Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 25, 2024 20:00



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igazi rémtörténet: Ismerős PC-je van itt, újratelepítés végett. A gépet bekapcsolva az rendben elindul, összeáll a grafikus felület, ilyen-olyan alkalmazások elindíthatóak, látszólag minden rendben van. 8) Nem babráltam még semmit, csak történt egy újraindítás, majd a rendszer többé nem indítható. :hm: Úgy néz ki, valamiért logikai hiba történt, néhány dolog bootoláskor nem olvasható. :evil: Áttettem a merevlemezt egy másik gépbe, az sem látja a fájlrendszert. De már a HDD-t sem. :twisted: Még néhány ellenőrző csere-bere, és a végeredmény: besz@rt a merevlemez. :twisted: :twisted: :twisted: Majd megütött a guta, magyarázkodhattam is az ismerősnek... :jaj:


kedd jún. 28, 2016 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
[irónia] Nem lehetséges, hogy valamelyik hiper-audiofil rendszergazda szerelt fel egy másfélmillió forintos, speciálisan irányított UTP kábelt, hogy tökéletes minőségben torrentezhesse le a kedvenc albumait? [/irónia]
:twisted: :twisted: :twisted:


csüt. jún. 09, 2016 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mit is találtak vajon? Milyen kábelen lehetett? Adatok, amik érdekelhetnek bárkit, az inkább az UTP kábeleken futnak, azokra meg nem kell ilyen. Meg mit is lehet kinyerni kívülről egy kábelből? A kép sem jön be, csak a normál ferritről, itt meg csak valami trutymó látszik. Nah..a facen fenn van a kép szépen, nagyban. Valóban látszik valami zöldes panel, rajta néhány smd alkatrésszel. Viszont ott a leírásban már a wifi vezetékeket fogta össze a kütyü! :)
Szerencsétlennek még garanciát is kellene vállalnia az általa ajándékozott TV-kre. Idióták, de tényleg. Szharrban vannak, minden segítséget el kellene fogadni, nem még feltételeket szabni...


szer. jún. 08, 2016 14:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem kötözködni akarok, csak lerántani a leplet. :)
Egy 2014-es teszt szerint már a 850 Pro SSD-nél is 64 GB-os chipeket használtak. (1 chip-ben 6 tároló lapka van, mindegyik 86 Gbit kapacitású). Azóta nyilván csiszoltak a tárolási technikán, a csíkszélességen, és valószínűleg a rétegek számát is megnövelték.


kedd jún. 07, 2016 1:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Akkor valami kimaradt.
2015 novemberéből találtam cikkeket, hogy elkezdték gyártani a 4 gigás csipeket.
Melyik rész hibás?


hétf. jún. 06, 2016 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
jó fél éve még csak 4gigás csipeket gyártott

Ez azért erős túlzás :wink:


pén. jún. 03, 2016 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ha ezt tényleg meg tudták tenni, ás a csipnek emberi ára lesz, nagyot tarolnak


pén. jún. 03, 2016 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
El, de nem hit kérdése, ha ilyet, hát ilyet gyárt.


csüt. jún. 02, 2016 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek

Ugyanez a Samsung jó fél éve még csak 4gigás csipeket gyártott. Elhiszed, hogy ekkorát ugrottak?


csüt. jún. 02, 2016 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mióta nem fér a fejembe, hogy miért nem így csinálják...erre feltalálják a spanyol viaszt... Hogy a fenében lehet az normális dolog, hogy a 21. században több száz ember tűnhet el nyomtalanul repülőgépestől? Az az ominózus gép, még mindig nincs meg, ez az egyiptomi talán meg lesz... Már a maláj gépnél sem értettem, hogy manapság, amikor minden kapható telefonban van már GPS, azon a rohadt repülőn meg rádió adó, hogy nem lehet a pozícióját, meg a repülési adatokat, pilóták beszélgetését azonnal küldeni a legközelebbi központba, ott meg ráérnének tárolni, majd elküldenék egy kijelölt archívumba. Ha gond van, csak felnyálazzák, és bammeg ott van és ez történt utoljára. Vagy legalább lenne egy vészhelyzeti SD kártya vagy SSD bánom is én (az utolsó 1 óra adataival) kilövő a farokban, ami becsapódás előtt kidobja egy kis ernyővel vízálló/ütésálló tokban. Ezek akkora pitiáner költségű cuccok, hogy hihetetlen, hogy nem csinálták még meg. Az egy dolog, hogy nem lenne olyan ellenálló, mint a fekete dobozok, de nagy eséllyel megmaradnának, és adnának infót addig is, amíg azok előkerülnének.
Főleg, ha már ilyen technika kerül sorozatgyártásba...


szer. jún. 01, 2016 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Lelki szemeim előtt felrémlett egy mini "benzinkút", ami inkább egy ivókút sorra hasonlít és felettük a feliratok: Víz, PB, Földgáz, Hidrogén...
Áldozat odamegy és ..... iszonyat hosszasan káronkodik, hogy a félmillás laptopjába PB helyett vizet töltött :-D


csüt. máj. 12, 2016 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azért az nagy dolog lenne, hogy nem kell áram vételi lehetőség a töltéshez, nameg több órahossza. Vagy eleve van nálad egy parton, vagy bemész a trafikba, felöltöd és mehet tovább. Volt ez az ötlet már évekkel ezelőtt, de nem lett sok minden belőle a polgári életben. Na meg mennyi lesz hozzá a "benya"?


szer. máj. 11, 2016 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tegyük fel, hogy megcsinálják és elterjed. De arról nincs szó, hogy ezek az akkuk esetleg tovább bírnák egy töltéssel.


szer. máj. 11, 2016 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Újabb akkumulátoros világmegváltás..., nem kellene lassan sorszámozni őket? :) Hanyadiknál is tartunk?


szer. máj. 11, 2016 7:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Pár hónapja összeírtam mire használom (alkalmazásokkal együtt), lett egy szép 20-as lista.
Ha mindenre külön kütyüt vagy füzetet kellene használnom... :huha:


kedd máj. 03, 2016 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Szeretem ezeket az okos cuccokat. Még kb. 10-15 évvel ezelőtt nem is gondoltuk volna, hogy miket meg lehet csinálni mára... Lehuppantunk volna a fenekünkre, ha akkor elénk tolják ezeket és azt mondják, neked is lesz és ezekre és ezekre használhatod... !-F


kedd máj. 03, 2016 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én is egy csomó mindenre használom, de nem az utcán csetelésre.


kedd máj. 03, 2016 11:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
"10000 Ft-ért sem találok a fülemből nem kieső fülhallgatót?"
Ez sajna ismerős. Meg az is, hogy vakon kell vásárolni, mert még a kínai is kiakad, ha ki szeretném próbálni, hogy egyáltalán működik-e a készülékemmel a füles. Mert ugye a 4pólusú jackra még nincs szabvány. Fejhallgató meg egyáltalán nincs...
A múltkor kaptam. Arany-zöld-fehér, de csak 500 volt, mert valaki már kibontotta :-)

"és felhív random embereket"
Ilyen nekem vezetékesben is van :-D Kéred?

"Mi lehet az a szuper fontos?"
Én megkérdeztem. Csetel azzal az osztálytársával, akivel már vagy 20 perce nem látták már egymást, mert vége a tanításnak.

" még a zebrán átmenve is nyomkodják a telefont"
Én néha beszólok: vigyázz lépcső/oszlop! Klasszak a reakciók!

"Na, ezért nincs nekem okos telefonom. "
Nekem kell. Kóbor informatikusként erre-arra mászkálva dual sim, net, letöltési lehetőség, imél utolérés, stb.


kedd máj. 03, 2016 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azért annyit tegyünk hozzá, hogy nem az eszköz hibája az, hogy mire és hogyan használják.


hétf. máj. 02, 2016 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na, ezért nincs nekem okos telefonom. :D

Nem mintha nem tehetném, de nem kell. Én már abban a helyzetben vagyok, hogy nem kell minden Net info azonnal. Ráér esetleg egy-két óra múlva is. Felhívni tudnak, és kész.
Nem is tudom, hogy röhögjek, vagy bosszankodjak, amikor látom, hogy még a zebrán átmenve is nyomkodják a telefont. Vagy ül a villamoson (mellette áll a 75 éves öreg néni, akire tojik), és ha nem nyomkodja, akkor is félpercenként előrántja, és megnézi. Mi lehet az a szuper fontos? Vagy: ül egymás mellett a két haver, és nyomkodnak, nem beszélgetnek, minek az.

Szomorú ez, és akkor még finom vagyok. :jaj:


hétf. máj. 02, 2016 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
inhouse írta:
egyre kényelmetlenebb lesz telefonálni

A phablet kifejezést ismered?
És azt, amikor az emberszabásúnak a 100.000-res teló mellett már nem jutott keret az 1000 Ft-os mikrofonos fülhallgatóra?



És azt ismered, amikor 10000 Ft-ért sem találok a fülemből nem kieső fülhallgatót?

És azt amikor a telefon a beszélgetés végén a zsebemben úgy dönt, hogy őt márpedig nyomkodják, és felhív random embereket, meg fotót készít a zsebemről belülről?


hétf. máj. 02, 2016 13:32
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
A phablet kifejezést ismered?

Most már ez is meg van. :)


hétf. máj. 02, 2016 8:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
egyre kényelmetlenebb lesz telefonálni

A phablet kifejezést ismered?
És azt, amikor az emberszabásúnak a 100.000-res teló mellett már nem jutott keret az 1000 Ft-os mikrofonos fülhallgatóra?


hétf. máj. 02, 2016 6:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nekünk is ilyen tabletünk volt (amíg el nem halálozott), de nem divat ez. A márkások leginkább megintcsak, ahol nem gondolnak erre. De az mindenképpen üdvözlendő, hogy ha már microUSB a töltő csatlakozója, akkor abból raknak kettőt. De ez a kínai tömegtermék okossága egyelőre, ahogy én láttam.
A vékonyság miatti csatlakozó váltásra hivatkozni szerintem továbbra sem ér, és az is igaz, hogy mi a fenének tovább vékonyítani. Az emberek keze, feje, füle nem változik, egyre kényelmetlenebb lesz telefonálni, cserébe lehet villogni, hogy bakker ezt nézd, élére állítva nem is látszik! :hm:


pén. ápr. 29, 2016 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
"van-e erre megoldás, hogy egyszerre tölteni és OTG-n kapcsolódni"
Van. Jelenleg is rendelkezek olyan tablettel, aminek KÜLÖN töltőcsatija is van :-)
"a jack aljzat túl vastag egyes készülékekhez"
Az a készülék akkor az emberi kézhez vékony lesz. ANNYIVAL azért nem vékonyabb az a mikroUSB.
"Az egy szem microUSB gondot okoz a telefonoknál és a tableteknél is."
Főleg, ha kitörik. És ki fog, az tuti.


pén. ápr. 29, 2016 17:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Hát, a vékonyság nem lehet annyira nagy gond, hiszen van a jack-nek 2,5mm-es 4 pólusú változata is.

Márpedig erre hivatkoznak.


pén. ápr. 29, 2016 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát, a vékonyság nem lehet annyira nagy gond, hiszen van a jack-nek 2,5mm-es 4 pólusú változata is.


pén. ápr. 29, 2016 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Eddig azért a legtöbben adták a fülhallgatót a telefonhoz, tablethet már nem annyira.

A gyakorlati haszon jó kérdés. Az egész onnan ered, hogy a jack aljzat túl vastag egyes készülékekhez. Gondolom abba az irányba indultak, hogy mikrousb úgyis van, használjuk ki. Szültek egy ilyen megoldást, ami védhető és támadható is, lesz előnye és hátránya is. Szerintem azon fog múlni, hogy milyen értelmes és hasznos funkciókat adnak hozzá. Pl. hasznos lehet egy kis lapos e-ink kijelző a vezetéken, ahol látod mondjuk az éppen játszott zeneszám adatait. Eddig is prímán megvoltunk ilyenek nélkül, és ezek a megoldások mind drágítani fogják a kütyüket. Értelmes dolgokat kell rá kitalálni, nem túltolni mint az "okos" eszközöket.


pén. ápr. 29, 2016 6:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... nem lehet majd csak úgy akármelyik fülest akármelyik mobillal használni...

Pont ez a cél. :shock:
Hogy lehetne eladni egy újabb verziót másképp? Ez a fogyasztói társadalom. De ez igaz mindenre(tv, mosógép, porszívó, cipő, ruha ...).
Ez van. Ha kell az új telefon, veszel hozzá új fülhallgatót is. :wink:


csüt. ápr. 28, 2016 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A táplálással kapcsolatban igazad van. De még mindig nem értem, hogy milyen gyakorlati haszna van annak, ha a végfokot (és az ezt meghajtó digitális részt, bár valószínű digitális lesz a végfok is, egy chip) átpakoljuk a fülesbe és nem jack-el csatlakozik, hanem USB-n.
Az egy szem microUSB gondot okoz a telefonoknál és a tableteknél is. Anno kérdeztem pár helyen, hogy van-e erre megoldás, hogy egyszerre tölteni és OTG-n kapcsolódni, azt mondták nincs, hát hogy is lehetne, nem lehet megoldani... :hm: Aztán most már vannak tabletek 2db microUSB-vel, valamint láttam olyan OTG-s USB HUB-ot, ahol 4 USB lesz a micro-ból, egy töltés és 3 általános adatátviteli.


csüt. ápr. 28, 2016 7:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nekem elsőre furcsa volt az ötlet, de végiggondolva azért nem olyan borzasztó. Van egy USB-s "hangkártyám", amit füleshez szoktam használni, és teljesen jól működik. Nem kell hozzá saját energiaforrás, azt kapja az USB-ről. Akár a füles csatlakozójába is be lehet építeni a vezérlő elektronikát és az erősítőt, ez sima ügy.

Én inkább attól tartok, hogy ezentúl nem lehet majd csak úgy akármelyik fülest akármelyik mobillal használni. Még a 4-pólusú jack szabvány sem egységes, itt meg még adatátvitellel is bonyolítanák a dolgot. Sok lehetőséget szül, és még több problémát. Zenehallgatás közben gond lesz a töltés is.


szer. ápr. 27, 2016 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kinyírják a 3,5mm-es jack dugót.
Most tényleg az lesz a legnagyobb fejlesztés, hogy azt a sztereó fülest nem jack-el, hanem egy microUSB dugó alternatív érintkezőin csatlakoztatják? Vagy aktív lesz minden füles saját energiaforrással, és digitális erősítővel? Egyébként ilyen egybe mindent csatlakozó volt már telefonoknál...de minek?


szer. ápr. 27, 2016 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Én feladtam. :?

Én is, bár én a digivel próbáltam tárgyalni.
A leg hatásosabb válaszuk az volt: nem tudnak beazonosítani, mint előfizetőt.
És tényleg nem én vagyok az előfizető, de ennek mi köze van a szolgáltatás minőségéhez?


szer. ápr. 27, 2016 9:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Már megint feltaláltak egy új világmegváltó akkumulátort... ezt sem látjuk többet, mint a többit...


Ez nem hír, hanem paródia.


kedd ápr. 26, 2016 20:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
Akkor ajánlom figyelmedbe a Viasat csatornákat.
4:3-ban adnak szinte mindent, még az sem zavarja őket, hogy a saját logójuk már eleve a fekete sávba esik

Én már egy éve megreklamáltam ezt a T-nél. Elsőre az volt a válasz, hogy állítsam át a tévét. :shock:
Amikor mondtam, hogy ne beszéljenek hülyeséget, mert mérnök vagyok, akkor meg azt mondták, hogy én reklamáljak. Kifejtettem, hogy én a fizetős szolgáltatást nem a forrástól, hanem a T-től veszem, és velük vagyok jogviszonyban. Ha hibás a megvett áru, nem a gyártóhoz megyek reklamálni, hanem a boltba, ahol vettem. A T-nek ugyanolyan árucikke a Viasat, mint az Auchannak a tejföl, vagy a cipő. Azaz a T-nek kell reklamálni a nekik szolgáltató csatornánál. Talán nagyobb súllyal tudnának. De nem akarnak, tojnak rá. Ez Magyarország, nem a német T. Ott ez kizárt lenne.

Én feladtam. :?


hétf. ápr. 25, 2016 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már megint feltaláltak egy új világmegváltó akkumulátort... ezt sem látjuk többet, mint a többit...


hétf. ápr. 25, 2016 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Engem a Youtube videóknál is zavar, hogy egy kis ablakban nézett videóba betesznek egy méretes sávot alulra...miért takarja ki? Rakja oda, de úgy, hogy ne vesszen el a képből!
Tegnap kénytelenek voltunk nézni megint a nagy duettet egyéb okból. Direkt átkapcsoltam Digi HD-re, igaz most nem volt akkora konfettieső, de nem láttam pixelesedést...még a versenyzők között is voltak, akik fejlődtek. :)

Az valóban a legszebb a képarányhibánál, amikor körben van a fekete sáv és középen látható a kép 1/3-án a valós tartalom. :)


hétf. ápr. 18, 2016 14:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Akkor ajánlom figyelmedbe a Viasat csatornákat.
4:3-ban adnak szinte mindent, még az sem zavarja őket, hogy a saját logójuk már eleve a fekete sávba esik


hétf. ápr. 18, 2016 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát igen a képarány még mindig gondot okoz több szolgáltatónak is...


pén. ápr. 15, 2016 8:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az én boxom csak SD-s. A HD adásokat a rádiók közé sorolja :-)
A lényeg:
Van(nak) olyan adó(k), ahol a hang stabilan másodperces csúszásban van a képhez.
Van(nak) olyan adó(k), ahol a képarány az azt jelenti, hogy a 16:9-et 4:3-ban adják én meg nézem 16:9-en. Vagyis körben fekete csík. Vastag.
Van(nak) olyan adó(k), amik nemtudom miért működnek. Jelenleg pl Kellemes Húsvétot kívánnak és karácsonyi akciókkal szórakoztatnak. Kizárólag reklám megy, adást még nem láttam rajta. Hirdetésként bevágnak egy képet, amin csak az nincs rajta, hogy hol és mikor.
A diginek újból 1 hetes gondot okozott az óraátállítás, ennyi időbe telt az EPG-t az órát és a tényleges adást szinkronba hozni.


szer. ápr. 13, 2016 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igen, de azon már régen nem lepődök meg...


kedd ápr. 12, 2016 7:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... más kérdés, itt most a 'nagy digitális" minőség okozta csalódásról beszélek...

Értettelek, de arra, hogy "penetránsan sz......r", eszembe jutott a TV2 egyik új bravúrja, és belinkeltem.


hétf. ápr. 11, 2016 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A műsor tartalma, emberek önmaguk általi megaláztatása az más kérdés, itt most a 'nagy digitális" minőség okozta csalódásról beszélek. Van egy egész képtartalmat betöltő apró mozgásokból álló konfettieső és a minőség a gyalázat és az "ezt nem hiszem el" között valahol...egyben hozza a Target által vázolt értetlenséget, hogy mi a fenének néz az ember ilyet...nem értem magam én sem.
Nem tudtam HD-ban leellenőrizni, de ezek szerint ott is f0s volt.


hétf. ápr. 11, 2016 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
Ha egyről beszélünk, az penetránsan sz......r volt...

Na akkor ez a borzalom mi a TV2 csatornán (egész jól illik ide ez a szó :D )?

http://hvg.hu/plazs/20160408_Ujabb_mely ... g&user-id={@%28@%29sid}


hétf. ápr. 11, 2016 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ha egyről beszélünk, az penetránsan sz......r volt. Az volt HD-ben is. A MinDig bitráta persze még rátett.
Rossz volt a hangosítás, de maga a műsor meg minősíthetetlenül gyenge. Nem is értem, miért néztem, de valahogy odaragasztott, hogy ennyire rossz nem lehet, ráadásul folyamatosan. :lol:
A többit már nem nézem, sokat nem javulhat. De a lényeg a reklámok közötti rész kitöltése, az meg valameddig így is megy. Ha meg nem, kvázi korlátlan állami "segítség" ott van mögötte, vagy a kaszinó pénzek egy részének tisztára mosása, stb.


hétf. ápr. 11, 2016 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
"Mintha az ember akkori telefonján készült 240*160-as képet nézne 100cm képátlóra felhúzva... "
Mért mintha?
Tényleg azt adják rendszeresen.


hétf. ápr. 11, 2016 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mekkora szánalom ez a földi digitális adás is már, amikor konfetti repked a képen és visszaugrik a minőség vagy 20 évvel ezelőttire. Mintha az ember akkori telefonján készült 240*160-as képet nézne 100cm képátlóra felhúzva... :hm: Oké, a TV2 nem HD, de ez a bitráta azért kevés...
Az már megint más kérdés, hogy talán nem is volt érdemes, de nem is lehetett hallani az énekhangot...elveszett a zenében. Mintha egy amatőr érettségi buli hangosítása lett volna Tv-n leadva.


vas. ápr. 10, 2016 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Köszönöm. :)

Lineáris és átkapcsolhatóan exponenciális jelet ad ki az áramkör, ami már az ICL8038-at vezérli.
Az 555-ről lehet, hogy háromszög(szerű)-jel jön le, de ez nem érdekes, mert az utána következő áramkör formálja át a jelet.
A hőfok-függetlensége jó, stabilitása is jó, nem egy gyári precíziós szerkezet, de nem is kerül annyiba, mint egy gyári.
Amire használom, arra nekem tökéletesen megfelel.

Üdv!


vas. márc. 27, 2016 11:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gratulálok!

És mennyire lett ez a nagy halom alkatrész hőfokfüggetlen? És mennyire exponenciális? Skálázható oktávban?

Ami lefelé és felfelé is hasonló sebességgel fut, az nem fűrész, hanem háromszög jel.


szomb. márc. 26, 2016 12:03
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kedves SPafi és Többiek!

Vége lett a rémtörténetemnek. :)
Végül egy 555-ös IC-vel sikerült megépíteni a fel és lefelé futó fűrészjelet adó generátorom, amit egy TL072-vel kiegészítve, potenciál eltolásokkal sikerült az ICL8038-hoz hangolni. Most már végig megy 20Hz-20.000Hz-ig, az meg külön jó, hogy a felfelé futó fűrész után lefelé is megy a fűrész. Tehát van egy 20Hz-20.000Hz-ig felfelé hangolás, majd utána visszafelé hangolva, 20.000Hz-20Hz-ig.
A lineáris mellett, persze, tud exponenciális fűrészként is működni, ezt egy külön áramkör végzi, TL074 és egy Duál tranzisztor segítségével. A behangolás nem volt egyszerű, mármint az előző fokozattal, de összejött azért.

Üdv!

Kellemes Húsvéti Ünnepet kívánok!


csüt. márc. 24, 2016 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség