Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:14



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Ez a szomszed topicban volt meg nem is elektronikai de tetszett :)))))


Amióta megvan a mostani számom, úgy kb 2 havonta rendszeresen beérkezik egy hívás és volánbusz-járatokról érdeklõdik. Ez talán nem egy megfejthetetlen eset, vmilyen központban vmi igencsak hibásan mûködik. Nem is ez a lényeg. Egy ideig tûrtem ezeket a hívásokat, de aztán felébredt bennem a telefonbetyár-ösztön. Fürödtem éppen, amikor felhívott egy nõ és kérdezte, hogy ezen az úton vagy azon az úton jut el X helyre gyorsabban. Mondom egyiken sem, mert felújítják õket, de egy földúton fog menni a busz. Na ekkor már kezdett gyanakodni, és visszakérdezte a helység nevét amit mondott. Persze nem tudtam. Rá is kérdezett, hogy hogy is van ez, mire elnézést kértem tõle, dehát ugye nem vagyok a számítógép elõtt, ezért nem tudom megnézni, mert éppen fürdök. Erre kérdezte, hogy lehet az hogy én munkaidõben fürdök. Mondtam neki, hogy a fõnökség megengedi. Felháborodva közölte, hogy panaszt fog a fõnökségnél tenni. El tudom képzelni a volán-info fõnökének az arcát, amint felhívja egy nõ és közli vele, hogy a telefon-infosok munka közben fürdenek.


hétf. máj. 09, 2005 13:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
"Szállítási sérült":

www.kaninjo.fw.hu/images/serult.jpg

Ez elég rémes? :) :)


hétf. máj. 09, 2005 0:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Haver alaplapot+procit+memoriat akart venni (gepfelujitas). Ez meg a P1-idokben volt. Kaptunk ramot meg lapot de proci nem volt sehol. Vegigtelefonoztuk az osszes boltot persze sehol semmi mert pont az a kategoria volt amit meg eleg combos de meg nem olyan draga (alatta/felette volt de azokat nem erte meg megvenni).
Mar nagyon nekibusult mikor egy helyen aszondtak hogy van. Nosza gyorsan elmentunk, egy sufni volt a pinyoban (asszem a visegradi vagy hegedus utca kozepen, jo lepattant uzlet).
Mondjuk a csavonak kene egy ilyen proci. Hat az szivas mert nincs. Akkor telefonon mer mondta hogy van? Kicsit gondolkodott, aszongya van itt egy gep szervizre amiben ilyen a proci, ugyis eltart egy darabig mig jonnek erte abbol kiszedi es azt eladja nekunk, jo ez igy? Hat nem annyira teccet de nem volt mas. Probalgatta azt a gepet ki/be kapcsolgatni de se kep se hang. No mindegy kiveszi a procit es vihetjuk. Mondom ez nem koser probaljuk mar ki a haver alaplapjaban. Csako kiszedi a procit jon oda a pulthoz de kicsuszott a kezebol cucc es koppant a padlon. Felemeli es ugy ranezesre vagy 20 laba tovig lehajlott... :cry: No sebaj varjunk egy pillanast mindjart megcsinalja... Elovett egy krumpli csavarhuzot es elkezdte visszahajlitgatni a labakat... :shock: Persze nem sikerult mert ugye eleg pontosan kell, hogy egyszerre bemenjen a sok szaz lab.. Raadasul ket hajlitas es le is torik. Neztuk egy darabig aztan gayvan megfutamodtunk es elhagytuk a terpet... :lol:
Haver egy het mulva kapott procit akkor erkezett az uj szallitmany es teli lett vele az osszes bolt.


szer. máj. 04, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 04, 2005 7:55
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
1ik ismerősöm 1x összekukázott magának 1 486 PCt, de nem akart bootolni az istennek sem. A végén elhozta hogy nézzem már meg.
Szétszedtük, áram van, winyo pörög , kábelpróba stb...
Nem ment sehogyse, aztán +kérdeztem, hogy mi a francot csinált vele?
Sorolta..... kivettem a procit, fordítottam rajta 90fokot, visszatettem, nem ment.........
Padlótfogott mindenki a röhögéstől.


szer. máj. 04, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Milyen szekunder volt az, ahol többezer menet vékony huzal volt??? Valami csöves cucchoz kellett nagyfesz?

Üdv
Inhouse


hétf. máj. 02, 2005 9:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
-=RelakS=- írta:
Ezt minthamár említetted volna, nem?

Ha nem tom, lehet... ilyen oreg lennek? vagy tsak szenilis? :cry:

Meg van, 2 eve irtam mar egyszer :oops:


Új vagyok a terminálon, szóval mostanában olvastam át a topikon, és valahogy ismerős volt a történet :D


pén. ápr. 29, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
Ezt minthamár említetted volna, nem?

Ha nem tom, lehet... ilyen oreg lennek? vagy tsak szenilis? :cry:

Meg van, 2 eve irtam mar egyszer :oops:


pén. ápr. 29, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Ezt a sztorrit fater meselte: Apam eleg nagy elektro szaki es hifista is volt. Igyhat sok mindent barkacsolt otthon. Meg nem volt meg a ruszki pillanatpakaja igy egy fanyeles pakaval forrasztott (mi a neve? ami allandoan be van kapcsolva mint a weller csak nem hoszabalyzos olyan mint a badogos paka csak kicsiben).
Szoval azt lent tartotta a foldon egy neki valo kis keretben.
En meg voltam vagy 8-9 honapos. Kimentek a szobabol en meg odamasztam kiszedtem a pakat es a lakkozott parkettaba szep hoszzu csikokat es mintakat egettem :D volt nagy orom a csaladban :P .
Magamat nem egettem meg (termeszetesen :wink: ), de ebbol is latccik, hogy mar akkor magamba szivtam a gyantagozos harganyolas szeretetét... :D


Ezt minthamár említetted volna, nem?


pén. ápr. 29, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ez nem remtortenet de jo szivas volt. Volt egy haverom aki az mmg-ben dolgozott (asszem). Tudott 'szerezni' kis meretu halozati toroid trafokat primerrel megtekerve (olyan D5-15 cm verziokban, sot meg rogzito keszlet is volt hozza). A gaz az hogy szekunder nem volt rajtuk...
Akkortajt (80-as evek vege) a toroid eleg csodaszamba ment amator korokben (venni nem lehetett, ha meg igen akkor csillagaszati aron).
Szoval kaptam tole toroidokat. Kiszamoltam a kivant feszejhez valo szekunder menetszamot majd megtekertem. Ha valaki probalt mar toroidot tekerni az tudja milyen szivas. Tobb ezer menetet vekony huzalbol szepen megtekerni egy zart gyurure hazilag nem egyszeru.
Egy ceruzara atcsavartam a kivant drotmennyiseget (ez sem volt kis melo, mint egy rokkán a fonal) majd a cerkat a toroidon atdugdosva tekertem meg a trafot. Persze figyelve a feszes es szep tekeresre ugy hogy ne kunkorodjon ossze a vezetek. Hat embert probalo feladat, ma mar nincs az a penz amiert megcsinalnam... 8)

A mezei trafok cseveleset meg anyam turmixgepjenek teszta keverovillajara szerkesztett automatan vegeztem (termeszetesen ugy, hogy hasznalat utan visszalakithato volt sutemenyteszta keveresre :wink: ).


pén. ápr. 29, 2005 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ezt a sztorrit fater meselte: Apam eleg nagy elektro szaki es hifista is volt. Igyhat sok mindent barkacsolt otthon. Meg nem volt meg a ruszki pillanatpakaja igy egy fanyeles pakaval forrasztott (mi a neve? ami allandoan be van kapcsolva mint a weller csak nem hoszabalyzos olyan mint a badogos paka csak kicsiben).
Szoval azt lent tartotta a foldon egy neki valo kis keretben.
En meg voltam vagy 8-9 honapos. Kimentek a szobabol en meg odamasztam kiszedtem a pakat es a lakkozott parkettaba szep hoszzu csikokat es mintakat egettem :D volt nagy orom a csaladban :P .
Magamat nem egettem meg (termeszetesen :wink: ), de ebbol is latccik, hogy mar akkor magamba szivtam a gyantagozos harganyolas szeretetét... :D


pén. ápr. 29, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
kispedro írta:
Lehet, hogy petróleumlámpát használnék. :-)

Fenyorgonanak? :lol:


Ja.
Be kell rakni a mélynyomó elé, és ahogy jön a duc-duc, úgy halványul a fény :wink:


pén. ápr. 29, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
kispedro írta:
Lehet, hogy petróleumlámpát használnék. :-)

Fenyorgonanak? :lol:


pén. ápr. 29, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
optikus, azt tudod, hogy akkora mázlid volt, hogy olyan talán soha többé nem lesz...ez igen durva...

Multiméteres sztorim nekem is volt, még kezdőcske koromban egy Ratho műszerem volt anno (Metex 3800 koppintás,akkoriban elég újdonságok na és elég drágák voltak a digit. multik) csináltam vele egy szép zárlatot. Visszavittem, (garis volt), jó hónap múlva visszakaptam, hogy a munkadíjra garit vállalnak, de az alkatrészt (ICL7106) ki kell fizetnem...(akkor még nem volt kimondottan olcsó) Persze, később belenéztem, b@xtak IC-t cserélni benne, mindössze egy elégett fóliacsíkot kötöttek át... :evil: (A műszert azóta némi kp társaságában elcseréltem egy "kicsit" komolyabbra, de tán még vhol műxik...)


pén. ápr. 29, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
_optikus_: Velem ilyen történt volna, az tuti, hogy soha többé, még a kapcsoló közelébe sem mernék menni. Sőt! Lehet, hogy petróleumlámpát használnék. :-)


pén. ápr. 29, 2005 4:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Eccer fenyorgonat epitettem... 8)
Zsebtelep volt a tap (az izzok meg 220-asok). Valamiert nem mukodott gondoltam megnezem rendben van e a tap. Nem talalam a multimetert, gondoltam zsebtelep, megnyalom azt bizsereg ha ok. Persze ki nem szedtem csak a kanocokat nyalogattam :wink:
Hat mint kiderult nem igazan jot nyaltam mert sercent egy nagyot a nyelvem es lecsattanat az egesz hazban a delej :oops:
Levagta a 220-as megszakitokat. De erdekes mert szinte semmit nem ereztem es semmi bajom sem lett. Gondolom a nyalon atszaladt a delej, de szerencsem volt. Persze ez jo reg volt, amikor meg azt sem tudtam mi miert van csak ugy megepitettem. Persze jo lecke volt, azota eszembe nem jutna ilyen hulyeseg, orulok hogy tuleltem a gyermekkoromat :twisted:


csüt. ápr. 28, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Hasonlot en is csinaltam :oops:
Meg a 80-as evek elejin fater hazahozott melohelyrol egy digitalis multimetert. Eleg nagy csuda volt mert meg egy sima mutatos is sokba kerult (plane hogy kapni szinte semmit nem lehetett).
Na en suttyomban mericskeltem vele a ceruzaelemeimet termeszetesen 10A-es allasban. Eccer elfelejettem visszakapcsolni fater altal defaultban hasznalt ac 1000v-ra.
O meg mert egyet... Szerencsere a muszer nem szallt el de a merozsinor csucsai csumara lelolvadtak, hat finoman szolva nem orult neki hisz akkortajt ilyet beszerezni keptelenseggel volt egyenlo, plane ciki, hogy ceges volt a cucc. Biztos kellett magyarazkodnia egy kicsit :cry:


csüt. ápr. 28, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Simán agyon lehet így lőni a műszert, nekem a műszer nyákjáról éget le a vezetékelés ....


csüt. ápr. 28, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
thegs írta:
Én arra gondoltam, hogy a 10A csatlakozó a GND-vel össze van kötve. Ha ebbe a kettőbe vannak dugva a mérőkábelek akármilyen állásnál rövidzár áll be.

Ez igaz. Ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, azt mondanám, hogy az azért mégsem rövidzár, hanem egy ismer ellenállású huzal (20 A méréshatárú műszernél általában 0,01 ohm). De nem akarok az lenni. :D
Mindenesetre ha így van a műszer hazavágva annak azért külső jelei is kell, hogy legyenek (pl. megolvadt ház).

Dj Faustus!
Nem lehet, hogy a bátyus előzőleg már elkötött valamit, és csak egy "álcázó" kapcsolást rakott össze amikor megérkeztél?


csüt. ápr. 28, 2005 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Én arra gondoltam, hogy a 10A csatlakozó a GND-vel össze van kötve. Ha ebbe a kettőbe vannak dugva a mérőkábelek akármilyen állásnál rövidzár áll be.


csüt. ápr. 28, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
thegs írta:
Sztem se. Esetleg az aksi + és - végeihez érinthette a catlakozókat, mivel 10A-s méréshatáron a multméterben rövidzár van, és ilyenkor a biztosíték ki van iktatva.

De itt az volt, hogy nem 10A-en, hanem 2000mV-on volt a műszer, vagyis ilyenkor nagyon nagy a belső ellenállása -> nagyon kis áram folyik rajta még akkor is, ha az akksi két sarkára köti rá. Vagyis közel az akkufeszültséget méri, ami 2000mV-nál ugyan túlvezérli a műszert, de ez ellen védve vannak.
A mérőkábelek melyik csatlakozókba voltak dugva? A legtöbb műszeren ugye 4 van:
10-20-akármynni A;
mA;
közös;
V, Ohm, miegymás.


csüt. ápr. 28, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Sztem se. Esetleg az aksi + és - végeihez érinthette a catlakozókat, mivel 10A-s méréshatáron a multméterben rövidzár van, és ilyenkor a biztosíték ki van iktatva.


csüt. ápr. 28, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Dj Faustus írta:
Odamegyek, nézem, és egyből látom: a választókapcsoló nem a 10 A-en áll, hanem a 2000 mV-on (pont az ellenkező oldalon). Úgyhogy volt egy multiméterem. :(
Erdemes kiprobalni valami ismert feszultseggel, mert szerintem sem ment tonkre.
En ketszer jartam igy, 750~ helyett a 200Ohm-on volt, es bedugtam a 220V-ba. Ezt tulelte. De amikor maskor a 380V-ba dugtam be, akkor azt mar nem elte tul.
Epp most mertem le, hany amper van egy uj 75Ah-s akksiban. Szerencsere nem a 10A-re volt teve a muszer, hanem a 200mA-re, igy valoszinuleg meguszom egy biztositekcserevel.


csüt. ápr. 28, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
Dj Faustus írta:
Egyik bátyám meg szerette volna mérni autójában mennyii áramot vesz fel az elektronika (valami nem stimmelt vele). Szerencsétlenségemre tőlem kért multimétert.
Akkuról egyik csatlakozó le, multiméter 10 A-re beállít, egyik mérőfej a leszedett csatlakozóra, a másik az akku szabadon hagyott feléhez.
Méri, méri - nem működik. Odamegyek, nézem, és egyből látom: a választókapcsoló nem a 10 A-en áll, hanem a 2000 mV-on (pont az ellenkező oldalon). Úgyhogy volt egy multiméterem. :(

Véleményem szerint ettől nem mehetett tönkre.


csüt. ápr. 28, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Van egy Ferm mmh 930 multiméterem. Az benne a jó, hogy lehet benne cserélni az IC-t(ICL 7106). Ez már a 3. benne :D .
Mikor még tapasztalatlan voltam, meg akartam mérni, hogy hány volt van a TV anódján. A kapcsrajz elmosódott volt, így azt olvastam 500 V DC. Most már tudom, hogy sokkal több, de megtanultam legalább gyorsan IC-t beforrasztani. :P


csüt. ápr. 28, 2005 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Egyik bátyám meg szerette volna mérni autójában mennyii áramot vesz fel az elektronika (valami nem stimmelt vele). Szerencsétlenségemre tőlem kért multimétert.
Akkuról egyik csatlakozó le, multiméter 10 A-re beállít, egyik mérőfej a leszedett csatlakozóra, a másik az akku szabadon hagyott feléhez.
Méri, méri - nem működik. Odamegyek, nézem, és egyből látom: a választókapcsoló nem a 10 A-en áll, hanem a 2000 mV-on (pont az ellenkező oldalon). Úgyhogy volt egy multiméterem. :(


szer. ápr. 27, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Szlovákia, Újvár.
Két tanár vezette a méréseket felváltva. Én a normálisabb csoportjában voltam, 1x azonban pótolnom kellet, és elkerültem a másik bácsihoz. Szólok neki, h. kész vagyok a bekötéssel, jöhetne már leellenőrizni, h. mérhessek. Nézi, nézegeti, majd felcseréli a tápot és a neminvertáló bemenetet szegény múveleti erőlkődónél, mondván, h. xarul kötöttem be, majd ráadja a kakaót..... Hát sose láttam még ilyen szép lyukas IC-t.


szer. ápr. 27, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Obudai Kando, nemtommelyik labor. 'Merestechnika' nevezetu targy laborja volt eppen. 230V, levalasztotrafo (1:1 attetel, vagy 1:0.9, vagy hasonlo, szoval 200V koruli delej jott ki belole), par szep combos, 20-150W kozott huzalpotmeter, par szaz ohm koruli ertekekkel. Igazabol mar nem emlekszem a meresre, de sok ertelme nem volt. Ket tanar vezette a merest, egy viszonylag normalis ****, meg egy idegbeteg p*csa. A csavoval semmi gond nem volt, a picsa viszont allandoan beleugatott es beleturkalt mindenbe, aztan jol leb***ott, hogy 'hogy lehet ezt igy bekotni', stb, sokan szivesen felrugtak volna.
Epp egyik haver meresi osszeallitasaba ganyolt bele, az egyik szep combos potmeteren akart allitani valamit, viszont a csuszka elegge nehezen jart, aztan meglodult:)))
Eeeeeeerrrrrrrrkkkk.... Fust, aztan valaki a veszgombbal leoldotta a halozatot.
Az eredmeny: par szetolvadt huzalellenallas/potmeter es egy (igen durvan) megporkolodott levalasztotrafo.

Szerencsetlen srac persze kezdhette elolrol a merest, mert nem volt megegy ugyanolyan erteku potmeter... A legdurvabb az, hogy a meres vegen (srac persze az utolsok kozott vegzett...) a picsa jol ****, hogy 'feleennyi ido alatt is le lehetett volna merni'. Hat, anyad.


Óbudai Kandó? :) Én is arra ténferegtem. Méréstechnika, ugyancsak tekercselt poti, rajta sok lik, ami mind banándugó méretű. Hárman voltunk egy csoportban, mire az egyikünk megjegyzi, hogy "akkor én ezt most ide bedugom". A kapcsolás véleménye egész konkrétan az volt, hogy "BZZZTY CSAT" Szerencsére csak a biztosíték oldott le a zárlattól.


szer. ápr. 27, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
stol írta:
Ahogy, én olvastam már 4,5éves koromban. :lol:
Ezt en is elkovettem, a fent emlitett nagymamam tanitott meg.

Attee írta:
potyo, csak pontosításképpen: Citroen Dyane volt a verda, nem?
Most, hogy irod, nekem is eszembe jutott, hogy igy irtak.

Unokatesom kapcsolot cserelt. Mikor befejezte, es kiprobalta, akkor jott ra, hogy fejjel lefele van. Meglazitotta a csavarokat, de a biztositekot nem vette ki, es valami uton-modon rossz helyre nyult. Az anyja meg vegignezte az egeszet, es jol ****.


kedd ápr. 26, 2005 16:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Üdv !
Azokhoz szólok akik szeretnek a más kárán okosodni.
Tiszteld hátulról a mikrohullámú sütőt!
Tapasztalt szakemberként leckéztetett meg egy dög pár évvel ezelőtt.
A vélt kontakthibás steckerről húztam le a szigetelő kotont , miközben a mozgatás hatására feléledt a renszer (szomszéd kontakthiba).
A magnetron táp által generált ív hangja is ijesztő volt, hát még a hatása.
A jobb mutatóujjam első percének 25-25%a elpárolgott, tehát a fele odalett,
egyetlen pillatat alatt, miközben csuklóig érzéketlen lett a karom.
A nagyfrekis nagyfesz. Huvazze!!!! 2 hónap a gyógyulás.
Ha akkor tudtam volna felvételt készíteni, most mindenki lerókázná a
klaviatúráját...
Elf


hétf. ápr. 25, 2005 21:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
potyo, csak pontosításképpen: Citroen Dyane volt a verda, nem?


hétf. ápr. 25, 2005 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Egy ember a TV szerelonek:
- Ültem a fotelban, néztem a TV-t, miközben egy
100-as szöggel piszkáltam a fülem. Egyszercsak
elment a hang.


hétf. ápr. 25, 2005 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
gravir írta:
2-3 éves korodban hogyan vezettél villanyt? :?:


Mint írtam, nem emléxem rá, és azt nem mesélte senki. Valószínűleg csak vezeték volt, "nem volt teli árammal".


vas. ápr. 24, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Kb másfél éve olyan hajnali egykor neteztem, ugyebár ilyenkor fél forint a matáv... :lol: Közben fejhallgatón zenét hallgatok, egyszer csak egy nagy csattanás... Először azt néztem mi szakadt le, utána beugrott, hogy kb mikor szétrobbant a cd a rom-ban az szólt ilyet. De mondom akkor a gép nem kapcsolt le... :) És igen.. Elcsattant a táp... Nemtudom miért, talán kiváncsi voltam mert akkor láttam meghalni nálam először tápot, de fogtam a gépet letettem az ágyra és megnéztem a tápot, hátha még aznap folytathatom a netezést. Kiszedtem a tápot, burkolat le. Megfordítom, erre megcsap... Beburítottam a gépet a radiátor elé és elmentem aludni. :) Jól esett ez az ébresztő hajnali fél 2 körül..


vas. ápr. 24, 2005 0:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
gravir írta:
2-3 éves korodban hogyan vezettél villanyt? :?:


Ahogy, én olvastam már 4,5éves koromban. :lol:


szomb. ápr. 23, 2005 8:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
2-3 éves korodban hogyan vezettél villanyt? :?:


szomb. ápr. 23, 2005 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Volt egy egyszerű tápegységem, én csináltam, de nem volt már rá szükségem, úgy gondoltam elbontom. Szedem szét, egyszercsak megráz. Mondom mi a ... Elfelejtettem kihúzni a konektorból. :D Ugyanígy már jártam pc táppal is, csak ott a hűtőbordhoz érve rázott meg.

Erre nem emléxem, csak mesélik: két-három éves koromban villanyt vezettem a nagymamámnál a tyúkólba, hogy a tyúkok lássanak tojni.

Amire viszont emléxem: szintén nagymamámnál a kertes házba úgy jött a telefon, hogy az utcáról egy kábelen jött a szomszéd ház nagymamám udvara felöli oldaláig, majd onnan át a nagymamámhoz. Leszedtem az elosztódoboz fedelét, és a vezetékeket közel tövön elvagdostam, mivel úgyis a szomszédé. Mivel nem volt telefon, és senki nem tudta, hogy miért, be lett jelentve a szolgáltatónál. Kijöttek, megtalálták a hibát, és megállapították, hogy nem gyerekmunka volt. Csak sajnos a hugom az olyan árulkodós tipus, és beárult. :(


pén. ápr. 22, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Anyámnak volt egy Citroen Diana tipusú autója, szerettük, mert beérte 6 literrel. :D Mindenszentek napján körbe kellene járni a temetőket, de nem akar indulni, még csak az olajnyomásellenőrző lámpa sem gyulladt ki. Apám meghúzza a csavarokat az akku saruin, de semmi. Azt hittük, bekapcsolva maradt valami, és lemerült. Sebaj, van egy másik akku, bikázókábelek oda, beindul, és megy. Majdcsak tölt valamennyit a következő temetőig, van rá 20 kilómétere. De a biztonság kedvéért betettük a másik akkut a csomagtérbe a kábelekkel együtt. Miután kijövünk a temetőből, megint semmi. Bikázókábelek, és ismét megy. Minden egyes temetőnél ezt megcsináltuk. Este sötétben értünk haza(nem emiatt), de a világítást is bekapcsolva megy a kocsi rendesen. Másnap nekiálltunk megnézni a hibát.Mint kiderült, az akku sarui oly mértékben oxidálódva(vagy micsinálva) voltak, hogy hiába volt rászorítva a kapocs, nem volt érintkezés. Megtisztítottuk a sarukat, és minden ment rendesen.

Van egy másik is. Öregapám akkut cserélt a kocsiban. Mikor legközelebb akarok a kocsival menni, minden müxik, az akkutöltésen kívül. Mindent leellenőriztem, hogy nincs-e szétcsúszva vagy ilyesmi, de semmi. Marad a generátor. Hazaviszem, műszerrel nézem, a +-tól a test felé zárlat van. Szétkapom, és egyenként ellenőrizve a diódákat, kettő zárlatos, egy-egy az anód és katódsorban. Azt gyanítom, hogy az öreg fordítva tette rá a sarukat, és kiugrasztott két diódát. Persze be nem vallaná, az a fajta öreg, akinek csak úgy jó valami, ahogy ő elgondolta. Még szerencse, hogy más elektronika nem volt a kocsiban.


pén. ápr. 22, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás 
Velem az alábbi történet esett meg.Korábban volt egy 2 ütemű wartburgom.A műszerfalon volt egy féklámpa visszajelző lámpa.Kiváncsi voltam,hogy milyen izzó van benne.Miután sikerült szétszednem,elkezdtem visszacsavarozni a keretét.Valahogy sikerült egy fincsi kis zárlatot produkálnom.Ezáltal pillanatok alatt füsttenger lepte el az utasteret,és a lámpához menő,kb 70 cm-es vezetékről leolvadt a szigetelés.Én hülye,kézzel próbáltam megszüntetni a zárlatot oly módon hogy a kábelt taperáltam végig,gondolva,hogy kirántom a foglalatból.Csúnyán megégetett a dög.Hogy ne égjen ki a kocsi,a motortérben lévő biztosítékokat válogatás nélkül szórtam kifele.Az eset után napokig masszív amper ill műanyag szag terjengett az utastérben.
Üdv!


csüt. ápr. 21, 2005 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hozzáértés:

Metróban valaki mondja a másiknak: nem látom a feszültséget a pálya felett.
-...?
Ki van írva: Vigyázz, feszültség alatti pálya!


csüt. ápr. 21, 2005 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Én is találtam egy jót az RTL Klub honlapján:

Halálos áramütés ért egy 24 éves fiút Kaposvárott, egy gyalogos felüljárón csütörtök hajnalban. A fiatalember, nem tudni, hogy miért, több társával együtt mászott fel a felüljáró feletti nagyfeszültségű vezeték és a felüljáró közötti védőtetőre, ott megcsúszott és hozzáért az árammal teli dróthoz.

"árammal teli drót" :D


csüt. ápr. 21, 2005 13:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ez most volt valamikor?


2005. április 21., csütörtök, 7:28

Halálos áramütés ért egy fiatalembert Kaposváron egy vasúti felüljárón a csütörtökre virradó éjjel. A fiatalember valószínűleg nem öngyilkossági szándékkal mászott a veszélyes helyre, hanem a társaságában lévő lányoknak akart tetszeni.

> Szep latvany lehetett....


Halálos áramütés ért egy fiatalembert Kaposváron egy vasúti felüljárón. A 24 éves gellénházi fiatalember felmászott a vasúti sínek fölött átívelő felüljárón arra a biztonsági tetőre, amely a gyalogosokat a fölötte húzódó felsővezetékektől védi. Itt érte a halálos áramütés. A fiatalember nem öngyilkossági szándékkal mászott fel a tetőre, feltehetően a társaságában lévő két lánynak akarta mutatni bátorságát - mondta Vass Ferenc, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

A tragikus baleset éjszaka, nem sokkal két óra után történt, a MÁV ezt követően életveszélyessé nyilvánította a felüljárót, amelyet lezártak a gyalogos forgalom elől. Erre azért volt szükség, mert a MÁV-tól kapott tájékoztatás szerint megsérült a biztonsági tető és a felette húzódó két, több tízezer voltos felsővezeték. A kizárólag gyalogosok által használt felüljáró lezárása miatt a gyalogosok a baleset helyszínétől több száz méterre lévő közúti felüljárón juthatnak el a belvárosba a helyreállítási munkák befejezéséig.


> Hu de szakszeru: két, több tízezer voltos felsővezeték.
> utalom az ujsagirokat...


csüt. ápr. 21, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Gafly írta:
> nah megint nem hittem el, hogy az emberi test
> vezeti az áramot... hát vezeti bah

Az a kaposvari fiatalember is igy volt
aki hajnalban a feluljaron kimaszott
a felsovezetekhez hogy ket csajnak
imponaljon a batorsagaval...

Tenyleg, nem kene ezt a topic-ot kiszogezni?


Ez most volt valamikor?


csüt. ápr. 21, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> nah megint nem hittem el, hogy az emberi test
> vezeti az áramot... hát vezeti bah

Az a kaposvari fiatalember is igy volt
aki hajnalban a feluljaron kimaszott
a felsovezetekhez hogy ket csajnak
imponaljon a batorsagaval...

Tenyleg, nem kene ezt a topic-ot kiszogezni?


csüt. ápr. 21, 2005 9:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 13:32
Hozzászólások: 423
Hozzászólás 
Gondoltam felhozom a topikot, látván hogy a filcezzem, ne filcezzem topikban még mindig cincálják egymást! Szal aki röhögni akar: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25598
És azert a Gainclone topik se semmi ahol megdontik az elektronikat!
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25170


szer. ápr. 20, 2005 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nah megint nem hittem el, hogy az emberi test vezeti az áramot... hát vezeti bah :P


csüt. dec. 30, 2004 0:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Nekem badogos-pakara sikerult ratenyerelnem :)

Itt volt a "mester", es dolgozott mint a jomunkasember. En meg valamit neztem volna az asztalon, ahol a "muszerei" voltak. Nyulok az asztalra, aztan bazihirtelen vissza is rantottam a kezem :D NEm vettem eszre, hogy elrejtett az asztalon 1 pakat is :)

kb 2x3centis teruleten hojagos lett a kezem.

:)


kedd dec. 28, 2004 9:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
storobcop javitás:
hoztak hozzám egy asszem urbán féle strobit
bedugom,kihuzom,elkezdek mérni a kisfesz részén,kezem megcsuszott a
mérözsnorral és a nyagyfeszrészre rátenyereltem,ugy **** falhoz hogy
csak naaaa!

TV javitás vége:
Csak fos a kép már mindent végig mértem de jo minden,tipikus olyan kép
volt mikor g2 n kevés fesz a képcsön.de frankn jo a fesz.
Igen ám de az egész céco végén volt egy ellenállás a kécsönél lévö
panelon,na az **** be.eddig nem is rémtörténet.
Haver már idegesen vár hogy a frissen hozott hifit nézzem meg!
Mondom oké,tv kikapcs,ezt mindjárt kicserélem és kész,jöhet a hifije
1.bedugom semmi
2.kihuz,szétszed
3.látom nincs biztositék(közli kigégett,ujat is kivágta,átkötöte utána füstölt
a hifi,kiszedte a patkolt biztit és kidobta)
4. tv böl kikaom a biztit,bele a hifibe
5.nem ég ki a bizti,**** akkor elkezdem mérni a hifit
6.minden kap feszt,de végfok ic darabookra törve-égve.
7.közlöm vele kb. mennyi ha több hibát nemtalálok csak az ic
8.közli oké majd hoz pénz vegyek ic t addig tegyem a szoba sarkába
9.dumcsizunk,közbe jöttek a tv -ért
10.kikapom a biztit a hiviböl a tv be vissza,ránézek a hifire nem ég semmi
mert köcsög "standby" kapcsolos hifi,és én a nagyobb köcsög nemhuztam
még ki a hifit a konektorbol,majdnem a haver elött olyat rugtam a hifibe,
ép elég volt a kezem a megmarkolt biztitöl elszedni,ha nem vág ekkorát
találn van eröm belerugni abba a fosba,de igy örültem hogy éltem
11.haver kérdi:csak 12 volt volt?mondom igen 12 bazdmeg 112

Antenna szerelés:

Találtam 6méteres tetöléceket,össze szegeltem 3at(kb. 3*5 15méter)
mondom ház végéhez felállitom akkor nemkell cserepet bontani.
Müködött is frankon az elsö erösebb viharig amikor 220 se volt a faluba.
(nem tölem nemvolt,hanem nagyon erös viharba 1-2orára régen elment)

erösitö tuning:

(beag 2*asszem 40es csoda végfok)
Rondán szolt igy kicserééltem elöfokba és a végfok elején a ks tranyokat
másra,meg 1,2kondit,+ellenálás csere.
Na pöpec mint egy hájgend :DDD (de komolyan)
Hmm már csak power kellene mert fél hangerön is torz de több kakajó
nincs.ekkor jött az 5let,végfok tranyo csere+picit pár ellenállás eleje fele
a végfoknak stb.
Hu de franko 2*250es ládák bömbölnek,már érezni hogy a láda nembirna
többet :)
Ez ment is kb. 1hétig! hütöborda tüz forro,aki ismeri elég kis borda belül a
végfokba,szinte semmi szellözés.
1hét után zene elhalkul,én a konyhába sütötem popcornt,megyek be
szobába,gondoltam a pc kifagyott igy nemsiettem,
mire beértem pár cm magas láng és ég a toroid trafo,még jo hogy
nemvolt doboztetö az erösitön(szellözés miatt nemraktam rá)
Persze a biztik meg átpatkkolva :DDDD
Szobába olyan büdös és füst lett!!!

forrasztás:

Földön a szoba közepén szeretek szerelni(törökülés,gugolás)
és épp ha valamihez nem pisztoly pálkesz használok akkor azt
akkár smd 10wattos,vagy 150-300wattos amivel nagyfrekis cuccokhoz
vastagabb árnyékolt lemezt is frankon lehet forrasztani.
Na történetesen egy még épp épülö végfokot nagyfrekire,árnyékolgattam
fordulok lemezért jobbra,balra lerakom a pálkeszt a hütöbordára
hogy a szönyeg neégjen ki :),forodulok vissza balra erre
telibe tenyereltem a pálkeszt,orditottam olyat és változatos
szokincsekben mindenkit szidtam aki csak él és mozog :)


kedd dec. 28, 2004 1:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
3-4 éve így karácsony után nem volt sok meló, a kollégákkal kisérleteztünk.
Labortáp 40V, áramkorlát mifene. Mérjünk feszt. Beállítom megnyalod és megmondod hány V. :D
Az én köröm jött. Állítanak, nyalok. A nyelvemet majd lenyeltem. 36V

Ugyanez a táp. Hibás fénymásoló nagyfesz panel (fólia elégve stb.) +patkoltuk rá a táp. 5 V a vezérlőfeszre és 5 kV-tal (uA-ek) elkezdtünk "hegeszteni". Rossz izzóval is kipróbáltuk, de nem lett belőle látvány. No a 24 V-os tápfeszt emeljük meg maximumra. Két percig 5-6 centis szikrákat húztunk vele, akkor jöjjön az izzó. Rárakjuk semmi. Azaz a táp felöl érdekes szag és hangjelenségre figyeltünk fel.
Aztán a tápot elástuk a roncsraktárba. :D


hétf. dec. 27, 2004 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
edl írta:
djsms írta:
Ros-Co kisebb feszültséggel tovább is tölthettétek volna ;) Amúgy remélem legalább egyenárammal csináltátok :P


figyelem!
az egyenáram a veszélyesebb!!!

tudom! azért fogalmaztam így! (a ha már lúd... szólást alapul véve :) )
nekem eddig a legdurvább (akkor még) 380-al volt. graetz híd mögötte valami durva nagy kondi. biztos ami biztos alapon csavarhúzóval segítettem rajta, hogy ne maradjon benne semmi :) -1 fáziscerka lett az eredménye. Rámértem, sikerült a kisütés. Bátran nyúltam a készülékbe kicserélni az olvadóbiztit. Abban a pillanatban ahogy hozzáértem kib...ott mlegem lett ;) a szakadt cucc két pontján ott figyelt több, mint 400V egyen, mert volt még egy kondi a bizti után! A készüléket többet nem lehetett javítani, mert olyan erővel vágtam földhöz, hogy esélye sem volt :P
jah amúgy valami home made akksitöltő vagy mi a rák volt.


pén. dec. 24, 2004 19:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 07, 2004 9:26
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Helyesen: BUZGÁRKODÁS :)))))))


pén. dec. 24, 2004 15:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség