Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:02



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
mitöl ráz az antenna? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A villám a földbe próbálna leszaladni,csak valami becsatolt vagy parazita áramúton juthatna az antennákba.


Ha jól emlékszem, az átlagos villámáram maximuma úgy 100 kA környékén van. Egy kellemes kis induktív vagy kapacitív csatoláson keresztül tud ám problémákat okozni. :wink:
Talán a párhuzamosan vezetett antenna nem épp a legszerencsésebb ebből a szempontból. De most lusta vagyok végiggondolni. :oops:


pén. okt. 07, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
T68m:Igen,de elég izmos adónak kell lennie néhány volthoz.Persze nem elképzelhetetlen,de ha belegondolsz a mobiltelefon antenna mellett sem villog a fáziscerka,átlagos adó legfeljebb kimászva a dombra a magasantenna közelében hoz létre ekkora térerőt.Persze ha nem a testedet hanem porcelán szigetelőkön több méter kifeszített huzalt,kvázi szokásos hangolatlan RH antennát használsz,könnyen összekapsz néhány "ingyen voltot":))


csüt. okt. 06, 2005 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
topeti írta:
...


jövő héten megyek fehérvárra. Ha jó, akkor pü-ben küldd el a számod.


csüt. okt. 06, 2005 6:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
OFF

Sziasztok fórumozók!

Bocs hogy a fórumba írom a kérésem, de egy szivességet szeretnék kérni tőletek.
4-5 darab 1nF körüli, min. 250V-os monolit kondira lenne szükségem.
Sajnos fehérváron nem találtam olyan boltot ahol lehet ilyet kapni.
Olyan nagylelkű fórumozót keresek, aki elpostázná a kondikat számomra.
Kérdés, hogy hol kapni ilyet pesten, én sajnos nem tudom...
De ki tudja, nem lapul-e valamelyikőtök fiókjában ilyen kondi ;)
Privátban várom a segítségeteket.
Üdv, Péter

ON


szer. okt. 05, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
T68m írta:
MotoHacker írta:
Ebben biztos vagy,illetve csak egy "tézis"? Szkópot kötve a 0 és a földelés közé látni kellene "a vétkest"....
Meg aztán ennek is sok voltnyi csúcs értékûnek kellene lenni,ennyi induktivitása meg aligha van a darab drótnak.
De ötletnek jó,hogy miért nincs teljesítmény ilyenkor a kanócon,nyilván mert az csak látszólagos teljesítmény lenne így.
Persze ha a fáziscerkában a glim valami okból már néhány voltnál parázslik(meglepne),akkor érthetõ.Ami nekem van,az kb 28V-ig meg sem mukkan.


ez jó ötlet! ha legközelebb világít a 0-a, akkor majd megnézem szkóppal, hogy miket látok rajta. persze, akinek kézi van, az igazán megelőzhetne, mivel én nem szeretem cipleni a 25 kilós, csőves cuccot.

djsms: ha figyelmesen olvastál volna, akkor ugyanott láthatod, hogy akkor működik a külső földes óramegállítás, ha nem kap 0-át az óra. Azaz előtte, utána meg van szakítva a 0 vezeték. Utána nem nagy dolog, de előtte hozzá kell nyúlni a méretlenhez, tehát lebukásos.


mellesleg a 0 akkor is világít, ha van valami adó a közelben, mivel azt a tested antennaként felfogja és a fáziscerkán keresztül azt leföldeled.


szer. okt. 05, 2005 16:54
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A sziklába ugyan nem jó földelés az a karó,de 10m az igen sok.Nem állítom,hogy ott mindig víz van,(működne egy fúrt kút),de egy átlag kőben ilyen mélyen már vízerek,nedves rétegek is lehetnek.

100%, hogy nincs víz, maximum némi nedvesség, de az se számottevő. ugyanis ez egy külszíni bánya és teljesen jól látszik, hogy csupa szikla az egész. Valószínű a 10m-en azért van annyi nedves föld is, ami már megfelel a villámnak így a karón (2" cső) rohan le, mert az neki jó. Majd ha fenn járok a bódénál lefénylépezem, mert érdekes!


kedd okt. 04, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
aki keres..... :D http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... sc&start=0


kedd okt. 04, 2005 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ebben biztos vagy,illetve csak egy "tézis"? Szkópot kötve a 0 és a földelés közé látni kellene "a vétkest"....
Meg aztán ennek is sok voltnyi csúcs értékûnek kellene lenni,ennyi induktivitása meg aligha van a darab drótnak.
De ötletnek jó,hogy miért nincs teljesítmény ilyenkor a kanócon,nyilván mert az csak látszólagos teljesítmény lenne így.
Persze ha a fáziscerkában a glim valami okból már néhány voltnál parázslik(meglepne),akkor érthetõ.Ami nekem van,az kb 28V-ig meg sem mukkan.


ez jó ötlet! ha legközelebb világít a 0-a, akkor majd megnézem szkóppal, hogy miket látok rajta. persze, akinek kézi van, az igazán megelőzhetne, mivel én nem szeretem cipleni a 25 kilós, csőves cuccot.

djsms: ha figyelmesen olvastál volna, akkor ugyanott láthatod, hogy akkor működik a külső földes óramegállítás, ha nem kap 0-át az óra. Azaz előtte, utána meg van szakítva a 0 vezeték. Utána nem nagy dolog, de előtte hozzá kell nyúlni a méretlenhez, tehát lebukásos.


kedd okt. 04, 2005 15:39
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
No akkor sorban:Az óra attól mér,mert az áramtekercse a fázis ágba van kötve,vagyis átmegy rajta a fogyasztót működtető áram,a feszültségtekercse meg köszöni szépen feszültség alatt van mindig,oda kötöd a fogyasztót ahova akarod,attól még ő kap fázist és 0-t a villanyművek óra előtti drótjaiból.
A fogyasztó tökéletesen kell,hogy működjön.A védőföld azért védőföld,mert át tudja venni a 0szerepét.Igazából a 0 is csak egy föld,csak nem ott és nem úgy mint a védőföld..de ebbe itt bonyolult lenne belemenni.
A földelés szószerintisége adott nedvességtartalmú adott talajba adott mélységbe lefúrt földelőkaróra vonatkozik,van is valami ilyen szabvány.
A 220as izzónak pl bőven jó,ha lütsz faluhelyen a fekete földbe kalapáccsal fél-egy méterre egy betonvasat.Nyáron ha nagyon kiszárad a föld (addigra berepedezik,elékszem kiskoromban mikor még igazi nyarak voltak 3cm széles km-es árkok futottak a kertben) akkor hunyorog az izzód..erre locsolod a karód tövét és megint jól világít.Bár manapság sok lesz a vízszámla,kölyökkoromban nyáron órákig engedtük a slagot a résekbe,hátha megtelik(persze sosem,de sok édekes bogár azért kirohant néha).
A sziklába ugyan nem jó földelés az a karó,de 10m az igen sok.Nem állítom,hogy ott mindig víz van,(működne egy fúrt kút),de egy átlag kőben ilyen mélyen már vízerek,nedves rétegek is lehetnek.
A villám a földbe próbálna leszaladni,csak valami becsatolt vagy parazita áramúton juthatna az antennákba.Ezért is kellene azt a karót jobban földelni,mint az antennákat amiket tart,mert a készülékek a drót végén biztos jól földeltek,230as hálózat által.Márpedig a villám nem néz koaxot,nem néz trafót,nem néz több km villanydrótot,ő csak a földet látja a 0vezeték végén mohón,oda igyekszik lefutni.Közben szénné éget mindent ha kell,addig szalad amíg túl nagy ellenállás nincs az útjában.
Tehát az a jó,ha az a rúd jó földelés,mert a rajta lévő antennák lesznek máskülönben sajátmaguk a villámhárítók,így csak másodhegedűsök,talán a rádió nem is de az op. a készüléknél (ha van) túléli a csapást a karóba.


hétf. okt. 03, 2005 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
morgós topicban már volt róla szó, de nem emlékszem mi volt az indok. Szóval ha egy fogyasztó egyik felét a fázishoz, a másikat meg a földhöz kötöm akkor az működhet? Ilyenkor mitől mér az óra?
A földelést mennyire kell szó szerint érteni? Van egy hegy tetején lévő fém szekrényünk (kb 2m magas) mellette egy kb 4m magas vascsővel, ami jó 10m-re van lefúrva sziklába. Elméletileg ideális villámcsalogató. A csövön antennák vannak. Gondolom ha egy villám megkóstolná a csövet akkor az összes antennára kötött cumó is azonnal elfüstölne, hisz hiába vannak a fém szekrényben, az antennakábelen bejut a ménkű. Rosszul gondolom, vagy eddig mázlink volt? Vagy a sziklába (mészkő) helyezett cső nem földelés?


hétf. okt. 03, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ebben biztos vagy,illetve csak egy "tézis"? Szkópot kötve a 0 és a földelés közé látni kellene "a vétkest"....
Meg aztán ennek is sok voltnyi csúcs értékűnek kellene lenni,ennyi induktivitása meg aligha van a darab drótnak.
De ötletnek jó,hogy miért nincs teljesítmény ilyenkor a kanócon,nyilván mert az csak látszólagos teljesítmény lenne így.
Persze ha a fáziscerkában a glim valami okból már néhány voltnál parázslik(meglepne),akkor érthető.Ami nekem van,az kb 28V-ig meg sem mukkan.


hétf. okt. 03, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ehhez a 0nak a földhöz képest majd 30-40V feszültségen kellene lennie,ami nagyon durva,mert a fogyasztókon így nem maradna csak 190-200,másfelõl a leesõ teljesítmény ami ekkora feszültségesést hoz létre a rossz dróton,már régen megsütötte volna a falban a kanócot.Ráadásul ez csak hosszú szakaszon jöhet létre,mint írod is(pl a lakásoktól a ház szekrényéig),de akkor az minden helyiséget érintene a lakásban.Esetleg nem abban az egy helyiségben életveszélyes a 0? A 0-t és a védõföldet nem a villanymûveknek kell összekötni az óránál,hanem a villanyszerelõnek a biztosíték dobozban az óra elõtt!!
Mérd meg multiméterrel,hogy mi van!!!!,esetleg nem csak valami sztatikus feltöltõdés szórakozik veled? (pl abban szobában mindig zokniban méred a bolyhos padlószõnyegen a dolgot,így te vagy néhány kv feszültségen a 0hoz képest:))


nem eszik olyan forrón a kását. A 0 sok helyen szokott világítani nekem is, annak ellenére, hogy nincs a földhöz képest jelentős feszültségkülönbség.

Akkor hogy is van ez? Energiakicsatolás? :) A fenéket, valami nagy(obb) frekvenciásan rajta van a nullán (kapcs üzemű eszközökből van épp elég), viszont a vezetéknek van akkor induktívitása, hogy ezt nem tudja tökéletesen lehúzni a 0-ra.

tehát erősáramúlag semmi gáz, viszont a fáziskeresőt képes még meghajtani.


hétf. okt. 03, 2005 21:22
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ehhez a 0nak a földhöz képest majd 30-40V feszültségen kellene lennie,ami nagyon durva,mert a fogyasztókon így nem maradna csak 190-200,másfelől a leeső teljesítmény ami ekkora feszültségesést hoz létre a rossz dróton,már régen megsütötte volna a falban a kanócot.Ráadásul ez csak hosszú szakaszon jöhet létre,mint írod is(pl a lakásoktól a ház szekrényéig),de akkor az minden helyiséget érintene a lakásban.Esetleg nem abban az egy helyiségben életveszélyes a 0? A 0-t és a védőföldet nem a villanyműveknek kell összekötni az óránál,hanem a villanyszerelőnek a biztosíték dobozban az óra előtt!!
Mérd meg multiméterrel,hogy mi van!!!!,esetleg nem csak valami sztatikus feltöltődés szórakozik veled? (pl abban szobában mindig zokniban méred a bolyhos padlószőnyegen a dolgot,így te vagy néhány kv feszültségen a 0hoz képest:))


hétf. okt. 03, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
potyo!

Mittomen :) , kereso mar nem keres olyan regi topikokban sajnos.

Mas:

Nalam is vilagit a 0 (meg a fazis is persze :) ) a faziscerkan (vagyis csak a haz egyik helysegeben).
Szerintem utolag (nem az oranal) kotottek ossze anno a vedofoldet a nullaval, ebbol lehet a bibi.


hétf. okt. 03, 2005 19:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Anno egyszer elmentem egy helyi antennás emberkéhez, aki forgalmazott is cuccokat. Kellett egy antennaerősítő. Mutatta is , hogy milyen van és ecsetelte, hogy ez olyan fasxa, akkora erősítése van, hogy a kimenete már ráz! Én meg megmosolyogtam és nem bántottam a sztorit. Gondolom az sem zavarta, hogy látott már belülről antennaerősítőt és benne a 12V-os trafót... :lol:

Üdv
Inhouse


hétf. okt. 03, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A tetőantenna kábele egy darab drót,ami csak saját antennához csatlakozik,akkor csak azért rázhat,mert összeszedi a villanyt a levegőből.
Egy dombon vagy sok emeletes ház tetején nem is olyan elképzelhetetlen.
Sajnos a rádiózás(tv nézés) és a villámlás egymásnak nagy ellensége.Mert ha a hárítót nyomom ki jobban mint az antennámat,az egy parazita antennaként rögtön széttúrja az antenna karakterisztikáját és mindenféle csatolásba kerül,adásnál akár katasztrofális elhúzást is okozhat egy nagy párhuzamos vasoszlop.És akkor a villám bizony csaphat egyszerre a 2be is,tehát még a rádiót(tv készüléket) így is kivégezheti.Ha meg az antenna 0pontját odafent földelem,akkor egy jó nagy hurkon át van földelve a készülékem,ami nem mindig baj,de néha nem jó így.Ha meg maga a készülék is fémházas és védőföld csatlakozója van,máris építettem egy klassz földhurkot.

Ami a lényeg:közösségi tetőantenna kábele azért "ráz" mert a tv készülékek nem földeltek,a tápegység kalapkítása miatt a készülék belső 0 pontja egy adott potenciálon "lebeg" amit egy kis kondenzátorral választanak le a csatlakozóról.De mint tudjuk,az üres kondi olyan,mint egy darab drót,tehát amíg fel nem töltődik,addig látszólag "átfolyik" rajta a villany,az pedig épp elég,hogy megrácsapjon alaposan.(és mivel mikor te "rázatod magad" a többi szomszéd TVje be van dugva valószínű,onnan épp elég becsatolt delejt kapsz)


vas. okt. 02, 2005 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
edl írta:
Az elobb, kb. egy oraja "hazi-villanyszereles" kozben ugyanez jutott eszembe, marmint az a regi topik. :D
Link?


vas. okt. 02, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Cortez írta:
(Én meg azóta sem tudom, hogy mitől ráz a fázis... :lol:)


De durva...
Az elobb, kb. egy oraja "hazi-villanyszereles" kozben ugyanez jutott eszembe, marmint az a regi topik. :D


vas. okt. 02, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
(Én meg azóta sem tudom, hogy mitől ráz a fázis... :lol:)


vas. okt. 02, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Csak akkor világít a 0-nál is, ha közben hozzáérek a
> radiátorhoz vagy a lépcsőházi fém korláthoz!

Hibabejelento forrodrot most rogton....

Mondjuk fazis ceruza helyett voltmerore
is kivacsi lennek...

gyakorlatilag szinte az összes panelház ilyen...
majd ha arra járok kimérem műszerrel is mekkora a feszej


szomb. okt. 01, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Csak akkor világít a 0-nál is, ha közben hozzáérek a
> radiátorhoz vagy a lépcsőházi fém korláthoz!

Hibabejelento forrodrot most rogton....

Mondjuk fazis ceruza helyett voltmerore
is kivacsi lennek...


szomb. okt. 01, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Akkor talan ezeket kene lefoldelni...

hááát a radiátor csöve sok száz m-en keresztül fut a földben, szóval azt hiszem egész jó földelése van ;)


szomb. okt. 01, 2005 15:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Akkor talan ezeket kene lefoldelni...


szomb. okt. 01, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Talán az Elektromos Műveknek kellene szólni, ha már a 0 is világít a fáziscerkán. A radiátorhoz hozzáérintve nem világít?

Csak akkor világít a 0-nál is, ha közben hozzáérek a radiátorhoz vagy a lépcsőházi fém korláthoz!


szomb. okt. 01, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Talán az Elektromos Műveknek kellene szólni, ha már a 0 is világít a fáziscerkán. A radiátorhoz hozzáérintve nem világít?


szomb. okt. 01, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
potyo írta:
djsms írta:
Na itt ha a nulla és a ház bármely fém pontja (pl radiátor vagy korlát) "mérek", akkor szépen világít a fáziscerka...
Nekem ez úgy hangzik, hogy gondok vannak a földeléssel a lakásban(valszeg az egész épületben), és lehet, hogy ezért ráz az antenna. Egyébként az ilyen épületek tetején nem kellene lenni villámhárítónak?

nekem nem csak úgy hangzik, hanem úgy is tapasztalom :) Az egész panelsoron világít a fáziscerka a radiátorhoz képest (a nulla is) Van a ház tetején villámhárító, de ahhoz "mérve" is ráz a nulla... Jah és a fibernet szépen hozzákötegelte a tyúkbelét a tetőn végigfutó villámhárítónak csúfolt dróthoz! Ha megint fenn járok lefényképezem ;)


szomb. okt. 01, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
djsms írta:
Na itt ha a nulla és a ház bármely fém pontja (pl radiátor vagy korlát) "mérek", akkor szépen világít a fáziscerka...
Nekem ez úgy hangzik, hogy gondok vannak a földeléssel a lakásban(valszeg az egész épületben), és lehet, hogy ezért ráz az antenna. Egyébként az ilyen épületek tetején nem kellene lenni villámhárítónak?


szomb. okt. 01, 2005 0:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Nalunk szerencsere nem, bar teny, hogy erdekes a kabelhalozat (mellesleg itt meg soros halozat van, de nem baj, legalabb van hbo:)

hoppá máris megvan a támadási felület az elégedetlenkedőknek ;)


pén. szept. 30, 2005 21:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
djsms írta:
NEUROFiRE írta:
Sokmindent illene megcsinalni...:)

Nalunk pl. a szomszed az osszes kabelt (antenna, RLAN, meg meg valami) lazan atdobta a villamharito felett, es mindenfele rogzites nelkul log le ket emelet magasbol a fal mellett:) Izgalmas lesz, ha a villam megtalalja a villamharitot (bar valoszinuleg nem fogja, mert van a teto kozepen egy kb. 5m magas CB antenna:).

Az ominózus tetőn a csillagpontos kábeltvhálózat gerince a villámhárító dróthoz van kötegelve... :shock:


Nalunk szerencsere nem, bar teny, hogy erdekes a kabelhalozat (mellesleg itt meg soros halozat van, de nem baj, legalabb van hbo:)


pén. szept. 30, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sztem átmegy, ha elég hosszan van vezetve. De lehet hogy a nedvesség is besegít valahol.


pén. szept. 30, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Sokmindent illene megcsinalni...:)

Nalunk pl. a szomszed az osszes kabelt (antenna, RLAN, meg meg valami) lazan atdobta a villamharito felett, es mindenfele rogzites nelkul log le ket emelet magasbol a fal mellett:) Izgalmas lesz, ha a villam megtalalja a villamharitot (bar valoszinuleg nem fogja, mert van a teto kozepen egy kb. 5m magas CB antenna:).

Az ominózus tetőn a csillagpontos kábeltvhálózat gerince a villámhárító dróthoz van kötegelve... :shock:


pén. szept. 30, 2005 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Lehet hogy a tetőtérben hosszan megy a 230-as drót mellett, és kapacitíven rászór, és ezért ráz. De szerintem ahogy már írták a TV-ből jön a feszültség...

Én is ezzel érveltem, de munkatársam szerint ennyire nem mehet át a delej. (Az a srác, akivel nálad voltunk ;) )


pén. szept. 30, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
én arra az esetre gondolok, amikor a tv-be még nincs bedugva a kábel. Tehát az antennakábel és a radiátor között mitől rázhat?
Sztatikus feltöltődés egy lehetőség, de az az első rövidrezárás (a radiátorral) után elillanna.
Az antennaárbóc földelése az aktuális esetben nem megoldható, mert egy 8 emeletes panelszörny tetején van az ominózus antenna, amivel valójában gond van. Na itt ha a nulla és a ház bármely fém pontja (pl radiátor vagy korlát) "mérek", akkor szépen világít a fáziscerka...
Szóval nem tudom eldönteni, hogy az antennaárbócot mihez is kellene kötni odafenn :(


pén. szept. 30, 2005 21:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Sokmindent illene megcsinalni...:)

Nalunk pl. a szomszed az osszes kabelt (antenna, RLAN, meg meg valami) lazan atdobta a villamharito felett, es mindenfele rogzites nelkul log le ket emelet magasbol a fal mellett:) Izgalmas lesz, ha a villam megtalalja a villamharitot (bar valoszinuleg nem fogja, mert van a teto kozepen egy kb. 5m magas CB antenna:).


pén. szept. 30, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Lehet hogy a tetőtérben hosszan megy a 230-as drót mellett, és kapacitíven rászór, és ezért ráz. De szerintem ahogy már írták a TV-ből jön a feszültség...


pén. szept. 30, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Az antennaárbocot pedig illene leföldelni.


pén. szept. 30, 2005 21:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
A tetoantenna pedig sza raz idoben feltoltodik sztatikusan:)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NEUROFiRE pén. szept. 30, 2005 21:10-kor.



pén. szept. 30, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Közvetetten pedig ettol raz a kabel is, hiszen ra van akasztva masik TV is.
Igy a radiator es a meleger kozott ott a 115V.


pén. szept. 30, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Engem nem az antennakábel, hanem a tv antennabemenete szokott megrázni, de csak bekapcsolt készülék esetén.
A tv tápfeszültség bemenete egy zavarszűrő egységgel kezdődik, ahol a fázisról is és a nulláról is egy-egy 10 nF körüli kondi kapcsolódik a készülék fémvázához. Ez a két kondi egy kapacitív feszültségosztót képez, bármelyik hálózati vezetékhez képest 115 V-ot mérhetsz a vázon, amelyre az antennacsatlakozó fel van szerelve.


pén. szept. 30, 2005 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás mitöl ráz az antenna?
munkatarsammal azon tanakodtunk, hogy mitol razhat az antenna kabele, ha ugy fogjuk meghogy kozben pl a radiatort is megerintjuk. kabeltvnel a mas potencial miatt (gondolom) de mi van akkor, ha egy teton levo (fagerendahoz rogzitett) antenna raz? osszeszedhet ennyi elektromossagot a levegobol?


pén. szept. 30, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség