Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 6:55



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Ultra nagy kapacitású kondenzátorok 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 18:20
Hozzászólások: 296
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Zivataros időben 1 kicsit gyorsabb a folyamat.Próbáljátok csak ki.


pén. aug. 19, 2011 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Idézet:
Tulajdonképpen a(z elektrolit) kondenzátor úgy működik, mint egy rossz hatásfokú akksi.


Ami egy kicsit hasonlít benne az aksira, az nem a fő működési elv. A pozitív elektródát alkotó elektrolitban (ami üzemszerűen zárlatként, vezetőként üzemel) jöhet létre kémiai reakció, de az nem működés, hanem hiba, és nem tud visszatöltődést okozni. Másodlagos effektusként esetleg létrejöhet a dielektrikumban is valamilyen kémiai-szerű reakció, de sokkal valószínűbb, hogy fizikai ez a folyamat. A dielektrikum igen vékony, és nagyon bonyolult geometriájú, kvantum-effektusok is közrejátszhatnak.

Idézet:
Még nem is gondoltam erre, de polaritásfüggetlen kondiknál hogy néz ki ez a dolog?


Anyagtól függően különböző mértékben ott is létrejön. Egyesek örökmozgónak is nézték ezt az Indexen. Egy igen nagy feszültségű és kapacitású kondi akár halálos mértékben is visszatöltődhet, ezért kell folyamatosan zárlatban tárolni üzemen kívül.


vas. aug. 14, 2011 14:42
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
infra írta:
Szóval nemcsak a nagy kondik töltődnek vissza kisütés után? Én is tulajdonképpen ezzel a módszerrel határoztam meg a kondik polaritását! De mitől töltődnek vissza? Valóban tartós rövidrezárás után is visszatöltődik, de honnan kapja az energiát?


Tulajdonképpen a(z elektrolit) kondenzátor úgy működik, mint egy rossz hatásfokú akksi.

Még nem is gondoltam erre, de polaritásfüggetlen kondiknál hogy néz ki ez a dolog? :)


vas. aug. 14, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Szóval nemcsak a nagy kondik töltődnek vissza kisütés után? Én is tulajdonképpen ezzel a módszerrel határoztam meg a kondik polaritását! De mitől töltődnek vissza? Valóban tartós rövidrezárás után is visszatöltődik, de honnan kapja az energiát?


vas. aug. 14, 2011 10:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 18:20
Hozzászólások: 296
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Szia!Nem hiszem hogy lenne jelentősége,csak zárd rövidre egy ideig,és utána a helyes irányban kell neki töltődni ha jó a kondi.Most gyorsan előszedtem Én is pc-s 200V/150uF-200V/1000uF kondikat,de mind rendben van(van egy pár száz darab).Átlagban 130-300mV a jobbak 900mV-ra szedték össze magukat.
De ha nincs a kondin jelölés akkor a jelölt láb a negativ minden esetben.A jelölés lehet a lábon festékpötty,esetleg bele van ütve egy karika vagy egy nulla,vagy be van pöttyözve a szegecs feje.
Más jelöléssel az elmúlt 35-évben nem találkoztam :D


pén. aug. 05, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
lazzaro írta:
Kondi polaritás kideritése:
1-Csontra kisütöd.Összedrótozod a lábakat 1 időre,nem elég csak csavarhúzóval rövidre zárni.
2-Félre teszed pihenni (1-2-nap)Addig összeszedi magát.
3-Majd 1 mezei multiméterrel rámérsz,ami polaritást is mutat...
Régen a lábon festékpöttyel jelölt kondikat igy vizsgáltam ha lekopott a jelölés.
1 sem robbant fel polaritás hiba miatt


Régóta (legalább 1-2 éve) elfekvő kondijaimon van, amelyiken helyes irányban 100-150 mV-ot mérek, és van, amelyiken helytelen irányban 0.5-2 mV-ot. Többségük 10-16 V 1000-2200 uF. Jelenthet ez valamit? (Anno PC tápokból lettek kitermelve, tehát rosszul nem lehet jelölve a polaritás ha évekig működtek benne.)


pén. aug. 05, 2011 16:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 18:20
Hozzászólások: 296
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Kondi polaritás kideritése:
1-Csontra kisütöd.Összedrótozod a lábakat 1 időre,nem elég csak csavarhúzóval rövidre zárni.
2-Félre teszed pihenni (1-2-nap)Addig összeszedi magát.
3-Majd 1 mezei multiméterrel rámérsz,ami polaritást is mutat...
Régen a lábon festékpöttyel jelölt kondikat igy vizsgáltam ha lekopott a jelölés.
1 sem robbant fel polaritás hiba miatt


csüt. aug. 04, 2011 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
http://cgi.ebay.com/90F-2-7V-Farad-Supe ... 4769729575

Lehet, van róla valahol infó több is, de én azért simán el tudom képzelni, hogy mégse :D

A szivárgási áram teszt működik!


pén. jún. 10, 2011 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
infra írta:
... Nincs ráírva semmi! ...

Katalógus lapja csak van (ami alapján rendelted). Azon meg van valami adat.
Nem tudom elhinni, hogy egy gyártó semmilyen módon nem ad információt a termékéről.


pén. jún. 10, 2011 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Idézet:
Ez mennyire állja meg a helyét?


Ez így van. Lehet kisebb vagy nagyobb mértékben, de a szivárgó áramban biztos jelentkezik különbség. És pár mA rövid idő alatt nem teszi tönkre.

Mondjuk ultrakapacot még nem próbáltam így. Sima elkónál 2 V fölött kezd nőni az áram.


csüt. jún. 09, 2011 23:08
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Ha bontja az elektrolitot, akkor károsítja is a kondit, nem jó. Van elvbe valami abban, amit mondtál, de én töltöttem már fel teljesen fordított polaritással kondit és semmival sem viselkedett másképp, mint normál polaritással. Baja se lett tőle. Egyet szándékosan megpróbálom kinyirni, szórakozok egy kicsit a a fordított polaritással, mennyi így a kapacitás stb... :D Persze nem a 90Fosokkal hanem valami 20ftos néhány mFossal teszek ilyet.


csüt. jún. 09, 2011 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
[quote="infra"Amúgy hogyan lehet egy kondi polaritását megállapítani, ha nincs semmi felirat, valami teszt van rá?[/quote]

Én ilyesmit hallottam:
Rákapcsolsz kis feszültséget, és ha a töltőáram csökken, akkor elvileg jó a polaritás, ha nem csökken vagy épp nő az áram, akkor rossz (bontja az elektrolitot vagy ilyesmi).
(Pár mA-re kell gondolni, nem sokra.)

Ez mennyire állja meg a helyét?


csüt. jún. 09, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Megjöttek a 90Fos kondik! Az ingyen posta tényleg ingyen van Hong-Kongból!
A szállítási idő 3hét volt. . Az 5 kond 5600Ft körül volt.

A gond a polaritással van, nem tudom! Nincs ráírva semmi! Szerencsére a lábaik nem egyformák teljesen. Szegecseltek és az egyik felülete sima, a másikban van egy gyenge nyomat. Sőt mind fel volt még töltve valamennyira (2-300mV) és mindegyik azonosan a sima lábára volt pozítiv. Amúgy hogyan lehet egy kondi polaritását megállapítani, ha nincs semmi felirat, valami teszt van rá?


csüt. jún. 09, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Tron írta:
... működik az ebay.hu oldal ...

Pontosabban már: http://www.eim.ebay.hu


szer. ápr. 27, 2011 16:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Köszönöm az információkat!

Kell valakinek esetleg nagykapacitású kondenzátor?


szer. ápr. 27, 2011 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Üdv!
Ha valaki még nemtudná, egy idelye már működik az ebay.hu oldal is, magyar nyelven.
Innen ráadásul elérhető a paypal leírása is szintén magyarul.


szer. ápr. 27, 2011 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Laci_L írta:
Unnamed írta:
... Vagy megkérdezheted az eladót, hogy elfogad-e sima banki átutalást (de ez sokszor +pénzbe kerül).

Ezt jó elkerülni. Nemrég rendeltem Hollandiából egy 10 dolláros IC-t (kb 2000 Ft), és a banki átutalás még 2500 Ft volt (OTP), három nap kellett hozzá. Többe kerül a leves, mint a hús. Semmi egyebet (PayPal, kártyás fizetés) nem fogadtak el (első rendelési alkalom volt). Több alkalom meg nem lesz, az szinte biztos. Szóval meggondolandó az átutalás.

Tudom, én egy GM csövet akartam rendelni 5 ezer forintért, és 10 ezer lett volna az átutalás, ráadásul olyan számlaszámot adott az ember, ami kevesebb számjegyet tartalmazott, és aztán ő kezdett el beszélni, hogy miért nem utaltam már át.


kedd ápr. 26, 2011 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Unnamed írta:
... Vagy megkérdezheted az eladót, hogy elfogad-e sima banki átutalást (de ez sokszor +pénzbe kerül).

Ezt jó elkerülni. Nemrég rendeltem Hollandiából egy 10 dolláros IC-t (kb 2000 Ft), és a banki átutalás még 2500 Ft volt (OTP), három nap kellett hozzá. Többe kerül a leves, mint a hús. Semmi egyebet (PayPal, kártyás fizetés) nem fogadtak el (első rendelési alkalom volt). Több alkalom meg nem lesz, az szinte biztos. Szóval meggondolandó az átutalás.


kedd ápr. 26, 2011 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Beállítod, hogy Shipping to -hungary- és ha free shipping van, akkor ide ingyen szállít. Erre biztosan nem lesz se vám, se áfa, mert ez kis érték. 2-3 hét a szállítás. Ha van dombornyomott kártyád, akkor fel kell regisztrálni a paypalra (ami elég hosszadalmas, erről találsz leírásokat a neten), és utána már tudsz minden olyan helyről vásárolni, ahol paypalt elfogadnak. Vagy megkérdezheted az eladót, hogy elfogad-e sima banki átutalást (de ez sokszor +pénzbe kerül).


kedd ápr. 26, 2011 9:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Köszi!

Valaki tud vasárolni e-bayen?

A free shipping valóban ingyen postát jelent, tényleg semmit nem kell fizetni a vételáron kívül? Áfa vagy vám van? Mennyi idő alatt ér ide az áru? Valaki meg tudná nekem rendelni vagy leírni, hogy én hogyan tudom megvenni? Milyen a dombornyomott kártya, otp jó?

Konkrétan ez kéne:

http://cgi.ebay.com/90F-2-7V-Farad-Supe ... 3cb6e8f74f


hétf. ápr. 25, 2011 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Parancsolj: http://cgi.ebay.com/50F-2-7V-farad-Supercap-Ultra-Capacitor-x-5-pcs-/250807212085?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a65465835
250F 2,7V 20$.
Ez lehet, hogy jobban megéri:http://cgi.ebay.com/90F-2-7V-Farad-Supercap-Ultra-Capacitor-x-5-pcs-/260766758735?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb6e8f74f


hétf. ápr. 25, 2011 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Ultra nagy kapacitású kondenzátorok
Sziasztok!

Láttam a neten több helyen is egész elérhető áron kapható nagykapacitású kondenzátorokat. Az áruk pár száz forint és néhány ezer között mozog a 10-egészen a 5000 Farad értékű kondiké. Nekem elég lenne a néhány száz pl 300Fon kondi is kb 1500Ftért. A feszültségük mindössze 2.8V de nekem bőven elég. Nagyon nagy töltő- és kisütő áramokat ciselnek el, pont ez a lényegük. A belső ellenállásuk nagyon alacsony, néhány milliohm. Méretük és tömegük egész kicsi az élettartamuk nagyon nagy. A gond az, hogy vagy nincs ár kiírva, vagy a posta nagyon drága és a fizetés is körülményes, vagy minimum 10db-ot kell rendelni.A kisebb olcsóbbakból még vennék is 10et összesen vagy 15 000 Ft-ért. A többi meg lassan eladnám, vagy megtartanám mindegy...

Rendelt már valaki ilyen kondikat, vagy ha van nektek esetleg tudtok jó beszerzési módot, segítsetek! Köszönöm!

Üdv. Infrared


vas. ápr. 24, 2011 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség