Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:50



Hozzászólás a témához  [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
castone 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
most akkor senki pakolta fel egy tárhelyre?
valaki küldje grisa.en@freemail.hu-ra és felpakolom.
B.Ú.É.K


szer. dec. 31, 2003 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!
Lehet barkacsolni! Elment a rajz, ha valami esetleg nem lenne vilagos (amin nem csodalkoznek a rajzok minosege miatt), kerdezzetek batran, hatha tudok segiteni!

Danko:Jo lesz a tarhely, de elotte at kellene dolgozni a cuccost egy kicsit emeszthetobbe, igenyesebbe. En mar egyszer megszenvedtem vele, csak sajat balgasagomnak koszonhetem, hogy egy igen feldult pillanatomban letoroltem az egeszet, teljesen veletlenul!

A nyakterv keszen van, pcb formatumban, amint lehet azt is hozzacsapjuk, na meg a tenyleges kapcsolasi rajz, ami papiron van, de azert jobban mutatna egy orCAD-es cuccoskent...eppen ezert ezt meg nem kuldtem el, rajta vagyok!

BUEK mindenkinek!


szer. dec. 31, 2003 10:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Nos, lesz ebből a rajzból még idén valami?


hétf. dec. 29, 2003 22:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Ja, az emilen vlezlee@freemail.hu előre is köszi!


szomb. dec. 27, 2003 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Ja, az emilen vlezlee@freemail.hu előre is köszi!


szomb. dec. 27, 2003 12:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Üdv!

Engem is érdekelnének a Castone-os cuccok, jelenleg 1 db cpa400b van nálan javításon, csak lusta vagyok visszarajzolni a panelt :) A nagyobb teljesítményű cucok jobban érdekelnének, ha megoldható!


szomb. dec. 27, 2003 0:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ha tarhely kell, az megoldhato nalam, csak kuldjetek el :)

--
Danko, a tarolo :)


csüt. dec. 25, 2003 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
A tárhely jó ötlet de nekem tényleg nagyon kellene, mert most is hasonló problémával küzdök:(( oszi@oszkomp.hu


csüt. dec. 25, 2003 18:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
valaki pakolja fel egy tárhelyre, mert hosszú lesz a topic.


csüt. dec. 25, 2003 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
engem is érdekelne a rajz, sokat szívtam egy ilyennel pedig nekem megvannak a beagos rajzok is. A freemail visszadobja a levelet!!


csüt. dec. 25, 2003 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
engem is érdekelne a rajz, sokat szívtam egy ilyennel pedig nekem megvannak a beagos rajzok is. A freemail visszadobja a levelet!!


csüt. dec. 25, 2003 18:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Please nekem is küldjetek egy példányt! netwizard@freemail.hu
Elöre is köszi! Kellemes ünnepeket!

Üdv, Net wizard


csüt. dec. 25, 2003 16:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
djforeign@freemail.hu

köszi/kellemes karácsonyxt.

andrás


csüt. dec. 25, 2003 2:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is kellene a rajz :)
tgergo0411@freemail.hu

Kösz:) Kellemes ünnepeket!


szer. dec. 24, 2003 1:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
danko@sziget.mine.nu

:) Koszi! :))


kedd dec. 23, 2003 10:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!
Küldjétek az E-mail címeket, ahová küldhetem a cuccost!

Üdv: bazsidzsee
bazsidzsee@freemail.hu


kedd dec. 23, 2003 10:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
CAstone cpa 500b
Kedves BAZSIDZSEE!!!
én kb 1 éve katam egy rajzot de kb 5 szöri nyáképítés killódás,és pénzkidobás után feladtam,teljesen összetötrem.
ÉS most új reményt kaptam......köszönöm........
én is szertnék egy példányt a rajzokból!!!!!
köszike
( Tranyók Kd 502helyett---->2n3773at használtam)
ÜDv


csüt. dec. 18, 2003 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bár én ilyennel nem találkoztam többen mondták már hogy volt ilyen.
A legtöbb APT bekapcsolás, illetve lekapcsolás után halálozott el-
a kimenőtranszformátorban az összeroppanó mágneses tér és az ezt követő feszültségtüske tette tönkre a végfokot.Maguk a végtranzisztorok általában épek maradnak, de a meghajtók/300 v. 301/
megsínylik.Azt sem tűri ha terheletlen kimenőtranszformátorral járatják.
Titka nincs-érdemes egy működöő példányt leméricskélni és ezután javítani a beteget. Az összes elkót kiszórni, uj műveleti erősítő/idővel brummos lehet/.
Beállítani az egyenáramú munkapontot-talán ez a legszarabb.Ha nagyon eltérő tranzisztorokat sikerül összeszedni, azt kellemes harmónikus torzítással és a teljesítmény le nem adásával hálálja meg.(differenciál erősítő!)

üdv
andrás


kedd dec. 16, 2003 14:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Andr=E1s!

Apt 100 guru vagy?Mi a titka ezeknek?Olyasmit hallottam,hogy forditva van =
szit=E1zva
a panelra valamelyik munkapont di=F3da be=FCltet=E9se.Ez Igaz?Nem =FCzlet=
i c=E9lb=F3l k=E9rek
ilyen titkos ,=E9rt=E9kes inform=E1ci=F3t,csak engem is felm=E9rgelt,hogy =
egy ilyen "egyszer=FC"
v=E9gfok szivatott anno.J=F3 tanuls=E1g lenne,a panelom m=E9g megvan,az er=
=F5sit=F5t
=E1talakitottam m=E1s v=E9gfokra.

K=F6szi !

=DCdv Batman


kedd dec. 16, 2003 9:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Agota rajzok nincsenek veletlenul valakinek?


hétf. dec. 15, 2003 19:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
bazsidzsee:
igen én a castone <Kaszab Béla> "atyjába" az apt100ba <Kiss Barnabás, Beag> voltam belebonyolodva-a régiek emlékeznek is valszeg hány topikon át nyuztam őket vele-" év és kb 18000ft tiszta 2n3055, bc300, bc303, meg bc301(ez volt a diff erősítője.)
Mivel dc csatolt volt megfogott, és eleinte ugy javítottam az összes alkatrészét kicseréltem.
**** lett megint.
**** lett megint..
aztán ezután jutottam odáig hogy mis is az az apt100?
Azóta én javítom az iskola és egyéb szoci intézmények vonalvégfokait,mert midenki gyűlöli őket!
Az apt100on tanultam meg végfokot javítani.
Megvan most is a két darab gyönyörű állapotban, a szobámban.
Ezekután castone nem volt ismeretlen ,ezért mertem hozzányúlni , rajz nélkül.
És azóta a hangláncból az erősítő a legérdekesebb elem számomra.

üdv
andrás


hétf. dec. 15, 2003 17:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A KD-k nem ruszki, hanem csehszlovák (Tesla) tranyók. A ruszki tranyók tokozása teljesen más.

A régi Castone-ok túléltek sokmindent, de a névleges teljesítményüket a legritkább esetben adták le, hatásfokuk igen gyenge volt. Az újak már jobbak hatásfokban, rosszabbak megbízhatóságban, és nem szeretik a komplex terhelést.


hétf. dec. 15, 2003 16:58
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
bandiatz:

Tejjességében igazat adok Neked, nem sértettél meg, a dolgokat én is így látom. Csak annyit próbáltam érzékeltetni, hogy a két olcsó közül válasszuk a jobbat, ez pedig a Castone lenne.
Természetesen való igaz, hogy olcsó, és gagyi alkatrészekből van felépítve a cucc, én azonban mégis becsülöm, mivel láttam már sokkal drágább, és igényesebb erősítőket is tönkremenni, amíg a Castone fene se tudja, hogy hogyan agyig küldve, elvitte az egész bulit a maradék cuccot is ráaggatva a végére!!! Hangminőségileg meg, lehet, hogy csak nekem **** a fülem, de szerintem kritikán felüli. Különben, ha jól emlékszem a rádiótechnika évkönyv 87-es számában van publikálva a Beag 100W-oa cucca, mely rémisztően hasonlít a Castone-ok felépítéséhez...
Különben végfoktranyónak tényleg az MJ15003 a legjobb, de nem kényes a 2N3442, 2N3773, 2N3055 (he nem akarod nagyon nyúzni), vagy egyéb NPN cuccra sem. Eredetileg a ruszki tranyó KD502, és KD503 volt, de sajna már nem lehet kapni őket, mint már azt írtam. A fekete pötty meg a másolásvédelem volt, mivel máshol nem lehetett a dolgot megfogni...

Üdv!


hétf. dec. 15, 2003 16:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
bandiatz:

Tejjességében igazat adok Neked, nem sértettél meg, a dolgokat én is így látom. Csak annyit próbáltam érzékeltetni, hogy a két olcsó közül válasszuk a jobbat, ez pedig a Castone lenne.
Természetesen való igaz, hogy olcsó, és gagyi alkatrészekből van felépítve a cucc, én azonban mégis becsülöm, mivel láttam már sokkal drágább, és igényesebb erősítőket is tönkremenni, amíg a Castone fene se tudja, hogy hogyan agyig küldve, elvitte az egész bulit a maradék cuccot is ráaggatva a végére!!! Hangminőségileg meg, lehet, hogy csak nekem **** a fülem, de szerintem kritikán felüli. Különben, ha jól emlékszem a rádiótechnika évkönyv 87-es számában van publikálva a Beag 100W-oa cucca, mely rémisztően hasonlít a Castone-ok felépítéséhez...
Különben végfoktranyónak tényleg az MJ15003 a legjobb, de nem kényes a 2N3442, 2N3773, 2N3055 (he nem akarod nagyon nyúzni), vagy egyéb NPN cuccra sem. Eredetileg a ruszki tranyó KD502, és KD503 volt, de sajna már nem lehet kapni őket, mint már azt írtam. A fekete pötty meg a másolásvédelem volt, mivel máshol nem lehetett a dolgot megfogni...

Üdv!


hétf. dec. 15, 2003 16:34
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
bazsidzsee:
elismerem a munkádat szép teljesítmény volt azt a kvázi komplementert papírra vetni.
Tervezője annak idején a beagnál volt beosztott mérnök, ahol az Ágota atyja is többek között.
szvsz a Castone nem más, mint kisiparos munka szép csomagolásban.
Tény hogy ütni-vágni lehet, de DC csatolt, és brummos(szvsz).
Az iparosok se szeretik sokan mivel puritán alkatrészeket használva/fedetlen jelfogók, olcso elkók, igénytelen kivitelezés/
árban lenyomja a többi magyar végfokot.
Ennek ellenére valószinűleg jobb rengeteg végfoknál aminek a rajzát neten fel lehet lelni.
Én amit javítottam abban mj15003 volt(TO3).Egy régebbi cp400b ben meg semmi felirat a tranyón hanem egy fekete festékpötty(akkor gondolom ez volt az orosz)
Egy eleje volt és két vége, meghajátssal.A második fél-végfokot drótokkal kötözgették oda az eredeti megfelelő pontjaihoz.
Nem a fikázás volt a célom, csak pontosítottam a leveleden.
Remélem nem sértettelek meg, ha igen elnézést.

Quad ról ne is beszéljünk egy rakás **** ugy ahogy van.
k***a **** tűri, ha menetközben leveszed róla a terhelést...
És akkor a történet íme:Végfok clippel, leégeti a hangfalat/ha eddig még nem szállt el/ mivel megszakad az ohmos terhelése begerjed és pusztít mindent maga körül.Romhalmaz.

Engem is érdekelt a gyártás egy időben csak pont a szép kivitelezés volt az akadály.
DE én ráírtam volna a saját fantázianevemet:>


sok sikert a továbbiakhoz

üdv
andrás


hétf. dec. 15, 2003 15:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Nem kamuzok, tényleg megvan a cucc rajzai, bár várnotok kell jővőhét hétfőig...
Csak annyit, hogy érdemesebb házilag megépíteni, ha az ember a lomexben bevásárol, egy panel beültetve, hűtőborda nélkül kijön kb. 5 rugóból (250W-os). A cucc érdekessége, majd amint látjátok, hogy a beépíthető végfoktranyók választéka igen széles palettán mozog. Az eredeti 250W-os cuccban egy orosz tranyót alkalmaztak, és most nem kamolok, ára 88HUF !!!! volt. Sajnos már nem lehet kapni, kifutott, én vettem meg még kb. az utolsó 20 darabot a lomexból...Még ma is van vele épített működő végfok, amit a szemem láttára gyilkolásztak haverjaim egy buliban (folyamatosan világító CLIP...), és kibírta a cucc...(ezzel szemben egy Quad már réges rég besz..rt volna...) Sajnos így már csak a drágább megoldás maradt, ami több mint 10X annyiba kerül...
Üdv jövőhét hétfőig!!!


hétf. dec. 15, 2003 10:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
engem érdekelne ha megtudnád az árakt az jó lenne.


szomb. dec. 13, 2003 23:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Off:
bazsidzsee!

Én is megkérdem:
Ezt most komolyan mondod?
a Castone jó, strapabíró, gyönyörűen szól(ez még oké is lehet).....
:-D
Viszont csatlakozom a Quados véleményedhez.

On:

Ha valakit érdekel, akkor lehet hogy tudok szerezni komplett gyári Castone végfokot összeszerelve. Ha jól emlékszem az 1200-ba való 600 W-os modulért 15 e-t kértek hajdanán(3 éve).

Üdv, Funkee


szomb. dec. 13, 2003 21:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Csatlakoznék Zion XXL szavaihoz.

Egy ilyen kapcsolási rajz és felépítési dokumentáció "megváltoztatná az életem" :)

Na meg van két döglött erõsítõm. az egyik egy eller végfok meg egy házi, de elég castone emléket idézõ belseje van. tehát sokat segítene egy castone kapcs rajz.

Ha megtennéd hogy elküldöd a dokumentációt ide vagy az email ra, vagy ha valahol meg lehetne találni itt a kedves forumtagok számára.

Köszi


szomb. dec. 13, 2003 18:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
bazsidzsee!

Ezt most komolyan mondod? Szerintem igen nagy szívességet tennél nekem és a fórum többi tagjának, ha publikánád a dokumentációt (kapcs. rajz, nyákrajz, beült. rajz), vagy elküldenéd E-mailben. Nagyon rég óta keresek már egy jó végfokot. Egyet értek abban, hogy a Quad nem igazán a legjobb megoldás, mondhatni xar. :)

Nagyon hálás lennék, ha hozzá juthanék egy ilyen minőségű cucc dokumentációjához.

Előre is köszi,
Zion


szomb. dec. 13, 2003 15:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!

A Castone-os cuccal kapcsolatban annyit, hogy kb 3 éve rákattantam a témára, olyan szinten, hogy a haverjaim hozzám hozogatták a meggyilkolt Castone végfokjaikat. Annyit foglalkoztam velük, hogy kénytelen voltam a panel alapján visszarajzolni a kapcsolási rajzot...Aztán eljött az én időm is, amikor sikerült 10db 500W-os toroidot szerválnom :-), és elkészítettem életem első a gyári minőséget elérő Castone CPA500B típusú végfokomat. (Jó kapcsolatok lévén, még a dobozt is lézerrel vágattam kisszériában, természetesen saját designre, de a bele, az elektronika ugyanaz a jó öreg Castone...)
Egészen 8 db-ig jutottam, és a kilencedik az én kis büszkeségem, egy 2X600W-os igazi brutális Castone végfok. (Ekkor még nem jött ki a 2X800W, és 2X 1000W-os széria...)
Szóval megvan a kapcsrajz, és az RX500 erősítő kapcsrajzához is hozzájutottam, bár az RX-et soha nem építettem meg, mivel egy gyors kalkulációban kiderült, hogy a Castone cuccost olcsóbb kivitelezni...(250W-ot nézve...) (na meg az RX-el inkább lehet hegeszteni, igen magas a kimenő árama...)

Végszóként annyit, hogy mocskos sokat foglalkoztam a Quad405 cuccal, és így visszagondolva a sok vergődésre, bizton állíthatom, hogy a Quad405-ös témát el kell felejteni, egy kalap sz...rt sem ér, főleg, ha BD249-el szereli az ember, mert az meg magában egy nagy adag sz..r! Én annyit szívtam vele, hogy ha már csak a nevét hallom, elmosolyodom magamban...van otthon egy egész nyakláncom BD249 ből, ilyet már elvből sem veszek...Viszont a Castone végfok áttörést hozott számomra, könnyen megépíthető, strapabíró, és gyönyörűen szól, na meg a kimenő teljesítmény a tápfesz függvényében tetszőlegesen varriálható: 100-250W, valamint a brutálisabb kapcsolási rajz esetén: 300-600W között!

Na cső!


szomb. dec. 13, 2003 11:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hali
ha éppenséggel lenne orosz rx 500 vagy rx 800 asnak
kapcsolási rajza azt is megköszönném


csüt. dec. 11, 2003 22:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ez nekem is kellene meg még vagy 1000 embernek!
:-)


csüt. dec. 11, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hello!

Kellene nekem castone végfok kapcsolási rajz!

Az lenne a legjobb ha a fetes is meg tranyós is lenne!


csüt. dec. 11, 2003 11:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 134 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség