Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 6:05



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Én is ragasztottam már többet. A ragasztás helye periódikus csilingelő hangot ad, ezt lapos tűreszelővel szoktam megszüntetni, miután már jól kikeményedett a ragasztó.


kedd júl. 19, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
inhouse írta:
Ezt a ragasztást komolyan mondod? Rövidebbeket tudnék venni ebben a hosszban. Engem mondjuk aggasztana a toldás mellett a pillanatragasztó oxidáló hatása is...

Üdv
Inhouse


Igen, ezt a ragasztást már én is sikeresen alkalmaztam, de eddig nem mertem ideírni :D


kedd júl. 19, 2005 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Az O gyuru (marmint a valodi buvartokos) az eleg puha mert szilikonbol van, nem tom hogy hasznalhato-e es hosszutavon, hogy viselkedik (meg draga is).

A ragasztasos modszert mar en is hallottam kis ketelyeim vannak vele kapcsolatban de allitolag muxik.


kedd júl. 19, 2005 9:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
inhouse írta:
Ezt a ragasztást komolyan mondod? Rövidebbeket tudnék venni ebben a hosszban. Engem mondjuk aggasztana a toldás mellett a pillanatragasztó oxidáló hatása is...

Üdv
Inhouse

Komolyan, bizony. A pillragasztó a gumit marha erősen megfogja. Pontosan kell illeszteni, meg módjával a ragasztót. Eddig nem volt gond azzal, amit így javítottam.

Amikor én csináltam ilyet, előtte próbálkoztam vele, hogy ragasztott szíjat meghúztam, de soha nem a ragasztásnál szakadt el.

Mindenesetre egy próbát megér.


kedd júl. 19, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ezt a ragasztást komolyan mondod? Rövidebbeket tudnék venni ebben a hosszban. Engem mondjuk aggasztana a toldás mellett a pillanatragasztó oxidáló hatása is...

Üdv
Inhouse


kedd júl. 19, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Szeles ekszijbol, amit a lemezjatszokba szoktak rakni, abbol esetleg kisolloval lehet lemetelni egy vekony szeletet... Habar ez mar nagyon "Pista Páka" stilusu megoldas lenne.. nemhiaba o is tudott remeket alkotni... tole tanultam::))

Vagy ha van megfelelő keskeny, de nagyobb átmérőjű ékszíj, abból ki lehet vágni egy darabot. Ha szép egyenes a vágási felület, pillanatragasztóval tökéletesen lehet ragasztani.


kedd júl. 19, 2005 7:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Szeles ekszijbol, amit a lemezjatszokba szoktak rakni, abbol esetleg kisolloval lehet lemetelni egy vekony szeletet... Habar ez mar nagyon "Pista Páka" stilusu megoldas lenne.. nemhiaba o is tudott remeket alkotni... tole tanultam::))


hétf. júl. 18, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
o-gyűrű? Hát, a befőttes guminál biztos jobb...

Az az igazság, hogy ez nem csak megnyúlt, hanem elkezdett szétmállni, mintha megváltozott volna az állaga...

Üdv
Inhouse


hétf. júl. 18, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
o-gyuru nagy barbarsag lenne ekszij helyett? abbol eleg sok meretet lehet kapni (hidraulikaval/pneumatikaval foglalkozo helyeken)


pén. júl. 15, 2005 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
A HQ-Nedis volt egy időben minden ékszíjak forrása.


pén. júl. 15, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Ilyen szijnyulus dolog nekem is volt. En azt csinaltam hogy belepeitettem meg egy gorgot a szijpalyaba es ezzel ujra feszesse valt a dolog. Persze eleg pepecs melo, kell egy tengely es arra egy gorgoke, mindezt ugy hogy elferjen es a szij se erjen hozza semmihez, nem egyszeru. Eddig 2 magnot alakitottam igy at.

Nekem is van egy csomo kazim, egy reszuket bedigiztem mp3-ba de olyan sok van, hogy jobb lenne egy pc-be berakhato kazettasmagno (olyan mint egy autoradiomagno egy 5.25-os helyen csak a kimenete a hangkartya es a tapja meg a pc tap, arrol nem is szolva hogy valami szoftverrel vezerelni, katalogizalni es automatikusan szamkeresni). Eccer lattam ilyesmit, valami dzsunka cucc volt jo dragan, de szinte semmivel nem volt tobb mint egy valkman egy 5.25-os hazban (szoval eleg gagyi).


pén. júl. 15, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Sétálómagnó ügyben nekem is van egy rémtörténetem.
Van egy Panasonic cuccom, távirányító a vezetéken, oda-vissza játszás/tekerés, számkeresés, basszuskiemelés, dolby, egy ceruzeakkuval megy és akkora mint egy kazettatok... Alig használtam, megkímélt. Pár hete gondoltam előveszem, mert van egy csomó régi kazettám, amin olyan zenék vannak, amiket nem tudok megszerezni, milyen jó lesz hallgatni. El is indult, de néha átment lassított felvééééteeeellllbbbbeee. Szétszedtem, ki van nyúlva az ékszíj. Az, hogy az ékszíjat le tudd venni külön történet. Ripityára kell szedni. Leforrasztani a fejszerelvény fóliakábelét, kiforrasztani a panel tüskesorát, szétpattintani egy trükkös helyen, sok apró és különböző csavart kivenni... Egy dobozban tárolom azóta, mert nincs hozzá szíj. Átlag alkatrészboltban rendelni sem tudnak ilyen vékonyat, hát elküldtek a helyi Pana szervizbe, ahol ódzkodtak a dologtól, hogy ők nem üzlet, nem árulnak alkatrészt, de aztán megszántak és utána néztek. Azt mondták, hogy oké, rendelhető, olyan 1700Ft (kicsit néztem, de várható volt). Na azóta jön, hetente telefonálok, de nem jött még meg, nem válaszolt nekik az anyacég, de már szinte semmi esély sincs rá. Elképesztő, hogy egy ilyen filléres alkatrész miatt nem működhet valami. :evil:

:?: Tényleg nem lehet máshonnan szerezni ilyen vékony (0,5mm körüli, ha tud valaki lehetőséget, megmérem pontosan) ékszíjat? :?:

Üdv
Inhouse


pén. júl. 15, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Eccer nekem is volt ilyesmi esetem. Volt egy eleg jo sony walkmanem de bejelentkezett ocsem ismerose, hogy neki is van egy walkmanje (nem sony) de mar raunt csereljunk.
El is hoztak a cumot. Tok jol nezett ki tudott mindenfelet (sokkal tobbet mint a sony) rendesen meg is volt csinalva. Mar egesz raizgultam mert megteccet, de mondom azert megnezzuk a belet milyen allapotban van.
Levettem a hatuljat es egy hatalmas adag drotgombolyag kandikalt ki belole. A kozponti panel kozepen teljesen felbe volt torve es a ketoldalas nyak minden egyes csikja (alul/folul) ossze volt kotve drotokkal. Rengeteg drottal. Raadasul mind egyforma sarga drot volt... Termeszetesen a csere nem jott ossze :wink:
Amit maig nem ertek, hogy a hazon es a tobbi reszen egy karcolas sem volt, ezt tuti, hogy csak szetszedett allapotban lehetett igy tonkretenni :evil:


pén. júl. 15, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
inhouse írta:
Idézet:
és bé a palt is törött volt.


Ezt csak én nem értem? :roll:

Üdv
Inhouse

Én ezt úgy értelmeztem, hogy:

"... és b.) a panel is törött volt"

Tehát, mint egy felsorolás második pontja. A panel, meg a szövegkörnyezetből... talán... tudomásom szerint. :)

Vagy nem?


pén. júl. 15, 2005 8:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
és bé a palt is törött volt.


Ezt csak én nem értem? :roll:

Üdv
Inhouse


pén. júl. 15, 2005 7:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 16:48
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Hali!

Gondoltam belököm a legutolsó elcseszett szerelésem. Az uncsim vett potonpénzen egy kétrészes mikro hifi tornyot. No mivel kétrészes ezért szalagkábellel volt összekötve. Azéé volt olyan olcsó mert ez frankó ki volt belőle tépve és bé a palt is törött volt. Na nekiálltam és két nap alatt helyrehoztam a panelt meg raktam bele új szalagkábelt amit én alakítottam át. Egy régi pénztágépből szereztem egy 2szer 30 tűs csatlakozót. Mivel nekem csak 15 kellett ezéé az alsó sort ráforrasztottam a panelra felfüggesztésként a felső sorban pedig minden második tőre raktam kábelt (mert ugye biztos ami biztos). Ezután majdnem tökéletesen ment. Még egy napot elvágtam a rádój hangolással meg a cd-részbe kellett bizti ékszíj egyebek.
Tehát a harmadik nap végén happy vagyok hallgatom, műkszik mint állat, gondoltam egyet és hogy még jól is nézzen ki a szalagkébel leeső részét levágtam egyenesre egy ollóval csakhogy mindeközben szólt az egész cucc. Kicsit se kapott pár rövidzárat hirtelenbe... Azóta is porosodik valamelyk polcon...


csüt. júl. 14, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ezt a tetrist látnom kell! Nincs vhol egy ilyen szkóp?


Nálunk a suliban, az egyik laborban ilyen volt, de én nem találtam akkor rajta ilyet, pedig jól jött volna órán! :D


szer. júl. 13, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ezt a tetrist látnom kell! Nincs vhol egy ilyen szkóp?


kedd júl. 12, 2005 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Azert ez sem rossz:)))

Kép


kedd júl. 12, 2005 23:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Tantóbá, tantóbá, sztem valami gáz van a tranyóval, mert rámértem, és ezt látom a szkópon:

Kép


kedd júl. 12, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
oshifis írta:
Hogyne emlékeznék, a Csata utca a Domus mögött ...

Jaja :lol: az volt az. Akkor meg autom sem volt, az 1-es vilingeren cipeltuk haza (kis spargaval atkotve). :oops:
Egyebkent nem volt egy nagyon fix profilu ceg, 2 evre ra mar szonyegeket arultak :wink:


kedd júl. 12, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Kedves apukám tévészerelő. Illetve az volt amikor még elektroncsövek voltak a tévékben.

Egyszer tönkrement a tévénk. No, majd ő megszereli! Odáig jutott, hogy lecsavarozta a hátlapot. Amikor leemelte, akkor vált láthatóvá az a 15 cm-es kis drótocska, amivel a hátlapon lévő fóliát leföldelték. Természetesen a földelést a képcső nyakáról vették, ami a hátlap leemelésekor...

Egyszer én is vettem egy használt tévét. Egy jó darabig ment is, de aztán valami érintkezési hiba miatt időnként kikapcsolt. Na, majd ő megszereli! Ehhez nem árt tudni, hogy anno a Videotonban is dolgozott, és ott az volt a szerelési mód, hogy egy vastag filcet tettek a tévére, aztán elkezdték ököllel csapkodni. Nagyjából behatárolták hogy merre van az érintkezési hiba, onnan csavathúzóval kocogtatták amíg meg nem lehetett állapítani a hiba pontos helyét. Ő most a csavarhúzós módszerrel indított, csak fordítva fogta, és a hegyével kotorászott a panelen az ic-k között. Halk csattanás, pici füst aztán kezitcsókolom, többé már nem kapcsolt be. Vettem egy újat.


kedd júl. 12, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Ez ugy 90-91 tajan volt a Signal discount-ban (emlekeztek meg ra? :wink: ).

Hogyne emlékeznék, a Csata utca a Domus mögött ... Azóta is az ott vásárolt Whirlpool mosógépet használjuk, még eddig semmi baja nem volt. Tök stabil, nem ugrál, nem mászik el a helyéről :-) Két öltönyös-nyakkendős fiatalember hozta ki, felcipelték a negyedik emeletre (lift nincs), kicsomagolták, elvitték a göngyöleget. Nem fogadtak el egy fillért sem, hiába erősködtünk ("ez benne van az árban").
Nem csoda, hogy hamar megszűntek :-(


kedd júl. 12, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Vettunk az asszonynak egy GoldStar mikrot. Ez ugy 90-91 tajan volt a Signal discount-ban (emlekeztek meg ra? :wink: ). Nagyon kicsi volt teljesen digitalis es olcso. Kb 10 evig nem is volt vele gond aztan bekapcsolasnal egyre nagyobbakat kattant. Eccer megadta magat. Szetszedtem es latom hogy van benne egy uvegcsoves biztositek ami kiegett. No nem hagyomanyos bizti volt hanem egy eleg fura allat. Atmeroje kb 10mm, hossza 40mm. A szal ket vegen spiralisan valami drot volt racsevelve. Latszott hogy valami specko joszag (meg jo nagy szamok is voltak rairva). Mivel eselytelen volt ilyet beszerezni elvittem a markaszervizbe. Az kulon sztorry, hogy mig a szerizben volt az idokozben mexunt es elkoltozott (mikor mentem a mikroert, epp melosok vakolgattak az ures epuletet :shock: de szerencsere elmondtak hova is menjek [mi van ha nincs ott ep senki :shock: ]).
Na elkeszult a mikro kaptam rola pecsetes papirt, GoldStar minoseg markaszerviz blablabla, lenyeg, hogy 2e az anyag 2e a munkakoltseg.
Hazavittem mindenki orult, hasznaltuk.
2 evre ra megint egyre erosebb hangja lett a bekapcsolasnal aztan eccer csak vege.
Na mondom ez nem koser, hogy ket evente 4e-ert kell biztit cserelni. Leszedem a burkat hat latom, hogy a nagy markaszerviz egy kopasz rezdrottal kivulrol megpatkolta a biztit es becsavartak mezei szigszallagba. :evil: :evil: :evil: Ez alatt olvadt el a rezkanoc...
Sajna addigra mar mexunt a markaszerviz (meg a GoldStar ceg is). De kicsit merges voltam magamra mert mindig meg szoktam nezni mit muvelnek, tsak lusta voltam azt a tonnanyi csavart kicsavarni. Igy meg tok eletveszelyes volt es meg jol at is baxtak... :evil: :evil: :evil:

Aztan eccer hirdetesben odadtam egy sracnak ingyen mert plazmazashoz meg tok jo volt egy masik patkoval :oops:


hétf. júl. 11, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
:)


hétf. júl. 11, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
No, oszt ide tartozik még a balambér is...

:wink:

Üdv
Inhouse


hétf. júl. 11, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Régebbi (1960) rádiótechnikában még előfordul, Ill. Öveges könyvekben is, de a primer és a szekunder a mai helyes kiejtése.


hétf. júl. 11, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem mindegy. Megérti mindenki. :wink:


hétf. júl. 11, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
sanx írta:
primér és melyik a szekundér

Ezt így kell kiejteni? Én eddig mindig azt hittem, hogy simán primer és szekunder. Mindig is így ejtettem ki. :?


vas. júl. 10, 2005 23:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 31, 2005 7:04
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Volt már sok trafós sztori, de azért én is elmesélem...

Egyik nyári délután hozott egyik haverom egy kb 50VA-es EI magos trafót, amit láthatóan fogd és tépd módszerrel szereltek ki valamiből. Mondta, hogy derítsem ki neki, hogy melyik a primér és melyik a szekundér. Én persze "lustaság fájna, ordítanék" állapotomban fogtam egy 220-as kábelt, aminek a végén volt dugó, és az egyik eret hozzáforrasztottam a trafó egyik kivezetésére. A dolgot úgy képzeltem el, hogy bedugom a konnyektorba a dugót, és a másik vezetéket nagyon rövid időre hozzáérintem a trafó kivezetéseihez sorra, majdcsak kiderül, hogy melyik a jó. Eközben édesanyám is lejött a műhelybe a szabóollóért, és elkezdett matatni a hátunk mögött lévő asztalon. Én és haverom pedig nagy áhitattal és izgalommal vártuk, hogy mi fog történni abban a pillanatban, mikor összeér a két vezeték. Szép lassan közelítettem a 220-as drót végét a trafó kivezetéséhez, mikor anyum észrevétlenül meglökött egy vonalzót, ami egy 60W-os izzó indított el az asztalon. Az izzó szép lassan végiggurult az asztalon és pont abban a pillanatban, mikor összeérintettem a két vezetéket, leesett az izzó a földre és szétdurrant. Mindhárman akkorrát ugrottunk, hogy gumimaciék is megirigyelhetnék. Mondanom sem kell, hogy a trafónak nem a jó kivezetésére tettem a delejt, így nem is történt vele semmi. Ettől függetlenül én felsoroltam az összes szentet, mert ennyire még sose ijedtem meg....

üdv: SanX


vas. júl. 10, 2005 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
HA5DZS írta:
Hát haverom csak ívfénylámpát robbantott. Történt hogy szerzett egy 120W os philips pilácsot. megszerezte hozzá a gyújtót is, minden OK volt, csak fojtó nem volt hozzá. Sebaj, fogott egy 2kVA-s trafót, primer oldalt bekötötte sorba. Eredmény. Az ívfénylámpának normális esetben kb 2 perc kell mire rendesen begyújt. Ez alapból tök fehéren izzott. 1 másodperc elteltével a "tűztér" (ebben csapkod a szikra) megolvasztotta az üveget, és elkezdett pattogni. Mindent összeégetett, amerre járt. A gyújtó (mert nem volt rajta terhelés) meg megint elkezdte tolni az 5 kV -ot, és aggresszív kék szikrák lettek a foglalatban.
Azóta a gyerek csak gyári fojtót vesz


:D :D :D Na ez se semmi, majdnem csinált plazma gömböt! :idea:


pén. júl. 08, 2005 8:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
Hát haverom csak ívfénylámpát robbantott. Történt hogy szerzett egy 120W os philips pilácsot. megszerezte hozzá a gyújtót is, minden OK volt, csak fojtó nem volt hozzá. Sebaj, fogott egy 2kVA-s trafót, primer oldalt bekötötte sorba. Eredmény. Az ívfénylámpának normális esetben kb 2 perc kell mire rendesen begyújt. Ez alapból tök fehéren izzott. 1 másodperc elteltével a "tűztér" (ebben csapkod a szikra) megolvasztotta az üveget, és elkezdett pattogni. Mindent összeégetett, amerre járt. A gyújtó (mert nem volt rajta terhelés) meg megint elkezdte tolni az 5 kV -ot, és aggresszív kék szikrák lettek a foglalatban.
Azóta a gyerek csak gyári fojtót vesz


csüt. júl. 07, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Most olvastam végig (Bruhahaha....) és k***a jók a beirások :D

Na akkor nekekm is van egy sztorim:

Van egy haverom, aki nagyon imádja a motorokat, de inkább azokat a régieket. Halvány fingja sincs az elelktronikához de szeret ezermestert játszani. Sokat meséltem neki az elelktrónikáról és úgy tett mintha figyelne. Egyszer jött egy mesével:
-Tegnap este készülődtünk a haverokkal xy-ba. Haverok megérkeztek rendben ahogy megbeszéltük, mindenki saját motorján de az én Panóniám meg sem nyikkan. Üres az aku. Most mi legyen, gondoltam mivel apém szokta töltögetni a régi Sokol rádióját és annak 9V-os az aksija, majd az a töltő gyorsan feltölti a 6V-os aksit.(na most aki még nem szedett szét ilyet, akkor elmondom, hogy ebben mindössze két ellenálat van a két szálon +egy dióda egyenirányitani és mindjárt az akura, aki betrheli a dolgot és stbilizálja a feszt) A gondolatot tett követte. Le a csatlakozó, le a szigetelés, plusz a pluszra, minusz a minuszra és addig behivtam a haverokat sgy csevelyre. 15 perc múlva kimegyek, az akuban még mindig semmi. Be, duma, +15 perc ujjabb ellenőrzés, még mindig semmi. Ujjab 15 perc múlva, csak nem akar feltöltődni, akkor már arra gondoltam lehet hogy elromlott a töltő. Mivel nincs műszerem, arra gondoltam hogy a nyelvemmel is jó lesz. Megnyaltam és olyan sebességel kezdtem el hátrálni, hogy feldöntöttem az összes mocit. Kissé kábán pihegtem a motorkupacon amikor, rájöttem, valalmit nagyon elkúrtam. Besonfordáltam a haverokhoz, hogy elmeséljem nekik a dolgot és akkor jött a másik meglepi. A nyelvem nem akart szótfogadni de még az álkapcsom is alig akart kinyilni, hogy vallami artikulálatlan hangok jöjönek ki rajta.

Anyira röhögtem hogy a könnyem is kicsordúlt. Amikor lecsilapodtam, elkezdtem magyarázni a dolgot neki, de ismét röhögésbe fulladt az egész. Ezt megismételtem még kétszer, már ő is anyira nevetett, hogy azt hittem leesik a sámliról amin ült. Csak akkor komolyodot el és lett falfehér, amikor végre elmagyaráztam mit is csinált és hogy az életével játszott.

Nekem már régen volt ilyen megrázó élményem ezzel az ugynevezett töltővel, anikor egyszer üresben próbálgattam egyet, de szerencsére csak kézzel érintettem.

Na ehhez mit szóltok? :?:


csüt. júl. 07, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Középsuli első osztály, óra: elektronikai alapismeretek.. Kérdezi a manus h ki akarna egy kicsi hanggenerátort csinálni, jelentkeztünk páran..Persze ez otthoni feladat. Haverral ketten nekiálltunk, vettünk panelt, marót, lakkfilcet, stb...Hát mivel először csináltam ilyet asse tudtam mit hogyan, csak nagyjábol emlékeztem rá h a tanár elmondta h rajzoljuk fel majd marás, fúrás...Szépen felrajzoltuk, haver is, én is...Kimartuk mind2 - t..Természetesen semmi próbamérés h tényleg rendesen sikerült - e kimarni :) Kifúrtuk, nagynehezen beforrasztottuk (persze mért is ne, mindkettőnkét egyszerre csináltuk) Jött a próba.. & nem akart hangot adni. :oops: Sok gondolkodás után elem + égővel gondoltam megnézem el - e jut mindenhová az áram.. Hát eljutott, szószerint mindenhová... :)
A marásnál úgy láttuk jó lesz mikor már más színű lett a réz & mikor lemostuk vgülis a vezetők is vmennyire kiemelkedtek.. De kierült h ez a marás, inkább csak egy erős tisztításnak volt nevezhető :)


kedd jún. 14, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
_optikus_ írta:
Anno kis hazankban csak Polymer kazettat lehetett vetelezni

A Polimer meg nyomatta a reklámot, hogy BASF szalag van benne. Csak éppen a mechanika (az egyedüli, ami magyar volt benne) az szorult...
Meg olyan is volt, hogy a Magyar Rádióból kidobott stúdiómagnó-szalagot lehetett szerezni, mivel ott az volt a rendszer, hogy csak egyszer szabadott felhasználni. Otthon pedig az ember házi tekercselővel felaprózta Polimer műanyagorsókra...


kedd jún. 14, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 13:32
Hozzászólások: 423
Hozzászólás 
ugy szuletett az elektronikus zene nagyjabol, ahogy emlitetted a vegen! :)
(ugyertem hogy az igazi elektronikus zene, nem a mai tuctucre gondolok!)


kedd jún. 14, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Anno kis hazankban csak Polymer kazettat lehetett vetelezni (mas nem volt vagy irrealisan draga) ezert csinaltam szallagot. :shock:
A 60perceseket feltuningoltam es meg a 90-esekere is ment jonehany +perc. Normal orsos magno szallagot vagtam hosszaban pengevel es azt ragasztottam a kazikba... Mukodni mukododott... hangminosegbeli kulonbseg egy brg mk25-nel nem nagyon volt...

Havernak volt egy komplet miniatur ragaszto asztala. Azzal (orsos) magnoszallagot tudott vagni mivel az osszemasolas minosegvesztest okozott (raadasul min. 2 magno kell hozza, es meg azaz egy is evekig tarto sporolassal jott ossze).

Legdurvabb az volt amikor mixeket csinaltunk a 2 lejatszo fejes tobbsebesseges orsos magno vizhangositojaval es szallagvagassal, nem volt 1 ecceru dolog 8)


kedd jún. 14, 2005 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Pár napja ezzel kényeztettem magam:
http://www.freeweb.hu/inhouse/VHS-C_adapter.html
Kicsit off, mert nem elektronikai hiba volt, hanem mechanikai, de gondolom elfér.
Valamelyik filmben volt egy poén, hogy megfejik a macskát (kicsit babra, de meg lehet állítólag csinálni), na nekem ilyen érzésem volt, amikor babráltam ezzel...

Üdv
Inhouse


kedd jún. 14, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
thegs írta:
1Elektromanus mondja: minek a, s azzal fogott egy drótot, és a fázist hozzáérintette a nullához, a gyorskioldó kioldott. Most már lehet szerelni!
Akkor gyorsan meglett, hogy mit kellett volna kikapcsolni :D


pén. jún. 03, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Szintén középsulis szakgyak. Én infós voltam, de egy villanyszerelő csoportnál kellett gyakorlatoznom. Nem bánom, mert elég sok érdekes szitunál ott voltam.
Éppen újítottak fel egy épületet egy vegyi üzemnél. Egyszer csak egy kőműves azzal jön, h. ráz a fal. Elektrocsávesz odamegy, megméri, hát tényleg 70V volt a fal és az állás közt. Hát ment a mester után, aki újramérette a feszt. Hát az már csak 60V volt, mert száradt a fal. Aszongya nincs baj meg kell várni míg megszárad. Kérdem, h. mi lesz ha esik az eső? Válasz: ne fogdossam!
Más: be kellett szerelni egy elosztót a falba, de a kapcsolótáblán sok volt a gyorskioldó. Mondom le kéne kapcsolni őket. Elektromanus mondja: minek a, s azzal fogott egy drótot, és a fázist hozzáérintette a nullához, a gyorskioldó kioldott. Most már lehet szerelni!


pén. jún. 03, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
inhouse írta:
Az a LED nem a dióda után van? És esetleg nincs fordítva a dióda?Inhouse
A LED az lehet igy is, de a dioda tenyleg forditva van.

Kozepiskolaban az aramszolgaltatonal voltam gyakorlaton. Mentunk ki terepre az ottani szerelokkel, es kozben ok beszelgettek. Az egyik felteszi a kerdest: (nem nekem, masik szerelonek) "mit jelent az a 0, 4 es 8 a villanypoznakon a vezetekeknel?"(Mar itt neztem, hogy lehet ilyet kerdezni) A masik valasza:"azert 0, 4 es 8, mert azok tavolrol is konnyen megkulonboztethetoek" :shock: Persze azert engem neztek hulyenek. :x


pén. jún. 03, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Az a LED nem a dióda után van? És esetleg nincs fordítva a dióda?

Üdv
Inhouse


hétf. máj. 23, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
hát 3x sikerült feltöltenem :lol:


vas. máj. 22, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Knight írta:
Szétszedtem egy 1600Ft-os távolkeleti tölthető villanyborotvát:

Nem rossz!
Mire gondoltál, hogy nem működik, gagyi a gép, vagy a rajz? :lol:


vas. máj. 22, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Szétszedtem egy 1600Ft-os távolkeleti tölthető villanyborotvát:
Kép


vas. máj. 22, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
WHITE-fülű....


szomb. máj. 21, 2005 10:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
NEUROFIRE idézetének az eredetije (ez itt a reklám helye :) ) http://www.double-reed.hu/index.htm
Itt már csak az "Audiodesksysteme Gläss" termékeket kell megtalálni.
Amúgy:
Idézet:
... a DOUBLE REED CO. egyedülálló helyet foglal el a magyar high-end világában. Alapítója és tulajdonosa Tamás Sándor fagottművész, a Magyar Nemzeti Filharmonikusok szólistája, a Püchner fagott manufaktúra konstruktőre, fagottjainak kizárólagos hazai forgalmazója és szervize.

Titkos forrásból tudom, hogy a Zeneakadémián a hallgatók magas fokon sajátítják el a CD-lemezek gyártástechnológiáját, és az ebből eredő hátrányok kiküszöbölésének mások számára titkos módozatait. :roll: :idea:

Mások napfonatos módszerrel aktivizálják a lemezen maradt parafint, de az a hatás csak egyszeri kiolvasásra hatékony (amit nem teljesen értek, mert az ujjlenyomat elég jól ottmarad, különösen, ha belemegítjük a parafinrétegbe), de a mosógép azonnali és végleges hatást biztosít.

Az eszterga és a mosógép gyártója: http://www.audiodesksysteme.de/
Idézet:
Schuld ist häufig das Streulicht, welches das Klangpotenzial beeinträchtigt. Streulicht geistert durch CDs und stört hörbar die Wiedergabe. Versuche mit schwarzer oder grüner Filzstiftfarbe auf dem Rand konnten das Problem nie befriedigend lösen. Erst vor wenigen Jahren führten Testreihen zu einer verblüffend wirkungsvollen Methode: Die äußeren Kanten der CD werden vorsichtig angefast, d.h. abgeschrägt, damit sich das Streulicht totläuft. Das Schwärzen der Fase absorbiert zusätzlich die Reste des vagabundierenden Laserlichts.


szomb. máj. 21, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
fdsamano írta:
csak 15$ a mosógép :)

Ennyit még a hüjének is megér :-)

Idézet:
felfúrnám a fülemet...
hátha 'vájtfülű leszek'


Rájöttem, hogy honnan a vájtfülű elnevezés!!!!!!!
Egy történet hozzá:
Valamelyik nap beszélgetek haverommal egy sör mellett és a dumámat megszakítva közbeszól:
-Tudod, hogy az embereknek piros lesz a fülük, ha gondolkodnak?
-Tényleg? -kérdezem és folytatnám, mire ő
-Mert, neked teljesen fehér. :-) -teszi hozzá

És ebből hogyan lesz poén a vájtfülű :?:

Üdv, Funkee

De gonoszak vagyunk.
Ejtsd://white// :lol:


szomb. máj. 21, 2005 8:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Szeánsz engem is érdekelne, csak botfülem van. :oops:

Van valakinek hosszú (egy lépésből szeretném a műveletet elvégezni!) csigafúrója? Úgy 300-450 mm hosszú, és 10mm átmérőjű?

felfúrnám a fülemet... :lol:
hátha 'vájtfülű leszek'

akkor biztos megértem azokat az emberkéket, akik szteppelve, és halkan keletmongol mozgalmi dalokat dúdolva színes csíkokkal tarkított CD lemezeket vesznek elő a fagyasztóból...

Mindegy, ő bajuk. Ők meg biztos a mi "defektjeinken" rögnek. :roll:


szomb. máj. 21, 2005 7:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ok, szervezem a szeánszt :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

http://www.gamestop.com/product.asp?coo ... _id=880747

csak 15$ a mosógép :)


pén. máj. 20, 2005 20:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség