Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 13:16



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
kispedro írta:
....

A tévén csak akkor fogod látni, ha a natív felbontás megegyezik. Kell olyan kimenőt találni, ami benne van a tv speckójában.

Az AVCHD fájlnak M2TS, MTS vagy M2T a kiterjesztése, a tv csak ezt tudja értelmezni.

Figyelmedbe ajánlom a Google-t. Van adat bőven. :shock:


pén. feb. 15, 2013 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
Sziasztok!
Huawey s7 slim tablet + Panasonic TX-P50c3e plazma tv. Vettem közéjük egy HDMI kábelt. A tablet jelzi, hogy a tv csatlakoztatva lett, viszont a tv-n marad az üres kép. A tablet 800x480-as képet sugároz, valószínűleg a tv ezt nem tudja feldolgozni. Már frissítettem szoftvert is a tv-n, de nem segített. Sajnos nem találtam olyan android alkalmazást, amivel lehetne a tablet felbontását állítani.
Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudnám ezt a hibát orvosolni, bármely eszköz lecserélése nékül?

A másik problémám, hogy a tv-n van egy SD kártya slot. A tv leírásába azt írja, hogy az alábbi formátumokat olvassa be a kártyáról:
(AVCHD/SD-VIDEO/JPEG/MP3/AAC playback)

Fotóit könnyen megjelenítheti a tévékészülék SD-aljzatának használatával - akár közvetlenül a felvételkészítés után! Csak helyezze be a képeket és videofelvételeket tartalmazó SD-memóriakártyát a VIERA televízió SD-aljzatába, és máris megtekintheti őket a nagyméretű képernyőn.

Próbáltam ennek az AVHCD-nek megfelelő, azaz MPEG4-h.264-es formátumra konvertált videót lejátszani, de a tv nem látja a kártyán.


pén. feb. 15, 2013 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
VadGyermek írta:
Van egy Orion monitor, de az bekapcsol a számítógép indulásakor.

Nálam nemcsak a monitor, de a hangrendszer és a nyomtató is akkor kapcsol be, amikor a gép.
Master/Slave elosztóba vannak dugva :-)


csüt. aug. 30, 2012 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
Nekem is van egy pont ilyen tulajdonságú, LCD és monitor tv aminek hasonlóak a gombjai.
Ez egy SAMSUNG LT22A300 de azzal a különbséggel, hogy amikor utoljára akartam ott kapcsolni (a vásárlás napján) az előlap alsó szélén található gombokkal, akkor még működött. Talán azóta is működnek a gombjai, viszont azóta azzal nem próbáltam, hiszen van távirányító is hozzá, azzal sokkal egyszerűbb !


hétf. aug. 27, 2012 1:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
VadGyermek írta:
A monitor a számítógép bekapcsolásakor nem kapcsol be automatikusan, hanem be kell kapcsolni a távirányító segítségével. A monitor kb. fél éves, így még garanciális. Ez egy tv tunerrel ellátott monitor. Sajna nem értem, hogy miért nem kapcsol be a számítógép indulásakor. Van egy Orion monitor, de az bekapcsol a számítógép indulásakor.

Azért nem kapcsol be, mert tv is. Kár volt ilyet venni. Most már késő.


vas. szept. 25, 2011 11:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
A monitor a számítógép bekapcsolásakor nem kapcsol be automatikusan, hanem be kell kapcsolni a távirányító segítségével. A monitor kb. fél éves, így még garanciális. Ez egy tv tunerrel ellátott monitor. Sajna nem értem, hogy miért nem kapcsol be a számítógép indulásakor. Van egy Orion monitor, de az bekapcsol a számítógép indulásakor.


vas. szept. 25, 2011 7:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
VadGyermek írta:
... Vigyem a szervizbe, vagy éljek a távirányító adta lehetőséggel?

Más választásod nem nagyon van. :shock:

Mellesleg, mért kell nyomogatni?
Ha belegondolok, az én monitoromon egyszer nyomogattam a gombokat három éve, amikor megvettem. Azóta úgy jó, ahogy van.

Ha már nem garanciális (ami valószínű), kicserélheted a gombokat rendes nyomógombra. Ronda lesz, de működik.


szomb. szept. 24, 2011 15:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás LG M2280D Full HD Led Monitor-Tv probléma
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni az alábbi probléma miatt: A fent nevezett monitoron érintős gombok vannak (fene beléjük). Sajnos nem mindig működnek, sőt a ki-be kapcsoló gomb egyáltalán nem reagál. Szerintem ez nem természetes. Vigyem a szervizbe, vagy éljek a távirányító adta lehetőséggel?


pén. szept. 23, 2011 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség