Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:02



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Az Absolute! forumrol loptam, de ott is csak idezik:)
Csak eros idegzetueknek

Idézet:
A CD lemez pitjeinek letapogatása (leolvasása) a hordozó polykarbonát rétegén keresztül valósul meg. Sajnos a gyakorlatban reflexió lép fel, és így az információ „kétszer” (fáziskülönbséggel) ér a leolvasó egységbe. Ezt a rendszer csak hibajavítás után tudja lejátszani. A hang így eltávolodik a valóságtól; keménnyé, a közbeszédben CD-sé válik. Ezért, ha a polikarbonát törésmutatójával összhangban leesztergáljuk a hordozó lemez szélét, majd fényelnyelő réteggel látjuk el, az előbb említett jelenség nem lép fel. Az így „leesztergált” lemez egyszerűen „csak” jól szól.
A lemez sajtolásakor parafin alapú formaleválasztó anyagot alkalmaznak a technológia során, nem törődve az így felvitt réteg negatív auditív hatásával. Ennek a rétegnek a lemosására szolgál a CD lemez lemosó készülék, mely nagy nyomáson, speciális mikroprocesszoros program segítségével, az erre a célra kifejlesztett mosószer alkalmazásával valósítja meg a tisztítást. A CD lemezt mintegy kicsomagoljuk ebből a parafin rétegből, a hang hihehetetlen módon kitisztul a lejátszáskor. Aki a lemezeit, illetve a belőlük lejátszható természetes élő zenét szereti, szívesen „kényezteti” a CD-it ezzel a korszakalkotó berendezéssel.


pén. máj. 20, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a topikot (ha még nem ismerte volna): http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=1219


pén. máj. 20, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szitu írta:
több Kva-es trafó

Jó nagy darab lehetett akkor. :-)


csüt. máj. 19, 2005 18:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Nagyfesz temaban en is alkottam egyet... igazabol tobbet is, de most egyet mondok el...
Szituacio a kovetkezo: Trabant gyujtotrafo, primer korre 220V a szokasos 6 V helyett... node a rendes 220 nem jo nekunk, mert az szinuszos, csinaltunk hat ra egy izmosabb relebol egy szaggatot... igy mar kisse negyszogesebb volt a jelalak... Durvan 12 centis szikrat hanyt a kis dog, en meg egy ruszki csavarhuzoval szorakoztam vele... Ezt a csavarhuzot tuti ismeritek, kihuzoma penget, megforditom, csillag, kihuzom megforditom sima... no ennek van jo nagy muanyag markolata, csak azt nem vettem eszre, hogy a vegebol lepattant egy jokora darab, es kikandikalt a fem masik vege, ami egyenesen a tenyerembe vezette a delejt...

A vege az lett, hogy az egesz hobelevancot leteptem az asztalrol, meg fel orat kamillaztam a szeken, mire ugy ahogy magamhoz tertem...

ra par napra megint eljatszottam ugyanezt a mutatvanyt, csak csavarhuzo nelkul... ::))


csüt. máj. 19, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Volt osztalytarsam TV muszeresz sulit vegzett. De amikor elromlott otthon az orion inkabb elvittte a szerelohoz :) Aszonta fel, hogy megcsapja a delej inkabb le sem veszi a hatuljat 8) de legalabb annyit megtanult a 3 ev alatt hogy veszelyes nagyfeszek vannak benne :wink:


csüt. máj. 19, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát a haver szerencsémre nem volt nagy szaki, igy beadtam neki egy mesét hogy a tv menthetetlen mit csináljak vele? Visszaadjam vagy kuka. Azt mondta hogy szedjem ki ami jó aztán kuka.
Igy megusztam ennyivel...

Nagyfesz az nekem is volt. Régi fénymásolot szétkaptam mert kidobásra volt szánva. Volt benne egy fekete doboz haalmas villámjelekkel. Szépen ahogy kell kiszedtem, trafóval együt. Szép nagy több Kva-es trafónak néz ki, csak sajnos autotranszformátor igy sokra nem jó. áttekerni meg nem akarom. zóval hazaviszem mi ez? Összerakom, tápot neki, semmi. Jó akkor megyek faterért megkérdezem mi ez, villany lekapcsoltam.
Jövök vissza, és a sötétben azt látom hogy az asztalon (80x120) vilamos ivek kusznak mindenféle fémtárgy felé. Nagyon jól nézett ki, de akkor még uj volt és kicsit megijedtem. 20-30 vékony iv kuszott jobbra balra. Visszagondoltam hogy én meg ott turkáltam bekapcsolt állapotban, máig nem értem hogy nem éreztem meg. Utobb kiderült kb 3-4 KV ot állittt elő a doboz 110V-ból.


csüt. máj. 19, 2005 9:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Videoton 53 cm-es (típusra már nem emlékszem) fakávás színes TV-m döglődött, a fényerő néha lecsökkent. Nosza kapcs.rajzot elő, konnektorból kihúz, hátlap le. Elkezdtem össze-vissza méricskélni, főleg a képcső nyakánál. Aztán gondoltam, leszedem a képcső oldalán levő lyukba menő piros nagyfesz-kábelt. Tudtam, hogy több kilovolt marad benne kikapcsolás után, óvatos voltam a kábellel. Miután lejött, látom, hogy a képcső csupa por, különösen a nagyfesz "lyuk" környékén. Biztos átvezet a rátapadt dzsuva - gondoltam. Spirituszt, vattát szedtem elő, elkezdtem lemosni. Egyszer csak úgy megütött, hogy ijedtemben elkaptam a kezemet, és véletlenül kicsit nekiütöttem a képcső nyakának. A Szitu hozzászólásában leírt halk szisszenés kíséretében belül a képcső nyaka kifehéredett.
Akkoriban a Ferenc körúti műszaki használtcikk boltban (ma is megvan) volt egy csomó ugyanilyen TV 8 ezer forintért. Éppen hó vége volt, gondoltam fizetés után veszek egyet. Mire pénzem lett, már mind elfogyott egy kivételével, ami 16 ezerbe került. Vertem a fejemet a falba, de mit tegyek, megvettem, aztán azt néztem egy darabig. A hasonló új TV-k 50 ezer körül voltak.


csüt. máj. 19, 2005 7:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Haverod mit szólt? Örült neki? :-)


csüt. máj. 19, 2005 5:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez ma történt velem: haver adott egy 55-cm-es szines tv-t, csak annyi baja volt hogy a scart csatlakozó totálisan kivolt szakadva, + az antennacsatitból a középső érintezőt sikerült kitörnie. Odaadta, mert nem javittatja. Hazaviszem, asztal teli, lerakom az ágyra, leszedem a hátulját...de közben rájöttem hogy kényelmetlen. Tv otthagytam, pakolgatok asztalon.... A látvány a következő:
Macska felugrott az ágyra, ezzel kisebb lökést indukálva az ágy mataracában. Tv meginog, majd szépen lecsuszott a földre. Megállt a lélegzetem, de szerencsém volt mert a talpán szépen lecsuszott és arra érkezett csak egy kicsit koppant. Huhh, mondom ez mák...Persze ne legyen már jó napom... halk kis recsegés, és a tv kávájának az a jeneltéktelen müanyag talpa, megadta magát.
A képcső eleget téve a gravitáció könyörtelen vonzadalmának szépen hátradölt, egy halk szisszenés kiséretében....
Mondanom sem kellett a scartot már nem forrasztottam vissza.
:S


szer. máj. 18, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
optikus: Gratu, de akkor mégiscsak csinos volt a leányzó... ;)


szer. máj. 18, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2005 11:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás elektronikai rémtörténetek
Történt egyszer velem, hogy a haverom hozza a régi 486 os gépit javításra!
Fogom nézegetem bekapcsol de valahol megáll az indulás:(
Vajon mi lehet a baja??
Nézegetem gondoltam egyet milenne ha kicserélném a Bios epromját vagy mijét:) (volt otthon nekem is egy hasonló lapom)
Beraktam, ugyanaz aszthiszsem!
Ok akkor vissza az eredetit, de szokás szerint elfelejtettem hogyan is állt kivétel előtt persze a két lehetőség közül pont a rosszat volasztottam-fordítva rakatam vissza az IC t
OK... most biztos jo lesz:)
Bekapcs.....
Semmi...
5mp mulva nézem én valami bűzlik az ic re ragasztott fólia puposodni kezdett
majd mint egy pattanás szétfakadt:))
Égett a pofám. Na most mit csináljak? Még aznap jött egy másik haverom hogy nem kelle váletlenül a 486 os alaplapja??:)mintha az ég küldte volna! neki nem kell és eladná aprópénzért:)) --- azonnal megesett a tranzakcio:)
rosz alaplap falra kiakaszt ujat be és minden mint az uj:))
Mondhatom jol megusztam a dolgot:)

Mégegy:

Középsuliba történt NiMH ceruzaakksi töltöt csináltunk!!
Minden pöccre müködik:)
60mA tölt 5perc mulva valami lehetett mert leállt a töltés (valószínü valamelyik cinezés engedhetett el)
nézem én méregetem meg minden !! Nem jövök rá mi lehet a baja!
Egyszer beötlött az, hogy lehet hogy a trafó nem húz áramot:)) mondhatom fintás fölfogásom van:) fogjuk a multimétert 200mA !!!!
persze párhuzamossan a hálózatra Csattttttttttt!!!
Oriási füstfelleg a mérőderóton a szigetelés kivirágzott szerencse h a 200mA os bizti nemsokára elolvadt:) mikor mindenki látta hogy tuléltem kitört a röhögés!! Én meg remegő kezekkel kezdtem az egészet előről:)
Azota tudom hogyan is kell áramot mérni:))


szer. máj. 18, 2005 18:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ez nem mostansag volt, azota mar van az anyosnak egy kis tündi unokaja :)


szer. máj. 18, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Biztos nagyon csinos lehet a leányzó, ha ennyira szívügyed az anyós... :D (Bocsi :lol:)


szer. máj. 18, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Meg mar untam is hetente a 3,5m magasan levo biztositekokat cserelgetni (amiknek persze a kulso felen volt a fazis) mindezt kuk sotetben ket hokellin egyensulyozva gyertyafenynel...


Te aztán bevállalós vagy! :)

Üdv
Inhouse


szer. máj. 18, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Anyospajtasnal volt ilyen **** halo a falban. Aluvezetek rajta a mar szennegett katranyos szigetelo.
Eccer arra lettem figyelmes hogy utemes serceges jon a szobajabol. Bemegyek megnezni hat latom villamfenynel vasal :?:
A vasalo be van dugva olyan ezereves bakelit aljzatba amin termeszetesen nincs fold. De az aljzat az nincs fixen a falban hanem mocorog meg csavarodik... Az aljzatban levo drotok meg egymason csuszkalnak es folyamatosan hanyjak a szikraesot...
Mondom neki: nem zavarja? Nem, mar reg ilyen csak annyi a baj, hogy nem olyan jo a tv-t nezni mert minden sercenesnel csikos lesz a kep...

Nem birtam nezni, kenytelen voltam szetszedni amennyire lehetett leszigetelni, rarakni egy csokit es arra egy rez kanocdarabot. Ugy egesz hasznalhatova valt. Aztan 1 evre ra sikerult rabeszelni, hogy huzassa at az egesz lakasban az osszes vezeteket mert ez igy eletveszely.
Meg mar untam is hetente a 3,5m magasan levo biztositekokat cserelgetni (amiknek persze a kulso felen volt a fazis) mindezt kuk sotetben ket hokellin egyensulyozva gyertyafenynel... :evil:


szer. máj. 18, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ilyen trafos kalandom volt nekem is. Apam szerzett valahonnan egy 380/24-es trafot a primeren +-5%-os kivezetesekkel. Csak nem volt megjelolve, hogy melyik kivezetes a melyik, en meg akkoriban azt hittem, hogy a szekunderen szoktak lenni a leagazasok, igy a 24V-os tekercsre ratettem ket vezeteket, es be a 380V-ba. Egy kisebb durranas, es ket automata (a ket fazison) lekapcsolt. Szerencsere nem vette eszre senki, igy visszakapcsoltam a biztiket, es egy idore "elfeledkeztem" a traforol. :D Kesobb megneztem, a trafonak annyi lett a baja, hogy a primer tekercs kezdopontjanal megszakadt, emiatt le kellett tekernem az egesz primert. Attekertem 220V-ra, es azota is muxik a kiserletezo tapomban.


szer. máj. 18, 2005 8:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Csak nehogy úgy járj, mint én...
Egyszer anno régen nagymamámnál (régi ház, régi villanyvezetékekkel) csináltam egy zárlatot...(véletlenül egy 8ohmos TV hangszórót dugtam a 220-ba a csöves tv helyett, t.i. hálózati zsinórt raktam a hangszóróra is korábban,az volt kéznél...óriási búgással és sűrű fehér füstfelhővel, szikrazáporral múlt ki, teljesítménye többszázszorosát leadva:))
Lehetett vezetéket cserélni a falban....


szer. máj. 18, 2005 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ez jó! Ezt nekem is kikell próbálnom! :lol:
Majd egyszer, ha nem lesz itthon senki. És csinálok róla videó felvételt is.


szer. máj. 18, 2005 5:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 13:32
Hozzászólások: 423
Hozzászólás 
az megtortent velemis fel eve, csakhogy en tudtam mejik a primer es a szekunder, csakhogy nagy sietsegemben es figyelmetlensegemben felcsereltem a kettot, a hatas ugyanaz volt amit leirtal, zugas vonzas, majd szikra es fust (ami karpotolt mindenert :twisted: )


kedd máj. 17, 2005 22:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2005 11:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás elektronikai rémtörténetek
Mégegy:

Egyszer találtam otthon egy kis 50 VA trafót na majd kipróbálom jó-e!
Nézegettem, van egy tekercs ami vastag drótból van meg egy ami vékonyból! :)) Na most melyik megy a 220ra?
Biztos hogy a vastag azér az mégiscsak több áramot elbir gondoltam gyerekfejjel:)
Rá a ferótot majd be a konektroba minden gyanakvás nélkül!
Aztán jött a ledöbbenés meg a fölriadás mikor a trafő eszeveszettül elkezdett zúgni 2 mp ig közben minden fémtárgyat magához húzott ami az aztalon volt:) utána telljes sötétség:)
Ijettemben alig mertem kimenni a sötétbe visszakapcsolni a biztosítékot!


kedd máj. 17, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2005 11:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás elektronikai rémtörténetek
:))) Nem rossz! Fiatal kis tanárnő!!

Amugy a nyák is tropa lett szétégett minden:)) a fickó meg aki csinálta elballagott:)) kapcsolási rajz elveszett, ugyhogy ment az egésza a szemétbe. Pedig elég drága motyó volt!


kedd máj. 17, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Legalább jó tanárnő volt? :-)
Amúgy kiderült mi lehetett eredetileg a baja?


kedd máj. 17, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 23, 2005 11:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás elektronikai rémtörténetek
Középiskolában történt:

Egy krapek diplomamunkára csinált egy számítógépre csatlakoztatható osszcillosszkópot. Nagyon pöpec szerkentyü VOLT!
Legalább 20 IC benne 20x20 as nyákon!
Az tortént ugyanis, hogy egyszer csak nem kapcsolt be!!
Na mi lehet a baja??? -> Tanárnő tanácstalan:(
Na majd mi megnézzük...
Nézzük csak...
Áááá hát biztos az a 7805ös lehet a tettes. -nagyon melegedett...
Kicinezni, hozzuka másikat. És pont egyik rezegőkezű alakt forrasztotta vissza!
Mondom én ne rakjuk rá a tetejét hátha még kell valamit benne javítani!
Akkor próbáljuk...
Rá a kompira jeletneki belapcs...
Semmi...
Semmi...
Egyre közelebbröl nézzük mi lehet a hiba, majd belebujunk a dobozkába!!
Egyszer csak Durrrrrrrr kegyetlen nagy szikrák sorozata!!!
Szépen sorban szétdurrogatak a 40 lábas IC meg a többi, kondik szétfrocsköltek stb...
A tanárnő meg ugy megijedt hogy ijedtibe majdnem az ölembe esett:)))))


kedd máj. 17, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Jómunkásemberek voltak.


kedd máj. 17, 2005 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Soke eve a 6. keruleti onkormanyzatnal szamitogephalot epitettek. Csatorna meg ilyen extra dolgok nem voltak. A kabeleket a sarkokon nem feszitettek meg igy szep ives legkabelek lettek. Ezek utan jottek a festok. Persze igy nem fertek hozza a kabelek mogotti sarkokhoz. Nosza elo a konyhakest es minden kabelt minden sarokban elvagtak, igy szepen kifekudtek a sarokig nem volt veluk tobb gond... 8)
Azok a festok eleg IQ-betyarok lehettek.


kedd máj. 17, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jó lenne...ha müködne a link. :D


kedd máj. 17, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 13:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Kicsit off, de kár kihagyni :-)) :

http://superstar.stv.sk/spot/hviezdna rota prehlad.php


kedd máj. 17, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Soke eve a 6. keruleti onkormanyzatnal szamitogephalot epitettek. Csatorna meg ilyen extra dolgok nem voltak. A kabeleket a sarkokon nem feszitettek meg igy szep ives legkabelek lettek. Ezek utan jottek a festok. Persze igy nem fertek hozza a kabelek mogotti sarkokhoz. Nosza elo a konyhakest es minden kabelt minden sarokban elvagtak, igy szepen kifekudtek a sarokig nem volt veluk tobb gond... 8)


vas. máj. 15, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát a grundig sem rossz, amit utána kinéztünk az is az...
Bár a Vidi az jobb, legalább van rajta hangszóró kivezetés...stb, egy uj tv ez több ezres felár.
Bár ha a szobámba körbenézek 3 db videoton egy grundig és mind jó....

Ja télleg egy story:

nyáron gyakorlat a suliban. 13.-ként ez volt a követelmény hogy 14.-be léphessek. Nyári melo: 15kg-os hiltivel vagy 12(?) falat és födémet bökdösni.
Kijelölik hol mi mentünk és furtunk.
Hát én nagy furások köepette nem egy vezetéket elfurtam. Szólok a tanárnak hogy akadt egy kis bibi:
Micsoda Fiam??
Mondom elfurtam pár vezetéket...:(
Villany van? Világitás megy?
Mondom megy.
Akkor sza..j bele, belehuzzuk ami kell begipszeljük és csókolom.

Amikor indult a tanév a sulirádió hangrendszere nem meglepő módon, és a fullosan kiépitett hálózat se nagyon akart müködni. Senki se tudta hol a hiba, csak mi . De mi meg hallgattunk mint sz.r a gazban. :D


vas. máj. 15, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
hááát.... Grundigot... inkább valszeg BEKO-t... de legalább a neve jól néz ki a káván...mindenesetre ugyanaz, csak beko, vagy más néven jó egy tízessel (vagy többel) ócsóbb...
Nembaj, te jól jártál a Vidivel, t.i. azok még TV-k voltak.


vas. máj. 15, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A madarastescoról még annyit hogy: karácsonykor otthon az egész familia, tv mondott egy olyat hogy nyekk. Szétszedjük: sorkimenő áthuz. Hmm, van olyan nagyfesz. szigetelő viasz. Kiöntjük a sorkimenőt. tv megy, 30 per c mulva áthuz, totál halott. Sorkimenőért nem volt kedvem szaladgálni, meg amugy is öreg precision tv (72cm), akkor vegyünk egyet ócsánba. átmegyünk kinézünk egyet, eladó aszongya, pár perc és hozom. 30 percet vártunk mire jön és közli hogy csak 1 darab van raktáron de azt se tudja leszedni a polcról mert a legtetején van... Igy megkér minket hogy válasszunk másikat. Szóval elég szánalmas, végülis majdnem 2 óra után vettünk egy grundigot.... Ez a Hipermarket szint.
Ja a precisionba uj sorkimenő egy használt, de müködő S2000AF és azóta is remekül müködik, persze már az én szobámba. Fater meg lesi az újat!


vas. máj. 15, 2005 12:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Király :lol: :lol: :lol:

csak ebben mégis az a szomorú, hogy aki megveszi, nem veszi esetleg észre, hogy sérült, törött, az életben nem tudja érvényesíteni a garanciát...Viszot többet nem vesz műszaki cikket a madarastescóban...


vas. máj. 15, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Szitu írta:
Kimenni ismét ari csaj ott áll, doboz kibont képcső beborulva a műanyag kávába.

Hmm, nalam egy videomonitorban szabadult el a tap panel (eltorott a muanyag ****, ami tartotta:) A gond csak az volt, hogy igy teszteltuk szerencsetlent (mukodott), csak otthon vert le a viz, amikor szetkaptam, hogy kicsit kipucoljam:>>


Mondjuk az igazi remtortenet az lesz, amikor nyaron felujitjuk a lakas elektromos halozatat. Elore felek, hogy miket fogunk talalni a falban...


vas. máj. 15, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Szitu írta:
Ez csak egy kis meglepő story.
Az egyik neves hipermarket (madarastesconak is nevezik) akciós orion 55cm-es tv árult. Nagybátyám kitralálta neki kell egy, de ő nem megy el megvenni menjek én. Ó, hát én bármikor kapható vagyok müszaki cikk vásárlására.
Ajtón be tv egy halom, hmm mondom remek. egyet lekap, pénztár fizet majd irány a garancia érvényesités.
Akkor még fel sem tünt a sulya. :? Tök ari csaj a pultnál, garipapir a dobozban Ki kell nyitni. belenézek, hát nincs képcső a tv-ben. :lol: Ejj, vazz mondom ez nem lesz igy jó, irány vissza másik tv. Ez már sulyosabb vol mondom jó. Kimenni ismét ari csaj ott áll, doboz kibont képcső beborulva a műanyag kávába. Hát mondtam egy cifrát. irány vissza... még sikerült kifognom egy rongyá tört tv-t majd a 4. tökéletes volt és még müködött is!

Ez nagyon jó!!! :D :D :D


vas. máj. 15, 2005 11:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 14, 2005 18:51
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez csak egy kis meglepő story.
Az egyik neves hipermarket (madarastesconak is nevezik) akciós orion 55cm-es tv árult. Nagybátyám kitralálta neki kell egy, de ő nem megy el megvenni menjek én. Ó, hát én bármikor kapható vagyok müszaki cikk vásárlására.
Ajtón be tv egy halom, hmm mondom remek. egyet lekap, pénztár fizet majd irány a garancia érvényesités.
Akkor még fel sem tünt a sulya. :? Tök ari csaj a pultnál, garipapir a dobozban Ki kell nyitni. belenézek, hát nincs képcső a tv-ben. :lol: Ejj, vazz mondom ez nem lesz igy jó, irány vissza másik tv. Ez már sulyosabb vol mondom jó. Kimenni ismét ari csaj ott áll, doboz kibont képcső beborulva a műanyag kávába. Hát mondtam egy cifrát. irány vissza... még sikerült kifognom egy rongyá tört tv-t majd a 4. tökéletes volt és még müködött is!


vas. máj. 15, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
gondolom nem a kecskekkel ;]


szomb. máj. 14, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A tûzoltók áramtalanították a jármûvet.

Hat, lattam mar elektromos hiba miatt
kiegett autot...
Egyebkent a tuzoltok csinalnak olyat is hogy
"felitatjak" a balasetnek kifolyt uzemenyagot.

www.langlovagok.hu


szomb. máj. 14, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=135973

Idézet:
A tűzoltók áramtalanították a járművet.


:lol:


szomb. máj. 14, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
PumaElBusta írta:
ha jol tudom, a memtest86 nevu cucc is hasonlokepp mukodik mint amit te irtal, kulonbozo patternekkel irja tele rengetegszer a memoriat... en valszeg rosszul allitottam be amikor tesztelni akartam, es vartam hogy vegezzen a teszttel. egy ora mulva se akart velem kozolni semmit, csak tesztelgetett... gondoltam hagyom ejszakara, de reggel meg mindig kitartoan nyomta:D na ekkor jonak minositettem a modulokat, es megallitottam a tesztet;]


Tudtommal a memtest86 nem közöl semmit elindítod, ő meg végzi a dolgát. A pass-nál láthatod, hányszor futott le. Ha 3-4-szer hiba nélkül lement, akkor elvileg nincs gond.

Én pár éve vettem infenion 256MB modult. Rá két hétre egy "ugyan olyat", viszont 133MHz-s órajelen a programok elkezdtek furán viselkedni. A legrosszabb az volt, amikor a betömörített Unreal Tournamentemet elmásoltam, és megrökönyödve vettem észre, hogy a zip fájl a felére összeesett :(

Elindítottam a memtesztet, és azonnal írta a hibát. Megnéztem a két "azonos" modult: a nyákoknak közük nem volt egymáshoz. Egy samsung rammal ment rendesen a gépem utána, de az ut-met azóta is sajnálom. Nagyon jól összeállított könyvtár volt már, egy rakás saját készítésű cuccal.


pén. máj. 13, 2005 6:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
ha jol tudom, a memtest86 nevu cucc is hasonlokepp mukodik mint amit te irtal, kulonbozo patternekkel irja tele rengetegszer a memoriat... en valszeg rosszul allitottam be amikor tesztelni akartam, es vartam hogy vegezzen a teszttel. egy ora mulva se akart velem kozolni semmit, csak tesztelgetett... gondoltam hagyom ejszakara, de reggel meg mindig kitartoan nyomta:D na ekkor jonak minositettem a modulokat, es megallitottam a tesztet;]


pén. máj. 13, 2005 6:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
tothricsi írta:
A munkáimról pedig MINDIG csinálok mentést.

En is termesztetesen. De itt az a furmany, hogy mentes kozben hibak lesznek a mentett anyagban. Sima copynal eszre sem veszed. Ha zippelsz vagy rarolsz es utana raengedsz egy tesztet akkor kiderulhet, hogy crc erroros. Raadasul lehet, hogy nem is az, csak a teszt kozben a membe beolvasott anyag hibadzik. Ha copy utan csinalsz egy fc-t akkor az is elofordult, hogy elterest jelzett mikozben nem volt (csak mivel ott is minden muvelet a memorian keresztul tortenik igy elofordulhat a hiba). De lehet hogy megis volt mert a copy soran maszott el egy bit. :wink:
Nagyon szivatos ez a memoriahiba dolog, egyreszt ha olyan helyen van mint nekem (egy felsobb ritkabban hasznalt teruleten) akkor nem veszed eszre (idokozben meg serulgetnek a faljaid). Raadasul elsore nem is gyanakodsz ra, en is virusokra gyanakodtam, mar mindenfelet kiprobaltam, neha azt mondta hogy virusos neha nem, programok neha ok nelkul eldurrantak...
Hiaba backuppolsz nem lehetsz biztos benne, hogy az jo, egy ido utan mar semmi sem biztos :evil: , nagyon gaz dolog :shock: .


csüt. máj. 12, 2005 9:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Direkt erre a célra letöltöttem két "szuper" memória tesztert, ami szintén nem jelzett hibát... Az egyik modult kicseréltem, oszt' onnantól jó volt. Egészen a múlt hétig...

Na ez az en is toltottem kulonbozo meteszt progikat es azok sem jeleztek. Akkor dontottem ugy hogy irok egyet magamnak. Azert volt gazos a dolog mert nem volt konzekvens a hiba neha elojott neha nem szerintem a memteszt progik is ezert nem mukodtek. Az enyem minden blokkot sokszor kiolvasott es ellenorzott egymas utan ebbol latszott hogy soxor latszolag nincs hiba es neha meg van.


csüt. máj. 12, 2005 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Haver meselte a kovetkezot: a foiskolan volt egy aszisztens, aki szerette elvagni a nepet. Egyszer valami szamlalot kellett osszerakni logikai kapukbol, a srac osszerakta, es nem mukodott. Az aszisztens pedig csak azt mondogatta, hogy biztos rosszul rakta ossze. Mivel a srac ertett is hozza, tudta, hogy mukodnie kell, igy addig ragta az aszisztens nyakat, amig az adott neki egy masik ic-t. Lass csodat, mukodik. Amikor szedtek szet, a srac a **** ic-t a szemetbe akarta dobni, mire az aszisztens elvette tole, es bedobta a jok koze. Hatha lesz valaki, aki kiveszi, nem ert annyira hozza, es akkor azt lesz miert elvagni.


csüt. máj. 12, 2005 8:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
Én ilyenkor földhözvágom az egészet, két napig a szekrény tetején van összerakom és működik. A munkáimról pedig MINDIG csinálok mentést.
(Na az összerakomban a törött alkatrészek cseréje is benne van. Az alaplap eddig mindig megúszta) :D


csüt. máj. 12, 2005 6:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Igen, az alaplapi memteszt eléggé gagyi. Nekem régen ütközött a két db 64 MB SD RAM, a gép fagyogatott, meg kék halál. Direkt erre a célra letöltöttem két "szuper" memória tesztert, ami szintén nem jelzett hibát... Az egyik modult kicseréltem, oszt' onnantól jó volt. Egészen a múlt hétig...

Gilszkilabor


szer. máj. 11, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
OFF

Ugyan inkább hadvertéma, de a POST memtest nem igazán tudja kimutatni ezeket a hibákat. Kb. megy, vagy teljesen **** alapon nézi a RAM-okat.
De nem muszáj írni saját memteszt progit, vannak egész jók, pl. a goldmemory...

ON


szer. máj. 11, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nekem volt hasonlo hibam. Neha egy-egy program lefagyott, neha egy-egy jpg kepben osszekuszalodtak a pixelek. Ami idegesito volt, hogy file komparalasnal differenciat mutatott mikozben nem volt. Sokaig keresgeltem mi az oka (installatam,uninstallaztam stb).
Aztan irtam egy progit delphiben ami egy adott mintaval lefoglalja a teljes fizikai memoriat majd visszaolvassa. Szepen ki is derult, hogy egy bit veletlenszeruen ugrandozik az egyik memoriamodulban. Raadasul mivel egy felsobb blokkban volt ezert csak ritkan nagyobb memigenyu muveletek eseten jott elo. Kicsereltem a modult, es megoldodotott (abban a gepemben meg 8 modul volt igy kulonbozo kombinaciokban kellett kitotozni, es a memoriahoz naon konnyu hozzaferni a tap alatt :evil: ). Erdekes, hogy az alaplapi memteszt ami bekapcsolva 3xor is atcsekkolja a memcsit nem vette eszre :shock:


szer. máj. 11, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Besz@rt a gépem.
- A memória hol jó, hol nem jó. :evil:
- A video-kártya néha szemetel a képernyőn (pixel hiba). :evil:
- Az egész alaplap kontakthibás. :evil:
- A hangkártya néha pattanó hangot produkál. :evil:
- A végére eltörtem az egyik SD RAM foglalatot. :evil:
- Téveszt a Turbo Pascalom is. :evil:

Ha nagyon fölidegesít, szétverem az egészet, aztán elmegyek remetének. Már ki van vele a... :twisted: :twisted: :twisted:

Gilszkilabor

u.i.: Az asszony jól teszi, ha kétszer is meggondolja, merjen-e mostanában hozzám szólni... :D :D :D


szer. máj. 11, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A minap tortent az eset, ha nem velem tortenik, nem hiszem el.
Adott egy auto, amibe nemreg kerult egy uj akksi, eddig kb. 15-20-szor lett oninditozva vele. Egyszer csak olyan hangot ad, mint amikor az onindito fogaskereke nem jut be a lenditokerek fogaskoszorujaba. Leszedtem az oninditot, es kiprobaltam csak ugy uresen, szepen dolgozik, nem letezik, hogy nem megy a helyere a kis fogaskerek. Visszateszem, tovabbra sem mukodik. Probaklent beteszem a regi akksit, es azzal porgetne a motort ha birna, de csak nyog. Na itt neztem egyet. Betettem egy kisse nagyobb ellenallasu vezeteket az uj akksival sorba, es lass csodat beindul. Mint kiderult, az onindito tengelyen levo tengelykapcsolo, ami az onindito tulporgeset akadalyozza meg, ha a motor beindult, **** be. Az uj akksi altal leadott aram nyomateka eleg volt ahhoz, hogy a tengelykapcsolo atugorjon, es ne hajtson, csak porogjon uresben az onindito. Nem is hallottam meg ilyenrol, hogy az a tengelykapcsolo tonkre tud menni.


kedd máj. 10, 2005 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Egyik munkatarsamnak volt, hogy 30-as telefonjan allandoan hivtak a 20-asnak megfelelo ugyanolyan szamon. De durvan, valami napi 10-20 hivasa volt heteken at. Allandoan uzeneteket hagytak valami Ildikonak (volt hogy utszeli stilusban szidtak mint a bokrot :shock: ).
Eccer felhivta a 20-ason azt az ominozus Ildikot (asszem valami kereskedofele vagy ugynok lehetett). Kiderult, hogy egy hirdetesben rosszul adtak meg a szamot (yellow pages vagy ilyesmi) amin persze 1 evig nem lehetett valtoztatni... csaszar elmeny volt egesz nap hallgatni ahogy csorog a telefonja :evil:


hétf. máj. 09, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség