Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:54



Hozzászólás a témához  [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 201  Következő
Hangfal hangolása 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
hello!

igen tudom a helyesírás sosem volt az erősségem:)
fórumon meg elég rég óta tartózkodom csak épp eben a topic-ban nem voltam.
elektronikával foglalkoztam sokat és a saját adómai is én építettem.
mostanság főként rádiófrekvebnciás áramkörökkel foglalkozom azok hangolgatása építése.
mikrokontrollereket is égettm be és készítettem velük áramkört.
szóval valamelyest van sejtésem az elektronikához.
tudom hogy iszonyúsookat számítanak az anyagok pl: kondik minősége azaz veszteség esetleg hőmérséklet hatáséára menyire változik a kapacitás.
kis tőrésű ellenállások.
a taranzisztoros erősítőknél ugye a párbaválogatás az azonos karakterisztika miatt ja és a szürt stabil táp.
fm rádióadásnaál nagyon kevés csak egy limiter.
ha az audióprocira nemis térek most ki eleve a sztereókóder részébe egy profibb adónál magashang kiemelés után is kell egy limiter előtte is.
amellett meg a kijövő komplex jelet azaz mpx-et is limitálni kell hogy ne lépjük túl amegengedett löketet.
meg aztán itt nemigen léphetjük túl azt a 15khz-s határfrekvencuiát mivel a pilót jel ami szinkronizálja a sztereókódolást 19khz és ezt megzavarhatjuk ami nem jó:)
bár én még átengedem a 16khz-t is csillapítás nélkül.
spektrumanalizátort is tudom mire való bár még nem volt módom használni.
a hangot gépen vst és dx pluginokkal kezelem van mikor asio-ban használom a hangkártyát a kis latencia miatt.
na nem folytatom tovább a mesét:)
nemez a lényeg csap próbáltam arra utalni hogy nem most kezdtem az ilyesmivel foglalkozni.
bár ez csak egy hobbi.
lehet érdemesebb lenne venni ilyen hangfalakat csak hát drága:)


csüt. júl. 24, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ZsoltyFM és Többiek!

Hmm.

Betudom rossz helyesírásod annak, hogy esetleg most kezdted a fórumos levelezést.

Ha jól értem, egy PC-re alapozott hangstudió a rendszer és ehhez kellene hangsugárzó és hozzá erősítő.
Két megoldás lehetséges, plusz a kettő együtt is:
1. Aktív hangsugárzók, vagyis az erősítő beléjük van építve.
2. Passzív rendszer, külön erősítők és külön hangsugárzók.
3. Ebben a változatban mindkét rendszer ki van építve, különböző komponensekből, azért, hogy legalább kétféle kontrollálási lehetőség legyen, eltérő műsorú/igényű felhasználáshoz.

Az 1.-es verzióhoz több cég gyárt aktív-monitort, Behringer, Celestion, Genelec, JBL, ElectroVoice, stb. Tiszta, kényelmes megoldás.

A második összeállításhoz nagyon sok erősítőt és hangszórót, hangsugárzót kell megismerni, meghallgatni ahhoz, hogy azokból lehessen kiválasztani a megfelelőt és akkor még hol van az elkészítés?
Nagyon macerás ez a megoldás és kétséges az eredménye. Több éves gyakorlat, szakmai tapasztalat szükséges, sokrétű zenei, elektronikai, akusztikai ismeretekkel, segítő-barátokkal kell rendelkezni - gyakori élő-előadás hallgatással összevetve a készülő projektet.

A harmadik, talán a legjobb megoldás, hogy elmegyünk több céghez, Studiotech, Basys, Microsound, stb. és megnézzük, meghallgatjuk a választékot, mindenképpen ismert hanganyaggal(!), majd egyiket megvéve azt tekintjük fő-kontroll cuccnak.
Ehhez később, vagy párhuzamosan készítünk, vagy vásárolunk egy némileg eltérőt, amit szintén kontrollálni kell, de már lesz mihez viszonyítani.
-
Műszerek is kellenek, amikkel kordában tarja az ember a gépeket, illetve ellenőrzi folyamatosan a műsort, ami sugárzásra kerül.
Nem jellemző, de nagyon hasznos műszer egy önálló Audio-spectrum-analyser, amit a kimenő jelútba kötve, láthatjuk a hanganyag frekvencia-energia-eloszlását. Bármely csatorna jelébe is beiktathatjuk, ha az szükséges.
Mást, többet mutat ez a műszer, mint egy szokványos VU-méter, vagy dB-kijelző.
Ez a készülék nem tévesztendő össze a PC-technikából ismert hangkártya-jelszint kijelzőkkel, analizátorokkal, ezek nem kalibráltak, míg a külső, önálló készülék igen, és a kontroll berendezés ellenőrzésére is használható, a mérőmikrofonjával, sőt, a Studió belső akusztikai méréséhez is igen nagy segítség.

Ha mindenképpen kell a limiter, akkor Én az adóba menő jelútba tenném és máshova nem.
A többi hasonszőrű "kütyü" nem High-End cucc, tehát mellőzendő.

Érdemes lenne a THX-oldalait látogatni, hogy mit javasolnak Studio-építéshez, mik azok a berendezések és követelmények(!), amik tényleg megfelelőek egy Studio számára.

Üdv! SMA


csüt. júl. 24, 2008 8:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás 
sziasztok!

SMA !
hozzád szólnék egykét szót:)
eddig nemigazán foglalkoztam a high-end teknikával, és nemis volt még hozzá szerencsém hogy meghalgassak egy ilyen öszeállítást.
bár volna rá lehetőségem hogy valakihez elnézzek de még nem jutottam el odáig hol elmenyek. de nemis ez a lényeg.
a fő célom egy olyan rendszer öszeállítása ami igen kis minőségromlás mellett tudná nekem a hangot viszaadni. lényegesebb részek amik fontosak lennének az erősítő és a hangfalak.
nagyából tudom hogy itt milyen szigorú elvárások vannak az anyagok és aztán az elhelyezéssel szemben. én főként a műsorszóró rádiózás témával foglalkozom és bár tudom az sosem lesz high-end minőség de szeretnék egy olyan rendszert öszehozni ami egészen élethűen viszadja azt a vevőn keresztül amit én kisugárzok. amellett még a hang kezelésévem szoktam foglalkozni audióprocesszálás.
több sávos kompreszor, expander limitert , sztereótér,
minden amit általában egy nagy hifista barbár cselekménynek tart a zenével szemben:)
de házt az fm műsorszórás hangerő löketét nem szabad túllépni .
torzulás miatt is például.
nekem az a vélemlényem ha valaki tudja hogy hogy állítsa be a dolgokat van füle hozzá akko meg lehet tartani a stabil hangképet. aki meg nem ért hozzá jól szétszeszi magyarul.
én sem vagyok azért eben profi de a fülem az van:)
van a gépemben egy E-MU1212M tipusú elég komoly kis hangkártya ami már elég jól viszaadja a hangot.
jobb lenne a dolog ha lenne külön DAC -om , ami mondjuk optikai jelből alakítana át analóg hangot ezzel meglehetne oldani hogy a gép és a hangteknika közt elektromos kapcsolat ne legyen mivel a gépből igensok zavar belekerül a hangútba. viszatérve a lényegre egy kisebb teljesítményű tegyük fel 20w-os teljesítményű redszer elég lenne. mivel hogy ez csak egy monitor lenne amivel jobbaan átekinthetném a hangképet.


szer. júl. 23, 2008 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ZsoltyFM és Többiek!

Kérésed nem teljesíthetetlen, de nem egyszerű.

Milyen célra kell?

Otthoni zenehallgatáshoz néhány gyártótól lehet megfelelő hangszórókat vásárolni és megfelelő dobozba szerelve, kiváló minőségben elkészítve, lehet High-End az eredő hangminőség. A hangváltóhoz szükséges alkatrészek is beszerezhetőek.
Nyilván az árak is High-End "minőségűek", de részletesebben is megírhatnád az igényedet, elvárásodat a leendő hangsugárzókkal szemben.

High-End - számomra azt jelenti, hogy nem csak a késztermék, hanem a felhasznált anyagok, alkatrészek és hangszórók is, önmagukban már kiemelkedő minőségűek, megbízhatók, stabilan produkálják azt, amit állítanak róluk és mindegy, hogy délelőtt, vagy este hallgatja az ember a kész hangsugárzót, hasonlóan szól bármikor.
Akkor érvényesül egy High-End hangsugárzó legtöbb erénye, ha a teljes hallgatási rendszer hasonló minőségű komponensekből áll össze.
Extra igények esetén előre meg kell tervezni a lehallgatási teret, a család, rokonok hozzáállása is befolyásolja a kapott eredményt.
Összességében igen sok körültekintést igényel, tervezés és némi szakismeret-szakmai segítség is szükséges egy komplett rendszer kiépítéséhez, nem is szólva az egyéb anyagokról, amiket első körben nagyon kevesen vesznek figyelembe. ( hálózati csatlakozás, vezetékezés, vezetékek minősége, elosztók, zavarszűrők, stb. )
Sok sikert!

Üdv! SMA


kedd júl. 22, 2008 7:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 0:30
Hozzászólások: 244
Hozzászólás high-end
sziasztok!

high-end kategóriás hangfalat szeretnék építeni.
és nemigazán találtam erre megfelelő építési leírást.
nagyon örülnék neki ha valaki tudna szolgálni valami jó építésitervel.
és a hozzá mefelelő hangsugárzókkal .


hétf. júl. 21, 2008 21:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás Re: hangfal

Nagy és ősi vicc. Moderátor látott már? :evil: :twisted: :twisted:


pén. júl. 18, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 09, 2008 2:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás hangfal
minden amit tudni kell a hangfalakról


szer. júl. 09, 2008 2:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:) utánanézek, de az olcsó kategóriából nem mértem még másféle PA hangszórót.


vas. júl. 06, 2008 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
tenyleg ennenk orulok! es miet?


szomb. júl. 05, 2008 1:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Mer gyenge a mágnese és kicsit alacsony az érzékenysége, 90dB, rossz az elektromos csillapítása. Noh, igazából tölcsérhez szerezhetsz jobb hszt is ilyen áron. ;)


pén. júl. 04, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
es miert kell hogy zart legyen? tolcserben miert nem jo? es a 40100?


pén. júl. 04, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:D Jó, ezt írják mellé, de ennek kb. a fele sem igaz. ;) Szóval gyakorlatilag nem tudjuk milyen is valójában. Ez alapján zárt. Nagyon zárt. Vagy túlcsillapított TL. :D


pén. júl. 04, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
megvan minden



Pz / W 1000
Pn / W 800
Z / Ω 8
fs / Hz 38
f / Hz 25-2000
fx / Hz 2000
Spl / dB 98
∅ / inch 4
RDC / Ω 6,88
cm2 1288
Qms 18,91
Qes 1,33
Qts 1,25
VAS / l 203,49
Mms / g 203,95
Rms / kg/s 2,78
Cms / mm/N 0,09
BxL / Tm 15,03
(120 Hz) L / mH 2,03


pén. júl. 04, 2008 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Zárt doboz. :D Vagy egy T-S mérés, aztán kiderül.


pén. júl. 04, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 22:58
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
hali mindenki!

szeretnem kerdezni hogy egy cerwin vega melytolcserhez a sal 50100 as megfelel e? vagy mi felelne meg ehhez a hanszorohoz! ha lehet tolcserdoboz legyen! udv[b][/b]


pén. júl. 04, 2008 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
suszterka írta:
jogos, de ha nem a láncfűrészt veszem elő, hanem elviszem egy optikai tuningra az autót, akkómájó nem?

Mosás, viasz, polírozás maximum :)


szer. jún. 11, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 20:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
jogos, de ha nem a láncfűrészt veszem elő, hanem elviszem egy optikai tuningra az autót, akkómájó nem?


szer. jún. 11, 2008 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ha nekem lenne egy 30 éves, gyári állapotú Mercedesem, és a feleségem egy 0-kilométeres Suzukira akarná elcseréltetni velem, akkor tudnám, hogy melyiküket kell elcserélnem. Pedig a másik meg se szólalt :)

Szerk.: ez most így nem OK. Mert mindkettő meg tud szólalni. Szóval a másik egy rossz szót se szólt az egyikre.

Hogy a régi viccet idézzem:

"Két hangszóró megy a sivatagban.
Az egyik megszólal.
A másik magyar gyártmány."


szer. jún. 11, 2008 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez hihetetlen... :roll: :roll:
Figyelj, ha a feleségednek nem tetszik az új autó eleje, láncfűrésszel levágsz belőle kicsit, és ami leesik a géptető alatt spárgával odakötözöd, mert "működik az úgy is"? : :lol: :lol: :lol: :lol:
Azután büszkén mutogatod a szomszédnak, nézd az új kocsinkat hogy átépítettem, ügyes vagyok mi..?
:roll: :roll:


szer. jún. 11, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 20:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
ragyogó álapotban van, nem kell javítani rajta semmit, csak esztétikai bajom van vele (ill. nem nekem), szeretném megmenteni, hogy maradhasson :-(, ezért kell valamiben okoskodnom, vagy a feleségemet eladni :twisted:


szer. jún. 11, 2008 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ha nekem egy Infinity-m lenne, azt én inkább restaurálni próbálnám.
http://sacramento.craigslist.org/ele/712864036.html
Azt a ládát a fejlesztése során folyamatosan mérték, ráadásul professzionális körülmények között. Ahogy a kérdéseidből kiveszem, nálad erre kevés lehetőség van. Mérés nélkül pedig az eredeti hangsugárzó paramétereit még csak megközelíteni is eléggé reménytelen vállalkozás.


szer. jún. 11, 2008 8:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 9:45
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Klang írta:
...külömböző...

Apró helyesbítés, különböző.


szer. jún. 11, 2008 8:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 20:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
említenétek néhány ilyen programot?


szer. jún. 11, 2008 7:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Csak egy ötlet . Valamelyik programmal modelezd a jelenlegi doboz baffléját . Fdsa megmondja az optimális oldal arányokat . Utánna addig tologatod rajta a hangszórókat míg baffleilag hasonló nem lesz .


szer. jún. 11, 2008 7:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 20:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
mennyire modellezhetőek a változtatások hatásai? esetleg számítógépes program, ha pl. gipszkartonból vagy pozdorjából megépítek egy próbatestet, az jó valamire?


kedd jún. 10, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ha megváltoztatod a doboz geometriáját és anyagát, biztosan megváltozik az oldallapok rezonanciáinak, és dobozon belüli állóhullámoknak a frekvenciája, jósága. Tehát el fog térni az eredetitől. Sőt ha az előlap méretein változtatsz, változni fog a BaffleStep hatása is és magastartományban átrendeződnek a diffrakciók.

Szóval változni biztosan fog, megjósolni nehéz, hogy milyen irányban. Ha a jelenlegi állapottal elégedett vagy, akkor inkább hagyd szerintem.


kedd jún. 10, 2008 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 20:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Halló minden hozzáértő!
Elnézést,hogy nem témába vágó a kérdésem
Van egy brutális kinézetü infinity sm152 hangfalam.
Szeretnék építeni belőle egy pofásabb jószágot.
vajon, ha megtartom az eredeti űrtartalmát, a más forma és kiterjedés megváltoztatja-e a hangzás karakterét?Tudom,hogy a készítők annak idején alaposan végigjárták, milyen is legyen ez a jószág,de abba kapaszkodom, hogy ki kellett nekik szolgálni a majd 30 évvel ezelőtti kor esztétikai és divat igényeit és a hangfal építéséhez felhasználható anyagok is kibővültek azóta, technikai ismeretekről nem is beszélve
várom a véleményeteket,minden segítséget előre is köszönök


hétf. jún. 09, 2008 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves fdsamano és Többiek!

Ezt nem tudjuk, Én nem is tartom valószínűnek, hogy egy ilyen szűrővel meg lehetne oldani az eddigi hangsugárzók váltóinak a hibáit, hiányosságait.
Sok szakirodalomban, a Klinger-könyvben is van erről szó, tehát, ha ez az alapja a szabadalomnak, akkor az nem lesz elfogadva, nem új, hanem ismert és alkalmazott megoldás.

Üdv! SMA


hétf. jún. 09, 2008 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
SMA írta:
Gondolkodtam azon a hangváltó-szabadalmon, de nem jutott épkézláb ötlet az eszembe, hogy mitől lesz jobb a kapott hang az eddigi hangsugárzók ismeretének alapján, pusztán a hangváltó variálásával.

Egy megoldás elképzelhető: a rezonanciafrekvenciára hangolt Notch-szűrő, egy soros RLC-tag. Ezt az alkatrészek nagy mérete, és ennek megfelelő magas ára miatt nem nagyon alkalmazzák, ezért egy-egy lelkes amatőr mindig újra "feltalálja".


vas. jún. 08, 2008 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Klang írta:
A végére még csak annyit: Nagyon sokan ,nagyon sokféle eszközzel készített mérés publikáltak már külömböző fórumokon, és annak ellenére hogy mi szinte mindnyájan egyformát mértuk adott hszórókról,a Shalafi egyiket sem találta jónak! Böcsánat van két kivétel, amikor az ő Ha 18 át mértem, ezt elfogadta,és a Hivi ss6N merését ami ugyancsak nem jó,de ahhoz hogy a gyártót(kina) fikázza jó volt,igy gond nélkül fel is használta többször! Szóval ha az összes fórumozó közel azonosat mér,felmerül a kérdés, ki mér jól? Bocs ezért a hosszú offért! :oops:
Ez egyszerűen nem igaz klang. Beállsz te is a hazudozók sorába. Kijavítanám, hogy mik a valós tények:

A HA18-as hangszóró nem az enyém, nekem semmi közöm a H2000-hez. Ennek ellenére pontosan hozta az általam mért, adatlapon közölt értékeket.
A HiVi hangszórókról még nem láttunk két egyforma eredményt mutató mérést, az általad kapott adatok is 15, vagy 30 vagy 50 (már nem emlékszem)%-ot szórnak a gyártó által publikált paraméterekhez képest, és bárki is méri ezeket a hangszórókat mind hasonló eredménnyel jár. Még a Pagrus által azonos időpontban vásárolt két db M8n hangszóró sem volt egyforma.

A méréseid már többször értékeltem, nem először írom ezeket a szavakat le neked, te mégis csúsztatsz és félreinformálsz. Egyik sem üti meg azt a szintet, amit egy adatlapra ki lehetne tenni, világosan látszanak a problémák, de ahhoz bőven elég mindegyik, hogy a T-S paramétereket kiszámoljuk belőle. Ha ugyanis ismernéd a T-S modelt, tudnád, hogy az impedanciaméresid hibái nem meghatározóak a végeredmény szempontjából.


vas. jún. 08, 2008 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Klang és Többiek!

Az, hogy "az összes fórumozó közel azonosat mér" nem biztos, hogy valóságos, pontos, a kapott eredmény.
Én is próbálkoztam többféle porgrammal és mikrofonokkal, nekem nem sikerült olyan "szép" egyenletes átviteleket mérni - és egyáltalán, minden mérés egy rémálom volt, mert valami zavar mindig bejött és értékelhetetlen lett az eredmény.
Tudok mérni, nem ez a probléma és vannak is ehhez megfelelő műszereim, de a helyszín ( lakószoba, mindennel ami odavaló ) nem kedvez semmilyen szempontból a "korrekt mérés kritériumainak".
-
Gondolkodtam azon a hangváltó-szabadalmon, de nem jutott épkézláb ötlet az eszembe, hogy mitől lesz jobb a kapott hang az eddigi hangsugárzók ismeretének alapján, pusztán a hangváltó variálásával.
Mostanában Én is ezzel kísérletezgetek, nem mindig jó eredménnyel.
Szóval, még mindig nem értem.....
Amit írtatok, azt értem.

Üdv! SMA


vas. jún. 08, 2008 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 12:21-kor.



vas. jún. 08, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
:lol: Persze, de itt most nem feltétlen erről volt szó. Bár van Klangnak olyan terve is amit sarokba köll állítani a mélyátvitelhez.


vas. jún. 08, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Dokigyg!
Ha még mindig úgy gondolod,hogy van mit megbeszélnünk, akkor írj egy privit! Ha itt teszed meg, csak a Shalafi válaszát olvashatod. Szerintem neki nem is kell fórum,ezt a kérdés- feleleket maga is kíválóan eljátsza.

A végére még csak annyit: Nagyon sokan ,nagyon sokféle eszközzel készített mérés publikáltak már külömböző fórumokon, és annak ellenére
hogy mi szinte mindnyájan egyformát mértuk adott hszórókról,a Shalafi
egyiket sem találta jónak! Böcsánat van két kivétel, amikor az ő Ha 18 át
mértem, ezt elfogadta,és a Hivi ss6N merését ami ugyancsak nem jó,de
ahhoz hogy a gyártót(kina) fikázza jó volt,igy gond nélkül fel is használta
többször! Szóval ha az összes fórumozó közel azonosat mér,felmerül a kérdés, ki mér jól?
Bocs ezért a hosszú offért! :oops:


vas. jún. 08, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Nem új dolog helységhez hangolni.


vas. jún. 08, 2008 8:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
dokigyg írta:
Klang írta:
Klang- elv szerint,és ha eljössz hozzám megmutatom szivesen! :lol:
Nem publikus,vagy mi? :o :shock:
Szabadalom lesz belőle.. Tudod... Akkor az igazi.
dokigyg írta:
Klang írta:
Ezt a kérdést önnállóan is feltehetted volna,nem kellett volna 2 évet várni rá!
Eszt most nem értem. :roll:
Arra céloz, hogy akkor kellett volna kérdezned, mikor nála jártál. Mert Klangnál minden csak akkor működik, ha nála saját ingatlanban nagy alapterületen hallgatod. Valószínűleg a válaszok is csak az adott légtérben működőképesek.


szomb. jún. 07, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Klang írta:
Ha elhozod hozzám az általad gyártott hangdobozodat, amelyekbe a bezzeg hangszóróidat helyezted el ,bemutatom neked itt nálam a "lyukban" ami mellesleg 150m2 alapteruletü.Legalább látsz valami olyat amit eddig még soha. :!:
Az alapterület kit érdekel? :D Mélytartományban az egyik legutóbbi méréseden erősen kiemelt a helyiség. Erre céloztam volna. De aki nem ismeri a külföldön "cabin gain" néven emlegetett jelenséget, az ha egy mód van rá ne tanítson engem CSD mérésre. ;-) különben is, ismerem én azt már évek óta. Egyébként meg vagyok róla győződve, hogy olyat látnék nálad, amit eddig még soha (pl. sosem jártam famegmunkáló üzemben), viszont az eddigi méréseid láttán engedtessék meg nekem, hogy semmi jót ne várjak. Legutóbb is 20dB volt a dinamikatartomány az átviteli görbén. Ezzel lehet csak igazán jól dinamikus vislekedést mérni... Ugye...


szomb. jún. 07, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Klang írta:
Ezt a kérdést önnállóan is feltehetted volna,nem kellett volna 2 évet várni rá!

Eszt most nem értem. :roll:
Idézet:
Klang- elv szerint,és ha eljössz hozzám megmutatom szivesen! :lol:

Nem publikus,vagy mi? :o :shock:


pén. jún. 06, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dokigyg írta:
Klang.
A körsugárzóid basszushangolása milyen elvek szerint történik?(pl az emencés) :shock:


Ezt a kérdést önnállóan is feltehetted volna,nem kellett volna 2 évet várni rá! Klang- elv szerint,és ha eljössz hozzám megmutatom szivesen! :lol:


pén. jún. 06, 2008 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
(Ez a módszer Lancelotnál már bevált egyszer..) Klang, légyszíves meséld el nekünk, szerinted hogyan kell egy hiteles CSD mérést készíteni... ha lehet elejétől a végéig...

A félinformációs dolgot inkább a Babos Sound főmunkatársának mondd szerintem.. Mert ha valaki önmagának és alapigazságoknak ellentmondva bevallottan az elméleti háttér ismerte nélkül indul valahova, akkor lehet hogy egy mostanában divatos utat és irányzatot követ (sokadmagával), de hogy nem jut sehova, az szinte biztos.


Ha elhozod hozzám az általad gyártott hangdobozodat, amelyekbe a bezzeg hangszóróidat helyezted el ,bemutatom neked itt nálam a "lyukban" ami mellesleg 150m2 alapteruletü.Legalább látsz valami olyat amit eddig még soha. :!:


pén. jún. 06, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Végülis nem baj az, ha a pesti zöldséges nem tudja, hogy mikor, mivel és hányszor kell permetezni a szabolcsi almát. A baj az, amikor ki akarja erről oktatni az almatermelőt. :)


Az alamatermelő nem gyárt permetező szert,de a szer a hatékonyságát csakis ő tudja a gyakorlatban tesztelni( ehez a vegyi képletek sajnos nem elegek) .De rájöhet akár arra is hogy a csalán a legjobb mert bio, mert nincs lebomlási ideje. Ha nem a zöldséges akkor a a gyártó győzködheti az ellenkezőjéről de mivel a révészt ő fizeti ,ő dönt. Ebben az esetben (is)
a gyártó és a zöldséges is mellékszereplő! :lol:


pén. jún. 06, 2008 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Végülis nem baj az, ha a pesti zöldséges nem tudja, hogy mikor, mivel és hányszor kell permetezni a szabolcsi almát. A baj az, amikor ki akarja erről oktatni az almatermelőt. :)


csüt. jún. 05, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Klang.
A körsugárzóid basszushangolása milyen elvek szerint történik?(pl az emencés) :shock:


csüt. jún. 05, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
(Ez a módszer Lancelotnál már bevált egyszer..) Klang, légyszíves meséld el nekünk, szerinted hogyan kell egy hiteles CSD mérést készíteni... ha lehet elejétől a végéig...

A félinformációs dolgot inkább a Babos Sound főmunkatársának mondd szerintem.. Mert ha valaki önmagának és alapigazságoknak ellentmondva bevallottan az elméleti háttér ismerte nélkül indul valahova, akkor lehet hogy egy mostanában divatos utat és irányzatot követ (sokadmagával), de hogy nem jut sehova, az szinte biztos.


csüt. jún. 05, 2008 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Kedves Klang, ugye Te is hangszóróbolti eladó vagy?


Nem ,én rézbőrü vagyok! Azért az mégis csak csodálatos,hogy ti félinformációkból is messzemenő következtetést tudtok levonni! Hiába na
a szakértő az szakértő. Vigyázzatok az ingerszegény környezetetekre!
Annak azért örülök ,hogy ti legalább jól érzitek magatokat itt.


csüt. jún. 05, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Jujj, fdsa, nem félsz, hogy kiközösítenek, mert anitszociális vagy?

Gondolkodtam azon, hogy regisztrálok az avx-en is, hogy hozzászóljak, de szerintem jól elmondtátok a lényeget.

Ha valaki azt állítja, hogy egy hangszóró T-S paramétereinek, valamint a doboz méreteinek és csillapításának a figyelembe vétele nélkül, csupán a hangváltó alkatrészeinek módosításával lineárissá teszi a hangsugárzó átvitelét, az - ahogy az avx-en valaki nagyon helyesen megfogalmazta - egyszerűen kókler.


szer. jún. 04, 2008 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Jujj, fdsa, nem félsz, hogy kiközösítenek, mert anitszociális vagy?


kedd jún. 03, 2008 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kedves Klang, ugye Te is hangszóróbolti eladó vagy?


vas. jún. 01, 2008 16:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 09, 2007 8:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ettől a "feltaláló"-tól egyelőre senki semmit nem látott titkolózáson, nagyképűségen és szakmaiatlanságon kívül.


Vissza kellene lapozni mondjuk úgy Edison-ig, róla is ilyesmit írtak akkoriban a szakértők. Mi ma már tudjuk hogy nagyon szegényebb lenne az éltünk nélküle,igy hát türelem,vagy fel kell keresni, ha érdekel.


vas. jún. 01, 2008 16:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
SMA írta:
Örülnék, ha valaki megoldaná a mai hangsugárzók összes problémáját és ha ez az ember egy Magyar, akkor mellette a helyünk és támogatjuk, legalábbis emberileg, eszmeileg.
Nem?

Én akkor is támogatnám, ha nem Magyar lenne, hanem csak egyszerűen magyar.
Ettől a "feltaláló"-tól egyelőre senki semmit nem látott titkolózáson, nagyképűségen és szakmaiatlanságon kívül.
Idézet:
Érvényes
Ügyszám: P0700097 Bejelentés napja: 2007.01.29
Adatközlés napja: 2007.03.28

NSZO: H04R-003/04
H04N-005/64
Cím: Hangsugárzó kapcsolási elrendezés linearizált hangátvitellel
Angol cím: LINEARIZED CIRCUIT ARRANGEMENT FOR RADIATING SOUND
Bejelentő: Babos Kft., Érd (HU)
Képviselő: dr. Köteles Zoltán, S.B.G. & K., Szabadalmi Ügyvivői Iroda, Budapest (HU)


Intézkedések

0. Adatközlés (A0)
Intézkedés kelte: 2007.01.30 meghirdetése: 2007.03.28

Ennyit lehet tudni. Az első bejelentés ugyanazzel a címmel 2006. 10. 31-én történt. Azóta a bejelentő még egy rövid kivonatot se tudott összehozni, csak ezt az újságban megjelent reklámszöveget:
Idézet:
"A rendszer titka az úgynevezett keresztváltó elektronikájának fejlesztése. A keresztváltó felelős elvileg azért, hogy elossza a hangokat a különbözős sugárzók között. Azaz a magas hangok csak a magas hangokat megjelenítő hangfalakra menjenek, a mélyek pedig csak a mélyekre. Én ezt a szerkezetet vizsgáltam hét évig, gyakorlatilag egy garázsműhelyben. Mostanra értem el oda, hogy a szabadalmaztatás után egyből piacra is vihetem a szerkezetet" - mondta lapunknak Babos László, aki egyébként kereskedőből lett a hangtechnika megszállottja.


vas. jún. 01, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10034 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 201  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség