Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:29



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás
Nagyon köszönöm a válaszokat.
A linkről letöltöttem a kapcsoló képét kinyomtattam és végigjártam szinte az összes villamossági boltot.
Ilyen kapcsolót még sohasem láttak, talán megpróbálják beszerezni de nem biztos.
Így marad a netes rendelés az biztos a többit meg megpróbáljuk mi lesz


pén. ápr. 13, 2018 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás
Supervisor írta:
Itt mindenhol glimmes kapcsoló van ledeset még nem láttam és itt egyetlen nagy villamossági szaküzletben sem hallottak még róla. Olyan furcsán néztek, amikor rákérdeztem.
Csak egyetlen példa:
http://www.argep.hu/trend/ASFO/Asfora-EPH1400123.html
Gyári adatai és letölthető katalógus:
https://www.schneider-electric.com/en/product/EPH1400123/asfora---1pole-switch--10ax-screwless%2C-locator-light%2C-cream
A leírása szerint LED jelzőfénnyel működik. De nem találtam áramfelvételi adatot, hogy a glimm jelzőnél kisebb-e az árama. Ezért sajna nem tudom előre megmondani, hogy a jelzőfény árama okoz-e majd a kapcsolt LED-es lámpán világítási vagy villogási jelenséget. A katalógus szerint még a fenti egysarkú kapcsolóban is váltó érintkezőre van kötve a belső LED. Tehát kis barkácsolással le lehet kötni és áttenni nullára. Akkor tuti nem lesz szivárgó áram a kapcsolt lámpatesten, de ekkor a kapcsolóhoz is oda kell vinni a nulla vezetőt.
Az alap kérdésed szerinti kondenzátoros megoldást pedig ki kell próbálni.


szomb. ápr. 07, 2018 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás
Nagyon köszönöm a választ.
Írod, hogy: "Vagy olyan irányfényes kapcsoló kell, ami váltó kapcsolós. Vagy a világítást kapcsolja be, vagy az irányfényt - ami lehet glimm vagy LED. (Ehhez persze a nullát is oda kell vinni a kapcsolóhoz.)"
Itt mindenhol glimmes kapcsoló van ledeset még nem láttam és itt egyetlen nagy villamossági szaküzletben sem hallottak még róla. Olyan furcsán néztek, amikor rákérdeztem.

(Egyébként ilyen kapcsolóink vannak ha a világítás be van kapcsolva akkor nem világít a glimm, csakhogy ezeken ha nincs lekötve átmegy annyi áram, hogy a ledes lámpák halványan vagy kicsit erősebben kikapcsolás után is világítanak.)

Az ismerős villanyszerelők és villamosmérnökök is csak hümmögnek, meg hogy ki kell kötni a glimmet és kész.
Ezt már megtettem, de nagyon hiányzik az éjszakai fény.
Szóval amolyan a kecske is meg a káposzta is megmaradjon megoldást szeretném.
Olyan megoldás, hogy a glimm állandóan világítson de ne kapjanak áramot a ledes lámpák kikapcsolás után elképzelhetetlen/megvalósíthatatlan?


csüt. ápr. 05, 2018 8:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás
Látom megtaláltad a gugli első találatát :lol:
A kondenzátoros sönt miatt valóban kisebb lesz a feszültség a LED lámpán. Ha tovább guglizol, akkor van akinél megoldotta, van akinél nem. A LED lámpa egyéni kialakításától függ, hogy a csökkent feszültségen fog-e még világítani. Ki kell próbálni. Vagy olyan irányfényes kapcsoló kell, ami váltó kapcsolós. Vagy a világítást kapcsolja be, vagy az irányfényt - ami lehet glimm vagy LED. (Ehhez persze a nullát is oda kell vinni a kapcsolóhoz.)


szer. ápr. 04, 2018 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás
Glimmlámpás kapcsoló és LED világítás

Miután ledes lámpákra lettek cserélve a világítótestek kikapcsolás után halvány fénnyel tovább világítottak. A glimmlámpa egyik ágának lekötése után a jelenség megszűnt, de nagyon hiányzik éjszaka a kapcsolóvilágítás. Amennyiben a lámpatest mennyezeti sorkapocsba, a lámpával párhuzamosan kötött 220-330nF/400V-os nem elektrolit kondenzátort kötnénk be ez megoldaná a problémát?


szer. ápr. 04, 2018 12:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség