Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 12:53



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Otom!

Az Oshon félét(keress visszafelé, van link is). Az nagyon jó és egyszerű, és van még egy előnye, hogy hasonló vasra írom a mostani progimat ami 18F-eket kezel majd.



_Mono_!
Köszi a tippet kipróbálom!!


Igallo!
Sajnos nem vagyok jártas a delphi nyelvben.
Amúgy egy érdekes Basic nyelven írom a progit, amit majd a végén elárulok melyik. Sajnos csak Asembler és Basic nyelven tudok progizni, de hamarosan változtatnom kell ezen.





A készülő program állapotáról néhány szót:

Megoldottam az ID location módosítgatását külön. Nem volt nehéz hiszen erre való a CodeModify eljárás.. :)

A Config bájtoknál a Conf6H 5.bitjét ha 0,ba írjuk, akkor többé nem tudjuk módosítani a configot. Ezt külön lekezeltem, úgyhogy síkít a progi, ha ilyen beállítást észlel. Nagyon nyomatékosítani kell, hogy tényleg ezt akarjuk e tenni! :)

Külön lehet így már írni a Configot, az ID location mezőt, és majd a Flag-et és az EEPROM területet. Természetesen lehet együtt is.

Olvasni lehet már a Flast, ID LOC-ot, Config bájtokat, PIC azonosítót(azonosítja a PIC-et szöveges infóval kiegészítve)

Ha ma mégis ráérnék, akkor megírom a Flash írás részt, egyenlőre a 18Fx220_x230 PIC-ekre. Utána majd jön a többi..

Üdv! watt


kedd júl. 22, 2003 8:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Miben irod a prgt? (ennek fuggvenyeben lehet megoldast
talalni, en delphire tudok). Lenyeg hogy rendes os nem
engedi kozvetlenul buzergalni a hw-t (ilyen pl az nt,w2k,xp
is). A hw piszkalashoz az os-tol jogokat kell szerezni egy
eleg bonyevalt eljarasi proceduran keresztul. Ezt
megirhatod magad is (nem javaslom mert eleg bonyivalt) vagy
hasznalhatsz kesz (akar free) komponenseket is. En a
dlportio nevezetut hasznalom. Lenyegeben megszerzi a
megfelelo jogokat es utana mar ugy hasznalod az io portokat
mint egy tombotot (w9x en nem tom megy e, en azokat meg
tavolrol sem lattam, szerencsere:). A dlportio asszem
borland c++ alol is hasznalhato (egy dll es egy sys fajl
tartozik hozza) de a free verzio korlatozasa hogy admin
jogokkal kell bejelentkezve lenned (neten szerintem
megleled).


kedd júl. 22, 2003 0:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
watt!

Melyik égetőt tudnád ajánlani nekem 16f877-re? :)

Köszi
Tomi


hétf. júl. 21, 2003 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Na, hat most sokat segitettel!:)


----- Original Message -----
From: "Steczinger" <wasser@freemail.hu>
To: <list@elektro.lx.hu>
Sent: Monday, July 21, 2003 7:45 PM
Subject: Re: [elektro] PIC kérdések





Molnar <cosmo@fx.ro> írta:

>
>
>
> Sziasztok!
>
> Epitett mar valaki PIC-es LI-Ion akksitoltot?
> Ami engem erdekelne 8 akksit akarok tolteni, es szeretnek
egy 8 csatornas 500mA-es aramkorlatozot epiteni.
>
> Valami otlet?

Persze, hogy épített .

FEHÉR LACINAK HÍVJÁK:))



>
>
>
>
>








-----------------------------------------------------------------
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu


hétf. júl. 21, 2003 19:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Molnar <cosmo@fx.ro> =EDrta:

>=20
>=20
>=20
> Sziasztok!
>=20
> Epitett mar valaki PIC-es LI-Ion akksitoltot?
> Ami engem erdekelne 8 akksit akarok tolteni, es szeretnek
egy 8 csatornas 500mA-es aramkorlatozot epiteni.
>=20
> Valami otlet?

Persze, hogy =E9p=EDtett .

FEH=C9R LACINAK H=CDVJ=C1K:))



>=20
>=20
>=20
>=20
>=20


hétf. júl. 21, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Ilyen jellegű probléma amolyan "nyílt titok", az NT4 óta van ilyen gond. Ha pedig még jogosultság probléma nincs is, akkor sem az igazi a portkezelése, erre van nekem valami port95drv.exe driverem, ha gondolod elküldöm (de szerintem egy google kereséssel hamarább hozzájutsz, nekem is onnan van).
Ilyen üzenetet, amit Te is, én akkor kaptam, amikor az IC-Prog szoftverét akartam indítani (www.ic-prog.com), 98, Me alól tökéletesen, 2000 és XP alól pedig ilyen hibaüzik kísértek minden egyes módosítást a menüben.

Érdembeli ötletem nincs azon kívül, hogy ezzel a driverrel kellene megpróbálni működtetni a ketyerét. Tudtommal ez annyit tesz, hogy az NT alapú op.rendszerek portok feletti felügyelését, önkényeskedését megszűntetve Win95 (DOS) kezelést engednek a port számára.

Nomen: google-ban kerestél már ilyet?
"Keresett kifejezés: "PIC Li-ion charger". 1 - 10. találat a 1,180 közül. A keresés 0.07 másodpercet vett igénybe."
Személy szerint engem is érdekelne a dolog, de van most előtte más, amit csinálni kell, így annyit tudok, hogy én ilyen irányban indulnék el.


hétf. júl. 21, 2003 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sziasztok!

Epitett mar valaki PIC-es LI-Ion akksitoltot?
Ami engem erdekelne 8 akksit akarok tolteni, es szeretnek egy 8 csatornas 500mA-es aramkorlatozot epiteni.

Valami otlet?


hétf. júl. 21, 2003 8:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Watt!
Az NT és az XP valami jogosultsági alapon nem engedi akárkinek a portok csesztetését. Valami guru tud segíteni az ügyben, csak meg kéne találni...
Tibi


hétf. júl. 21, 2003 6:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy kis gondom! A progi addig futott NT alatt, amíg nem kezdtem el a printer portot out, inp parancsokkal kezelni. W98, ME alatt simán fut.
NT, W2K, XP alatt ezt a hibát írja ki: 000CFEF0 Privileged instruction.
Ha nincs port kezelő utasítás(out h378, imp(h379) ) , akkor minden jól működik.
Nem tudja valaki mit lehet kezdeni vele? (Jó lenne ha NT alatt is működne..)


A program, amúgy alakul. Már Configot ír, olvas, ID LOc -ot olvas, mivel külön nem lehet írni, mint kiderült, csak törlés után. Külön törölni meg nem lehet. A Configot lehet többször is, törlés nélkül is írni, de az ID Loc olyan mint a Flash memória, hogy csak törlés után írható jól. Ezért külön nem lehet majd írni, csak a Flash-el együtt (ezt még átnézem, mert mint ha lehetne módosítani is a tartalmat, célzott törléssel!).
A Chip azonosítás rész is meg van.
A Flash olvasása is működik, és most jön az írás rutin megalkotása.
Csak ez az NT-s dolog dühít. Remélem van megoldás!
Van egy kis gondom a gépfüggetlen időzítéssel is! A progi alapból csak 0.001 sec ig támogatja az időzítéseket. A ciklusos időzítés meg sajnos nem gépfüggetlen. Nem tudtok valami megoldást erre is? (órajelnek kéne egy ütemadó támpont)

Üdv! watt


hétf. júl. 21, 2003 6:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Watt!
Ezt a "Pagesel" utasítást bővebben hol találom meg?
Mert eddig amiket olvastam könyveket vagy leírásokat azokban sajna nem tértek ki az ilyesfajta memóriaszervező utasításokra.
Vagy ha nem bonyolult akkor egy 3-4 soros programrészlettel mutasd meg légyszi. Köszi előre is!


pén. júl. 18, 2003 17:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszi szépen WATT!


pén. júl. 18, 2003 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Domci!
Ismered a Pagesel utasítást?
Vagy az LCALL -t? Ez utóbival vigyázni kell, mert 3 sort foglal el a memóriában, és csak egynek látszik. Ez az elágazásos vizsgálatoknál okozhat nehéz perceket. A Pagesel korrektebb megpoldás, mert előre be leet vele állítani a kívánt lapot. Minden lapváltásnál használni kell valamelyiket.
Megjegyzem, hogy a lapozás memóriazabáló és kényelmetlen volta miatt hagyok fel a 16F-es PIC-ekkel. Azért jó procik, sokat használtam el belőlük...
Üdv! watt


pén. júl. 18, 2003 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ha tudtok segítsetek.Írtam egy programot PIC16F876-ra amely nagyobb mint 2K szó, és a 2K-nál nagyobb program részeken eléggé nehézkessé vált a szubrutinhívás, amely szubrutinok a Page 0-ás tartományban vannak.Ha valaki tudja hogyan lehet könnyen megoldani a külömböző 2K szavas lapokról (Page-ekről)a szubrutinhívásokat, az kérem segítsen.Köszönöm!


pén. júl. 18, 2003 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia _Mono_!
Már kezdtelek hiányolni! :)

Örülök ha neked is tetszik, mert ettől már csak jobb lesz!

Az a sok ablakmező a config-nál, a használt, vagy nem használt területeket mutatja. Pontosan a Config bájtok állapotait írja le PIC típusonként. Ahol X van, az nem használt bit az adott PIC-nél. Sok egyiknél sem használt a mostani példányoknál, de később még lehet ez másként is az új szériákban, ezért előre is gondolva mindegyik config bájnak megcsináltam a mezőt.
A bit sor pedig az állapotát mutatja az adott funkciónak.
A nagy ablak a kicsi bővített kiadása.
A használt bitek nevei megegyeznek a doksikban lévőkkel. A még részletesebb jelentéseket pl. HS-osc stb. még későbbre hagyom, mert most a soros vonalakkal vagyok elfoglalva. Addig a doksikból kiderül mi mit jelent. A küldött .asm mintafájlban lévő konfig értékek nem értelmezhetőek, mert csak hasraütött számokat írtam be, ezért a nem értelmezett területeken is lehet 1!!! ((Ide amúgy 0-t szokás íni).
Ha egy korrekt progit betöltessz, akkor tuti megmutatja a config beállításokat, ha egyáltalán van ilyen a programban. Ha nincs, akkor minden mező kérdőjeles marad.

Most éppen a Flash terület PIC-ből való beolvasását és listázását kreálom otthon(ebből lesz a Verify is). Ma lesz a főpróba egy 18F1320-on. Ha füstjeleket láttok, én voltam! :)
Ha sikerül kilistáztatnom a Flash tartalmat (ID Loc., Config, Flash, DEVID) akkor innen már sima út az égetés, mert csak más parancsokat kell kivinni. A bitenkénti kivitel rutinig kész van a progi, csak a táblázatokba kell a megfelelő Command sorokat elhelyezni és a gombokról(flash irása, EEPROM írása. stb.) meghívogatni a megfelelőt.
Remélem az időzítésekkel sem lesz gond!

Sajnos otthon nincs netem, ezért kénytelen vagyok eltűnni 2-kor. De visszatérek! :)
Üdv! Watt


pén. júl. 18, 2003 12:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:
Sorry, el voltam tűnve kicsit, de most vagyok egy darabig. Nos megnéztem a progit, első benyomás tartós, tetszett! :)

Van néhány dolog, amit nem értek teljesen, pl. a konfig word részt megnyitva mi ez a sok táblázat? Mi ez a sok konfig mező???

A PIC típusát - amennyiben nem túl nehéz dolog - jó lenne, ha megtartaná az utolsó választott típust. Ezt úgy gondolom, hogyha kilépek a programból és vissza, akkor is - szerintem ez hasznos dolog, egy projekt közben párszor kikapcsoljuk még a gépet is, alszunk, stb., de a PIC típusa ugyanaz marad.
Gondolom, hogy a többi, régebben beszélt dolgok azért majd még idővel belekerülnek, így most nagyon nem tudok mit írni, hiszen azokat írnám le, amit tudsz amúgyis :)

Első körben tetszik a dolog, de ha bármi konkrét kérdésed merülne fel, kérdezz, igyekszem válaszolni (csak ez a délután kettő körüli rendszeres eltűnésed ne lenne... :) - én általában inkább az után érek rá, akár este 8-10-ig is :) )


pén. júl. 18, 2003 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Hali!

Azt hiszem félreértettem a leírást, mert a puffer panelek regiszterek, amik RAM-ban vannak. Itt van kialakítva 4 panel amikbe egyenkén 8 bájt fér bele. Ezeket előre feltöltve gyorsabb a programozás. A dolog ennek ellenére még nem tiszta. Az egy paneles PIC-ek egyértelműek, de ezek a több penelesek szívatnak agyilag. Na mindegy, majd kipróbálom, azt ha nem oda megy az adat, akkor szórakozok vele amíg jó nem lesz.

Ha van ezzel kapcsolatban ötletetek annak örülnék(címzések a panelekben, hogy oda menjen a bájt ahová én akarom. 18fxx2,xx8 PIC-eknél?)!

Üdv! watt


csüt. júl. 17, 2003 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Igen én is így képzeltem a dolgot! A Config biteket lehet változtatni majd egy külön felnyíló ablakban. Ugyanígy az ID Location bájtokat is. Ha már működik a progi, akkor még bővebb infóval is el szeretném látni a Config bájtokat, hogy konkrét beállított módokat jelezen ki, mint pl. HS oszci, osztási arányok, védelmek, LVP mód stb. De ez már csak sallang, ezért későbbre hagyom..

Most a 18Fxx2/8 buffer paneljeivel vagyok rossz viszonyban. Nem értem pl. hogy az 1-es panel pufferjéről lehet e írni a Flash bármely területére, ha oda mutat a cím amit megadok, vagy csak a puffer saját paneljének területére? Szerinted?

Üdv! watt


szer. júl. 16, 2003 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

Szerintem nem gond, ha nem listázza ki. Viszont legyen lehetőség beírni értéket (pl. ID FFFF - tehát nem listázza ki - üres mező, viszont be lehessen írni kézzel egy értéket). Ez szerintem a confignál fontos, pl. nem indul az oscillátor, akkor itt átállítod XT - ből RC re, nem kell a forráshoz nyúlni. Mi a véleményed?

Atti


szer. júl. 16, 2003 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Atti!
Még, hogy én lehülyéznék valakit!! :))

Amit lefestettél addig egyezik az én elképzelésemmel, mig kiolvasom az egész tartalmat. Az is ok. hogy ebben nyílván lesznek FF-ek a program híjas területeken. De! Lehetnek máshol is, a program szerves területén mint adat, FF-ek.
Igaz viszont, hogy a törölt PIC csak FF-eket tartalmaz, ezért ahova nem írok ott úgy is az lesz. Vagy nem?

Ha a páros címzést figyelembe veszem, akkor egy adat mellett álló FF-et még sem szabad majd kidobni. A többit ki lehet, de ha adat területen van FF sok (nem tudom minek kéne, de lehet) akkor nehezen lehet dissasemblálni a kódot. Bár a dissasemblertől függ, hogy hogyan kezeli a nem jelzett címtartományokat.

A hex kódban ugye van adathossz(1bájt), Cím (2bájt), típus(1bájt), adatok(adathossz*bájt), végül az ellenörző kód. Kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy a 4-es típusú adatok kiterjesztett címet jelentenek. De ezt is ki lehet kalkulálni abból, hogy melyik területről jönnek az adatok. A Flash terület nem lóg ki a 2 bájtos címtartományból, de a Config, ID-s területek igen. Ettől függetlenül kiterjesztetten kezeli a fordításkor az ASMon, csak 0000 kiterjesztést ad meg. A többinél jön be a 0030, 0020, 00f0 terület. Ez nem bonyolult.

Azt hiszem ezért ki lehet dobni az FFFF-eket ha párban állnak így.

Azt észrevetted, hogy a listázó progi is kiszámolja a lista ablakban a kiválasztott PIC memória területének megfelelő számú kockát?
Ebbe lesz betöltve a PIC tartalom is. Innen csak rostálni kell akkor.


Mi a helyzet a 2. kérdésemmel? Gondot okoz, ha nem listázza ki az FF-et a progi, hanem úgy veszi, mintha nem állítottuk volna be a bájtot? (ID, Configok)

Az eddigi fejtörésedet köszi!


_Mono_!
Mi van veled? Sikerült valamit próbálnod a progin? Tegyek valamit máshová, akarsz e még valamit látni?


Üdv! watt


szer. júl. 16, 2003 9:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

Megijedtünk a kérdéseidtől :)))

Szerintem amikor kiolvasod, akkor tudnod kell, hogy milyen típusú PIC - et olvasol ki. Így megtudod a memória területet, vagyis hogy mekkora file - t kell csinálj (program memória méretnyit). Ezt tele írod 0xFF - el. Utána pedig a PIC - ből olvasod az adatokat, és fölülírod a file -odat. Így nem kell tudni, hogy milyen hosszú a PIC - ben lévő adat. Utána visszatörölheted az 0xFF - eket, vagyis elindulsz a végéről visszafelé, és ahol 0xFF van, azt kitörlöd...
Nagy hülyeség? (ne azt írd hogy hülye vagyok, hanem hogy te nem épp erre gondoltál :)))))))))) )

Atti


szer. júl. 16, 2003 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Nagyon eltüntetek! ?? (A progi alakul....)


szer. júl. 16, 2003 4:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Hali!
Sajnos nem fejtettem ki, hogy miért nem látom a képet, mert akkor nem küzdöttél volna ennyit. Az ok nagyon egyszerű! Szerverünkön le vannak tiltva a tárhelyszolgáltatók, és otthon nincs netem.
De azért köszi az erőfeszítéseket!

Tegnap 0 időm volt ezért a project nem változott. A kérdésekre van már valami ötletetek?

Üdv! Watt


kedd júl. 15, 2003 6:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm! :)


hétf. júl. 14, 2003 14:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mindkét képet látom. Akkor ez most két bólintás... :-))

Tibi


hétf. júl. 14, 2003 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Atta:

Igen, az nekem sem, kell elé a http, elvilegez a hozzászólás felett a harmadikban menni kell (legalábbis én itt is látom).
De lehet, hogy ami nekünk nem megy, azt pont watt fogja látni! :D

De remélem, hogy valamelyiket látja majd a fórumban. Igazából én úgy tudtam, hogy külföldről fordulhat elő az, hogy egyes magyar szolgáltatókhoz nem lehet hozzáférni, de lehet, hogy van ilyen országon belül is (vagy Watt ilyen nagyon messze van tőlünk?).


hétf. júl. 14, 2003 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
_Mono_

Én az elsőt láttam (amit Watt nem), de a másodikat nem látom, és a link se működik: mono.uw.hu/egyeb/egetom.JPG (legalábbis nekem)

Ati


hétf. júl. 14, 2003 13:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na! :)

Én most látom a képet (megint).
Nektek látszik, valaki bólintson legalább, mert akkor nem küzdök tovább!


hétf. júl. 14, 2003 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na! :(

http://mono.uw.hu/egyeb/egetom.JPG


hétf. júl. 14, 2003 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elküldöm, hogyhogy nem látszik a kép???
Megpróbálom most máshonnan is belinkelni, de sajnos itt nem lehet szerkeszteni a hozzászólást, lehet, hogy nem megy majd elsőre :(

mono.uw.hu/egyeb/egetom.JPG


hétf. júl. 14, 2003 13:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
_Mono_!
Sajnos én nem látom a képet, mert tiltott az oldal ahová mutat a link. Elküldenéd mailben?
Az külön jó, ha az Oshon égetőt építetted meg, mert mint azt az előbb is jeleztem, abból indulok ki, ill. azt bővítem ki ipari ellenőrzési feladathoz(2V -os Verify). Lefelé kompatibilis lesz. Nincs értelme új áramkört építeni, mert ez úgy jó, ahogy van. Lehetne itt 74LS244-245-ökkel is építgetni,de minek....

Üdv! watt


hétf. júl. 14, 2003 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Atti!

Örülök :) Még a színeken és a pozíciókon lehet, hogy csiszolok, erre jöhetnek ötletek. Még kiegészül értelem szerűen az égetést kezelő gombokkal(Flash, EEprom, ID Loc, Config és az egész MEM. írása olvasása, DEVID olvasása, Erase és még néhány kényelmi funkció, amit még nem tudok előre)

A hardware része az Oshon féléből indul ki majd, tehát 1 db 7406 és 2 db pnp tranyó(pl. BC640, BC557) alapból kell. A táprészét két LM317,ből kreálom majd. Az egyik a 2-5V-ot a másik a 13V-ot állítja majd be. Lehet, hogy lesz még benne egy 555-ös feszátalakító(bevált kapcsolásom), hogy 5V kelljen csak az égetőnek, pont az-az 5V amiről a céláramkör működik. Néhány LED-et is tevezek a Vpp jelzésére és a táp jelzésére.

Gyakorlatilag 1000Ft-ból kijön az egész.

Tényleg! Milyen feszeken kéne vizsgálni? Elég 2 és 5V, vagy több lépcsőben?


Üdv! watt


hétf. júl. 14, 2003 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt

A kérdéseiden még gondolkodom.

Atti


hétf. júl. 14, 2003 8:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

Nekem teccik :))))

Kipróbáltam más hex fájl-al is, úgy is működik. A hardware része is készül?

Atti


hétf. júl. 14, 2003 8:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Watt: Megkaptam leveled, köszönöm, de most rengeteg a munka (így hétfő reggel), csak késő délután tudok ránézni, majd reflektálok!

A két kérdésed nem tűnik egyszerűnek (legalábbis szintén így hétfő reggel) átgondolom majd ezeket is, egyelőre passz. :(

Ha már itt járok, gondoltam megmutatom nektek a jelenlegi PIC égetőmet, ez egy 18 lábúra "butított" Oshon égető. Mivel jelenleg van néhány PIC-em otthon, de ezek 628-asok és 84-esek, ezekre elég most ez is, de persze nyitott vagyok egy új égető kreálásához!
Mivel ez a DIY-K160-as égető, ami a 628-asokhoz készült, nem vált be, de a doboza már készen volt, így nem akartam, hogy kárba vesszen, átalakítottam Oshon félére, így a doboz...

http://www.nexus.hu/mono7806//egetom.JPG


hétf. júl. 14, 2003 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Alakul a PIC nélküli égető motorja! :) Elküldöm nektek(Atta, _Mono_) (Igallo nem tudom a címedet..) a nyers, egynelőre csak listázni tudó progit. Még van mit rajta csiszolni, de elvileg jól működnek azok a részek, amik már benne vannak. Természetesen nem tud még égetni és kiolvasni, mert nincsenek benne a rutinok, de ezek is készülnek, csak hát időm az nem sok van(minden szabadidőmet elveszi így is). De nem panaszkodni akarok!! Én nagyon élvezem a dolgot! :)

Van néhány kérdés, amit szeretném, ha átgondolnátok!

1. PIC-ből betöltött bájt tömeget, hogyan lehetne Intel Hex-é konvertálni, mikor nem tudjuk, hogy milyen hosszú az adat? Esetleg az egész memóriát betölteni úgy, hogy az FFFF-ek is ott legyenek, mivel nem nagy fájlról van szó? Visszatölteni simán lehet bármilyen égetővel.

2. Az MPLAB FF-nek fordítja azokat a IDLocation és Configurációs bájtokat amik nincsenek állítva a forrásprogramból,és amik párban vannak egy beállítottal. Ezért nem nem szabadna a programomban FF értéket adni ezeknek a bájtoknak, mert nem listázza ki őket. Beírni beírja, mivel törlés után minden bájt eleve FF lesz a PIC-ben. Nem okoz ez gondot?


Üdv! watt


hétf. júl. 14, 2003 5:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Szokas szerint pic-es pic egeto. Mi az oka hogy pic van benne? Nem lenne eleg a soros kanoc es uj prg az uj pic-ekhez?


hétf. júl. 14, 2003 0:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Sziasztok

Mindazoknak, akik nem akarnak égetőt építeni, egy PICSTART PLUS kompatibilis égető:(MPLAB - ból működik)

http://www.newfoundelectronics.com/warp-13a.htm

Atti


pén. júl. 11, 2003 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ennyit tudtam eddig:
18F-ek

0-0200h Boot block
0201h... 1FFFFFh Flash memória (kialakítástól függően ezen belüli memóriák)


200000h ID Location 1
200001h ID Location 2
200002h ID Location 3
200003h ID Location 4
200004h ID Location 5
200005h ID Location 6
200006h ID Location 7
200007h ID Location 8

300000h CONFIG1L
300001h CONFIG1H
300002h CONFIG2L
300003h CONFIG2H
300004h CONFIG3L
300005h CONFIG3H
300006h CONFIG4L
300007h CONFIG4H
300008h CONFIG5L
300009h CONFIG5H
30000Ah CONFIG6L
30000Bh CONFIG6H
30000Ch CONFIG7L
30000Dh CONFIG7H
3FFFFEh DEVID1
3FFFFFh DEVID2


...és Ezt most találtam meg: (jól el volt dugva! Az egész doksiban csak itt van feltüntetve a virtuális cím!)

Embedding Data EEPROM
Information in the HEX File
To allow portability of code, a device programmer is
required to read the data EEPROM information from
the HEX file. If data EEPROM information is not
present, a simple warning message should be issued.
Similarly, when saving a HEX file, all data EEPROM
information must be included. An option to not include
the data EEPROM information may be provided. When
embedding data EEPROM information in the HEX file,
it should start at address F00000h. (itt a végén! :))

Szerintem ezt nem kellett volna így eldugni, nem!?

Üdv! watt


csüt. júl. 10, 2003 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

16f87x -

0x0000 - 0x1FFF - user program memory (8K)
0x2000 - 0x3FFF - configuration memory
0x2000 - ID Location
0x2001 - ID Location
0x2002 - ID Location
0x2003 - ID Location
0x2004 - Reserved
0x2005 - Reserved
0x2006 - Device ID
0x2007 - Configuration Word

Az EEPROM adat memória a 0x2100 - címen kezdődik. Szerintem a többi PIC - nél is hasonló lesz, vagyis először a program memória, utána a config, utána az EEPROM.

Részletesen:

http://www.microchip.com/download/lit/s ... 39025f.pdf

Atti


csüt. júl. 10, 2003 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hm. Nemtom. :)
Utánanézek én is, majszólok! :)


csüt. júl. 10, 2003 10:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
_mono_:
Az eeprom terület szerintem nem lineáris címzéssel érhető el, hanem ki kell választani a memóriaterületet mint hardwer, és 0-tól lehet címezni. De hiába írom be a DE-t az MPLAB-ba, nem jelentkezik eltérés a lefordított HEX fájlban amiből kiderülne, hogy ez az EEPROM-ba való!



A 16F876-nál ha jól emlékszem a 2000h címtől kellett org-olni. Pontosan nem értettem miért, de talán azért, mert annak az utolsó címe 1FFFh-volt. Lehet, hogy a 18F-eknél is ez a helyzet?
watt


csüt. júl. 10, 2003 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Atti!

Kicsit nehéz belőled kihúzni dolgokat, de azért köszi!

Az EEPROM címzés nem egyértelmő, mivel az EEADR regiszter címzi ami 8 bites(max256 bájt hosszú az eeprom).

Van parancs az MPLAB-ban, a DE, hogy EEPROM-ba akarod tenni az adatodat.

Nekem csak az okoz gondot, hogy a HEX fájlból kellene megtudni, hogy EEPROM, vagy Flash címre kell írni az adatot, mert a két cím a 0-FFh-ig átfedi egymást.
A doksiban sincs másként jelölve. Vagy csak én nem találom?

Légyszi írd le, hogy Te milyen "fix" EEPROM címet találsz pl. a 18F1220-nál!
Watt


csüt. júl. 10, 2003 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt: Osztom atta véleményét, szerintem is megnézhető az adott PIC doksijában, hogy hol van az EEPROM terület, de ránézek én is a dologra, ha gondolod, csak jelezd!

atta: Igen, láttam, hogy lehet állítani az MPLAB-ban, csak eléggé érdekesnek tűnt. Z.B.: Megadtam a PIC16F628-as PIC-et, ASM-ben beállítottam valamit a konfigurációs bitekre, majd megnyitottam azt, amire gondolsz (remélem jól gondolom): Configure menü/Configuration Bits, ugye? Namost ezt itt hiába "tekergetem", nem láttam változást sehol, én is valószínűnek tartom, hogy csak az általa támogatott égetőkkel működik-->számomra olyan, mintha nem is lenne ez a menüpont-->alternatív megoldás kell=az én égetőm saját szoftvere tudja ezt a lehetőséget és működjön! Ezért jeleztem ezt Wattnak. :)


csüt. júl. 10, 2003 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Watt

Visszatérve a wisp628 - ra: ha intézőből indítod, akkor bezáródik automatikusan. A Start menü - Futtatás - és ide beírod, hogy command, vagy cmd. Ekkor megjelenik egy DOS ablak. cd "ahova a wisp van telepítve", utána xwisp.py TALK . Ha működik a hardware, akkor minden beütött karaktert vissza kell kapjál. Az EEPROM kezdete fix címről van, meg kell nézni az adatlapokat, hogy pontosan melyik ez a cím.

_Mono_ : az MPLAB programozói részében lehet állítani a config bájtot. Alapban kiolvassa a HEX file - ból, viszont felül lehet bírálni égetés előtt. Sajnos az MPLAB ezen része csak PICSTART plus - sal működik....

Atti


csüt. júl. 10, 2003 7:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
_Mono_!
Szerintem, a Verify ugyanezt fogja tudni, mert a már beégetett adatokat fogja kiolvasni és összhasonlítani, a pufferben lévőkkel, egyrészt automatikusan az égetés után ha beállítjuk, és külön gombbal is bármikor. Ha eltérés van jelzi. Az eltérés a különböző verziós progik között is meglesz. Tehát nem kell külön compare. Annak nem látom hasznát, hogy az eltéréseket részletesen listázzam, mert nem érdekes. Ha eltér, akkor mindegy, hogy hol. Talán az első helyét jelzem.
A betöltött puffer tartalmat úgy is el lehet majd menteni.

Tibi!
Előzetes kép még nincs, mert még külön modulokban fejlesztek, ezért az arculat később alakul ki. Olyan lesz, amilyennek akarom(juk).

Jelenleg a puffer betöltésén dolgozom, és az abból való listázás szűrésén, valamint a Config visszafejtésén szöveges kijelzésre. Nem is olyan egyszerű, mert pl. most nem is tudom, hogy a HEX fájlból honnan tudom, hogy EEPROM címtartományban vagyok? A Config, ID-k egyértelműek, de az EEPROM címe fedi a Flash 0-FF tartományát. Példaprogikat írogatok, ahol az EEPROM tartalmat is feltöltöm(nem tudtok ilyeneket a neten, hogy sokféle HEX-t ki tudjak próbálni és ne kelljen ezért külön .asm progikat írogatnom?). Tegnap csak két órám volt, ezért még nem jutottam dűlőre vele.

Üdv! watt


csüt. júl. 10, 2003 5:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet, kipróbálom azzal, majd beszámolok!
Örülök, hogy tetszik az ötlet a konfigurációs szekcióra, ilyet még nem láttam sehol, de szerintem jó dolog látni ott, hogy mely bitjeim azok és milyen állapotúak a konfigurációs szóban!
Compare funkció lesz benne? Olyasmire gondolok itt, hogy van egy HEX fájlom, behúzatom a progiba, majd kiolvasom a PIC tartalmát és összehasonlítom őket. Nem=Verify! Ezt ugyanis akkor is megtehetem, ha a felprogamozás és a visszaellenőrzés között akár felnő két gyermekem :) (pl. csinálok vmit, teljesen jó lesz egy idő után (volt már rá ritkán példa :)) és néhány nap/hét/év után kiderül, hogy kellene még belőle égetnem párat. De nem tudom, hogy melyik verzió van benne a működö PIC-ben, akkor kiolvasom, majd összehasonlítom a HEX fájlommal. Na ilyesmire gondoltam pl.


Gondolkodom még, hogy mi legyen. :)


szer. júl. 09, 2003 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Hali!
Kicsit elfoglalt voltam... (nők + PC = gond, kölön nem annyira:))

Jók az ötletek! Főleg ez a Configurációs beállítások szöveges listázása. Szerintem megoldató, hiszen csak összehasonlítás és táblázatból kiemelés, kiíratás a dolog nyitja.

A bináris értékek is használhatóak, nem gond az sem.

A Config szó külön írható lesz.

A menükben csak a PIC kiválasztása lesz, de lehet, hogy egy gomb megnyomása hoz fel egy új ablakot. Lehet, hogy a Config listázása is ilyen lesz, mert annyi minden lesz már, hogy nem fér fel a képre. Ami alapból kell, az a képen lesz, ami plusz, az meg külön nyíló ablakokban.

A program nem tudja milyen PIC HEXáját töltjük be, ezt nekünk kell tudni. Csak a kieső címtartományok miatt síkít a különböző Flash ill. EEprom méretek miatt. Ha tudtok egyébb eltérést a 16F-ekhez képes fixet(!) egy hexa fájlban, akkor ne kíméljetek!

Más:
A 628-ba próbáld beleégetni a két ledes progit, mert az tutira működött nekem.(korábban beillesztettem ide) Ha az sem megy, akkor már más baj is van.

Üdv! watt


szer. júl. 09, 2003 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
De el vagytok tűnve! :D
Ja, annyit még hadd mondjak, hogy kipróbáltam az Oshon égetővel a PIC16F628-ast az eddig tökéletesen működő belső oszcillátor helyett a HS-t a 4 megás kvarcra, ezt ajánlottátok, mert az XT-vel nem indult el. Nos ezzel sem sajnos, a kvarc teljesen új, két 18 pF-os kondival a specifikáció szerint megsépkelve. Reset áramkör kondi-ellenállás dióda páros, szintén a datasheet szerint. Mindez belső oszcival tökéletesen megy. Hirtelen más tippem nincs, mint a PC táp kicsit zajos "teteje" végett nem indul el. Ma kipróbálom egy független tápról.

Esetleg van más tippetek?


szer. júl. 09, 2003 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Inkább gombos, mint menüs legyen, bár hirtelen nem tudnék olyan programot mondani, ahol csak gombok vannak és nincs menü :)
A konfigurációs szót nagyon jó lenne, ha lehetne utólag is állítani, ez jó ötlet, de húzza be alapban azt, amit a HEX diktál. Itt egy bónusz javaslat (bár ez eléggé durva lehet, de ha már szóba hoztad :) ), szóval mi lenne, ha nem (csak?) hexa formátumot írna ki itt, ill. módosíthatnánk, hanem bináris formátumban (is?) látható lenne. Sokkal jobban áttekinthető szerintem, mint egy négy jegyű hexa szám. Továbbmenve :) mi lenne, ha az ismert PIC típusok kiválasztása (ki lehet választani PIC-et HEX-től függetlenül is?) után valami táblázatszerűen az adott PIC konfigurációs bitjei megnevezéssel együtt látszódnának! Ilyenre még nem láttam példát, de szerintem nagyon korrekt dolog lenne. Érted, két sor, konfig. szó hosszúságú oszlopok (14 db), felső sorban WDT, CP, Osc,..., alatta 1 v. 0 érték, amik módosíthatóak is akár.
Na ehhez mit szólnál? Nagyon durva lenne?

Tibi az ui.ban a készülő programod egy screenshotjára volt kíváncsi (állókép) :)


szer. júl. 09, 2003 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Tibi!

Kifejtenéd (az ui.-tot)

A védelemhez valamit csak át kell írjon, vagy van rejtett regiszter is? Te már láttál olyan égetőt, amiben csak a protect biteket lehetett átírni? Ha védett a PIC akkor a Configot sem lehet olvasni?

Üdv! watt


szer. júl. 09, 2003 8:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség