Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:59



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Arduino nano 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Arduino nano
taresz írta:
A programot beraktam ugyan az arduinoba, de az ellenőrzéskor azt írja ki: Hiba a fordítás során.


Képernyőkép sokat segítene, vagy a pontos hibaüzenet, de gyaníthatóan nem importáltad be a kód által használt libraryket.

Kód:
#include <SFE_BMP180.h>
#include <Wire.h>
#include <SPI.h>
#include <Adafruit_GFX.h>
#include <Adafruit_SSD1306.h>
#include <Button.h>
#include <EEPROM.h>
#include "EEPROMAnything.h"


Ezekből néhány alapból benne van az arduino feljesztőkörnyezetben, a többit le kell töltened a projekt oldaláról.


kedd aug. 04, 2015 14:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Arduino nano
taresz írta:
Sziasztok!

Egy kis szakértést szeretnék kérni, igaz nem uno, hanem pro mini, de hátha valaki tud segíteni./Lassan két hete küzdök./
Ezt a magasságmérő ketyerét szeretném megépíteni, már meg is is jött hozzá minden, de rögtön az elején elakadtam:
Bővebben: http://electro.olganet.com/2014/03/29/tiny-altimeter-oled/
A programot beraktam ugyan az arduinoba, de az ellenőrzéskor azt írja ki: Hiba a fordítás során.
Kérdésem, hogy a progival van gond, vagy én vagyok láma a dologhoz???
Köszönettel:
Taresz



Valószínűleg a programmal van gond. És is kezdő vagyok a C programozásban, de azt tudom, hogy a program elején található kód hibás.
Kód:
#include "EEPROMAnything.h"

Az "Anything" (= akármi) elnevezés miatt úgy vélem, hogy itt arra gondoltak, hogy beágyazhatsz minden mást, ami az EEGPROM-hoz tartozik. Ha ez belekerült, akkor valószínűleg hibát fog kiírni. Ha tényleg valamit beágyaznának itt, akkor az a < és a > jelek között lenne.

Régen foglalkoztam az Arduinoval, mert mostanában sok más dolgom van itthon, de ha jól emlékszem, a program kiírja, hogy hol a hiba. Mid azon által lehet, jó lenne átnézni az egész programot, előfordulhatnak kisebb-nagyobb hibák.


pén. júl. 10, 2015 19:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 18:51
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Re: Arduino nano
Sziasztok!

Egy kis szakértést szeretnék kérni, igaz nem uno, hanem pro mini, de hátha valaki tud segíteni./Lassan két hete küzdök./
Ezt a magasságmérő ketyerét szeretném megépíteni, már meg is is jött hozzá minden, de rögtön az elején elakadtam:
Bővebben: http://electro.olganet.com/2014/03/29/tiny-altimeter-oled/
A programot beraktam ugyan az arduinoba, de az ellenőrzéskor azt írja ki: Hiba a fordítás során.
Kérdésem, hogy a progival van gond, vagy én vagyok láma a dologhoz???
Köszönettel:
Taresz


csüt. júl. 09, 2015 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Arduino nano
Jól hangzik, de már nagyon soká szóltál ahhoz, hogy mega2560-al kezdjem, kb. fél éve van nano-m. Most már nem akarok újabb alkatrészekre költeni. Van még, amit nem ártana megtanulnom, főleg, hogy sokszor hibás programot írok. és még egy bár tulajdonságát nem ismerem :(


vas. jún. 07, 2015 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Arduino nano
Szerintem nem a nano-val érdemes kezdeni, inkább egy mega2560-al. Azért, hogy ha nem is írsz elsőre optimális programokat, akkor ne ütközz bele olyan hamar az eszköz korlátaiba. Meg azért is, hogy legyen hová fejlődni ha valóban tudsz tanulni és előre lépni ebben a témában. Azonkívül kínából fillérekért lehet rendelni arduinot és mindenféle kiegészítőt hozzá. Én pl. mega2560-al és ethernet modullal készítettem mini webszervert, aminél a webfelületen levő kapcsolókkal lehet az arduino kimeneteit kapcsolni, illetve mutatja a bemenetek állapotát (meg persze az IP rész is webfelületről konfigurálható mint mondjuk egy routernél). Viszont ez lefordítva már éppen több mint, ami egy kisebb aduinoba belefér... Ezt meg még lehet továbbfejleszteni, pl. különféle szenzorokhoz, kijelzőkhöz stb...


vas. jún. 07, 2015 14:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Arduino nano
Először is a plazmagömb nem ebbe a témába tartozik, itt az Arduino Nano nevű programozható IC-ről lenne szó, de úgy tűnik, rajtam kívül más még nem próbálkozott vele.

Ha tényleg plazmagömböt szeretnél készíteni, az nem könnyű vállalkozás, ahhoz asszem egy speciális gázra lenne szükséged, de nem tudom pontosan. Minden esetre ehhez egy tesla tekercsre lesz szükséged, ehhez nézz szét Skori honlapján. Én a mini teslát javaslom, mert az nem halálos, de vigyázz vele, mert ha közvetlenül a vezetékhez érsz, égési sérülést okozhat! Ha érdekel, itt találod: http://skory.gylcomp.hu/tesla/mini_tesla.html

Tapasztalatom nincs benne. Szeretném megépíteni, de túl szegényes a pénzem hozzá :(


kedd jún. 02, 2015 16:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 06, 2015 9:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Arduino nano
sziasztok plazma gombot szeretnek epiteni valaki tud segiteni .koszonomm


szer. máj. 06, 2015 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Arduino nano
Az Echophone-ban említették az Arduino nano-t. A boltos azt mondta, hogy c-ben lehet rá írni. Arra gondoltam, hogy IC programozás tekintetében, és a c nyelv gyakorlásául jó ötlet lenne Arduinoval kezdeni. Van, aki ismeri? Mit gondoltok róla?
Itt egy link is: http://arduino.cc/en/uploads/Main/ArduinoNanoManual23.pdf


szomb. nov. 29, 2014 13:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség