Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:59



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
offtopic
Én éltem Budapesten, és nem irigylem őket a közlekedésük miatt. Sok kollégámnak 1,5-2 óra volt eljutni a munkahelyére, miközben voltak akik "vidékről" fele ennyi idő alatt beértek, akár 60 km-ről is.

Így lett kialakítva az ország közlekedése, teljesen Budapest központú. Oda futnak be az autópályák, a vasutak, ott vannak Duna-hidak, stb. Ez igazából senkinek sem jó. Szopás annak is, aki az ország másik felébe igyekszik, és szopás a budapestieknek is, a tömeg és a rendszeres dugók miatt. Ha el tudná kerülni Bp-et az, akinek nem ott van dolga azzal jól járnánk, de ilyen megoldás nincs tervben, az M0 meg ehhez édeskevés.
/offtopic


kedd dec. 06, 2016 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem akarok főváros kontra vidék ellentétet fokozni, de na..azért... :)
Aki ott él, nem érti, hogy itt mi lehet a gond. Aki itt, az meg nem érti, hogy miért minden ott?
Idézet:
Budapesten, és vonzáskörzetében él kb 3 millió ember, és termeli meg az ország költségvetésének közel felét (napi 18 millád Ft-ot)
...és fel is élik, ennél talán többet.
Itt meg közben nincs út (40 éve "készül" egy 2-szer két sávos békés megyéhez), nincs közlekedési alternatíva (metro, hév, villamos, troli, hajó, stb), termékválaszték, üzletek, olcsó árak (na jó a lakhatás biztosan nem tartozik bele), munkahely, jó fizetések, kommunikációs alternatívák. Persze lehet mondani, minek élnek itt, de talán érthető, hogy az ország nem egy városból áll. Ha azt ennék a pestiek, amit megtermelnek, akkor is lenne gond. :)
Idézet:
A vidékieket úgysem győzöd meg, hogy a pestieknek az adóforintjukból járna annyi vissza, hogy tényleg megcsinálják a 3-as metrót, mert ha az leáll, akkor a közlekedés egy káosz, nem lehet eljutni a munkahelyre.
Lehet fordítva is igaz, hogy egyéb lehetőség nem lévén vagy felférsz arra az egy buszra, vagy nem, más nincs. Hiába mész 3 saroknyit és keresel egy troli, villamos, hév akármi megállót, mert nem lesz.


kedd dec. 06, 2016 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Posta:

Múlthéten jön sms: * feladótól (így: csillag) xxxxxNL (holland) csomagszámmal jött valamim. töltsek ki egy vámárú nyilatkozatot. ?????????
Amúgy túl vagyok rajta és a csomagon rajta volt mi van benne és mennyi volt az ára ...

Most várom a következőt. Pont egy hete az országban van. Valahol.

Tőlünk 2 db háznyira van posta. Adtam fel ott komplett számítógépet és vettem is át, amit nekem küldtek.
A múltkorjában mégis el kellett zarándokolnom az innen 20 perc buszozásra lévő másikba, mert egy araszni izét nem tudtak bedobni a postaládába...

M3 metró (meg a többi)
1-1 szerelvényen cca 800 ember van csúcsidőben. 2 percenként jár. Lehet számolni.

Azt az idiótát, amelyik meg kitalálta, hogy pl az M2 metró pont rá tud menni a HÉV sínekre, rákötném az ütközőre.
Érdekes, hogy az senkit nem izgat, hogy mondjuk a ráckevei vagy a gödöllői HÉV 50 (ÖTVEN) éves kocsikkal jár és azt a kb 30 km-t több, mint 1 óra alatt küzdik le.


kedd dec. 06, 2016 9:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
3-as lesz az az 5-ös metró :wink:, nyilván elírás, de különben igaz, vagy ez is egy álláspont. A vidékieket úgysem győzöd meg, hogy a pestieknek az adóforintjukból járna annyi vissza, hogy tényleg megcsinálják a 3-as metrót, mert ha az leáll, akkor a közlekedés egy káosz, nem lehet eljutni a munkahelyre.

Az 5-ös metró a Ráckevei és Csepeli HÉV összekötése lenne, vagy lett volna a Szenmtendrei HÉV-vel. Na ez nem lesz, egyelőre. Vagy amíg az olimpiát tolják ezerrel, addig tuti nem.

Amíg írtad a hsz-t, javítottam a 5-öt 3-ra. Elírtam. :)

De az tény, hogy manapság messzemenően nem arányos a fejlesztés. Így döntöttek, akik dönthetnek. :jaj:


hétf. dec. 05, 2016 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
3-as lesz az az 5-ös metró :wink:, nyilván elírás, de különben igaz, vagy ez is egy álláspont. A vidékieket úgysem győzöd meg, hogy a pestieknek az adóforintjukból járna annyi vissza, hogy tényleg megcsinálják a 3-as metrót, mert ha az leáll, akkor a közlekedés egy káosz, nem lehet eljutni a munkahelyre.

Az 5-ös metró a Ráckevei és Csepeli HÉV összekötése lenne, vagy lett volna a Szenmtendrei HÉV-vel. Na ez nem lesz, egyelőre. Vagy amíg az olimpiát tolják ezerrel, addig tuti nem.


hétf. dec. 05, 2016 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Pesten van vagy 50db, vidéken meg van olyan megye, ahol 1db. Miközben a nagy fővárosban postából is akad, itt meg kisebb településeken már az sincs. Szóval, ha ez működne rendesen, és olcsó is lenne, akkor esetleg a szerencsétlen vidéket kellene először felszerelni vele.

Az a helyzet, hogy Budapesten, és vonzáskörzetében él kb 3 millió ember, és termeli meg az ország költségvetésének közel felét (napi 18 millád Ft-ot). Emiatt fejsúlyos az infrastruktúra. Csak a 3-as metrón többen utaznak, mint a MÁV összes vonalán együtt.
Csak az lehet, hogy nem éri meg többet telepíteni vidéken, mert nem hozza be a telepítés, üzemeltetés költségét. Sajnos ez nem kisvasút, vagy focipálya. :)


hétf. dec. 05, 2016 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem elektronika, de ki kell adjam magamból...hallgassátok meg ezt a remek történetet:
Kislányom szülinapjára készültünk, az anyja kinézett neki 2 könyvet egy sorozatból, aminek már meg volt az első része és tudta, hogy szereti. A neten talált használtan hirdetve, sikerült is megegyezni rá, 2xxxFt. Csak hát Pesten van, mi meg nagyon messze attól. Szerencsére az eladó bevállalta a postázást (volt előtte aki nem) és fel is ajánlotta a csomagautomatát, mert az most akciós, 490Ft, ennyiért semmi más nem hozza le. Oké, de nálunk nincs ilyen, csak a szomszéd városban. Nem baj, biztosan lehet olyat, hogy feladva automatában és a mi városunkban meg postapont, majd bemegyünk érte. Nem, ilyet nem lehet a postánál, ez az ördögtől való kérés. A postán maradó amúgy 1290Ft, nem hangzik túl jól. Viszont épp megyünk azon a héten a vége felé a szomszéd városba más ügyben, és majd felvesszük abból az automatából.
A feladónak gondja akadt az automatával, nem működött a feladás, így másnap bementek a postára vele. Ott segítettek rajtuk, a csomag úton van. Közben kiderült, hogy az emailcímet elírták, de nem olyan gáz, a telefonszám jó, majd elég lesz az SMS a kóddal. Kaptunk a követéshez csomag azonosítót is. Amikor átruccantunk a szomszéd városba a csomag még nem értekezett meg, valószínűleg a nem működés/posta segítség miatt csúszik. Ez péntek volt, hétvégén a fű se nő, hétfőn fog érkezni. Húdejó. Egy rokonunk az érkezési városban dolgozik, naponta jár át busszal, majd megkérjük, és ő elhozza. Meg is beszéltünk vele, útba esik neki a megállóig. Hétfőn csak nem jön az SMS. Ránézünk a követésre, a csomag ott ül az automatában. De nincs kód...hogy jutunk hozzá? Telefon az érkezési város postájára, történet előad.
- Hát majd 2 nap után, ha nem veszik át, akkor úgyis behozzuk a postára és ott átveszik.
- De nem szeretnénk, az automatát kértük, ott is van, csak nincs kódunk, azt szeretnénk megkapni.
Azzal ő nem tud szolgálni, központilag küldik ki és hát szokott gond lenni...de adjuk meg az adatokat és utána néz és telefonál.
Közben minden mindegy alapon leregisztráltam az elírt emailcímet, hátha újra próbálkozik a rendszer a küldéssel. Sikerült még nem volt ilyen, de nem igazán jött semmi. Kikerestem a neten a posta csomagautomata hibabejelentőt és már akartam hívni, amikor megjött az email. Gyorsan hívtam a rokont, még ott volt, megadtam az adatokat.
Közben hív a feleségem, hogy hívtak a postáról, hogy ott van a csomagosoknál a csomag a postán, kivették az automatából, lehet érte menni... :cry: Itt kellett volna a vérnyomásom megmérni... :evil:
Megkértük a rokont, hogy kerüljön a posta felé, a csomagosokat, meg, hogy (ha már kivették a csomagot pedig nem kértük, de visszatenni nem lehet, akkor) ne kelljen már a címzettnek személyesen átvenni, ezért átutazni, adják már oda neki. Erre várunk most. A feladó felé mi már átutaltuk a pénzt, az a része rendben van.
Olyan érzésem van most, mint a Discoveryn mikor nézem a epülőgép katasztrófát, hogy mi mindennek kell balul sikerülnie egy ilyenhez. Persze amit leírtam az zanzásítva van, több telefon és több kutakodás, idegeskedés volt ez a tortúra, a tanulságunk csak annyi, hogy soha többet csomagautomata.

- Ha nem írják el az emailt, akkor legalább az megjött volna és pipa.
- Ha hamarabb eszembe jut az elírt emailt regisztrálni, nem hívjuk a postát, nem kavarnak be és pipa
- Ha a rendszer elküldi az SMS-t, akkor is pipa.
- Ha működik a feladás, akkor pont megjött volna amikor ott voltunk és simán átvehettük volna...pipa
- Ha nem akar ennyire segíteni és nem ért félre a postai dolgozó, akkor elmegy a rokon az automatához és pipa.

Ami észrevételem van még, mint vidéki...hogy nekem nem logikus, hogy ebből megint Pesten van vagy 50db, vidéken meg van olyan megye, ahol 1db. Miközben a nagy fővárosban postából is akad, itt meg kisebb településeken már az sincs. Szóval, ha ez működne rendesen, és olcsó is lenne, akkor esetleg a szerencsétlen vidéket kellene először felszerelni vele.


hétf. dec. 05, 2016 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Az ELMŰ Hálózati Kft.-nél ennyi. Lehet, hogy másutt több, nem tudom, bár amit írtál az is "csak" 5 %-kal drágább.

Solymáron ÉLMŰ van (a budapesti). Az 5%-on két láda sört lehet venni. Nem mindegy, hogy ők veszik, vagy én (nekem a lányom). :D


szer. nov. 30, 2016 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mielőtt széttúráztatjátok az agyatokat: akkor cca 30 éve MVM alkalmazott volt.


szer. nov. 30, 2016 8:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Ez komoly? Mert a többletért a lányommal 4800-at fizettettek KW-ként. Szerinted meg 4572 jönne ki. :shock:


Az ELMŰ Hálózati Kft.-nél ennyi. Lehet, hogy másutt több, nem tudom, bár amit írtál az is "csak" 5 %-kal drágább.


kedd nov. 29, 2016 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy ügyes cucc: DAW zeneszerkesztő programokat vezérelni tudó kontroller, amit magad állíthatsz össze modulokból.


kedd nov. 29, 2016 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
TargeT írta:
... Különben 3600 Ft + ÁFA a csatlakozási díj a 32 A fölötti részre.

Ez komoly? Mert a többletért a lányommal 4800-at fizettettek KW-ként. Szerinted meg 4572 jönne ki. :shock:


kedd nov. 29, 2016 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Volt valami olyan, hogy a szolgáltatőnál vagy erőműnél dolgozóknak nem kell csatlakozási díjat fizetni.
Különben 3600 Ft + ÁFA a csatlakozási díj a 32 A fölötti részre.


kedd nov. 29, 2016 17:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... egyetlen fillért se fizetett.

Szinte hihetetlen. A lányom most köttetett be 3x25A villanyt. Közel fél millió volt, ebből majdnem 200 ezer volt a hozzájárulás. A többi a doboz a kert végében, meg a munkadíj. 9 hónapig tartott. ha akkor csinált volna valamit, mst már eggyel több unokám lenne. :D

A faterodnak mázlija volt. Vagy egy jóbarát valahol. Ha eltelt öt év, már nem kéretik visszamenőleg a dohányt. Nagy kupi van náluk, azt láttam.


kedd nov. 29, 2016 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Tron írta:
... Ja: szüleimnél 3*40A van bekötve :-)

Hűha, az több mint 400 eFt hozzájárulás. :shock:

Hát a bekötést végző szerelő kezében is megállt a csavarhúzó egy hosszú pillanatra, amikor megtudta, hogy apum egyetlen fillért se fizetett.


kedd nov. 29, 2016 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az NMHH által készített elektronikus eszköz fekete lista. Az analóg vezetékes telefonok (2015-ösben) gondolom a telefonos hálózatban okozhattak zavart (bár ez elég toleráns szokott lenni) és nem RF jellegűt, érdekes. A 2014-esben van 2 jammer, amit a postai központban füleltek le, gondolom már érkezéskor.


vas. nov. 27, 2016 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HP partíció
Macika írta:
...

Köszi. :)


vas. nov. 27, 2016 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Idézet:
Nem dokumentumfilmet akartak forgatni, hanem szórakoztatót, ennek nagymestere Luc Besson.

Úgy értem, nekem kicsit túl harsány, színes, műanyag volt, kicsit túl könnyed (néha túl gagyi). De értékeltem, hogy más, mint a műfajban megszokott.

Nekem pont az tetszett, hogy minden olyan volt, amilyen nincs a valóságban. Igazi mese... :)


vas. nov. 27, 2016 21:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: HP partíció
Laci_L írta:
Szia!

Egy topikban nem régen írtad, hogy a HP szokott csinálni a BIOS-ból egy biztonsági partíciót. így ha nem jogtiszta a Win, akkor az aktivátor sem fog működni.

Ez hogy van részletesebben? Az eredeti topikot nem találom sajnos.

Üdv: Laci

HP 250 G5-ösnél tapasztaltam, sok-sok óra guglizás után lett meg a megoldás.

A FreeDOSsal forgalmazott (én legalábbis 2 db ilyennél tapasztaltam, mostanában ezek mennek) laptopok alapból csinálnak egy saját, HP recovery hidden partíciót, az lesz a 0, a win 100 (500) MB-os recovery partíciója lesz az 1 és a többi, a nagy hely lesz a 2-es jelű, tehát 3 partíció lesz a szükséges 2 helyett.
Az aktivátor a 0-n keresi az aktiválni valót, de az a HP recovery és hibaüzenettel kiszáll.

A megoldás a BIOS-ban kikapcsolni a HP biztonsági recovery-jét (de meg ne kérdezd, hogy pontosan hol, 2 hete volt nálam a gép, az már túl van a rövid távú memóriám határain).

A lényeg, hogy abból lehet látni, hogy jó lett-e, hogy magyarul írja-e, hogy „A Windows indítása”.
Ha nem jó, ha még él a HP partíció, akkor „Starting Windows” fogad.


vas. nov. 27, 2016 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Nem dokumentumfilmet akartak forgatni, hanem szórakoztatót, ennek nagymestere Luc Besson.

Úgy értem, nekem kicsit túl harsány, színes, műanyag volt, kicsit túl könnyed (néha túl gagyi). De értékeltem, hogy más, mint a műfajban megszokott.


vas. nov. 27, 2016 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás HP partíció
Szia!

Egy topikban nem régen írtad, hogy a HP szokott csinálni a BIOS-ból egy biztonsági partíciót. így ha nem jogtiszta a Win, akkor az aktivátor sem fog működni.

Ez hogy van részletesebben? Az eredeti topikot nem találom sajnos.

Üdv: Laci


vas. nov. 27, 2016 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... Ja: szüleimnél 3*40A van bekötve :-)

Hűha, az több mint 400 eFt hozzájárulás. :shock:


vas. nov. 27, 2016 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
TV-zéshez vett egy kéttenyérnyit, hogy az majd jól feltölti az akkut.

Pedig feltölti.
5-10 nap alatt.

Ja: szüleimnél 3*40A van bekötve :-)


vas. nov. 27, 2016 18:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Kár, hogy kicsit elkomolytalanították azt a filmet, így is az egyik legnagyobb, de lehetett volna jobb is. :)

Nem dokumentumfilmet akartak forgatni, hanem szórakoztatót, ennek nagymestere Luc Besson. :D


vas. nov. 27, 2016 16:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
5. elem még megvan, mikor kivették az űrhajóból az alig világító akkut, majd benyomták a rettenetes neonzöld akkut a helyére? (közben persze szívták a spanglit, mintha fizetnének érte !-F )
Valahogy mindig ez jut eszembe :D

A nukleáris fűtőanyag volt :)

Ennek ellenére korrekt mese volt a film, szeretem. :)


vas. nov. 27, 2016 16:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
vackor írta:
Ez igaz, de aki kitalálta hogy hú de jó, másodpercek alatt feltöltjük, annak csak kéne érteni hozzá. :P

Amúgy ez hasonló ahhoz, amikor a "villany" autók gyors töltéséről írnak. Naná. :shock:

Ha csak 10 KW átlag teljesítmény leadással számolok, az kb 40A, vagy közel 3x16A. Ha a töltés, tárolás (akku), és a visszaalakítás (motor) hatásfokát is számolom, akkor már közel 3x25A.
Azaz ennyi árammal kellene tölteni a kocsit, hogy annyi időt menjen, mint amennyi ideig töltés alatt van.
Márpedig 3x25A csatlakozásnál nagyobb nem nagyon van egy háztartásban, inkább jóval kisebb. Tehát legalább annyi ideig kell tölteni otthon, mint amennyi ideig használni akarjuk a kocsit. És akkor semmi más nincs bekapcsolva.

Ha akad nagyobb terhelhetőségű csatlakozás (pl utcai ingyen töltő), ott sem lesz idő csoda.
Mellesleg szép ajándékot kapnak a töltőt használók, mert 1KW 40 Ft, azaz alkalmanként néhány ezer Ft.

Én úgy tudom (de túl csóró vagyok én az elektromos autóhoz), hogy az otthoni, 230 V-ról menő töltés mindig lassú, egész éjszakás, az utcai töltőállomások azok, amelyek gyorstöltősek, többtíz A-rel töltenek.


vas. nov. 27, 2016 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kár, hogy kicsit elkomolytalanították azt a filmet, így is az egyik legnagyobb, de lehetett volna jobb is. :)


vas. nov. 27, 2016 9:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Talán majd a folyadékcserével tölthető akku! :)
Mindig csodálkoznak, pl. amikor a napelem szóba kerül, hogy szkeptikus vagyok. Vesznek tenyérnyi napelemet, hogy az majd feltölti a telefonjuk amíg túráznak (lóg a hátizsákon, lehet, hogy épp befelé fordulva)... Vagy sógorom, aki a lakókocsi TV-zéshez vett egy kéttenyérnyit, hogy az majd jól feltölti az akkut. :)



5. elem még megvan, mikor kivették az űrhajóból az alig világító akkut, majd benyomták a rettenetes neonzöld akkut a helyére? (közben persze szívták a spanglit, mintha fizetnének érte !-F )
Valahogy mindig ez jut eszembe :D


vas. nov. 27, 2016 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Mivel? Ilyen vezeték átmérővel?

Szinte folyamatosan kapni USB(2)-ről működő 6-8W-os wifi adókat és egyéb fura cuccokat.
Amúgy a spiráláramból több amper is átfér a 0,1mm-es dróton
(igen, voltmár)


pén. nov. 25, 2016 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
F***ságokra egész iparágat lehet alapozni, tök legálisan. Lásd homeopátia.


pén. nov. 25, 2016 11:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:

Kár, hogy bezárták a Lipótmezőt. Az ügyfelek meg szabadon kószálnak, és nyilatkoznak.
A néző meg hiszi, vagy nem.


pén. nov. 25, 2016 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez a Csefkó Pál Tamás – Világújdonság, a leggyorsabb akkumulátortöltő volt már? :) Spiráláramról valami?


pén. nov. 25, 2016 8:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Talán majd a folyadékcserével tölthető akku! :)
Mindig csodálkoznak, pl. amikor a napelem szóba kerül, hogy szkeptikus vagyok. Vesznek tenyérnyi napelemet, hogy az majd feltölti a telefonjuk amíg túráznak (lóg a hátizsákon, lehet, hogy épp befelé fordulva)... Vagy sógorom, aki a lakókocsi TV-zéshez vett egy kéttenyérnyit, hogy az majd jól feltölti az akkut. :)


csüt. nov. 24, 2016 18:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Ez igaz, de aki kitalálta hogy hú de jó, másodpercek alatt feltöltjük, annak csak kéne érteni hozzá. :P

Amúgy ez hasonló ahhoz, amikor a "villany" autók gyors töltéséről írnak. Naná. :shock:

Ha csak 10 KW átlag teljesítmény leadással számolok, az kb 40A, vagy közel 3x16A. Ha a töltés, tárolás (akku), és a visszaalakítás (motor) hatásfokát is számolom, akkor már közel 3x25A.
Azaz ennyi árammal kellene tölteni a kocsit, hogy annyi időt menjen, mint amennyi ideig töltés alatt van.
Márpedig 3x25A csatlakozásnál nagyobb nem nagyon van egy háztartásban, inkább jóval kisebb. Tehát legalább annyi ideig kell tölteni otthon, mint amennyi ideig használni akarjuk a kocsit. És akkor semmi más nincs bekapcsolva.

Ha akad nagyobb terhelhetőségű csatlakozás (pl utcai ingyen töltő), ott sem lesz idő csoda.
Mellesleg szép ajándékot kapnak a töltőt használók, mert 1KW 40 Ft, azaz alkalmanként néhány ezer Ft.


csüt. nov. 24, 2016 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez igaz, de aki kitalálta hogy hú de jó, másodpercek alatt feltöltjük, annak csak kéne érteni hozzá. :P


csüt. nov. 24, 2016 12:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Hát, számoljunk... Mondjuk egy 2500 mAh akku esetén:
1 óra = 2.5 A
1 perc = 150 A
10 s = 900 A

Sima ügy.

Na de őszintén, hol van az előírva, hogy egy újságírónál elvárás, hogy nem volt felmentve fizikából? ;)


csüt. nov. 24, 2016 11:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Sima ügy.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy nem is lineáris az összefüggés az áram és a töltöttség között. :)


csüt. nov. 24, 2016 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hát, számoljunk... Mondjuk egy 2500 mAh akku esetén:
1 óra = 2.5 A
1 perc = 150 A
10 s = 900 A

Sima ügy.


csüt. nov. 24, 2016 10:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Már megint, pár napon belül a második világmegváltó akku, amiről talán sosem hallunk többet. Hanyadiknál tarthatunk?

Hát igen. Aki írta a cikket, nem ért hozzá, az biztos.
Mekkora áram kell egy ekkora kapacitású kondit feltölteni néhány másodperc alatt? Hogyan? Mivel? Ilyen vezeték átmérővel?
Ne már... :D


csüt. nov. 24, 2016 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már megint, pár napon belül a második világmegváltó akku, amiről talán sosem hallunk többet. Hanyadiknál tarthatunk?


csüt. nov. 24, 2016 8:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
1 pici politika következik

De nem kéne...
Sem egyik, sem másik oldal részéról...


hétf. nov. 21, 2016 23:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
1 pici politika következik:

"túl drága a magyar munkaerő"

Hála vikikirály iránymutatásainak, volt olyan felsőfokú (nem szakirányú) végzettségű kollégám, aki a 130 nettóra közölte: nem ezért tanult plusz 4 évig.
Az adott munka kb a betanított majom képességein belül elvégezhető irodai munka.
És az illető magától jelentkezett oda.

Tudtátok, hogy az ELTE-'nek már van műkörmös szaka is?


hétf. nov. 21, 2016 15:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csütörtökön hívnak a digitől, hogy örömmel értesítenek, megtörtént a hálózatbővítés. Hétfőre tudnak jönni a kollégák bekötni. Mondom neki, hogy jöjjenek bátran. Fél órát késtek, de legalább ezek már rendesen beszéltek magyarul, és hoztak normális létrát is. Felmegy az oszlopra, nézi-nézi, nem hisz a szemének. 4 kimenet, mindegyiken van fogyasztó. (még szerencse, hogy bővítettek. Valamit biztos mókoltak, mert 2 hete nyitogatja a szél a kötődoboz ajtaját.) Végül rákötöttek arra az oszlopra, ahova a román nem akart felmenni, mert túl közel voltak a gyümölcsfák. 100 méter optikai kábel el is fogyott, a szomszéd telke felett 50-ből is kijött volna. Szépen megcsinálták, úgy és olyan nyomvonalon, ahogy kértem. A tévét is bekötötték, a csatornákat is szépen beállították. Én csak azt nem értem, hogy ezt már 5 hónappal ezelőtt is meg lehetett volna csinálni.

Ezúttal pozitívan csalódtam a "cégben". Bár ők már nem a digi alkalmazottjai, túl drága a magyar munkaerő.


hétf. nov. 21, 2016 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Anno anyósoméknál ...

Ott mindig történik valami... :D


pén. nov. 18, 2016 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy újabb akkutöltő világmegváltás.
A T-sek sem jobbak szerelésben. Anno anyósoméknál volt már földi antenna és műholdvevő is. Behúztam egy vadiúj koaxkábelt a padlástól a TV-ig. Mondtam anyósoméknál, ha jönnek, mutassa meg neki, ne nyúljanak a többihez. Amikor hazajöttem, megnéztem, el volt vágva az antennák kábele és abból az egyikre kötötték rá. :hm: Mutattátok nekik? Igen... :shock: Állítólag egy rövidebb ideig az volt a szokás (ki volt nekik adva), hogy ahol szerelnek nem maradhat más lehetőség TV-zni... :jajne:


pén. nov. 18, 2016 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
semmi gond. Olyankor beköt a másik oszlopon,

A rendes üvegszál megengedett hossza 10km nagyságrendű.
A gagyibb műanyagos verzió is 1km nagyságrendet tud.

Ezzel együtt a digi érdekes dolgokat művel.
Apósomnál pl kérdés-kérés nélkül a kertesházas részben végigvitték az üveget és a kiállásokat is kicserélték, így az eddigi 10/20 Mbps csomagokat lecserélték a minimum 100-ra.

Én panelban lakom. Jelenleg UTP-vel jön a net, amin ugye símán kiadhatnák a maximális gigás netjüket is.
Ennek ellenére épp üveget szerelnek ...

Még egy adalék a szerelőkhöz:
Szüleimél kötötték volna a kábelt. Szaki jő, szorgalmas fejvakargatásba kezd: az oszloptól a házig pont útban van egy fa.
- És az a másik oszlop a telek másik sarkánál????
- Neki csak 30 méter van megengedve az oszloptól a házig!
- Akkor hajrá, mert ez van vagy 15! Ráadásul ha végre felmászna a padlásra, látná, hogy ott van minden, ami fogadja, 5 perc alatt bekötheti.


csüt. nov. 17, 2016 21:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Nálam is kemény 14/1 Mbps (ADSL2+). De van némi mozgolódás, lehet hogy jön másik szolgáltató is.

Szintén hasonló. :jaj:

Csak nálunk nincs a T-nek semmilyen konkurenciája (emiatt 50%-kal drágább is), és nem s lesz egyhamar. Ebben a családi házas övezetben nem éri meg fejleszteni. És miért? A kábeladó miatt. Nem tudnak annyi nyereséget termelni, hogy megérje.
A kábeladónak meg van helye (pl. kisvasút, stadion). :(


szer. nov. 16, 2016 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
....Van T és Invitel. Ez utóbbi ugyan húzott optikait....
Meglepődtem én is, mert itt korábban csak T volt, ADSL és kábelnet, illletve a lakótelepen UPC is. Nyilván kezd telítődni a piac, hogy most már nem csak a lakótelepeken húzzák be az optikát. Tavaly még kábelnetem volt 30/5M, előtte meg ADSL 6/0.5M ,mindkettő drágább és rosszabb volt mint a mostani. Szóval jó, hogy több szolgáltató is van, mert van egy kis konkurencia. Felhívtak a T-től, hogy ne mondjam le a netet (egyedi szerződésem volt, mert anno a T kivásárolta a TENET szolgáltatót, én viszont éves díjat fizettem ott, így a beleegyezésem nélkül nem bonthatták volna fel a régi szerződést), szóval mondtam, hogy ok. maradhatok végülis a 30/5M sem volt rossz, de mondjon legalább valami kicsit versenyképesebb árat.... Hát azt nem tud mondani. Nulla rugalmasság. Akkor viszont miért fizetnék közel kétszer annyit, egy gyengébb szolgáltatásért? Így előbb-utóbb igencsak fogyni kezdenek majd az ügyfelek - legalábbis ahol a konkurencia is megjelenik. Egyelőre úgy néz ki, jó döntés volt, hogy váltottam.

Amúgy azt a "mi itt vidéken"-t néha szívesen elcserélném, a lassúbb net ellenére is. Főleg mikor lehetetlen közlekedni, szmog van, zaj, tömeg, és 10km-t lassabban tudok megtenni, mint vidéken 100-at. Viszont sok olyan dolog csak itt van, amire sajnos jelenleg szükség van....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Skori szer. nov. 16, 2016 17:33-kor.



szer. nov. 16, 2016 17:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nálam is kemény 14/1 Mbps (ADSL2+). De van némi mozgolódás, lehet hogy jön másik szolgáltató is.


szer. nov. 16, 2016 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hja kérem, akinek a gagyi 200/100Mbit jut :) Ilyenkor elképedek, hogy mi itt vidéken milyen messze is lakunk mindentől. Itt nincs Digi hálózat, ill. most az idén kezdenek a lakótelepeken, de a kertvárosban talán sosem lesz. Van T és Invitel. Ez utóbbi ugyan húzott optikait, de csak a főutcákon és a belvárosban, ahol én lakom ott maradt az ADSL, max 15/0,9Mbit. A T-nél van 20/1-em, nagy valószínűséggel drágábban, mint neked a 200/100.


szer. nov. 16, 2016 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség