Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 14:05



Hozzászólás a témához  [ 311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Mért ráz a fázis ? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Tudod mit,hogy a temaban melyikunk a dilettans azt dontse el a szakerto kozonseg.


vas. nov. 09, 2003 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

SPafi!
Csalódtam mostani írásodban, komolytalan, mellébeszélés, nem laikus, hanem dilettáns.

baab!
Neked pláne, de egyébként sem hiszek itt senkinek semmit el, az egész eddigi reakcó részedről is a dilettantizmust jelzi.


Méltatlan ez a "téma" az Elektro Fórum oldalon, elektrosoktól azért többet vár az ember.
The End SMA


vas. nov. 09, 2003 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

SPafi!
Csalódtam mostani írásodban, komolytalan, mellébeszélés, nem laikus, hanem dilettáns.

baab!
Neked pláne, de egyébként sem hiszek itt senkinek semmit el, az egész eddigi reakcó részedről is a dilettantizmust jelzi.


Méltatlan ez a "téma" az Elektro Fórum oldalon, elektrosoktól azért többet vár az ember.
The End SMA


vas. nov. 09, 2003 11:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

SPafi!
Csalódtam mostani írásodban, komolytalan, mellébeszélés, nem laikus, hanem dilettáns.

baab!
Neked pláne, de egyébként sem hiszek itt senkinek semmit el, az egész eddigi reakcó részedről is a dilettantizmust jelzi.


Métatlan ez a "téma" az Elektro Fórum oldalon, elektrósoktól azért többet vár az ember.
The End SMA


vas. nov. 09, 2003 11:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
mesteren.


vas. nov. 09, 2003 11:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Torpefeszultseg is razhat ha nagyon eros aramimpulzusok folynak at a koron es ugy taperolod meg,de ha csak te vagy a fogyaszto akkor nem,hacsak nem vagy puhatestu.Egy tekercsen szakitsd meg a laposelem aramat es nyuljal ra hamar(legbiztosabb ha rajta tartod az ujjaidat,az elem legyen uj ne hasznalt),ugy megvag hogy lefekszel.Miert,hat mert a tekercs olyan joszag,hogy megprobalja fenntartani a rajta athalado aramot az aram megszunte utan is,es ezt nagyfeszultsegu impulzussal toleralja.Ezt hivjak onindukcionak.Ezert nem ajanlatos csak ugy kikotni a fogyasztasmero aramveget,elobb rovidre kell zarni,vagy aramvalto szek.tekercset.Ez azert raz mert nagyfeszultseget ad le egy pillanatra.Spafi kapcs.tapja is a nagyfesztuskek miatt vaghatott meg.Hegesztesnel szinten indukcios zavarfeszultsegek,tuskek vannak ezert raz ha ivet fogsz es tapizol.100V siman megerezheto egyenvillanyban.De egy dc 12V os ures tap nem fog megrazni sosem,hacsak nem a fenekedbe rakod a -t a szadba meg a +t.Szadomasszazst kedveloknek adtunk egy tippet.
Egyebkent ha Cortezmester eljossz a talalkozora akkor megorokitattem volna a hab tested fenykepen.
Majd valahova felteszem a fotokat amik keszultek.
Udv.


vas. nov. 09, 2003 9:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Funk te meg akarsz ölni engem ?! Pedig tudhatnád hogy ha ha valamit utálok az az 1kHz-es 10V-os jel, az a halálom... ;-)
Gafly melóznom kell sajna, de remélem jó vót azé...


vas. nov. 09, 2003 8:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Funk: Lehet, hogy félreérthetöen fogalmaztam, de Te sem definiáltad a megrázás fogalmát. olyat 12VDC-röl soha se éreztem, de 12VAC-ról (50hz) se.
Egyébként nem azt mondtam, hogy az amperméröre markoltam rá és rajtam keresztül mutatott 1-2A-t, mert akkor már nem irkálnék itt. amúgy tökmindegy mekkora a trafó, mert akármilyen légyfing is képes azt a 100uA-t leadni. Csak azért irtam a pár amperos tápot, mert konkrétan egy 12V 24VA-s darab volt.

Amúgy le ne harapd már a fejem, kicsit csontos!

Azt mondod 10V 1khz? négyszög, vagy szinusz? beküldök az erösitöbe 1khz jelet, úgy állitom a szintet, hogy a kimeneten 10V legyen és meglátjuk. persze csak holnap, ha netalán megdögölnék akkor anyámék frissiben megtaláljanak...

Amúgy nemtom hogy került ide a "nagy"freki. nem sokkal ezelött kérdezted, hogy tud-e rázni, most meg azt mondod, hogy SPafi-t megvágta. Akkor miért kérdezed? Amúgy azért is hülyeség a dolog szvsz, mert a mindennapjainkban (az erösitö kimenetétöl eltekintve, ami szintén nem elektromasszázst :-) és taperolási célt szolgál) általában nem találkozni nagyfrekvenciás alapharmonikusú nagyszintü jellel.

Amúgy akkor a rádióadómból kijövö 20watt teljesitményü 27Mhz-es jel mekkorát üthet? ki akarod próbálni?
vicces is lenne, ha meghibásodna az antennám és egy galamb úgy szállna le az egyik radiálra hogy közben hozzáér a sugárzóhoz én meg adásba teszem. aztán csak tátom a számat és jön a sült galamb... :DDD

Mondom én hogy cool ez a topic!!!

Üdv, Nw


szomb. nov. 08, 2003 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Netwizard!

Azért neked sem kellett volna hozzá tenned, hogy PÁR AMPERT leadó 12 V DC táp rázott meg. Hiszen néhány 100 uA is elég, hogy bizseregj.

Na én megrázáson azt az érzést értem, amit a quad tapizásánál lehett érezni. Hasonló vagy még erősebb rázkódást kapott SPafi egyszer egy 10 V 1 kHz-es jellel. Érdemes kipróbálni, hogy a nagyfreki mennyivel izmosabb.

Cortez!

Tényleg! Te szoktad mondani, hogy: próbáljunk mi mindent! Fogd csak meg a 230 V-ot a fali konnektorban és utánna hasnolítsd össze egy hasonló feszültségű 500 Hz-es, 1 kHz, 2 kHz, 4 kHz stb-vel.
Érdemes lenne vaktesztet csinálni, hogy ne számíthass biztosan a rázás pillanatára, ezzel is hitelesítve a felrajzolandó grafikont. Szerintem valahol 1 kHz-nél elakada a mérés :-))))

Üdv, Funkee


szomb. nov. 08, 2003 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Cortez: TO3-as tranyókkal egyszer én is megszivtam annak idején, amikor quadot épitettem... megfogtam az egyik tranyót szintén höteszt céljából, megfogtam a másikat, aztán egy hirtelen ötlettöl vezérelve mindkettöt egyszerre...
nagy üvöltés közepette úgy kaptam el a kezemet onnan, hogy majdnem orrbavertem magam... :) azóta odafigyelek és ha tapizok akkor is 1x csak 1 dolgot. és azt se megfogom, hanem csak hozzáérek, hogyha kaka van akkor ne rámarkoljak, hanem elrántsam a kezem.

Funk: engem nedves kézzel már érezhetöen bizsergetett egy 12VDC-n pár ampert tudó táp.

Miért ráz a fázis? - Hát azért mert megfogtad.
Nem azért van, hogy taperoljuk.

Amúgy cool ez a topik.

Jól kifáradtam, 3 órán keresztül üldöztem egy elektront a müszerrel, hogy lemérjem az áramot, közben, mivel az áram egy irányba folyik ugye, megtelt a lakás, igy egy ládányi elektront levittem a pincébe, jó lesz az még az inségesebb idökre... :DDDDD
de mán köröz a rendörség, mert azt a láda elektront vissza kellett volna adni az óraleolvasó bácsinak, hogy visszavigye Paksra, mer a végén még tényleg gubanc lesz az atomok stabilitásával oszt jön a csernobil2... :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

elektronok? micsoda hülyeség... nézzetek csak meg jobban egy 7805-böl kijövö drótot elektronmikroszkóp alatt, látni fogjátok, hogy ott biza protonok áramlanak a drótban. az még szaftosabb ha megráz. :DDDD

shit...

nem ártana ha utánanéznétek. semmi extra, csak egy egyszerü gimis fizikakönyvet nyissatok ki a váltakozó áram, váltakozó feszültség c. fejezetnél...

:DDD

Üdv, Nw


szomb. nov. 08, 2003 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Mondjuk nem kéne 1x 2 végtranyót vizsgálgatni... bzzzzzz...

Ha az elektro v2.0 lettel volna, akkor mas bajod lett volna :)))
Miert is nem voltal (emlegetunk :))) ????


szomb. nov. 08, 2003 19:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Viszont a 100V DC ráz, ezt ma ki is próbáltam hála a to3-as tranyóknak... ;-)
Annyira kézre áll a kalapja hőteszteléshez, csak ne lenne rajta az a +-50V... :-)
Mondjuk nem kéne 1x 2 végtranyót vizsgálgatni... bzzzzzz...


szomb. nov. 08, 2003 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ha nagyon erősen nedves kézzel, vagy talán az nélkül megszoritom az akumlátortöltőt, miközben maximumra van állítva az áram érezhetően bizseregnek az ujjaim.
kispedro


szomb. nov. 08, 2003 2:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem az elemet kell nyalogatni!
Szóval úgy értettem, hogy az ujjaddal érintve tud rázni 10 V?


pén. nov. 07, 2003 23:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Jaja, szeretem az ilyen témákat ! :-)
10V ráz, mert a 9V csipí a nyelvemet, akkor 10V már durva lehet, ha a megfelelő helyre tesszük... ;-)


pén. nov. 07, 2003 23:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Cortez!

Ez a topic NAGYON KIRÁLY és egyben siralmas is!

Szal: legalább kiderült, hogy embereknek fogalma sincs semmiről :-(

Próbáld ki, hogy egy feszmérőt teszel magadra (két kezed közé). Mit mérsz? nincs generátor a körben és mégis mutat valamit a műszer?? hogy lehet? pedig nincs kanál (Mátrix)

Baab!

Azért oda is illik egy korrekció, hogy "több MegOhm"-osok vagyunk. Ha valóban ennyi az ellenállásod, akkor igyál egy pohár vizet, mert kilehetsz tikkadva. :-) Szal, ha rossz a bőröd vezető képessége(száraz), akkor tényleg több MegOhmos lesz a mérés.


Másik dolog: mi a véleményetek, 10 V ráz?
Várom az írásokat!!

Üdv, Funkee


pén. nov. 07, 2003 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valóban! Logikusan a folyó vize folyik!

De azért kérdezd meg Grétsyt!

Besenyő Pista bácsi szavaival élve: Öreg! Nooooormális? Hát annak nincsen semmi értelme, hogy öbölátúszás! Az öböl az nem úszik át, az kartográfiailag oda van szegezve!


pén. nov. 07, 2003 22:25
Profil Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Ok, nagyjából kezdem érteni, így a témát 94,78%-os arányban sikeresnek ítélem és a topicot lezárom ! :-)

Spafi !
Akkor a folyóra sem lehetne mondani hogy folyik, nem ?!
Írjunk be Grétsy-nek... :-)


pén. nov. 07, 2003 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Cortezmester a lenyeg hogy megkimeld a habtestedet az ilyen behatasoktol.Nehogy a vegen kipukkadjanak a kis hablufik.


pén. nov. 07, 2003 17:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Spafi!
koszi orulok hogy oromet szereztem a lakoknak,kulonben meg honnan tudod hogy nem az elmekortanrol irok,lehet hogy onnan,a kerdes hogy apolokent vagy apoltkent,ne is mond sejtem a feltetelezesedet?
Egyebkent egyetertek a hozzaszolasoddal,mindenaron nem kotok bele mindenkibe,speciel igazad van.
SMA!
A hangszoros pelda jo,mert a hangszorod alapallapotba ter vissza de ha nem kenyszeriti semmi akkor a budos eletbe nem fog a masik iranyba mozdulni.Ugyanis k***a lusta fajta.
Akkor te hidd azt hogy a te hangszoroid csak egyiranyba mozognak ha neked ez a tudat megnyugtato.Nem nekem kell teged felhomalyositani a dolgokrol,de ha nekem nem hiszel kerdezz meg valakit,de ne olyan hulyet mint te magad,hanem legalabb egy picit okosabbat.
Puszko


pén. nov. 07, 2003 17:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"Az áram a generátorból a fogyasztó felé megy, mindig.
Ha rosszul tudnám, világosítsatok fel."

A félreértés oka az, hogy áram alatt te ezek szerint elektromos ENERGIÁT értesz, ami tényleg a fogyasztó felé áramlik. Viszont hivatalosan az áram alatt elektronok áramlását értjük, ami körkörösen történik (a legegyszerűbb esetben). Beláthatod, hogy ha az elektronok folyton csak a fogyasztó felé áramlanának, akkor előbb-utóbb a generátorból elfogynának az elektronok, és nem tartaná össze semmi az atomokat. :-)

Szigorúan véve a terminológia illogikus, miszerint az áram folyik, hiszen ha az áram az elektronok folyása, akkor így a folyás folyásáról beszélünk, ami persze marhaság. Az áram igazság szerint nem megy sehová, ezért nem kell utána rohanni mérés közben az ampermérővel.

CortezMester!

"A habtestemen a papucsomon és az 5 emeleten lemegy az elektron és utána vhogy megtalálja a villamoshálózat földjét ? Így zárul az áramkör ?"

Nem. Már beszéltünk róla, hogy hogyan megy át a kondenzátoron az áram! Te, meg a környezetedben lévő földelt vezetők, és a köztetek lévő szigetelő anyag kondenzátort alkot. A szigetelőkben nem áramlik elektron, csak dipólusok forognak, ez hordozza az áramot.

Üdv.:

SPafi, a laikus.

(baab egy kitűnő mókamester! Az egész hárs-hegyi szanatórium rajta röhög! :-) Sajnos nekem nincs humorérzékem, úgyhogy jobb lenne, ha az idegrohamait a gumiszobában vezetné le.)


pén. nov. 07, 2003 17:21
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves baab és Többiek!

Az a hangszóró, az rossz példa, mert ha nem kap feszt, akkor is visszatér a membrán a nyugalmi állapotába. :)

NA!
Mégegyszer: "Az áram a generátorból a fogyasztó felé megy, mindig" :) ( Ezt írtam! ) :)

Ez az ugrálás tetszik, továbbra is; olyan ez, mint az a bizonyos "amplitúdós móka", ahogy valamikor ezt Aradszky László emlegette. :)

Péntek délutánnak tudom be ezt az "áramvisszafeléfolyást", pihenjetek. :)
Üdv! SMA


pén. nov. 07, 2003 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves baab és Többiek!

Az a hangszóró, az rossz példa, mert ha nem kap feszt, akkor is visszatér a membrán a nyugalmi állapotába. :)

NA!
Mégegyszer: "Az áram a generátorból a fogyasztó felé megy, mindig" :) ( Ezt írtam! ) :)

Ez az ugrálás tetszik, továbbra is; olyan ez, mint az a bizonyos "amplitúdós móka", ahogy valamikor ezt Aradszky László emlegette. :)

Péntek délutánnak tudom be ezt az "áramvisszafeléfolyást", pihenjetek. :)
Üdv! SMA


pén. nov. 07, 2003 17:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Hú, lassan megatopic leszünk...
...de még mindig nem vagyok teljesen képben ! :-]
Azt nem értem még mindig, hogy a fázisból hogy jut el a földbe az elektron ?!
A habtestemen a papucsomon és az 5 emeleten lemegy az elektron és utána vhogy megtalálja a villamoshálózat földjét ? Így zárul az áramkör ?
Az a baj hogy pont nemrég törtem el a fáziscerkámat, így nemtok ugrálni vele a fal melett... :-(
De várom a kisérletek fejleményeit ! Pl sámlira állva is ugyanúgy világít mint papucsban ? Ha igen, akkor megintcsak nem értem hogy megy át a hokedlin.


pén. nov. 07, 2003 15:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Neo001 nem mondtal butasagot.
A szinuszos valtakozo aramok nagysaga es iranya szinuszfuggveny szerint valtozik.
Az aramlo elektronok oda vissza aramlanak a vezetoben es a valtakozo aram frekvenciajaval rezegnek.


pén. nov. 07, 2003 15:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
CSak össze ne vesszetek. Mondjuk én ugy tudtam, hogy a sinus-görbe negativ ágában visszafelé folyik az áram, vgyis ezt mondta a fizika tanárom, de ettol én ezt nem állitom. De pl. pont attol lesz váltoáram a tekercsben, ha ki mozgatom a mágnest, ha áll semmi, de ettol mozgathatom csak egy irányban is, akkor is keletkezik áram, fél-sinus.


pén. nov. 07, 2003 14:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Mellesleg nem lihegjuk tul,mert az aramutes nagyon is veszelyes dolog.
En lattam olyat hogy a falon meg mindig ott voltak egy takaritono maradvanyai,akit az iv fujt szet es festette ki vele a falat.Igaz az kozepfeszultseg volt.


pén. nov. 07, 2003 14:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
SMA!
Felhomalyositalak,rosszul tudod,ugyanis a valtakozo aramnal is mindig a feszultsegforrastol a fogyaszto fele folyik az aram,csak a pozitiv periodusban ellentetes iranyban a negativ felperiodushoz kepest.Egy hangszorora lokj ra egy laposelemet aztan forditsd meg a polaritast.Egyszer befele feszul majd ki,forditott elemnel meg kifele.Remelem azt belatod hogy ilyenkor megforditottad az aramiranyt,ez meg neked sem lehet nehez.
Szerinted ha a hangszoron amit az erositod kerget,ami szinten valtakozoaramot ad ki a kimeneten nem fordulna meg az aramirany,mikor lenne neked hajlando ellenkezo iranyban kiterni?
Sosem.
Ez azt hiszem megerteti majd veled a dolgot.


pén. nov. 07, 2003 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves baab!

Én jobbat ajánlok: Elektrotechnika Mindenkinek - című könyv, Magyari Béla írta vagy 30-évvel ezelőtt, de azóta sem fordult meg az áram iránya. :)
Üdv! SMA


pén. nov. 07, 2003 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
SMA!
Meg valami.
Te boldogtalan,akkor egyik kezedet dugd a valagadba es aztan alljal bele egy lavor vizbe majd markold meg a fazist.
Ha szerinted csak a ket kis kezed kozott tud atfolyni az aram rajtad.
Elobb azert ird meg a vegrendeletedet,tudod hatha megsem neked van igazad.


pén. nov. 07, 2003 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves baab és Többiek!

Idézek magamtól:
"Az áram iránya NEM fordul meg, ez kérem, téveszme".
- Fenntartom.
A hálózati váltakozó-áram a "sinus" függvényt követi az amplitudó/idő függvényében ábrázolva és felvehet negatív és pozitív feszültség értékeket egyaránt. Ettől nem fordul meg az áram iránya. Az áram a generátorból a fogyasztó felé megy, mindig.
Ha rosszul tudnám, világosítsatok fel.
Üdv! SMA


pén. nov. 07, 2003 13:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Spafi!
Senki nem mondta hogy a fazis onmagaban raz,hanem hogy a foldpotencialhoz kepest raz,mivel az nullaval kozositve van(EPH).
Azt se mondta senki hogy a lino nem szigetel.Arrol volt szo,hogy ha nem eleg nagy az ellenallas ami a fazis a habtested es a fold kozott van,akkor eleg aram folyik at hogy kellemetlenseget,esetleg aramutest,netan halalt okozzon.
A ceruzaelem meg azert nem raz kedves Spafi,mert 1,5V es a te tobb Mohm-os ellenallasod nem haj at rajtad elegendo aramot hogy ugraljal tole,az kulonben is egyenaram.
Ohm torveny mond valamit?
Ezek szerint nem sokat.
"Nem veszi fel az aramot",uristen ezt a laikus szoveget!
Udv.


pén. nov. 07, 2003 13:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
SMA!
Szerintem nagyon eros tevedeseid vannak.
A valtakozoaram attol valtakozoaram,mert az aramirany nem allando,hanem a periodusszam fuggvenyeben megfordul.
Ha nem folyik aram akkor pedig semmilyen munkavegzo kepesseg sincsen,se feny,se semmi mas.
Itt neked vannak teveszmeid de hatalmasak.


pén. nov. 07, 2003 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves baab és Többiek!

Érdeklődve olvasom itt pihent írásaitokat.
Kicsit túlreagáljátok a kérdést, szerintem.
A fázisvezető érintése önmagában NEM ráz.
Az áram iránya NEM fordul meg, ez kérem, téveszme.
A "fázisceruza" a szórt elektromos térre reagál, áram nem folyik a körben, hacsak meg nem fogjuk másik kezünkkel a nullát, vagy a védőföldet, de ez már csipkedhet.
Egyébként ezért szokták mondogatni a "kezdőknek", hogy egyik kéz a zsebben, úgy nyúlkálunk! - de ezt sokan humornak tartják. :(
Remélem, a sok "nyúlkálástól" senki sem szenved el áramütést!
Ha lehet hajszárítást se a tus alatt, vagy a kádban végezzetek!
Ez a fáziskeresős ugra-bugra azért tetszik! :)
Éppen ebből látható, hogy a fázisceruza nem reagál az ugrálásra, mert nincs zárt áramkör. :)
Jó szigetelést Mindenkinek!
Üdv! SMA


pén. nov. 07, 2003 10:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hihetetlen, amit itt összeirkálnak emberek.

A tények:

1.: Magában a fázis nem ráz. Már egy műanyag papucs, vagy 2-3 réteg újságpapír is tökéletesen elég szigetelésnek, ha nem nedves, és nem szúrja át semmi.
2.: Ha nem földelnék le a nullát, az lenne az igazi életveszély, mert statikusan feltöltődik, és 10-20 kV-ok csapnak agyon! Ezen kívül az első villámcsapás kinyírná az egész családot.
3.: A fázisceruza valóban kapacitívan kapja meg a földet normális használat esetén. Ezen kívül: pA-es áram nem elég neki, hanem milliószor több (uA-es) áramok kellenek jól látható fényhez.
4.: A ceruza elem hiába tud leadni 10A-t is (zárlatban), soha nem fog megrázni, mert a test nem veszi föl ezt az áramot!

Nem kellene tudatlanul hülyeségeket írkálni!


pén. nov. 07, 2003 10:50
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Mint mar szo volt rola,az aram a habtesteden keresztul a foldbe folyik a papucson,a linoleumon,az 5 emelet vasbetonon keresztul.A linoleum eleg rossz vezeto,de ha eppen felmostal es nedves akkor ne vegyel ra merget hogy nem vag meg a villany.A cerka attol meg vilagithat a kapacitas miatt.Komolyabb helyen tiltva van a faziscerka hasznalata,mert felrevezethet.Azert megneznelek titeket ahogy a konektor elott szokdecseltek.Nem semmi.


csüt. nov. 06, 2003 23:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A faziscerkanak eleg annyi aram amennyi kapacitiv csatolassal befolyik de amikor a levegoben vagy nem razna a fazis,csak mikor foldet ersz akkor erne meglepetes.De ha masodpercenkent 50 szer el tudsz rugaszkodni es eppen akkor ernel foldet mikor a a fazisfeszultseg 0,vagyis mikor az aramirany megfordul,akkor nem ereznel semmit azon kivul hogy az agyad szetrazza az ugralas,ami kulonben sem lehetseges.
Volt olyan szerencses munkatarsam aki a foldelest epp a nullatmenetnel tudta rakattintani a sinre,es nem egett meg a marhaja.Lotto 5-el feler.
A varnyunak vastag a bor a laban,de annak ellenere hogy azonos potencialon lennel a frazissal mikor racsimpaszkodnal,ugy hogy mashoz ne erjel hozza(kulonben hamuva es fuste valnal),nem tanacsolnam,mivel joval nagyobb a testfeluleted mint egy madarnak(gomboc artur)es a kapacitas agyonvagna,s szikkadt falevelkent hullnal ala az egbol.
Egyebkent meg a fold rossz vezeto,es nem a generator csillagpontja szamit,hanem a trafoe.A tavvezeteken nincsen nullavezeto,hanem a trafo csillagpontja adja a fazisfeszultseget.Nalunk kozel 0,5 km2-es foldelohalo van leasva a fogadoallomason.Na az mar foldeles,nem am a nyamvadt karo amit az edasz lever.


csüt. nov. 06, 2003 23:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: BudaPest
Hozzászólás 
Továbbra sem értem hogy folyhat a hab testemen, a papucsomon, és a linóleumon keresztül az áram, és hogy hova... :-0
Ezek szerint ezek ilyen jó vezetők ?
Pl ha a 230-at két elektródával rávezetném 1m távolságban 1 linoleum darabra, akkor simán folyna az áram ?


csüt. nov. 06, 2003 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bedugtam a fázisceruzát a konektorba és elengedtem.Most ott lóg ki, mint egy **** féreg és halványan izzik.
kispedro


csüt. nov. 06, 2003 21:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A feszultseg az aramutessel ugy fugg ossze,hogy nagyobb feszultsegen ugyanakkora ellenallas mellett nagyobb aram folyik at.A szabvany rogzit bizonyos feszultsegszinteket aminel atlagos embernel mar aramutes lep fel.Rinoceroszboruek elonyben.


csüt. nov. 06, 2003 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Ejnye-ejnye majci2! Megdögleni az állat szokott, az ember meghal...

orbitpsu! A válasz benne van a kérdésedben!

> A konnektor ahonnan jovok nem foldelt,

A szivárgó áram rajtad és a radiátoron keresztül folyt el a föld felé.

Jó rázkódást kívánok! :Đ

Gilszkilabor


csüt. nov. 06, 2003 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
kozben megtalaltam a mosogep topicban a valaszt


csüt. nov. 06, 2003 19:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
Arra adjatok valaszt, hogy miert raz a PC-m fem haza ha
kozben tapizom a radiatort! A konnektor ahonnan jovok nem
foldelt, de a fold a villanyoranal kozos a nullaval. A haz
elvileg rendben van, mertem rajta ellenallast a
csatlakozokhoz kepest de minden ures.
udv
orbit


csüt. nov. 06, 2003 19:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
-----Eredeti üzenet-----
Feladó: "Cortez" <kkristof@freemail.hu>
Címzett: <list@elektro.lx.hu>
Elküldve: 2003. november 6. 12:09
Tárgy: Re: [elektro] Mért ráz a fázis ?


>
> De én azt nem értem, hogy papucsban a műanyag linoleumon állva az
> 5dik emeleten, hogy folyhat áram a fázisceriza izzójában ha beledugom
> a konnektorba a fázisba. Hova folyik az áram ? Hogy jut el a földhöz ?

Úgy kedves Cortez mester hogy az erőművek generátoraiban van egy úgynevezett
csillagpont,amit kivezetéssel látnak el,(ez a tulajdonképpeni
nullavezető )és még le is földelnek.
Amikor te a fáziscerkával babrálsz akkor a fázisvezetéken meg a cerkán, meg
a hab testeden,mega papucsodon, meg a linóleumon, meg a panelházatokon
keresztül a földbe vezeted az áramot.
Mivel pedig a föld qurva nagy ,meg mint mondtam az előbb a generátorok egy
pontja szintén össze van kötve a földdel,ezért
a földö(be)n keresztül záródik az áramkör.
A fázisceruzában alkalmazott ködfény, vagy másnéven,Glimm-lámpának csak
parányi (pA!) erősségű áramra van szüksége ezért Ő fényjelenséggel díjjazza
a tevékenységedet.

Apropó Fázis!
Azt nagyon jól jegyezzétek meg hogy tökre mindegy hogy mekkora feszültséggel
van dolgunk.
A következő a lényeg!!
Ha testeden átfolyó áram ERŐSSSÉGE 15mA FÖLÖTT van akkor
MEGDÖGLESZ!!
A leválasztó trafóra pedig pont azé van szükség hogy szó szerint leválassza
a fogyasztót a hálózatiáramkörből.
Hogy mért nem használják ezt minden lakásban?
Ennek csak az oka az,hogy baromi nagy trafóra lenne szükség.
Számoljunk egy kicsit!Csak a villanyboyler 2000W kb,és hol van
még a többi fogyasztó...


csüt. nov. 06, 2003 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Akkor vezesd elõ miért vagyunk lükék! :)))))

Szerintem maga ele kepzelte CorteMester ahogy
az otodik emeleten papucsban guggol a konnektor
elott kezeben a fazisceruzaval es probal ugralni
a muanyag padlon :)))))


csüt. nov. 06, 2003 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A fazis azert raz,mert a testeden keresztulfolyik az aram a fold fele,ugyanis a nulla potencial le van foldelve.A levego atutesi szilardsaga 20 kv/cm korul van a legnedvessegtol fuggoen,ekkora feszultseg meg nincs a konnektorban.Ha a tested es a papucsod meg minden ami a fold kozott van,eleg nagy ellenallast kepvisel akkor kis aram folyik,ugyhogy nem halsz bele,csak megcsip.Gond akkor van,ha ramarkolsz a sinre,vagy vezetekre es a gorcs nem elrantja a kezedet,hanem raszoritja.Egyebkent az aramutottek ujraelesztesenek sikeressege a legmagasabb,ha van aki kiszabadit es ert hozza.En mar harom frazisra is ramarkoltam,de csak lyukat(na nem nagyot csak pici pottyot)egetett a tenyerembe.Ha nedves a talpad,esetleg izzadt a tenyered akkor sokkal jobban megvag,mert lecsokken az ellenallas.Az sem mindegy hol folyik at az aram rajtad,a legrosszabb ha a sziven megy keresztul,mert akkor rendesen bezavar a ketyegonek.A lenyeg hogy idoben el tudd engedni es akkor nincs gaz.Nagyfeszultsegnel mar van olyan is hogy lepesfeszultseg.Egyet lepsz oszt annyi,mert a labaiddal atfogott talajon mar eletveszelyes a potencialkulonbseg mondjuk leszakadt tavvezeteknel ha a vedelem nem kapcsolna le,bar ez szinte elkepzelhetetlen,marmint hogy ne kapcsolja le.Egyennel kb.100V,valtonal 80v meg nem okoz gondot altalaban.A kapacitas szinten csak nagyfesznel eletveszelyes.Bar van mindenhol a lakasban ahol van aram.Ha megtapogatod az erositod bemenetet,az a brumm a testedben osszegyujtott 50 Hz-es zavarfeszultseg.Brumm,radiohullamok,mobilok,ilyen elektroszmogban kell elnunk.-10 ev tuti.


csüt. nov. 06, 2003 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Akkor vezesd elő miért vagyunk lükék! :)))))


csüt. nov. 06, 2003 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Uristen,de jol szorakozom,ti hulyeskedtek,vagy tenyleg ennyire lukek vagytok?


csüt. nov. 06, 2003 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
....vagy nem elég a kapacitás....


csüt. nov. 06, 2003 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Javaslok egy érdekes kísérletet! Fázisceruzát bedugva a fázisba, páros lábbal el kell kezdeni ugrálni. Ha nem elég a levegő vezetőképessége, akkor a kis izzó villogni fog.
Arra vigyázzunk, hogy nehogy valaki lapáttal leüssön minket csupa jóakarásból, mint az egyszeri betonkeverős történetben. :))


csüt. nov. 06, 2003 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség