Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 3:08



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hali sma




az jo draga lex! gondolkodtam azon hogy vexek 2 par behringer subbot 600w 4ohm/darab! ezeket 2ohm re kotve lesz 1200w/csatorna!

Szerinted?


szeretnek 2 db ep 2500 ast egy ep1500 ast! egy eq-t,aktiv hangvaltot, es egy kompresszor limitert! ezek kb az en anyagi helyzetemhez valok! szerinted jo lesz?


hétf. jan. 14, 2008 22:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 19:00
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Leva_ írta:
Kalapur írta:
egész jó 2 utast lehet összehozni dt-107-es magassal és a TVM ARN150-eseivel reflex dobozban.

Az egész jót majd korrigáld. :)


Mire kell korrigálni? "Nagyon jó"-ra? Vagy pont ellenkezőre?


hétf. jan. 14, 2008 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kalapur írta:
egész jó 2 utast lehet összehozni dt-107-es magassal és a TVM ARN150-eseivel reflex dobozban.

Az egész jót majd korrigáld. :)


hétf. jan. 14, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A 2500W-hoz 4 Ohm esetén 10mm2, azaz tíz négyzetmilliméter keresztmetszetű vezeték szükséges!


:lol: :lol: :lol:

Idézet:
A "Paralel mode" esetén mindkét csatornában ugyanaz szól, tehát ez is monó üzemmód.
Így lehet például belső hangváltót beépíteni és akkor már kétutas, vagyis "BiAmp"erősítőnk lesz, amit néhány profibb alkalmazásra lehet használni, különálló mély és közép-magas hangsugárzókkal.


Jujj!


hétf. jan. 14, 2008 10:54
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Csabam és Többiek!

Letöltötted az adatlapját?
Le van írva, hogy mit hogyan kell beállítani és az is, hogy mekkora terhelésre, hangsugárzóra ( 4 Ohm ) adja le azt a 2500W-ot, elvileg. Ez egyébként reklám-adat, ennyi nem jön ki belőle, csak csúcsban egy pillanatra.
A 2-es potit azért kell alapra, vagy max.-ra állítani, hogy ebben a hidalt üzemben ne befolyásoljon semmit.
-
A 2500W-hoz 4 Ohm esetén 10mm2, azaz tíz négyzetmilliméter keresztmetszetű vezeték szükséges!
De legalább 6mm2-es vezetékkel kell bekötni, minél rövidebb úton, ha ezt a teljesítményt el akarod érni.

Mit kötsz rá, hangsugárzóként?

Üdv! SMA


hétf. jan. 14, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
A "Bridge" módban monóban szól, a két piros hangszóró-kimenetre kell akkor a hangsugárzót csatlakoztatni, mégpedig dupla-impedanciájú hangsugárzót. Tehát ha 4 Ohm-os volt eddig a két hangsugárzónk sztereo-módban, akkor a Bridge-módhoz 8 Ohm-os hangsugárzó kell és dupla teljesítményű is, legalább. Ekkor csak az 1-es bemenetre kell a monó jelet beadni, a 2-es hangerőt maximumra kell állítani, az 1-es pedig a szükséges hangerőt szabályozza.


2.3.5. Hidalt, monó mód
Ez az üzemmód lehetővé teszi mindkét csatorna megfelelő feszültségének összeadását, és az
eredő használható fel egyetlen hangsugárzó meghajtására. A feszültség tehát megduplázódik,
a csúcsteljesítmény pedig négyszeresére nő, így a teljesítmény durván háromszorosa lesz az
egyes csatornák különálló teljesítményének. Az 1-es csatornához tartozó bemeneti, kimeneti,
erősítési, szűrési és limiter vezérlések kerülnek felhasználásra a hidalt, monó üzemmódban. A
2-es csatornához tartozó vezérléseket a rendszer nem használja. A belső fázisfordítás miatti
jelkioltás megakadályozása érdekében a 2-es csatornához tartozó GAIN vezérlést a balszélső
pozícióba kell forgatni.
A hidalt, monó üzemmód hozzáadott teljesítményigényt jelent az erősítő és a
hangsugárzók tekintetében. A túlzott torzítások esetenként teljesen elnémíthatják az
erősítő kimeneteit, illetve a hangsugárzók maradó károsodását okozhatják. Tehát
nem szabad megfeledkezni arról, hogy a hangsugárzók (4 ohm minimális
impedancia) és a felhasznált kábelek képesek legyenek a fenti módban generált
extra teljesítmény kezelésére.





Ezt irja a hasznalati utmutato! mos akkor hidban hany ohm kell a 2500 w hoz?



A 2 es csatorna potijat miert kell maxra vagy minre allitani?


vas. jan. 13, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Csabam és Többiek!

Nem ide tartozik szorosan, de ha már kérdezted, válaszolok.

Ha működik, akkor jó.

A "behringer.com" oldalon rákereshetsz az erősítő adatlapjára és talán a"User Manual" is letölthető onnan. Vagy a Google-keresőn keresztül is megkereshető a Manual.

Ha ennyire nem vagy tisztában azzal, hogy melyik kapcsoló-állás mit takar, miért vetted meg?
Normál esetben a szűrők "Off" állásban legyenek, sztereo-üzemhez, nyilván sztereo állásban kell a kapcsolónak lennie. A "Lift" kapcsoló akkor hatásos, ha földhurok miatt búgás lép fel, más készülékekkel összekötés esetén, akkor azt "Off" állásba kell kapcsolni, egyébként is ez az Off-állás használata célszerű.
Megfelelő csatlakozó-kábelek szükségesek, megfelelően bekötve, ehhez az erősítő hátulján néha vannak rajzok, feliratok, tanulmányozni kell azokat.
A "Bridge" módban monóban szól, a két piros hangszóró-kimenetre kell akkor a hangsugárzót csatlakoztatni, mégpedig dupla-impedanciájú hangsugárzót. Tehát ha 4 Ohm-os volt eddig a két hangsugárzónk sztereo-módban, akkor a Bridge-módhoz 8 Ohm-os hangsugárzó kell és dupla teljesítményű is, legalább. Ekkor csak az 1-es bemenetre kell a monó jelet beadni, a 2-es hangerőt maximumra kell állítani, az 1-es pedig a szükséges hangerőt szabályozza.
A "Paralel mode" esetén mindkét csatornában ugyanaz szól, tehát ez is monó üzemmód.
Így lehet például belső hangváltót beépíteni és akkor már kétutas, vagyis "BiAmp"erősítőnk lesz, amit néhány profibb alkalmazásra lehet használni, különálló mély és közép-magas hangsugárzókkal.

A fentebb írtak általános jellemzők egy profi erősítőnél, de eltérés lehetséges.
Milyen hangsugárzót kötsz majd rá?

Üdv! SMA


csüt. jan. 10, 2008 9:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
hali mindenki!


szeretnem kerdezni hogy a behriger ep2500 as erosito jo e?

en vettem eggyet de....

vannak rajta switch kapcsolok a kozep es magashang levagasara, 30-50hz szuro,parell mod, hidba kotes! ezek ha mukodnenek jo lenne!

8ohm 450w
4ohm 650w
2ohm 1200w




irjatok ha yud valaki valamit kox!


szer. jan. 09, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: H-9495
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

BUÉK!
Érdeklődnék, hogy nincs-e felétek valakinek LspCad 6-hoz működő törése :?:

Köszönettel

M


szer. jan. 02, 2008 7:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt kívánok, minden hangfal-hangolónak, sok-sok jó zenével.

Üdv! SMA


vas. dec. 23, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
intruder01 írta:
Értem. Ettől tartottam. Egyébként szépen szólnak, csak iszonyatosan mélyhiányos. Lehet hogy mennek akkor hátra és frontnak meg csinálok vmi normálisat. Esetleg vmi hangfalterve nincs vkinek? Persze a szokásos legjobb ár érték aránnyal, viszonylag elérhető áron, és beszerezhető hangszórókkal? Köszi


Szia

egész jó 2 utast lehet összehozni dt-107-es magassal és a TVM ARN150-eseivel reflex dobozban.
Ha érdekelnek a részletek, szólj.

üdv

k


kedd dec. 18, 2007 12:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Intruder
Egy próbát megérne az az R-L tag amit írtam . 1.2mH körüli tekercs ,vele párhuzamosan 2.2-3.3 Ohm . Nemtudom ismered e az EDGE-t ,azzal tudsz méretezni .


kedd dec. 18, 2007 10:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
HiEnd írta:
...Van otthon egy Visaton TIW250WS-em, ismeri vki?

Igen. Jó hangszóró.


kedd dec. 18, 2007 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Gyerekek, ez a két hangfal odavág szerintem

Lsd. előbbi link!

Van otthon egy Visaton TIW250WS-em, ismeri vki?


kedd dec. 18, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Értem. Ettől tartottam. Egyébként szépen szólnak, csak iszonyatosan mélyhiányos. Lehet hogy mennek akkor hátra és frontnak meg csinálok vmi normálisat. Esetleg vmi hangfalterve nincs vkinek? Persze a szokásos legjobb ár érték aránnyal, viszonylag elérhető áron, és beszerezhető hangszórókkal? Köszi


kedd dec. 18, 2007 0:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:40-kor.



hétf. dec. 17, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem ez a Mindstorm nem jó. Egyszer régen valaki kérdezte, hogy mi a véleményem róla, de már akkor sem tetszett. Az átvitelén egyértelműen látszik, hogy nagyon kellene neki a baffle step kompenzáció, ráadásul 100 Hz alatt kb. úgy esik az átviteli görbe, mintha IEC mérőlapon lenne a hangszóró... Sima reflexdobozban egy jó hangváltóval szerintem sokkal többet ki lehet ezekből hozni. Az ennyire végletekig leegyszerűsített hangváltók nekem még egyszer sem működtek jól.

Ha amúgy szép hangja van, akkor mielőtt szétszednéd azért próbálj meg egy kis mélyhangszín emelést (ha van hangszínszabályzód), hátha ettől rendbejön.


hétf. dec. 17, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Intruder.
Ha másképp nemboldogulsz vele ,próbálkozz bafle kompenzációval . /Párhuzamos R-L tag ,sorbakötve a bemenettel / Igaz némi érzékenység veszteséggel jár .


hétf. dec. 17, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves intruder01 és Többiek!

Ha megnézed a frekvencia-átviteli görbéjét, az görbe, a mélytartományban erősen esik, részben a túlcsillapítás miatt, részben a hangszóró miatt.
A "libatömő" anyagból szedjél ki, a csövet rövidítsd meg, hogy legalább fülre jobb legyen a mélye, persze mérni jobb lenne, mint csak fülre - hegyezni. A csillapítás mennyisége akkor megfelelő, ha egy elemre kötve a hangsugárzót és hirtelen rövidre-zárva a kivezetéseit egy "klikk" hallatszik, nem pedig egy "bumm", "puff" vagy "böff".

Transztyuszeres!

Az első képen egy végletekig merevített dobozbelsőt látunk.
A másodikon pedig olyan hangsugárzó-összeállítást, mint akinek több a pénze erre, mint a tudása.
A harmadikon pedig valamelyik Klipsch-szerű utánzatot látni, ami az eredeti hangszórók híján bizony nem szól jól, azért lett duplázva a mély-szekció. Így meg már drága, de aki építette, az legalább azzal vigasztalódik, hogy sokba került és nagy.

Üdv! SMA


hétf. dec. 17, 2007 13:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 16:44
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Kmét
Hozzászólás 
Hello! Megépítettem a monacor mindstorm nevezetű hangfalát. A hozzá való hangszórókkal, subcsővel. Viszont számomra igen mélyhiányos, pedig elég kicsi szobában van. Csillapító anyag is van benne a leírásnak megfelelően. Ha nem rakom bele a subcsövet akkor több a mély. A doboz annyiban különbözik a gyári tervtől hogy 16os mdfből van és nem 18asból. Viszont a belső méretek hajszálpontosan stimmelnek. Egyedül a belső lapnál van 2mm eltérés mert ugye az is 16 a 18 helyett. Én vártam sokat ettől a hangfaltól, vagy vmi tényleg nem stimmel vele? A subcsőnek milyen hosszúnak kell lennie? Ahogy a lerásból kihámoztam teljesen betolt állapotban kell lennie. Vagy ezt hangolni kellene? A cső belső átmérője 110mm a hossza pedig 160-280mm.

Itt van a leírása:
http://baseportal.de/cgi-bin/baseportal.pl?htx=/Data/exdreamaudio/bauplaene_forum&db=bauplaene&cmd=list&range=0,20&cmd=all&Id=16


hétf. dec. 17, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:41-kor.



vas. dec. 16, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
topeti írta:

szia

Keresztmerevítések alkalmazásával is búgna a hangja? Ha igen akkor elfelejtem ezt az anyagot.


szerintem úgy sem lenne jó. nagyon sok merevítés kellene bele, de a dobozhang akkor is maradna.
a merevítések csak feljebb tolják a rezonancia frekvenciát, de nem szüntetik meg.
az én megoldásom bevált, vagyis a duplafalú doboz, de az meg költséges.
ha nem próbadoboznak szánod, akkor megéri a pénzt.
szerintem.

persze az sem mindegy mekkora dobozt építesz. az enyém kb 50*25*25-ös (cm-ben)

üdv

k


pén. dec. 14, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Kalapur írta:
Én készítettem táblásított anyagból (nyír) dobozt és nem lett jó, nagyon rezonált (búgott). Nem ajánlom.
A táblásított anyag dekoratív, de szerintem hangdoboz építésre nem alkalmas, mert túl könnyű.
A megoldás az lett, hogy az elkészült dobozt "kibéleltem" pozdorjával. (az előlap még leszedhető volt, így minden belső lapra ragasztottam egy épp odaillő pozdorjalapot.)
Így viszont nagyon jó dobozt kaptam, szép is, meg masszív is. Nagyon szép mélyei lettek, igaz nem kevés anyag van benne így költsége és súlya is átlag feletti, de legalább jó a hangja (ARN150-ek vannak benne)

üdv

k

szia

Keresztmerevítések alkalmazásával is búgna a hangja? Ha igen akkor elfelejtem ezt az anyagot.


pén. dec. 14, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
topeti írta:
Csak még nem tudom,
milyen anyagból csináltassam: bútorlap, MDF, rétegelt lemez illetve táblásított lap.
Ő egyébként az MDF-re és az utóbbira voksolt. Azt mondja szerinte a táblásított lap a legjobb.
Addig is, ha lesz időm, lemérem a frekimeneteket. Már régóta érik :D

üdv


Én készítettem táblásított anyagból (nyír) dobozt és nem lett jó, nagyon rezonált (búgott). Nem ajánlom.
A táblásított anyag dekoratív, de szerintem hangdoboz építésre nem alkalmas, mert túl könnyű.
A megoldás az lett, hogy az elkészült dobozt "kibéleltem" pozdorjával. (az előlap még leszedhető volt, így minden belső lapra ragasztottam egy épp odaillő pozdorjalapot.)
Így viszont nagyon jó dobozt kaptam, szép is, meg masszív is. Nagyon szép mélyei lettek, igaz nem kevés anyag van benne így költsége és súlya is átlag feletti, de legalább jó a hangja (ARN150-ek vannak benne)

üdv

k


pén. dec. 14, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves topeti és Többiek!

Vettem, majd válasz is megy.

Most milyen hangsugárzókon hallgatsz zenét?

Én próbálkoztam a "reflex-lyuk eliminálásával", másféle kivitelezésével, nem sikerült. Egyelőre leáll minden projekt. :(

Visszatérek a nagyobb dobozokhoz, amikben nem csalódtam, igaz, sokkal drágábbak, de ha sikerül majd összehoznom, akkor beszámolok róluk.

Üdv! SMA

Kedves SMA és többiek!

A vifákon. De a szgépből jelenleg semmilyen hang nem jön ki :-) mivel nincs hangkártyám.
A leveled megkaptam, utánaérdeklődök a kártyának. Ha tényleg olyan jó, mint amilyennek gondolom,
megveszem a levélben feltüntetett áron január-február környékén. Feltéve, ha addig nem adod el...

Amióta megházasodtam, leálltak a projectek :))) Viszont találtam a rokonaim körében egy srácot,
aki hangdobozt tud készíteni (asztalos) és vele készíttetek majd egy szép dobozt. Csak még nem tudom,
milyen anyagból csináltassam: bútorlap, MDF, rétegelt lemez illetve táblásított lap.
Ő egyébként az MDF-re és az utóbbira voksolt. Azt mondja szerinte a táblásított lap a legjobb.
Addig is, ha lesz időm, lemérem a frekimeneteket. Már régóta érik :D

üdv


kedd dec. 11, 2007 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves topeti és Többiek!

Vettem, majd válasz is megy.

Most milyen hangsugárzókon hallgatsz zenét?

Én próbálkoztam a "reflex-lyuk eliminálásával", másféle kivitelezésével, nem sikerült. Egyelőre leáll minden projekt. :(

Visszatérek a nagyobb dobozokhoz, amikben nem csalódtam, igaz, sokkal drágábbak, de ha sikerül majd összehoznom, akkor beszámolok róluk.

Üdv! SMA


vas. dec. 09, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Kedves SMA !

Irtam emailt. Többiektől elnézést.

üdv, Péter


vas. dec. 09, 2007 1:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves topeti és Többiek!

Erre nehéz választ adni, lehet, hogy hardveresen semmi különbség, de szoftveresen nem egyformák, más a működtető kódja, a hangkártyán belül.
Ha megfelelne neked, baráti áron tudnék postázni egy Terratec DMX 1024-es Full-Duplex hangkártyát, bár nem minden alaplapival fér meg egy dobozban. :)

Üdv! SMA


szomb. dec. 08, 2007 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
kedves topiktársak! Az alábbi kérdésemre ki tudna felelni?
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=834387#834387

Hálás köszönettel, Péter


szomb. dec. 08, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
proli007 írta:
fdsamano írta:
...17 cm-eshez ugyan nem találtam...


Bocs, de a kollega mint ha 17 colosat írt volna!

üdv! proli007

November 29-én még ezt írta:
Idézet:
Amit en akarok csinalni:
http://www.gradient.fi/vintage/prelude
Ebbe megy 2 utas 17centis arnyekolt seas hangszoro.

itt:
http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=168

A hivatkozott oldalon 14 és 17 cm-es hangszórók szerepelnek.
A másolni kívánt Prelude doboz méretei: 19 × 29 × 25 cm, a 17"-os hangszóró kosárátmérője 43,18 cm, így kicsit lelógna körben az előlapról.
Maradjunk a 17 cm-nél.


hétf. dec. 03, 2007 0:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
fdsamano írta:
...17 cm-eshez ugyan nem találtam...


Bocs, de a kollega mint ha 17 colosat írt volna!

üdv! proli007


vas. dec. 02, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kérdezd meg esetleg abban a boltban, hogy kész hangváltót nem árulnak-e az éppen kapható hangszóróhoz. Az lenne a legbiztosabb megoldás.

A Seas oldalán vannak DIY kitek, koncentrikus 17 cm-eshez ugyan nem találtam, de valami hasonló a http://www.seas.no/images/stories/diyki ... r_trym.pdf -ben látható. Itt az L2 és C2 alkatrészeket jobb, ha elhagyod, mert az adott hangszóróhoz a pontos értékeket csak méréssel lehet meghatározni, többet ronthatsz, mint amennyit javíthatsz.
Légmagos induktivitásokat vegyél (ilmasydänkelat), L1-hez 1.4 vagy 2.0 átmérőjű drótból készültet, L3 lehet vékonyabb drótból is.
R1 értékét inkább 8.2 ohm-osra vedd. Itt az R1 és C1 a korábbi hozzászólásomból kihagyott Zobel-tag. Ennél a - mélyben - elsőfokú hangváltónál fontosabb a beépítése, mint a fent hivatkozott másodfokú szűrő esetében.


vas. dec. 02, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 23, 2007 23:41
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az hogy amatör vagyok az nem kerdes,nem tagadom de nem is szegyellem(addig ameddig valakinek el nem kezdem osztani az iget,de ezidaig csak kerdeztem)

ezt a hangfalat akarom megcsinalni igy ahogy van:

http://www.gradient.fi/vintage/prelude

a jövö heten megnezem a hangszoro tipusat ami ott van probanak,de az ugyanigy sarga mint ami a kepeken lathato es 17"-os.a meret 1000%-ig pontos!!!

aztan majd jöhet a többi

a nten en sem talaltam meg ami probanak van de vastagmagnesos 17"-ost igen lehet itt venni finnorszagban a www.hifitalo.fi -n 120€ ert a kajuttinelementit-nel kell keresni.

ez 2 utas 17"-os,vastagmagneses es mind ugyanannyi ohmos.

gondolatom szerint egy ugyanilyen hangszoroval tulsagosan,ismetlem tulsagosan mellenyulni nem lehet.

ja es ha nem lesz pont ugyanilyen de jo akkor elfogadhato az 1600€ helyett a kb 180€ alapanyagar...gondolom


szomb. dec. 01, 2007 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Emlékszem. Nekem mindegy, én csak a membráncserén akadtam fenn.


pén. nov. 30, 2007 14:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Middelburg, NL
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
NSX írta:
inkább "szakemberre" bízom. [..] Azt mondta lehet csak membránt cserélni és központosítani is a dolgot...
Ez a szakember dolog egész biztos? De akkor miért akar membránt cserélni... Furcsa.


Kedves shalafi66!

Nem tudom mennyire szakember. de itt van Budapestenm, hozzám közel.
Neked is írtam mailt nemrég és válaszoltál is rá.
Én szívesen elvinném akár hozzád is csak kicsit messze vagy :( Sajnos se autóm se ismerősöm aki elvinne, ömegközlekedéssel meg már lassan drágább lenen lemennem meg visszajönnöm mint amennyiért megcsinálnátok nekem a javítást :)))

Az illető akivel telefonon beszéltem, nem modnta h midnenképpen membrátn kell cserélni, csak azt mdonta h membránt tud cserélni és központosítani is tud.. Én mondtam, h akkor lehet h meg kéne ejteni midnkettőt egyszerre ha már egyszer elviszem és hozzányúl valaki.

De perpill ott tartok h tegnap a nyakamba szakadt egy nem várt kiadás úgyhogy most ide sem tudom elvinni a közelbe egyelőre :(

sokat akar a **** de nem bírja a farka... :(
mindig ígyjárok :))

Üdv mindenkinek!
NSX


pén. nov. 30, 2007 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Olvastam, de magad is írod, hogy nem egyértelmű.. szóval... :D És különben OEM gyártás is lehet. :D Hogy bonyolítsuk az életünket.


pén. nov. 30, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
shalafi66 írta:

Tán ha cico elárulná végre.

cico elárulta, olvass vissza: http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=168 és 17 cm-es és koax. Tehát valószínűleg erre gondolt: http://www.seas.no/images/stories/vinta ... _coaxf.pdf (persze biztosat még mindig nem tudunk).
Pagrus szerint ez egy kihalt őskövület, a Seas már nem gyártja. Ezt én innen nem tudom eldönteni.
Az is lehet, hogy cicoék egy olyan kihalt típusú hangszórót kaptak mechanikai belepróbálásra, amelynek a kosármérete megegyezik az igazi belevalóéval. Ezt sem tudom innen eldönteni.

És ha kész a doboz, van benne hangszóró meg hangváltó, akkor már csak azt kellene tudni, hogy az eredeti dobozba a Gradient milyen és mennyi csillapítóanyagot tett :(


pén. nov. 30, 2007 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az elsőrendű szűrő a dóm előtt nem hülyeség, oda így ránézésre én is azt tennék.


pén. nov. 30, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
pagrus írta:

Ne haragudj pagrus, ezt te komolyan megnézted? A mélysugárzóval párhuzamosan kapcsolt 6,8 ohmos ellenállással? Meg a dóm elé kötött elsőfokú szűrővel? Aki ezt kitalálta, az amatőrebb talán még ciconál is :(


pén. nov. 30, 2007 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Minek az a Kép? Nem is biztos, hogy azt találtad meg, amire szükség van. :D

Tán ha cico elárulná végre.


pén. nov. 30, 2007 8:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
cico írta:
huh! el is vesztem egy masodperc alatt...de tekintem ezt konkret segitsegnek es köszi!!!

Mégis melyik hangszóró? Amiket linkeltél, azok nincsenek forgalomban.
Ilyen régiekkel itt van két project:
http://troester.org/ls/
Itt is:
http://www.humblehomemadehifi.com/USB.html
Ha szerencséd van, ezek közül való a hangszóród.

Ezt gyártják most:
http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=141
Erről meg is van minden mérésem, mert van itthon belőle, viszont nem állok neki váltót fejleszteni hozzá.
Próbáld megszerezni ennek a váltónak a rajzát:
http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?products_id=1689

Ez is jó, a most kaphatóé:
http://www.zerogain.com/forum/showthread.php?t=15953
Ez a javított változat:
http://www.zerogain.com/forum/showthread.php?t=15953&page=2

Remélem, kielégítő a válaszom, ha hazajössz, lógsz egy sörrel, nem a váltók miatt, hanem mert helyetted keresgéltem a neten :?


pén. nov. 30, 2007 0:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 23, 2007 23:41
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
huh! el is vesztem egy masodperc alatt...de tekintem ezt konkret segitsegnek es köszi!!!


csüt. nov. 29, 2007 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Jaj, hát persze, a Zobel-tagot már nem írtam le :)
És most kezdjek el mesélni az akusztikai mérésekről? :(


csüt. nov. 29, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
fdsa, ez így csak elektromosan lenne 2800Hz-es ker. freki, vagyis még úgy sem, mert a mélyközép impedanciája nem konstans 8 Ohm, 2800Hz-körül már 15 Ohmnál jár. És hol van a baffle-step? Hol van beleszámolva a dóm középtartományban igencsak kiemelt átvitele? Egy kicsit könnyelmű dolog így váltót méretezni, meg értelmetlen is. Jó, lehet, hogy kényemes a könnyű utat választani, de ez most spec. nem vezet sehova sztem.


csüt. nov. 29, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
cico, a "Gradient" szó túl sok találatot ad (44 100 000). Miután magyarul írtál (nem említve azt, hogy Finnországból), így a keresésbe betettem a "hangszóró", ill. "hangsugárzó" szavakat, hogy szűkítsem a találatok számát.

Az adatokból már kiderül, hogy az eredeti ládában 2800 Hz-en váltják a két hangszórót, de a magassugárzó érzékenyebb 2 dB-lel, viszont az impedanciája csak 6 ohm a mélysugárzó 8 ohmos impedanciájával szemben. Ha sorba kötsz a magassugárzóval egy 2,2 ohmos ellenállást, akkor a hangnyomás-szintek közelítőleg egyformára állnak be, és egy egyszerű, 8 ohmra méretezett, de legalább másodfokú szűrőre lesz szükséged, amelynek a váltási frekvenciája 2800 Hz.
Hogy legyen valami fogalmad a dolgokról, és nekem se kelljen túl sokat magyaráznom, olvasgasd Whitefül honlapját http://web.axelero.hu/whiteful1545/ . Ott előbb-utóbb eljutsz a hangváltókig, válassz egy 12 db/oktávos párhuzamos keresztváltót, írd be a 8 ohmokat és a 2800 Hz-es váltási frekvenciát, és a következő képet fogod látni:
Kép
A 4 variációból választasz egyet, megveszed az ahhoz tartozó induktivitásokat és kondenzátorokat (+ a 2,2 ohmos teljesítmény-ellenállásokat), és összeforrasztod. Közben vigyázol a fázishelyességre: a magassugárzókat ellenfázisban kell bekötni, amint a rajz is mutatja.
Ezután nem árt felvenni legalább a kész hangsugárzó impedanciamenetét, az alkatrészek szórása, esetleges zárlata vagy szakadása azt okozhatja, hogy az impedancia bizonyos frekvenciákon túl alacsonyra "sikerül", és leégeti az erősítőt, hacsak nincs abban rövidzár-védelem.


csüt. nov. 29, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. nov. 23, 2007 23:41
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
fdsamano-nek!

A gradient high end hangszorokat gyart.A google kereses harmadikja a www.gradient.fi tehat a google segit ha nyitva tartod a szemed.

http://www.6moons.com/audioreviews/grad ... ution.html
Itt talalsz rola kepet arat es leirast.

Amit en akarok csinalni:
http://www.gradient.fi/vintage/prelude
Ebbe megy 2 utas 17centis arnyekolt seas hangszoro.

itt:
http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=168


csüt. nov. 29, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Én eléggé "lammer" vagyok a témában hozzátok képest,de 40Hz-ig lemenni szerintem bőven elég,azt is keresni kell egy CD-n például. Kivéve,ha orgonához kell - bár akkor még mélyebbre kell menni. Ui: pl. a 25Hz lesugárzása nagy teljesítménnyel érdekesen modulálja a beszélgetéseket...
Transztyuszeres írta:
Ez is MNC: Kép Falbontásra ideális. Egész jól bírta a 600VA-t. :lol:
Háááááááááááátttttttt. :roll: :lol: bírja a hatszázat? És vajon érzékeny is?
Sztem ha már szub, akkor nem árt, ha 40Hz alatt is szól, és ez az egész csak attól függ, miylen céda kerül a lejátszóba. Úgy hiszem a 30Hz nem lehetetlen elvárás, már egy 250mm-es hsztől sem (de akár 160mm-ben is megoldható).


csüt. nov. 29, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves cico és Többiek!

Még mindig nem tudjuk, hogy Te mit szeretnél és milyenek a hangszórók, amik elvileg a rendelkezésedre állnak, a doboz mellett.
Míg nem adsz meg további adatokat, tipuszámokat, addig nem tudunk érdemben segíteni.

Szimulációs programok, amikkel lehet dobozt és hangváltót is méretezni, a bevitt adatok alapján:
WinISD, CAAD-4., meg még sok egyéb program, amikre rá lehet ám keresni az interneten. Egyszerűen be kell írni a keresőbe, hogy mit keresünk és kijön vagy 20-100-ezernyi találat.

Üdv! SMA


csüt. nov. 29, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 20:07-kor.



szer. nov. 28, 2007 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
SPafi, sosem voltam normális. :D Elolvastam, értem is a problémád, csak meglepett, hogy nem adtad fel. És zártba ne is, semmi értelme. A magasabbra hangoláson meg télleg gondolkodnék.


szer. nov. 28, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség