Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 13:13



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
KAMA3 írta:
.... digis optika tényleg ilyen ****, hogy ha 50 méternél hosszabb a távolság a kötődobozig...
Ez azért érdekes, mert amikor nekem kötötték be rákérdeztem, (mivel itt nálunk nem minden oszlopon van optikához kötődoboz) hogy mi van akkor ha valaki éppen a legtávolabbi ponton van? Itt a szerelő azt mondta, hogy semmi gond. Olyankor beköt a másik oszlopon, azt elhúzza a megrendelőnél levő oszlopig, és onnan viszi be a házba...
Viszont nálam semmit sem volt hajlandó kábelezni az optikán kívül. Itt hagyott 30m koaxot csak úgy átlósan a tv-ig, annyi ráhagyással, hogy rendesen is oda lehessen majd vezetni, és hasonlóképpen az UTP kábelt is... Van felrakva kábelcsatorna a falra, de abba már nekem kellett beletennem a kábelt. Amúgy "csak 200/100Mbit-et" kértem, később ha szükséges, valószínűleg nem probléma nagyobb/drágább csomagra váltani ...


kedd nov. 15, 2016 17:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ja, még egy. Tegnap TV-zés közben egyszer csak elindul a Youtube (Samsung 40EH5300W). A távirányítók az asztalon, nem ért hozzá senki. Sőt azért is érdekes, mert nem is tudom elindítani egyből, előbb a SmartHub és utána a Youtube. Aztán 10-20 perc múlva megcsinálta még egyszer...nem is értem. Azóta nem csinálta.


vas. nov. 13, 2016 17:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Apósom átáll feltöltőkártyásról előfizetésesre. Meg is kötötték a szerződést, megjött a kártya, várta, hogy lebeszélje az egyenlegét. Ma jött el a napja, és megkért, hogy segítsek, mert a leírás szerint minden adat elvész, le kell menteni. Elsőre nem is értettem, ő arra gondolt, hogy az otthoni szolgáltatásuknál lesz ez, de persze nem, hanem a SIM-en tárolt névjegyzék, üzenetek, stb. Nokia C2-01, nem akar okost, neki ez jó. Alapból az van beállítva, hogy a számok mentése SIM és telefon, de a megjelenítésnél nem találtam, hogy melyiket mutatja. Sok telefon ilyenkor elkezd duplázni... A menüben megnézve a telefon memóriáját %-ban, a SIM-et darabja mutatja, fogalmad sincs, hogy hány szám lehet a telefonban. Ezt külön nem is jelzi, van olyan telefon, amelyik igen. Mentés SD kártyára, majd megnézzük mit csinál. Mentés SIM-ről telefonra (menüből), akkor csak meg lesz mind... Lett pár dupla, talán azért, mert az a pár már meg volt a telefonon, a többi nem. Duplák törölve (vajon melyiket mutatja?).
Nokia PC Suite beizzít, kábel bele, kapcsolódás, nevek megjelenítése. Egyesével végignézve, egy telefonszám nincs benne a 135-ből. A telefon névjegyzékben mutatja, a gép nem látja. :hm: Papírra felír. Ja további szépség, hogy van amelyik név úgy szerepel a gépen, hogy vezetéknév+keresztnév, van amelyik fordítva. Ez utólag kiderült a szerkesztésbe belépve, hogy van ahol a megfelelő mezőben vannak a nevek, van ahol pl. a vezetéknév mezőben mindkettő. Szerkesztés után a mentésre kattintva megy a folyamatjelző, majd kis idő múlva kiírja, hogy mentés sikertelen. SIM kártya csere, PIN átírás a régire, aktiválás (ezzel kell kezdeni), ahol beköpi a hang, hogy a megmaradt egyenleget átviszik az új előfizetésre. Erről nem is tudtak.
Kártyacsere után bekapcsolás, a névjegyek annak az egynek a kivételével meg vannak a telefonban, tehát az az egy a SIM-en maradt valamiért, és nem másolódott sem a telefonon belül, sem PC-re, sem SD kártyára.. :jajne:
A név pótolva, minden működik, boldogság. A végén megkérdezték, hogy más laikusok ezt, hogyan oldják meg? :)
Kell egy jó vejkó.


vas. nov. 13, 2016 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sajnos a Diginél szolgáltatásilag vannak hiányosságok, cserébe az ár/érték arányért... A 6 hónap azért nem semmi. Be egy kettes optikai osztó és kész! :)
Be kellett a cégnél üzemeljek egy 4 kamerás DVR szettet az olcsóbbikból. Már régen megvette a főnök (lett bele rakva egy 500GB-os HDD is), üzemelt is ideiglenesen egy hetet anno, aztán vissza lett dobozolva és pihent. Most eljött az ideje, felraktunk 2 kamerát és a rögzítőt bekapcsoltam. Működik, nézzük a rögzítést...nem látja a HDD-t. HDD ki, PC-be be, nincs rajta partíció sem... Na, ez vagy spec partícióval ill. fájlrendszerrel működik, vagy elromlott. Közben látom, hogy ez is Samsung HD501LJ (ill. ilyen az 502LJ is), amiből most 3-4 hét alatt 5-6 db hullott el, remek széria. A Win7 lemezkezelője elsőre inicializálást javasolt, anélkül semmit sem tudott vele kezdeni. Megkapta, raktam rá partíciót, ajánlotta az NTFS-re formázást, legyen. Vissza a DVR-be, nem látja... Vissza a PC-be, új partíció, fájlrendszer nélkül...akkor sem. Hmm... Másik SATA HDD (120GB), azt sem. Na, akkor vagy kábel, vagy DVR hiba. Kerestem másik SATA adat és tápkábelt. Ez utóbbi csak egy Molex toldóval sikerült, de nem vele volt a baj. A gyári 20cm-es adatkábelt cserélve már látta is a HDD-t, kérdés nélkül formázta és működik. Nem nagy érték, de gondoltam, megmérem a kábelt, melyik ér szakadt meg. Két rossz Samsung közé dugtam és ott már viszonylag könnyű volt a NYÁKcsatlakozó lábain mérni. Természetesen minden ér ép! :) Valószínűleg másképp csavarodik most, mint a dobozban. A csatlakozás biztosan jó volt, mert bepattanós, rögzítőfüles mindkét vége.


szer. nov. 09, 2016 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sziasztok!

Ha már szóba került a digi. A rémtörténet idén júliusban kezdődött, amikor a lakásfelújítás odáig fajult, hogy értelme volt szólni a szolgáltatónak, hogy kössön be internetet, meg tévét. A digi Érden szolgáltat optikán, gondoltam jó áron van, gigás net, meg CI kártya a tévébe aztán szép is lesz meg jó is. 2-3 hét múlva kijött két szerelő, egy román rendszámos furgonnal. Átbeszéltük a házban a nyomvonalat, hogy padláson be, le a pincéig, ott a rack szekrénybe mehet a cucc, koax egy szinttel feljebb a TV-ig, jó lesz. Nagyjából felfogták. Akkor menjünk ki az oszlophoz, megnézni, hogy van-e benne Erő! Létrájuk nem volt elég hosszú, ezért én adtam nekik egy asztalt, meg két raklapot, amivel így elérték a kötődobozt. Lejön a szaki a póznáról, közli, hogy ebben nincs elég Erő! (az összes kimenetre volt fogyasztó kötve) de azt már nem kérdezte meg a központtól, hogy mindegyik élő előfizetés-e. Volt még két doboz, 1-1 oszloppal távolabb, azokhoz már föl sem másztak, mert állítólag túl messze van. (vagy csak a fák nőttek túl közel a póznához, ezt nem tudom.) A lényeg az, hogy hálózatfejlesztési igényt jelentették, ez átlag 6 hónap elbírálási időt jelent.

A digis optika tényleg ilyen ****, hogy ha 50 méternél hosszabb a távolság a kötődobozig, akkor nem kötik be? Szomszéd telke fölött áthúzni egy másik kötődobozig gondolom jogilag aggályos. (bár ez olyan magasan menne, hogy gyakorlati problémája nem lenne belőle)

Meg lehet ezt valahogy gyorsítani, vagy ez mindenhol ilyen?


szer. nov. 09, 2016 14:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Pedig a Philips nem annyira variálós...gondolom a többi gombra is ad fényt, csak a kódja nem jó...

Amúgy szeretem a Digi Kaon HD beltérijét, de azt ahogy a ki/bekapcsolást megoldották és annak visszajelzését...az katasztrófa. Lassan indul el, elfogadom, ez már inkább számítógép, mint egy tuner. De! Amikor ki van kapcsolva akkor a piros LED világít. Amikor megnyomod a bekapcsoló gombot, marad a piros egy ki ideig (fogalmad nincs, hogy jól megnyomtad-e van nem), aztán az is kialszik, majd amikor feléled, akkor lesz zöld. A kikapcsolásnál hamarabb megy a visszajelzés. Néha, mintha halványan derengene a piros, vagy a zöld, amikor amúgy egyik sem világít. Erre jön még, amikor frissítéssel kezd...ne akarj gyorsan megnézni valamit.


hétf. nov. 07, 2016 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
...egymással együttműködjenek ...

Pont egymással, amikor saját magukkal se?
Adva van egy Philips TV. Az eredeti táv először nagyon rosszalkodni kezdett, majd mostmár meg sincs.
Piacon vettem egy Philips távot, ami szemre megegyezett az eredetivel.
Hát csak szemre.
Hangerő föl-le megy, csatornaléptetés megy, csatorna szám (1 számjeggyel) megy.
VÉGE.
Pedig van még vagy 20 gomb azon az izén.


vas. nov. 06, 2016 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez van...csak hát mindig az jön le, hogy a reklámokkal ellentéteben mégsem az ügyfél a legfontosabb...

Aztaaaa!!!!


szomb. nov. 05, 2016 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Ha érdekelné a gyártókat a nézők komfortja már rég megcsinálták volna a lehetőségét annak, hogy valamilyen soros, szabványos kapcsolattal vezérelhető legyen a TV által a többi rá kapcsolódó készülék. Én nem csak márkán belül néha. Ha a TV-n hdmi-re váltasz (aminek akár lehetne a neve SAT), akkor a csatornaléptetés a TV távirányítóján már a beltérit vinné...


Nekem most LG tévém van, és elég sokáig állítgattam, mire azt mondtam, hogy jó, akkor a Cisco UPC beltérivel nem megy. Viszont egy csomó más típust, típuson belül meg sok variációt ismer.

Az meg, hogy a gyártók egymással együttműködjenek, mikor még ügyvédekkel is ott szívatják egymást, ahol tudják? Nahiszem... Ha valami központi felügyelet kitalálná, hogy mit kéne egy eszköznek tudnia, hogy egy szépen hangzó plecsnit megkapjon, akkor esetleg lépnének.


szomb. nov. 05, 2016 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Sajnos nekem nem ilyen egyszerű, Digim van, műholdas. CI kártyát elvileg lehet igényelni, gyakorlatilag nem, de az én okosom nem tudja a DVB-S-t amúgy sem. Viszont azt megcsináltam, hogy 3 lapos van a házban, mindegyiken MindigTV. Továbbá a nappaliban Digi HDMI-vel is, ugyanezt modulátorral nézhetem a hálóban is, onnan tudom irányítani is. A gyereknél meg egy SD beltéri pluszban. Ja, van még egy CRT TV a kerti kiülőben, de az analóg kihalással lehet, hogy oda is a MindigTV-t rakom ki egy DVB-T box-al. Ezzel egyelőre elégedett vagyok, egy NAS lenne még jó...


hétf. okt. 31, 2016 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... az a csatorna a többitől eltérő hangkódolást használ, amit a box HDMI-re is az eredeti formában küld át, és egyik tévéd rendesen tudja dekódolni, a másik meg hibásan.

Ez talán lehet. De akkor menet közben változott meg az adás, mert ez a probléma néhány hónapja van. Régebben mindegyik rendben volt.
Mindenesetre bosszant, hogy így befürödtem, és még a megoldást sem tudom. :(


hétf. okt. 31, 2016 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Honnan tudná a tv, hogy melyik csatornán van, pedig csak az az egy torz. De csak a HDMI-n keresztül.

Elképzelhető (de ez csak tipp, a részletes műszaki adatok nélkül tulajdonképpen csak puszta találgatás), hogy az a csatorna a többitől eltérő hangkódolást használ, amit a box HDMI-re is az eredeti formában küld át, és egyik tévéd rendesen tudja dekódolni, a másik meg hibásan.


vas. okt. 30, 2016 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tudom, nem mindenkinek adott a lehetőség, de a távirányítós mizériát én egy okostévével oldottam meg (~100.000 Ft). Így nem kell set-top-box, benne van a digitális dekóder (nálunk DVB-C van), CI kártyát is kezeli. A médialejátszót is kiváltotta, az USB meghajtó most a tévéhez csatlakozik. Videót meg DVD-t meg már nem nézünk...


vas. okt. 30, 2016 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Ha a TV-n hdmi-re váltasz ...

Na, erről jut eszembe egy nem egészen ide vágó problémám, de hátha van valami ötletetek:

A tévén az 50 IPTV csatornából egynek torz a hangja. Az IPTV box HDMI kábellel van kötve a tv-hez. Nagy magabiztosan hívtam a Telekomot, hogy náluk van a gond. A digitális csatornán ugyanez másik tévén nem torz.
Kijött szerelő, kicserélte a boxot. Avval is ugyanilyen volt. Átdugtam SCART kábelre, azon minden csatorna hang (a torz is) jó volt. Kicserélte a HDMI kábelt, akkor is rossz volt. Mondja, van-e másik tévé? Kihoztam a másik szobából (aminek digitális a csatlakozása), és láss csodát, avval jó a hang.

A szerelő elment, én meg azóta sem értem, hogy a fenében lehet ez. Honnan tudná a tv, hogy melyik csatornán van, pedig csak az az egy torz. De csak a HDMI-n keresztül.

Az új tv vétele nekem is eszembe jutott, de ez a tv (Sharp) 8 éve 300 eFt volt. Egyéb baja sosem volt, és most sincs.


vas. okt. 30, 2016 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egyre többször futok bele abba, hogy hiába van 2016, az átlagemberek az alapvető (akár 3-40 éve is létező) technikákat sem tudják használni rendesen. A saját feleségemnél is ez van. Előveszi a porszívót, én meg rákérdezek, mikor ürítette utoljára...a válasz mindig az, hogy az előző alkalommal. Nem érti meg, hogy minden használat végén, vagy legalább a kezdetén rá kellene nézni. Ha viszont belenézek én, rögtön kiderül, hogy többnyire színig van a porzsák... :hm: Vagy, hogy ne tömje tele a mosógépet, a távirányítókkal is bajban van, pedig nem hülye.
Faternak csak úgy tudtam univerzális távirányítót adni, hogy összekombináltam a beltéri és a TV gombjait és ezt raktam a 4in1 cuccra minden készülékhez. Így ha elnyomja AUX-ra, vagy DVD-re, stb... mindegy, minden gomb ugyanazt csinálja mindenhol. A beltérit nem tudja vele kikapcsolni, mert akkor megáll a tudomány, csak a TV-t. A hangerő a TV-t viszi, a csatorna léptetés meg a beltérit. :) Egyébként néha tényleg nehézkessé teszi a használatot ez a távirányító mizéria. Ha érdekelné a gyártókat a nézők komfortja már rég megcsinálták volna a lehetőségét annak, hogy valamilyen soros, szabványos kapcsolattal vezérelhető legyen a TV által a többi rá kapcsolódó készülék. Én nem csak márkán belül néha. Ha a TV-n hdmi-re váltasz (aminek akár lehetne a neve SAT), akkor a csatornaléptetés a TV távirányítóján már a beltérit vinné...


vas. okt. 30, 2016 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
"Jó hosszú lett."
Nagykorú hímnemű családtagom fogadott nemrég azzal, hogy tönkrement a porszívó, másikat kell venni.
Egy tojásnyi BETONdarab akadt a torkán ...


szomb. okt. 29, 2016 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már sikerült a papírporzsákosra, ez is eredmény. Most kicsit nyugtom van. Az előző porszívó árát is én buktam be. :)
A következő javítani való az Electrolux takarítógép. Kap pucolást, meg szerintem új csapágyakat, megérdemli. Aztán vagy visszaadom, vagy nem. :)


pén. okt. 28, 2016 8:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Még nyáron nagyi kiadta, hogy kell neki porszívó, de csak olyan jó, amiben üríthető porzsák van...

Beszéld rá a víztartályos porszívóra. Nekünk kb. 8 éve van egy ilyen. Semmilyen zsák nem kell bele, csak egy fél liter víz. Ha kész a porszívózás, csak ki kell borítani a WC-be, és kész.


csüt. okt. 27, 2016 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ne légy igazságtalan, egész közel volt a probléma forrásához! :lol:


csüt. okt. 27, 2016 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kösz.
Anyám produkált tegnap egy érdekes hívást is...
- Kisfiam búg a kazán dugója!
- De hogy búg? Nem serceg inkább?
- Nem, ez búg, hol hangosabb, hol halkabb..
- ...???? Megnézem, jó?
A helyszínen kiderült, hogy persze nem a dugó búg, hanem amikor egyedisítették a fűtést a lépcsőházban, akkor minden kazánt egy konnektorba dugható ÉV relén keresztül tápláltak. Ez romlott el, és az hagyján, hogy búgott, de tönkre is ment, nem adott át, nem volt fűtés sem. De mi a hiba? Búg a dugó! :)


csüt. okt. 27, 2016 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hosszú, viszont tanulságos. 8)


csüt. okt. 27, 2016 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Még nyáron nagyi kiadta, hogy kell neki porszívó, de csak olyan jó, amiben üríthető porzsák van. Vidéki faluban él, ott aztán nincs semmi ilyesmi, na majd mi megoldjuk. Hát nem. Már nem igazán kapható megfizethető kategóriában üríthető porzsákos porszívó, a papírporzsák kiszorította. Lehetett volna egy drágább porszívóhoz külön rendelni jó drágán, de azt kihagytuk. A neten nem igazán hangsúlyozzák a porzsák megoldását, valószínűleg a papír egyeduralkodása miatt. Mama hajthatatlan volt, neki csak olyan kell. Nekikezdtem megjavítani az ő régi porszívóit. Mindegyikben csapágycsere, takarítás, törött műanyagelemek helyrehozása, stb... az egyikből üríthető porzsák eltűnt, a másikban pedig átváltozott... :hm: Valami történt vele, erre nagyi a varrógép segítségével valami Frankeistein szerű dolgot hozott össze belőle. Közben egy helyi boltban lett üríthetős gép. Ja, nem írtam, a porzsák nélküli sem jó neki. A talált gép elég kicsi, de legalább könnyebb mozgatni. Pár nap múlva hív a mama, hogy ez nem jó, vigyem vissza. Elmentünk megnézni, hát a gombjai kiugorva és azok és a fogadó rész is eldeformálódva a melegtől. Hazahoztam, ezt gariban nem fogják megcsinálni, meg ha ilyen vacak konstrukció, nem is lehet... A gombok füleit visszaegyengettem, és megerősítettem kétkomponensű ragasztóval, kívülről semmi nem látszik. A gép működött. Visszavittük. Pár nap múlva új telefon, ez neki nem kell, tényleg vigyük vissza, játékporszívó. :jajne: Addigra pont kész lett a két régi, az egyikbe vettem papír porzsákot és mondtam, hogy ez van, ezt kell használni, megértette, belenyugodott. A kis Vinchi VC-222-t elhoztuk, elraktuk, majd megnézem...idáig pihent.
Anyámnál is mindig kell valamit csinálni, most épp más okból való látogatásnál derült fény az ő takarítógépének a hibájára, nem érintkezik a dugónál, "fél órát kell vele játszani, mire úgy marad kisfiam". :shock: Az nem lesz jó, tönkremegy a motor. Vittem dugót, csere, és tényleg a levágott dugóból kihúzva a vezetéket, az öntött részben el volt szakadva az egyik ér. Ha már a kezem ügyében volt, bekapcsoltam. Elég rossz hangja volt, belenéztem. Ez egy Electrolux gép, nagyon jó konstrukció. Gyárilag van egy szövet zsák és egy papír zacskó a kosarán, és bár én úgy emlékszem ennyi és a műanyag tartályba hullik a por, most ahogy utána néztem kell még egy rendes papír porzsák is bele. Na ebben most a kosáron csak a szövet volt, de 2cm vastagon porral telítődött szöszmösszel. A papír porzsák nyílása lecsúszva a bemeneti csőcsonkról, mellette szívott. A kimeneti szűrő gyakorlatilag megsemmisült. Ezzel kezdeni kell valamit, mert el fog halálozni.
Jött az ötlet, ott van a Winchi, megkapja azt. Ja, az Electroluxnál nem is értem, hogyan maradna a helyén a porzsák, nincs műanyag fészke a porzsák nyílásánál levő kartonlapnak.
Elvittem a kis gépet, anya mondja, kapcsoljuk be... minek? Na, jó. Nyomom a gombot, elindul, de nem marad úgy. Akkor újra haza. Szétszedtem. Icipici motor. A kifújás oldalt lenne egy kimeneti szűrőn és rácson keresztül, de jut belőle a gombokhoz is, nincs terelő és vannak nyílások. Emiatt deformálódott el ez a rész...meg jó meleg lehet, amikor dolgozik! A deformálódás miatt a gomb nem tudta eléggé megnyomni a kapcsolót, ragasztottam rá egy kiemelést, így már dolgozik. Raktam sűrű szövetet a motor és a kapcsoló rész közé, menjen inkább a kimeneti nyílás felé az összes levegő. Egyébként ez a szűrő nem cserélhető, csak ha ripityára van szedve a gép, nem túl felhasználóbarát. Bekapcsoltam, befogtam a szívónyílást, egyébként elég jó ereje van, jó lesz ez. Maga a nyílás kisebb a megszokottnál, összhangban a gép méreteivel és ezzel a cső is kisebb átmérőjű. Elvittem újra, bekapcsolom, mutatom, oké. Nem hagyott nyugodni a kisördög, dugjuk rá a csövet és próbáljuk ki úgy is. Nem szív, emelkedik a hangja is. Itt valami dugulás van. Kivettem a csövet belefújtam, a pisztolyrészből kilőtt 2 nagy porcica, próba, kicsit jobb, de még mindig nem jó. Ütögetéssel sikerült nagy nehezen megszabadítani, kijött még belőle 2 "madárfészek", mogyoró, meg a fene tudja mi... Már átjárható a cső és szív és szépen, össze is tudtam takarítani amit odapiszkítottam. Szóval már meg van miért melegedett és miért nem kellett a nagyinak. Eldugult, nem szívott, csak erőlködött és melegedett. Szegény ezt nem vette észre, csak szabadulni akart tőle. Én meg mindig csak a gépet vittem és szervizeltem. :) Jó hosszú lett.


csüt. okt. 27, 2016 7:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Egy kollégám megkeresett egy garázskapu nyitó távirányítóval, hogy nem megy, vagy csak ritkán. Látatlanban nyomógombra tippeltem. Aztán elmondta, hogy halványan világít. Akkor biztosan gomb, kilágyult az érintkező membrán és vagy hozzáér a másik oldalhoz, vagy nem.
Megkaptam, nem halványan világít, hanem 1-2s-enként halványan villan. Rámértem a gombokra, alapból mind szakadás 20Mohm állásban is, megnyomva zárlat. :hm: Alkohollal átmostam a panelt, akkor is. Kiszedtem az első gombot és megszűnt a jelenség. Újra megmérve a gombot ugyanaz, szakadás. :jajne: Az új gombokat betéve tökéletesen működik, alapból sötét, megnyomva határozottan világít a LED.


kedd okt. 04, 2016 7:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
A két hsz-ed szinte egyforma.

Még mindig szívok ennél a fórumnál azzal, hogy nem ugrik át hozzászólás, bejelentkezés, stb. után a következő oldalra..csak lusta voltam még a hostfájl mókolni...


szomb. szept. 17, 2016 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kicsit off, de nem tudom most másnak elmondani és kikívánkozik, egyébként tanulságos:
Egy barátomnak nagyon tetszik egy orosz "koncertfelvétel", ahol 80-as évekbeli, főleg pop/diszkó fellépők nagy slágerei mennek 4ó17p-ben. Akarta hallgatni a kocsiban is így átkonvertáltatta a vejkójával mp3-ba. De kicsit gáz egy 4ó17perces mp3 egyben. Felajánlottam, hogy külön szedem neki (akkor még valamiért és csak 2 órásra emlékeztem). Elhamarkodott ötlet volt. A videó egy mkv, van benne egy 5.1 és egy sztereó AC3. A videót lejátszva tartalmaz egy tracklistát szépen pontosan, csak a számcímek nincsenek benne. Az Audacity tud szétszabdalni, gondoltam megnyitom vele, kiszedi a hangot és akár még lehet, hogy ezt a tracklistát is tudja kezelni. Milyen jó is lenne, egy konvertálás és kész. Az Audacity nem tudja megnyitni, de írnak egy FFMpeg pluginról. Leszedtem, feltelepítettem, bementem a beállításokba, megmutattam neki a dll-t, ahogy kérte. De mégsem. Valamiért nem tudja kezelni. Találtam egy ingyenes programot, ami CUE Sheet alapján szétszedi az mp3-at újrakódolás nélkül. Na az jó lesz, csak kell csinálni a txt-be kimentett tracklistből egy CUE-t. Régebben csináltam párat már, mert mixeket csak egy mp3-ban lehet számközti akadás nélkül lejátszani és a CUE-val szépen lehet léptetni belül, meg látszanak a számcímek/előadók is. Nem volt egyszerű, kevés program kezeli, legtöbbször kézzel csináltam. De ez egy 66 trackes lista! Na, konvertáljunk... Természetesen nincs ilyen kis prg, ahol be lehetne dobni egy txt-t, megmutatni melyik adat hol van és megcsinálná. Akkor megírjuk! VBasicScript tudás elő, hajrá. Pár szopatós rész van. Az MKV-ból exportált lista óó:pp:mm.eee (a vége ezredmásodperc), a CUE pp:mm:ff, ahol a ff frame, ami nem s/100, hanem s/75. :hm: Már kész voltam, amikor a Medieval CUE Splitter közli, hogy a 7-es tracknél hiba van. Nézem hexa-ban és nincs, jónak kellene lennie...akkor még átszámolni ezt a frame-t. :) Persze a másik bibi, ami rögtön látszott, hogy nincs óra és két számjegyen van jegyezve a perc. Márpedig a 4ó17p az 257p! Utánaolvasva kiderül, hogy van amelyik program viszi, van amelyik nem. Szerencsére végül vitte és jó lett. Ja, nem, 10,5dB-el lehetett normalizálni, pedig az 5.1 AC3 még ennél is halkabb volt.


szomb. szept. 17, 2016 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Így tényleg más.

A két hsz-ed szinte egyforma. :)


szomb. szept. 17, 2016 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mint írtam ragaszkodott az asztali/vonalas telefonjához. "Kisfiam nekem ez kell, én nem tudok megtanulni mást..."
Lehetett volna még GSM adapter az adott telefonnal, de nem érte volna meg. Elég jól körbejártam, ha nem lett volna team-es kedvezményes mobil előfizetés, akkor csak a T-s vezetékes lett volna jobb, de pestieknek nehéz elmagyarázni, hogy itt vidéken van olyan, hogy nincs választék. Invitel van és kész, nincs más. Vagy ugye a mobil, de azt nem akar a mama, vagy drága eszköz és nem sokkal olcsóbb havidíj a vége. Egyébként vert falú ház, bent még térerő sem volt mindig, mostanában már akad 1-2vonalnyi. :)
Nem is lát jól és van, hogy ezekkel a nagy gombokkal is elüti a telefonszámot, aztán mikor beszélünk, akkor sérelmezi, hogy nem vettem fel. Persze nekem nem volt nem fogadott hívásom...
Egyébként feltöltős telefonról nem hívsz mobilt 15Ft/percért, amit a vezetékes szolgáltató biztosít havi 790Ft-ért az előfizetésen felül pluszban.
Nekem is kellett valami, mert a Domino Nap 49Ft/percért szintén perc alapon nem az igazi. VoIP-s szolgáltatás lett, 95%-ban wifi közelben vagyok. Így 12Ft/ perc mobil és 3Ft/ perc vezetékes másodperc alapon. :) Azóta 80%-ban csak erről telefonálok (Android app, egy készülék), és figyelnem kell majd, hogy ne járjon le az 1 év a mobil kártyaérvényességnél. :rulez:


szomb. szept. 17, 2016 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
---jav a következőben---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inhouse szomb. szept. 17, 2016 20:00-kor.



szomb. szept. 17, 2016 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Talán rá tudtam volna beszélni asztali telefon alakú "mobil" telefonra, de nem lett volna olyan csomag, ami sokkal jobb lett volna.

Az nem lett volna megoldás, hogy vezetékes számokat az asztali telefonról hív, a mobil számokat meg egy feltöltőkártyás mobiltelefonról?

Talán kijön fele annyiból.


szomb. szept. 17, 2016 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nagymamámnak szóba sem jöhet más. Csakhogy nem intézte, mert ha hívta is üzletkötő, nem értette, nem mert változtatni, így lejárt a hűség. Egyéb okból kifolyólag sokat telefonálnak mobilt hívva, aminek 130Ft/perc (perc alapon!) volt a díja. Az eredmény 18eFt-os telefonszámlák. :huha: Most le lett hűségezve és kapott egy mobil segédcsomagot, így a harmada lesz akkor is, ha ugyanennyit beszélnek vele mobil irányba.
Talán rá tudtam volna beszélni asztali telefon alakú "mobil" telefonra, de nem lett volna olyan csomag, ami sokkal jobb lett volna.


pén. szept. 16, 2016 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
De hát ez jól hangzik, és a lényeget is kifejezi. A drótos jobb lenne? :)
Lehet, de van annyira precíz mint a LED-es izzó.

Laci_L írta:
Mellesleg sokan nem használják, pedig vannak olyan előnyei, ami a mobilnál szóba sem jön. :shock:
Meg van egy nagy hátránya: nem fut rajta a Fészbúk! :-D :-D :-D


pén. szept. 16, 2016 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Vezetékes telefon? :)

Tényleg. :D


pén. szept. 16, 2016 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vezetékes telefon? :)


pén. szept. 16, 2016 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Az én kedvencem a vonalas telefon. és ez még nem is fordítási hiba. :)

De hát ez jól hangzik, és a lényeget is kifejezi. A drótos jobb lenne? :)

Mellesleg sokan nem használják, pedig vannak olyan előnyei, ami a mobilnál szóba sem jön. :shock:


pén. szept. 16, 2016 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az én kedvencem a vonalas telefon. és ez még nem is fordítási hiba. :)


pén. szept. 16, 2016 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Amíg a reklámokban is elhangozhat olyan, hogy "Ahogy a mágnes vonzza a fémet...", vagy olyan magyar fordítások jelenhetnek meg műszaki cikkekhez, amilyenek, addig civileknek ez simán belefér. :)


pén. szept. 16, 2016 18:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kolléga mai beszólása: LED-es izzó, és csak 5W-ot fogyaszt óránként.
Két legyet egy csapásra! :-D


pén. szept. 16, 2016 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mért ne húzhatna? Csak előbb 1mm-re meg kell közelíteni, hogy átüssön.


pén. szept. 16, 2016 9:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
SPafi írta:
Már miért ne húzhatna fél méteres ívet? Az a teljesítménytől függ!

Tessék? :shock:


csüt. szept. 15, 2016 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már miért ne húzhatna fél méteres ívet? Az a teljesítménytől függ!


csüt. szept. 15, 2016 17:20
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Ha nincs szigetelés...

És száraz a levegő. Mert különben kevesebb. :wink:


szer. szept. 14, 2016 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Módosították a cikket, már nem húz akár fél méteres ívet a 825V. :)


szer. szept. 14, 2016 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Gondolom, sokan nem tudják mi az a ~10 kV/cm. (Ha nincs szigetelés.)


szer. szept. 14, 2016 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A 825V-os vezető sín, ami akár fél méteres ívet is húzhat, a metróban van!


szer. szept. 14, 2016 7:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Az újfajta LED-es "izzók" gyártása


kedd szept. 13, 2016 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... A végén tényleg lesz Argent energia ...

Erről jut eszembe a Nemzet Energetikusának (Széles G.) jövendölése az örökmozgóról, amivel támogatta volna az egyik pártot. Mintha nagy csönd lenne azóta. Lehet, hogy ápolják valahol?


szomb. aug. 20, 2016 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek


A link végén csak annyit láttam "rpokolnak"
Ehh, mondom, mi van?! A végén tényleg lesz Argent energia? :D


szomb. aug. 20, 2016 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Még! Még! Még!
http://index.hu/tech/2016/08/20/litiumf ... rpokolnak/


szomb. aug. 20, 2016 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Áruljunk instant vízport! :-)

Ezzel óvatosan, mert ilyat árulnak! A végén még beperelnek.


szer. aug. 17, 2016 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Reklám és vadbarmok, akik táplálják:

http://proengineultra.eu/GD-HU/product/ ... w.ebay.com
http://webmoneysaver.com/36/proengineultra/

"Nem tartalmaz ként, teflont, fémet és semmilyen más anyagot, ezáltal minden típusú motor számára biztonságos."
Áruljunk instant vízport! :-)

Mondanám, hogy megérdemli aki bedől, de ők pénzelik a jól szervezett csalók hordáit, szóval nem csak a saját pénzüket szórják, hanem mindenkivel kiszúrnak, mert terjed a csalás és az idióta reklám.

Nem árulják el a honlapon, hogy kik ők, de a telefont felvették, annyit elárultak hogy amerikai cég, állítólag a Prospedition, ha jól lehetett érteni a nem magyar anyanyelvű operátort. A töketlen magyar hatóság tuti nem tud vele mit kezdeni.


szer. aug. 17, 2016 16:32
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség