Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 20:01



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Kiskonyhába kis tv 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 19:15
Hozzászólások: 130
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Tehát DVB-C és DVB-T izé kell, hogy legyen a TV-ben.
Igen digi van otthon. Internet és telefon mellé járó csomag, HBO nélkül ahogy az említve volt.
Megpróbálom a keresést ezek köré a tunerek köré alakítani, hátha találok valamit.
Abszolút nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen jel jön, csak le akarom fedni a lehetőségeket, hogy amit veszek az ne legyen használhatattlan.

Ha esetleg van egyébb szó, amiről úgy érzitek elég pontosan lefedné a keresés témáját és így googliban tudnám használni az továbbra is segítene.

Pl.: Eddig úgy értem el találatokat, hogy meghatároztam a tv méretét 11 inch. Viszont gőzöm sincs, hogy mik a standard méretek Magyarországi viszonylatban.


szomb. ápr. 21, 2012 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
TargeT írta:
... Esetleg javasolhatnék még egy jó műholdvevős rendszert, de a kezdeti beruházás több.

Hát igen, de akkor hol a Net? Ahhoz mindenképpen kell a kábeles szolgáltatás. Nekem a mindenféle akárhány G-s mobilrendszer nem kell. Drága, és olyan, mint a kutya vacsorája. Bár van nekem is, de csak akkor használom, ha Balatonon vagyok. Az más.


hétf. ápr. 09, 2012 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Laci_L írta:
Nemsokára elköltözöm, ott meg csak T van.
Éppen azon bosszankodom, hogy jóval drágábbak, mint az UPC. :x

Ha csak az van, érdemes csomagban több mindenre és egy év hűséggel előfizetni.
Adnak egy csomó kedvezményt, de ez csak mágia. Ahhoz hasonló, mint mikor leárazást úgy csinálják, hogy az ár fölé írják a dupláját, és azt húzzák át. :wink:
Ha ismered az IPTV-t a lányodnál, én azt ajánlanám.
Nekem bejött. A rögzítések és menet közbeni visszatekerések nagyon hiányoznának.
Persze meg lehet más módon is oldani, ha más előfizetésed volna, de itt pont ez az egyik lényeg.
Igaz újabban prémium opcióként felárat szednek a rögzítésért.
Eleinte akartam HD-t is. Akkor technikailag nem lehetett.
Most már ennyi pénzért és ilyen HD műsorválasztékért nem kell.
Ha nagyon akarok, akkor ami a DVB-T földi sugárzással jön, az adott.

Esetleg javasolhatnék még egy jó műholdvevős rendszert, de a kezdeti beruházás több.


hétf. ápr. 09, 2012 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
TargeT írta:
... Kábelen azt hiszem lehetne HD is ...

Van HD. Bár koaxos IPTV csak a T-nek van.
A lányoméknak ilyen van, egy rakás HD adással. Mondjuk jó drágán.


hétf. ápr. 09, 2012 16:50
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
-=RelakS=- írta:
HDMI csak akkor jár, ha HD boxod van. Ha SD, akkor a box kapja digitálisan a jelet, és az már analóg módon adja tovább a készüléknek, így kiküszöbölve egy csomó zaj összeszedését.

Alapból így van, csak volt egy fogyasztóvédelmi vizsgálat, és az alapján tudtommal kötelezték a T-t, hogy kérésre biztosítson HDMI kimenetű boxot.
Mert nehogy már a digitális jelet, mégha csak SD is visszaalakítsuk analóg jellé.
Volt szerencsém a különbséget érzékelni az SD box és a DVB-C tuner között kódmentes hétvégén. Igen jelentős.
Az más kérdés, hogy hányan kérnek HDMI-s boxot, vagy mennyi az árkülönbözet.
Azt ugye nem mondhatták, hogy ugyanazon az áron kell biztosítani, mint az SD boxot.
Mellesleg az SD boxnak is lehetne HDMI kimenete manapság.
Az IPTV boxnak speciel van, bár a legtöbb helyen ez nem is lehet HD, már csak az ADSL miatt sem. Ha az van.
Kábelen azt hiszem lehetne HD is, mióta megy ez az EuroDOCSIS.

Idézet:
Már csak azért is, mert az a nyavalyás dobz nem ad ki magából DVB-C vagy DVB-T jelet, amin keresztül pl tuner kártya, vagy ilyesmi is foghatná a jelet.

Nem is kell neki. HDMI-n közvetlenül a megjelemítőre kötöd. Nem a TV antennabemenetét és digitális tunerjét használod.


hétf. ápr. 09, 2012 16:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
TargeT írta:
... mert a UPC-nél a kódkártya össze van rendelve a boxszal...

Igen, így van. Nemsokára elköltözöm, ott meg csak T van.
Éppen azon bosszankodom, hogy jóval drágábbak, mint az UPC. :x


hétf. ápr. 09, 2012 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
TargeT írta:
Nem is annyira a távirányító a probléma, hanem régebben HDMI nélküli SCART csatlakozós boxot adtak. Most nem tudom hogy van, elvileg kérésre biztosítani kell HDMI-set. Az lehet, hogy drágábban.

HDMI csak akkor jár, ha HD boxod van. Ha SD, akkor a box kapja digitálisan a jelet, és az már analóg módon adja tovább a készüléknek, így kiküszöbölve egy csomó zaj összeszedését.

Szóval a digitális tévézésnél nem az a lényeg, hogy a tv-d digitális jelet kap, hanem hogy digitális jel jön a lakásba. Hogy ezt már a tv közvetlenül foghatja (DIGI), vagy kell hozzá doboz (UPC), az már más téma.

A HDMI meg egy harmadik téma, mert az meg csak a HD adások vételére alkalmas dobozhoz jár, már amennyire tudom. Már csak azért is, mert az a nyavalyás doboz nem ad ki magából DVB-C vagy DVB-T jelet, amin keresztül pl tuner kártya, vagy ilyesmi is foghatná a jelet.


hétf. ápr. 09, 2012 11:18
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Talán félreértettél.
Azt írtam, hogy ha Digi a kábelszolgáltató, akkor egy sima DVB-C tuneres tévével nézheti a kérdező a digitális adást minden egyéb kiegészítő nélkül.
Igaz nem mondta, hogy milyen szolgáltatónál van. Erről is szólt a "ha".
A T-Home lehet, hogy nem ad külön kódkártyát, csak set-top-boxszal együtt, de ha annyira utálod a több távirányítót, a T-s kódkártyát használhatod CI modullal is.
Nem is annyira a távirányító a probléma, hanem régebben HDMI nélküli SCART csatlakozós boxot adtak. Most nem tudom hogy van, elvileg kérésre biztosítani kell HDMI-set. Az lehet, hogy drágábban.
Rajtad azonban semmiképpen nem lehet segíteni, mert a UPC-nél a kódkártya össze van rendelve a boxszal.
Ha nem akarsz boxot semmiképpen, marad a MinDigTV DVB-T tuneres tévével, ha digitális adást akarsz.


vas. ápr. 08, 2012 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
TargeT írta:
... Ha van a tévében DVB-C tuner, akkor nem kell se CI modul kódkártyával, se set-top-box, amit Laci_L említett...
Ha...

Ha. Ha-ha. :)
Hiába van akármilyen tuner, a szolgáltató (pl UPC, T- Com) nem ad külön kódkártyát, és kész. Csak együtt, avval a nyamvadt SetTopBox-szal. Sajnos tudom, mert harcoltam velük. Nekem is benne van a tv-ben a dekóder, meg a CI modul is, még sincs digitális vételem. Nem is lesz. Mert nálam SetTopBox nem lesz a lakásban, amíg én ott vagyok. Hetvenhét távszabályozóval, röghöz kötött csatorna számokkal. Marad az analóg választék szégyenszemre. Nyalják meg a sót.


vas. ápr. 08, 2012 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Laci_L írta:
A kábelszolgáltatók, más kódolási eljárást alkalmaznak. Ezeket az adásokat csak kódkártyával és a Common Interface illesztőn keresztül lehet venni. Ráadásul nálunk ez sem megy, mert nem adnak külön kártyát, csak a SetTopBox-al együtt (médiabox az UPC-nél).


Elvileg ha a DIGITV-nél előfizető, akkor ott kódolatlan DVB-C adást tud fogni, tehát nem kell STB

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy van digitális tuneres "zsebtv". Meg kellene esetleg nézni a számítógép monitorokat, amiben van tuner

Franc, előnézetre kattintottam elküld helyett :D


vas. ápr. 08, 2012 15:51
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Úgy tudom a Digi ad kódolatlanul digitálisan, persze HBO kivételével.
Ha van a tévében DVB-C tuner, akkor nem kell se CI modul kódkártyával, se set-top-box, amit Laci_L említett.
Ha...


vas. ápr. 08, 2012 15:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kiskonyhába kis tv
Csatrad írta:
... a tunerek amivel csatornát szűri ki a kábelből ...

Ilyet ekkora méretben nem fogsz kapni. A nagyobbakban van digitális dekóder, de avval csak a földfelszíni digitális adásokat tudod venni.
A kábelszolgáltatók, más kódolási eljárást alkalmaznak. Ezeket az adásokat csak kódkártyával és a Common Interface illesztőn keresztül lehet venni. Ráadásul nálunk ez sem megy, mert nem adnak külön kártyát, csak a SetTopBox-al együtt (médiabox az UPC-nél). Ha meg IPTV van (T-Com), az egy harmadik rendszer, ahhoz is külső doboz kell, de a Common Interface itt végképp nem jó.

Úgyhogy vegyél egy egyszerű kis tévét, és ahhoz csatlakoztasd az aktuális izét amit adnak. Más megoldás nincs.


vas. ápr. 08, 2012 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 19:15
Hozzászólások: 130
Hozzászólás Kiskonyhába kis tv
Hello.

Tudnátok segíteni, találni egy új tv-t ami kb 9-12 colos és bele lehet dugni koax kábelt amin valószínüleg digitális jel fog jönni.

Szóval kéne hogy legyen CATV és QAM-ja ami úgy tudom a tunerek amivel csatornát szűri ki a kábelből.

Az is sokat segitene, ha tudnam hogy ezeknek mi a magyar megfelelojuk, eddig csak angolul tudtam keresgeni ugy hogy találtam is valamit.


szomb. ápr. 07, 2012 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség