Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 7:54



Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 
Fa hasító gép 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
köszi hogy időt fordítottál ügyes bajos dolgaimra.
ugye ugye hogy nem egy nagy ördöngösség.
szerintem egy huszasból meglessz:)
a Hykomol viszont tényleg drága.

üdv
bandi


kedd nov. 08, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás fa hasogató gép
Üdv Mindenkinek!
Egy autószerviz olyan akár egy gyóntatószék, mindenki elmondja az okosságait akár kéretlenül is.Meló közben felvetettem az instrumentum promlematikáját egy tüzépes ügyfelemnek, erre meghívott a telepére és megnézhettem egy házi készítésű, ipari méretű eszközt. A masina áll egy 120-as i-gerendából készített 1800x800-as keretből. Középen belógatva
csapszeges rögzítéssel a kettős működésű munkahenger, rajta a hasítóékek. A munkahenger egy rakodógép alkatrésze volt fénykorában.
A hidraulika szivattyú és a vezérlő "modul" MTZ traktoré volt valamikor,
az olajtartály egy kiszuperált tüzoltókészülék. Mivel a forgóasztalos megoldáshoz esztergályos kellet volna, ezért a farönköket egy kerekeken mozgatható szánszerkezetre rakják, amit ellensúly segít mozgatni. A meghajtás működik 2KW-os villanymotorral, ill.akár traktorrol is lévén hogy ők szalagfűrésszel együtt használják.
A méretezés a rendelkezésre álló anyagok számbavételéből állt...
Mivel sem digit fényképezőgépem, sem szkennerem nincsen marad a mese,egyenlőre érjétek be ezzel..
Remélem,hogy tudtam egy keveset segíteni,jó próbálkozást!


kedd nov. 08, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
A trapézos autóemelőre gondoltam én is, csak ott a talpához képest a "tekerő" távolodik, motort fixen szerelni nem lehet. Izomból egy próbát azért megérne. Úgy néz ki az esztergálást, hegesztést nem lehet elkerülni, akármilyen szívó szuszogó tököm-lököm ketyere készül is. Ha sikeres lesz a mintapéldány, akkor bandita szakmányban darabolhatja a környék összes fáját :D .


kedd nov. 08, 2005 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Gafly (-1)->autóemelő kettős működése:
-gravitációs (nehéz ék) halott ötlet, űgyis beszorul...
-segédpneumatika/hidraulika (+ 1 henger)-yamilyen igénytelen vagyok tuti, hogy kerékpárpumpából csinálnám... :twisted: (a kínai lábpumpa túl kicsi löketű...), de a feldörzsárazott vízcső is jó...()
-ellenrugó (gyengíti a nyomóerőt!!!)
-olaj vákuumos visszaszívása-> halott ötlet-> űrű olaj, max -1bar, szűk csőkeresztmetszet fojtása... tuti, hogy megszakad a folyadékoszlop
ennyi jutott eszembe->válogass

Gafly (-2)->egyre gondoltunk...


kedd nov. 08, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Egyebkent szerintem szinte nulla befektetessel
mechanikus autoemelovel csinalhatsz egy
kezihajtasu probat, csak ugy tapasztalatszerzes
celjabol.....


kedd nov. 08, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> autoemelõt hogyan lehetne kettõs mûködésûre megoldani?

Most hogy igy belegondolok, nem is biztos hogy
kell hidraulikus emelo. Akar egy egy szima trapezos
mechanikus emelovel is meg lehetne probalni.
Ott szimpla menetiranyvaltas kell csak, meg egy jo
attetel.

Hidraulikus krokodil emelot meg nem hasznaltam,
azt se tudom hogy azt tekerni kell-e, vagy pumpalni.
Meg mivel lehet leengedni.
Gyanitom hogy pumpalni kell mint a bekat (akkor
mar a meghajtasa sem egyszeru).
Es ha kulon gombbal kell leengedni, akkor valoszinuleg
valami rugot is kell beleepiteni ami visszahuzza...


kedd nov. 08, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Poénnak szántam a pic-et.
Igaz ami igaz nagy f***ság volt 8)
autoemelőt hogyan lehetne kettős működésűre megoldani?
Legelőszőr én is a gravitáció módszerre gondoltam, de elvetettem a mérete, a hirtelensége és a veszélyessége miatt.

üdv
andrás


kedd nov. 08, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Dmaster->nem jó! a fa rugalmas... hatalmas súly kellene
Nem értem mi a gond! Egyszerű. Vagy egy:
-hidro dugattyú + hidropneumatikus nyomássokszorozó
-autóemelő (extra manuális üzemmód)
-nagy nyomatékú motor + vonóorsó
Vagy valami egyéb furmányos ötlet.

nem szabad túlzihálni...
A másik gondom:
Hol van ebben az elektronika?!?
Lelkemnek kegves lenne, ha egy asszinkron motor PWM fordulatszabályozása, vagy egy egyenáramú motor áramgenerátoros leégés elleni védelmével, vagy vmi erősáramú elektronzaklatással matatnánk. Pill. ebben a szerkezetben csak a kezelő karórája az elektronikus. Szerintem okafogyottá vált a topic.
Javaslom, hogy járjuk inkább körül a fahasítógép motorjának mérését, szabályzását, vezérlését


kedd nov. 08, 2005 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 136
Hozzászólás 
És mit szólnál a következő megoldáshoz:

A függőlegesen mozgó, nagy tömegű éket egy emelő felhúzza 1-1,5 m magasra, majd elengedi, és az ék a saját súlyánál fogva lezuhan, rá a kuglira. Nem kell nagy erőt kifejteni a fába nyomáskor, csak némi helyzeti energiát felhalmozni az ékben, és a gravitáció megteszi a többit. Felhúzáshoz elegendően nagy áttétellel nem is kell nagy teljesítmény, csak türelem. :D


kedd nov. 08, 2005 7:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
bandita írta:
meg egy 16 F 84 egy kék háttérfényű 160*80 as LCD kijelzővel :twisted:


:) :D :lol: :P :twisted:

U.i.: Mi a francot csinálok ilyenkor még itt??? :D


kedd nov. 08, 2005 1:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Hidraulikát kellene midnenképp alkalmazni, szerintem is.
Igaz hogy már rémisztgettek a hidraulikaolaj árával, meg eldurran a tömlő, meg drága munkahenger stb stb.
Próbálom leképezni az agyamban amit Po La írt, talán sikerül is.
Valószinű jobb lenne azt megvalósítani mint az én elképzelésemet.
az én elképzelésem eddig:vizszintesen kerülne bele a kugli, vájuszerű valami a földtől kb 1-1.5 m magasan.lenne egy emelő-része ami felemelné a kuglit, utána mikor a lift felért és megdől, belegurul a vájúba, ahol megáll mert útját állja egy zsalu.Elindul az ék széthasítja a fát, majd miután megvolt visszahuzodik, kinyit a zsalu leesik az aprofa addigf a lift már emeli is fel a következő kuglit zsalu lezár és így...
most már csak alkatrészek kellenek hozzá. meg egy kis idő.
meg egy 16 F 84 egy kék háttérfényű 160*80 as LCD kijelzővel :twisted:

hali
andrás


kedd nov. 08, 2005 1:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> az AUTÓEMELÕ!!!!

Hogy neked mennyi eszed van :)))))))

Jopar reklam szorolapban hirdetnek
akcios krokodil emelot. Szerintem
konnyet at lehet alakitani...


pén. nov. 04, 2005 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Oh, hát az alap nem jutott az eszembe...
az AUTÓEMELŐ!!!!
nagy löketű teleszkóphenger 0,5-1 tonnás teherbírással...

de mi lenne benne az elektronika?!?
közben a táskarádiót hallgatni?!?


csüt. nov. 03, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás fa hasogató gép
Üdv mindenkinek!
A fa hasogatására az osztrákok egyszerü felépítésű hidraulikus gépet használnak, veszik a szatócsnál mert megtehetik (mikor kint jártam kb. 100000 huf-nak megfelelő összegért mérték a falusi vasboltban a de luxe változatot...
Pic az nincsen benne de ÉV relé 1,5 KW-os motor, szivattyu ,kettős működésű munkahenger az van benne! Egy forgatható asztalra felrak a sváb max. 5 db 20-30 centi fosszu kuglit meghuzza a vezérlőkart, a munkahenger végére erősített hasítóékek elvégzik a munkát .Van rajt egy biztonsági rács ami véd a kirepülés káros hatásaitól. A gép elég termelékeny, főleg akácfa esetén.
Az egész hóbelevanc méretre és alakra az autószervizekben használatos
hidraulikus présre hasonlít.Képem sajnos nincsen róla,de egy kis fantáziával pótolhatod.Sok sikert egy esetleges megépítéshez!


szer. nov. 02, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

James555-> léghenger dugattyújának felülete az egyik oldalon kisebb->ott a dugattyúrúd. a pluszoldal (kifelé löki a dugattyút) mindig erősebb, mint a "mínuszoldal"

Lehetne hidropneumatikát használni. Nem kell szivattyú, csak légnyomás. Igaz gyengébb, de nagy felületű dugattyúval...
Házi buheraszakkörnek pedig ideális lenne a elekztromotor némi vonóorsóval megspékelve.

legyen egy kicsit elektronközeli a probléma! Nem igazán elektro. a téma...
Minek akartok mániákusan PIC-et belezsúfolni?!?
pár relé elég...
Bár arra nagyon jó lenne, hogy terhelés nélkül a motor (vagy Dhalander, vagy inkább egyenáramú, főáramkörös jószág-> nem vicceltem a gk. indítómotorjával...) villám üzemben sendereg, terhelésnél a tekercseket védeni kellene. Bár a motor fordulatszáma terhelésfüggő.
A gyertyánfa bosszúja c. színes feliratos orosz filmet a Gulágon sem szerették....

ooops! megvilágosodtam!
láttam ilyen gépet!
hidrohenger (elég a rövid) ami egy rúdon egy "kilincsművel" lépteti előre az éket. Lefelé az ék hernyózik. Felfelé hogyan jön vissza, aztatat nem tudom.


szer. nov. 02, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Pneumatika ide szerintem nem jo,
mert a levego osszenyomhato.

Tehat amikor elhasad a fa es kisebb
lesz a terheles, akkor "begyorsul".

Vagyis nem csak az ujjadat tudod vele
levagni, hanem a szetrepulo darabokkal
kupan is tudod vagni magad vagy masokat :)))))

Hidraulika/menet ilyen szempontbol sokkal
jobb. En menetesen csinalnam.
Vagy amit eppen talaok a roncstelepen.

Szolnok elott a 4-es uton van egy gepbonto.
Ha veletlen arra jarsz lehet hogy erdemes
korulnezni....


szer. nov. 02, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Lehet ilyet venni régi találmány, én hidraulikusat láttam párat, ott egy munkahengerren van olyan hasító szerszám amilyen nagyságúra akarod a fát, azt nekinyomja a rönknek és már kész is a hasítás.
Olyan mint egy masszív vájú (j vagy ly? :) ) csak bedobod a rönköt, nyomsz egyet és veheted ki a készet.
Ennél egyszerűbb nincs is.
Esetleg ha kell bele pic, akkor kell még egy munkahenger ami felétesz egy rácsot, hogy ne tudj odanyúlni.
Ehhez a reteszelést csinálhatod meg pic-kel....
Esetleg még egy ami kinyitja az alját, hogy kipottyanjon a hasított fa...

Kell hozzá egy villanymotor, egy hidraulika szivattyú, egy szelep, egy munkahenger meg némi vas.
Mindent össze lehet szedni a roncstelepen valami régi teherautóról vagy tarktorról.
http://www.toolcenter.com/fisch/log-splitter.html


szer. nov. 02, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
kösz a sok okosságot!
Valóban megkérdőjelezhető hogy van e értelme ilyennek de ahogy apámat ismerem inkáb felvágja ő maga vagy felvágatja valünk 5 év mulva is ugyanugy a fát de nem fogad ehhez külön embert.
Ezért látom értelmét egy ilyen gépnek.
És biztos össze lehet szedni hozzá fillérekből az alkatrészt ebben a mai roncstelep világban

köszi

üdv
bandita


szer. nov. 02, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
kell a tartály elektromos kompresszorral és nyomáskapcsolóval. A a tartályban biztosított tehát a beállított nyomás. legyen pl 10 bar. Kell egy szolenoidszelep (áram hatására nyitó szelep) ami bevezeti a levegőt egy hengerbe a dugattyú felé. Áram hatására kinyit a szelep és a sűrített levegő lenyomja a hengert és egy hajtórúdon keresztül egy éket nyom a fahasábba és összenyom a herger belsejével egy rugót. Kell egy kipufogó szelep megint egy szolenioddal. Ez a szelepet egy nyitórelével tápálod, teht akkor nyit, amikor a másik zár és fordítva. Amikor a fa széthasadt az áramot lekapcsolod, ekkor lezárt a sűrített levegő feéől a tartűly és a nyitó relé is elenged, tehát zárja a kipufogó szolenid áramkörét és a nyomás leesik, a rugó visszatolja a dugattyút. Tehát egy pillanatkapcsoló benyomásakor az ék belenyomódik a fába, a kikapcsoláskor visszahúzodik eredeti helyzetébe. Beteszed a fát, gombot benyomod, a fa széthasad, te ezután a gonbot elengeded. Nem automatikus, de kézi erő helyett gép végzik a munkát. Ehhez a géphez fillérekből be lehet szerezni az alkatrészeket egy vastelepről és kivitelezni se nehéz.

üdv. RGB


szer. nov. 02, 2005 11:12
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
"... úgy kösd be, hogy a szárak HÚZVA legyenek. Kicsit kisebb a felület, és így az erő is, de nagyobb löket lehet a csárak kihajlása nélkül ..."

Az ok hogy húzásnál nincs kihajlási veszély meg ilyesmi, de azzal mit szeretnél mondani hogy kisebb a felület és az erő?


szer. nov. 02, 2005 6:46
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Ha léghengert/menetes orsót akarsz használni, akkor úgy kösd be, hogy a szárak HÚZVA legyenek. Kicsit kisebb a felület, és így az erő is, de nagyobb löket lehet a csárak kihajlása nélkül. A Praktikerben lehet kapni elektromosat 40.000HUF-ért.
Kétkezes indítás illik.... ...Vagy pótujj
önindítómotor van a környéken?
terhelésfüggő fordulatszám, hogy ne őszülj meg.
Ha extra hard üzemmódot akarsz, akkor egy légkalapács lökhetné az éket :twisted: Persze elképzelhető, hogy a leeső hasáb eltöri a lábad :roll:


kedd nov. 01, 2005 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én söratomot akarok hasítani, mint Ifjú Einstein :)


kedd nov. 01, 2005 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Erre gondoltam én is.


kedd nov. 01, 2005 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
balu1 írta:
gerry írta:
Már csak egy dolog érdekel, hova akarod a Pic-et beépíteni?
Tán a fejsze éle alá? ..akkor nem szőrszálhasogatás hanem pic hasítás lenne.
Tovább gondolkodva, ha oda egy atommmagot tennénk akkor... Jézusom, mindjárt feltalálom az atombombát :shock:

nem ezt nevezik megszakítás kezelésnek? :)
Egyébként szerintem sem kifizetődő egy ilyen gép. Amennyibe kerül a kifejlesztése és az anyag annyiból több évre elegendő fát összevág neked egy munkanélküli. Ő is jól jár meg te is.


kedd nov. 01, 2005 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
balu1 írta:
gerry írta:
Már csak egy dolog érdekel, hova akarod a Pic-et beépíteni?
Tán a fejsze éle alá? ..akkor nem szõrszálhasogatás hanem pic hasítás lenne.
Tovább gondolkodva, ha oda egy atommmagot tennénk akkor... Jézusom, mindjárt feltalálom az atombombát :shock:


csak az atomhasítást! Azt pedig használhatod békés célra is, pl. melegvíz... :D


kedd nov. 01, 2005 18:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gerry írta:
Már csak egy dolog érdekel, hova akarod a Pic-et beépíteni?
Tán a fejsze éle alá? ..akkor nem szőrszálhasogatás hanem pic hasítás lenne.
Tovább gondolkodva, ha oda egy atommmagot tennénk akkor... Jézusom, mindjárt feltalálom az atombombát :shock:


kedd nov. 01, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
bandita írta:
Látom egyesek nem hasogattak eleget életükben :lol:
A fejszés megoldást ismerem, csak kissé kényelmetlen az üzemeltetése.
Leirom mégegyszer:olyan gépre lenne szükség ami házilag kivitelezhető,
és a kugliba vágott fát 4-5 cikk re /azaz hasított, kazánnal kompatibilis üzemanyagra/ hasítja.
Annyi szabad kapacitásu okos ember van itt a fórumon, hátha lesz belőle valami.
A vezérlés azért kapna nagy hangsúlyt, mert biztonságtechnikailag sem ártana ha megfelelne a kor igényeinek, és az sem lenne hátrány ha gyorsabban dolgozna mint az "analóg" fejsze.
De felőlem poénkodhatunk is.
üdv
köszi


Szia!
Egy a sógorokhoz igen közel lakó haverom készített hasogató szerkezetet. Állítólag odakint nagy a kereslet a sok kandalló miatt, neki meg volt anyaga bőven, és elegendő sütnivalója, hogy kitaláljon egy biztos szerkezetet. El is készítette, és már használta is. És még mind a tíz ujja megvan! :D A titka, hogy a lassan járj, tovább érsz technikát fejlesztette tovább, és hidraulikát alkalmazott. Szóval adott egy nagylöketű, és viszonylag nagy átmérőjű kettős működésű munkahenger, egy masszív ék a végére, egy erős gépalap, ami a rönköt vízszintesen tartja, és a végét megtámasztja, hogy ne szabaduljon. Ehhez kell még egy elegendően nagy teljesítményű hidraulika szivattyú és valamilyen erős motor. Ő egy kis Diesel-motort használt, de szerintem, ha nem egy tanyán akarsz vele dolgozni, akkor jobb a villamos meghajtás. Szóval nagyjából ennyi. Minél hosszabb a munkahenger lökete, annál hosszabb kugli mehet bele, és ráérsz utána feldarabolni rövidebb darabokra mondjuk körfűrésszel. De egy kis ügyeskedéssel a körfűrész, akár több is, felintegrálható a gépállványra, és egy lefelé irányuló mozgazó berendezéssel kész darabokat kaphatnál. Legalábbis a haver most ilyenről álmodik, és állítólag látott már ilyen berendezést.
Persze, ha tényleg csak saját célra kell tüzelőt aprítani, akkor nem éri meg ennyit költeni rá, mert egyik megoldás sem lesz olcsó. Pneumatikában egyébként nem érdemes szerintem gondolkozni, mert túl nagy méretű munkahenger kellene a szükséges erőhöz. A mechanikus viszont több száz éves jól bevált technikán alapszik, de az is dög nehéz, és én is csak valami manipulátorral piszkálnám alatta a rönköket. Szeretem az ujjaim! :)
Egyébként sok szerencsét a dologhoz!


kedd nov. 01, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Hali mindenki!

bandita kollégánk erre gondolt

Kép

Sztem idő, anyag pocséklás az egész. Jobban jársz, ha elviszed egy fatelepre, nyomsz két sőrt a fanyűvőnek és ő majd felhasogatja.

Már csak egy dolog érdekel, hova akarod a Pic-et beépíteni?


kedd nov. 01, 2005 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Épp ma láttam az egyik hirdetési ujsiban készen ilyen gépet talán praktiker vagy baumax. esetleg metro cask nem tudom melyikben nem is horror ár , ha valaki évente felaprit vagy 100 mázya fát akkor talán megéri, nekem mindenesetre felvágták a kb 50 mázsát behordással együtt kb 10 ezerért és hozzá se nyultam.
OZ


kedd nov. 01, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Miért nem kör-, szalag- vagy láncfűrészben gondolkodol? Az sokkal olcsóbb lehet.


kedd nov. 01, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Persze ha a családi ház udavarát szeretnéd beépíteni akkor a fenti ábra szerint megépíthető egy ilyesmi gépezet.
Egyből szakmát válthatsz és fel lehet venni megrendeléseket az erdőgazdaságtól. :D
Így már biztosan kifizetődő lenne.


kedd nov. 01, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
bandita írta:
Deee valami ilyesmire gondoltam!!
Ha valaki egy képet tudna róla vadászni...

üdv
andrás


Kép


kedd nov. 01, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
bandita írta:
..olyan gépre lenne szükség ami házilag kivitelezhető,
és a kugliba vágott fát 4-5 cikk re /azaz hasított, kazánnal kompatibilis üzemanyagra/ hasítja.
A vezérlés azért kapna nagy hangsúlyt, mert biztonságtechnikailag sem ártana ha megfelelne a kor igényeinek, és az sem lenne hátrány ha gyorsabban dolgozna mint az "analóg" fejsze.
Azt nem tudom, a gazdaságosságra gondoltál-e?
Ha ez neked most kell a tél elején egy hétre, hogy azután egész évben pihenjen, háát..
Akkor gazdaságosabb lenne egy embert fogadni aki "programozni" bírja két kézzel az analóg fejszét a munka befejeztéig.

Szóval itt nem pic programozáson van a fő hangsúly hanem a szükséges időre bérelhető, a hasító tömeget megfelelő energiával mozgató, döntési-végrehajtási logikával és megfelelő erőátviteli rendszerrel rendelkező bioenergetikai szerkezet "a favágó" szükségessége fogalmazódik meg.
...hacsak nem vagy tüzép tulajdonos. ..mert akkor a rendszeres használat okán tényleg kifizetődőbb egy gép.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 kedd nov. 01, 2005 17:03-kor.



kedd nov. 01, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Deee valami ilyesmire gondoltam!!
Ha valaki egy képet tudna róla vadászni...

üdv
andrás


kedd nov. 01, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
bandita írta:
Látom egyesek nem hasogattak eleget életükben :lol:
A fejszés megoldást ismerem, csak kissé kényelmetlen az üzemeltetése.
Leirom mégegyszer:olyan gépre lenne szükség ami házilag kivitelezhető,
és a kugliba vágott fát 4-5 cikk re /azaz hasított, kazánnal kompatibilis üzemanyagra/ hasítja.
Annyi szabad kapacitásu okos ember van itt a fórumon, hátha lesz belőle valami.
A vezérlés azért kapna nagy hangsúlyt, mert biztonságtechnikailag sem ártana ha megfelelne a kor igényeinek, és az sem lenne hátrány ha gyorsabban dolgozna mint az "analóg" fejsze.
De felőlem poénkodhatunk is.
üdv
köszi


Ja most már értem :idea: :idea: :idea: . Akkorneked olyan szerkezet kellene, ami a tüzéptelepeken is van. Nos hölgyeim és uraim ez a következőképpen néz ki.
Van egy libikóka szerkezet melyen van két balta (kinek fejsze) szerü vas ék ezek alatt asztal, a libikóka mű, mindenki ismeri egyik oldalra, majd a másik oldalra billen és közben idecsap odaüt, pláne jól müködik, ha van is alatta fa.
Ide aztán kell a biztonságtechnika, láttam már embert, akinek rácsapott a kézfejére, szabájósan kettényitotta, brrrzz. Én nem tennék alá kulit :D .
Ja kell hozzá egy baromi nagy lendkerék, ami nyomatékot, lendületet ad a vágásnak.

De lehet a témanyitó nem erre gondolt.
Akkor én a Pices megoldásra szavaznék.!


kedd nov. 01, 2005 14:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gerry írta:
watt írta:
fát vágni


Akkor két darab Fa hasító ék meg egy jó nagy fejsze, meg baromi nagy erõ


helyesebben: "két darab fahasító ék..."


kedd nov. 01, 2005 14:10
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Látom egyesek nem hasogattak eleget életükben :lol:
A fejszés megoldást ismerem, csak kissé kényelmetlen az üzemeltetése.
Leirom mégegyszer:olyan gépre lenne szükség ami házilag kivitelezhető,
és a kugliba vágott fát 4-5 cikk re /azaz hasított, kazánnal kompatibilis üzemanyagra/ hasítja.
Annyi szabad kapacitásu okos ember van itt a fórumon, hátha lesz belőle valami.
A vezérlés azért kapna nagy hangsúlyt, mert biztonságtechnikailag sem ártana ha megfelelne a kor igényeinek, és az sem lenne hátrány ha gyorsabban dolgozna mint az "analóg" fejsze.
De felőlem poénkodhatunk is.
üdv
köszi


kedd nov. 01, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Idézet:
A Pic meg vezérelhetné mondjuk, hogy nedves kézzel, vagy száraz kézzel kapcsolom be a gépet és akkor riaszthatna, hogy vigyázz! áramütés veszély.

vagy levagta az ujjad veget. ;]


kedd nov. 01, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
watt írta:
fát vágni


PIC-el? :D

melós lesz!


kedd nov. 01, 2005 13:58
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
watt írta:
fát vágni


Akkor két darab Fa hasító ék meg egy jó nagy fejsze, meg baromi nagy erő


kedd nov. 01, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
fát vágni


kedd nov. 01, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
első elképzelésem az, hogy a "fahasító" egy szó, ebben az értelemben.

Második elképzelésem az, hogy ha egy fából készült gépről van szó, melyet hasításra használnak, az pedig "fa hasítógép"

továbbá fogalmam sincs, hogy a topicnyitó mit is akar.


kedd nov. 01, 2005 13:51
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
FEJSZE....


kedd nov. 01, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás Re: Fa hasító gép
bandita írta:
Sziasztok

Épp favágás közepén tartok és azon morfondírozok hogyan lehetne egy fa hasító gépet csinálni.
:wink: Az én elképzelésem hogy a kos maga valami pneumatikus ketyere lenne, ahhoz hasonló mint a légkalapács, PIC csinálná a vezérlést.
Kinek milyen elképzelése lenne erre?
Előre is köszi
andrás


Szia!

Tényleg, tegyünk rögtön bele Pic-et. Mondjuk vezérelhetné a hasítási erösséget. Vagy be lehetne programozni rögtön, hogy milyen keménységü a fahasáb.

Én mondjuk egy jó kis menetes orsót képzelnék el 2db végállás kapcsolóval.

A Pic meg vezérelhetné mondjuk, hogy nedves kézzel, vagy száraz kézzel kapcsolom be a gépet és akkor riaszthatna, hogy vigyázz! áramütés veszély.

Baromi jó nem?
Másnak valami pices ötlete?


kedd nov. 01, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás Fa hasító gép
Sziasztok

Épp favágás közepén tartok és azon morfondírozok hogyan lehetne egy fa hasító gépet csinálni.
:wink: Az én elképzelésem hogy a kos maga valami pneumatikus ketyere lenne, ahhoz hasonló mint a légkalapács, PIC csinálná a vezérlést.
Kinek milyen elképzelése lenne erre?
Előre is köszi
andrás


kedd nov. 01, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 45 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség