Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 14:09



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
cockero:
Erről az jut eszembe, amikor életem első nagyfesz tápjához 4 IRF740-et kötöttem paralelbe fél kilós bordára +venti, mert annyira melegedett, hogy mindig elszállt belőle valamelyik...
Aki kezdő annak a nyűhetetlen eszközök valók...


szer. szept. 12, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 09, 2007 21:30
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
új vagyok itt a fórumon és ebbe a topicba írom első hozzászólásom :)

erősítőhöz rendeltem neten egy 400W-os toroid trafót....
megjött majd 1-2 nap állás után kiakartam próbálni! úgy nézett ki ez a trafó hogy be volt öntve műgyantába és fehér műanyag kűlseje volt (ilyen boiler alja feeling) és a közepén ott volt a lyuk a lefogatáshoz. nem tudom hogy pontosan mi lehetett a baj de szerintem az hogy nem volt előtte lágy indítás hanem csak direktbe a konnektorba és a közepén lévő műanyag cső ágyúként funkcionált! fölfelé kilövelt mint egy ágyú amiben csak puskapor van csattant is egyet aztán némán a trafó menyországba került.... nem is lett volna ekkora baj ha az előző tulaj nem zárja rövidre a beépített biztit vezetékkel :x

még egy trafós sztori:

akkoriban még tanonc voltam nagyon és nem tudtam hogy a trafó szekundereit nem lehet akárhogy sorba kötni! elősször bekötöttem helyesen (utólag kiderült) mivel nem történt semmi füst miután csatlakoztattam a 230ba DE! mivel még egy ismeretlen feszültségű trafó volt ki akartam mérni. mérő pálcák a kivezetésekre --> volt mérő 0V :o gondoltam magamban h biztos rosszul kötöttem sorba azért van hát megfordítottam! ismét 230ba és abban a pillanatban felizzott a vezeték amivel sorba kötöttem és lefolyt róla a szigetelés.
vajon rájöttök mi volt a hiba?
rövidzár persze de mit rontottam el?

elárulom: a volt mérő azért nem mutatott semmit mert egyen mérésben volt váltó helyett! hál istennek ez a trafó túl élte mert bika egy trafó! durván 2,5-3mm-esek voltak a szekunder vezetékek szal azok bírták a terhelést

üdv


szer. szept. 12, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 23:27-kor.



szomb. szept. 08, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na ha mar biztinel tartunk, tegnap
ahogy csinaltam a 2x10V-os tapot,
veletlen a halozati biztositekot
nem sorba, hanem parhuzamosan kotottem
be. Mit mondjak, bizti cserenel a
regit egyszeruen ki tudtam razni
uvegtormelek formajaban :)


szomb. szept. 08, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 23:48-kor.



csüt. szept. 06, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> akkor megpróbálok leejteni, egy ugyan olyan tárgyat.

Ugye ha a cuccaim kozott talatam volna masik
csapagygolyot, akkor mar nem is lenne problemam :)

De most jovok ra hogy van egy olyan csavaros dobozom
amiben minden valoszinuseg szerint van masik, csak
sajnos fogalmam sincs hogy hova tettem azt a dobozt :)


csüt. szept. 06, 2007 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
proli007 írta:
Én ha nem találok valamit, akkor megpróbálok leejteni, egy ugyan olyan tárgyat...

Ez jó. :D :D


csüt. szept. 06, 2007 14:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Én ha nem találok valamit, akkor megpróbálok leejteni, egy ugyan olyan tárgyat. Sok esetben, ugyan oda pattan, de legalább is az esési lehetőségekről ad információt, és az alapján találom meg. Nincs tudományos alapja, de sokszor bejön. :shock:

Gafly!
Most akkor úgy nézel ki, mint akinek elgurult a golyója! :twisted:

üdv! proli007


csüt. szept. 06, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
A tárgyak gonoszak!
Úgy esnek, hogy a legtöbb kárt/bosszúságot okozzák. :twisted:
mikor bontok, akkor a golyókat mindig elrakom... ...és a rugókat.... ...és a csavarokat... ...és nem is férek :lol: . Iván az tudja! Egy T34 tank nem tud elveszni. Tehát akkora alkatrészeket kell gyártani! :twisted:


csüt. szept. 06, 2007 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Tegnap este nezegettem a
leendo szignalom kimeneti
osztojat. Gyonyoru alu
ontveny, indukcio szegeny
ellenallasok, ezust(ozott?)
erintkezok, minden ami kell :)

Sajnos mivel mar mas is
nezegette mar elottem, a kapcsolo
es a reteszelo resz el volt
csuszva egymastol (ertsd, nem
ott reteszel ahol a kontaktus
van...).

Sikerult teljesen jol beallitanom
es amikor az utolso ellenorzeshez
megint megforditottam, kiesett
a reteszelo csapagygolyo...
Fel ora kereses utan feladtam
aznapra. Szerintem a het hatralevo
reszere megvan hogy mivel fogok
foglalkozni estenkent :)


csüt. szept. 06, 2007 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hát elég brutál. De szerintem csak poénból nyomják. Szinészek. Főleg a Mucsi Zoltán. Annak amúgy is fura egy stílusa van.


csüt. szept. 06, 2007 8:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kispedro írta:

Legyünk büszkék magunkra?
Ezek állatok. Egy ilyen hogy neveli a gyerekét? És mi lesz abból?


szer. szept. 05, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Villanyszerelő mesterek:
http://youtube.com/watch?v=Uef-rsh3Na4


szer. szept. 05, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
djsms->nyugodj meg, nem az agyhalál fog végfezni velük...
A halálnak nemcsak humora van (bár kisé fanyar), hnem gondol az elmaradottakra, és csökkent képességűekre is, és mindenkinek egyenlő feltételeket biztosít (...)


szomb. szept. 01, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Az egyik adónk délelött megállt. Kimentem a helyszínre és egyből megértettem a hiba okát. A 'közmunkások' éppen gallyazták a fákat. Gondoltam lekapcsoltatták a villanyt a munka idejére, ezért megkérdeztem mikor lesz visszakapcsolva. A válasz az volt, hogy nincs lekapcsoltatva! Ezt egy alulétránálló munkás mondta. A létra alján se műanyag se gumi, a drótban meg ott a ménkű... Na mindegy, mondtam nekik hogy szerintem legalább az egyik fázis le van kapcsolva, mert nálunk nincs villany. A válasz szó szerint:
"Ja az lehet, mert reggel véletlenül nekidöntöttük a(z alu)létrát az egyik drótnak és szikrázott rendesen!"

Nem is tudom eldönteni, hogy ennyire bátrak vagy ennyire hülyék hogy lehetnek az emberek?


szomb. szept. 01, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> de sokkolásgátló akadt.

A hallgatoval parhuzamosan kotott
ellenparhuzamos diodapar (vagy szelen)
az akusztikus sokk (ertsd: 48V "belereccsen"
a fuledbe) ellen ved. De ez sohasem
polaritasfuggo (legalabbis olyat meg nem
lattam)...


szomb. szept. 01, 2007 10:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
de sokkolásgátló akadt.


???


szomb. szept. 01, 2007 10:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
- L1, L2 (de inkább a-b ág). A 2 eres vezetékből a 2 szélső mindig és kötelezően. Ezen nemnagyon van mit méricskélni. A középsőn elvileg föld jön, ezt az alközponti rendszerek használták városi vonal kérésére, fővonal esetén külső csengő/fényjelzésjöhetett rajta. A klasszikus "mechanikus" telefonban semmilyen pólusérzékeny alkatrész nemvolt (elvileg), de sokkolásgátló akadt. A digitális készülékekben diódahíd van (elvileg), ezértszintén polaritásérzéketlenek(elvileg). DC feszültség: 10-30 V, AC (csengetés) 30-70V, vonali áram néhány 10 mA.
- 50 ohm-os ellenáló csak 50 ohmos kábel esetén tekinthető lezárásnak. Az illesztés azért ennél kissé bonyolultabb.
- az OA (Germánium) diódák tényleg hajlamosak átfordulni.


szomb. szept. 01, 2007 9:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Két villanyszerelő áll a létrán. Tulaj nézi őket.

-csókolom Mari néni feladná nekem azt a drótot?
-Igen!
-Na Józsi mondtam hogy nem az a fázis!


pén. aug. 31, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
FeF írta:
... Angolban a fázisvezető: hot v. live. Lehet kapcsolat e két dolog között?

Az szinte biztos. Lehet, hogy innen van a magyar elnevezés is. :shock:


pén. aug. 31, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Angolban a fázisvezetõ: hot v. live.
> Lehet kapcsolat e két dolog között?

Igen:
Ha Earth-on allsz es megfogod, utana
Neutral leszel :)


pén. aug. 31, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
off
Laci_L írta:
A meleg meg olyasmi (szigorúan elektronikai értelemben :D ), ahol valamilyen jel van. :shock:


Angolban a fázisvezető: hot v. live. Lehet kapcsolat e két dolog között?


pén. aug. 31, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szvsz a hidegítés azt jelenti, hogy azon a ponton nincs jel, azaz nem tudanak tüskék, zavarjelek terjedni. A meleg meg olyasmi (szigorúan elektronikai értelemben :D ), ahol valamilyen jel van. :shock:


kedd aug. 28, 2007 16:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Bár ez inkább a rémtörténetekbe illik:

Az első "komolyabb" TTL berendezésem, egy szénszállítási automatika volt. A berendezés több TTL kártyából állt. A szalagokat, a technológiai sémán, több száz Led alkotta. Indítás előtt, a szállítási útvonalat, ki kellett választani, ilyenkor a teljes útvonal villogott.
Hát volt meglepetés beüzemeléskor. Még jó, hogy óvatosságból éjszaka végeztük. Szép ütemesen "villogtak" a bazi nagy villanymotorok is a Led-ekkel együtt.

Félnapi meló, és néhány méter drót, volt a megoldás. A földelő hálózatot alakítottuk át "csillag" kapcsolásra. Egy nagy puffer kondit tettünk a táp után, és ide madzagoltuk, külön-külön a meghajtókat, (motor-relé, Led...) Az egész berendezést a kondi negatívjáról lekötöttük egy rövid vezetékkel a technológiai földre, máshol sehol. A probléma azonnal megszűnt, működött a szállítás. Nekünk meg nagy kő esett le a szívünkről! :D

üdv! proli007


kedd aug. 28, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nemhiszem, hogy szétbrummolja, de azért nem tenném rá a fejemet. :D


kedd aug. 28, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Köszi szépen!
Még egy kérdés, ha már itt vagytok: ugye a TTL-jelet nem bírja szétbrummolni egy kisebb földhurok? (nagyfesz táp, jelgenerátor, kütyü egy konnektorból fog menni, de a kütyüben össze van minden földelve)
Nem alkalmazhatok galvanikus leválasztást, mert a BNC-nél befolyásolná az eszköz időzítését, a DC nagyfeszt meg nem lehet másképp, és földelt a táp.


kedd aug. 28, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007 írta:
kondenzátor telep.
Na ez az, ami nem jutott eszembe, pedig ez lenne a legjobb kifejezés. Kondenzátorbanknak talán akkor lehetne nevezni, ha több kondenzátorból áll, és azokat az igény szerint lehet ki-be kapcsolni, hogy a kívánt kapacitást adja a telep (pl. meddőáram kompenzációhoz).


kedd aug. 28, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Űrkalóz írta:
Nyári szakmai gyak dogámon dolgozok. Egyik emberke, aki majdnem a témavezetőm lett (mentségére legyen mondva, nem kedvence az elektro) odaírta a"tápfeszültség-hidegítés" mellé, meg a "kondenzátorbank" mellé, hogy az meg mi? Hogy van ezeknek a dolgoknak a hivatalosabb megfogalmazása, ami nem számít elektronikai szakzsargonnak?

Ugye, ha egy koaxkábelt lezárok egy 50 ohmos ellenállással, azt lehet impedanciaillesztésnek nevezni?


- A tápfeszültség-hidegítést, nem tartom szakzsargonnak, szerintem ennek ez a szabatos megfogalmazása. A szakmában nem lehet, és nem is célszerű "irodalmárnak lenni".
- A spermabankot, tudom, hogy mi, de a "kondenzátorbank"-ot Én sem ismerem. Onnan ki és betenni lehet a kondikat? Szerintem ez pufferkondenzátor, vagy ha több kondi van összekötve, akkor szebb, a kondenzátor telep. Személy szerint szebbnek tartottam volna, ha az "energiatároló kondenzátor" terjedt volna el, persze ez túl hosszú. Régebben "töltő" kondenzátornak becézték.
- Lehet impedancia illesztésnek hívni, de legegyszerűbb, ha a lezáró ellenállás kifejezést használjuk. Abból úgyis mindenki tudja, mire jó és nem félreérthető.

Szakzsargon szerintem, hogy "tranyó, diófa, kondi, kütyü, rig, spárga,"....
De sok kifejezést, nem érdemes magyarosítani, mert túl hosszú, körülményes lesz. Próbáljuk csak meg, pld. a RESET-et magyarul megfogalmazni!

üdv! proli007


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára proli007 kedd aug. 28, 2007 14:47-kor.



kedd aug. 28, 2007 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A hidegítést szűrésnek szokták nevezni. Igazából én sem értem, miért hidegítés, én nemis szoktam ezt az elnevezést használni.

A kondenzátorbankon nemtudom, mit nem értett. Kondenzátorcsoportnak lehet talán nevezni, vagy kondenzátorblokknak.

A koaxnál a lezárást lezárásnak nevezik (angolul termination, terminator). Az impedanciaillesztés az más. Pl. impedanciaillesztést végez a szimmetrizáló tag az UHF, VHF antennáknál.

Mondjuk mindegyikre igaz, hogyha valaki nem ért hozzá, annak akárhogy nevezed, akkor sem fogja érteni, hogy az mi.


kedd aug. 28, 2007 14:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Nyári szakmai gyak dogámon dolgozok. Egyik emberke, aki majdnem a témavezetőm lett (mentségére legyen mondva, nem kedvence az elektro) odaírta a"tápfeszültség-hidegítés" mellé, meg a "kondenzátorbank" mellé, hogy az meg mi? Hogy van ezeknek a dolgoknak a hivatalosabb megfogalmazása, ami nem számít elektronikai szakzsargonnak?

Ugye, ha egy koaxkábelt lezárok egy 50 ohmos ellenállással, azt lehet impedanciaillesztésnek nevezni?


kedd aug. 28, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:

proli007 írta:
... A vonalzós trükköt, ki lehet próbálni, egyedül is frenetikus hatása van...

A szinkron stúdiókban a pisztoly lövést így utánozzák. :roll:


az is milyen munka volt!!! :shock:

A filmből ki kellett vágni a szövegek alatti hangot és a háttérzajt generálni, hogy a szinkronhang alatt is legyen... HIHETETLEN! És évtizedek kellettek ahhoz, hogy feltalálják a nemzetközi hangot, amibe csak háttérhangok vannak, a dialogusokat elég csak felmondani rá.


hétf. aug. 27, 2007 18:36
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
proli007 írta:
... ipari kamerákat javított. A HT kamera csöves volt...

Benne voltam a tervezésében. Méginkább az összes többiben. Régen volt. :shock:

proli007 írta:
... A vonalzós trükköt, ki lehet próbálni, egyedül is frenetikus hatása van...

A szinkron stúdiókban a pisztoly lövést így utánozzák. :roll:


hétf. aug. 27, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Indítottuk a 300eFt-os Xilinx-ot tartalmazó panelt. tápcsati bedug, kártya be a PC-be, és amikor megnyomta a kolléga a bekapcs gombot, akkor a másik jóindulítú kolléga elnyomott egyet a pukkanós fóliából....

A srác nem tudta hova nyúljon hirtelen... hogy mit kapcsoljon ki :) Persze ehhez az kell, hogy az illető jól fel legyen stresszelve, hogy a panel működik-e majd... Előtte meg tényleg votl egy pukkanás, egy tantál elkó fordítva volt berakva, és az lángolt egy picit...


hétf. aug. 27, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007 írta:
A vonalzós trükköt, ki lehet próbálni, egyedül is frenetikus hatása van, főleg ha valaki tart is attól amit mér!
Ezt ki fogom próbálni... :D


hétf. aug. 27, 2007 16:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Na jó, de szidásokat, magadra vállalod!
Van köztük nem kimondottan elektromos történetek is.

Az említett Lajosbá, akkoriban ipari kamerákat javított. A HT kamera csöves volt.
Két oldalon úgy nézett ki, hogy egy cső, egykondi…. Szóval elég nehéz volt benne mérni valamit, hogy az ember, (már mint az öreg) ne csináljon benne egy-két zárlatot. Ilyenkor ijedten ugrott ki a készülékből és kiment a műhelyből levegőért. Mi meg nem tudtuk, hogyan visszatartani a röhögést.
Egyik nap a kollegám, a vakuját javítgatta, és ettől egy kis ötletem támadt. Amikor az öreg benyúlt a csövek közé, Én a műanyag vonalzóm egyik végét, az asztalhoz nyomtam, a másik végét felhúztam, majd elengedtem. A barátom, meg „véletlenül”, ugyanakkor sütötte el a vakuját. Hát ez a két művelet egy időben, elég jól szimulálja az elkót. Az öreg, úgy kiugrott a kamerából, hogy az is a földre került, és a vidikonnak annyi lett.
Ezután, hosszú mosolyszünet kezdődött a műhelyben.

A vonalzós trükköt, ki lehet próbálni, egyedül is frenetikus hatása van, főleg ha valaki tart is attól amit mér!

Üdv! Proli007


hétf. aug. 27, 2007 15:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
[quote="proli007De több száz ilyen (számunkra) vidám történet kapcsolódik a nevéhez.
[/quote]
akkor légyszi írj még néhány ilyet :D :D

Ros co:"A tűsdióda tényleg megfordul ha megküldik impulzussal? Azt nem is tudtam..."
Én se tudtam. de szerintem inkább tönkremenne, nem?

Tab120L: "se kép se hang" akkor volt egy láthatatlan hangtalan lopakodó fűnyíród :D
Na jó mára befejezem a hülyéskedést :D Kezdek fárasztó lenni :D


hétf. aug. 27, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Jah, a kicseszések mindig is emlékezetesek maradnak. Pl gyerek kiment a mosdóba, és a fél amperes biztit kicseréltük egy 20mA-esre a tv-ben, odamegy a tanárral együtt, mutatja hogy frankó kész, bekapcsolja, egy baromi nagy villanás, és egyik osztálytársam jól időzítve megnyomja a vészgombot, és lecsap az egész terembe a relé :lol: Kicsit csodálkoztak.


vas. aug. 26, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
proli007 írta:
Kedvenc foglalatossága volt, hogy bemártott bennünket a főnöknél.


Szegény már nincs az élők sorában, de akkoriban jóval idősebb volt nálunk. Elvitte a "gyerekeit" dolgozni magával, de igen ügyelt, hogy minden munkafázisba más - más vegyen részt, mert akkor rálátása lett volna valakinek a teljes munkára. Ezután elment a főnökhöz, és elmesélte, hogy semmihez sem értenek, a dolgozók. Én közvetlen nem dolgoztam vele, de Ő azért szorgalmasan edzette önmagát is.

- Egy alkalommal egy szép nagy Dunát javított, ahol a nagyfesz szivárgott. Leoltotta a villanyt, és mivel nem látta jól, hogy hol van a korona jelenség, benézett a dobozba. A nagyfesz meg áthúzott az orrára. Az öreg úgy felpattant, mint a nikkel bolha, fején a TV-vel. Szerencsére, mert ezzel az akcióval ki is húzta a TV-t a konnektorból.

De több száz ilyen (számunkra) vidám történet kapcsolódik a nevéhez.

Egyébként igaz, hogy gonosz vagyok, (SPafi szerint rosszindulatú is), de a fiatalok szinte mindig gonoszok az öregekkel.
A gond az, hogy mára már Én is megöregedtem. :D

üdv! proli007


vas. aug. 26, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
gonosz!

Mit tett a kolléga hogy ennyire bűnhődnie kellett?

A tűsdióda tényleg megfordul ha megküldik impulzussal? Azt nem is tudtam...


vas. aug. 26, 2007 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
„Rövid” pályafutásom alatt számtalan kitolást eszeltünk ki. Volt, hogy csak a balhé kedvéért, de általában „megtorlás” céljából. Volt egy kolléga, aki többek között ipari kamerákat és „monitorokat” javított, akkor az még TV volt. Kedvenc foglalatossága volt, hogy bemártott bennünket a főnöknél. Próbáltunk egyenlíteni. :twisted:

- A videó demodulátort, kis áramimpulzusokkal kezelés alá vettük. OA1060, vagy valami ilyesmi. Addig csesztettük, míg csak meg nem fordult az anód és a katód. A barátunk, nem volt gyakorlatlan azonnal tudta, hogy a negatív képet a fordított dióda okozza, de hát jól volt beforrasztva!
- KF fokozatban, visszacsatolásként behelyeztünk pikós kondit. Nyák kifúr, beforraszt, antikolás. Látta, hogy ott felesleges kondi van, de hát „az ott volt, az eredeti”.
- Segédrács ellenállást, a panel felől melegítve, és nyomva mint a tatár, elvált a nyáktól és a levegőben állt, kb. egy század milliméterrel. Méri a katódot, nincs áram. Anódon van fesz. Segédrácson mér, van feszt, sőt esik is rajta (ilyenkor mindig összenyomta). Akkor miért nincs katódáram? Véletlenül jött rá, mert fel volt dugva az ábragenerátor és látta, a tükörben, mikor megjött a kép.

De számtalan nagyszerű ötlet született még. Hátszegmenses kijelzők egyes szegmenseinek letakarása fekete szigetelőszalaggal, Nyomásmérőről mutató le és helyettesítése egy fotózott skálával, amin a mutató is rajta volt, (remekül lehetett vele hitelesíteni), orosz nagytranzisztor kalapjának lefűrészelése után, kis BC-t beforrasztani, visszaragasztani, aztán szidni a dolgozót, hogy már a harmadik drága tranyát tette tönkre. (előtte persze gondosan bétamérővel megmérni, hogy milyen kitűnő volt) stb… :D


vas. aug. 26, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nagyon jó lehet egy asztalon "felejtett" 3-400V-os néhány mikrofarádos (pl motorindító) metálpapír kondenzátor. Persze feltöltve DC-vel. Napokig is megtartja.
Mikor az asztalról felkapja az ottani dolgozó, jön a meglepetés. :D


szomb. aug. 25, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Gyakorlat tanárom mesélte régebben, hogy a gyerek asztalánál lévő konnektorba beraktak sorba egy diódát, és ő meg fél napig szenvedett a tv-vel, amit beledugott, hogy miért nem megy :)


szomb. aug. 25, 2007 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Azt hittem amikor elkezdtem olvasni, hogy véletlenül fel lett cserélve a "donor" és a "javitandó" :) az is jó móka lenne.
Egy ismerösöm megjátszotta, hogy amikor egy idösebb kollégája izekre szedett egy VHS kameramagnót, odacsempészett még pár kisebb alkatrészt és csavart egy döglött videóból. Szegény ördög késöbb amikor össze akarta szerelni a cuccot egész nap logikázott, hogy honnam maradhatott ki az a pár alkatrész..... Amikor kiderült a turpisság persze lehetett menekülni a csavarhúzóval fenyegetözö szaki elöl.....


pén. aug. 24, 2007 22:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Amikor két villamosmérnök nekiáll fűnyírót szerelni... :)

Diagnózis: se kép, se hang

Volt egy leégett motorú donor a művelethez.
Kezdjük kábel cserével. Tető le, kábelt kicseréltük, közben láttuk hogy a motor ventillátora törött, csere az is a donorból. Még mindig nem megy. Jó, akkor kapcsoló csere. Közben kiderült, hogy el van repedve a toló kar, az is csere a donorból. Ekkor még mindig se kép se hang. Akkor derült ki a turpisság, mikor ki akartuk fúrni a bal első kerék beleszakadt csavarját (törött volt, kapott újat a donorból :) ) ugyanabból a hosszabítóból, mint amiről a fűnyírót próbáltuk az elejétől fogva :DD

Végülis felfoghatjuk úgy is, hogy egy szakadt hosszabbító miatt csináltunk egy teljes felújítást a gépen :)


pén. aug. 24, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Hali! nehogymár elsülyedjen ez a rémtörténetek topic!
Van egy érdekes eset a suliban, a (szerintem) lespórolt túlfeszvédelmű kaputelefon), amivel az egyik emeleti irodákba lehetne csengetni, (meg állítlagaz azonos típusú készülékek a városban több helyen) állítólag a villámlás miatt a következővel szórakoztatják az embereket:
senki nem nyúl hozzá, ott állok a lépcsóházban, és hallom hogy kicseng, megnyomom hogy del (valaki csengetett és elszaladt azt hittem), ekkor elhallgat, majd begépel magának hozzányúlásom nélkül pár másodperc múlva egy másik számot, és elkezdi csengetni. aztán begépel egy másikat, és azt csengeti...én meg csak lesek, hogy a kísértetek minek használnak kaputelefont? :D :D :D


pén. aug. 24, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
én is így tudtam...


kedd aug. 21, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Földelés az az alközpont kapcsolására volt kitalálva.
Azt most ne kérdezzétek, hogy a fölldre kell lehúzni, vagy valamalyik L1 - L2 potenciáljára, de arra emlékszem, hogty a régi tárcsás telefonoknál a tárcsa alatt volt egy földelőgomb...
Ha azt lenyomtuk, volt városi vonal, ha nem akkor 3 számú kóddal a céges alközpontok.


kedd aug. 21, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ha DC akkor hogyan mindegy a polaritás?
> egyenirányító van a telcsiben?

Igen. Szerinted elvarghato egy telefonszerelotol
hogy a rahedli szurke drotot vegig polaritashelyesen
kosse be? :)

> ha már itt tartunk, mennyire terhelhető ez a
> feszültség? zárlatvédelem van e benne?

Nem nagyon terhelheto, Kialakitastol fuggoen
a rovidzarasi arama kb. 100...200mA.
De ez csak akkor jatszik ha beszelsz.

Egyebkent nyugalmi helyzetben csak par mA.
Es akkor kiselejtezheti a periodikus automata
vonalvizsgalat...

> egyébként akkoris rémes, hogy 3 szürke ér van...
> multiméterrel le lehet mérni, mi micsoda?

Igen. Ahol a nagy DC feszultseget mered, oda kell
kotni a telefont. A harmadik meg szinte soha sincs
bekotve sehova...


kedd aug. 21, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Igen, egyenirányító van benne.

Lemérés helyett, mint feljebb írtam, inkább a kipróbálást javaslom.


kedd aug. 21, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Mindegy hogy milyen
polaritassal, kotod vissza.
...
Kb. 52 Vdc van rajta

ha DC akkor hogyan mindegy a polaritás? egyenirányító van a telcsiben?
ha már itt tartunk, mennyire terhelhető ez a feszültség? zárlatvédelem van e benne?
egyébként akkoris rémes, hogy 3 szürke ér van... multiméterrel le lehet mérni, mi micsoda?


kedd aug. 21, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 73 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség