Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:51



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Hát ez most érdekes kérdés, a megoldás egy reflexcső lenne, vagy egy másik hangszóró. A régi, Videotonos HA31 pl. nagyon jó volt zártban a gyenge mágneskör miatt, ha találsz egy olyat, javítás után megfelelő lehet.

Meg persze az eredeti is javítható.


szer. aug. 11, 2010 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Köszönöm, azóta én is észrevettem a 4 Ohmost, nem tudom miért nem láttam előtte :D
És erre az 50Hz-es dologra mi a megoldás? :D


szer. aug. 11, 2010 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Szerintem úgy, hogy a 4 ohmos verziót rendeled (HA31-421). Viszont ezek túl érzékenyek ahhoz a zárt dobozhoz. 50Hz alatt nem nagyon fog szólni )(bár ha jól rémlik, az eredeti sem szólt alatta, csak némi rezonáns kiemelése volt 80Hz körül).


szer. aug. 11, 2010 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezek :)
Adott 2db Orion HS-500 4 Ohmos hangfal. Mivel az egyikben a mélynek ki van szakadva a membránja, szeretnék helyette rendelni új Videoton mély hangszórót, de azok 8 Ohmosak. A kérdésem pedig, hogy hogyan lehetne azt bekötni a 4 Ohmos helyett ?

Ez lenne az:
http://h2000.hangszoro.net/speaker/adat/422.pdf

A válaszokat előre is köszönöm :)


szer. aug. 11, 2010 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
shalafi66 írta:
Hááát, 2*25 liter körüli zárt doboz, de túl sokat nem lehet várni tőle mélyben. Lehet, hogy a két 6*9"-os freeair jobb eredményt hoz, ha nem szélessávban üzemel.


Hááát, Köszi! Majd elgondolkodom rajta, hogy érdemes-e....


vas. júl. 25, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Hááát, 2*25 liter körüli zárt doboz, de túl sokat nem lehet várni tőle mélyben. Lehet, hogy a két 6*9"-os freeair jobb eredményt hoz, ha nem szélessávban üzemel.


pén. júl. 23, 2010 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Sziasztok!
Megfogalmazódott bennem egy mélyláda építése vagy vásárlása. (MDF lapokkal való munkában van tapasztalatom/szerszámom így az építés sem áll távol tőlem). Olvasgattam, és rájöttem, hogy annyi tudást nem nagyon tudok összeolvasni (tapasztalatot meg egyáltalán nem), hogy jó döntést hozzak, így inkább kérdezek. A költségvetésem alacsony, így ha azt a választ kapom, hogy nincs értelme az egésznek, akkor inkább bele sem kezdek, nem életkérdés a mélyláda.

Adott az autó: Skoda Octavia, aminek 530 literes csomagtere van, ami csak a nyaralások alkalmával van tele, így hely van…
Adott még két hangszóró, mindkettőt szeretném felhasználni: ARN-226-05/4. Adatok:

ACOUSTICAL DATA
Rated noise power 1) 70 W
Short term maximum power 2) 140 W
Rated impedance 4 Ohm
Resonance frequency Fs 4) 30.000 Hz
Rated frequency range 30 - 3000 Hz
Sensitivity 3) 86 dB

TS PARAMETERS
Acquired by MLSSA D-0-10
Effective piston area Sd 216.420 cm2
DC resistance of voice coil Re 3.525 Ohm
Mechanical Q factor Qms 5.001
Electrical Q factor Qes 0.654
Total Q factor Qts 0.578
Voice coil inductance Le 0.759
Equivalent volume Vas 77.354 l
Moving mass (including air load) Mms 19.733 g
Suspension compliance Cms 1175.848 uM/Newton
Force factor Bl 4.7 Tm
Maximum linear displacement Xmax5) 7 mm

Tehát az első kérdés: milyen és mekkora láda jó/ajánlott ehhez a hangszóró párhoz, ha mind a kettőt szeretném beépíteni?
Második kérdés: milyen paraméterű/típusú erősítő-t érdemes vásárolni ehhez? (itt főleg használtban gondolkodom és olcsó kategóriában)

Hozzáteszem, viszonyítási alapnak, hogy mihez képest szeretnék előre lépni: most két ALPINE SPS „nagyovál” van hátul, amit kiváltanék egy „kisebb” erősítővel + ládával.

Üdv: g.


pén. júl. 23, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Két óra után megvolt a 18Hz, szóval kicsit fölé is saccoltam a 20-al múltkor.
Kép


pén. júl. 02, 2010 17:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
A problémádon felbuzdulva kértem is egy HA31-422 hangszórót, és kezdetben valóban 25Hz körül volt a rezonancia pont, de némi átmozgatás után jelenleg 22-őn áll, most megnézem mi történik bejáratás közben-után.
Kép


pén. júl. 02, 2010 9:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Hátulról legfeljebb lemágnesezve tudnád összerakni, az 1,3T fölötti mágneskörök nem nagyon engedik magukat. Igazság szerint ha elég szépen megkéred a fehérváriakat, megjavították volna, vagy adnak másikat.

fs környékén legnagyobb a kitérés, de gyakorlatilag a T-S és mélytartomány szempontjából nem lényeges milyen a bemenőjel, csak a mm-ek számítanak. Ha a középtartomány is fontos, akkor valamilyen szélessávú jel kell, pl. zaj, teljes spektrumban, vagy a használati tartományban. Esetleg zene, némi mélykiemeléssel.


vas. jún. 27, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Na, ez már elfogadható magyarázat, köszönöm. Még egy utolsó kérdés: hogyan, milyen jellel kell korrektül kínozni a hangszórót az említett 10..12 óráig, hogy rendesen bejáródjon? Ugyanis a következő történt: Az említett két hangdoboz egyikét Ubulék elejtették, és összeroskadt a HA 31 mágnesköre. A szívem majd' megszakadt, de ez nem is annyira érdekes. :) Mivel a garancia ilyen sérülésre biztosan nem terjed ki, és a javítást szerették volna minél hamarébb letudni, új HA 31-et rendeltünk. A régi meg az enyém maradt, mint ajándék. Közben lefeszítettem a sérült mágneskört, hogy lássam, mi károsodott. A lengőrendszer ép maradt, csupán a tekercselés felső sora sérült. Mérve 6..7 Ohm az RDC, tehát nem szakadt és durva zárlat sincs benne (szomszédos menetek zárlata esetleg, de az nem igazán mérhető). Szemrevételezve is csak a lakkozás sérült, nem nyúltak ki a menetek, nem lógnak. Majd megpróbálom valami lakkal lekenni a tekercselést, meg valahogyan visszasuszterolni a mágneskört. Ha sikerül megjavítani a szerkezetet, majd kínzókamrába küldöm 12 órára. Így aztán végére járok a dolognak. Remélem, majd beszámolhatok róla.

Minden jót kívánok!


vas. jún. 27, 2010 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Akkoriban 2006. márciusában a 16 volt valós, most meg ezek szerint a 20 körüli (mert annyi nagyon valószínű, hogy kihozható a hangszóróból megfelelő bejáratással). Ezek a valós értékek. Mikor Piret E. írta a cikkét ezzel a mélyhangszóróval, 18Hz-et sikerült mérnie. A régi Videotonos adatlap 23-at említ... stb, a 2006-osnál 16 volt.
Nem módosítanak, csak változnak az anyagok, nem mindig egyformán készítik az alkatrészeket, ezért könnyen előfordul, hogy a kezdeti engedékenység nem egyforma. Gyártási dátumtól, sorozattól függ a dolog. Általában egyszerre ~1000 darab alkatrész készül, ennyinél van viszonylag nagy esély az egyformaságra.

Egyébként többségében 45-46Hz körüli rezonancia pont volt mérhető bejáratás után akkor is, mikor te megkaptad a 18-as hangszóróidat:
http://h2000.hangszoro.net/speaker/adat/09_620.jpg Szóval szerintem legfeljebb egy-kettő csúszott be magasabb fs-sel.


vas. jún. 27, 2010 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Nem is az a probléma, hogy más paraméterekkel adja a hangszóró a szinte ugyanolyan átvitelt. Azt nem értem, az adatlapon miért 16 Hz szerepel a valós 26 helyett, illetve a várt 45,7 Hz évekkel később is bőven 50 felett van. Ha egy hangszórón módosítanak, uram bocsá' javítanak, akkor ma, a számítógépek világában emberfeletti erőfeszítést igényelne néhány szám-érték megváltoztatása az adatlapon? Ahol egyébként, szerényen, három tizedes-jegy helyiértéken vannak megadva a paraméterek...


vas. jún. 27, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Persze nem mindegy milyen jellel, mert ha egy adott szinuszos frekivel történik, akkor csak félmunkát végzünk pl. egy mélyközép esetében (ami viszonylag szélessávban lesz később használva).


vas. jún. 27, 2010 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Gilszkilabor írta:
Értem, amit írsz, de nehogy már a több évig tartó normál (zenével történő) használat ne eredményezzen olyan jó paramétereket, mint mechanikai bejáratás nevében elkövetett 10..12 órás kínzás.


Pedig így van, az Xmax-os járatás összehasonlíthatatlanul hatékonyabb. (Persze kivéve ha diszkós üzemmódról van szó.)


vas. jún. 27, 2010 15:16
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Ott van pl. az az ominózus HA18, az adatlapról modellezve a mélyátvitelt ugyanazt kapom érdekesmód, amit te mértél annakidején...

Kép

és így néz ki, ha ráteszem a tiédre.
http://img580.imageshack.us/img580/8756 ... a18mrs.gif


vas. jún. 27, 2010 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
:D Hát a sejtéseid helyett én inkább hiszek a valóságnak.


vas. jún. 27, 2010 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Értem, amit írsz, de nehogy már a több évig tartó normál (zenével történő) használat ne eredményezzen olyan jó paramétereket, mint mechanikai bejáratás nevében elkövetett 10..12 órás kínzás. Megeszi akkor a fene az egészet. Sajnos a gazdája már elvitte a dobozokat (rendelésre készítettem), így nem áll módomban a fenti módszert alkalmazni. Valószínűleg nem is engedélyezte volna a 12 órás Xmax bejáratást. De van egy olyan sejtésem, hogy nemes egyszerűséggel az adatlapon nem a valódi paraméterek szerepelnek.


vas. jún. 27, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Lehet, hogy nem lesz 16, de igazából ez a része nem is lényeges szerintem. A HA18-nak is ezzel együtt olyan az átvitele párszáz Hz alatt, amilyen az adatlapon lévőnek.
A mechanikai bejáratás nem mindig a normál használatot jelenti zenével, hanem pl. mélytartományban a lengőrendszer engedékenységének növelését az ajánlott max. kitérés közelében 10-12 órán át tartó kínzással.

Ha helyreáll a weblapod és a googli nem jelzi támadónak, akkor megszüntetem a mérisnés oldalt. És mivel nekem nincs és nem is volt meg a forrás illetve a hozzá tartozó fájlok, ezért csak egy régi mentésből szedhettem ki azt az egy lapot, amire épp szükségem volt. Abban meg nincsenek linkelt tartalmak, se png, se semmi, csak a gif fájljaid. Többet nem akartam ezzel dolgozni.


vas. jún. 27, 2010 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Szai!

Nos, sorjában:

- A weblapomat az első adandó alkalommal (tegnap előtt) rendbehoztam. Sajnos Húsvét óta csak most adódott rá lehetőségem. Töröltem a régit és újratöltöttem az egészet. Innentől kezdve ismét a Freeweb szakmai tudásán áll a dolog, mikor kapnak be egy újabb támadást.

- A méricskés oldal másolata ellen nincs kifogásom, de azért egy utólagos tájékoztató levelet elvártam volna. Mint ahogy azt is, hogy a lapon lévő, néhány link mögött is ott legyen a tartalom :!: ( ha már, akkor már... -alapon). Még a panelterv sem érhető el (folia.png).

- Ami pedig a hangszórók bejáratását illeti, nem hiszem, hogy a 26 Hz-es Fs később lecsökken 16 Hz-re. Nem voltam rest a 2006-os évi HA 18-nak látszó tárgyakat kiszerelni a dobozból, hogy összevessem a régi mérésekkel, mennyit változik a rezonancia-frekvencia. Az eltérés úgy 1 Hz körüli volt (50 Hz feletti értékek mellett!). Természetesen a két hangszóró nem ugyanaz a típus, de akkor is hitetlen vagyok, hogy 26-ból majd 16 lesz.

Minden jót!


vas. jún. 27, 2010 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
:mrgreen: A sár mellőzésére jó módszer mindig a munka. Megnyugtatja az embert. Inkább rendbe kéne hozni a weblapodat. A méricskés oldalad kénytelen voltam feltenni a h2000-es szerverre gilszkilabor.hangszoro.net (utólagos engedelmeddel), mert szükség volt rá, és a te oldalad meg veszélyessé van minősítve, olyan fórumban, ahol figyelnek a MOD-ok, még linkelni sem tudom.

Egyébként a megoldás a problémádra a bejáratás, azok a mérések igen-igen lágy lengőrendszerrel készültek, kb. a végleges állapotot jelölik, nem azt, ahogy kikerül az üzemből. A hangszóróknál ha eltérés is van, a T-S egyensúly nem változik lényegesen, így mélytartományban mindegyik kompatibilis az előző darabokkal-adatlappal, a szükséges dobozméret sem változik.


vas. jún. 27, 2010 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
Jó napot Fórumtársak!

A múltkor rendeltem hangszórókat és megfogadtam, megosztom a Nagyérdeművel azt, milyen paramétereket mérek majd rajtuk. Ha a mérési eredmények pozitívak, akkor azért, ha meg negatívak, akkor azért. A választás a H2000 HA 31 1544-422 típusára esett. A méréskor közel sem olyan paramétereket mértem, mint amilyenek az adatlapon szerepelnek. Pl. az "Fs" 16 Hz helyett 26..27 Hz volt, de a "kútotál" meg a "véáes" is teljesen eltért a várttól (gondolhatjátok, felment a pumpa, pedig nem is ültem mellé a WC-nek). Dühös voltam és csalódott, félre is tettem mérgemben a hangszórókat. Mikor másnap-harmadnap lehiggadtam, megmértem a hangszórókat újból, és mivel így is-úgy is meg kell építenem a hangdobozokat, belevertem az adatokat a szimulátorba, hogy lássam, mire számíthatok. Érdekes eredményt kaptam. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy ez az eltérő paraméterű hangszóró igen hasonló átvitelt produkálhat, mint az adatlapon lévő. Valami olyan összhangban térnek el a paraméterek, hogy összességében, szinte ugyanazt kapja az ember fia. Így már nyugodtabb lélekkel kezdtem hozzá a famunkához, nem éreztem teljesen becsapva magam.

Summa-summarum: ez már a második* rendelésem, és most sem olyan paraméterű hangszórókat kaptam, mint ami az adatlapon szerepelt. Az a mondás ugrott be, amiben a Deákné vásznát említik...

Minden jót kívánok Mindenkinek!

u.i.: * a harmadik rendelésemet meg visszaigazolták hogy rendben, aztán meg elfelejtettették postázni. Naponta vártam 8..10 óráig az MPL futárt, kétnaponta meg a helyi Postán érdeklődtem. Végül, másfél hét után telefonáltam, és fény derült a titokra. Távol álljon tőlem, hogy megpróbáljam besározni a fent említett céget, de eddig háromból három alkalommal került homokszem a gépezetbe. :hm: Mindezek ellenére H2000 párti vagyok.


vas. jún. 27, 2010 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hangfal hangolása
BP-hez ettől sokkal pontosabb tervezés kell, az esetek 90%-ában a hozzávetőleges dolgok nem működnek jól.


hétf. jún. 14, 2010 23:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Azt hiszem akkor maradok a 60/90 literes bandpass ládánál, ha senkinek semmi ellenvetése.


Hát ha tényleg elfér, és olyan sok a bútorlapod, akkor miért ne? A JBL progi szerint pl. 2 db 11 centi átmérőjű, 10 centi hosszú cső jó lesz hozzá, de hagyj lehetőséget az utólagos hangolásra!


hétf. máj. 03, 2010 19:19
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
nem fogja bírni azt a klímát,


Na erre most iszonyú kíváncsi vagyok, hogy ilyen dolgot honnan tudsz kiolvasni?


hétf. máj. 03, 2010 18:56
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
kispedro!

Ne kapkodj ennyire!

Én véleményem szerint ez a hangszóró nem autóba való, mert nem fogja bírni azt a klímát, ami az autóban télen-nyáron előfordul.
De ha mégis beleszabod az autódba, akkor 60-literes reflex doboz elég hozzá, aztán, hogy milyen reflex? - egyféle van, a többi valamilyen átmeneti dobozféleség. Az, hogy a reflex-cső nem cső, hanem szögletes csatorna, vagy alagút, az nem befolyásolja alapvetően a működési módot. A behangolás módja pedig QB3, ha ez mond neked valamit, de a Klinger-féle könyvben utána tudsz nézni. A hangszóró előrenéz, a reflex lyuk szintén.
Nem szubbasszusnak való ez a hangszóró akkor sem.

Üdv! SMA


hétf. máj. 03, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sikerült szereznem ma 18-as MDF lapokat. Azt hiszem akkor maradok a 60/90 literes bandpass ládánál, ha senkinek semmi ellenvetése. Holnap meg is építem.


hétf. máj. 03, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát úgy globálisan reflex dobozba valónak nem nevezném, legalábbis nekem nem sikerült lineáris frekimenetet produkálnom vele nyílt térben, viszont a zárt autó hatásával együtt a JBL programja szerint egész szép eredmények érhetők el, pl. 110 literrel 20 Hz alá is lemegy.

A 70+40=110 l-es band-pass csak 32 Hz-től 100 Hz-ig megy (szintén a beltér becsült mélyemelő hatásával együtt!), de érzékenységben kb. 3 dB-lel jobb, és megvan az a jó tulajdonsága, hogy a torzítást is csillapítja az aluláteresztő jelleg.


vas. máj. 02, 2010 14:59
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szia!
És te mekkora és milyen reflex dobozt ajánlanál ehhez a hangszóróhoz?


vas. máj. 02, 2010 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
kispedro és Többiek!

Szép, nagy autód lehet, hogy a méret nem számít.
Nem band-pass dobozba való az a hangszóró, inkább reflexdoboz jöhet számításba.
Ezzel a reflexdobozzal lehet ugyanis a legkisebb mérettel, a legjobb basszus-átvitelt biztosítani. Csodára azért ne számíts, nem nehéz a dobozt elkészíteni, jó is lehet, inkább a karosszéria rezgéseit, zörgését nehezebb megszüntetni.
Sok sikert!
Üdv! SMA


vas. máj. 02, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Méret nem számít, freki, érzékenység annál inkább. De az érzékenységet tenném előrébb a frekivel szemben.


vas. máj. 02, 2010 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kispedro!

Ez csak egy szubjektív optimum, inkább csak egy példa, de pl. lehet 40/40 literes is, ha megelégszel keskenyebb sávval is (50...110 Hz)! Mit vársz tőle, mi a fontos? Freki, érzékenység, méret?

Re-t elírtam, valójában 6,2 ohm.


vas. máj. 02, 2010 8:47
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
SPafi kollégával üzleteltem egy 15"-os hangszórót, amihez szeretnék építeni egy bandpass ládát. Autóba szeretném majd berakni. Soha nem építettem még ilyen ládát, ezért szeretném kérni a segítségeteket.
SPafi annyit segített, hogy kb. 60/90 literes láda lenne az optimális.
Az adatok amiket megtudott adni a hangszóróról:

Félig becsült, félig mért T-S paraméterek:
Re = 7 ohm,
B*L = 18 Tm,
d=32 cm,
Mms=140 g,
Xmax= 3 mm,

Max freki: 1 kHz
Rezonancia freki: 40Hz.

Nekem (a jelenlegi tudásommal) ennyit sikerült összehoznom:

http://kepfeltoltes.hu/view/100502/hang ... es.hu_.jpg

Mit szóltok hozzá?


vas. máj. 02, 2010 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Elvileg a maximumhoz van írva a 99, nem az @1W-hoz. Ha a 99 mégis az érzékenysége volna, akkor mélytartományban nem sok jóra lehetne számítani.


hétf. márc. 22, 2010 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KEXMatthew írta:
Sajnos elvitték az utolsó EW-18 hangszórót a linkelt boltból , más helyen sokkal drágább :? . Arra gondoltam h jobb lenne, ha valamilyen gyári ládát vennék, így nem is tudom elrontani. A kérdés csak az h milyet?

Nézegettem az Omnitronic mélyeket: http://bolthely.hu/zovanyi/id/08661_OMN ... W_11037731

30ért adná a srác használtan. Mit gondoltok róla? Ez tényleg maximum 99 db-t tud leadni?


Persze. 1 Watt elektromos teljesítménytől 1 méter távolságban, valamely frekvencián. De szerintem szub frekin inkább kevesebbet. 8)


hétf. márc. 22, 2010 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az omnit kerülni érdemes.


hétf. márc. 22, 2010 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2010 17:12
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sajnos elvitték az utolsó EW-18 hangszórót a linkelt boltból , más helyen sokkal drágább :? . Arra gondoltam h jobb lenne, ha valamilyen gyári ládát vennék, így nem is tudom elrontani. A kérdés csak az h milyet?

Nézegettem az Omnitronic mélyeket: http://bolthely.hu/zovanyi/id/08661_OMN ... W_11037731

30ért adná a srác használtan. Mit gondoltok róla? Ez tényleg maximum 99 db-t tud leadni?


hétf. márc. 22, 2010 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Olyan is volt, de az már régen. Arra, hogy 2,5mH és légmagos igazából nem lehet semmi használhatót reagálni. Max. hogy nehéz a sok réz miatt. Ugye színesfémesek előnyben.


pén. márc. 19, 2010 2:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
" ... nem kezdtem el írni a hangváltók-szűrők helyes méretezéséről, illetve arról, hogy valójában mit jelent a meddő teljesítmény."

Kár. Én azt gondolom, hogy ez a fórum erre való. Biztosan nem csak én lennék rá kiváncsi.

( Ebben a fórumban az a jó, hogy senki semmit nem ír le komolyan. Itt csak félszavakkal megy a diskurzus... így aztán nem kell attól tartania, hogy esetleg vitába bonyolódik... )


szer. márc. 17, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Látod, én is rendes voltam, és nem kezdtem el írni a hangváltók-szűrők helyes méretezéséről, illetve arról, hogy valójában mit jelent a meddő teljesítmény.


szer. márc. 17, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:47-kor.



szer. márc. 03, 2010 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ha a tömegét nézzük, biztosan.


szer. márc. 03, 2010 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:49-kor.



szer. márc. 03, 2010 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
150-170l körüli b-reflex megy hozzá, ha jól emlékszem.


hétf. márc. 01, 2010 22:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2010 17:12
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szerintetek milyen láda legyen neki?

Bocs ha már untok :D . De jobb kikérni a nagyok véleményét és tudását, ha sokat akarok költeni rá.


hétf. márc. 01, 2010 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
http://bolthely.hu/zovanyi/id/07906_Fs_ ... angsugarzo

Ez is kínai, de amit mértek, annál rendben volt a T-S.


hétf. márc. 01, 2010 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2010 17:12
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Ha lehet egy linket tudsz küldeni? Mert nem találom.


hétf. márc. 01, 2010 7:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Mondjuk az EW-18 nem szokott olyan borzalmas lenni. Mélyben biztosan megfelel.


hétf. márc. 01, 2010 2:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2010 17:12
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a felvilágosítást :) ! Milyen hangszórót ajánlanátok akkor? A baj az, hogy ennél drágábbat nem engedhetek meg magamnak :? .


vas. feb. 28, 2010 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Azért butaság előszöris, mert a hangszórót nem a ráírt érzékenység alapján ítéljük meg. A valóságban az 50-es PA-k 89dB körüli érzékenységűek csak, és T-S alapján az általad linkelt dobozohoz sehogysem jók. Ezen az áron találsz normálisabbat. ;)


vas. feb. 28, 2010 11:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség