Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:10



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Azt hogy az újságírók nagyon sokat buznyálkodnak! :-)
Esetleg a trafó hangja miatt lehetett érzékelhető.


pén. dec. 10, 2004 2:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
"Elárulta, a transzformátor közelében másfél-két méteres körzetben volt érzékelhető a hatalmas feszültség. "

Ez mit is akar jelenteni? :?:


pén. dec. 10, 2004 0:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Gafly írta:
Évek óta nálunk vannak alkalmazásban, remek szakemberek, ezért nem hiszem, hogy emberi mulasztás történt - tette hozzá az igazgató, aki szomorúan ingatta fejét, miközben többször elismételte: érthetetlen baleset.


Ja, persze. Tudnek meselni olyanokrol, akik 'evek ota nalunk vannak alkalmazasban, remek szakemberek'. Pl. amikor a kb. 8m^3-es uzemanyagtartalyt toltottek fel gazolajjal, mellette ott a tartalykocsi, szinten volt benne par kobmeter nafta (asszem 15m^3), a 'szakember' meg odebbmegy kb. KET METERREL es ragyujt. Anyad! Akkor dontottem ugy, hogy engem annyira nem erdekel ez a muvelet, es mentem onnan a fenebe:)


csüt. dec. 09, 2004 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Elárulta, a transzformátor közelében másfél-két méteres
> körzetben volt érzékelhetõ a hatalmas feszültség.

Ez mondjuk elegge ujsagiros szenzacio hajhasz mondat....
Mondjuk elegge utalom is oket.

A masik kedvencem anno amikor Irakban talaltak
par hordot es akkor azt irtak: "A laboratoriumi vizsgalatok
alapjan valamilyen vegyi anyagot tartalmaznak."


csüt. dec. 09, 2004 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
6KW nem lehet. Az kicsi. (Na jó, annyira nem. de kisebb, mint egy 17-es moncsi pl.) Mindenesetre a trafóházakban jóval nagyobb telj.-űek csücsülnek!


csüt. dec. 09, 2004 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Érdekes! Reggel a hiradóban azt mondták, hogy 6 kW-os a trafó, nem pedig 6 kV-os.


csüt. dec. 09, 2004 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nem tudni még, mi idézhette elõ a kapcsoló robbanását az üzembe helyezéskor - nyilatkozta Dr. Havelda Tamás bányászati igazgató. - A bányabeli trafókamrában egy oroszlányi és egy bakonycsernyei villanyszerelõ dolgozott. Évek óta nálunk vannak alkalmazásban, remek szakemberek, ezért nem hiszem, hogy emberi mulasztás történt - tette hozzá az igazgató, aki szomorúan ingatta fejét, miközben többször elismételte: érthetetlen baleset.
Elárulta, a transzformátor közelében másfél-két méteres körzetben volt érzékelhetõ a hatalmas feszültség.
- A 6 kV-os munkálatok szigorú feltételekhez kötöttek. Nem állhat csak úgy bárki oda, hogy üzembe helyezzen, netalán javítson egy-egy transzformátort. A mostani munkavégzéshez is számos engedélyt kellett beszereznünk - folytatta.
A márkushegyi aknaüzembéli robbanást a veszprémi bányakapitányság vizsgálja.


csüt. dec. 09, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A Puskásban mértük be a quad405-ösömet. Akkor még nem volt otthon szkóp, stb. Szépen megy, óriási huzalpoti műteherrel. 50Hz, 1KHz 100W-ot frankón bírta. Ekkor kedves tanárom: Bírja nagyobb frekin is? És mál nyúlt is a gombhoz a hanggenerátoron. 20KHz. Mielőtt kimondtam volna hogy neeee.... Már el is kattantak a 2N3055-ök. (Elismerte. Cserébe kaptam pár újat). 1hét múlva dobozban, bekötve újra viszem. Megkérem átnézné? nehogy valami el legyen kötve. Minden jó, kapcsoljuk be. Kérdezem nem kellene izzót rakni a tápágakba? Ááá, hülyeség.

Amikor bedugtuk, érdekes módon visító hangot adva szállt el a fordított táptól. A nyák nyukasra égett. Majdnem az összes félvez. elszállt. Azóta indításnál mindig teszek be izzót, vagy ellenállást.

Más. Egyszer a Kontha-nál a f*szi "magyar hangot" akart venni. Az eladó nem értette. Átküldte egy másikhoz. Az sem értette. Az eladó odafordul olyan "holló színházos" hangsúllyal a meleltte álló női kollegához: Maaargit! Van neked magyar hangod? Az egész bolt röhögött... Amúgy "magyar" (OIRT) hangmodult keresett TV-hez.


szer. dec. 08, 2004 1:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hétfő, cigány (?) kiscsaj a Lomexben:

- Drótot árultok? Olyan kéne, ami mindenhez jó! Olyan sárga, és jó TV-hez, hangfalhoz, meg mindenhez.
- Hány pólusa van?
- Az meg mi?
...
Végül kapott egy RCA-RCA kábelt. Mondta, hogy annak rövidebb a pöcke, meg nem így néz ki (az otthoni az sárga!), elvitte, de azért a biztonság kedvéért rákérdezett: ez ugye mindenhez jó?


kedd dec. 07, 2004 23:59
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Viszont van még egy nőstény sziámi harcos hal, ami megsem érezte az elektrosokkot. De vajon miért nem?


kedd dec. 07, 2004 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Havernak is elküldtem mailban a történetet. Nem hülye gyerek, d megkérdezte, hogy mégis, hogyan kerül összefüggésbe a hal a nagyfesszel. Leírom, akinek nem lenne vili.
A sorkimenőből nagy
tranziensek (k***a nagy KV-os tüskék) szaladtak vissza a hálózatba. Az
akváriumban van egy vízmelegítő és egy vízszivattyú. Valószínűleg
valamelyiken keresztül jutott a nagyfesz a vízbe.
Szegény halacskám! :cry: :cry: :cry:


kedd dec. 07, 2004 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
kispedro írta:
...


húzos sztori!

("Durva filmet dobtál rám!")


kedd dec. 07, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Haver vett régebben egy plazmagömböt a józsefvárosi piacon. Nemrég szétszedte és hülyeségből húzogatta az íveket, mígnem elromlott. Se kép, se hang. Elhozta, hogy javítsam meg. Volt benne valami 2SC-vel kezdődő tranyó, ami levolt égve. Elmentem a lomexbe és kértem olyat, de nem volt. Aszongya a gyerek ad BD238C-t, mert az pontosan ugyan olyan. Mondom jó. Csak annyi volt a különbség, hogy míg a 2SC-s 150V-os volt, addig a BC238 csak 100V-os. Szóval jól átqrták az egyam. Na mindegy. Nemtudom, hogy a plazmagömbben hogy bírta az a 150V-os tranyó a 230V-ot. A hálózati fesz egyen van irányítva és már megy is a tranyóra. Kis kínaiak ennyit tudnak. Na mindegy. Berakom a BD239-et és sorbakötöttem egy 40W-os izzót az elektronikával. Bekapcs, izzó világít, kis sorkimenőből szikra jön. Leszedtem az izzót, bekapcsoltam, kis kattanás és tranyó leégett. Ekkor már ideges lettem és találtam itthon egy nagyobbacska tzranzisztort, ami 1500V-ig jó. Valami BU408A, vagy valami ilyesmi, már nem emléxem. beleraktam a cuccba és most működik izzó nélkül is, de az eredtei szikránál 5-ször nagyobb. Na mindegy, járattam egy picit, meg húztam 1-2 ívet a sorkimenő ferritjére, hogy nem-e megy tönkre benne még valami, de nem. Közben a számítógépem megzavarodott (egér mozgott, billntyű ledjei villogtak, pc speaker nyekergett). Aszittem megint haver szórakozik neten keresztül, ezért kikapcsoltam. Tovább szórakázok és ekkor már az erősítő is hirtelen begerjedt és elég mély hangon búgott, míg ki/be nem kapcsoltam. Gondoltam, hogy biztos a nagy tranziensek miatt zavarodnak meg a cuccok a szobában. Kikapcsoltam az erősítőt és mondom egy picit még játszom vele, mert olyan tök jó. Játszom vele nagyban, mikor látom, hogy a 3 méterre lévő akváriumban a szép nagy albínó algaevő halam elkezd epilepsziás rohamokra hasonlító rángásokat művelni. gyorsan hálózati csatlakozó kitép és szaladok a halhoz. Ekkor már lehullott az akvárium aljára. Mondom ennek annyi. 2 perc múlva elkezdett úszkálni és lefeküdt az akvárium aljára a kövekre. Elkezdett reszketni, közben valami fehér sűrű levet nyomott ki magából. (gondoltam, mivel megb*szta az áram elélvezett és ez a végterméke :-)) Ez tartott vagy 2 percig! Addig rengeteg levet kipréselt magából, aztán megállt a lötty is és a remegés is. Onnantól annyi. Azonnal kidobtam a kishalas hálóval. Bár már ez a kis idő után is beállt a hullamerevség, mert olyan kemény volt, mint a beton. Biztos megirigyelné egy elektromos rálya. Annyira sajnálom szegény halacskám. Pedig olyan gyönyörű volt. Azthittem összetaposom azt a rohadt elektronikát. Vissza is adtam havernak és nagyon szépen működik a plazmagömb. Erősebben, mint újkorában.


kedd dec. 07, 2004 21:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Első elektronikai szárnypróbálgatásom olyan 10 éves koromban egy 1 tranzisztoros rádió volt. Kellett bele egy q*** drága orosz tranzisztor (a Tungsram akkoriban még csak csöveket gyártott, az orosz tranzisztor különleges technikai újdonságnak számitott). Valahogy kisirtam apámtól, hogy az nekem nagyon kell, meg is vette valami 280 forintért az Ezermester boltban. A havi fizetés ennek kb. az ötszöröse volt.
A cucc kapott egy kisebb cipősdoboz méretű politúrozott, lakkozott fadobozt, rajta két banánhüvely az antenna és a föld, további kettő a fejhallgató részére. Belül a tekercs, forgókondi, tranzisztor légszereléssel, talán egy laposelem is. Jó darabig elvoltam vele.
A dolog vége az lett, hogy szólt, de kicsit halkan. Ez nem hagyott nyugodni, aztán a sok buzerálástól a tranzisztor lába kitört. Ezeknek a tranyóknak a kivezetései a fémtokból valami üveggyöngy-szerűségen jöttek ki. Az üveg megadta magát, egyszerűen kipergett. Hogy mentsem a menthetőt, visszadugtam a lábat, megkerestem az a pontot, ahol a leghangosabban szól, és ragasztóval rögzitettem.
Ezzel a módszerrel sikerült túlszárnyalni a szovjet űrtechnológiát, és az eredetinél nagyobb bétájú tranzisztort gyártani. Az elvtárs nevét jól megjegyeztem: P13B volt a fedőneve, volt kalapja is, ahogy illik.


szer. nov. 24, 2004 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
...az eset tegnap történt. Az egyik ügyfélnél a karbantartó kolléga mesélte kipirult arccal, hogy vett a gyerekenek "egy olyan lapos monitort" a gépéhez. Annyira megtetszett neki a kép, hogy fennhangon mondta, " Biztos hogy fogok venni olyan jó nagy zselés TV-t..."
Hülyére röhögtük magunkat...
üdv:
otako


szer. nov. 24, 2004 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Szóval a nyócvanas évek végén egy kolléganõm megkért,
> hogy javítsam meg a lemezjáccóját.Az eremény egy jelenleg
> 13 éves fiugyermek.
> Ezt a "rémtörténetet" ûbereljétek:))

A nyolcvanas evek kozepen a zenekar (nem foallasu)
enekesnoje kert meg hogy nezzem meg a lemezjatszojat
de nem volt ismeros a kornyezet, az IC sem, rajz se
volt ugyhogy nem jartam sikerrel...

Forduljon szakemberhez, ez lett konkluzio....

Ezek szerint fordult? :)))))


csüt. nov. 18, 2004 12:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
:) emptyexra.... ez télleg ölég rémes :)

inhouse...83-85/Boldog :)

üdv:
otako


csüt. nov. 18, 2004 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Emptyextra!

Ez verhetetlen!!!!! :lol:

Üdv
Inhouse


csüt. nov. 18, 2004 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Szóval a nyócvanas évek végén egy kolléganőm megkért ,hogy javítsam meg a lemezjáccóját.Az eremény egy jelenleg 13 éves fiugyermek. :oops:
Ezt a "rémtörténetet" űbereljétek:))


szer. nov. 17, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Fürjes '94-95 körül.

Üdv
Inhouse


szer. nov. 17, 2004 16:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
... a lánctalpas vontató nálunk is volt. A mi loksink 3. számú kocsija volt a 8-ból. Mi csak csotrinak becéztük és a T-55 alvázára építették.
Szerencsére mi nem cseréltünk antennát. Ott ahol voltam ott "csak" a "nagy gatyaszárító" felső csapágyát kellett megzsírozni. Ez egy 30-40 m fesztávú bazinagy parapola antenna volt. Tán P-13-nak hívták. Mi nem körhintáztunk az antennán csak uborkát kovászoltunk a forgó kabin tetején. Szépen egyenletesen kovászolódtak az ubrkák. :)
Inhouse Te hol voltál és mikor? Még az is lehet, hogy ismerhettük egymást...
üdv:
otako


szer. nov. 17, 2004 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Volt ott technika rendesen! :)
A Dzsigitben a nagy uborkásüvegek mindig felvillanyoztak.
Csúnya dolgokat tudtak művelni a kisütővassal azok a katonák, akik valamilyen érthetetlen okból ezt a bekapcsolt szerkezettel tették... :o
Nem tudom írtam-e, de volt olyan legenda, hogy május 1-én nem engedtek haza senkit valamilyen hiányosság miatt és az akkori öregek nem akarták kihagyni a körhintát. P-37 sugárzás le, forgás be és lehetett csimpaszkodni! :lol: Aztán amikor az üti meglátta, akkor még fél évig nem kellett hazamenni... :o
Állítólag utána volt az amikor egy kóbormacskát odakötöztek a fejre és ráadták a sugárzást, örülök, hogy nem voltam ott.
Egyszer jött egy "új" (ez olyan lehetett mint néha a ruhacsere, hogy max egymás között lehetett cserélni) P-37 antenna, mert a mienk már alig látott. Az antenna a forgatókocsin volt egy domb tetején. Ezek az okos tisztek kitalálták, hogy nem kell lehúzni a kocsit, majd ott fent kicseréljük. Volt a laktanyának egy lánctalpas daruja, uccu neki gyerünk. A sofőr **** zászlós (vagyok, nem vagyok én bunkó) odaállt, felemelte volna, de rövid volt a daru karja. Pakolgattak alá betonlapokat, arra állt rá, azok meg roppantak szét. Közben a két szélére rá volt kötve egy egy kötél és azt vagy 10-15 katona fogta 2 oldalról, hogy ne billenjen el. Amikor leemelte akkor kellett bele kapaszkodni erősen, aztán valahova beakadt a széle és minket hason húzott a kötél a földön. A felrakás sem volt egyszerűbb, ott meg elszakadt az egyik kötél és az antenna egyik sarka belevágódott a földbe, na ez sem fog jobban látni, mint az előző! :?
Amikor meg a P-18-at kellett elbontani a HÁP tetejéről, akkor szintén a zászlós, szintén a lánctalpassal és mi meg a kötéllel fogtuk a forgatóáttételt. A Yagik már nem voltak rajta. A lánctalpas a HÁP ferde oldalfalán (közben bent hullott a törmelék, fostak, hogy beszakad) állt, ezért kellett nekünk szemből tartani a kötéllel, hogy ne rántsa magára, majd szép lassan letolat mi meg addig fogjuk a kötéllel. Ahogy leemelte a talpról, az az iszonyatos súly megindult, közünk nem volt hozzá, megint hasaltuk. Ez meg neki a fülkének és egy tengely pont a pilótának fejmagasságban beleállt a fémbe. Zászlósunknak mákja volt, a másik oldalon ült, ugyanis mindkét oldalról lehetett vezetni...

Üdv
Inhouse


szer. nov. 17, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
...nosztalgiáztam egy kicsit és beleovastam a topicba....
...érdekes én is lokátoros katona voltam csak én P-37-en. Itt esett meg, hogy a krehácsos (aggregátoros) szinkronizálni tanult. A szinkronoszkóp egy 15W körüli izzó volt és amikor kialudt akkor lehetett a krehácsot és a loksit paralell kötni a hálózattal és utána leválasztani az egészről a krehácsot. Szünetmentes táplálás orosz módra. :) Nos az öreg katona oktatta a kopaszt és közölte vele, hogy ez az egész finomkodás tök fölösleges mert sokáig tart és egyébként is az egyre lassuló lámpafelvillanásokat jól lehet látni és "csak a ritmusát köll elkapni".
Hogy szavainak nyomatékod adjon mindjárt bemutatót is tartott. Egészen addig finomította a krehács fordulatszámát a tekerős gázkarral amíg kb. 1 másodperces ütemet villogott a lámpa. A két keze a két kapcsolón és a fejével elkezdte átvenni a ritmust. Sikerült... pont rossz fázisban rákötni az 50KW-os krehácsot a hálózatra. Végülis csak a trafó ugrott le az oszlopról ami a laktanya kaupjában volt. :)


kedd nov. 16, 2004 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
De legalább gáláns voltál :lol:


kedd nov. 16, 2004 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Anno 5, vagy 6-dikos lehettem, és az akkori "barátnőm" szólt, hogy nem szól a fülhallgatója. Ez a sétálómagnóhoz való, pántos 32ohmos darab volt. Műszerem sem volt, csak lelkesedésem. Nekiálltam, levettem a szivacsot és kipattintottam a betétet. Láttam, hogy 2 kis vékony rézvezeték keresztezi egymást (tudjátok, ahol a tekercs kivezetések kijönnek oldalt), na mondom megvan, ezek itt összeérnek és egyébként is csak kilógnak, de minek. Ezért szépen elszakítottam őket, persze ezután már esélye sem volt megszólalni, holott valószínűleg csak a vezetéke volt megtörve.
Nagy bánatomra kénytelen voltam nekiadni az enyémet... :oops:

Üdv
Inhouse


kedd nov. 16, 2004 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Volt egy srác a gyakorlati helyen akit verébnek hívtunk, bár egy kigyúrt srác volt, sajnos egy kevés az agyából alakult izommá... :lol:
Ha jól emlékszem valamilyen tápot mértünk, volt benne egy jó nagy puffer. Épp a srác volt soron, bekapcsolta, oké működik, szedheted szét, jött a mestertől az utasítás. Erre emberünk fogott egy bika csavarhúzót és összezárta a kondit. Volt nagy szikrázás, aztán búgás...mi röhögtünk a mester meg szitkozódott, hogy hogy lehet ennyi esze, meg hogy jutott ilyen eszébe egyáltalán. Veréb meg csak azt hajtogatta, hogy a mester mondta, hogy ki kell sütni a kondikat, mielőtt elrakjuk... Igen bazzeg, de nem működés közben. A végén már láttuk, hogy a srác kezd kijönni a családfa felemlegetésétől a sodrából és már azon kezdtünk izgulni, hogy mikor üti meg a nem túl nagy méretű, de nagyon rikácsoló mestert, de ez elmaradt. Megmaradt viszont a csavarhúzó, kicsit görbe, kicsit anyaghiányos, de a mienk! :)

Üdv
Inhouse


kedd nov. 16, 2004 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Kössz Vackor! :lol:

Üdv
Inhouse


kedd nov. 16, 2004 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Köszi Vackor! 8)


hétf. nov. 15, 2004 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Jó, de hol van a TúróRudim?


hétf. nov. 15, 2004 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Húúdejóó, nagyon király !!! :P


hétf. nov. 15, 2004 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lecseréltem. :wink:


hétf. nov. 15, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Túl élénk szín-kombinációk vannak benne (sárga-lila),
meg ilyesztő ez a mérges-maci tekintet. :D
Persze ez csak egy magán-vélemény. :wink:


hétf. nov. 15, 2004 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Cortez írta:
Akkor már csak az avatar van hátra... :lol:

Mi baj van vele?


hétf. nov. 15, 2004 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Akkor már csak az avatar van hátra... :lol:


hétf. nov. 15, 2004 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bocs, eddig még senki nem mondta. De két fő már túlerő... :D


hétf. nov. 15, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Vackor!

Qrvára irritál a kék szöveged. Bocsika. Valszeg egyedül vagyok vele.


Nem csak téged... :evil:

Üdv
Inhouse


hétf. nov. 15, 2004 9:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
jó öreg elektronikai rémtörténetek topik.
helyes ne is hagyjátok elsüllyedni :twisted:


vas. nov. 14, 2004 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
OFF

Háj!

:lol:
Köszi mégegyszer őket!!!
(Már fent vannak a bordán, de még nem dolgoztak...)

OK, 3-ra ott leszek, viszem a cuccost!

ON


szomb. nov. 13, 2004 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
edl: ahhoz képest a múltkor egész jutányos áron jutottál eredeti tranyókhoz... :lol:
Amúgy tényleg pofátlan disznók az arwillosok... meg egyébként is.

OFF:

holnap 3kor a megbeszélt helyen várlak! viszem a cuccot (2tranyó), te meg amit megbeszéltünk.

ON


szomb. nov. 13, 2004 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Árwillban 1200Ft egy hamisított MJ15003

(a kamu 350Ft, eredeti 700Ft)ű

OFF

Vackor!

Qrvára irritál a kék szöveged. Bocsika. Valszeg egyedül vagyok vele.


szomb. nov. 13, 2004 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én kétbalkezes vagyok! Letörtem volna!
( Meg úgy nem látszik a felirat! :lol: )


pén. nov. 12, 2004 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ne csináld! Képes voltál a másik oldalról beforrasztani? Én ilyenkor(volt bőven) áthajlítottam a lábait, hogy megforduljon a kiosztás. :P


pén. nov. 12, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lehet hogy más is járt már így, de én is tudok ám alkotni!
Volt olyan, hogy kapkodva csináltam egy áramkört. Papíron megterveztem, megrajzoltam, kimarattam, kifúrtam és akkor vettem észre, hogy kimaradt egy lépés: tükrözni kellett volna a rajzot! Sebaj, beforrasztottam a TTL IC-ket felületszereléses technikával. Jól nézett ki! Egyik oldalon voltak az IC-k, másikon a többi alkatrész.


pén. nov. 12, 2004 8:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Nemjoooo:) (de az otlet tetszik:))

Meg nem voltak bemerve sem. A szokasos gyartasi mechanizmusnak megfeleloen mukodtek a dolgok itt is. 'Gyartunk valamit, aztan majd lemerjuk, hogy mire hasonlit' :) Ha leginkabb semmire, akkor kuka.


csüt. nov. 11, 2004 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
vackor írta:
Volt Fészkesfehérváron egy üzlet (lehet hogy még megvan) ahol kilós csomagolásban árultak mindenféle bontott alkatrészt 100 Ft-ért. Szerettük, mert olcsón hozzá lehetett jutni egy csomó dologhoz, ami egyébként újan elég drága volt. Általában a zacsi negyed része hasznosítható volt. Na, egyszer aztán kifogtam egy olyat, amiben egy hozzáértő úgy bontott mindent, hogy az alkazrészek kivezetéseit lecsípte! Nagyon mókás volt a halom IC kivezetések nélkül. :shock:

:))

Errol eszembe jutott egy tortenet, egykori tanarom meselte. Osztaly (evfolyam?) szinten elmentek uzemlatogatni a Tungsram egyik uzemehez, ahol tranzisztorok keszultek. A vezetoseg kuldott egy ****, o vezette korbe oket. A gyartosor sugarban nyomta kifele a kesz, tokozott, de meg nem feliratozott tranyokat, mindenki markolhatott belole, markoltak is.
Del fele elvittek oket kajalni az uzemi etkezobe, es kaja utan volt egy kis idejuk, amig a vezeto visszaert.
Nosza, az egyik hulye kitalalta, hogy rendezzenek tranzisztor-labkiszedo versenyt:) Alapanyag volt boven, az nyer, aki adott ido alatt tobb tranyot foszt meg a labaitol.
Epp nagyban folyt a 'verseny', amikor betoppant a kiserojuk, es miutan felmerte a helyzetet kisse erdekes kepet vagott...:>


én megfogtam volna egy marék x tokozású tranyót, aztán hajítottam volna egy más tipúsú, de ugyancsak x tokozású tranyók közé :twisted:


csüt. nov. 11, 2004 20:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
vackor írta:
Volt Fészkesfehérváron egy üzlet (lehet hogy még megvan) ahol kilós csomagolásban árultak mindenféle bontott alkatrészt 100 Ft-ért. Szerettük, mert olcsón hozzá lehetett jutni egy csomó dologhoz, ami egyébként újan elég drága volt. Általában a zacsi negyed része hasznosítható volt. Na, egyszer aztán kifogtam egy olyat, amiben egy hozzáértő úgy bontott mindent, hogy az alkazrészek kivezetéseit lecsípte! Nagyon mókás volt a halom IC kivezetések nélkül. :shock:

:))

Errol eszembe jutott egy tortenet, egykori tanarom meselte. Osztaly (evfolyam?) szinten elmentek uzemlatogatni a Tungsram egyik uzemehez, ahol tranzisztorok keszultek. A vezetoseg kuldott egy ****, o vezette korbe oket. A gyartosor sugarban nyomta kifele a kesz, tokozott, de meg nem feliratozott tranyokat, mindenki markolhatott belole, markoltak is.
Del fele elvittek oket kajalni az uzemi etkezobe, es kaja utan volt egy kis idejuk, amig a vezeto visszaert.
Nosza, az egyik hulye kitalalta, hogy rendezzenek tranzisztor-labkiszedo versenyt:) Alapanyag volt boven, az nyer, aki adott ido alatt tobb tranyot foszt meg a labaitol.
Epp nagyban folyt a 'verseny', amikor betoppant a kiserojuk, es miutan felmerte a helyzetet kisse erdekes kepet vagott...:>


csüt. nov. 11, 2004 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Szakmai gyakorlaton kiadták az egyik szerényebb képességű gyereknek, hogy a kisebb sorozatban gyártott autó-akkutöltő NYÁKokat fúrja ki. Volt vagy 20db NYÁK és kapott egy 1-es fúrót, irány az állványos fúrógép. Az elsőt még szépen ki is fúrta, de aztán gondolta rövidíti a dolgot, 4-5 NYÁKot összefogott, amennyit átér a fúró. Persze a fúrószár nem szerette a feszülést, ezért eltört a 2-3. bátrabb fúrásnál. Keresett mégegyet, és mégegyet, mígnem az összes fúrót eltörte. Volt még egy helyen belőle, a mester lezárt fiókjában. Nosza, emberünk azt is feltörte, és más kincseket is talált benne, rögtön tekeredett a forrasztóón gurigája, marokszám a BD-k. Persze az itt talált fúrót is eltörte.
Jött a mester, és kérdezte, hogy kész van-e? Még nincs, jött a kiútkereső válasz. Aztán a mester ránézett, és meglátta a művet, a felső NYÁK még csak hagyján, de az alatta levőkön a furatok igen esetlegesek voltak a nem tökéletes egybefogás miatt. Volt nagy ****, persze kiderült, hogyan történt, és hogy az összes 1-es fúró is odavan. Mérgesen kinyitotta a fiókját és ki akarta venni az övét, de nem volt a készletben... Na ott egy kicsit közel állt ahhoz, hogy vagy saját magában, vagy a srácban kárt tegyen... Arra már nem emlékszem, hogyan végződött, mert mi rekedtre röhögtük magunkat a színjátékon, mivel emberünk végig tettette a hülyét (nem esett nehezére).

Üdv
Inhouse


csüt. nov. 11, 2004 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
vackor írta:
...A feladat egyszerű volt: a gázlánggal megmelegíteni a forrasztást, a túloldalról pedig kiszedni az IC-t...


IC kiforrasztáshoz nekem bevált a hőlégfúgó is.

Gilszkilabor


csüt. nov. 11, 2004 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Volt Fészkesfehérváron egy üzlet (lehet hogy még megvan) ahol kilós csomagolásban árultak mindenféle bontott alkatrészt 100 Ft-ért. Szerettük, mert olcsón hozzá lehetett jutni egy csomó dologhoz, ami egyébként újan elég drága volt. Általában a zacsi negyed része hasznosítható volt. Na, egyszer aztán kifogtam egy olyat, amiben egy hozzáértő úgy bontott mindent, hogy az alkazrészek kivezetéseit lecsípte! Nagyon mókás volt a halom IC kivezetések nélkül. :shock:

Szintén Szfvár, középiskola. Egyik gyakorlatvezető tanár mániája volt az alkatrészek gyűjtése. 10-15 szekrény rogyásig volt alkatrészekkel, de nem volt elég neki. Forrasztási gyakorlat címen órákon keresztük bontottuk a paneleket, de összesen 1 db IC kiforrasztója volt, így az lassan ment. Kettőnket kijelölt, hogy majd mi kiszedjük. Kivitt minket a műhely mögé, kihozott egy gázpalackot és egy kézi égőfejet... Kezdtünk rosszat sejteni. Kaptunk 1-1 csipeszt és begyújtotta a gázt. A feladat egyszerű volt: a gázlánggal megmelegíteni a forrasztást, a túloldalról pedig kiszedni az IC-t. Brutális volt. A forrasztóón pillanatok alatt felforrt, fröcsögött mindenfelé, a pörkölődő bakelit (üvegszálas) valami irtózatos szagot árasztott. És a poén: szinte minden IC túlélte a beavatkozást!! :lol:


csüt. nov. 11, 2004 10:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
edl írta:
NEUROFiRE írta:
Voltak ilyen szep nagy, 40V/10A 20 kilos labortapok, egyszer a leirasat is belinkeltem valami topicba (tirisztoros eloszabalyozas, CC/CV modok, szoval eleg jo)


OFF

itt van doksi, _Danko_ kolléga lapján.
http://sziget.mine.nu/~danko/aramkor/fokgyem/
(bocs Danko! :) )

ON

Ugy nezem, hogy ezt en scanneltem (ha megsem, akkor elnezest, de nagyon emlekeztet:), csak van thumbnail is minden laprol:)
Na, megneztem, tenyleg az en 'muvem':) A 11megas zip az a file, amiben eredetileg feltoltam a cuccost egyik ismeros szerverere:)


szer. nov. 10, 2004 14:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség