. Most van egy pár Tornado-m is. Egyelőre működik mind.
Van egy kis állólámpám. Abban E14-es foglalat van és spot kialakítású a búrája. Ide egy 12W-os kis Tornado-t vettem. Hát... :? meg lehet vakulni a fényénél, olyan erős. 8)


szer. feb. 16, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
:pislog: Újabb Philips Tornado dobta be a törölközőt, már csak egy maradt.


szer. feb. 16, 2011 1:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Korábban szó volt a dimmelhető csövekről.
Felhasználói szinten van tapasztalatom róluk. Persze csak ha valakit érdekel... :)

Először Osram 20W-os csöveket vettem. Ezek a nappali nappaliban világítanak. (egy csillárban hárman egyszerre) Olyan 2 éve világítanak közepes terhelés mellett, sok szabályozgatással. Kicsit hideg a fényük és szeretnek vibrálni is, ha alacsony a fényerő. Közepesen zúgnak. (6e Ft. volt darabja)

A kisszobában egy GE dimmelhető csövem van. Ennek a fényerejét nem lehet annyira lecsökkenteni, mint az Osramét. De ez is használható. Nem vibrál annyira, viszont jobban tud zúgni. (5500 Ft)

A hálóban van a legérdekesebb csövem. Egy igazi kínai vacak. Az Ikeában vettem nemrég. 2500 Ft. Az Ikeában egy egész hegy van belőle. Ez egész halk. Nem is nagyon vibrál, viszont lassabban melegszik be, mint a többi. De 1-2 perc múlva világít rendesen. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi üzemórát lesz képes kibírni.

Ezeket a csöveket hagyományos fázishasításos tekerős dimmerrel használom. Három kapcsoló, három féle. Legutoljára prodax kapcsolót vettem. Ez a legjobb. Lehet kalibrálni az alsó végpontot, így hozzá lehet igazítani a csőhöz. Nagyon tuti cucc!

Ha valakit érdekelnek további részletek, akkor szívesen leírom.


hétf. feb. 14, 2011 9:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nah Jelentem a philips tornádóm megdöglött a konyhában. És mégpedig oly módon, ahogy vackor írta, tegnap még működött, ma próbáltam felkapcsolni és meg sem nyikkant. És a tartóssága is igazolta vackor tapasztalatait, alig egy évet bírt ki. Asszem ide is építek valami ledes pilácsot, abban jobban bízom.

Az elhalálozott csövet szivesen felajánlom vizsgálatra, ha valakit érdekel.


szer. feb. 09, 2011 10:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Szerintem kicsit sarkosan értelmezed amit írok. Én csak arra gondoltam, hogy ha működés közben kapna egy nagyobb impulzust ami tönkreteszi az elektronikát, akkor esetleg még lekapcsolás előtt észrevenném. Persze attól is függ, hogy melyik rész hal meg.


szer. feb. 09, 2011 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
Ezért gondolom, hogy nem feltétlenül a hálózati feszültség a ludas.


Azt senki nem mondta, hogy feltétlenül az a ludas, lehet pl. túl nagy páratartalom, vagy valakik összeesküdtek ellened :lol: , de a legnagyobb valószínűsége mégiscsak ennek van. Nem látom, hogy miféle logikai következtetést lehetne levonni abból, hogy nem láttad tönkremenni. Nekem ilyet nem sikerül levonnom. Legfeljebb annyit, hogy nem hirtelen feszültségugrás okozza a gondot. Azon kívül viszont bármi lehet.


szer. feb. 09, 2011 0:07
Profil Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4779
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
A "nem menet közben" alatt azt értem, hogy egyik sem úgy ment tönkre, hogy működés közben egyszer csak konyec, aztán nem világított. Akár a kikapcsolás, akár a bekapcsolás pillanatában megy tönkre, én már csak azt látom, hogy bekapcsoláskor nem oké. Ezért gondolom, hogy nem feltétlenül a hálózati feszültség a ludas.


kedd feb. 08, 2011 23:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
SPafi írta:
Nézz utána a hálózati feszültségeteknek! A csúcsérték is fontos, nem csak az effekív, és az ingadozás is!

Hol nézzek utána? Műszerem nincs hozzá. Egyébként tapasztalat szerint nem menet közben dobják fel a bakancsot. Világít, lekapcsolom, felkapcsolásnál meg már semmi.


Pedig csak műszerrel megy a dolog! Egy kompakt fénycső árából kijön. A csúcsértékhez még egy 800 V-os dióda dióda és egy 1uF 400 V-os kondi is kell, kb. 100 Ft. Persze ha nagyon nem értesz az érintésvédelemhez, akkor inkább ne te csináld!

Nem menet közben? OK, akkor mikor? Lekapcsolás pillanatában? Kikapcsolt állapotban? Kétséges! Marad a bekapcsolás pillanata. Hacsak nem az előző bekapcsolt ciklus alatt szűnik meg a hidegen újragyújtás képessége.


hétf. feb. 07, 2011 12:06
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... 11 év??? ...

Annyi. :)
Most felmásztam, kitekertem. Bocs, csak 13 W-os, SL-DECOR a neve. Hollandiában vettem, még anno. Ilyen:

Kép


hétf. feb. 07, 2011 10:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség