Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 26, 2024 21:13



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Pedig működhet vele két számítógépen a net. Csak nem egy időben! :lol:

Ebben sem vagyok biztos, mert a másik gép rajta lóg passzívan. Vannak impedanciák, kapacitások, amik ilyenkor parallel kapcsolódnak. A jelszint változhat, elkenődhet a jelalak.
Mérni és látni kellene. Még az is lehet, hogy eszközfüggő. Az egyikkel megy, a másikkal nem.


szer. jan. 13, 2016 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
De az tényleg abszurdum, hogy parallel van kapcsolva a két kábel. Így sosem fog működni a LAN hálózat.

Pedig működhet vele két számítógépen a net. Csak nem egy időben! :lol:


szer. jan. 13, 2016 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... kellene RJ45 elosztó, hol kap? Mondom sehol, olyan nincs ...

De van. :shock:

Én csináltam itthon, még három éve. A házban már benn voltak áthúzhatatlanul az UTP kábelek, mi így vettük meg. Ellenben az IPTV miatt kellett egy új csatorna, amin eddig csak a vonalas telefon volt abban a szobában. Csináltam egy közösítőt, meg egy ugyanolyan szétosztót, kihasználva azt, hogy csak 2x2 ér kell a hálózathoz, a maradékon meg szépen megy a telefon. Szépen működik azóta is.

De az tényleg abszurdum, hogy parallel van kapcsolva a két kábel. Így sosem fog működni a LAN hálózat.


szer. jan. 13, 2016 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Megkeresett egy kollégám, hogy neki kellene RJ45 elosztó, hol kap? Mondom sehol, olyan nincs, routernek, vagy switchnek hívják, passzívan nem lehet osztani. De én ne mondjam, a neten látta... Rákerestem, létező dolog, de az látszik, hogy csak arra jó, hogy kettészedjen egy UTP kábelt és 100Mb-re elég csak 4 ér. Viszont mindkét végére kell a kábelnek egy ilyen. Aztán, hogy nézegettem, megláttam ezt. Nagyon szép, "EGY INTERNET – KETTŐ PC, PC és TV stb..sikeresen elkelt". Mekkora lehetett a siker? A képeken látszik, hogy ez egy az egyben párhuzamos kötés, talán ISDN telefonhoz, ki tudja...de nem internethez. Még tovább lapozgatva találtam ezt a gyöngyszemet, passzív ethernet HUB. Elvileg működik half duplexben, 10Mb-en... :jaj:


szer. jan. 13, 2016 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Keskeny impulzusok csak akkor alakulhatnak ki egy kondin, ha nagy áramot kap, vagy nagy az ESR-je. Ide elkót tenni nem szabad, a rajzon is polarizálatlan kondi szerepel. Ha ilyennel építed meg, jól kell működnie. Mindkét kondi fólia legyen, vagy legalább tantál, kerámia semmiképp! Polimer elkó is esetleg...
Fényhang írta:
Kedves SPafi és Többiek!

Nem, jól raktam össze és minden alkatrész jó.
Igen a 10uF/150kOhm-ról vettem le a jelet, ami bekapcsolás után felfut és kész, vége, csak igen keskeny impulzusok jönnek a továbbiakban.
Marad a FET-es, azt még majd megépítem, kiderül, hogy mit tud.

Üdv! Fényhang


kedd jan. 12, 2016 20:50
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Nem, jól raktam össze és minden alkatrész jó.
Igen a 10uF/150kOhm-ról vettem le a jelet, ami bekapcsolás után felfut és kész, vége, csak igen keskeny impulzusok jönnek a továbbiakban.
Marad a FET-es, azt még majd megépítem, kiderül, hogy mit tud.

Üdv! Fényhang


kedd jan. 12, 2016 16:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Valószínűleg 3 db soros 2 Ah-s LiPo aksi van benne, aminek okosan összeadták a kapacitását jó kínai szokás szerint. Ezért lehet feltölteni 1 A-rel 3 óra alatt. Valószínűleg 200 A-t le is ad 6 V-ra, és 400 A a zárlati árama. A 800 ciklust is kibírhatja talán, az 5 V-os kimenetet használva. De amúgy valószínűleg alkalmas a célra amire árulják.


hétf. jan. 11, 2016 18:46
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
4. Van egy biztosíték a piros kábelen. Ez biztos hogy kiégne 200 A-nél. Nem is létezik ekkora értékű bizti.

Ne vedd biztosra, van az.


hétf. jan. 11, 2016 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... akkor indíts! :)

Lehet, hogy tényleg működik, de én azért aggódok.
1. A leírása kétségtelenül korrekt, de ez csak az eladóra vet jó fényt, az igazságtartalom más dolog.
2. Egy 6 amperórás akku nem ekkora, vagy átaludtam a múltat, mint Csipkerózsika.
3. Az a drót (mert kábelnek vékony), ami a csipeszekre megy, 200 A-nél elfüstöl.
4. Van egy biztosíték a piros kábelen. Ez biztos hogy kiégne 200 A-nél. Nem is létezik ekkora értékű bizti.
5. A töltő 1 A-es, és evvel lehet feltölteni 3 óra alatt. Érdekes.


hétf. jan. 11, 2016 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most láttam valamelyik újságban ezt a bikázót. Gondoltam rá kell tenni és várni 20 percet, aztán hátha vesz fel annyit, hogy el lehet indítani. Ehhez képest a leírás szerint olyan bikázó, hogyha csatlakoztattad, akkor indíts! :)


hétf. jan. 11, 2016 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fényhang írta:
Kedves SPafi és Többiek!

Folytatom. :)

Az 555-el megépített fűrész nem azt teszi, amit a rajzon ábrázoltál, nagyon keskeny impulzusokat ad ki.


A trigger kimeneten pont azt kell kiadnia.

A másik kimenet adja a fűrészt, az, amelyik egy 10 uF-os kondira kapcsolódik. Konkrétan a C1-re. Ha nem, akkor rosszul raktad össze.

https://plus.google.com/u/0/10642825703 ... 6618711832


vas. jan. 10, 2016 12:47
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Folytatom. :)

Az 555-el megépített fűrész nem azt teszi, amit a rajzon ábrázoltál, nagyon keskeny impulzusokat ad ki.
Ha ezt kinyújtom, az oszcilloszkópon ugyan látni valamilyen exponenciális lefutást, de az, így használhatatlan.
A FET-es majd később jön, addig maradok az első 555-ös kapcsolásomnál, legalább az megfelelően működik és ha a feszültség-szinteket olyanra tudnám beállítani, mint ami az ICL 8038-nak kell, akkor megoldódott a helyzet. Lehet, hogy kell hozzá egy teljesen független másik tápegység, aminek a feszültségét külön kell beállítanom, akkor, talán.....

Üdv! Fényhang


vas. jan. 10, 2016 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Jelentem a CD-s MP3-as Panasonic autórádió kreált AUX bemenete elsőre úgy üzemel, ahogy kell. Semmi rémtörténet... Találtam otthon egy kis kockacukor méretű 2 morzés relét, és pont annyi hézag volt a CD mechanika mellett, hogy a tranzisztorral, meg a diódával és a 2 ellenállással együtt elfért. A csatolókondik egyik lábát kiforrasztottam, a kondikat eldöntöttem és így forrasztottam oda a PC szalagkábelből készült vezetéket, meg persze az AM/FM váltófeszt, tápot, testet. Minden második (pluszban meghagyott) eret testre kötöttem. Nem zúg, nem sípol, szól szépen, ha AM-re kapcsolják. :)


vas. jan. 03, 2016 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fényhang írta:
Kedves SPafi és Többiek!

BUÉK!

Folytatom ott, hogy majd rendelek FET-et a fűrészhez és megépítem.
Közben, mert az sokkal egyszerűbb volt, megépítettem az interneten fellelhető, 4 tranzisztorral működő fűrészt, de az sem jó.
Nem megy eléggé mélyre a hangolása ennek sem.
Ha megnöveltem a tápfeszültségét, akkor leállt, akármit csináltam is vele, az időzítő kondenzátor túl kicsi volt, azt megnöveltem, a feszültségosztót trimmerrel beállítottam, bár elég zavaros volt a leírás és nem vagyok perfekt angol nyelvből, de megértettem a lényeget, na szóval, ez sem vált be.

Üdv! Fényhang


Hello!

Boldog Újévet neked is!

Ugye tudod, hogy gyakorlatilag bármilyen pFET jó oda?

És ugye tudod, hogy gyakorlatilag képtelenség bármilyen lineáris fűrészgenerátorral úgy vezérelni egy ilyen lineáris oszcillátort, hogy a 20-20000 Hz tartományban értelmes időt töltsön el 50 Hz alatt? Ezt már írtam, de nem úgy tűnik, mintha megértetted volna.

Próbáld meg egyszer számszerűsíteni, hogy mit is vársz el! Akkor fogod úgy tapasztalni, hogy "lemegy elég mélyre", ha legalább mondjuk egy fél másodpercet eltölt kis frekvencián. Mondjuk 20-tól 60 Hz-ig. Akkor viszont lineáris lefutás esetén 0,5s*20000Hz/(60Hz-20Hz)=500 s-ig tart egy teljes ciklus. Nálad ez vajon teljesül? Nagy összegbe lefogadnám, hogy nem. A probléma a feladatban van. Elvi lehetetlenséget vársz el, így a kudarc előre borítékolható.

Áthidalni úgy lehetne, ha egy megfelelő időállandójú exponenciális jellel vezérelnéd, aminek az aszimptotája 10V. Ezt csinálná pl. az általam tervezett áramkör, méghozzá úgy, hogy alacsony frekiről indul magas frekire.

http://kepfeltoltes.hu/view/160103/expo ... es.hu_.gif


Persze lehet egyszerűbben is, ha nem baj, hogy magas frekiről megy lefelé. Ha ez így OK, akkor egy vacak 555-ös IC-vel megoldható. Igaz, így kicsit kevésbé lesz precíz a kisfrekis határérték, ez is a feladatból adódik szükségszerűen.

http://kepfeltoltes.hu/view/160103/expo ... es.hu_.gif


vas. jan. 03, 2016 15:11
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

BUÉK!

Folytatom ott, hogy majd rendelek FET-et a fűrészhez és megépítem.
Közben, mert az sokkal egyszerűbb volt, megépítettem az interneten fellelhető, 4 tranzisztorral működő fűrészt, de az sem jó.
Nem megy eléggé mélyre a hangolása ennek sem.
Ha megnöveltem a tápfeszültségét, akkor leállt, akármit csináltam is vele, az időzítő kondenzátor túl kicsi volt, azt megnöveltem, a feszültségosztót trimmerrel beállítottam, bár elég zavaros volt a leírás és nem vagyok perfekt angol nyelvből, de megértettem a lényeget, na szóval, ez sem vált be.

Üdv! Fényhang


vas. jan. 03, 2016 10:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
Szerintem is a Foxit Readert érdemes használni...

Egyetértünk. :D

Én is leszedtem a gépről a hatalmas Reader-t már régen, még az XP korszakban. Minek, ha a Foxit jóval kisebb, és ráadásul többet tud.


szomb. jan. 02, 2016 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szerintem is a Foxit Readert érdemes használni. Én nem telepítek Adobe-t, a Windows 8.1 vagy 10 alapértelmezett meg szóba se jöhet.


szomb. jan. 02, 2016 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy barátomnak kell AUX bemenetet fabrikálni az autós CD lejátszójára. Amúgy CD táras lenne, persze az nincs hozzá, de ez most nem számít. A CD tárhoz lenne RCA-s vonalbemenet, de azt csak akkor lehet aktiválni, ha van CD-tár, kiesett. Leszedtem a rajzát, hogy majd az AM részt kötöm át és kivezetem, de nincs külön AM hang kivezetés, a tuner egység. Van egy kapcsolófeszültség egy lábán hozzá. Nézem a PDF-et a Win8.1 beépített nézőjén keresztül és betelt a pohár. Eddig csak az idegesített, hogy nem lehetett bezárni, meg, hogy nem találtam meg könnyen a nagyítást és nem működik más sem olyan gördülékenyen, ahogy az Adobe-é, de most nem tudtam elolvasni az értékeket. Még jó, hogy gyanítottam, hogy nem ilyen rossz ez a dokumentum. Adobe reader-el nézve szépen látom, hogy milyen értékkel vált.
Anno az Adobe-nál volt olyan, hogy nem lehetett normálisan kinyomtatni belőle néhány doksit, akkor a Foxit volt a megoldás, az tűélesen nyomatott.


szomb. jan. 02, 2016 17:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vagy van benne egy plusz kapcsoló, amivel éjszakára kb. 5 °C-kal kisebb hőfokon kapcsol a tárcsán beállítotthoz képest. Ezt a funkciót ellenállás fűtés működteti.


szomb. jan. 02, 2016 5:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mindig tanul újat az ember. :)


pén. jan. 01, 2016 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vackor!

Ha kicsit benne lennél ebben, akkor ezen nem lepődnél meg ennyire. Nagyon sok helyen, ahol ez a fajta működésű termosztát van, háromeres kábellel bekötve, ezt láthatod, bár a szeget nem értem. Ezek túlnyomórészt több tíz éves bekötések. Talán nem is volt elérhető akkoriban háromeres kábelből olyan, ahol nem zöld/sárga (vagy akár piros) a harmadik. Marad a logika, barna vagy fekete a fázis, a kék a nulla, a harmadik a kapcsolószál; és színből ami maradt. Más kérdés, hogy legalább szigszalaggal jelölhette volna, hogyha egy rutintalan, de segítőkész kéz szereli, akkor felmerüljön benne némi gyanú és jobban megnézze elsőre és ne csak a zárlat után.
- eddig még nem láttam szobatermosztáton földelést (de elhagyott bekötési helyűt már igen), csőtermosztátnál már van
- ezekben a régi termosztátokban is benne szokott volt lenni a bekötési ábra
- kellett nekik nulla, mert egy ellenállást fűtött bekapcsolt állapotban, hogy kisebb legyen a hiszterézis a be és kikapcsolás között, így növelve a komfortot (amúgy több fok különbséggel dolgoznak)

BÚÉK!


pén. jan. 01, 2016 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Ugyan drágám, értek hozzá! A sárga-zöld a fázis!

Mondta Mekk Elek az ezermester. :D


csüt. dec. 31, 2015 21:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy kis évbúcsúztató történet. :)
Apósomnál megadta magát a termosztát. Ez télen nem annyira jó, ezért gyorsan vett egy másikat, de a beüzemelés rám várt. Karácsonykor. Gondos áramtalanítás, a régi le- és szétszerelése után felraktuk az újat, majd nekiálltam bekötni. Nem túl bonyolult, két "drótot" kell bekötni. A réginek volt egy földelése is, csavar híján egy apró szöggel rögzítve! Ez figyelmeztető jel kellett volna hogy legyen, de nem törődtem vele. Az újnak nincs földelése, bekötöttem hát a két feketét. Áram vissza, néhány nyomással 25 fokra állítom, és meleg helyett lőn sötétség. Ilyenkor kezd gondolkodni az ember, hogy vajon mit kötöttem félre két vezetéken??? Előkapom a régit, nézem a hátulján a bekötést, és magamban nagyon cifrát káromkodok. Hát persze hogy az egyik feketét és a zöld-sárgát kell bekötni! A két fekete a fázis és a nulla, a földelésen meg megy vissza a fázis a termosztáttól a kazánhoz... Ahogyan az a nagy könyvben meg van írva!

A tanulság a jól ismert utolsó mondat:
- Ugyan drágám, értek hozzá! A sárga-zöld a fázis!


csüt. dec. 31, 2015 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fényhang írta:
Kedves SPafi és Többiek!

Nos, az (555+TL072) IC-vel épített fűrészem nem megy 7,6V-os feszültségnél feljebb, márpedig a méréseimből kiderül, hogy kb. 9,5V-ig fel kellene mennie a fűrészfeszültségnek, különben nem érem el a 20Hz-es alsó frekvenciát. Rail-to-Rail iC sem lenne megoldás, mert nincs kéznél és már nem költök többet rá, az idén.
Talán szeparált táppal, külön megtáplálva a fűrészgenerátor egységet, el tudnám érni, hogy a kimenőfeszültsége kb. 9,5V-3,5V között mászkáljon. Ezen még gondolkodom.
A küldött rajzot egyelőre végső megoldásnak hagyom, ha más nem sikerül. Köszönöm egyébként, de ahhoz sincs semmim, hogy most gyorsan összerakjam. Majd fizetés után esetleg.

BUÉK!

Üdv! Fényhang


Nem kell rail-to rail OPA, simán elmehet a TL072 kimeneti feszültsége is följebb, csak nagyobb pozitív tápot kell rá adni (meg 2 ellenállással eltolni a szintet). Ezért van az én kapcsolásomban is egy +5 V-os táp.

Költeni? 400 Ft-ból kijön amit rajzoltam. Vagy a fiókban heverő lomokból. Semmi spéci nem kell bele.


vas. dec. 27, 2015 15:02
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Nos, az (555+TL072) IC-vel épített fűrészem nem megy 7,6V-os feszültségnél feljebb, márpedig a méréseimből kiderül, hogy kb. 9,5V-ig fel kellene mennie a fűrészfeszültségnek, különben nem érem el a 20Hz-es alsó frekvenciát. Rail-to-Rail iC sem lenne megoldás, mert nincs kéznél és már nem költök többet rá, az idén.
Talán szeparált táppal, külön megtáplálva a fűrészgenerátor egységet, el tudnám érni, hogy a kimenőfeszültsége kb. 9,5V-3,5V között mászkáljon. Ezen még gondolkodom.
A küldött rajzot egyelőre végső megoldásnak hagyom, ha más nem sikerül. Köszönöm egyébként, de ahhoz sincs semmim, hogy most gyorsan összerakjam. Majd fizetés után esetleg.

BUÉK!

Üdv! Fényhang


vas. dec. 27, 2015 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az állatvilág egy másik meglepetése:
http://videa.hu/videok/allatok/mikro-an ... PWfkAqN0gP


szomb. dec. 26, 2015 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fényhang írta:
Kedves Mindannyian!

Először is: Kellemes Ünnepeket és BUÉK Mindenkinek!

Sokadjára, a rémtörténetem folytatódik, többféle fűrészgenerátort próbáltam az eltelt idő alatt, de egyik sem megy elég mélyre a hangolást illetően. Nem baj, még próbálkozom. :wink:

Üdv! Fényhang


Bújjék beléd is!

Azt a rajzot is próbáltad, amit neked terveztem? Elárulsz valami konkrétumot az eredményekről? Miért nem változtatsz egy kicsit az értékeken ahelyett, hogy teljesen újat építesz?


szomb. dec. 26, 2015 2:45
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nekünk egyszer a kerti szivattyú motorja égett le, mert telehordták nedves földdel a hangyák. A tekercselés meg egyszer csak megadta magát.


pén. dec. 25, 2015 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ne is mondjátok...amikor apósom állítja le az autót, és legközelebb én megyek vele, akkor gyújtás után érdemes lenne egy fotót csinálni rólam... :)

Boldog karácsonyt mindenkinek!

23-án még kapunyitót szereltem a főnökömnek. Levágja az automatát. De megnézték az a baja, hogy nem jut le az oszlopban az áram. Fent még van, de lent az elektronika dobozában már nincs. Megérkezünk, mérek, van fenn és lent is. A panel primer oldali biztosítékjában a szál felgőzölve az üvegcsőre.
- Itt zárlat van valóban, de a kábel az oszlopban jó.
- Rakjunk bele erősebb biztosítékot vagy patkoljuk meg!
- :shock: Nem, azt nem...
- De biztos csak a biztosíték ment ki...
- Nem, hiszen akkor levágta az automatát is...
- De rakj bele másikat!
- Oké főnök.
Kismegszakító le, biztosíték bele, kismegszakító fel, a panel sarkában egy zavarszűrő kondi alatt erős szikrázás, kiabálok, hogy kapcsolja le, de addigra bizti ki, automata le. Mondom, hogy mit láttam.
- Ja, azt a kis kéket (kerámia kondenzátor) már cserélték többször a kapusok, most azt mondták nem lesz vele baj többet.
- De inkább a panel alatt szikrázik...más baj lesz.
Levettem a panelt, alámászott egy olyan apróbb fajta meztelen csiga és ráégett a panelra a kondi alatt. Elhoztuk, megtakarítottam, kikapartam a beégett krátert. Új biztosíték és működik. Persze a kondi jó és nem volt még cserélve... :) Spóroltam egy vezérlő panelt, mert ezek a kapusok valószínűleg újat vetettek volna.


pén. dec. 25, 2015 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... nem sikerült dekódolni a DANKO rádió feliratot ...

Pedig azt kellene hallgatni minden igaz magyarnak. :D


csüt. dec. 24, 2015 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
mert a kijelzőn valami fura "létraszerű izé jelent meg és nő lassan, megy körbe"... :hm: Na, az mi lehet? Nem tudják, a komája már nézte az autó könyvét (Renault), de nincs benne róla semmi... Nézzük meg! Íme, ő lenne az. :lol:

Elsőre arra gondoltam, hogy nem sikerült dekódolni a DANKO rádió feliratot, és az időnként mozog !-F


szer. dec. 23, 2015 22:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves Mindannyian!

Először is: Kellemes Ünnepeket és BUÉK Mindenkinek!

Sokadjára, a rémtörténetem folytatódik, többféle fűrészgenerátort próbáltam az eltelt idő alatt, de egyik sem megy elég mélyre a hangolást illetően. Nem baj, még próbálkozom. :wink:

Üdv! Fényhang


szer. dec. 23, 2015 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Apósom szólt, hogy nézzük már meg a komája autóját, mert a kijelzőn valami fura "létraszerű izé jelent meg és nő lassan, megy körbe"... :hm: Na, az mi lehet? Nem tudják, a komája már nézte az autó könyvét (Renault), de nincs benne róla semmi... Nézzük meg! Íme, ő lenne az. :lol: Nézem, hmmm...ez egy kis tartórész hátulja a műszerfalon.
- Nem szokott itt tartani keményebb, nehezebb dolgokat?
- A kulcscsomómat szoktam odadobni...
- Dobni?
- Hát, igen...ezt... - és mutatja, több nagy régi belső ajtó kulcs, meg vagy 6 biztonsági...
- Akkor ezt kellene abbahagyni és talán megáll, nem fog tovább terjedni a folt. Ez nem kijelzés, hanem LCD hiba ott, ahol megütődött.
Hiszen ilyen pixeles kijelzés nem is lehetséges egy ilyen szegmenses kijelzőn...


hétf. dec. 21, 2015 10:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sokáig én is a Grub4DOS-t használtam ilyen multibootos ISO célra. Azután nem bootolt be egy gépen a Grub4DOS pendrive valamiért. Sőt a gép lefagyott a POST alatt.
Akkor átváltottam az Xboot programra, ezzel elég egyszerű létrehozni a multibootot és a töredezettségmentesítést is megcsinálja az .iso-k folytonosságához.
Alapértelmezetten Syslinux bootot készít, ami nem is rosszabb, de van Grub4DOS opció is. Ha ezzel csináltam meg Grub4DOS-ra, az a gép ugyanúgy nem indult.
Windows rendszeren javaslom kipróbálni az Xboot programot is, ami már elég rég beta 14, de ettől még jó.


vas. dec. 20, 2015 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ezek szerint nem csak az Én fejemben fordult meg a svájci bicska esete. Én a múltkor ezzel szemeztem: YUMI (Your Universal Multiboot Integrator). :idea:


szomb. dec. 19, 2015 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
A pendrive-ról bootoláshoz spec módon le kell formázni.......
Ez nem olyan vészes, mint sokan gondolnák. Tavaly elkezdtem nézegetni a sourceforge.net-en a GRUB4DOS projektet. Aztán meglepődve vettem észre, hogy több pendrájvra készült, bootolható eszköz is ezt használja. Szóval a leírások alapján sikerült összehozni egy bootolható pendrájvot. Ez bootoláskor egy menüvel indít kb. az alábbi menüpontokkal:
-Win7 install (választható 32 vagy 64 bites verzió is)
-Linux XUbuntu Live 32bit 14.04.1 (telepítő is egyben lassan újabbra kellene cserélnem)
-Linux XUbuntu Live 64bit 14.04.1
-Paragon Partititon Manager
-Win Password Reset
-Samsung HDD manager (egyszer szükségem volt rá, SATA mód váltáshoz)
-Hirens Boot CD MENU (rengeteg hasznos segédprogramot tartalmazó CD)
-Mini Windows Xp (Live rendszer)
-XP setup from iso (Windows XP telepítőc - egy barátom kérésére faragtam bele)
-XP setup continue (amikor ujraindí az XP telepítő)
-Grub Parancssor
-Reboot
-Kikapcs
A pendrájvon a maradék helyre meg felmásoltam még néhány hasznos programot, ez így afféle szoftveres svájcibicska-ként funkcionál nekem. Ha valaki szeretne ilyet készíteni magának, szívesen segítek.


szomb. dec. 19, 2015 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Okostelefon? :shock: Jellemzően elavult vackokat használok. :lol: Egy alap Nokia készüléket vettem anno... :roll: Egyébként, valószínűleg menne a DLNA is, mert eddig szinte minden működött a NAS-on. 8)


szomb. dec. 19, 2015 17:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Okostelefonod van-é? Droidos-e?
Ha igen, BS Player feltesz, DLNA tesztel


pén. dec. 18, 2015 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Update:
- Működik a Torrent.
- Van DLNA is, de ezt nem tudom tesztelni, mivel nincs DLNA-képes készülékem.

http://www.openmediavault.org/


csüt. dec. 17, 2015 23:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Köszi Laci_L, pont a 2.5-ös Rufust használtam. :-)

Update:
- Kikapcsol a kikapcsológombra, csak a szolgáltatás érvényesítéséhez újra kellett indítani a rendszert. :oops:
- Mintha pluginokkal lehetne DLNA-t és Torrentet is csinálni, csak még nem jöttem rá, hogy miként. :evil:


csüt. dec. 17, 2015 21:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
A pendrive-ról bootoláshoz spec módon le kell formázni, anélkül nem fog menni...

Ajánlom erre:

Rufus v2.5
https://rufus.akeo.ie/?locale=hu_HU


csüt. dec. 17, 2015 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A pendrive-ról bootoláshoz spec módon le kell formázni, anélkül nem fog menni. Vannak hozzá programok, ha jól rémlik, valami HP formatter pl. Meg persze a biosnak is támogatnia kellene, bár most láttam valami spec programot, ami bármelyiket USB boot képessé teszi, de nem tudom elképzelni.


csüt. dec. 17, 2015 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Még mindig NAS.

Tegnap próbáltam az ”Openfiler” névre hallgató újabb Linux-csodát. Kiírom pendrivera a képfájlt, be is bootol, de telepítéskor má’ nem találja saját magát. Állandóan valami képfájlt keres. Valahogyan sikerült tallózni is, de hiába dörgöltem az orra alá az iso és az img végű állományokat, egyik sem felelt meg neki. Szégyenszemre kiírtam a képfájlt CD-re, és simán feltelepült. Újraindul a gép, jöhet a próba. Már a jelszónál elakadtam, mert hiába választottam a telepítéskor magyar billentyűzetet, az éles rendszer bejelentkezésénél meg kellett cserélni a ”z” és az ”y” karaktereket. Bíbelődtem ezzel-azzal, újraindítom a gépet. Az indulási folyamat elején elkezd a szoftver toporzékolni a nem is létező 2. merevlemezért. Nem adja fel, és a 10. próbálkozás környékén összefossa a képernyőt, majd leáll. Ezt még néhányszor eljátszotta a nagyokos. Kb. minden 5. próbálkozáskor sikerül elindítani, de legtöbbször keresi a nem létező 2. HDD-t. Botrányos…

Mai szent evangélium: Openmediavault. Eddig egészen jó, bár ez sem hibátlan. Hiába állítom be a be-ki kapcsoló gombra a leállást, nem kapcsol ki, csak a kezelőfelületről tudom leállítani. Megosztások működnek, ami a lényeg, de sajnos csak jelszóval tudok hozzáférni a megosztott mappához, ami bosszantó. Egyelőre marad, majd meglátom…

u.i.: DLNA-hoz XP-s gép valami kis szoftverrel, vagy FreeNas!


csüt. dec. 17, 2015 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Engem D-Link NAS-ról lebeszéltek, így keletkezett egy ZyXEL. 21 vagy 24 ezer + vinyók áron. Két vinyós, mehet a RAID


csüt. dec. 17, 2015 7:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Van 2 forrásom akik ellátnak minden földi jóval, csak győzzem háttértárral. Már így is évekkel vagyok elmaradva, nincs szükségem rá. egy DLNA szerver viszont igen jó lenne, főleg itthoni cuccokból...


szer. dec. 16, 2015 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Nekem a torrent nem kell, ...

Ne már... :shock:

Ha valami kell balkézről, csak így lehet hibátlanul leszedni. Egy sima letöltéssel (főleg, ha lassú, akadozik), szinte biztos a hibás az eredmény, főleg nagy fájloknál. Tapasztalatból mondom.


szer. dec. 16, 2015 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Talán a 2 ünnep között eljutok oda is. Nekem a torrent nem kell, de a DLNA igen. Igazából még FTP sem kell, ha simán mint megosztást látom a hálózaton nekem már jó.
*******************************************
Kopasz... :wink:


szer. dec. 16, 2015 12:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Annak idején csak a nagyhajú és bevállalós diáktársaink ...

Off:
És mi maradt az én nagy hajamból is? Szinte semmi. :( :D


szer. dec. 16, 2015 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szia!

Eddig a legkevesebb szívás a FreeNas rendszerrel volt. A FreeNAS-i386-LiveCD-0.7.1.5127.iso és a FreeNAS-i386-LiveCD-0.7.2.5543-Ultra.iso változatok aránylag jól működtek. Amit próbáltam: CIFS (Windows alatti megosztás), FTP, WEBserver, BitTorrent. Van még benne néhány dolog, pl. NFS is, ha Linuxhoz kell. Prímán működött, erőforrásigénye alacsony, hurrá! De a torrent néha nem volt igazi. Már a Windows alatt is jártam úgy (régi uTorrent), hogy hiába volt sok Peer, nem/nehezen indult el a letöltés. Ha frissítettem a uTorrent letöltőt, rendben ment a dolog. A FreeNas-nál is bevált, hogy újabb változatot próbáltam ki, és tényleg, a BitTorrent is jól működött. Hurrá! Szép is lenne a történet, ha nem lenne az a bizonyos ”de”. Szóval: a magasabb verzióval jól működött a torrent, de az FTP néha nem jött össze. Még magasabb verzióval már a CIFS sem ment, amiből ráadásul kivették az ”Anonym user”-t, tehát már csak jelszóval lehetett belépni. Volt ugyan egy bejelentkezés jelszó nélkül mód, de ”természetesen” úgy sem működött. Ráadásul a program erőforrás igénye egyre nő az újabb változatokban. Értem én, hogy sok szolgáltatás sok userrel erős vasat igényelne, de az alap funkciók mehetnének gyengébb géppel is, mint anno. Jut eszembe, az újabbakban már van DLNA is!

Jó kis játék, lehet belőle tanulni, de vagy nem eléggé kiforrottak a programok, vagy erősen el kellene mélyedni a Linux/Unix rejtelmeiben. A fenti két változattal kezdj, ha ki szeretnéd próbálni, mert utána egyre mélyül a víz…

Ha esetleg kipróbálod, érdekelnének a tapasztalataid!


szer. dec. 16, 2015 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ezt nézzétek meg, milyen kreatív egyetemisták vannak. Annak idején csak a nagyhajú és bevállalós diáktársaink használtak akkori készülékeket ilyen nem rendeltetésszerű módon. :)


szer. dec. 16, 2015 9:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 141 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség