Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 20:59



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

A poti új, helipot, 10kOhm 10-fordulatos.
Bár egy dolog nem tiszta, hogy egy másik, egyébként ugyanezt az áramkört tartalmazó rajzon már 100kOhm-os potencióméter van beírva.
A legkisebb és legnagyobb feszültség, ahol még rezeg, vagyis van jel, az kb. +4,1V és kb. +9,3V között van. A potméter pedig kb. +3,3V és+10V között szabályoz. Tehát alul és felül egyaránt leáll a rezgés, de ez nem zavarna.
Tegnap még próbáltam más kondi értékeket és lehet, hogy az lesz a megoldás, hogy két kondi-érték tartományban végig tudom majd hangolni a 20-20000Hz-es frekvencia-tartományt, egy átkapcsolót beépítve.
A Dióda 1N4148, ahogy a rajzon szerepel a többi érték stimmel. A szabályos 50%-os kitöltési tényező szinte végig rendben van.
Ma ismét próbálgattam, marad a két, átkapcsolható tartomány, az átfogás így is bőven jó, bár nem ezt vártam.

Üdv! Fényhang


szomb. okt. 24, 2015 12:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A lényeg: mit csinál, ha teljesen letekered? Megy, de túl magas frekin, vagy teljesen leáll? Ha leáll: hol méred a jelet? A kondin nem szabad mérni, 1 M terhelés teljesen túlterheli, de már 10 M is befolyásolja. A kitöltést beállítottad szimmetrikusra?

Mennyi a fesz a 8-as lábon legnagyobb frekin? Milyen a dióda? Mekkora a háromszögjel amplitúdója max frekin?

Amúgy én szeretem a dolgokat először megérteni, de ha nem akarod végigmérni, kinyomozni az eltérés pontos okát, egy próbát megérne az Ra Rb felére csökkentése, kétszeres kapacitással.

Nem válaszoltál a potira. Egyáltalán képes a potid ilyen finom beállításra? Nem csak simán leugrik 0-ra, átmenet nélkül?


pén. okt. 23, 2015 14:35
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Igen, pontosan arról a "Figure 8."-ról van szó.
Nincs nagy minőségi igényem vele szemben, de azt az ezres átfogást szeretném elérni.
Még 20-25Hz-en megy, de nem megy tovább 10kHz-nél.
Kisebb kondival 3,3nF-al már 12kHz-ig elmegy, de ez sem éri el az ezerszeres átfogást.
A táp 2x10V stabil, minden alkatrész pontos, kimérve, az IC már lett cserélve másikra, az kevesebbet torzít, de nem megy tovább.
Nem morog, nem harap, az IC is csak langyos, nem melegszik, mint egy angol fórumon olvastam.
Az IC kimenetén egy 100kOhm-os potméter a terhelés, innen LF356-on keresztül megy ki a jel a kimenetre.

Üdv! Fényhang


pén. okt. 23, 2015 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fényhang írta:
Kedves Mindannyian!

Építek egy funkciógenerátort az ICL8038-as IC-vel, de nem hagyja magát.
Szeretném, ha egy poti-fordulatra végighangolná a 20-20.000Hz-es tartományt, mert elvileg (az Én olvasatomban) tud ezerszeres frekvencia-átfogást produkálni.
Nos, eddig nem sikerült ezt megoldanom, pedig egy csomó adatlapot, gyári és egyéb ajánlásokat is végigolvastam, de vagy nem tudja az áramkör ezt, vagy valami egyéb nem stimmel vele.
Tudnátok ebben segíteni?

"Törököt fogtam, de nem ereszt" -jeligére.

Üdv! Fényhang


Jó, de mitől rémtörténet ez, hacsak te nem teszed azzá? Mondjuk első lépésként leírhatnád, hogy konkrétan mit tapasztaltál, csinál az áramkör (mi az, hogy nem hagyja magát? Elfut, megharap, vagy csak morog rád?), sőt egy kapcsolási rajz sem ártana arról, amit ténylegesen megépítettél. Elvileg képes az IC ekkora frekiátfogásra, de minőségi követelményeket akkor nem szabad támasztanod. A 8-as ábrát építetted meg? Log poti kell hozzá, a tápra az "alsó" vége csatlakoztatva, ugye tudod?
http://www.intersil.com/content/dam/Int ... cl8038.pdf


pén. okt. 23, 2015 12:27
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves Mindannyian!

Építek egy funkciógenerátort az ICL8038-as IC-vel, de nem hagyja magát.
Szeretném, ha egy poti-fordulatra végighangolná a 20-20.000Hz-es tartományt, mert elvileg (az Én olvasatomban) tud ezerszeres frekvencia-átfogást produkálni.
Nos, eddig nem sikerült ezt megoldanom, pedig egy csomó adatlapot, gyári és egyéb ajánlásokat is végigolvastam, de vagy nem tudja az áramkör ezt, vagy valami egyéb nem stimmel vele.
Tudnátok ebben segíteni?

"Törököt fogtam, de nem ereszt" -jeligére.

Üdv! Fényhang


pén. okt. 23, 2015 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gyakorlatilag úgy van, ahogy írtam. Van egy nagy-áramú kapcsoló (Cut-Out Switch). Ha evvel megszakítanak, az összes fogyasztó ott maradhat bekapcsolva/feltöltve. Minden eszközben van manapság valamilyen kapacitás (elko), ami a zavarokat szűri. Ezt süti ki az ellenállás.
Még annyival kiegészítem, hogy a földpotenciálon is tartja folyamatosan a tápot. A nagy elkók hajlamosak kisütés után "feléledni". Persze nem az eredeti feszültségre, de akkor is okozhat gondot a maradék. Az induktivitásokban pedig kialakulhat feszültség (külső mágneses tér, a generátornál valamilyen mozgás, stb.). Ezek is biztonságosan nullázva vannak.

De mindez csak következtetés részemről, mert ilyet nem láttam. Még a leírását sem.


csüt. okt. 22, 2015 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Ez legfeljebb arra jó, hogy gyorsan kisüssön egy 12 V-ra feltöltött nagyobb kapacitást.

Kép


szer. okt. 21, 2015 21:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
nacorvus írta:
... Szvsz 11W-os 3,3k ellenállás ...

3,3 Ohm (nem KOhm). :wink:

Egy autóban, ahol 12V van, a 3,3 KOhm-os ellenállás nem játszik, alig folyik rajta áram (190 V kell rajta, hogy 11 W-ot disszipáljon). A 3,3 Ohm már inkább. Így ellenben simán leég, mert több mint 40 W van rajta. Ez legfeljebb arra jó, hogy gyorsan kisüssön egy 12 V-ra feltöltött nagyobb kapacitást. De hogy ez áramtalanítás lenne... Nem hiszem.


szer. okt. 21, 2015 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mitől dióda? :roll: Szvsz 11W-os 3,3k ellenállás azzal is ki lehet sütni a járgányt,de közben szépen hegeszt nyomógombbal v. anélkül-vész esetén ettől még az autó simán lángba borul,még mielőtt kikászálódnának.


szer. okt. 21, 2015 18:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy barátomék versenyautót építenek, és ahhoz kellene áramtalanító. Nem olyan karos, mechanikus ami az IFA-kban volt, hanem spec, kintről, bentről gombbal oldható. Még nem láttam ilyet rákerestem, meg is lepődtem, hogy már érintkező nélkül, félvezetővel is csinálják... Aztán megláttam ezt a gyöngyszemet, tartalék dióda, ehhez a rendszerhez... A rajzok is olyanok, hogy a gomb le van rajzolva, de rajzjelek semmi, egyáltalán gomb, vagy kapcsoló... :jajne:


szer. okt. 21, 2015 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Úgy néz ki sikerült lebeszélni róla! :) Makacs, ha egyszer elhatározott valamit...
Ahol dogozom, én vagyok az "elektromos ember", ha ilyesmi hiba van, engem találnak meg. Az garanciális autóakkukat is én mérem, tesztelem, töltöm. Ennyi az előzmény...jön egy kolléga:
- Melegszik a töltő csatlakozója...
- ??? .... melyik, hol?
- Hát ami van a töltőn.
- Felraktatok egy akkut tölteni? Egy autóban van?
- Nem, a targonca...
- Ja, ok. Megnézem.
Én gondoltam az elektromos targoncára, nagy régi töltő, ki van húzva. Nézem az akkunál a nagy böszme csatlakozót, hideg, nézem a 230V-os dugvillát, hideg. Megkeresem az embert.
- Nem az elektromos targonca?
- De.
- De ott nem meleg semmi, ki van húzva.
- Ja, már kihűlt.
- De mondd már meg melyik csatlakozó melegszik, az akkunál, vagy a dugvilla?
- A dugvilla.
Ááááá...megnézem, meg kellett húzni az egyik csavart, bedugtuk, nem melegszik, oké megoldva.
1 óra múlva találkozom a takarítónővel.
- Na jó már a dugó?
- ??? Milyen dugó? (én gondoltam valamilyen mechanikus dugóra valami hordóba...)
- Hát amit kellett csinálni.
- Ja, a töltő dugvillája....ááááá


kedd okt. 20, 2015 15:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
- Szaunába, a pad alá...
Az tényleg bátor dolog! :jaj:


kedd okt. 20, 2015 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Elírtam, az M5 és M6 fog jönni még...minek?!
Valóban már az M4 előtt is HD volt, de nem rögtön, ahogy eljött az RTLKlubtól.
Hát ez már tényleg gáz, mint írtam én is sokallom a magyar állami TV adók számát, de még a rádiókét is. Gyakorlatilag most már vagy egy 24 órás magyar nóta adónk is...
Már régen is kavalkád volt, a fele műholdon is, de két különbözőn, az egyik egy olyanon, amin csak arab adók voltak még, semmi európai...nem lenne ezzel egyébként gond, ha minden olyan jól menne ebben az országban.

Na, hogy rémtörténet is legyen, kínai LED szalag 230V-os, egy kollégám vette. Kis vezeték és egy lapos dugó, bedugta, durr, levert mindent. Elhozta, mérés, zárlat. Van a vezetéken egy kis doboz, szétpattintottuk, egy graetz (600V 1A), totál zárlat minden lába. A kis kínai amikor leblankolta a vezetéket, 2 hosszabban sikerült, és úgy sajtolta össze a lábbal, hogy fél centin lógott a csupasz vezeték, persze 2-3 elemi szál még emellett lengedezett is. Kapott 4db 1N4007-et egy kis próbaNYÁK-on. Aztán megmondta mire akarja és gyorsan lebeszéltem róla...
- Szaunába, a pad alá...
- :shock: :hm: Inkább ne...


kedd okt. 20, 2015 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Ps: tudtátok, hogy az állami hírközlés évente 80 milliárdot kap?


Ment is az RTL Klubon, hogy az akkor még hamarosan induló nemzeti szócsőnek 80 milliárd fog menni, az egészségügy meg 74 milliárd adósságban fuldoklik. Vagy ennyi kéne neki a rendes működéshez, ezt már nem tudom. :evil:


hétf. okt. 19, 2015 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Már meg nem mondom, hogy a Duna volt-e vagy M1.

Mind a kettő. Az RTL után az M1 adta, majd amikor az átment kormány-hírtévébe, akkor a Duna-ra került. De amikor létrejött az M4 sportcsatorna, akkor meg oda tolták. Ott meg már a szabadedzések, meg egyéb autóversenyek is láthatók, mert ki kellett valahogy tölteni a napi adásidőt. Az igaz, hogy ez nagyon sok pénzbe kerül a jogíjak miatt.
És hát miért is kellett ennyi csatorna (Németországban fele ennyi sincs)? Hát azért, hogy kitöltsön egy digitális stream csatornát. Nehogy oda férjen még mellé az RTL, vagy a TV2. Na, és miért? Visszaértünk a gombokhoz, és az emberi lustasághoz. Nem nyomunk két gombot, ha egyet is lehet.
Ki lett ez az egész ördögien találva. Sok szakember, jogász kellett hozzá. De ezt a társaságot egész véletlenül hatalmas szakértői dohánnyal támogatták. Persze az adófizetők pénzéből, akik még tapsolnak is hozzá.

Már csak nyírni kell majd a birkát. :D

Ps: tudtátok, hogy az állami hírközlés évente 80 milliárdot kap? És ez még megfejelték most még 40-nel, mert elfogyott a pénz (összesen 120)? Eközben az RTL és a TV2 is kb 20 milliárdból van évente? És ebből fizet adót, frekvencia díjat, stb, amit az állami nem fizet? Vagy az ATV illetve a Hír TV költségvetése 2 milliárd évente? Ez még a 2%-a sincs az államinak.
Na, ez a kapitális lopás, és disznóság. Ezért vagyok némileg kiakadva. :huha:


hétf. okt. 19, 2015 15:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A Formula-1 eddig is HD volt, mióta nem az RTL Klub adja, csak nem külön spotcsatornán jött, hanem egy másikon. Már meg nem mondom, hogy a Duna volt-e vagy M1.


hétf. okt. 19, 2015 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát nem tudom kit mennyire és miért zavar az állami adók előre sorolása. Azt ne mondja senki, hogy emiatt agymosáson megy át, mert nem tud tovább léptetni, mindig leragad az első ötnél...mi lenne, ha véletlenül a shopos adó lenne elöl? :)
Sokkal inkább zavar a kis, szerény képességű országhoz mérten sok állami adó... az is, de most a TV csatornákra gondolok! :) És még fog jönni az M4 és M5... Az M3-tól többet vártam, és ráadásul az nincs a szabadon foghatóak között.
Az M4 HD-nak örülök, F1 HD-ban az jó.


hétf. okt. 19, 2015 10:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Olyan nincs, hogy valami mindenkinek jó...máshol sem.

De ez kötelező előre rendezés csak, és kizárólag a hatalom érdekét szolgálja. Ki másét? Ezért tartom egy szemét, disznó dolognak. Meg azt is, aki kitalálta. :jajne:


hétf. okt. 19, 2015 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Megmagyarázni én is (sok)mindent meg tudok. :wink: Ezzel nem tégeg zrikállak.
Szóval, ha max. 20 csatorna lenne, még azt mondom, esetleg elmegy, ha be van drótozva. De 50 vagy 100. Na neeeee! :evil:


vas. okt. 18, 2015 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ne műszaki aggyal gondolkodj! A legtöbb felhasználó mezei user, nem tudja mi a digitális, még egy egyszerű hangoláshoz is kell a szomszéd Pistike aki főiskolára jár...
Az egyszerű, puritán, bolondbiztos dolgok kedveznek a szolgáltatónak és végeredményben a felhasználónak is. Csak a műszaki beállítottságúak fanyalognak kicsit.
Óriási előnye pl., hogy ha a hiba esetén telefonáló azt mondja, nem jön a 32-sen az AXN, akkor az mindenkinél annyi, hamar kiderül, mi lehet a baj. Vagy azt mondja a diszpécser, hogy kapcsoljon az 1-esre, és várja meg a frissítést, akkor erről sem kell 5 percig parolázni, mire megtalálják. Van ennek létjogosultsága, csak be kell áldozni másokat érte. Olyan nincs, hogy valami mindenkinek jó...máshol sem.


vas. okt. 18, 2015 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... a vásárlók többsége nem ért hozzá, ezért a matricát keresi.

De miért? Mert bedumálták neki, hogy csak ez a jó. Ezt hívják előre átgondolt marketingnek, aminek a politikai haszna jól látható. A "vásárlók többsége" meg észre sem veszi, hogy át van verve, és azt nézi, amit "fent" szeretnének.


vas. okt. 18, 2015 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Gondolod, hogy a kínai gyártót érdekli a matrica, amikor kiadja a firmware-t?

Gondolkodj fordítva! A hatóság megvizsgálja őket, majd ha megfelel a kívánalmaknak ad rá, ha nem, nem. A forgalmazó inkább fogja a matricásat árulni, mivel a vásárlók többsége nem ért hozzá, ezért a matricát keresi.


vas. okt. 18, 2015 7:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Gondolod, hogy a kínai gyártót érdekli a matrica,


Évekkel ezelőtt kolléga keresett valami spéci kábelhez gyártót. Kici kínai is szóba jött.
Aztán feltette a kérdést:
Milyen bizonyítványok vannak a kábelhez?
A válasz:
Milyet óhajt?

Inkább hagyta a francba !-F

Gy.K.: Olyat nyomtatnak, amilyet a kedves vevő óhajt :)


pén. okt. 16, 2015 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Persze minden tévén is mindent át lehet rendezni, csak a boxokon nem...
...Persze jó kérdés, hogy akkor mégis miért adnak ki matrica nélküli firmware-t a csatornasorrend váltási lehetőséggel...

Az általam említett Synaps box tudja az átrendezést (és nem kócolja össze).
Gondolod, hogy a kínai gyártót érdekli a matrica, amikor kiadja a firmware-t? Engem se érdekelne. Ragassza a homlokára aki kitalálta.

A tévéről:
Nagy nehezen visszavették, és árát visszautalták. Úgyhogy maradt a tapasztalat, meg az elfurikázott kb. 200 km. Boldog vagyok.


pén. okt. 16, 2015 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ismerek Digis szerelőt, ő mondta, amikor kiderült, hogy lesz egy szoftvermódosítás az összes beltérijükön, hogy a médiahatóság kötelezte őket (meg a többit is), eddig is volt ilyen, de nem nézték, akkor bekeményítettek. Ultimátumot kaptak, nagyon hamar le kellett zavarják az egészet. Sőt a Digis beltériekkel lehetett nézni más műholdakat is, minden ilyet is kivetettek velük. Csak azt lehet nézni, amit ők szolgáltatnak, gyakorlatilag szoftveres visszabutítás történt. A Digis linken ez is olvasható. Olyasmi volt ez, mint a reklámnál a "nem lehet hangosabb szabály", pedig mégis (trükköznek)...


pén. okt. 16, 2015 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Minden gyártót nem kötelezhetnek, akkor valószínűleg az van, hogy a szolgáltató által adott eszközökön (STB) kell fixnek lennie. Az IPTV-t nem tudom.

A Telekom IPTV az tuti, hogy nem fix. Úgy rendezed, ahogy akarod. Sőt hiába machináltak ezzel a közszolgálati előresorolással, mivel nekem már át volt rendezve régesrég kedvem szerint, semmit nem kellett változtatnom az előresorolás után sem, mert maradt úgy ahogy el volt mentve. Azt nem tudom mi lett volna, ha nincs csatornasorrend váltásom, mert akkor a default sorrendnek változnia kellett volna a szabályozás szerint.
Az van, ha most bejön néhány új csatorna, azt a végére pakolja száztizenakárhanyadiknak, és ha észreveszem, és az előfizetett csomagom oldja a kódját, akár előrébb is rendezhetem. (A kódoltat is, csak annak nincs értelme.)
Mondom én, hogy az IPTV rugalmasabb. :wink: Persze minden tévén is mindent át lehet rendezni, csak a boxokon nem.
Valóban nem kell ebbe a politikát azon részbe belekeverni, hogy a közszolgálati átrendezés előtt mi volt, mert a nyüves DVB-T boxok nagy részén már 2010 előtt se lehetett csatornasorrendet váltani. Emlékszem ilyenekre fórumokból, de nagyon nem érdekelt, mert nem vagyok érintett. De olyan is volt, hogy csereberélték egyes márkák firmware-jét, mert az ebben vagy abban jobb volt. Másban meg nem, vagy bugos volt.
Én még mindig nem gondolok itt előírásra, meg központi (magyar) akaratra - kivétel a közszolgálati játékszer -, hanem egyszerűen ilyen ****, igénytelenek a firmware-ek, a gyártók letojják, vagy ennyi tudást tudnak préselni az EPROM-jukba. Persze jó kérdés, hogy akkor mégis miért adnak ki matrica nélküli firmware-t a csatornasorrend váltási lehetőséggel.
Na most ha nem csak a DVB-T ilyen, hanem a (szolgáltatói) műhold box is, meg a UPC is, az tényleg érdekes, de ebből még mindig nem feltétlen jön ki a pontos ok.


csüt. okt. 15, 2015 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az tény, hogy jóval a közszolgálatiak előre sorolása előtt lett fix a csatorna sorrend, a kettő közvetlenül nem függ össze.
Azt hallottátok, hogy OV írta a VW csaló szoftverét? :gigalol:


csüt. okt. 15, 2015 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
inhouse írta:
... Valamilyen nemzetközi szabály lehet a sorrend változtatásának a tiltása ...

Az ugyan nem. Ez egy büszke magyar ötlet. A forrásról már írtam.


És mikor találták ki? Mert már jó pár éve van boxom, és azon mindig is rögzített csatornasorrend volt :jajne:
Az mondjuk tény, hogy 2010 után fűztek be, és akkor már Viktoriátus volt :)


csüt. okt. 15, 2015 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
:shock: ..ámulok és bámulok most mi is van 'ittennéek". :hm:
I'have 2 előfizetéssel az egyik digis-ez a volt nőm nevére szólt-ez nem tudom lemondani mert,nem ad lemondó nyilatkozatot..holott tartózkodási helye nincs,ill van,de mégse. :(
A másik upc amit halaláleset miatt készülök lemondani-ottan egy bazi nagy kb 30x20 kocka van minendféle műholdas funkc.-al -lehet hogy ebben van egy vinyó is..mert a szerződést még meg se találtam -a végén lóg egy CRT -teve 50X csatornával+egy szerverkiszolgáló netsebesség wifi-n ára 12.300-ilyent nem látok a csomagokban..+teló... akkor mit ne fizessek tovább :hm:


csüt. okt. 15, 2015 17:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Valamilyen nemzetközi szabály lehet a sorrend változtatásának a tiltása ...

Az ugyan nem. Ez egy büszke magyar ötlet. A forrásról már írtam.
Vannak ismerőseim több országban (Ausztria, Németország, Anglia, Írország, Szlovákia, Románia), sehol sincs ilyen gomb megkötés, másrészt szabadon átrendezhető a sorrend (már ha sikerül). A hazai ötletnek csak egy célja van: az állami csatornákon kívüliek gyors elérését megnehezíteni. Ez sikerül is.

Mellesleg ki a fenét érdekel ez a matrica? És ha nincs ott, akkor mi van? Eladni, megvenni akkor is lehet a terméket.


csüt. okt. 15, 2015 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Minden gyártót nem kötelezhetnek, akkor valószínűleg az van, hogy a szolgáltató által adott eszközökön (STB) kell fixnek lennie. Az IPTV-t nem tudom.
UPC
T-Sat
Digi
Most nem találom azt a magyar gyártói oldalt, ahol írták a MindigTV matrica feltételeként, hogy fix-nek kell lennie a sorrendnek, ígértek is egy nem hivatalos firmware-t, ahol ez állítható, akkora igény mutatkozott rá. Ez mind a közszolgálati előre sorolása előtti dolog.


csüt. okt. 15, 2015 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát nem tudom, ez DVB-T specifikus lenne, meg "előírás", hogy be van drótozva a csatornasorrend? Valahogy nem hiszem. Volt valami olyan, hogy LCN kikapcsolás mellett már lehetett változtatni. Vagy keverem valamivel.
De akkor miért csak a boxokra igaz, a tévék DVB-T programhelyeire miért nem?
IPTV-n nincs ilyen, a műholdon se hiszem.


csüt. okt. 15, 2015 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Néhányan kicsit túlmisztifikálják OV tevékenységét és saját sértettségüket is kivetítik, ha elesnek az udvaron, arról is OV tehet személyesen...ezt talán ne.
Valamilyen nemzetközi szabály lehet a sorrend változtatásának a tiltása, meg olyat is lehetett hallani, hogy a UPC borította a bilit, mert ő betartotta a többi meg nem. Így aztán a MindigTV vevők és a Digisek is kénytelenek voltak így eljárni. A közszolgálati adók előre sorolása csak ezután jött. A környezetemben élők többségének mindig is így volt a sorrend, amikor rajtuk múlott, akkor is, nem volt ez akkora sokk. A további sorrend az már gáz, de ez van.
Tegnap a kutyás boltban vitatta meg előttem egy hölgy és a boltos, hogy mekkora szemétség már a T-től az amit most csinál:
- Milliárdokat kasszíroznak vele!
- Ja, 9eFt-ért doboz! Meg egy kis **** az egész! Alig van benne valami...
- Ja, és minden TV-hez kell venni, eddig volt 1000Ft havonta és 3 tévén néztük!

Másik "ügyfél", 4 laposTV, szintén 1000Ft-os közszolgálati csomag, kivett szűrővel családi csatornák. Most meg, nem megy, majd jól bemegy és megmondja nekik, hogy csinálják meg! Mondtam neki, hogy nem kellene az asztalt verni, mert 1000-ért közszolgálati van csak, az meg most is megy tovább. A többi is megy, csak digitális, de mivel laposak vannak, nyomni kellene egy digitális újrahangolást...
Nem, nem vagyok sem T-s, sem narancs bérenc, de igyekszem reálisan nézni a világot. Ha valaki svindlizik, és évek múlva megszűnik ez a lehetőség, akkor ne ócsároljon, hanem mondja azt, hogy na eddig tartott, eddig jól jártam (mások kárán persze), most akkor beállunk a sorba a többi rendes ember mögé.


csüt. okt. 15, 2015 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez csak az első lépések egyike a mindent ellenőrizni, és irányítani akaró hatalomtól. Vannak már egyéb példák is.

Nekem erről a Pink Floyd film, a "The Wall" jut eszembe. És az hol is játszódik? :evil:


csüt. okt. 15, 2015 8:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igen, ez a rész sajnos így van. De én a másik oldalról néztem, mert arról volt szó, hogy a matrica egyik feltétele, hogy ne lehessen sorrendet cserélni. A boxok meg már azelőtt ilyenek voltak, már amelyik, ami előtt erre végrehajtható politikai szándék jelentkezett volna. Egyszerűen ilyen **** a firmware-ek. Vagy tévedek?
Szerintem ma már a MinDig TV matrica se akkora durranás, illetve ecseteltem, hogy azért néhány dologban meg lehetett sérteni. Ha egy gyártó tojna erre, és mégis normális szoftverrel látná el a boxát, annak a híre elterjedhetne, vehetnék, mint a cukrot. Persze jó kérdés, hogy a sok Józsi bácsi és Mari néni lenne-e a több, és meg mernék-e venni, vagy az lenne, hogy de hát nincs rajta matrica.
Nem tudom, hál istennek a DVB-T box kérdés nem érintett, a tévék tudják ma már. Esetleg egykor ha lesz DVB-T2 vagy valami hasonló, újra felmerülhet.


szer. okt. 14, 2015 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Annak tényleg kitekerném a nyakát, aki nem enged a csatornasorrenden változtatni ...

Hát abból felségsértés lenne, mer OV akarta. A többi csak végrehajtotta. Tiszta politika, hogy az egyszerűen használható, egy gombnyomással elérhető csatorna csak az MTV legyen, ahonnan nagyon egyirányú az info. Sőt ...
Ezért hisz el mindent Józsi bácsi, és Juli néni Bivalybürgözdön.


szer. okt. 14, 2015 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
Természetesen felárad a DVR !-F

Na igen. Ma az. De az IPTV-t pont azzal vezették be, hogy micsoda interaktív, meg rögzít. Utána meg ahogy kezdett jobban elterjedni, elkezdtek a rögzítésért plusz pénzt szedni. Még jó, hogy legalább a régi előfizetőknek meghagyták ingyenesre, bár ez az újakat nyilván nem vigasztalja.

-=RelakS=- írta:
...SD vagy HD, lényegtelen.

Neked azon a technikán lehet, hogy lényegtelen, de IPTV-nél a sávszélesség miatt nem az. Itt 2 HD nem mehet egyszerre, hogy egyiket nézed, a másikat meg felveszed.
Mégis nem olvastam valami jókat a UPC rögzítési lehetőségekről a gyakorlati tapasztalat szerint. Nem tűnt úgy, hogy a jelenlegi IPTV helyett azt választanám, már amennyiben egyáltalán tehetném.
Egyébként sokáig ADSL-en jött az IPTV, azzal se volt gondom. Persze az még nem HD volt, de azután váltottam koaxosra.

-=RelakS=- írta:
Kimenetek... az előző dobozon minden ment, a mostanin csak a HDMI. Ha kihúzom, akkor jöhet csak jel a SCART-on.

Éppen most volt nálam egy Digi box. Azon van HDMI kimenet is az RCA mellett. Szóval lehetne így is, de ez már inkább egy mai darab. Amikor anno a T-s meg egyéb kábeltévés boxok voltak, akkor még erre nem adtak, és nyilván bevásároltak egy csomó analóg SCART vackot, amivel pont elütötték a digitális tévé lényegét, hogy digitális.

-=RelakS=- írta:
...kivéve, mikor elcseszik a firmware-t :D Egy ideig a droidos alkalmazás sem volt hajlandó semmit beállítani.
Igen, az nagy fless, mikor nyaralsz, meghallod, hogy jó film lesz, és már nyomod is, hogy akkor ezt otthon leszel szíves rögzíteni :hihi: (főleg akkor, ha hazaérsz, és kiderül, hogy a rendszer fütyült rád, és a dobozig már nem jutott el a kérésed :twisted: )

Ilyen volt nálam is boxcsere után. Hónapokba telt, mire egy sor hibabejelentés után el tudtam intézni, hogy az androidos, netes cuccukon is szinkronba hozzák az új azonosítót. Pedig már én mondtam, hogy mit kellene csinálniuk, mert nemigen értették a probléma okát. Úgy tűnt az ÜFSZ kezdett képben lenni, erre mégis hibabejelentés, hibajegy, kivizsgálták, visszaírták hogy semmi gond, lezárva, és közben meg semmi változás. De ezt inkább egyedi esetnek gondolom. Így jártam.

inhouse írta:
csak az a DVB-T vevő kaphat MindigTV matricát, amelyiknél nem lehet a sorrendet módosítani.

Ja. Egyébként ez a matrica se egy akkora dolog, főként ma már. De a kezdeteknél se volt minden oké. A Sony tévémre kiadták a matricát, és közben kiderült, hogy nem volt jó az EPG. Azután módosítani kellett, de mégsem a Sony tette, hanem az Antenna Hungária matatott valamit, és így lett jó. :wink:
Azután nemsoká rá kiderült, hogy amikor bevezették a kapcsolójelet, a tévé nem jól kezeli a 4:3 adásokat, mert kikapcsolhatatlanul széthúzza 16:9-re. :twisted: Még jó, hogy nem nagyon érdekel, meg nem sok ilyet nézek, de firmware frissítés kellett volna a tévére, ami tudtommal azóta sincs. Pedig matricás. :P Oszt mégse teljesíti a feltételeket.
Persze ez régen, a DVB-T kezdeténél volt, azóta nyilván az újabb készülékekkel más a helyzet.
Annak tényleg kitekerném a nyakát, aki nem enged a csatornasorrenden változtatni, vagy ezt csak a Kedvenceken belül tudja megtenni a felhasználó. ]:-<


szer. okt. 14, 2015 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
A WinCE ma már tényleg furcsának hathat, de semmi problémát nem tudok ebből, hogy mivel lenne jobb más. Van már okostévé különböző oprendszerekkel, de az megint más.

Lehet, hogy jobb lenne, ha ez a doboz is WinCE lenne, mert amúgy ami rajta van, az szerintem elég nehézkesen kezelhető, de legalább lassú.

TargeT írta:
Lehet, hogy már más is tud rögzíteni, nem csak az IPTV, amely nem is tud másképp működni, mint hogy először merevlemezre rögzít, és azt játszod le. Az más kérdés, hogy ez a felvétel megmarad-e, kérted-e, hogy rögzítsen is, amiben bárhová tekerhetsz, megállíthatod, vagy csak "hagyományosan" nézel egy adást, és csatornát váltva minden előzményed erről elvész persze.

UPC box is rögzít, elég tetemes késéssel jut el a műsor a tv-re, meg vissza is tekerhető. Persze, csatornaváltáskor törli az addig felvett élő adást.

TargeT írta:
Én csodálkoztam is, amikor feláras opcióként kezdték árulni a rögzítést

Természetesen felárad a DVR !-F

TargeT írta:
Említettem, hogy egyszerre 1 HD és 2 SD adás rögzíthető HD, ami azért nem annyira általános más platformon.

Az előző boxom tudott két csatornáról rögzíteni, meg a nézett harmadikról. Sajnos az tönkrement, így most olyan van, ami egy csatornáról, meg az éppen nézettről tud rögzíteni. SD vagy HD, lényegtelen.

TargeT írta:
Volt digitális kábeltévém is az említett analóg SCART kimenettel, és nemsokkal az IPTV elindulása után erre váltottam.

Kimenetek... az előző dobozon minden ment, a mostanin csak a HDMI. Ha kihúzom, akkor jöhet csak jel a SCART-on.

TargeT írta:
Egy ideje nekem az egyik legjobb benne, hogy egy Android alkalmazással bárhol vagyok beállíthatok egy adást rögzítésre. Elutazom, meglátom, hogy lesz egy érdekes adás később, és seperc rögzíteni tudom. Csak net legyen. Sőt akár otthon sem kell a tévét meg a boxot bekapcsolnom ehhez, hanem előkaphatom a telefont.

Ezt a UPC box is tudja ... kivéve, mikor elcseszik a firmware-t :D Egy ideig a droidos alkalmazás sem volt hajlandó semmit beállítani.
Igen, az nagy fless, mikor nyaralsz, meghallod, hogy jó film lesz, és már nyomod is, hogy akkor ezt otthon leszel szíves rögzíteni :hihi: (főleg akkor, ha hazaérsz, és kiderül, hogy a rendszer fütyült rád, és a dobozig már nem jutott el a kérésed :twisted: )


inhouse írta:
csak az a DVB-T vevő kaphat MindigTV matricát, amelyiknél nem lehet a sorrendet módosítani.

Ezt...
milyen...
akasztófára...
való...
majom...
találta...
ki...
?!!??!?! :jajne: :evil:


szer. okt. 14, 2015 17:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... A sathoz F aljzat dukál, sima RF-hez koax szokott lenni. Tennél fel egy képet a tied hátuljáról? ...

F aljzat van az antenna bemenetnek, de tartozékként adtak hozzá egy átalakítót az antenna csatlakozáshoz. Antenna kimenet is van, az "normális".
Ja igen: van benne csatorna konverter (beállítható a hely), de ez pl. nem megy nálam. Beállítom, de a tévén nem jön semmi. Nem érdekel, mert video alapon csatlakozok a tévéhez (nincs rajta HDMI).
Ez egy baromság, hogy nem szabad a csatornákat átrendezni. A kínai gyártó tojik rá. Ez a cucc is tudja (nem kócolja össze, mint a tévé).
Sajnos nagyon be lett építve, most nem nagyon akarom kiszedni, de nem felejtem el a fotót. :)

A tévéről:
A hibás tévén nincs automatikus Update. Kipróbáltam antennával, a DVB-T csatornákkal (mellesleg ez nekem nem kell), ott nem kócolja össze a csatornákat. El nem tudom képzelni, mi a fene van vele. Ma felhívtam a szervizt. Nem hallottak még ilyen problémáról. Holnap viszem vissza, kíváncsi leszek mit fognak mondani. Se a boltban, se a szervizben nincs DVB-C forrás, úgyhogy kipróbálni nem tudják. Lehet, hogy nagy balhé lesz. !-F


szer. okt. 14, 2015 16:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 13, 2015 18:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Üdv, segítségre lenne szükségem mint ahogy azt látom elég sok mindenkinek ezzel kapcsolatosan, vettem egy Beta rádiót és nincs meg a kódja. a rádió sorozatszáma: vwz1z2c8972308 Szeretnék rá kódot !!! Köszi elöre is!


szer. okt. 14, 2015 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
és kiad 12V/50mA-t az antenna bemeneten (a leírás szerint, de nem mértem rá).

Az antenna erősítő számára van ilyen, a műhold fejnek más kell kicsit. A sathoz F aljzat dukál, sima RF-hez koax szokott lenni. Tennél fel egy képet a tied hátuljáról?

Idézet:
A csatornarendezést elfelejti, összekócolja, a törölt kódolt csatornák újra megjelentek.

Ha automatikus frissítés van akkor is csinál ilyet, de mint írtam ez törvényileg szabályozott. Pl. csak az a DVB-T vevő kaphat MindigTV matricát, amelyiknél nem lehet a sorrendet módosítani.
A Samsungom tudja, de pl. a Balupunkt léptetés szerint úgy rakja sorba ahogy kértem, de szám szerint marad ahogy volt, ezért közvetlen számot nyomva belekavarodok, mert nem a 6. helyen van a 6-os csatorna... :)


szer. okt. 14, 2015 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
Jó, hát nem WinCE fut rajta :twisted:

Az IPTV rögzíthető, rugalmasabb, interaktív. A WinCE ma már tényleg furcsának hathat, de semmi problémát nem tudok ebből, hogy mivel lenne jobb más. Van már okostévé különböző oprendszerekkel, de az megint más.

Lehet, hogy már más is tud rögzíteni, nem csak az IPTV, amely nem is tud másképp működni, mint hogy először merevlemezre rögzít, és azt játszod le. Az más kérdés, hogy ez a felvétel megmarad-e, kérted-e, hogy rögzítsen is, amiben bárhová tekerhetsz, megállíthatod, vagy csak "hagyományosan" nézel egy adást, és csatornát váltva minden előzményed erről elvész persze.
Én csodálkoztam is, amikor feláras opcióként kezdték árulni a rögzítést, de nekem még szerencsém van, mert a régi előfizetőknek maradt ingyenes.
Említettem, hogy egyszerre 1 HD és 2 SD adás rögzíthető HD, ami azért nem annyira általános más platformon. Vagy több tuner kell.
A UPC-nél is megjelent a rögzíthetőség ugyanilyen felárért, de ha jól tudom nem annyira rugalmas. Pont nemrég olvastam erről egy leírást, és sokkal fapadosabbnak tűnt, ha még ugyanolyan.
Nem tudom, nálunk nincs UPC, még ha akarnám se választhatnám.
Volt digitális kábeltévém is az említett analóg SCART kimenettel, és nemsokkal az IPTV elindulása után erre váltottam. Nem bántam meg.
Egy ideje nekem az egyik legjobb benne, hogy egy Android alkalmazással bárhol vagyok beállíthatok egy adást rögzítésre. Elutazom, meglátom, hogy lesz egy érdekes adás később, és seperc rögzíteni tudom. Csak net legyen. Sőt akár otthon sem kell a tévét meg a boxot bekapcsolnom ehhez, hanem előkaphatom a telefont.
Kinek mi fontos, meg a gyakorlatban. Azokból is amiket Laci_L felsorolt.


kedd okt. 13, 2015 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
-=RelakS=- írta:
... Ezeket a UPC BOX is tudja, a központi rögzítést kivéve ...

Nem egészen így van, de nem vitatkozok. :wink:


Jó, hát nem WinCE fut rajta :twisted:


kedd okt. 13, 2015 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... Ezeket a UPC BOX is tudja, a központi rögzítést kivéve ...

Nem egészen így van, de nem vitatkozok. :wink:


kedd okt. 13, 2015 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
vackor írta:
Miben jobb az IPTV?

Pl:
korlátlan csatornaszám (mert minden kiválasztott műsor, és egyéb anyag Online jön)
bő és kiterjedt műsorújság
nagyon sok rádiócsatorna
igen sok (központilag) rögzített műsor, ami lejátszható (pénzért), a saját rögzítés ingyen van (a kibővített boxnak van havi díja)
nagy filmtár (pénzért)
távolról menedzselhető settopbox (WinCE fut rajta)
online hírek (Origo)

Több hirtelen nem jut eszembe.


Ezeket a UPC BOX is tudja, a központi rögzítést kivéve ... már ha az azt jelenti, hogy valahova szerverre felvehetsz valamit, aztán bárhol visszajátszod.

Szóval, mivel jobb az IPTV? !-F (mondjuk lehet, hogy egy ilyen box is tulajdonképpen IPTV, csak nem reklámozzák annak :) )


Csatornarendezés: Konyhában van egy Technika tv. Csak az analóg megy rajta, a digitális kártyán inkább átraktam anyámnak a szobai tv-be (én meg vettem magamnak másik tv-t, mind1 8) )
Az analóg csatornákkal semmi gond nincs rajta, azonban amíg a CI+ kártya benne volt, és a digitális csatornákat lehetett nézni rajta, addig nem volt hajlandó a sorrendet megjegyezni. Ugyanaz volt a sorrend, mint a boxon, akármit csináltam :evil:
Úgy látszik, nem egyedi eset :jaj:


kedd okt. 13, 2015 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Idézet:
Előfizetés nem kell mert 48 csatorna ingyen van.

Hopp...mifelénk csak 24 körül van... :|
A DVB-C boxodról írnál még? ...

HDMI aljzat van rajta. A műholdat feltételezem (kipróbálni nem tudom), mert a Setup-nál rákérdezett, hogy mi a forrás, és kiad 12V/50mA-t az antenna bemeneten (a leírás szerint, de nem mértem rá).
Evvel szemben a leírás a négy szegmenses kijelzőt is írja, de az meg nincs benne (vagy kilopták :D ). Csak egy zöld LED világít (ha van bemenőjel).
Van némi összevisszaság, az már biztos. De legalább működik. :)

Más:
Vettem egy 19"-os kis Orion tévét is csereképpen a DVB-C átállás miatt. A csatornarendezést elfelejti, összekócolja, a törölt kódolt csatornák újra megjelentek. Visszavittem (15 km + parkolási díj), kicserélték. A másik is ugyanolyan volt. Visszavették, visszaadták a pénzt.
Hazafelé bementem az Euronics-ba, és ugyanannyiért vettem egy hasonló méretű Saba márkát. Otthon derült ki, be sem lehet kapcsolni. Visszavittem (13 km), kicserélték. Az újabbnál ugyanaz a jelenség van a csatorna rendezéssel, mint a másikkal volt. Ez ma történt. Holnap viszem vissza. :hm:
Összekarmolom magam. Itt tartok most.


kedd okt. 13, 2015 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Előfizetés nem kell mert 48 csatorna ingyen van.

Hopp...mifelénk csak 24 körül van... :|
A DVB-C boxodról írnál még? Amit én találtam, az sem nem műholdas, sem nem HDMI-s ezen a számon.


kedd okt. 13, 2015 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Miben jobb az IPTV?

Pl:
korlátlan csatornaszám (mert minden kiválasztott műsor, és egyéb anyag Online jön)
bő és kiterjedt műsorújság
nagyon sok rádiócsatorna
igen sok (központilag) rögzített műsor, ami lejátszható (pénzért), a saját rögzítés ingyen van (a kibővített boxnak van havi díja)
nagy filmtár (pénzért)
távolról menedzselhető settopbox (WinCE fut rajta)
online hírek (Origo)

Több hirtelen nem jut eszembe.


hétf. okt. 12, 2015 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Miben jobb az IPTV?


hétf. okt. 12, 2015 19:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Egyébként is jobb az IPTV, mint a digitális kábeltévé, szerintem biztosan...
... felejtsük el a digitális kábeltévé előfizetést, ha van rá mód, meg azoknál a szolgáltatóknál, ahol box is kell hozzá.

Az kétségtelen, hogy jobb, de nálunk pl. 4 tv készülék van a házban. Az IPTV rendszer egy kábelről három tévét tud kiszolgálni (ha jól tudom), persze külön boxokkal )azt is megnézném hogy ha mind a háromra HD-t kérnék, hogy bírná a sávszélességet a modem). Ebből egy ingyen van, de a másik kettő már havi 1800 lenne. É mi van a negyedikkel? Ráadásul a házban nincs strukturált hálózat minden tévéhez, csak egyhez. Koax meg van. Eddig nem volt gond, mindenütt lehetett nézni. Ennek vége. Egy boxot vettem egyelőre, a többi helyen meg le lesz cserélve a tv olyanra, ami tud DVB-C kódolást is.

Úgyhogy én nem akarom elfelejteni a digitális kábeltévét. Előfizetés nem kell mert 48 csatorna ingyen van. Ettől függetlenül elmehet a sunyiba a T. :jaj:


hétf. okt. 12, 2015 18:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 149 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség