Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 6:56



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az ÉV-vel nem oldódik meg a gány munka, a rossz kötések, esetleges rossz földelés...

Üdv
Inhouse


szer. márc. 30, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem, csak gondoltam beszerelek egy ÉV relét, rettenetesen néz ki. Arról nem is szólva, amikor egy esőnél folyik lefelé a víz a villanyóráknál, meg a liftaknába, meg kéthetente szétszedik valakinek a lakását csőtörés, kábelzárlat stb. miatt. (Mindezt egy kb. 5 éves háznál...)

(Meg hogy miért nem szerltek fel gyárilag ÉV-t....)


szer. márc. 30, 2011 16:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ezt még a bor/sör után közvetlenül írtad? :lol:

Üdv
Inhouse


szer. márc. 30, 2011 7:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az elosztóba MINDEN FÁZIS A ZÖLD_SÁRGÁRA VAN KÖTVE!


szer. márc. 30, 2011 1:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 18:29
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Barcs
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Merlin Gerin multi 9 FI relét van van értelme fekötni a hálózatba? (3F 30 mA 230 V, 40A). Már sokadszor búritok némi bort meg sört a hálózatba....


szer. márc. 30, 2011 0:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Asszem ez még nem lett linkelve. :)
PhotonicInduction rémtettei


kedd márc. 29, 2011 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Utalnék még Spafi hozzászólására, hogy színtiszta átverés az a rész, hogy harmada áramfogyasztással ad ugyanakkora fűtésteljesítményt, mint a hagyományos "izzószál".


Ilyet nem írnak...azt írják, hogy nem hagyományos izzószál van benne, hanem egy speciális fémötvözetből készült fűtőbetét, ami alacsonyabb hőmérsékletre melegszik fel, mint a hagyományos. A harmad annyi pedig úgy jön ki, hogy az az idő, amíg megy a fűtőtest kb. harmada a teljes üzemidőnek, mivel kapcsolgat. Logikus, hogy nem fogyaszt annyit, mintha folyamatosan menne, pl. a 2000W. Na persze ez ugyanúgy igaz egy 2500W-os olajradiátornál is, ott is van termosztát, csak mechanikus...Meg persze furcsa, hogy egy forróra melegedő olajradiátornál kevesebb ideig megy és mégis meleg van... Meg ki tudja leellenőrizni, milyen is az a fűtőszál... Azért írtam, hogy alulról súrolja az ígérteket, mert van egy srác, aki feltette a netre a tapasztalatait, az alapján ez jön le...

Nem védem őket, nekem nem kéne. Őket is le fogom beszélni róla (mint az előző hsz végén is írtam), mert nem lesz jobb nekik tőle, se olcsóbb...

Üdv
Inhouse


hétf. márc. 28, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Pont ez az. Alapjogon, ingyen 25A-es automatát raknak fel maximum (spéci esetben 32-eset). A 25 feletti részért fizetni kell, ha jól tudom 4eFt amperenként.
Mivel a lakásban más fogyasztók is vannak, csak a három fázis jöhet szóba (pl 3x25A). Utána lehet számolni mekkora a hozzájárulás. ha egyáltalán adnak engedélyt.


De mivel nekik kellene egy kicsi és két közepes, ez így együtt 2400W, ez egy hajszárító...arra meg nem kell bővítés...

Idézet:
Az ilyen szövegen mindig mosolygok. Adja mindezt a 30 évet egy kis magyar kft, ami bármikor lehúzhatja a rolót, akár holnap is.


Ez igaz, de az előbb még kevés volt az 5 év...

Idézet:
Semmiféle külön szellőzés nem kell, ha szakszerű a szigetelés. Aki persze fűzfői Nikecellt rak, az ne csodálkozzon. A jó hőszigetelő anyag 10-15 cm vastag, és páraáteresztő. A lányoméknál ilyen van, évek óta. Ezért merem leírni a tapasztalatot.
Mellesleg a havi villanyszámlájuk télen max. 25eFt volt (beleértve minden egyéb fogyasztást és a meleg vizet is), a befűtött terület 350m2 (geotermikus a fűtés/klíma). Levegő szellőztető visszanyerő nincs. Gáz sincs is a házba bevezetve.


Forintosítva mennyi ez amit itt leírtál? Lehet nagyokat álmodni, de a többség nem tudja ezt megcsinálni, egyszerűen nincs miből... Egyébként mivel főznek, árammal? Mennyit az áramszámla havonta?

Idézet:
Úgy hívják, hogy GEO áram, 20 órát garantálnak napi átlagban (hasonló áron van, mint az éjszakai áram). De csináltam egy átkapcsolót. Ha nincs, átvált a normál áramra, hogy ne álljon le a fűtés.


Faternál is így bekötve, az előszobában van a doboz. Mindig idegbajt kapok, amikor átvált a mágneskapcsoló... :)

Üdv
Inhouse


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inhouse hétf. márc. 28, 2011 20:45-kor.



hétf. márc. 28, 2011 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A 32 A fölötti részért kell fizetni. Az idei díjat nem tudom, most a tavalyit se pontosan, mert nincs nálam az adat, de olyan 5000 Ft körül lehetett.
Korábban kb. 10 eFt kiszállási díj is volt, amikor cserélték a kismegszakítót nagyobbra. Ez mintha már megszűnt volna, külön ezért nem kell fizetni.
Ha esetleg régi szerelés, és nem felel meg a szabványnak, akkor nem egyszerűen kismegszakítót cserélnek, hanem előtte a szabványos mérőhely kialakítás is növeli a költséget, melyet minősített villanyszerelővel kell elvégeztetni.

Utalnék még Spafi hozzászólására, hogy színtiszta átverés az a rész, hogy harmada áramfogyasztással ad ugyanakkora fűtésteljesítményt, mint a hagyományos "izzószál".


hétf. márc. 28, 2011 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
... nem akkora nagy dolog...valószínű nem kell hozzá semmi egy 25A-es kismegszakítónál

Pont ez az. Alapjogon, ingyen 25A-es automatát raknak fel maximum (spéci esetben 32-eset). A 25 feletti részért fizetni kell, ha jól tudom 4eFt amperenként.
Mivel a lakásban más fogyasztók is vannak, csak a három fázis jöhet szóba (pl 3x25A). Utána lehet számolni mekkora a hozzájárulás. ha egyáltalán adnak engedélyt.

Idézet:
5 év garancia és 30 év szavatosság.

Az ilyen szövegen mindig mosolygok. Adja mindezt a 30 évet egy kis magyar kft, ami bármikor lehúzhatja a rolót, akár holnap is.

Idézet:
...ha hőszigetelsz egy házat, biztosítani kell a szellőzést, hogy a pára kijuthasson, egyébként jól lepenészedik minden...

Semmiféle külön szellőzés nem kell, ha szakszerű a szigetelés. Aki persze fűzfői Nikecellt rak, az ne csodálkozzon. A jó hőszigetelő anyag 10-15 cm vastag, és páraáteresztő. A lányoméknál ilyen van, évek óta. Ezért merem leírni a tapasztalatot.
Mellesleg a havi villanyszámlájuk télen max. 25eFt volt (beleértve minden egyéb fogyasztást és a meleg vizet is), a befűtött terület 350m2 (geotermikus a fűtés/klíma). Levegő szellőztető visszanyerő nincs. Gáz sincs is a házba bevezetve.

Idézet:
Van Mo-on is "éjszakai áram", kedvezményes tarifával, persze ezt is igényelni kell és fizetős. De talán még van valami zöld áram kedvezmény is...

Úgy hívják, hogy GEO áram, 20 órát garantálnak napi átlagban (hasonló áron van, mint az éjszakai áram). De csináltam egy átkapcsolót. Ha nincs, átvált a normál áramra, hogy ne álljon le a fűtés.


hétf. márc. 28, 2011 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Az árhoz számítsa hozzá a lakás újrakábelezését (legalább is részben), hálózatbővítési hozzájárulást (komoly tízezrek)- ha adnak egyáltalán engedélyt. Tudniillik itt komoly áramfelvételről van szó (legalább 20-30A).


Nem olyan vészes, a legnagyobb is csak 2000W-os. Nekik nem kellene a legnagyobb sehova, 2 közepes és egy kicsi max. kb. 2500W+ nem akkora nagy dolog...valószínű nem kell hozzá semmi egy 25A-es kismegszakítónál. Mivel nem nyáron használják, a hálózati terhelés csak jól jön a szolgáltatónak...

Idézet:
Az öt év garancia nagyon karcsú, és ez a panel kötve hiszem hogy javítható, ha elromlik. Egy gázkészülék sokkal tovább használható, a csövek és a fűtőtest pedig manapság szinte örökéletű.


5 év garancia és 30 év szavatosság. Kíváncsi lennék egy bármilyen gázos készülék 5 év utáni garanciájára. Manapság a 2 év is nehezen érvényesíthető bármire...

Idézet:
És hát az áram ára is lehet akármilyen, csak egy döntés kérdése.


Ez tény, itt van ellentmondás, hülyeség arra hivatkozni, hogy a gáz ára emelkedik, és azt sugallni, hogy az áram nem...
Mint ahogy az is marhaság, hogy a gázos központihoz és gázkonvektoros fűtéssel egyformának mondják a havi költségét. Hiszen ez utóbbi 2 nem igazán lehet egyforma, a gázkonvektor egy nagyon rossz hatásfokú szerkezet. De volt, akinek csak erre futotta, egyszerűbben, gyorsabban volt telepíthető, nekik lehet igazán alternatíva a csere ezekre az elektromosokra.
Egyébként meglepődtem, mert elektromos kazán is van... :huha:

Idézet:
Szerintem a legjobb megoldás elsőnek: a lakás jó hőszigetelése. Mert nyilván annyi teljesítményt kell belenyomni fűtés címén, mint amennyi kimegy a falakon, meg az ablakokon át. Ha ez megvan, akkor talán szóbajöhet az elektromos megoldás is.


Ez a megoldás pillanatnyilag akkora költség lenne, amire egyszerűen nincs keret. Lehet elvben jó megoldásokat nézni, ha nem tudod kifizetni, akkor nincs értelme. Nem beszélve a járulékos költségekről...ha hőszigetelsz egy házat, biztosítani kell a szellőzést, hogy a pára kijuthasson, egyébként jól lepenészedik minden...és már farkába is harapott a kígyó, mert egy viszonylag jó hőszigetelésű (Hungaropan üvegek, de átlagos állapotú, korrekt záródású fa nyílászárókkal, átlagos vastagságú falak) házra ráköltenek 1-2mFt-ot, majd a pára miatt raknak párakieresztő réseket a műanyag nyílászárókra, hogy ki tudjon menni... :shock: Persze, ahol süvít a szél az gáz, csak ne essünk át a ló túloldalára és ne vakarjuk a jobb fülünket a bal kezünkkel. Persze létezik erre is megoldás, olyan levegő szellőztető, ami a meleget benn tartja, na az magában közel 1mFt. Ki tudja ezt kifizetni? Mikorra térül meg? Sajnos ezek a kérdések jönnek előbb és nem az, hogy na de ezzel kevésbé károsítom a környezetem...

Idézet:
Ezt a panelt olyan országokban lehet jól kihasználni, ahol olcsó a saját áram, és nem kell külföldről venni jó részét (Oroszország, Norvégia, Finnország).

Szóval: érdemes elgondolkozni a részleteken is.


Van Mo-on is "éjszakai áram", kedvezményes tarifával, persze ezt is igényelni kell és fizetős. De talán még van valami zöld áram kedvezmény is...

Nézegettem tapasztalati hozzászólásokat, se túl rossz, se túl jó nem volt. Alulról súrolva azt tudja, amit írtak. Ettől függetlenül valószínű, hogy nem alternatíva, mivel minek fizetnének érte kb. 210eFt-ot, hogy hasonló havi költségük legyen áramból, mint előtte gázból... Ha most kellene választani, akkor talán (csak gázkonvektor esetén), meg kevesebb helyet foglal, és szebb... Minden egyéb esetben, persze ha van rá pénz, akkor kondenzációs turbó gázkazán jó hatásfokú, nagy felületű radiátorokkal és padlófűtéssel, napkollektor, napelem, hőszivattyú, és egyéb úri huncutságok...

Üdv
Inhouse


hétf. márc. 28, 2011 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Végre egy korrektnek tűnő tájékoztatás:
http://index.hu/tudomany/2011/03/28/az_atomtol_nem_kell_felnetek_jo_lesz/

Üdv
Inhouse


hétf. márc. 28, 2011 8:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Az ADAX fűtőpanelben nem izzószál van, melyet napjainkban megszoktunk, hanem egy speciális fémötvözetű fűtőbetét, amely az izzószálaknál alacsonyabb hőmérsékleten működik, ezáltal kevesebb áramot fogyaszt. A fűtésteljesítményt még gazdaságosabbá teszi a precíz elektronikus vezérlés. Ha az ADAX önálló fűtésként üzemel, az óránkénti fogyasztása általánosságban a fűtésteljesítmény harmadának megfelelő kWh.


Ez színtiszta átverés.


vas. márc. 27, 2011 22:42
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Az ára alapján megérné neki, mert 3 helység lenne, az 200-210eFt max ...

Az árhoz számítsa hozzá a lakás újrakábelezését (legalább is részben), hálózatbővítési hozzájárulást (komoly tízezrek)- ha adnak egyáltalán engedélyt. Tudniillik itt komoly áramfelvételről van szó (legalább 20-30A).

Az öt év garancia nagyon karcsú, és ez a panel kötve hiszem hogy javítható, ha elromlik. Egy gázkészülék sokkal tovább használható, a csövek és a fűtőtest pedig manapság szinte örökéletű.

És hát az áram ára is lehet akármilyen, csak egy döntés kérdése.

Szerintem a legjobb megoldás elsőnek: a lakás jó hőszigetelése. Mert nyilván annyi teljesítményt kell belenyomni fűtés címén, mint amennyi kimegy a falakon, meg az ablakokon át. Ha ez megvan, akkor talán szóbajöhet az elektromos megoldás is.

Ezt a panelt olyan országokban lehet jól kihasználni, ahol olcsó a saját áram, és nem kell külföldről venni jó részét (Oroszország, Norvégia, Finnország).

Szóval: érdemes elgondolkozni a részleteken is.


vas. márc. 27, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://www.adax.hu/

Hallottatok már erről? Egy ismerősöm gázkonvektorokról váltana és ezzel szemezik...bennem valahogy vannak kételyek...
Az ára alapján megérné neki, mert 3 helység lenne, az 200-210eFt max, ennyiből alig jön ki egy kondenzációs turbó gázkazán, és hol vannak még a radiátorok, a csövek, a turbó szett, a szerelés...

Üdv
Inhouse


vas. márc. 27, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Köszönöm az infót.

Idézet:
Az, hogy nem jelezték a főoldalon .... hááát...


Hiba mindenhol lehet, engem leginkább ez a része zavart a dolognak...

Üdv
Inhouse


pén. márc. 25, 2011 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Valamit lehet tudni, hogy miért nem ment 2 napig a fórum? Régebben is volt, hogy 1-1 nap kimaradt, a mai világban elég érdekes, hogy egy huncut szó nem kerül ki, hogy mi is történt...

Hardverhiba volt. Meg átszervezés, és az evvel kapcsolatos lassulási problémák. :shock: :)

Az, hogy nem jelezték a főoldalon .... hááát... :cry:


csüt. márc. 24, 2011 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Valamit lehet tudni, hogy miért nem ment 2 napig a fórum? Régebben is volt, hogy 1-1 nap kimaradt, a mai világban elég érdekes, hogy egy huncut szó nem kerül ki, hogy mi is történt...

Tengervíz antenna:
http://www.youtube.com/watch?v=9tIZUhu21sQ

Üdv
Inhouse


szer. márc. 23, 2011 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... Ez a dög akkor keresett magának egy üres csatornát és adott ki antenna jelet.
Egy 6fejes Philips volt.

Fejen álló logika. :shock:
Ez nem jellemző a németekre, de lehet hogy kínai a cucc (vagy csak a szoftver). Akkor már érthető, néha elképesztő logikával dolgoznak. Legalább is nekünk úgy tűnik. :)


hétf. márc. 21, 2011 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szüleim videómagnójával szívtam hasonlót.
Összedug, bekapcsol, kazi betesz, play.
Scarton minden rendben, antennakábelen nemtalálom a jelet.
Körbenézem alaposan, sehol se találom a tesztjel kapcsolót és a sáv hangolót.
Persze a kézikönyvben sincs semmi.
Csak amikor fél óra talajtorna után végigfuttatom az automata keresést (szembe se volt, nem a videón ketresztül akartak TV-t nézni), akkor jött a kép.
Ez a dög akkor keresett magának egy üres csatornát és adott ki antenna jelet.
Egy 6fejes Philips volt.


hétf. márc. 21, 2011 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Bocs, ha nem volt egyértelmű, de az első üzembehelyezés menüpont magában foglalja a képarány beállítást, aktív antenna, stb... és a végén egy automatikus keresést. Ugyanazt, amit pár perc múlva újra lefuttattam külön...

Üdv
Inhouse


vas. márc. 20, 2011 22:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
...utoljára lefuttattam az automatikus keresést ...
... Mihez kellett 3-4 perc a bekapcsolás után?...
... Miért nem írt ki semmit, hogy pl. várjon, inicializálás? ...

Avval kellet volna kezdeni. Honnan tudná, hogy hol vannak az adott csatornák? :shock:
Sajnos a mai digitális boxok ilyenek. Rengeteg csatornahely van, mindet végig kell nézni. Ez ennyi idő manapság.
Azért nem ír ki semmit, mert így csinálták meg a szoftverét. A kedves tulaj le van sza.rva a Telfunkennél (is).


vas. márc. 20, 2011 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vett a szomszédom egy TELEFUNKEN TTR-280C DVB-T tunert, mindigTV Extra előfizetéssel. Hívott, hogy nem tudja elindítani. A kártya egy borítékban volt, semmi leírás az aktiválásról...
Megnéztem, jól dugta össze, lefuttatta az első üzembehelyezést, de semmi. Megcsináltam én is, és tényleg semmi, mintha nem is lenne antenna... Kérdeztem, hogy előtte a sima TV-n jó kép volt-e és igen. Visszadugtuk, teljesen jó jel. Vissza a vevőbe, automatikus keresés, semmi...
Azon tanakodtunk, hogy ez bizony rossz lehet...utoljára lefuttattam az automatikus keresést és elkezdtek megjelenni a rádiók, aztán a TV csatornák, a végén persze be is jött a kép... Mihez kellett 3-4 perc a bekapcsolás után? Miért nem írt ki semmit, hogy pl. várjon, inicializálás?

Üdv
Inhouse


vas. márc. 20, 2011 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Teljesen tipikus.


pén. márc. 18, 2011 7:06
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az mennyire számít rémesnek, hogy összefutottam egy nicd akksicsomaggal, 7 akksi, és eleinte mindegyik totál rövidzárlat jeleit mutatta, azaz 0.00 V kapocsfesz, áramgenerátor 1.5 A-re állítva 0.1-0.2 V volt mérhető rajtuk.
Gondoltam lesz ami lesz, megküldtem először 2, majd 3 A-rel, sikerült végülis 4 cellába életet verni, ezeknél nagyobb áramnál pár másodperc után hirtelen felment 1 V fölé a feszültség. A többi maradt ugyanúgy merev rövidzár.
Kíváncsi leszek mi kapacitás maradt bennük, mennyire lesz jelentős az önkisülésük. Egy IPC-1-el megfrissítem őket, meglátom mi lesz a vége. Na nem mintha nagyon tudnám őket valamibe használni, de kísérletnek érdekes. (Sanyo Cadnica Extra KR-600AE, 2/3 A méret)


csüt. márc. 17, 2011 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kell az elektromosság...

http://ziza.qip.ru/2011/03/15/jelektrostancija_svoimi_rukami_19_foto.html

Üdv
Inhouse


csüt. márc. 17, 2011 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tényleg lazán kapcsolódik, de hol tart már a technika...elképesztő...az utolsó pár kocka meg már tényleg érdekes...
Az első pár meg sajnos nagyon aktuális...

http://ziza.qip.ru/2011/03/11/specjeffekty.html

Üdv
Inhouse


szomb. márc. 12, 2011 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
Most a 2.1 TB-os probléma van napirenden. És még mindig van géped és működik.

Na jó, de a 2,1 TB határra 32 biten nincs valódi megoldás. Legfeljebb az, hogy 2 TB-ra particionál, mint valami Seagate próbálkozás, vagy volt valami driverszerű megoldás valakinek, és nem bootolhat róla.
EFI BIOS és GPT partíció, ez a jövő, ez a megoldás.

Laci_L írta:
Hogy mennyiért adják ezeket a szerkezeteket, meg tisztán kereskedelmi kérés. Az állam biztos, hogy nem fogja dotálni.

Lassan 10.000 Ft alatt vannak már egyszerűbb dekóderek. Most, hogy ez kinek sok, akinek se új tévére, se másra nincs pénze, azon lehet morfondírozni.
Lehet, hogy még normális antenna is kell a tetőantennás vétel megcélzása miatt.
Volt arról szó, hogy lesz állami támogatás, de az nem most volt. Nem is olyan egyszerű ez a kérdés, hogy nem kapcsolunk le, mert a támogatás pénzbe kerül, meg a kormány nem készült fel rá.
Azzal, hogy nem kapcsolják le, az analógot (a közszolgálati m1, Duna) tovább kell sugározni milliárdokért. Ennek megtakarításából lehetne fordítani akár dekóderre is.
Volt valami számítás, hogy kinek meddig nullszaldós, ha a kereskedelmiktől meg beszedik a díjat a koncesszió lejárta után is.
Csak úgy néz ki, az RTL Klub már beintett. Ők addig sugároznak, ameddig a szerződés szól, oszt jónapot, lekapcsolnak. Így nyilatkozott valami főnökük.
Ott és úgy nézik őket, ahol tudják azután.
Akkor még hozzájön az, hogy a 4G mobil se terjedhet, míg nincs analóg lekapcsolás. Ennek is vannak oda-vissza anyagi vonzatai.
Szóval az élet szokás szerint bonyolult, nem fehér-fekete.


hétf. márc. 07, 2011 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Skori írta:
... ez csak a földfelszini műsorszórásra igaz, a kábel TV szolgáltatásokra nem feltétlenül, vagy csak sokkal később, mert ott nincs szigorú határidő az átállásra...

A DVB-T földfelszíniről van szó, amit be kell vezetni. A kábeles átvitel szerintem magánügy, azt csinálnak amit akarnak, ha van rá előfizető. De azt látom, hogy szép lassan csökkentik az analóg csatornák számát (UPC), és átteszik a DVB-C -re.

Én is nagyon pipa vagyok miatta. Minden egyes tévéhez kell egy box, ha van a tévében dekóder, akkor is, mert nincs külön kártya.

Mellesleg szerintem újra hosszabbítani fogják az analógot, különben fellázad a fél ország. Ennél kevesebbért volt már itt balhé.


hétf. márc. 07, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Ha lekapcsolják az analóg adást, a régi tévéjét mindenki csak monitornak tudja használni. Azaz, ha nincs dekódere (SetTopBox), akkor csak a falat nézheti.
Annyit azért tegyünk hozzá, hogy ez csak a földfelszini műsorszórásra igaz, a kábel TV szolgáltatásokra nem feltétlenül, vagy csak sokkal később, mert ott nincs szigorú határidő az átállásra. Amúgy meg szemét dolog ez az egész, ugyanis nyugodtan hagyhatnánk, hogy a csak analóg vételre alkalmas TV vevők "kikopjanak a használatból" (elavulnak, tönkremennek stb...), és így nem jelentene plusz kiadást a digitálisra átállás, mert már csak digitális vételre allkalmas TV-k kaphatók. Ugyanakkor nem érezné senki úgy hogy ráerőszakolnak valamit amire esetleg semmi szüksége, csak éppen nincs más alternatíva. (Valahol hasonló jelenség pl. a 100W-os izzólámpák "erőszakos" betiltása - ha annyival jobb alternatívák lennének akkor magától lecsökkenne a forgalma ezeknek)


hétf. márc. 07, 2011 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... A megfelelő szakiknak meg kell oldani, hogy Mariska néni 2013 után is nézhessen TV-t a nélkül, hogy a fele nyugdíját egy dekóderre kelljen költenie.

Nem fogják megoldani, mert nem lehet. :shock:
Ha lekapcsolják az analóg adást, a régi tévéjét mindenki csak monitornak tudja használni. Azaz, ha nincs dekódere (SetTopBox), akkor csak a falat nézheti.

Hogy mennyiért adják ezeket a szerkezeteket, meg tisztán kereskedelmi kérés. Az állam biztos, hogy nem fogja dotálni.
A másik megoldás olyan tévét venni, amiben már benne van a dekóder, és esetleg a fizetős kártya hely is (CA, CI). Az szív nagyot, aki nem régen vett új tévét ezek nélkül.
A régebbieket amúgy is le szokták cserélni egy idő után (nem javítható, elavult). Ha nincs rá pénze, akkor sajnos nem néz tévét.

Az átállás meg EU döntés. Így is kértek már nálunk hosszabbítást. Azt még lehet esetleg tovább húzni.


hétf. márc. 07, 2011 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
nacorvus írta:
Ezt úgy hívják rémhírerjesztés...

Mondod te, mert érted. :shock:
De én, mint hozzá nem értő, szépen beszopom az egészet. :)


Ha belegondolsz túlvagyunk a HDD-k 512 MB-os, 2.1 GB-os és 32 GB-os határának a problémáján.
Most a 2.1 TB-os probléma van napirenden. És még mindig van géped és működik.
A RAM címzési korlátok is részben már a múltté.
Ez is meg lesz oldva, legfeljebb egy ideig lesznek korlátozások bizonyos esetekben/helyeken.

Ez is olyan, mint a DVB-T.
A megfelelő szakiknak meg kell oldani, hogy Mariska néni 2013 után is nézhessen TV-t a nélkül, hogy a fele nyugdíját egy dekóderre kelljen költenie.


hétf. márc. 07, 2011 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ma már egyáltalán nem olcsó szórakozás, és az olvasni való is sok lett, nem könnyű eldönteni, hogy melyik hiteles.


szomb. márc. 05, 2011 11:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
:hm: Hű!,mis volt ez a szerecsekártyaszöveg a 'Gazdálkod Okosan ' tárasban anno..
Valami ilyesmi :"OVASS! AZ OLVASÁS OLCSÓ KELLEMES SZÓRAKOZÁS."-és nem kaptál rá egy petákot sem... :P


pén. márc. 04, 2011 20:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
nacorvus írta:
Ezt úgy hívják rémhírerjesztés...

Mondod te, mert érted. :shock:
De én, mint hozzá nem értő, szépen beszopom az egészet. :)


pén. márc. 04, 2011 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ezt úgy hívják rémhírerjesztés..van benne igazság,de a fele sem az!
Ez,hasonló hiszti,mint a milleneumi váltás,ill. a 32-64-bit kezelhetősége.Valóban vannak ilyen hardverek,amik nem tudják kezelni-az alkatrészgyártási csökevények miatt-..a többi meg simán átkúszik,ha máshogy nem egy új firmmel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus pén. márc. 04, 2011 19:59-kor.



csüt. márc. 03, 2011 22:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vannak még gondok az IPv6 körül:

http://www.sg.hu/cikkek/80292/meg_mindig_nem_allunk_keszen_az_ipv6_ra


szer. márc. 02, 2011 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Amit mindig is tudtunk...

http://www.hocipo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=648Itemid=30

Üdv
Inhouse


szer. márc. 02, 2011 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Végülis jó lett a hosszú kábel végén a kép.

PC-tápos telefontöltés következményei:
http://anti.fishki.net/comment.php?id=21508

Üdv
Inhouse


pén. feb. 25, 2011 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Lejjebb tekerve elkezd rángatózni is a kép, mint videónál nyűtt kazettával...

Mert vágja a szinkronjelet. Vagy túl van vezérelve, vagy rossz valamelyik fokozat munkapontja. Oszcilloszkóp kell a beállításhoz, de legalább is szerencse. :shock:


pén. feb. 25, 2011 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Beépítettem, jobb lett, mint az eddig ott levő fix kimenetű, de csak csutkán. Lejjebb tekerve elkezd rángatózni is a kép, mint videónál nyűtt kazettával...

Üdv
Inhouse


pén. feb. 25, 2011 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Legyen itt a 4 függetlenül szabályozható kimenetű videó erősítő rajza...

Aránylag korrektnek tűnik. A frekvenciamenetet azért megnézném. :shock:
A bemenetet 75 ohmmal le kell zárni.


csüt. feb. 24, 2011 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://www.inhouse.fw.hu/elektronika/SP-AVB14G_video_booster.gif

Legyen itt a 4 függetlenül szabályozható kimenetű videó erősítő rajza.
Ami még érdekesség az X7809 TO220-as tokban, és balról jobbra Output, GND, Input, mint a TO-92-eseknél...

Üdv
Inhouse


csüt. feb. 24, 2011 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Lézereznek erősen! :)

http://index.hu/tech/2011/02/23/hat_meter_acelt_ateget_az_amerikai_lezeragyu/

Közben van fejlemény a "nem megy a fax IP telefonon" ügyben. Be lett újra jelentve, és egy segítőkész ügyfeles felvette modemcserére őket. 2 Terayon már cserélve Thomsonra és jelentem megy a fax. Nagy valószínűséggel a Terayonok hullanak mint a legyek, mert az ügyfeles mikor meghallotta, hogy még ilyenek vannak fenn egyből megenyhült...
Anyósoméknak még ilyen van, és sokszor van olyan, hogy hívnának minket, 1 csörr, felveszem és foglalt jelzés. Újrahívnak 2-3 szor, ugyanez. Én próbálom, foglaltak. Újraindítják a modemet és jó lesz... Ennek némileg ellentmond, hogy egy barátom lakik anyósoméktól 4 házra azonos oldalon és vele is volt már olyan, hogy szakadozik a hang, neki Cisco modemrouter van IP TV-vel bár az is fagyogat...lehet, hogy kábelszakasz gond?!

A 4 csatornás szabályozható videó osztó megérkezett, tavaly július óta jött... :)
Visszarajzoltam, holnap felrakom, hátha kell valakinek. Egyébként ezt valamiért autóhoz ajánlják... sima tranzisztoros, 2db az elején és 4 a 4 kimenetnek. C1815 és A1015 van benne...

Üdv
Inhouse


szer. feb. 23, 2011 23:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
Na ebben komoly lehetőségeket látok...

Már 50 éve volt felhúzható zseblámpa. Vagy még régebben.


pén. feb. 18, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na ebben komoly lehetőségeket látok.
Amúgy úgyrémlik, valamelyik társaság csinált már felhúzós laptopot.
http://www.fn.hu/tech/20051117/kurblis_ ... 0_ezerert/


pén. feb. 18, 2011 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem teljesen erre gondoltam...
Mint a vissza a jövőbe autójában, kinyitsz egy tartályt, beledobod az ételmaradékot és mehetsz...
Vagy ezek is biogázt fejlesztenek és azt égetik el? Hopp...akkor ez az... :)

Itt is van egy érdekes fejlesztés:
http://www.yankodesign.com/2011/02/15/winding-power/

Üdv
Inhouse


pén. feb. 18, 2011 10:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... miért nem építenek az élőlények mására olyan eszközt, ami a táplálékból nyer energiát...

Van ilyen. Ez a biogáz, és a vele hajtott gép. :shock:


pén. feb. 18, 2011 9:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sokszor eszembe jutott már, hogy miért nem építenek az élőlények mására olyan eszközt, ami a táplálékból nyer energiát. Egy ember 2-3szori evéssel biztosan működik egész nap. Persze nem bélszínnel menne, hanem a háztartási hulladékkal, az íze ugye nem számít, csak a benne levő kraft.... Ahogy a vissza a jövőbe átalakított Delorien-je...
Volt már egy hír régebben, egy katonai robotról, ami felderítést végez, vagy talán még aknamentesítést is automatikusan, közben pedig a talált szerves hulladékból szedeget és abból csinál energiát. Háborús övezetben nem nehéz elképzelni, hogy jól lakjon, bár kicsit bizarr a cucc...
Erre itt egy másik példa:
http://365.postr.hu/az-elso-autonom-haztartasi-robotok-legyeket-eszik-a-faliora

Üdv
Inhouse


pén. feb. 18, 2011 9:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez a pali semmi mást nem csinál, csak mindent tönkretesz. Betett egy magnetront a számítógépházba, és bekapcsolja működés közben. :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=ugjx5mGvh-4
Motor a víz alatt:
http://www.youtube.com/watch?v=iFNCfSBCnd0

10 darab párhuzamos mikrosütőtrafóval:
http://www.youtube.com/watch?v=tDzWvBQfi10


kedd feb. 15, 2011 17:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség