Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 1:35



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
(köz)Szolgáltai közelmény (tehát offolok, de muszáj): Gilszkilabor jelkezz, Gilszkilabor jelkezz! :D aki ismeri vmi elérhetőségét, megadhatná nekem... Vagy szólhatna neki, hogy figyelje picit az e-mailjeit. :mrgreen:


csüt. feb. 28, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ez most azt akarja jelenteni, hogy menjek el egy nap és javítsam meg a két M21-et, vagy inkább álljak jó helyre, mikor kihajítod? Azért a cédékónnal nem összemérhető hangszóró az a vifa...


pén. feb. 22, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Ez subvoice-nak szólt, hogy kezdjen valamit ráérő idejében, már ha van még neki ilyen (nem hiszem), a két Vidi Preludium hangsugárzójával. :D


A Preluk egy szekrény tetején állnak. Habperemük az enyészeté lett. Per pillanat csak a helyet foglalják. Nem is tudnám hova tenni őket, a házimozit leépítettem, maradt a két dög a 20-as cdcone-nal meg a DT-99-cel. A mostani állapot nekem megfelel, a Naddal szépen szól.

Idő... Reggel elmegyek dolgozni, jó esetben már 6 órára haza is érek. Nincs kedvem egyáltalán dobozokat építeni. Még a hangolással, tervezéssel játszanék, de az asztaloskodásra most nincs ingerenciám.


pén. feb. 22, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás Re: Vidi hangszóró!
shalafi66 írta:
Laci írta:
Kezembe került két jó vidi hanszóró HA20/10KS erről ki tud valamilyen infót nem mai darab öntvény kosaras 20cm átmérő 20-4000Hz átvitel van ráírvaa 4 ohm-on.
Hát. Az a 20Hz elfeljthető. Sajnos túl sokat nem lehet várni tőlük, alacsony terhelhetőség (15-25W környéke), emlékeim szerint papír csévetest, és elecsony érzékenység, eredetileg is túl gyenge mágneskör (1,0 körüli Qts). A régi kisméretű zárt dobozába talán megfelel.


Köszi ez is valami! Amit kivettem belőle hogy gyengécske hangszórócsk sokat nem kell tőle várni.


csüt. feb. 21, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 04, 2008 18:00
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Veszprém, Budapest
Hozzászólás 
Én mostanában az Árwill elektronic honlapját tudom csak, ők forgalmaznak H2000 hangszórókat is. (Igaz, van pár elavult adatlap itten.)
http://www.arwill-elektronic.hu/index.php?pg=18#

Ja, jut eszembe, a H2000 fórumon is fellelhető néhány adatlap. 8)

Üdv!


csüt. feb. 21, 2008 7:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Szia Shalafi és többiek.Hol tudnám megnézni a H2000 hangsugárzók árait és adataikat?Előre is köszönöm.


szer. feb. 20, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Vidi hangszóró!
Laci írta:
Kezembe került két jó vidi hanszóró HA20/10KS erről ki tud valamilyen infót nem mai darab öntvény kosaras 20cm átmérő 20-4000Hz átvitel van ráírvaa 4 ohm-on.
Hát. Az a 20Hz elfeljthető. Sajnos túl sokat nem lehet várni tőlük, alacsony terhelhetőség (15-25W környéke), emlékeim szerint papír csévetest, és elecsony érzékenység, eredetileg is túl gyenge mágneskör (1,0 körüli Qts). A régi kisméretű zárt dobozába talán megfelel.


szer. feb. 20, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
SMA írta:
Házi mozihoz mindenképpen azonos hangszórókat javaslok, mert ha nem azonosak, akkor eltérően fognak szólni, még akkor is, ha csak a kompenzálómágnes, vagy árnyékolás az eltérés oka.
Minimális változásokat hoz az árnyékolás, picit erősebb lesz az indukció, de ez még az 5%-ot sem éri el többnyire. A nagyobb mágnesköröknél, ahol csak kompenzálómégnessel tudjuk csökkeneteni a mágneskör szórását, ott már valóben lényeges eltérések adódnak ebből a második mágnesből. Tehát ez is, mint minden, hangszórófüggő.


szer. feb. 20, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás Vidi hangszóró!
Kezembe került két jó vidi hanszóró HA20/10KS erről ki tud valamilyen infót nem mai darab öntvény kosaras 20cm átmérő 20-4000Hz átvitel van ráírvaa 4 ohm-on.


szer. feb. 20, 2008 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves hardlovi és Többiek!

Azokban a Preludiumokban Vifa hangszórók vannak és épen ezért igen jó hangjuk van.
A többi akkori VT a nyomukba sem ér.
A H2000-hangszórói újab fejlesztések és némileg jobbak mint a többi, ismert gyártóé azért a pénzért. ( SAL, MNC, TVM. )
Mint írtam 3-4-szeres áron tudok jobbat ajánlani, ha magasabbak az igényeid az "átlagosnál".
Ezt a felhasználásra értem, mindenre jó hangsugárzó nincs.
Az általam javasoltak a mindennapi TV-nézéshez, házi mozizáshoz megfelelőek, ettől magasabb minőséget csak több, vagy más, drágább hangszórókkal lehet elérni, ha futja rá miből. Házi mozihoz elengedhetetlen a szubasszus, mert az önálló csatorna, legalábbis a jobb filmeken, amin tényleg van 5.1-es hang.

A minőségi sztereo-zenehallgatáshoz más hangszórókkal kellene operálni, vagy készen venni hangsugárzót, ami a meghallgatás alapján jónak igérkezik.
Házi mozihoz mindenképpen azonos hangszórókat javaslok, mert ha nem azonosak, akkor eltérően fognak szólni, még akkor is, ha csak a kompenzálómágnes, vagy árnyékolás az eltérés oka.

Üdv! SMA


szer. feb. 20, 2008 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Ez subvoice-nak szólt, hogy kezdjen valamit ráérő idejében, már ha van még neki ilyen (nem hiszem), a két Vidi Preludium hangsugárzójával. :D


Jaa bocsi...

Azt hittem újjabb beépíthető hangszóró lehetőség... Egyébként ezek a hangszórók milyenek amik ezekben a videotonokban van? Ugyanazok amiket már SMA is ajánlott nekem?

Felhomályosodnék ha menne a hangszoro.net, de azért nem élethalál kérdése a hangfal.. Kivárom míg újra lesz oldal aztán belevetem magam a hozzászólásokba ott is..


szer. feb. 20, 2008 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ez subvoice-nak szólt, hogy kezdjen valamit ráérő idejében, már ha van még neki ilyen (nem hiszem), a két Vidi Preludium hangsugárzójával. :D


szer. feb. 20, 2008 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Én a helyedben ha ráérnék, a preluval csinálnék vmit.


Köszi ezt is megnézem csak hát sajnos még mindig nem megy a hangszoro.net...

Úgy néz ki, hogy amíg ez az oldal nem megy nem tudok mozdulni semerre se. :-(


szer. feb. 20, 2008 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Én a helyedben ha ráérnék, a preluval csinálnék vmit.


kedd feb. 19, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hardlovi írta:
Elképzelések:
Front: sbx-2530 mélynek, közép nem tudom hogy kell-e ha igen akkor pl sbx-16?, magasnak dtf-12
surround: sbx-2030 mélynek, dtf-12 magas
center: ez most nem annyira lényeg inkább most a többire koncentrálnék...

Ne!!! SBX nem jó. Legfeljebb a 13 centis, de annak sose lesz basszusa, az érzékenysége meg... 20+ centiseknek nincs közepe. Háromutas... Dunába szórt pénz. DTF-12 szintén felejtős, ótvaros sz*r hangszóró.

SAL-ból SR-1620 (bár tényleg elég ruppótlanul néz ki) és DTF-10 viszonylag OK (20 liter reflex, 40 Hz-re hangolva), bár a hangváltóval elég sokat kellett szüttyögni, mire jó lett. Fenti kombó hátránya még, hogy az SR-1620 kb. 5 éves, a DTF-10 kb. 3 éves beszerzés volt, a konstans minőség pedig nem a SAL erőssége (semmi garancia rá, hogy a mostanság kapható hangszórók paraméterei olyanok, mint amit én használtam - és itt elsősorban a freki és impedancia görbe az érdekes).

Ha most akarnék olcsón építeni, H2000 hangszórókkal próbálkoznék. Esetleg TVM. Magasnak esetleg HiVi.

Az erősítődben ha jól tudom, a center csatornán van egy 5 sávos EQ, úgyhogy jó eséllyel szinte "bármilyen" centert össze lehet lőni a frontokkal.


kedd feb. 19, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Köszönöm az eddigi segítséget! Kezdenek körvonalazódni a dolgok hogy hogyan is lesz....

Nekem szerencsére nem szükséges hogy árnyékoltak legyenek a hangszórók kivévve a center-t.

A szavaidból ítélve SMA egyáltalán nem javaslod azt hogy a front-ok nagyobbak legyenek mint a másik kettő.. Igazából erre a sima stereo miatt gondoltam meg azért hogy nem igazán akarok egy + mélyládát bekötni 5.1-iknek. Persze ez is megoldható lenne van egy sima stereo technics erősítőm amire rá bírnám kötni.. Ezt váltottam ki a Pioneer vsx-417-el...

Ha ezek a kérdések már megválaszolásra kerültek volna a másik oldalon akkor bocsi csak ugye most azokat nem bírom áttanulmányozni mint az ezen a fórumon lévő hozzászólásokat!

Reméljük hamarosan látható lesz megint az oldal mert már megnézném ezeket a hangszórókat meg az ott található fórumot.

Gondolom ha menni fog az oldal akkor inkább oda kéne áttérnem ezekkel a kérdésekkel a jövőben?!


kedd feb. 19, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Egy pár nap aztán lesz megint H2000 fórum. Vagy a 620-as mélyközép, vagy ha kell a 36Hz-es alsó határfreki, akkor a HA18-634, amíg még van belőle, mert ennek a membránja is elfogyóban van. A /M árnyékolt mágneskörös verziót csak a TV-hez közeli hangsugárzóknál kell használni.

A 634 egyébként szerintem jobb használati értékkel bír mint a 620-as hangszóró, persze ez meg is látszik az árán.


kedd feb. 19, 2008 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves hardlovi és Többiek!

Az egész SAL szériáról sziklaszilárd véleményem van és negatív tapasztalatom is.
Inkább a H2000-termékei közül válassz, bár a weboldal jelenleg fejlesztés alatt áll és semmi nem elérhető, a fórumán kívül. Az is nehézkesen, nekem állandóan valami reklám-oldal is bejön és nem tudok visszalépni sem belőle.

Ami jó áron van és minőségileg is elfogadható, az a HA18-620/M és a HG2,5-639/M, valamint ezekhez hangváltó, 12dB/oktávos kb. 2,5-3kHz-re hangolva.
Tudok azért ezektől is jobbakat ajánlani, de azok 3-4-szeres árúak a H2000-hez képest.
-
Én azonos hangszórókból álló, azonos kivitelű hangsugárzókat javasolok minden pozicióba, ekkor egységes és tényleg jó térhatású hangzás érhető el. Fontos, hogy a hangszórók árnyákolt-mágnesűek legyenek, mert bármelyik bárhová tehető, tehát TV, PC-monitor közelébe is.

Üdv! SMA


kedd feb. 19, 2008 13:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
watt írta:
Valami gond lehet az oldallal! ?


Hát nem tudom hogy mi lehet a gond de nem jön be az oldal!
A hangszoro.net egyszerűen nem jön be.

Ezt írja: This domain is parked, pending renewal, or has expired.
Please contact the domain provider with questions.

!!shalafi66

Igen közben rájöttem hogy az nem videoton...


kedd feb. 19, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Valami gond lehet az oldallal! ?


kedd feb. 19, 2008 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nem Videoton! Már 12 éve nem.


kedd feb. 19, 2008 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hali!

Köszi watt a gyors hozzászólást!

Túrtam túrtam a netet, de az a bajom hogy nem igazán találtam meg ezeket a videoton hangszórókat. Az az oldal ahobá a linkek 80%-a mutat már nem létezik. Honnan lehetne ezekről a cuccokról bővebb információkat szerezni?

Túrom tovább a netet, de ha van közvetlen hely vagy ha esetleg vaki tudná hogy hol lehet ilyeneket beszerezni megnézni stb.. az nagyon megköszönném!

Előre is köszi!

Hali.


kedd feb. 19, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Végigolvastam csaknem az egész elektro fórumot

Ez dícséretes dolog!

Idézet:
Kételyeim támadtak az általam alkalmazni kívánt hangszórók miatt

Enyhén fogalmaztál!

Idézet:
szeretnék véleményt tanácsot kérni tőlem jobban hozzáértőektől esetleg magától SMA nevű felhasználótól akinek ahogy olvastam van tapasztalata az általam építeni kívánt hangszórókkal!

Van bizony, méghozzá ha olvastad, elég rosszak!

Idézet:
Nem tudom hogy az eltelt évek alatt mennyire javult ezeknek a hangszóróknak a minősége, viselkedése, hangja és hogy most érdemes-e ezekből hangfalakat építeni?

Saját véleményem szerint nem javult semmit.

Idézet:
Esetleg hasonló árkategóriában és teljesítményben valami más fajta hangszórók?

Igen, ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, akkor H2000. De ezt is írta SMA!


kedd feb. 19, 2008 10:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni hangfalépítés ügyében!
Végigolvastam csaknem az egész elektro fórumot és eléggé vegyes eredményeket véltem felfedezni! Kételyeim támadtak az általam alkalmazni kívánt hangszórók miatt és konkrétan ezekre a típusokra kérnék segítséget!

Először is leírom, hogy kb mire gondolok és szeretnék véleményt tanácsot kérni tőlem jobban hozzáértőektől esetleg magától SMA nevű felhasználótól akinek ahogy olvastam van tapasztalata az általam építeni kívánt hangszórókkal!

Házimozi hangfalak lennének a kicsikék.
Elképzelések:
Front: sbx-2530 mélynek, közép nem tudom hogy kell-e ha igen akkor pl sbx-16?, magasnak dtf-12
surround: sbx-2030 mélynek, dtf-12 magas
center: ez most nem annyira lényeg inkább most a többire koncentrálnék...

Szóval ezekre a hangszórókra gondoltam alapkiépítésben. A megfelelő hangdoboz kiszámoló programok megvannak (jbl, winisd) és hangszórók adatai is amit a programokba kell bevinni.
Nem tudom hogy az eltelt évek alatt mennyire javult ezeknek a hangszóróknak a minősége, viselkedése, hangja és hogy most érdemes-e ezekből hangfalakat építeni?
Szeretném úgy megoldani a hangot, hogy külön sub láda nélkül is megfelelő mélyek legyenek...

Tulajdonképpen ezekre az alapkérdésekre szeretnék véleményt vagy választ kapni, hogy egyáltalán érdemes-e ezekben gondolkozni vagy már eleve elvetélt ötlet??.. Esetleg hasonló árkategóriában és teljesítményben valami más fajta hangszórók? (azért nem lenne rossz a somogyi jelen esetben nekem mert nagykeráron hozzá tudnék jutni az összeshez)

Esetleg még annyi info hogy az erősítő egy Pioneer vsx-417 lenne, ha ez most számít ide valamit...

Előre is megköszönöm az esetleges válaszokat, tanácsokat ezen törekvéseim eléréséhez!


kedd feb. 19, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kompresszió, bizony-bizony ez is nagyon fontos.


pén. feb. 15, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Transztyuszeres és Többiek!

Nincs harag.
Magamat lehülyézhetem és magázhatom is, attól függően, hogy milyen a hangulatom, vagy éppen mit csináltam, vagy nem jól csináltam.

Hangszóró adatok:
Sjanos nagyon kevés cég említi, vagy írja oda a paraméterekhez, hogy hogyan mérték, milyen körülmények között, milyen dobozban, milyen módszerrel határozták meg a terhelhetőséget, és egyéb - a tervező, vásárló számára fontos adatokat.
Van persze, egy-két "szabvány" előírás, amire hivatkoznak, de el is térhetnek attól, vagy részben egyes paramétereket másképp adnak meg és ekkor már nehéz eldönteni, hogy ez még "belefér" a szabványba, vagy mese habbal.

Néhány megadott adatból, amit feltételesen elfogadunk, hogy pontosak, kiszámítható néhány másik adata egy hangszórónak. A számolás után kiderül, hogy a kapott érték hihető, elfogadható, vagy nem stimmel valami. Ha tudjuk, hogyan mértek, akkor lehet következtetni a változás irányára, mennyiségére, de ha nem tudjuk, mit, hogyan, mivel mértek, akkor gondban vagyunk. Minden adatot egy hangszóról, otthon nehéz meghatározni, mérni és egy mérés-sorozat meglehetősen időigényes és drága munka.
Persze, a fentiekhez kell már egy kis "szakértelem", hogy tudja az ember, hogy mit is jelent az az adathalmaz.
Amit egy PA hangszórónál érdemes még tanulmányozni, hogy mennyire komprimálja a dinamikát, vagyis a rákapcsolt teljesítmény függvényében hogyan nő a mérhető hangnyomás értéke. A JBL-cég erre vonatkozóan és a Beyma is, mutat görbéket az adatlapokon, érdemes azokat értelmezni, hogy mit is jelent pontosan. Nem biztos, hogy az a jó, ha 800W-os végfokkal hajtunk egy 400/800W-os hangszórót, még ha bírná is, akkor sem. Ezzel tulajdonképpen arra gondolok, ha érthetően fogalmaztam, hogy inkább több azonos hangsugárzó használata, ( megnövelt sugárzó felület ) jobb eredményt ad, mint egy, a végletekig hajtva, ugyanazon végfokról.

Üdv! SMA


pén. feb. 15, 2008 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:50-kor.



szer. feb. 13, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Te se haragudj meg, de a H2000-nél azért sokkal régebbre nyúlik vissza a hangszórógyártás, mint az Eminence-nél, szabadalmakról nem is beszélve. Amit írtam pedig akárhogy is nézed, igaz, és semmi köze az autós hasonlatodhoz. Nem hinném, hogy Skoda-Porche viszony lenne a két gyártó között, talán csak árban. És ahogy mondtam már, a felhasználási terület egészen más.

És kikérem magamnak, nem vagyok marketinges! (Ha az lennék, akkor nem érdekelne a valóság, csak az eladhatóság...)


szer. feb. 13, 2008 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ne haragudj meg rám, de olyan érzésem van, mint ha a Skoda marketingese hasonlítgatná és bírálgatná a termékeit mondjuk a Porche-val. Én részemről ezt nem szeretném tovább forszírozni, mert bennem nagy zavar támadt. Mindenesetre nem fogom kicserélni a hifimben sem a "mélyre nem menő" Kappámat!


szer. feb. 13, 2008 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Nem, nem találgatok watt, ismerem a határokat, tudom mennyi a maximum, leírtam, de könnyen lehet, hogy az a bizonyos lengőcséve nem éri el a technológia nyújtotta maximumot. Ezért nem lehetek biztos benne, hogy mennyivel marad alatta, erre utal a beidézett valószínű. Én ellentétben veled egyébként már csináltam ilyet. A gyorstekercselésre meg mérget vennék, az annyira valószínű, hogy már biztos.

Tökéletesen helyén kezelem a hangszórókat, de szeretnélek emlékeztetni, hogy te hibáztál, amikor a HA31-et felhoztad (én egy szóval sem említettem), és próbáltad összehasonlítani amit nem lehet. Mindkét hangszóró másra való, szóval ne ajánld a Kappa 12 helyett. Nem olyan érzékeny, nem olyan terhelhető, nem olyan szélessávú, csak a mélyátvitle sokszorosan jobb. De megfordítva is igaz, a HA31 helyén sem működne elfogadhatóan a Kappa 12. Mindennek ára van, ha hangszórókról beszélünk, és ezzel nem az anyagi vonzatára gondoltam. Ára van az érzékenységnek a mélyátvitlenek a szélessávú átvitelnek is.


szer. feb. 13, 2008 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Ha már a HA31-nél tartunk (menjünk bele, mit bánom én), a lágyabb felfüggesztés nem befolyásolja igazán a terhelhetőséget, csak annyi a különbség, hogy annak stabil 50g fölötti tömegű membránja van, ez duplája az azonos méretű Eminence Kappának. És persze 16Hz fs-e, így azért valamiféle mélyátvitele is van, nem 70Hz-től indul, az egyszer biztos. Olyan 37...38Hz az f3 pont. Az is eszembe jutott természetesen, ha levennénk a 310-es H2000 mély mozgó tömegét 38,4g-ra pont 96dB lenne az érzékenysége... Tehát a mágneskör sem áll rosszul, még Eminence-hez viszonyítva sem.

Akkor azt mondod nyugodtan ajánljam az Eminence Kappa12 helyett? :shock: Te sem gondolhatod komolyan!

Idézet:
nagyon valószínű... Valószínűleg ennyi sincs...

Tehát találgatsz.

Én azt hittem, hogy a helyén tudod kezelni az általatok gyártott hangszórókat, de azt hiszem tévedtem.


szer. feb. 13, 2008 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A cséve vagy rézből vagy CCAW-ből, de ez a terhelhetőségben mit sem számít, 200 fok körüli zománchuzal, esetleg duplán zománcozott, nagyon valószínű, hogy ebben az (ár)kategóriában simán gyorstekercselve, ami ragasztótól és besütőlakktól függően, de 150 fok fölé nem mehet soha. Valószínűleg ennyi sincs, mert már a 150 fokos módszer is drága technológiát igényel.

Az impedancia valóban csak addig fontos, amíg kiderül, hogy az erősítő képes-e kezelni. De, gondoltam, megemlítem, mert szabvány mégis van, és az alacsony lengőcséve ellenállás is arra jó pl, hogy csaljanak érzékenységben.

Az anyagok fontosak, de igazából nem érdekel mit használnak, a +-1,6mm lin. kitérés nekem elég jól minősít, és a terhelhetőségről sem vitatkoznék. Attól, hogy magasabb crest faktorú jellel, pl. zenével kibír többet is (ez a jelenség mondtam már egyáltalán nem csoda, az általad kiszemelt HA31 is tudja a maga módján) a szabvány szerinti mérőjellel nagyon valószínű, hogy nem menne túl 150-en.

Nincs elvi illetve gyakorlati oldal, a kettő mindig egyszerre érvényesül. Ez nem az X-Akták, Scully ügynök.

Ha már a HA31-nél tartunk (menjünk bele, mit bánom én), a lágyabb felfüggesztés nem befolyásolja igazán a terhelhetőséget, csak annyi a különbség, hogy annak stabil 50g fölötti tömegű membránja van, ez duplája az azonos méretű Eminence Kappának. És persze 16Hz fs-e, így azért valamiféle mélyátvitele is van, nem 70Hz-től indul, az egyszer biztos. Olyan 37...38Hz az f3 pont. Az is eszembe jutott természetesen, ha levennénk a 310-es H2000 mély mozgó tömegét 38,4g-ra pont 96dB lenne az érzékenysége... Tehát a mágneskör sem áll rosszul, még Eminence-hez viszonyítva sem.


szer. feb. 13, 2008 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
A többiben is kár vitatkozni, mert tudom, mennyi réz kell ahhoz egy 76mm-es lengőcsévére, hogy 5,26 Ohm (ez is furcsa, mert hol van ez a szabvány szerint 8 Ohmos lengőcsévévél elvárható 6,3Ohm-os minimumtól... méreten aluli... visszadobni) szóval tudom azt is, hogy IEC szabvány szerint ekkora tekercshez milyen terhelhetőség tartozik, és ez sem több 150W-nál. DE! Amíg nem torz a bemenőjel, addig egy jó lengőcséve ennek a többszörösét képes elviselni (ugyanúgy a HA31 is természetesen, bár nem is értem, hogy jön most ez ide, Kappa 12-ről volt szó).

1. Nem tudod miből van a tekercs.
2. Nem érdekes mennyi az egyenáramú ellenállás, ha a megfelelő sávban az impedanciája rendben van! Hiába a szabvány, gyakorlat fontosabb.
3. Onnan jött az összehasonlítás, hogy a HA31 is majdnem 150W-os! Egy lapon nem lehet említeni a felépítésével! Láttad már milyen anyagokat használnak?
4. Megnyugtatlak, torz jeleket is kapott, valószínű ettől füstöl néha a DLD! A kappa soha!
5. Te elvi oldalról közelíted meg ezt az egészet, én meg gyakorlati oldalról. Nem nagyon érdekelnek a grammok, meg a wattok, egy érdekel, működik és úgy, hogy az nem csak nekem tetszik, hanem jó néhány millió embernek, aki használja, vagy hallgatja! És akkor jössz te az elméleteiddel... Még azt is megengedem, hogy esetleg néhány adatban igazad is lehet, de hogy egy lapon említsed egy HA31 paramétereivel, ez nagyon nem helyénvaló!

Idézet:
Kérhetsz is Watt, mert nem értesz hozzá.

Persze, hogy nem.


szer. feb. 13, 2008 10:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Transztyuszeres és Többiek!

SMA élő, létező személy és nem azonos shalafi66-al. ( Brrr, micsoda gondolat! )
Nem dolgozott és nem dolgozik a H2000-nél.
SMA szerény vásárlója a cég néhány termékének és nem maradéktalanul elégedett azon termékekkel.
Eltérő nézeteket vallunk shalafi66-al, Ő mást tart jónak és fontosnak, Én is mást.
Azért szeretjük egy-mást. :)
-
A magassugárzók egyszerű védelme az azokkal sorbakötött szofita-izzó, vagy másféle is jó, aminek hideg állapotban kicsi, melegen viszont ( nagyobb áram hatására ) magas lesz az ellenállása és ezzel mintegy korlátozza a magasra jutó teljesítményt, - így véd. Az izzó teljesítménye a hangsugárzóra kapcsolt teljesítménytől is függ, de a 24V/10W-18W-25W-os izzó megfelelő védőáramkörnek.
A jelszint-osztó azért lehet szükséges a tölcséres magas és mélyláda között, mert a magas hatásfoka, hangnyomása lényegesen nagyobb lehet mint a mélyládáé. Gyakori eset, hogy a mély tud 98dB-t a magas pedig 104dB-t azonos teljesítmény esetén. Ekkor a magas elé kell egy soros és a magassal párhuzamosan kötött ellenállásokból álló jelszint-osztó. Ennek az osztónak el kell bírnia a ráadott teljesítményt, tehá elég nagy teljesítményű ellenállások kellenek bele. A 6dB-es osztás megvalósításához 300W- teljesítményre, legalább 50W-os ellenállások kellenek.
Esetleg szóba jöhet védőáramkörnek egy biztosíték, vagy MultiFuse-biztosíték, ami nem megy tönkre, hanem nagy soros ellenállást képvisel ha nagy áramot kényeszítünk át rajta, de ha megszűntetjük a túláramot, ismét normál vezetőként viselkedik.
Nagy teljesítmények esetén, kb. 300W-fölött viszont célszerűbb lenne a transzformátoros jelszintosztó, vagy BiAmp-rendszerre átállni, így kényelmesen beállítható, hogy a mély és a magas szekció mekkora jelet kapjon, illetve a hangnyomás-szinteket össze lehet hozni.
A "nagy" PA-rendszerekben többutasra van szétosztva a jel, kettő minimum, de jellemzőbb a három-utas erősítés, esetleg a négyutas, vagy kevert, többutas, aktív-passzív rendszer.
Ez utóbbiak drága megoldások.

Üdv! SMA


szer. feb. 13, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kérhetsz is Watt, mert nem értesz hozzá. Most nézzük végig logikusan, tegyük fel, hogy 5g a porvédő (biztos, hogy több ránézésre), tegyük még fel, hogy 8,4g a lengőcséve (kb. tényleg ennyi), akkor marad a membránnak 25g, de úgy hogy ebben a mozgatott levegő tömege is benne van, ami nagyon nagyon kevés 300mm-hez, ez nem membrán lenne, valahol a szúnyogháló és a szűzhártya közötti osztályba sorolható. Ebben akár meg is állpodhatunk, mert igazam van.
A többiben is kár vitatkozni, mert tudom, mennyi réz kell ahhoz egy 76mm-es lengőcsévére, hogy 5,26 Ohm (ez is furcsa, mert hol van ez a szabvány szerint 8 Ohmos lengőcsévévél elvárható 6,3Ohm-os minimumtól... méreten aluli... visszadobni) szóval tudom azt is, hogy IEC szabvány szerint ekkora tekercshez milyen terhelhetőség tartozik, és ez sem több 150W-nál. DE! Amíg nem torz a bemenőjel, addig egy jó lengőcséve ennek a többszörösét képes elviselni (ugyanúgy a HA31 is természetesen, bár nem is értem, hogy jön most ez ide, Kappa 12-ről volt szó). ezek az 1kW.os hangszórók (DLD) meg komolytalanok addig, míg legalább nem 0,5-ös huzalból tekerik a csévét. Gondolj bele pl. egy 1000W-os vasalóba... Nem szól, de fűteni azt tud sok sok éven át.
A +-1,6mm lineáris kitérés szintén elég kevés, mondom tölcsérben talán megállja a helyét, de másba nem igen jó. Egy sima 50 literes b-reflex dobozban (talán ez még elviselhető térfogat a hangszórónek) 70Hz-es f3 pontot tud. Tehát ha igaz a T-S paraméterhalmaz amit a gyártó megad, akkor ennyi az alsó határfrekvenciája. Persze lehet az is, hogy a valóságban más a T-S, nehezebb a membrán, mittudomén, és akkor biztos mélyebbről indul a kocsidban az átvitel, főleg, hogy a kis zárt tér kiemel 12dB/oktávval úgy valahol 50-80Hztől.. utastér méretektől függ a dolog.

Nekem nem konkurens az Emninence, szóval nem tudom, ha írok valamit annak semmi köze ahhoz hogy én hangszórókat gyártok (talán azon túl, hogy az életem nagy részét ezzel töltöm, és valami ragad rám... mondjuk az impregnálószer :D), Szerintem jobb lenne, ha felfognád ezt, mielőtt olyannal gyanusítasz, hogy az előző vélemény mögött bármi részrehajlás volna. A hibák általában ott vannak, csak m egkeresem, nem én nagyítom fel őket, és ha megfigyelnéd, ugyanilyen objektivitással írok a H2000 vagy a saját hangszóróimról is. Nem tudom, lehet, hogy néha bunkó vagyok itt fórumon, de a hozzáértésem kevesen kérdőjelezték meg eddig, viszont igaz, hogy jogod van hozzá... hát persze...

Ui: ettől még, amiket írtam, természetesen lehet az igényeidnek megfelelő a hangszóró, és akár jól használható is. Nem tudom, miért zavar ez téged...

Uui: "lefikázni", na olyat sosem szoktam.


szer. feb. 13, 2008 8:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem tudom melyik típusról írsz, de ha a Kappa 12-ről(vagy a 15-ről,amiről itt szó volt eddig), akkor sajnos el vagy tévedve!
Én nem néztem még a "réz tömegét", viszont rendszeresen folyamatosan terheltem 560W zeneivel(szkópon mért tiszta zenei jel), és soha még szaga sem volt(ellenben az 1KW-os DLD-vel)! Az autómban a 30Hz leszedi a fejem, persze ennek más okai is vannak, de azért nehéz lenne egyszerűen azzal a 70Hz-el(ez melyikhez tartozó adat?) magyarázni.
A membrán minőségével pedig nincs gond! Számtalan példányt láttam zenész, DJ és dB Drag Racinges ismerőseimnél működni, soha nem szakadtak meg!
Használtál Te már ilyen hangszórót, vagy csak a mérnöki véleményed ez?
Nagyon furán kezd kijönni ez a dolog! A végén még az is kiderül, hogy a HA31 többet bír, mint egy Kappa 12! :shock: (Fél hangerőn kapitulálna a kocsimban.) Azt tanácsolnám, hogy mielőtt az összes konkurens gyártó termékét sorban lefikázod, gondolkodj azon is, hogy ez mennyire rontja saját magad és a céged megítélését, a hozzáértésedről már nem is beszélve! :roll: Én kérek elnézést! :oops:


szer. feb. 13, 2008 6:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
watt írta:
Kezd ez a beszélgetés félrecsúszni! :x A végén az is kiderül, hogy az Emindence is hazudik és nem jók a hangszóróik és az adataik, pedig csak egy pontatlanul megfogalmazott adat ismertetés történt, aminek a valós tartalmát szinte biztosan értjük, csak szándékosan megy itt a huzavona! Mi lenne, ha ezt a hangulatot oldanánk, és végre segítenénk egymásnak a helyett, hogy be akarnánk bizonyítani, hogy a másik hülye!
Mit bánom én, ki a hülye, akár még én is lehetek az, de csak mert Eminence feliratot véstek rá, nem fogok másképp nézni rá. Le is írom a véleményem, ha már egyszer ittvagyunk.

1. Az érzékenység, ha a megadott T-S adatokat vesszük alapul 1W-on 98dB, az alsó határfreki 70Hz.
2. Az átvitel valószínűleg igaz, ezt támasztja alá a 0,84mH induktivitás is, DE... ettől ugyan szélessávú lesz, viszont ez azt jelenti, hogy a terhelhetősége közelében nincs a gyári adatnak a 400W-nak, ha ennyire kevés réz van a csévén, max. 150W amit tényleg rá lehetne írni ha érdekelnek minket a terhelhetőség megadására vonatkozó szabványok. A 400-at kicsit túlméretezték.

Problémásnak látom még a mechanikai stabilitást, ugyanis a 3,2mm pp. lineáris kitérés, és a 38,4g! membrántömeg (200mm-es hangszórók rendelkeznek ekkora mozgó tömeggel) ugyan jó érzékenységgel kecsegtet, de az ilyen nagy felületű, könnyű membrán nagyon sérülékeny, csak a felfüggesztés merevíti, és vigyázni kell a terhelésével is, ha például b-reflex dobozba kerül. Egyedül tölcsérben működne jól ez a hangszóró, de akkor meg oda a 4kHz.


kedd feb. 12, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Én is igy gondolom,ugyhogy megkérdezem mégegyszer,hogy a magasvédelmi áramkörben tudna e segiteni valaki?Ha igen nagyon megköszönném.Üdv.


kedd feb. 12, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Kezd ez a beszélgetés félrecsúszni! :x
A végén az is kiderül, hogy az Emindence is hazudik és nem jók a hangszóróik és az adataik, pedig csak egy pontatlanul megfogalmazott adat ismertetés történt, aminek a valós tartalmát szinte biztosan értjük, csak szándékosan megy itt a huzavona!

Mi lenne, ha ezt a hangulatot oldanánk, és végre segítenénk egymásnak a helyett, hogy be akarnánk bizonyítani, hogy a másik hülye!


kedd feb. 12, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
De azt te is tudod,hogy a 101dB-t mire adják meg ugye.Mutass nekem egy hasonló adatokkal rendelkező sugárzót ennyiért és állok elébe.


kedd feb. 12, 2008 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Lehet SMA is ott dolgozik. Vagy SMA és shalafi66 ugyanaz a személy... :roll:
Sztem ezt gondold át újra. Vagy ha poénnak szántad akkor nem szóltam, annak kicsit laos, de azért elmegy. ;)

(SMA nem dolgozik nálunk, viszont létező személy, és hallott már néhány hangszórót... nem csak PA-t. Bár utóbbiból talán többet, ha jól sejtem.)


kedd feb. 12, 2008 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
És láthatjuk azt a mérést? Nagyon kíváncsi lettem, mert akkor ez fizikai csoda, ugyanis olyan elektrodinamikus hangszóró NEM létezik, ami 40-4000Hz-ig szól, 101dB hangnyomás mellett, 300mm-es átmérővel. Hja és még terhelhetőségben is legalább 200W-ot tud az IEC szabvány szerint.
Az adatok nem titkosak,mindenki láthatja.http://eminence.hu/UntitledFrame-1.htm
Azt hiszem magukért beszélnek az adatok.Üdv.


kedd feb. 12, 2008 17:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Akkor közösen talán megfejtehetünk még valamit. Mert nemcsak a 4000Hz problémás, hanem a 40Hz, 300mm és a 101dB sem jön össze.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shalafi66 kedd feb. 12, 2008 17:41-kor.



kedd feb. 12, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Shalafi.Egyébként abban igazad van,hogy 1.5Khz-nél elkezd súlyosan esni a hangnyomás.Lehet jobb lenne 10"-ossal megépiteni egy közép-magas topládát,netálántán egy 8"-all,de akkor valami hasonló teljesitményü kellene vagy közeli érték ehhez a 400Wrms-hez.Akkor nem kellene annyira meghajtani és jobban éreznék magukat a sugárzók is.De az igazság az,hogy kompromisszumokat kell kötnöm egyenlőre és olyan ládákat kell épiteni,amelyekkel minél univerzálisabb felhasználást tudok elérni még ha lesz egy kis luk is a frekvenciamenetben.Általában nem igen veszik észre,persze tudom én is hogy nem tökéletes,de egyenlőre ezzel kell dolgozni,amig termel a fejlesztéshez egy kis pénzt.Üdv.


kedd feb. 12, 2008 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 15:54-kor.



kedd feb. 12, 2008 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
És láthatjuk azt a mérést? Nagyon kíváncsi lettem, mert akkor ez fizikai csoda, ugyanis olyan elektrodinamikus hangszóró NEM létezik, ami 40-4000Hz-ig szól, 101dB hangnyomás mellett, 300mm-es átmérővel. Hja és még terhelhetőségben is legalább 200W-ot tud az IEC szabvány szerint.


kedd feb. 12, 2008 17:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Az SMA által emlitett magassugárzó védőáramkörrel kapcsolatban tudtok segiteni?


kedd feb. 12, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
Nem igen lehet találni ilyen adatokkal rendelkező hangsugárzót,ilyen árban.Nem véletlen választják neves hangfalépitő cégek is.Ez nekem elég referencia,de természetesen ha lesz másik gyártmányban is hasonló adatokkal rendelkező sugárzó,nagyon nagy örömmel fogadnám és sokan mások is.


kedd feb. 12, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2008 19:24
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Lánycsók
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Nagyon jól láttam, hogy mit írtál, és olvastam is. De nem értem mi köze a hangszóróidnak az SMA által anno használt SAL hszekhez.

Arra egyébként befizetnék, hogy hogyan szól neked 4000Hz-ig az a hangszóró, a Kappa Pro 12 is csak 1500-ig használható, szóval... Egyébként honnan vannak ezek az adatok, 47Hz, 101dB, 40-4000Hz... Valaki olyan mérte, aki "ért hozzá"? :twisted:
Igen,olyan mérte aki biztosan ért hozzá.


kedd feb. 12, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves takivoice és Többiek!

A PA-célú mélyeket nem szabad 4kHz-ig használni, nem szeretik, ettől lesz olyan durva, kemény mellékhangjuk, pláne erősebben hajtva.
Illik a 12"-es, de a 15"-ös ( pláne! ) mélyeket 1,5-2kHz körül váltani, de az sem mindegy milyen a közép-magas. Némelyik nyomókamrás-tölcséres magas használható 1,5-2kHz-től felfelé, legalább 12dB/oktávval vágva. Gyakran szükséges szintosztó a magas elé és némi védőáramkör sem baj, ha van, mert megvédi a magasat a túlterheléstől.
-
Az a régi SBX-DTF próbálkozás katasztrófa volt részemről, hogy hagytam magam rábeszélni egy ismerős által, mert neki igenis abból kell szuper-hangsugárzó.
Csőd.
Sikerült hálaazégnek! gyorsan túladni azokon a vinnyogókon és a H2000-től lett véve néhány hangszóró, amivel már lehet valamit kezdeni.

Üdv! SMA


kedd feb. 12, 2008 14:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség