Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:47



Hozzászólás a témához  [ 311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Mért ráz a fázis ? 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves István!
> Na itt megáll a tudomány, de talán azzal megelégednék, ha valaki
> felfedezné a mágneses vivő közeg létét egzaktul. Akkor érteném,
> hogy miként működik a vákuum kondenzátor, hiszen ott nincs ami a
> térben +-+- legyen!!!!!
Azért nem annyira rossz a helyzet, hogy nekünk kellene itt újra kitalálni
elméleti fizikai dolgokat. Az eddigi felmerült egész kérdéskört több szinten
is leírja a fizika. Az elektrontranszport folyamatoktól kezdve a klasszikus
elektrodinamikán keresztül a kvantumelektrodinamikáig szinte mindenre
választ ad a szakirodalom. Szerintem ami ezen kívül esik arról - elnézést
kérek itt mindenkitől - föl sem merülhet, mint téma itt a fórumon.
Üdv BA


kedd nov. 18, 2003 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
A gond ami a mágneses jelenség és a tömegvonzás jelenség között van, az a nem egyforma tulajdonság, hogy az egyik minden testre hat, míg a másik nem.

De ha azt feltételezem, hogy a gravitáció a mozgás egyik velejárója és a mozgás a nagyfrekis zagyból az elektronok(atomok) útján energiát veszít, mint a tehetetlenségi példánál korábban említettem, akkor nem kizárt, hogy a gravitáció ill. a tehetetlenségi erő okozója egy mágneses tér, ami nem különbözik a mi mágneses jelenségünktől, csak a frekijében és az energia tartalmában.


kedd nov. 18, 2003 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Azt tapasztaljuk és gondoljuk, hogy a gravitáció vonzza a tömegeket, ill. a tömegek gravitálnak. És mi van ha nem így van!?
Ha feltételezzük a nagyenergiájú mágneses teret, mint közeget, és azt is sejtjük, hogy óriási az energia tartalma ennek a mezőnek, akkor azt kell mondani, hogy minden tárgy egy nálánál sűrűbb közegben, mint buborék létezik. Egy test kiárnyékol bizonyos frekiket a mágneses zagyból, ezért a két test között "energia" hiány keletkezik, ami azt vonja maga után, hogy a két test távolabbi pontján nagyobb az energia sűrűség. Ebből azt hihetnénk, hogy a testek nem vonzák egymást, hanem a mágneses tér tolja össze őket. A tehetetlenség is érdekes. Csak gyorsuló atomokra hat, vagy esetleg azok részeire az elektronokra(?). Akkor mégis mozog az elektron a vezetőben, hiszen ez okozza az elektromos és a mágneses teret, ami lehet, hogy csak két megnyílvánulása ugyanannak a jelenségnek(mint a fénynél). Tehát ha gyorsul egy test, akkor metszi a mágneses zagyot, ezzel energiát veszít, ill. ad át a "térnek", magát lassítva ezzel. Fontos, hogy az energiát veszíti a test, és nehéz fordított folyamatot elképzelni(talán nem lehetetlen, de ez nem ide tartozik).

Na erre varjatok gombot! :)

Üdv! watt


kedd nov. 18, 2003 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
A gravitáció is egyfajta erő ugyebár. Sztem az elektrosztatikus erő is hasonló. Azt sem tudjuk igazán felfogni, meg ezt sem. Én valahogy úgy képzelem el, hogy a feszültség egyfajta gravitáció az elektronoknak, csakhogy ez önmagában kevés, mert ennek a fajta "gravitációnak" kell egy közvetítő közeg, a fémek. Ezen keresztül a hiány magához tudja vonzani a többletet, mint ahogy a föld magához vonza a kisebb tömegű tárgyakat. Csak a grav mindenen áthatol, ez a vonzás meg csak egy bizonyos közegen keresztül.
Most nem az elektromágneses hullámokról beszélek, azokhoz nyilván nem kell "semmi". Az elektronok szállításához kell a közeg, és az elektronok áramlása kelt mágneses mezőt, azzal meg 90fokban mindig van elektrosztatikus hullám is, ezek szétválaszthatatlanok. Egymást keltik, és így terjednek a térben is. Nyilván nem a semmiben, hanem egy finomabb anyagban, mint az eletktronok szintje. Igazából ez sem sokkal elvonbtabb, mint a gravitáció, csak az kézzelfoghatóbb, és ezért könnyeb megérteni a vele kapcsolatos jelenségeket.


kedd nov. 18, 2003 7:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!
Boldog vagyok, hogy jelentős mértékben beindult az agyatok(komolyan!)! Sajnálom, hogy én akkor vonulok ki, mikor itt megindul az élet(otthonra is kéne net!)

Már olyan szinten folyik a téma, amit szerettem volna elérni. Még akkor is, ha esetleg egyikünk, sem ért hozzá megfelelő képpen. (Kíváncsi lennék ki gondolja(már rajtunk kívül), hogy ehhez ért!?)

Gafly vízhullámhoz hasonlatosnak képzeli az elektormosság terjedését.
Vagy talán a hangéhoz hasonlít? Miért hullámokban gondolkodunk?

Gondoljunk bele, hogy a körülöttünk zajló dolgok szinte mindegyikét vissza lehet vezetni hullámterjedésre(is). A hőt(?), a fényt(mágneses is), a hangot(mechanikai), a rádióhullámokat(mágneses), a mikrohullámokat(mágneses) stb.
Akkor az elektromosság miért ne hullámokban terjedne a vezetőben?
Ebből nem sokat érzékelhetnénk, de valami mozgásnak lennie kell, mert a rossz vezető melegszik, ami arra utal, hogy benne valami mozog és "súrlódik"(ezt a példát is próbáljátok elnézően értelmezni!).

Mivel itt sokan leírták elképzelésüket én is merészkedem.
A korábbi hullámterjedés elméletből kindulva nézzük meg miben terjednek az általunk ismertek.

Hang - a közeg molekuláinak sűrűsödése ritkulása folyamán(közeg lehet levegő, víz, fém, stb.)

Vízhullám - mechanikus hullám, amit a víz összenyomhatlansága okoz. Hasonló egy lemez viselkedése, vagy egy kötélhez. Ezt inkább mechanikus mozgásnak tartom.

Innen gondolom, hogy az elektromos áram is az elektronok "mechanikus" hullámzását jelentheti esetleg. A vízes vödrös megoldás így kicsit sántít, de csak optikailag :).

A fény és a többi mágneses(elektomos?) hullám - Ez már igen kényes kérdés, mivel nem tudjuk a közeget, vagy azt mondjuk, hogy nincs(?). Nem állítja senki, hogy a vákuum a közeg, csak azt, hogy ott is terjed. A közeg kérdéses.


A fenti minden ismert hullám közegben terjed. Ezért szerintem a mágneses hullámoknak is közegben kell terjedniük, hogy energiát tudjanak közvetíteni(Ugye a semmiben nem terjedhet valami).
Az is észrevehető, hogy valamilyen sűrűségű közeg kell a hullám terjedéséhez. minél sűrűbb a közeg, annál nagyobb energiát lehet benne közvetíteni, ha megfelelően gerjesztjük.

Ebből kiindulva a mágneses hullámok "közegének" is sűrűnek kéne lennie, hiszen igen nagy kakaók is átvonulhatnak rajta.

Most jön az amit csak sejtek.: Szerintem a mágneses hullámok igen magas frekvenciájú mágneses közegben terjednek, ami igen sűrű és hatalmas energiatartalommal bír. Ez egy magas frekis mágneses hullám zagy ami minden irányban homogén eloszlású különböző frekijű hullámokból áll. Olyan magas frekikre gondolok, amit nem tudunk még mérni a frekijük miatt, vagy az eloszlásuk miatt. Talán az ősrobbanás táplálja, meg a csillagok kisugárzott energiái.


Itt megint elértem oda, hogy talán a mi általunk érzékelt frekvenciájú hullámok közegéről van elképzelés, de annak közegéről nincs. Hiszen a közeg, ha egyáltalán van ilyen amiről beszélek, miben van benne..?


Na itt megáll a tudomány, de talán azzal megelégednék, ha valaki felfedezné a mágneses vivő közeg létét egzaktul. Akkor érteném, hogy miként működik a vákuum kondenzátor, hiszen ott nincs ami a térben +-+- legyen!!!!!

Ha valakiben erős indulatokat váltottam volna ki, attól elnézést kérek, és kérem legyen türelmes és válaszoljon indokolva állításait(azt hogy milyen jelzőket lehet rám illeszteni sejtem, ezért ennek a résznek a begépelésétől megkímélek mindenkit :)))).

Üdv! watt


kedd nov. 18, 2003 6:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
> Nyílván nem véletlenül használnak különböző permittivitású
> anyagokat a síkelektródák között. A "szigetelő" szót pedig az
> egyszerűség kedvéért használtam, természetesen dielektrikumnak hívják.
> Egyébként van "szigetelő" hatása is, hiszen különböző
> dielektrikumok különböző átütési szilárdsággal bírnak. Bár lehet,
> hogy csak az én egyedi értelmezésem.
Minden úgy van ahogy írod csak éppen nem ez a lényeg.
A kondenzátorok működéséhez nincs szükség dielektrikumra. Vagyis vákuummal
is működik. Amennyiben kis méretben szükséges nagy kapacitást előállítani -
válik szükségessé a távtartóként alkalmazott szigetelőanyag. Ha még nagyobb
kapacitásra van szükség - alkalmaznak polarizálható dielektrikumokat,
amelyek sokszorosra növelhetik a kapacitást. Azonban ennek ára van, ami
veszteségként jelentkezik.
Üdv BA


hétf. nov. 17, 2003 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Baab!
Így van, baromi NAGY baromság. A fogalmak megvannak csak NEEE így tedd egymás után a szavakat!

Tudod normálisan is lehet közölni a másikkal, hogy szerintem nem tod, nem kell parasztmódra beszélni(írni).

Funkee a gyíkarc


Atta!

Nem jön át rendesen egy-két betű, ha Te írod. Hosszú ékezetes betükből a problémásabbak.

Üdv


hétf. nov. 17, 2003 21:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szerintem csak nagyobb páratartalom mellett nézték!:)
Azért a valóságban ne nagyon centizd ki, nehogy kiderüljön még 19 sincs, és odakozmálj.
Baab te meg ne azt mondd hogy mi nem vagy, hanem azt hogy hogy mi van a kvantumjaiddal, meg a dróthoz szögezett elektronokkal te h... sz.. te l.....jóska senki:)))


hétf. nov. 17, 2003 20:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Szaki,1kV ide vagy oda...21,de a 20 kerekebb.
Hinnye remelem viccnek fogtad az utobbit.
Szoval nem vagyok Einstein ugyhogy nem vallakozom uj elmeletek felallitasara,de ha tenyleg erdekel akkor kifejtem miert gondoltam ezt.


hétf. nov. 17, 2003 20:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Nem is vagyok Szente Csaba!
Csak egy kerdesem lenne:hanyas vagy te diszno...
Csaba


hétf. nov. 17, 2003 19:51
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem akarok kötözködni, de a levegő átütési szilárdsága
21kV/cm.... egyébként középsuliban végig azt tanították,
hogy 20, de itt a BME-n a fejünkbe verik, hogy az 21...
inkább nekik hiszek, azért itt okosabbak az emberek vannak
mint ott voltak.


hétf. nov. 17, 2003 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Az elõbbi hozzászólásom még a te utóbbid elõtt írtam (szokásos lassúság...).
Hát õszintén szólva nem vagyok nagyon otthon a kvantumelméletben, de ha kicsit bõvebben kifejtenéd mire gondolsz pontosan, és honnan vetted az információkat el lehetne tûnõdni a dolgon. Végülis a Newtoni mechanika is nyilvánvalónak tûnt, amíg Eintstein bácsi meg nem döntötte....


hétf. nov. 17, 2003 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szente Csabaab ne szórakozz!:)


hétf. nov. 17, 2003 19:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szente Csabaab ne szórakozz!:)


hétf. nov. 17, 2003 19:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Hinnye,bocs hogy igy felzaklattalak,nem vallalok felelosseget az elmeleteimert.
Van egy olyan tenynek latszo teny,hogy az atompalyakat 3 fele kvantumpalyaval jellemzik az okosok,fo,mellek es magneses kvantumszamokkal irjak le.
Szova..szerintem(hangsulyozom)a villamos aram terjedesenek vezetokben a fo es mellek spinpalyakhoz van koze,elektrosztatikus terben,ill vakumban pedig a magneses spinpalyat lehet karhoztatni.
De csak csendben irom mert lehet hogy oootari baromsag.


hétf. nov. 17, 2003 19:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Érti ezt valaki???


hétf. nov. 17, 2003 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Illetve ezt jobban megnézve nem hívják hõvezetésnek sem...
De elektromos áramnak sem tûnik...
Mégis miféle jelenség ez a gerjesztettspinkvantumterjedés?


hétf. nov. 17, 2003 18:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Baab,

Nem ezt hívják véletlenül hõvezetésnek?:)
Most õszintén szólva se köpni se nyelni nem tudok.
Mondj valamit!


hétf. nov. 17, 2003 18:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Szerintem Gafly peldaja jo volt arra,mikent terjed az elektromos aram a vezetoben.
Mint tudjuk az atom semleges,hisz az atommag pozitiv,az elektronfelho negativ toltesu.
Amikor energiat kozlunk egy atommal,gerjesztjuk,akkor az elektronok belsobb kvantumpalyara kenyszerulnek,igy tobbe nem semleges toltesu,hanem energiaval rendelkezik.Ez az energia atomrol atomra tevodhet at es igy terjedhet a vezetoben.
A magneses,magnetosztatikus eroter az atom spinkvantumszamaval jellemezheto es hatasat igy tovabbithatja mas atomok magneses kvantumpalyaira.


hétf. nov. 17, 2003 18:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Csak gyorsan leírnám néhány együgyû gondolatomat (de tényleg:)).
A negatív töltések általában mozognak az áramkörben (maga az elektromos áram az elektromos töltések mozgását jelenti). Az elektron pedig definíció szerint az egységnyi negatív töltés hordozója, ennélfogva ha az általa hordozott töltés mozog õ is kénytelen mozogni. Persze esetenként fel lehet fogni úgy is a dolgot, hogy az ellentétes töltés mozog de ez most részletkérdés. Van olyan is hogy az energia töltések mozgása nélkül terjed, csak az már talán nem elektromos áram, hanem valami más. Szóval én arra voksolnék, hogy elektromos áram esetén mozogni kénytelen valami töltéshordozó, akár vezetõben akár máshol folyik.
Ezért enyhe túlzásnak tartom azt állítani, hogy az elektron "nem megy sehova a drótban". Valóban nem száguldozik közel sem fénysebességgel, csak szépen komótosan, de azért mozog. Valahogy úgy mint a sorba rakott billiárdgolyók (ez elég közismert példa nem is fejtegetném tovább). Baab fenti kijelentésével kapcsolatban feltételezni merem nem súlyos tévedésrõl, inkább csak "Hammurapi" 1. törvényének megszegésérõl van ismét szó. Ez megint egy olyan dolog ami sokakat félrevezethet, hiszen egy hozzáértõ embernek miért ne hinnénk el hogy az elektronok nem mozognak, csak valami misztikus módon elpostázzák az energiát a drót másik végére.
A kondenzátorjelenségre áttérve, ismereteim szerint azt a különbözõ töltések közti elektrosztatikus vonzás (vagy hogy nevezik) ill az azonosak közti taszítás határozza meg. Ehhez valóban nem szükségesek dipólus molekulák a dielektrikumban, hiszen ezek az erõterek elméletileg anyagi részecskéktõl mentes térben (vákuum?) is megvannak. Kérdés, hogy ha egy térrészben bármilyen erõtér vagy mezõ jelen van lehet e egyáltalán vákuumról beszélni. Az elektronnak úgy hallottam nincs meghatározott kiterjedése, amíg az erõtere tart addig tart az elektron. Ilyen szempontból a dileketrikumban is ott vannak a fegyverzetek elektronjai, tehát ott is megjelenhet az áram. Így végülis nem az a kínos helyzet, hogy a fegyverzetekben folyik, közöttük pedig eltûnik valami rejtélyes helyre. Nyilván nem ideális kondenzátort tekintve a dilelektrikum anyaga, annak molekulái is játszanak, de ezek inkább az ideálistól való eltérést hordozzák semmint az elvi mûködés alapkövei lennének.
Kíváncsian és tudásra éhesen várok minden eltérõ véleményt.


hétf. nov. 17, 2003 18:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Na de akkor azt pl tisztázzuk hogy most áramlnaka e az elektronok a vezetőben vagy nem ! Én úgy tudom hogy fizikalig mozognak, és nem csak energiaáramlás történik mozgás nélkül.
Egyébként sztem soxor azért nehéz megérteni a villanyt meg az elektrot mert a "háttérben" van a lényeg. Szal az egész lényege az elektromágneses jelenségek sztem. Ugye alap esetben DC-nél ohmos elemek rendszerében ohm és kirchoff törvényekkel lehet modellezni a dolgokat. Aztán jön az AC és a reaktáns elemek. Nyilván ez az általánosabb modell. Az egész az energiáról és annak áramlásáról, viselkedéséről szól. Mindig jelen van az elektronmágnes energia. Csak változó formában. Ohmos elemeknél "egyensúlyban", kondinál elektrosztatikus mező inkább formájában, tekercsnél meg inkább elektromágneses formában. Most nyilván nagy hülyeségeket írok, de én vhogy így szeretném felfogni az egészet. Szal vmi egységes szempontrendszer alapján. Ha valaki vmi ilyesmi általános modellt tudna mondani, kérem írja le, ossza meg velünk, sztem hasznos lenne.
És ez a mért ráz a fázis témához is szorosan kapcsolódik meg még 1000 más elektrós téma szilárd alapja lehetne. Nem hiszem hogy annyira nagyon bonyi lenne felfogni az alapokat vázlatos szemléletes magyarázattal. Mert a nehéz a tervezés, kutatás a részletekben stb. De nagyjából megérteni, ráérezni a témára csak nem olyan lehetetlen kihívás...


hétf. nov. 17, 2003 16:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Na, egy újabb izgi téma !
Egyébként nem szivatásból kérdeztem annyit ! Csak viccből írtam, hogy a rekordfelállítás votl a célom, de nem hittem volna, hogy így elhiszitek...
Engem is nagyon érdekelnek az ilyen alapok, és bár tanultam a villamosmérnöki karon a főiskolán ilyenekről bőven, mégsem értem igazán én sem. Ezt utálom de nagyon az oktatásban. Integráltunk mindent ami csak létezik, előadáson le is vezetett a tanár minden képletet, de mégsem értettem semmit belőle. Biztos az én hibám is, elimserem, hogy nincs könnyű felfogásom, de szerintem, ha valami logikusan és egyszerűen le van írva azt énis megértem. Én képletekből sosem értettem meg semmit. Számomra a képlet egy eszköz ha valamit már számszerűen meg kell határozni, ki kell számolni. De a megértéshez sztem nem sokat segít. Pl a kerékpározást is le lehetne modellezni mindenféle törvénnyel és a számok szintjén is lehetne oktatni, de nemhiszem hogy túl hatásos volna... Egyébként ebben is egyetértek, hogy nem kell midnenben tudós szinten lenni, mégis lehet használni alkalmazni jelenségeket. Ha ez nem így lenne, nem itt tartana a civilizáció. Igazából senki nem tudja (Neo-t kivéve) hogy pontosan mi történik, csak legfeljebb relatíve jobban ismeri a részleteket, több tapasztalattal rendelkezik. De ha majd az okosok a kvarkokat is teljesen megfejtik, akkor sem tartunk a végén. Sztem végtelen finomságú az anyag, nincs legkisebb részecske. Pl mi van az elektronok között ? Miben keringenek ? Nyilván nem a semmiben. A kis részecskék világa nagyobb szinten olyan mint a bolygók rendszere. (Lehet hogy mi is egy másik sokkal nagyobb világ részecskéi vagyunk... ?! :-)
És engem mindig is érdekelt a villamoságtan meg az elektró, de a suli
meg a 2-300 odlalas tankönyvek nekem csak mindig elvették a kedvemet.
Igaz hogy nagyon lusta vagyok, de szerintem az oktatásnak is van mit fejlődnie... nyilván ez a nagy tömegek miatt is van. És ha lelkesen odamegyek egy tanárhoz hogy megpróbáljam kérdéseimmel megérteni a témát néha úgy érzem ő sem érti csak betanult dolgokat szajkóz...
De volt már arra is pl hogy főiskolai tanár mesélt egy pl-t digittechnikával kapcsolatban, hogy a különböző jelutak zavart okozhatnak egy hálózatban, és azt a pl-t mondta el hogy gyerekkorában volt vmi ünnepségen és rossz volt a hangosítás, mert a kábelek hosszza különböző volt és emiatt összemosódott a hang és nem lehetett semmit sem érteni a beszédből... Műszaki férfiember fősikolán...


hétf. nov. 17, 2003 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> 2. Ezt nem értem, hogy gúnyolódsz, vagy tetszik a hasonlad?
> Nem feltétlen jelenti a hasonlat, hogy az elektron halad.
> Épp az, hogy az elektronok nem mozognak, csak
> továbbítanak(a víz az áram). Lehet hogy rossz hasonlat
> mégis..... Te hogyan jellemeznéd köznapian?

Nem gunyolodtam.

Marha nehez nem felrevezeto hasonlatot talalni.
Talan bizonyos szempontbol a vizhullam.
Ott is ugye nem arrol van szo hogy egy adott
vizmolekula rohan keresztul a tengeren....

> Inkább ere válaszoljál légyszi:
> "szétváló villamos töltés"?

Villamos megosztasnak hivjak.
Valahogy igy szoktak szemleltetni:

+- +-
+- +-
+- +-
+- +-
+- +-


hétf. nov. 17, 2003 15:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

"Az elektronok és protonok téridőbeli terjedésük során folyamatosan fotonokat bocsátanak ki és nyelnek el, amely állandósult folyamat eredményét a klasszikus elektrodinamikai mérőeszközök e töltések elektromágneses tereként észlelik."

forrás:
http://www.sulinet.hu/termeszetvilaga/a ... 03/03.html


-- "Hogyan terjed a töltés?"

Passz

Atta


hétf. nov. 17, 2003 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Az univerzumnak,szerintem az az egy nagy pehje van,hogy az energiatol nem tud megszabadulni,miert?Mert az anyag maga az energia.Ha az univerzum energiatobblete kiegyenlitodik akkor elkezd osszeomlani,de az osszeomlasa is energiahoz vezet,ismet energiatobblettel fog rendelkezni,igy a ciklus ujraindul.Hacsak az osszeomlas ellentetes energiaja nem sugarzodik valamifele antiterbe.Ha azonban feltetelezzuk hogy az anyag maga az energia,akkor az anyag letrejottehez is energiara volt szukseg.Tehat eljutottunk az ogorogok elso-mozgato kerdesehez,bar ok egeszen mast ertettek rajta.Passz.


hétf. nov. 17, 2003 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Atta!
Köszi a részletes infót, (benne van minden fizika könyvben!)

Inkább ere válaszoljál légyszi: "szétváló villamos töltés"?

Vezető testek között szétváló? Milyen irányban(honnan hova, mikor)? Hogyan válik szét? Min keresztül(ha mondjuk vákuum a szigetelés)? Hogyan terjed a töltés? (Ne axiómákkal felelj ha kérhetlek, azokat ismerem)

Miben alakul ki a villamos tér? Mi ami közvetíti?

Nem olyan választ várok, hogy a vákuumban is terjed, meg hogy a térben stb. (Úgy látszik most én leszek az ügyeletes hülyegyerek, akinek mindent el kell magyarázni. :) ) Kicsit mélyedjetek el jobban a kérdésben annál, amit a fizikakönyvek leírnak!


hétf. nov. 17, 2003 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Watt nem volt szandekomban kiforgatni..na jo egy kicsit.
Bocsika.


hétf. nov. 17, 2003 13:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Watt,en nem vagyok fizikus,de leirom mi a velemenyem.
Lehet vele egyeterteni,vagy sem.
Az elektron nem men sehova a drotban.Nem hinnem hogy at tudna verekedni magat kozel fenysebesseggel az atomracsok kozott,mint luk skayvolker vagy kicsoda az aszteroidamezon.Fenysebesseggel csak a telitett atomok hatasa,energiaja terjed tova,atomi szinten atadva egymasnak az energiat.Helyesebb volna talan elektronhiany helyett energiahianyrol,vagy elektrontobblet helyett energiatobbletrol beszelni.
Ez az energiaaramlas nagyon hasonlit a kapacitasokehoz,szerintem rokonithato,es mivel a tavolsagok atomi szinten nagyon kicsinyek viszonylag nagy energiat kepesek tovabbitani.Ehhez viszont az kell hogy egy valamilyen energiaforras altal gerjesszuk oket.Magyrul,feszultseget vezessunk a drotba.Am az energiaaramlas csak akkor indulhat meg,ha egy energiahianyos pont felveszi az energiatobbletet.A fizikai hatasok mindig nyugalomra es kiegyenlitodesre torekszenek.Az energia celja a kioltodas,a kenyelmes nyugalmi helyzet elerese.Az energiatol minden fizikai test,vagy mennyiseg a leheto legrovidebb ido alatt akar megszabadulni.Az univerzum egy k***a lusta hely,s benne en vagyok a leglustabb,mondhatnam Newton utan szabadon.
Vezeton kivul az elektrosztatikus energiat pedig a kvantumok,a nem atomi reszecskek ugymond valamik tovabbitjak,amirol fingom sincs hogy micsoda,de szerintem nem vagyok egyedul ezzel.


hétf. nov. 17, 2003 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Tudod baab én nem nyugszom bele abba amit nem értek. Már bánom ezt a vizes vödrös dolgot, mert rosszindulatúan kiforgatod. Ha "Ti" úgy gondoljátok, hogy el kell fogadni, "a semmi vezeti az áramot, vagy a mágneses hullámokat" kijelentést, akkor legyen nektek. Én biztosan elégedetlen leszek. Lehet így halok meg. Ettől még minden működik és működni fog amit tervezek és kondi van benne, még akkor is, ha nem értem mitől döglik a légy(meg a macska), veled szemben aki ezek szerint tudod. Miért van az, hogy mindenkinek nekiesel aki kicsit tovább merészkedik, mint amit megengedsz?
Ha CortezMester nem szívatásból kérdezősködött volna, akkor teljesen megérteném, hogy miért is kérdezett annyit. Ennek ellenére volt a kérdései mögött némi megválaszolandó, amint a topic mutatja. ezek nem egyértelmű és mindenki számára világos dolgok, mint az alma. És még a szakik sem kezdenek el rajta morfondírozni.
Ilyen ez a kondi ügy is. Azt mondják így működik és kész. Meg a mágnes is. Tiszta agyrém. Istent nem hozzuk ide?
Remélem nem forgatod ki minden szavam!


hétf. nov. 17, 2003 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt:

Szigetelõ közegben egymás környezetében elhelyezkedõ vezetõ anyagú testek között kapacitást értelmezünk (mindig két test között).


Homogén szigetelõ közegben (anyagban), egymás környezetében elhelyezkedõ két vezetõ anyagú test kapacitása az egységnyi feszültség hatására a vezetõ testeken szétváló villamos töltés mennyiségét adja meg.

A két, egymás környezetében elhelyezkedõ vezetõ anyagú testet elektródoknak nevezzük. A testek akkor vannak egymás környezetében, ha villamos terük befolyással van egymásra, azaz villamos töltéseik együttesen határozzák meg környezetükben a villamos teret.


A kapacitás skaláris fizikai mennyiség, amelynek


jele: C


mértékegysége: [C] = 1 F (farad)


Valamely elektródpár kapacitása csak a geometriai elrendezéstõl és a közöttük elhelyezkedõ szigetelõanyag permittivitásától függ.A kapacitás alapmértékegysége, az 1 F, igen nagy érték, a gyakorlatban szokásos kapacitásértékek nagyságrendje: mF, nF, pF.

Ez a rész azt hiszema lényeg:

"két vezetõ anyagú test kapacitása az egységnyi feszültség hatására a vezetõ testeken szétváló villamos töltés mennyiségét adja meg."

Atta


hétf. nov. 17, 2003 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Bevallom olyan dolgokat használok minden nap, aránylag nagy biztonsággal, amiről ezek szerint fogalmam sincs(?) hogy hogyan működnek. Ebben azért baab-nak igaza van!! Én bevallom, hogy eddig azt hittem tudom, hogyan működik a kondi. Legalább is azt tudtam hogyan kell használni és mit várhatok tőle. Úgy mint ahogy Newton után szabadon csináljuk mi mindnyájan a gravitációval.
A kérdés mélyebbre ható, mint amit ki tudunk mérni(ez túlmutat szerintem a miért ráz meg a fázis kérdésén!). Ezért engem a mélyebb, (talán atomi(?)) történések érdekelnének.


Mi az ami több száz ampert is át tud repíteni a semmin (vákuum kondi) ??? !!!! ????


Nincs köztünk kvantumfizikus? (tényleg ide jutottunk! :)))

Csodálkoznék, ha egyszerűbb válasz kielégítene. De lehet, hogy a bonyolultabbat meg nem érteném meg.

Várom a találgatásokat!


hétf. nov. 17, 2003 13:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Tehat axioma az amit tudunk hogy ugy van,csak azt nem tudjuk hogy miert van ugy,amit meg tudunk hogy miert van ugy,csak az adott szemely nem tudja,az tudatlansag.


hétf. nov. 17, 2003 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Nagyon orvendek hogy ismeritek az axioma fogalmat amit batorkodtam bedobni a koztudatba,de en mas osszefuggesben hasznaltam.Ha ujra elolvassatok megertitek,hogy nem a fizikai axiomak ellen szoltam,hanem az ellen hogy olyan dolgokat is sokan annak tekintenek amik nem azok,pl,hogy az "aram raz es kesz"-gondolkodasu emberkekre gondolok,vagy hogy a "kondi vezeti a valtovillanyt es kesz"stb.
Minderre volt pelda azert mondom.
Szoval aminek van magyarazata es barki szamara ismerheto magyarazata,sokan azt is csak elfogadjak ugy ahogy van es kesz,anelkul hogy belegondolnanak.
Watt persze ertem hogy ram celoztal,semmi gond,de azt hiszem meg Funk is(bocs)erti,a kondi mukodeset,csak te nem.
Valahogy nem tudsz mas sikon gondolkodni,mint hogy az elektromagneses mezot valaminek oda kell vinni egy masik helyre mint a vodor vizet,hogy az kifejtse a hatasat.A magnes vakumban is vonzza a vasat,pedig nincsen am levego a vakumban.Sot meg a kondi is mukodik vakumban.Eleg gaz volna ha az urszondaink,amint elhagytak a legkort,mar csak darab vasak volnanak es semmi elektronika nem tudna mukodni,plane jeleket sugarozni a foldre,mert nincsen vodor amiben lehordhatnak a koszos kis planetankra.


hétf. nov. 17, 2003 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Gafly!
1. Ez igaz...

2. Ezt nem értem, hogy gúnyolódsz, vagy tetszik a hasonlad? Nem feltétlen jelenti a hasonlat, hogy az elektron halad. Épp az, hogy az elektronok nem mozognak, csak továbbítanak(a víz az áram). Lehet hogy rossz hasonlat mégis..... Te hogyan jellemeznéd köznapian?


Akkor nincs dipól? (Én többek között emlékszem még, mikor a kondin rajzolgattuk a fegyverzetek között a -+ -t!) Mi a fene viszi át akkor az áramot? Valaminek lennie kell nem? Azt mondod eltolási? Kifejtenéd, mi a közvetítő anyag, vagy micsoda? Azért ahol van szigetelő, ott azért annak a dipóljai besegítenek nem? A Vákuumot nem értem.

Nos?


hétf. nov. 17, 2003 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Watt:

nem ertek Veled egyet.

1.) Nagyon jo minosegu vakum kondenzatorokat gyartanak
(pl. adoberendezesekhez). Abban pedig jo esetben egy
darab dipolus sincs...

2.) szabad elektronok adogatják egymásnak a felesleget,
mint a vödör vizet a vízmerõk. :)))))

Tehat mivel az aram gyakorlatilag fenysebesseggel
megy, ez nem jelenti azt hogy csori elektron
fenysebesseggel kavar a drotban...
Be se tudna venni a kanyart :))))

En anno azt tanitottam hogy haromfele aram van:
- Konduktiv (ez megy a drotban),
- Konvektiv (ez megy pl. az kepcsoben),
- Eltolasi (ez meg a kondenzatorban).


hétf. nov. 17, 2003 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Funk!

Tiszta! Szétválnak a töltések stb.

Akkor miben válnak szét a töltések? A szigetelőben, ha van! Esetünkben (fázis-ember-föld kondi), a levegő a szigetelő anyag.

---Közbevetőleg: SMA, ha nincs szigetelés akkor mit használnak? (levegőre gondoltál?)---

Tehát a levegő a szigetelő ill. erős túlzással a dielektrikum. Ebben fordulnak be a dipólok(az anyag molekulái). Aztán fordul a polaritás és a dipólok megfordulgatnak stb. Ha megfelelő a kapacitás(sok dipól van) és a freki is jó(nem fordul át a periódus alatt mindegyik dipól, vagy esetleg az összes éppenhogy), akkor megindul a váltóáram.

Nézzük mi vezeti az áramot a vezetőben(pl. réz) a szabad elektronok adogatják egymásnak a felesleget, mint a vödör vizet a vízmerők. Tehát nem a réz vezeti az áramot ill. nem a "vezető", (de még nem is az elektronok), hanem az elektronok továbbítják. Még is azt mondjuk, hogy a réz vezeti az áramot. Helyes ez?

A levegő szigetelésű kondiban a levegő molakulák "hordozzák" az energiát egyik fegyverzetről a másikra, addig amíg megfelelő freki és megfelelő mennyiségű töltéshordozó áll rendelkezésre a folyamat fenntartásához. Akkor miért nem lehet azt mondani, hogy a levegő vezet? Tudom, hogy nem így szoktuk, de ennyi erővel a korábbi rezes meghatározás sem igaz. Még akkor sem, ha ott másképp folyik a dolog.

Szerintetek?
Üdv! watt


hétf. nov. 17, 2003 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nyílván nem véletlenül használnak különböző permittivitású anyagokat a síkelektródák között. A "szigetelő" szót pedig az egyszerűség kedvéért használtam, természetesen dielektrikumnak hívják.
Egyébként van "szigetelő" hatása is, hiszen különböző dielektrikumok különböző átütési szilárdsággal bírnak. Bár lehet, hogy csak az én egyedi értelmezésem.


hétf. nov. 17, 2003 9:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
>Az a térerősség, amit a kondira kapcsolt fesz
> határoz meg. Erre a dipólok befordulnak a megfelelő irányba és
> megtörtént a töltésszétválasztás. Tehát a szigetelőben lévő
> dipólok forgása hordozza az áramot.
Ejnye-bejnye... A kondenzátor működéséhez nem feltétlenül szükséges
szigetelő. Többnyire mechanikai okok (távtartás) miatt alkalmazzák illetve
a kapacitásnövelő hatását használják ki a polarizálható szigetelőknek.
Üdv BA


hétf. nov. 17, 2003 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Watt!

Már valóban írtuk, hogy nem áramlik jelentős mennyiségű elektron a levegőben(a kondi szigetelőjében), ahogy ezt te is állítod. Viszont a két fegyverzet között töltésszétválasztás történik. Mi kényszeríti, hogy a sok töltés ( + / - ) a megfelelő helyre rendeződjön? Az a térerősség, amit a kondira kapcsolt fesz határoz meg. Erre a dipólok befordulnak a megfelelő irányba és megtörtént a töltésszétválasztás. Tehát a szigetelőben lévő dipólok forgása hordozza az áramot.
Ha érthetően tettem le ilyen korán a szavakat, akkor jól látszik, hogy a kondi miért nem vezeti az egyenáramot. A dipólok egy adott feszen, adott mértékben fordulnak irányba. Ha állandósult állapotba került a kondi(feltöltődőtt a kondi az adott egyenfeszre), akkor már nincs olyan hatás, ami vezetné az áramot...

Üdv, Funkee

ui.: asszem én még annak is örülnék, ha az összefüggések és axiómák 10%-át ismerném. Nem ismerem, ezért nem panaszkodom, hogy azok ****. Az lx fórumon még nem láttam olyan topicot, amiben az axiómák megdöltek volna vagy csak az axiómák közelébe kerültünk volna.


hétf. nov. 17, 2003 8:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Akkor most mi vezet a kondenzátornál? Valahol csak át kell mennie az energiának! A levegő nem vezet mégis a "levegőben" megy át az energia. Vagy hol is? Akkor milyen axiómákról hablatyolunk itt össze?
Az egész világunk axiómákra épül és fogalmunk sincs hogyan működik! És akkor jön itt az okosság, hogy axiómákra nem lehet építeni és mindenki hülye, aki nem tudja hogyan működnek a dolgok! Akkor mindenki az!!!!!!!! (ha valaki nem értené: a fizika alap törvényei axiómákra épülnek, nem tudjuk mitől ered a gravitációs jelenség, csak felállítottunk rá egy "egyezményt". Nem tudjuk miben terjed a mágneses hullám ill. az elektromos tér, pedig a körülöttünk lévő térben(a "levegőben", vagy mellette? :) ) van elég belőle! Nem tudjuk miért nem esik szét az atom, pedig elvileg sugároz és az elektron gyorsul lassul(pont ezért sugároz), amihez energia kell a "tudomány" állása szerint, ha egyáltalán így épül fel.)

Na ennyit az axiómákról, meg a nagy tudásról amivel egyesek rendelkeznek. Én bevallom keveset tudok, ha azt nézem mennyit lehetne!! A "nézőpont kérdése" megítélés ügyben egyetértek.

Hinnyével meg teljesen! Főleg abban, hogy tévedhetünk és nem olvasunk el rendesen valamit, és abban hogy előre ítélünk ha indulatosak vagyunk.

Üdv! watt


hétf. nov. 17, 2003 6:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Galfy!

Mint láttad, idéztem Majcitól. Akkor senki nem vette észre a hibát, most igen. Hogy lehet ez?

Üdv, Funkee


vas. nov. 16, 2003 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Cortez!

Nem teljesen síkkondiról van szó, de valamilyen -80 / + 500 %-os közelítést kapunk. Ami nem rossz...:-)

Kedves Baab!

Kérem állítását tételesen, konkrétumokkal alátámasztva közölje, mert a nagyérdeművel egyetemben szeretnénk nem-hüjén meghalni. Minden hozzászólása alkalmával az érvei súlya alatt roskadok össze, ezért kérem válaszoljon kérdésemre idézetek segítségével.
Köszönöm!

A humorra:
:-)
:-(
:-)
:-)
:-)
:-)
:-(
:-(
:-)

Üdv, Funkee

Ui:
Baab, sikerült alulmúlni önmagad, és ez nem semmi....


vas. nov. 16, 2003 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Hinnye!

Egyetértek veled!

A helyes megfejtés egyébként kb. egy negyed joule, ami elsőre elég meglepő, hiszen ezek szerint mi magunk nagyobb teljesítményű anyagból vagyunk, mint a Nap!

Az anyaggal távozó energiát (E=m*c^2) itt nem számítottam bele, csak a sugárzást, mert az az, ami ténylegesen felszabadult.


szomb. nov. 15, 2003 22:33
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Ha topartra mesz dagaly lesz az arcod miatt.
A fogorvosnak be kell alvanyoztatni,ha meg akar vizsgalni.
Dinamittal robbantod ki a fulzsirodat.
stb.stb.stb.
Bocs de nem lehetett kihagyni...


szomb. nov. 15, 2003 15:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Az arcodrol tehervonat hordja a csipat.
Amikor megszulettel lepenyhalnak neztek.
Azert nem jatszanak veled teniszt mert lehetetlen melleutni a labdat.
Alvaskor spaklival forditod az arcodat a masik oldalara.
Azert nem hordassz sapkat,mert akkor nem maradna anyag masra.
Doszpot mire korberajzolna elfogyna a kretaja.


szomb. nov. 15, 2003 15:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Funk!
A te arcod legalabb 1 farad lenne.
Akkora az arcod hogy radioteleszkoppal kell vizsgalni.
Akkora arcod van hogy traktorral fesulod a hajadat.
Akkora az arcod hogy azon rendezik a mulesiklast.
Akkora az arcod hogy talicskan tolod az utcan.
Hihihi


szomb. nov. 15, 2003 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na en nagyjabol 250 pF vagyok, majd
alkalomadtan felfestem a csikokat :))))


szomb. nov. 15, 2003 13:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Funke: sík kondinál ugyebár C = er * e0 * A / d, adataid alapján, C = e0
SMA: ok ;-)


szomb. nov. 15, 2003 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves CortezMester!

Ha egyszer találkozunk, akkor kezet RÁZOK veled! :)
SMA


szomb. nov. 15, 2003 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Funk:

> 72V osztva 1Mohm-mal,az annyi mint 0,000072 A ! vagy is az
> egész áramkörben a uA ezredrészének (!) alig 7 -szerese folydogált.Ennek
> ellenére még mindig qurvára világított az a fáziscerka

Nagysagrendet tevedtel, az 72 uA de egyebkent jo hogy megmerted.

Fazisceruza ugyben akkor a kovetkezo evidenciat leszogezhetjuk:
72 uA-el mar qurvára világít :)))

Ez azt jelent hogy ha az embernek mint sikkondenzatornak a kapacitasa
kb. 1nF, akkor mar marhaul vilagit a fazisceruza csak a kapacitas miatt.

De valoszinuleg mar par szaz pikofarad eseten is...

Okosabbak kiszamithatjak az ember elmeleti kapacitasat,
gyakorlatiasak megmerhetik kapacitasmerovel :))))


szomb. nov. 15, 2003 9:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség