Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:34



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
Hallókészülék olcsón hogyan? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
nbela írta:
Laci_L írta:
Gondolom viccelsz. :shock:
Nem raktam ki smájlikat mert úgy gondoltam anélkül is röhely az a 20-30 % megtakarítás.

Akkor bocsi. :)
Röhej lenne még a 2-3% is.


hétf. szept. 19, 2011 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
Laci_L írta:
Gondolom viccelsz. :shock:
Nem raktam ki smájlikat mert úgy gondoltam anélkül is röhely az a 20-30 % megtakarítás.


vas. szept. 18, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
Laci_L írta:
A hallókészülék jó bolt, de pl az infra hőmérőt 3x áron adja, min másutt.
Nekem is van egy infra hőmérőm de az -20 tól + 600 celziuszig mér. (lázmérőnek viszont nem használható, de arra van másik).
Néhány éve a lázmérő 3-4000,- Ft körül volt és a széles tartományú került 9600,-Ftba ha jól emlékszem.


vas. szept. 18, 2011 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
kolozsb írta:
... Ajánlom mindenkinek.

A hallókészülék jó bolt, de pl az infra hőmérőt 3x áron adja, min másutt.

nbela írta:
... Nagyon tetszik...

Gondolom viccelsz. :shock:
Ez egy hatalmas szélhámosság. Van benne egy 50 Ft-ot érő kondenzátor (6-10uF), ami a fázist javítja, így egy egyszerű műszerrel tényleg kisebb a mérhető áramfelvétel induktív fogyasztónál (mosógép, porszívó stb.). Csakhogy a villanyóra a valós fogyasztást méri, így nincs semmilyen megtakarítás. Ohmos fogyasztónál (pl villanykörte, kenyérpirító, vasaló, stb.), a méréssel sincs különbség.
Ha valós teljesítményt mérő műszerrel történik a mérés (kereszttekercse műszer, hődrótos műszer, vagy manapság a modern mintavételes digitális műszer). A villanyóra is ilyen.


vas. szept. 18, 2011 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
kolozsb írta:
A készüléket itt szereztem be: http://www.kitekinto.com Ajánlom mindenkinek.
Nagyon tetszik:
Idézet:
Áramcsökkentő készülék
Akár 20 - 30 % megtakarítás a villanyszámlán!!!
...
Használata roppant egyszerű. Dugja be a készüléket a villanyórához legközelebb eső konnektorba és hagyja folyamatosan bedugva.


vas. szept. 18, 2011 12:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2011 11:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Hallókészülék olcsón hogyan?
Barátom néhány évvel ezelőtt újsághirdetés alapján vásárolt egy digitális hallókészüléket 130 ezer forintért. Sajnos nem tudta használni, mert – bár a készülék látszólag kifogástalanul működött – egyáltalán nem hallott rajta jobban, mint készülék nélkül. Visszaküldte a forgalmazóhoz, aki két hét elteltével közölte, hogy a készülék tökéletesen működik és ennélfogva sem nem javítják sem nem cserélik. Végül találtam neki egy analóg készüléket 10 ezer forintért, amit próba-szerencse alapon meg is vásárolt. És működik! Azelőtt még soha nem viselt állandó hallókészüléket, ezért némi időbe tellett a megszokás. Ez volt másfél éve, azóta is az olcsót használja és a drága digitális ott áll a szekrényben. Na ennyit az ilyen drága dolgokról. Lenyúlás az egész. Sajnos a mai világ csak a pénzről szól és semmi másról. A készüléket itt szereztem be: http://www.kitekinto.com
Ajánlom mindenkinek.


vas. szept. 18, 2011 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
tubybb, a mások által fent emlegetett Whisper 2000 egy nyakba akasztható doboz volt, egy közepes méretű, pántos walkman-fejhallgatóval. A hallókészüléktől pszichológiailag idegenkedő öregeket is meg lehetett dumálni, hogy erről a kívülálló azt hiszi, hogy rádiót vagy magnót hallgat.
A mikrofonja a nyakban lógó doboz közepe táján volt, ha valaki kommunikálni akart a felhasználóval, akkor lehetőleg szembe állt vele. A tatának se kell a dobozt forgatnia, elég, ha ő fordul a beszélő felé, a nyakában lógó doboz fordul vele együtt. Így a mikrofon-fejhallgató távolság is viszonylag állandó, nem olyan nagy a gerjedésveszély. Még egy nagy előny, hogy nincs odadrótozva sehova, ha véletlenül feláll, nem tépi el a vezetéket.

Az igazi hallókészülékek kihasználják a csontvezetés alapján történő hallást is, de ennek a felírásához tényleg orvos kell, nem véletlenül, és időnként kontrollra is el kell menni.


kedd máj. 15, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Arra gondolsz, h van olyan unoka, aki csak a zsebpénz miatt...?

Az én tatám 94 éves, és sajnos alig-alig hallja azt amit mondanak neki. (és mivel tót, elsőre nem is érti meg). Nagyon lassan és jó hangosan kell vele beszélni, elég közelről.
Hallókészüléket nem akar. Ahogy néztem, semmilyen olyan megoldás nem lenne neki jó, amit a fülbe kell dugni. (Idős korra a fülszőr megnő, és nem lehet azt csak úgy kivagdosni)

Van ez a Philips márkájú fejhallgató, két nagy guga teljesen betakarja a fülemet. Én azt használom zenehallgatásra.
Nem hiszem hogy ő felvenne ilyet. Sőt szerintem semmilyen fejhallgatót nem venne fel. (tapasztalat)

Viszont az egyik barátomnál láttam olyan fülhallgatót, amit a fülre kell csíptetni, és ahogy belekapaszkodik, rászorítja magát.

Azt már tapasztalatból tudom, hogy egy idős embernek már nem úgy állnak hallószervei ahogy a fülhallgatógyártók megtervezték a fiatalabb generációnak, rászorítás helyett inkább csak lelógás lenne.

A másik meg az, hogy tud-e akkora hangerőt szolgáltatni, hogy meghallja rendesen. Nomeg mennyire hallatszódik ki az erősített jel, mert gerjedésveszély van.

---- mellékkérdés -------
Egyébként, ha valaki kap egy hallókészüléket, akkor nem úgy szokott lenni, hogy a hallásküszöbb egy idő után tovább csúszik, és akkor még tovább hangosítva ismétlődik a folyamat míg végül egyszer csak teljesen csend nem lesz?
-----

A hang általában minden irányból minden irányba terjed. Amikor sokat magnóztam (siheder koromban) észrevettem, hogy a szoba egyik sarkában letett magnó általi beszéd-hangfelvétel igen gyér, és olykor-olykor összemosódott a szöveg, a hallgatása fáradtságot okozott. (ez komoly, szinte elaludtam)

Nem volt elég az, hogy felhangosítottam. Akkor volt igazi, ha ott beszélgettek mellette.
Namost azt nem csinálhatom meg, hogy azt mondom a tatámnak, mindig afelé fordítsa a dobozt, akit épp hallani óhajt.

Két megoldást eszeltem ki!
Az egyik, hogy az egész szobát felszerelem irányított mikrofonokkal, és valami elektronika mindig azt fogja közvetíteni, ahonnan jön a hang és amelyik a legjobban érthető (bár nem is tudom pontosan mi alapján kellene ennek az elektronikának szelektálnia - Jó volna ha mondjuk el tudná különíteni a sarokban zúgó hútőt a szoba másik végében beszélő anyukámtól).

A másik ötletem az (ezt a beszélgetős TV műsorokban vettem észre), hogy az épp látogatóban lévő rokonok ruhájára kis csipeszeket aggatok egy mini mikrofonnal, ami szintén rádiós elven eljut a tatához.

Az előbbinél az volna a jó, hogy csak a fülhallgatóban kellene cserélni az elemeket, viszont a szobán kívül nincs más csak a nagy csendesség.
A másiknál hátrány hogy akkor bekapcsolni a kis pillangót (így neveztem el a csíptethető mikit :D ) rátűzni a rucira, aztán szólni a magáról megfeletkezett rokonnak hogy ne vigye mán el...
Aztán pedig kikapcsolni azt. Eltenni olyan helyre ahol megtalálható, és hát a hibalehetőségről ne is beszéljünk.
Viszont ez hordozhatóbb megoldás, ezzel még ki is lehet kisérni a vendéget az ajtóig, sőt még ott is lehet órákat beszélgetni (mint ahogy ezt sokan szeretik művelni :D )

Még ott van a rádiózavar veszélye is. Az összehangolás elég nehézkes, és a munkapontok és frekvenciák arról híresek, hogy szeretnek elvándorolni.
(Nálunk a szomszéd egy rádióamatőr, jó nagy antennávval a kertben, és nem szeretném ha megtudná, hogy a templomkertben ástam el a bankból lopott pénzt)

Szóval nem egészen olyan egyszerű a dolog. Én azonban mégis az elsővel próbálkoznék meg, a tata úgyis általában mindig ugyanazon a ponton ül a szobában, ott lehetne egy végpont, ahova csak bedugja a cuccot, és már hallgatható a szobában minden zaj-beszéd. (lehet hogy még a Kossuth rádiót is becsempészem a lehetőségek közé :D )


kedd máj. 15, 2007 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Mikor kipróbáltattam a nagymamámmal elsirta magát, azt mondta "már nem is emlékszem mikor hallottam a madárcsicsergést".


Vhááooo. :D Szóbeli vállverregetés! De tényleg! Kevés manapság az ilyen rendes unoka... :rulez:

Üdv
Inhouse


pén. máj. 11, 2007 7:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Sziasztok!

A potit tényleg meg kellett forditani a 7es láb és c2 között, igy már tökéletesen szabályozható a hangerő és még hangosabbra is lehet tenni mint elötte. Beépitettem egy nagy fülhalgató egyik fülesébe. A hangerőszabályzónak és a fülhalgató csatlakozónak volt is rajta hely a mikrofon meg a bekapcsologombot már nem volt nehéz rátenni. Belülről az egészet kiöntöttem ragasztópisztollyal, úgyhogy maximálisan tartós lett.
Mikor kipróbáltattam a nagymamámmal elsirta magát, azt mondta "már nem is emlékszem mikor hallottam a madárcsicsergést".

Köszönöm mindenkinek. :)


szer. máj. 09, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Valami olyasmi mint egy nagy tárcsa-kondenzátor, de ennél a két fegyverzet távolsága nem állandó, hanem a ráadott feszültségtől függően változik - így mozgatja a levegőt.


hétf. máj. 07, 2007 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Megtaláltam! :D

Van előtte egy kapcsolás, "szuper-hifi minőségű fejhalgató erősítő" címmel. Kettőstriódát használ a kapcsolás, és 400V= kell neki.
Azt írja, hogy elektrosztatikus fejhallgatóhoz van és 200V peak to p. feszt ad ki 1V p to p bemenő jel mellett.

Milyen az az elektrosztatikus fejhallgató???


vas. máj. 06, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
Vmelyik 96-2000 közötti Hobby Elektronikában volt egy áramkör, aminek az volt a neve, h. "Szuperfül". Asszem volt benne LM386, meg még egy vmilyen IC. És 9V-ról ment. 4-szeresen erősített - ami valójában túlzás, mert ha valaki szotyit evett 5 méterre, az már mennydörgésnek hatott. :) Amire én használtam: általános isk. osztálykiránduláson tisztán hallottuk, h. a vonat másik fülkéjében mit beszélnek a tanárok - és a faházakba is be tudtunk hallgatózni vele (a csajok dumáján kicsit meglepődtem 6-odikosként.. :roll:)

A Te célodra talán azért nem lenne alkalmas ez az áramkör, mert "túl jó" - minden kis zajt összeszed. Viszont egy 120-as parabolatányérral kiegészítve biztosan jól el lehetne szórakozni egy ház tetején, vmi forgalmasabb helyen, ahol az emberek megállnak beszélgetni...

Ebben volt:
HE 1997 Március 93. oldal


vas. máj. 06, 2007 1:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
totyo írta:
Megépitettem a kapcsolást, tök jól működik csak 1 baja van a magas hangokat jobban erositi mint a mélyeket. A 10 méterre lévő lány testvérem hangja ordit a 3 méterre levő tévéhez képest ami szinte nem is erősödött. Gondolom egy ilyen pár alkatrészből álló kapcsolástol nem is lehet többet várni.
Tudtok valamit javasolni hogy tudnám a mély hangokat is jobban erősiteni? :roll:

A potit nem így kötném be, hanem a tetejére menne a C2 kondi, a csúszkájára a 7-es láb.
Ez a változás rögtön hoz is valamennyi mély hangot, de C2-t növelhetnéd akár 1 uF-ra is.


pén. máj. 04, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Megépitettem a kapcsolást, tök jól működik csak 1 baja van a magas hangokat jobban erositi mint a mélyeket. A 10 méterre lévő lány testvérem hangja ordit a 3 méterre levő tévéhez képest ami szinte nem is erősödött. Gondolom egy ilyen pár alkatrészből álló kapcsolástol nem is lehet többet várni.
Tudtok valamit javasolni hogy tudnám a mély hangokat is jobban erősiteni? :roll:


pén. máj. 04, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
A verseny utcai piacon nemtaláltam nagyothalló készüléket, viszont az interneten találtam egy kapcsolást:
http://www.electronicsforu.com/electron ... ring%20Aid
Viszont a kimenet egy mono 32ohmos fülhalgató. Szerintetek elég ha csak egy mono sztereó átalakitot veszek (http://www.hqvideo.hu/info/hu/ac-002.html); vagy jobb ha beépitek egy 16 ohmos ellenállást pluszba és a bal-jobb oldalt rövidre zárom?


csüt. máj. 03, 2007 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vmelyik 96-2000 közötti Hobby Elektronikában volt egy áramkör, aminek az volt a neve, h. "Szuperfül". Asszem volt benne LM386, meg még egy vmilyen IC. És 9V-ról ment. 4-szeresen erősített - ami valójában túlzás, mert ha valaki szotyit evett 5 méterre, az már mennydörgésnek hatott. :) Amire én használtam: általános isk. osztálykiránduláson tisztán hallottuk, h. a vonat másik fülkéjében mit beszélnek a tanárok - és a faházakba is be tudtunk hallgatózni vele (a csajok dumáján kicsit meglepődtem 6-odikosként.. :roll:)

A Te célodra talán azért nem lenne alkalmas ez az áramkör, mert "túl jó" - minden kis zajt összeszed. Viszont egy 120-as parabolatányérral kiegészítve biztosan jól el lehetne szórakozni egy ház tetején, vmi forgalmasabb helyen, ahol az emberek megállnak beszélgetni...


szomb. ápr. 28, 2007 0:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Tényleg emlékszem, vagy 10 éve árulták. Pont egy ilyenre volna szükségem. Péntek van, megyek hétvégén megnézem a verseny utcai piacot mi a kinálat...


pén. ápr. 27, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Régen sokat reklámozták a Whisper 2000 nemű cuccot, nem emlékszel rá? ;-)))
A fater "megörökölte" valamelyik idős rokontól, néha elviszi vadászni: szerintem meglepően jó! Egy kics zsebrádió méretű kütyü, benne egy eléggé érzékeny mikrofon, hozzá egy füles. Kicsi a zaj, és tiszta a hangja. Próbálj meg felhajtani egyet, hátha valakinek a valakije az ismeretésgi körödben vett ilyet anno...

http://www.householdgoods.com/whisper-two-thousand.html

Üdv!


szer. ápr. 25, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
bit_vector írta:
azért a nagyothalló készülék szerintem nem csak ennyiből áll, nem véletlen, hogy fülészek állítják be általában a mérési eredmények birtokában. Az újabbakban frekvenciakorrekció is van, sőt, némelyik olyant is tud, hogy ha alaphangon sípol az ember füle (pl. meszesedés miatt nyomás alatt lévő ideg szokott ilyent tenni), akkor azt is elcsendesíti.
Mindegyikben van már jónéhány éve (évtizede) trimmer potikkal ill. az újabbakban számítógéppel módosítható freki korrekció.

Azért ültetik be a pácienst a süketszobába fülessel a fején és különböző magasságu hangot kell hallgatnia és jelezni amikor épp meghallja (vagy épp eltűnik a hang), hogy fel tudják térképezni a frekvenciafüggő érzékenységet. Ennek alapján lehet belőni a korrekciót.


bit_vector írta:
alapesetben deszkamodellnek jó csak.. de lehet, hogy a nagyi füle bizonyos tartományokban jobban fog károsodni, mint ha egyfolytában hallózna... (pl az erősítés frekvenciafüggése, a nagyi fülérzékenységének a frekvenciafüggése beleszól a dologba)
Persze, hogy a Walkmant is hallja majd a nagyi amikor éppen a fülébe kiabál.
..hogy esetleg árt neki..

Sokszor a járműveken utazva a menetzajt átharsogva hallatszik egy-egy úriember füléből a tüc-tüc ..ennyi erővel ő is károsítja a hallását fiatalon.
Nem kell megvárnia a nagyapa kort ehhez, hogy egy rosszul beállított nagyothallóval tehesse tönkre a fülét. Egyébként minden mesterséges dolog egy bizonyos (hang v. elektro.) sugárzási szint fölött lehet ártalmas. Ilyen világban élünk.
Persze ettől még nem kell a nagyinak még jobban elrontani a hallását.
Mindezzel együtt abban az életkorban már többet használ mint árt.


Az új készülékek fülcsengést elnyomó funkciója arra alapul, hogy olyan mesterséges zajszintet kelt ami elfedi a fülben (agyban) keletkező hangot (ingerületet).


kedd ápr. 24, 2007 0:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 12:48
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
azért a nagyothalló készülék szerintem nem csak ennyiből áll, nem véletlen, hogy fülészek állítják be általában a mérési eredmények birtokában. Az újabbakban frekvenciakorrekció is van, sőt, némelyik olyant is tud, hogy ha alaphangon sípol az ember füle (pl. meszesedés miatt nyomás alatt lévő ideg szokott ilyent tenni), akkor azt is elcsendesíti.

alapesetben deszkamodellnek jó csak.. de lehet, hogy a nagyi füle bizonyos tartományokban jobban fog károsodni, mint ha egyfolytában hallózna... (pl az erősítés frekvenciafüggése, a nagyi fülérzékenységének a frekvenciafüggése beleszól a dologba)

üdv.


hétf. ápr. 23, 2007 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
totyo írta:
balu1 írta:
Szóval szombat-vasárnap a Verseny utcában a keleti pu.-hoz közelebbi kaputól nem messze

A verseny utcai piac vajon hétköznap is nyitva van?

... szombat-vasárnap a Verseny utcában a keleti pu.-hoz közelebbi kaputól nem messze.

A hét többi napján csak elvétve találsz ott árust és vevőt is.
A két hétvégi napon viszont szinte félre kell lökdösni v. kerülgetni kell mindenkit ha tovább akarsz menni.

Tehát csak a kettő hétvégi nap jó, mint pl. a mai és a tegnapi volt.
Az viszont sohasem biztos, hogy mindig kint van akit egyszer ott láttam.
Egyébként nagyothalló készüléket láttam ott másfajtát is itt-ott.
Szerintem jó alaposan érdemes nézelődni.

Van ott a szárított kutyagumitól a döglött kitömöt rókán keresztül minden,
egészen a nagyothallós cuccig bezárólag, csak kell tudni válogatni közben, mi mit ér.


vas. ápr. 22, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat! Valószinű akkor elöször megnézem a verseny utcai piacot, ha ott nem találok akkor nekiesek a walkmannak.

A verseny utcai piac vajon hétköznap is nyitva van?


vas. ápr. 22, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Hali!
ha nem akarod bántani a walkmant, van 1 olyan javaslatom, hogy veszel
egy 1.2V-os AAA elemet(ha nagyon nagyot hall a nagyi akkor 9 voltosat inkább),elektret mic-t+ pár tranyós erősítőt(bontott tranyók is jók) összedobsz próbanyákon, össze csatolod őket 100uF/10V picike elkókkal, (1.2V esetén elfér az egész 1 gyufásdobozba is-bár ha nagyi ráülhet, esetleg masszívabb hasonló dolgokat is kaphatsz készülékdobozként)poti hangerő: az utolsó fokozat emitterébe teszel egy alkalmas, mondjuk 100 ohmos potit, ami feltekerve visszafogja az erősítést. Lehet kapni potihoz forgatógombot meg kapcsolókat is sok méretben. (a nagyi a walkman hangerőszabályzóját sem hiszem hogy egykönnyen meg bírja fogni)
Javaslatok:(nekem beváltak mic előerősítőnek)

MIC: egyik kivezetés a negatívra, másik és a +táp közé nekem 3.3Kohm válik be 1.2V táp esetén, kettő közötti pontról egy csatolókondival(pl 100uF10V(vagy kevesebb volt az jobban elfér) elkó)leszeded a jelet

ERŐSÍTŐ:bármely bontott npn tranyó megteszi szinte, hangfrekin bármi elmegy.100kOhm a bázis és + közé, 1kOhm a kollektor és + közé a nekem bevált értékek. Az utolsó foknak tegyél valami nagyobb méretű tranyót, az picikét melegedhet, meg a bázis ellenállása is kisebb legyen.

Nekem 2 fokozattal azt is látom a szkópon amit a szoba másik végén beszélek, kb akkora vagy több feszültséggel, mint amit a walkmanem adni szokott.
fülbe rakható zsebrádió fülest meg kaphatsz elég olcsón, vigyázz, csak az AC komponenst engedd rá, úgy lesz szép hangja."
Vigyázz, csatlakozója nem szabványos, egyik csatornát az egyfüles fajta rövidrezárja, walkmanba csak 2füles verzió ajánlott.


szer. ápr. 18, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A walkmant ha meghagyod eredeti funkcióra is használhatóan és
véletlenül benyomja a nagyi a playt, akkor nem tudod mitől lett vidám.
Főleg ha valami nosztalgia zene van benne.

Már elnézést, hogy ezzel viccelődök de nekem is volt egy nyolcvanvalahány éves nagyikám
aki szegény a végefelé már alig tudott felkelni az ágyból, azt is csak segítséggel.

Most egy aranyos off történet következik:
Akkoriban volt divatban a CB rádió és jöttek haverok Hilti ütvefúróval átlyukasztani a
beton panel falakat, hogy az antenna káblet be tudjuk húzni.
Azt nem kell mondanom az ütvefúrónak milyen hangja van.
Ettől az addig elesetten fekvő nagyikám önállóan energikusan kiugrott az ágyból
és kijött a szobájából és elkezdett kiabálni a haverokkal.
Kiosztotta őket, hogy menjenek a.. mondott szépeket hova menjenek zörögni.

Azután később már csak úgy emlegették, hogy mi van a hilti terápás nagyival?
Végülis a Hilti fúrógép hangja adott szegénykémnek akkora erőt,
hogy egyedül lábra álljon és kijöjjön a szobából mondani a magáét. :)


szer. ápr. 18, 2007 16:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ilyeneket árultak vasárnap a verseny utcai piacon!
A Keleti pu. felé eső végén van egy édességes stand és mögötte kicsit megemelve egy büfé épület ami mögött már a kerítés van.
Ott a büfé magasított részén kell elindulni a piac távolabbi kijárata felé, elhaladsz egy stand mellett és amikor onnan kiérsz csak 20-40 métert ott voltak a földön kirakva gyári dobozban használatlan régi félgyufásdoboznyi nagyothalló készülékek.
Szerintem neked pontosan az kellene mert a kezelőszerv sem lehetett kicsi ahogy visszaidézem. Akkor nem érdekelt így árat nem kérdeztem, viszont ott minden olcsó és azt is majdnem felére lehet alkudni.
Szóval szombat-vasárnap a Verseny utcában a keleti pu.-hoz közelebbi kaputól nem messze az édességes mögött a büfétől 20-30m a kerítés, majd a bódé mellett. ..de ott már nézd mi van kirakva mert ott volt.
Nekem a nagyothalló füldugóról tűnt fel. Ott volt egy csomó szépen sorban dobozolva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 szer. ápr. 18, 2007 16:57-kor.



szer. ápr. 18, 2007 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Szerintem működne, csak a magnó lejátszási korrekciót ki kellene kötni. Egy elektret mikrofon szerintem beköthető a lejátszófej helyére, talán egy kis elkó közbeiktatásával. A mikrofonnak táp kell, ez a készülékben adott. Van olyan walkman is, amiben van beépített elektret mikrofon, ezeket diktafon céljára gyártották, szerintem olcsón be lehet szerezni ilyet is. De szerintem még egy régi zsebrádió is alkalmas a célra, sőt még inkább.

Azért a walkmannak is elég pici hangerőszabályzó gombja van ám!


szer. ápr. 18, 2007 13:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Hallókészülék olcsón hogyan?
Sziasztok!

A nagymamám sajnos nagyot hall de ezek az apró kis nagyothalló készülékek nem jók számára mert a kis hangerő-tekerőgombot nemérzi az ujjával.
Egy fülhalgatós walkman-ra gondoltam mint nagyobb darab készülék, mert pont van egy ilyen itthon. Gondoltam az olvasofej helyére valahogy be kellene iktatni egy mikrofont, de sajnos nemtom működne e illetve milyen mikrofon kellene? De ha van valamilyen más ötlet azt is szivesem venném.

Előre is köszönöm.


szer. ápr. 18, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség